Politiek bemoeit zich met Tragel Iedereen blij in Sint Jansteen PZC PZC Etmaal pijlen werpen voor Dierenambulance Sloop oude panden Hulst kan beginnen PZC 11 WA zwengelt discussie aan AAZET Terneuzenaren beroofd Mishandeling van verpleegkundige Beschonken achter het stuur Opnieuw gooien vandalen ruiten in agenda maandag 7 februari 2005 ^nnrPrankvan Cooten ÏIXST - De politiek in Hulst lemoeit zich eindelijk met de be- ninigingsoperatie bij Stichting kgel, de zorginstelling voor eindelijk gehandicapten in eeuws-Vlaanderen. ferontruste ouders zijn zeer ver- itwaardigd en teleurgesteld Conferentie over ouderenzorg in emeente Hulst luLST- Ouderen in de gemeen- e Hulst willen zorg zoveel moge- ijk thuis krijgen in voldoende orgvvoningen met welzijnsvoor- lieningen in de nabijheid. De raagis wat haalbaar en betaal- iaar is voor gemeente en bur- )m op deze vraag antwoord te Tijgen houdt de gemeente luist op dinsdag 15 februari werkconferentie in Den Dul- lert in Hulst. Op deze middag jt de gemeente haar ambities oor aan de betrokken organisa- ies. De bedoeling is daarover jan gedachten te wisselen en olgens werkafspraken te laken." )e wens van de ouderen kwam ear voren in een enquête over e behoeftes op het gebied van renen, welzijn en zorg. Zorg zo- eei mogelijk thuis ontvangen eldt overigens niet alleen voor uderen, maar voor alle doel- roepen die intensieve zorg no- ïg hebben. len aantal onderdelen van het roject Wonen, Welzijn en Zorg reeds op de rails gezet. Zo rerden vier kernteams opgezet ;t vertegenwoordigers van orginstellingenEen kernteam oordmeert de wensen van oude en en voert activiteiten uit. In Ie gemeente Hulst vinden al 'eel ontwikkelingen plaats op bied van wonen, welzijn m zorg. )e werkconferentie is alleen toe gankelijk voor genodigden. iangepaste vorm /oor weekmarkt IULST - De weekmarkt op de Irote Markt gaal vandaag on- iks het jaarlijkse carnavales- le leuren gewoon door. Ie: leuren is vandaag in en ondom de cafés aan de Grote Harkt. De maandagmarkt gaat jewoon door, maar wel in aan- epaste vorm. let deel van de Markt dat niet rordt ingenomen door markt- ooplieden. is beschikbaar als arkeerruimte voor de marktbe- oekers. verband met het leuren op et marktplein is een aantal legen in de binnenstad van- hag afgesloten. Het marktplein n dus ook de weekmarkt zijn ereikbaar via de Graauwse bort. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie zeeuws-vlaaimdereim Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Puts Bakker (sport) Baudeloo 16 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax* (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 .goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet "Ww. pzc.nl E-mail: web@pzc.nl dat de Hulster politieke partijen nog niets van zich hebben laten horen. Alleen Cees Freeke van de LCF heeft weken geleden ac tie ondernemen. Maar hij is raadslid in Terneuzen. Freeke stelde schriftelijke vragen aan het dagelijks gemeentebestuur van Terneuzen. De PvdA in Hulst doorbreekt het stilzwijgen van de Hulster politici. „Het is goed ons uit te spreken over de kwestie Tra gel", aldus Ron de Kort van de PvdA. „De PvdA vindt de bezui nigingen bij Tragel buitenge woon ernstig. We moeten als ge meenteraad een sterk signaal af geven." Tragel is dit jaar genoodzaakt 1,4 miljoen euro te bezuinigen. Om dit doel te halen wil de di rectie onder meer veertig ar beidsplaatsen in de sectoren wo nen en dagbesteding schrappen en het restaurant en het informa tiecentrum sluiten. Petitie Verontruste ouders overhandig den begin vorige week een peti tie en rond de duizend handteke ningen aan