Luxueuze hotels in buitengebied Hé verplegende Zin in een werkvakantie'! PZC Lichtparade brengt sfeer in Sas Meer dan een postzegel Meer aandacht nodij voor waterkwaliteit N„ ik een/iets heb. doe .het een de Zonnebloem0 Dagelijks provinciebestuur brengt voorstel in Provinciale Staten Nieuwe specialisten voor ouderen en kinderen kinder postzegels voor kinderen door kinderen Meer informatie? woensdag 9 februari 2005 door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De bouw van nieuwe hotels op enkele bijzon dere plekken in het Zeeuwse bui tengebied moet kunnen. Wel die nen ze 'op een zorgvuldige wij ze' te worden ingepast in de om geving. Met dit voox-stel gaat het dage lijks provinciebestuur naar Pro vinciale Staten. Die zijn, zoals eerder in de Statencommissie Ruimte bleek, verdeeld over het verruimen van de bouwkansen voor (luxe) hotels in het lande lijk gebied. Het dagelijks provinciebestuur geelt aan dat er geen eenduidige regeling voor heel Zeeland is te maken. Elke plek heeft zijn voors en tegens en dus moet elk bouwplan op zich worden beoor deeld. „Het betekent dat maat werk wordt gevraagd", aldus het dagelijks provinciebestuur. Uitgangspunt is wel dat de land schappelijke situatie een grote rol moet spelen. Het houdt in dat de komst van een hotel (of een andere grote re creatieve voorziening) geen af breuk mag doen aan natuur en landschap. In elk geval moet de 'verstening' worden gecompen seerd door aanleg van groen. Kampioenschap bieden en jokeren AXEL - In het cultureel cen trum de Halle wordt vrijdag 4 maart het open Zeeuws-Vlaams kampioenschap kaarten gehou den. Liefhebbers kunnen inschrijven voor de spelsoorten bieden en jo keren. De winnaars uit beide ca tegorieën ontvangen naast een wisselbeker ook een medaille van de gemeente Temeuzen. De ze medailles worden traditio neel uitgereikt door een wethou der van de gemeente Terneuzen. De wedstrijd, die om 20.00 uur begint, is een vleeskaarting. De laatste jaren deden ongeveer honderd deelnemers mee. Ook dient sprake te zijn van een 'waardevol economisch haal baar initiatief', bij voorkeur een combinatie van hotel-, horeca- en conferentievoorzieningen. Het dagelijks provinciebestuur juicht de komst van nieuwe meer-sterren hotels toe, als ver sterking van de verblijfsrecrea- tie. Momenteel staan er 217 hotels/pensions in de provincie. Bijna 30 procent ervan is niet in gedeeld op basis van sterren. De meeste hotels die dat wel zijn, hebben twee of drie ster ren; 18 hotels mogen het vier-sterrensymbool voeren en Zeeland heeft geen vijf-sterren^ hotel. Voor een vier-sterrenho- tel geldt een ondergrens van honderd kamers, voor een vijf-sterrenhotel kunnen, reke ning houdend met de Zeeuwse thuismarkt, tachtig kamers vol doende zijn. Locaties Het dagelijks provinciebestuur heeft vier bijzondere plekken on derzocht waar ontwikkeling van een (luxe) hotel mogelijk kan zijn: de Schelphoek op Schouwen-Duiveland, aan de voet van de Zeelandbrug bij Co- lijnsplaat, op het landgoed Der Boede bij Koudekerke en in het gebied tussen Sluis en Aarden burg. Aanleiding voor de visie op de bouw van hotels in het bui tengebied is het plan van de Goe- se ondernemer Gé om bij de Zee landbrug een hotel en conferen tieoord te bouwen. Volgens de huidige spelregels is de plek die Gé daarvoor op het oog heeft (aan de oostkant van de Delta weg) ongeschikt. Het onderzoek maakt duidelijk dat een kleinschalig hotel daar - net als de boerenerven - in de vorm van een 'groen eiland' inge past moet worden in het land schap. Een plek bij het dorp Co- lijnsplaat is dan het beste. Het dagelijks provinciebestuur geeft nog geen oordeel over het plan Gé. Eerst moeten de Staten het voorstel over de inpassing van de luxe hotels behandelen. Als de uitgangspunten zijn vast gesteld, kan het plan Gé daar aan worden getoetst. De Deurdouwers waren met hun verlichte Armadasloepen ook van de partij tijdens de eerste Sasse lichtparade. foto Camile Schelstraete door Gino van den Broecke SAS VAN GENT - Het carna valsprogramma van Sas van Gent was dit jaar weer een nieuw onderdeel rijker. De eer ste echte lichtparade, die gister avond door de Sasse straten reed, trok veel bekijks. De sfeervolle parade vertrok om 20.00 vanaf het Keizer Karei- plein en vervolgde zijn route door het centrum van de Bete- stad, waar vele belangstellen den, al dan niet met lichtjes bij zich, in de ijzige kou naar het evenement kwamen kijken. Langs de kant stonden kinderen en volwassenen met lampion nen, fakkels en knipperlichtjes om de deelnemers te bewonde ren. Drie politieagenten op de fiets kregen applaus toen ze hun knipperlampjes aanzetten en over het parcours wegreden. Diverse verenigingen en indivi duen deden aan het evenement mee, met een geheel nieuwe crea tie of met een schepping waar mee ze ook in de grote stoet had den meegedaan, maar die spe ciaal voor de lichtparade was aangepast met