burgemeester J.F Mulder. Het gemeentebe stuur' wordt opgeroepen actie te ondernemen tegen de aangekon digde bezuinigingen. Mulder zei de zorg te begrijpen maar de ge meente kan volgens hem niet in grijpen in een stuk interne be drijfsvoering. Ron de Kort zei een paar dagen later in de verga dering van de raadscommissie Samenleving dat de raad wel een signaal kan afgeven. Wethouder P. Weemaes is in ie der geval blij dat de directie van Tragel de bezuiniging op de nachtzorg dit jaar heeft ge schrapt. „Het zou niet getuigen van professionaliteit als door be sparingen op de nachtzorg de veiligheid in het geding zou zijn." Susidiëring Het tekort bij Tragel is onder meer ontstaan door een andere manier van subsidiëring door het rijk. Tot 2003 kreeg Tragel bij een bezetting van 96 procent toch honderd procent subsidie. Dat is van de baan. Tragel krijgt nu subsidie op basis van het daadwerkelijke aantal bewo ners. Het aantal bewoners schommelt nu tussen de 94 en 95 procent van de maximale ca paciteit. „De bekostiging is met vijf procent teruggelopen. Dat betekent een structureel tekort van zo'n 1,5 miljoen euro", al dus Weemaes. Weemaes vindt dat de directie van Tragel heel goed moet luiste ren naar de reactie van de ver ontruste ouders. „De reactie van ouders is heel belangrijk voor een bedrijf als Tra gel." Weemaes houdt de ontwikkelin gen bij Tragel de komende tijd goed in de gaten. „Mensen heb ben recht op goede informatie. Dat vraagt om superprofessio neel besturen." Café Lazarus was dit jaar tijdens carnaval voor het eerst op zaterdagavond open. door Gino van den Broecke SINT JANSTEEN - Van de vooraf ge vreesde concurrentie op zaterdagavond, dé carnavalsavond in Sint Jansteen, bleek helemaal geen sprake. Voor het eerst was naast De Warande ook café Lazarus 's avonds in het Rattendorp geopend. Beiden sponnen echter garen bij de drukte en iedereen bleek tevre den. „Het is een misvatting, dat wij wilden concurreren met De Warande. Het was nota bene mede op verzoek van de Stich ting dat we uiteindelijk overstag zijn ge gaan om ons café op zaterdag open te doen voor carnavallend publiek", aldus uitbaatster D. de Kind van Lazarus. Met de stichting bedoelt ze Stichting Steens Carnaval, dat al sinds 1992 in ge meenschapscentrum De Warande het jaarlijkse carnavalsbal organiseert. „Het is inderdaad ook mede op ons ver zoek gedaan, omdat we zeker de laatste jaren steeds mensen de deur moesten wijzen en die gingen dus elders hun heil zoeken. Op deze manier hebben we ge meend om die mensen nu op het dorp te houden en zo het carnaval hier een extra impuls te geven. Ik verwacht dan ook geen enkel probleem", zei Stichting voorzitter R. Bun voor het begin van het feestgedruis. Die problemen kwamen er ook niet, want beide zalen zaten afgeladen vol. De kaarten voor de twee feesten waren in no-time uitverkocht en dat stemde beide partijen enorm gelukkig. De Wa rande zat traditiegetrouw helemaal vol met negenhonderd dansende, zingende, drinkende en feestende leutvierders. Driehonderd meter verderop was het ook in het populaire dorpscafé een fees telijke happening vol zang, dans en me ters bier. De bardames in Lazarus werkten zich in het zweet om de 275 klanten van het nodige vocht te voorzien en De Kind zag het met voldoening allemaal aan. „Het mag duidelijk zijn, dat we enorm tevreden zijn met onze keuze om voor de eerste keer open te gaan. Het blijkt dat er dus toch behoefte aan is en dan zullen we ook weer proberen om een goede act in ons café te laten optreden." Tommy uit Clinge ging voorheen altijd naar De Warande, maar was dit keer in Lazarus neergestreken