kerstlampjes, lichtslangen, zaklampen, neon- sticks en andere lichtgevende za ken. De parade kende véle bekende Sasse carnavalsdeelnemers zo als De Pierewieten met de Sabri- na amBras Band, Doar eje zoek weer, De Papzakkers, De Deur douwers met hun verlichte Ar madasloepen, De Sasse sterren, De Woedies, De Halve Zolen en zelfs de A-wagen van Pijke Zot was met diverse lichtslangen be hangen. Daarnaast trok ook een oranje leeuw gelegen op het dak van een verlichte auto veel bekijks. door Claudia Sondervan GOES - Twee nieuwe geriaters beginnen binnenkort in Vlissin- gen en Terneuzen en twee nieu we kinderartsen in Vlissingen. Dat melden de ziekenhuizen Walcheren en Zeeuws-Vlaande- ren. Daarmee worden twee specialis men versterkt die in Zeeland lang een zwakke plek geweest zijn. In Ziekenhuis Walcheren wordt de vakgroep Kinderge neeskunde uitgebreid tot vijf kinderartsen op bijna vier volle dige arbeidsplaatsen. De twee nieuwe artsen werken beiden in deeltijd. J. van Keulen rondde kortgeleden haar opleiding kin dergeneeskunde af aan het me disch centrum van de Vrije Uni versiteit Amsterdam. Van Keu len werkte in 2004 tijdens haar stageperiode al een periode in Ziekenhuis Walcheren als aan komend specialist (Agio). De tweede nieuwe kinderarts is H. Knockaert. Zij sluit deze maand haai" specialisatie fe geneeskunde af aan het IV sitair Ziekenhuis in Les Knockaert werkt één da: week in het Universitair Zié huis Antwerpen om zich ve te specialiseren in de der-gastro-enterologie. De a we geriater V. Tjoa werkt a in het Vlissingse als in he;' neuzense ziekenhuis. In Vte gen komt het aantal gen;; daarmee op drie artsen in» volledige arbeidsplaatsen In Terneuzen krijgt de speel» in ouderengeneeskunde juli een collega in P. Croai Met hem bezet zij dan iets q dan een volledige arbeidspk De geriaters van Walchere Temeuzen vormen Vakgroep Klinische Geriai Zij bemannen in beide ziek huizen een polikliniek gi en een polikliniek voor gt genstoornissen. De artsen zijn ook j voor oudere patiënten opanl afdelingen en in andere zon stellingen. Aanleiding voor deze lichtpara de was eigenlijk het optreden van de bekende Belgische zange res Sabrina die jaren terug, op initiatief van de Pierewieten, op een verlicht podium optrad tij dens de afsluitende dinsdaga vond van carnaval. Het optre den bleek toen een groot succes en de lichtparade is daar nu uit voortgekomen. De eerste Sasse lichtparade kan dus een geslaag de poging worden genoemd om voorzichtig een nieuwe traditie in gang zetten, één die het Sasse carnaval in de toekomst nog sfeervoller zou kunnen maken. door Rinus Antonisse KAMPERLAND - Welke maat regelen neemt de provincie om de waterkwaliteit in kwetsbare gebieden te verbeteren? Dat wil Statenlid H. Smits (Zeeuws Be lang!) weten van het dagelijks provinciebestuur. In schriftelijke vragen verzoekt ze om een opgave van de zwem- verboden die vanaf 2001 in Zee land zijn ingesteld. Smits heeft daarbij vooral het oog op de Otheense kreek bij Terneuzen, de Speelmansplaten bij de Oes- terdam en het bufferbekken van de Kreekraksluizen bij Rilland. Het Statenlid wijst op het pro vinciale Waterhuishoudings plan, waarin onder meer staat dat de waterkwaliteit op peil ge houden moet worden. In dat plan is ook aan een aantal wate ren de functie recreatie toege kend. Dit houdt in dat er op hy giënische en veilige wijze in; zwommen moet kunnen i den. Het gaat om de Schelp! op Schouwen, Ouwerkei kreek, Braakmankreek, del gel bij Hengstdijk en de Oil- se kreek. Smits ziet een te stelling tussen de noodzaak zwemverboden op te 1 het beeld van Zeeland als wt, rijke recreatieprovincie, f daar dat ze wil weten of eris regelen in de kwetsbare wal: zijn genomen. Ook inform het Statenlid naar een vem ring van de functie recreate speelwater, die de gemeentel neuzen voor de Otheense fc heeft doorgevoerd. Daaé zijn risicovolle riooloverste geen aanleiding meer voor; zwemverbod in de kreek. S: vraagt of de provincie metê verandering van functie heer: gestemd en wat het kost oo kreek weer te laten voldoen de eisen voor zwemwater, bijvoorbeeld voor Iljits in Kroatië: moest ik een uur lopen naar school. 'Vroeger moest ik n li„th«tzoMruiaB,9in9fl!Somsme- Omdat het ouer daa meer en ik heb meer tijd Tk mis geen dag m Fn om te voetballen „oor mijn huiswerk. En om met mijn vrienden. De Stichting Kinderpostzegels helpt met uw geld kinderen in binnen- en buitenland. Kijk op www.kinderpostzegels.nl Wil jij de Zonnebloem helpen om 7.200 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van ruim 7.000 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Het kostje een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. Bel (076) 564 63 65 of kijk op www.zonnebloem.nl NATIONALE VERENICING Postbus 2100. 4800 CC Breda Postbank 10 98 510 E-mail info@zonnebloem.nl Internet www.zonnebloem fl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16