om er zijn car navalsavond te vieren. „In De Warande was het altijd erg druk en duurde het een eeuwigheid voordat je eindelijk foto Wim Kooyman eens een pilsje in je handen had. Hier gaat dat een stuk sneller en bovendien is het gewoon lekker gezellig." In de bomvolle, warme zaal van De Warande deinde en sprong het publiek op de klan ken van de muziek en later op de num mers van DJ en entertainer Erik Dikeb. Laurens uit Sint Jansteen had het goed naar zijn zin.Het is toch traditie om hier carnaval te vieren en dat mag je niet missen. Het is goed dat ook Laza rus open is, maar ik blijf gewoon lekker hier en het is gezellig dus wat wil je nog meer?" Later bij het optreden van de gabber- groep Party Animals stond Larazus even te trillen op de fundering en 'hak ten' de bezoekers er een halfuurtje even lekker op los. Een schuimmachine gaf nog wat extra sfeer, die tot in de vroege uurtjes doorging. Concurrentie was er dus absoluut niet in Sint Jansteen, alleen tevreden gezich ten en dubbele leut. door Gino van den Broecke AXEL - Vierentwintig uur dar ten voor het goede doel. Dat was de inzet van de dartsmarathon die van zaterdag tot gistermid dag werd gehouden in Mia's Country Saloon in Axel. Zestien deelnemers gooiden een etmaal lang pijltjes om geld bijeen te krijgen voor de Dierenambulan ce. Achterin de saloon waren de deelnemers druk in de weer met het werpen van de pijltjes op de twee dartborden. Elk uur werd er een verschillend spel ge speeld. Dit ook om de afwisse ling er goed in te houden. Zo werd er afgewisseld tussen de spelvormen 'tactics', '301' en het traditionele '501'. De darters en dartsters speelden telkens één leg tegen en elkaar zodat ieder een voldoende aan de beurt kwam om te spelen. De country club waar normaal spelletjes als spijkerslaan en hoefijzergooien op het program- (Advertentie) tfrmiMFN 7HMWFRIN KOZIJNEN - ZONWERING WWW. AAZET. Kapelle - Tel. 0113-33' *°333 ma staat, stond nu dus in het te ken van het darten. „We wilden met onze leden graag eens iets doen voor een goed doel en daar is dit uit voortgekomen, met de Dierenambulance als goed doel", zei initiator Jan Tuller. Tuller is van mening dat de Die renambulance te allen tijde be schikbaar moet zijn en moet* kunnen helpen daar waar nodig. „Het is toch een schande, dat die wagen al een jaar lang stil staat? Daarom wil ik dit dus doen voor die mensen, zodat ze gewoon hun werk kunnen ver der doen." De ambulance is in elkaar gere den, waardoor deze niet meer in zetbaar is en zal moeten worden hersteld. De schade aan de auto is rond de tweeduizend euro en dat geld wilden de darters dus door sponsoring, inschrijfgeld, donaties en een loterij bij elkaar brengen. Een oud-garagehouder uit Goes heeft zich inmiddels bereid ge toond om de reparatie uit te voe ren. Aan het einde van de mara thon bleek dus de reparatie te zijn geregeld en kreeg R. van Geffen van Dierenambulance Zeeuws -Vlaanderen nog een be drag van bijna vierhonderd euro als extraatje overhandigd. „Het is fantastisch dat ze dit voor ons hebben willen doen. Wij zijn TERNEUZEN - Op de Herengracht in Terneuzen is gister nacht een 27-jarige Terneuzenaar beroofd van enkele tien tallen euro's. In dezelfde nacht werd een 66-jarige plaats genoot in de Wagnerhof met geweld beroofd van zijn por temonnee. De 27-jarige man had juist geld gepind toen een onbeken de hem het geld, onder bedreiging van een slagwapen, af handig maakte. De 27-jarige zag gelegenheid het slagwa pen af te pakken waarna de overvaller wegliep en er ver volgens op een fiets vandoor ging. De 66-jarige Terneuzenaar liep vanuit de Sloelaan in de richting van de Alvarezlaan. Net na de stoplichten bij de Rooseveltlaan liepen onbekenden hem tegemoet. Bij het passeren kreeg hij een klap in het gezicht en werd zijn portemonnee uit zijn broekzak weggepakt. De dieven verdwenen in de richting van het winkelcen trum Zuidpolder. In de portemonnee zaten enkele tiental len euro's en persoonlijke papieren. VLISSINGEN - Op de Koudekerkseweg in Vlissingen is gisterochtend omstreeks twee uur een 45-jarige Vlissin- ger aangehouden. Hij had even daarvoor in het zieken huis een verpleegkundige vastgepakt en mishandeld. De man was diezelfde avond, na vermoedelijk een valpartij met zijn fiets, door de ambulancedienst naar het zieken huis gebracht, waar hij werd behandeld en ter observatie opgenomen. Over de aard van het ongeval is verder niets bekend. Ook over de oorzaak van de mishandeling is bij de politie niets bekend. De man, die onder invloed van alcohol was, is overgebracht naar Torentijd. De politie onderzoekt de zaak. MIDDELBURG - In de Willem Arondeusstraat in Middel burg heeft een 21-jarige Middelburgse automobilist gister ochtend rond kwart over vijf een rijverbod van drie uur gekregen omdat hij meer dan anderhalf keer de toegesta ne hoeveelheid alcohol gedronken had. Tevens bleek hij niet in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. Tegen de bestuurder werd door de politie proces-verbaal opge maakt. In de Scheldestraat in Vlissingen kreeg een 26-jarige Vlis- singse automobilist gisterochtend om half vijf een rijver bod van vier uur omdat hij ongeveer twee keer de toege stane hoeveelheid alcohol gedronken had. GOES - Vandalen hebben in Goes in de nacht van zater dag op zondag opnieuw op grote schaal ruiten vernield. Deze keer waren ze in de Goese Polder actief. Van een woning in de Spinne sneuvelde de voordeurruit en in de Paul van Zeelandlaan werd een ruit van de woon kamer vernield. Van een woning aan de Robert Schuman- laan werd een keukenraam kapot geslagen. Eind vorige maand moesten Bodega Bienvenu aan de Bierkade, Itali aans restaurant Porto Bello in de Koningsstraat, restau rant Bon Vivant aan de Dam en Krijger Tabak aan de Kreukelmarkt het ontgelden. In diezelfde nacht werd ook een glazen toegangsdeur van het stadskantoor aan de Oostsingel vernield. door Frank van Cooten HULST - De voorbereidingen voor de komst van het bouwpro ject Onder de Toren achter de Hulster basiliek zijn gestart. Het complex met winkels en ap partementen wordt gebouwd in de hoek tussen de Korte Nieuwstraat, het Basiliekstraat je, de Pierssensstraat en de Lan ge Nieuwstraat. Rondom de betreffende plek zijn bouwhekken geplaatst. Een bedrijf is inmiddels begonnen met het verwijderen van asbest houdende materialen. Medio februari begint de sloop van dertien panden in dit ge bied. De volledige sloop en het archeologisch onderzoek is naar verwachting eind dit jaar afge rond. Aansluitend wordt gestart met Onder de Toren. In verband met de veiligheid worden vanaf 14 februari tot en met 1 april de Korte Nieuwst raat, Basiliekstraatje en Lange Nieuwstraat (het deel vanaf de Korte Nieuwstraat tot aan de Pierssensstraat) afgesloten voor het doorgaande verkeer. Dat is op weekdagen van acht uur 's ochtends tot half vijf 's mid dags. Voorzitter Wim Gielen van Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten heeft geen goed woord over voor deze gang van zaken. De Vier Ambachten heeft bij de rechtbank bezwaar ge maakt tegen de bouw van Onder de Toren. Gielen verwacht voor 1 maart een uitspraak van de rechtbank. STREEKACTIVITEITEN AXEL Gregoriuscentrum 13.30 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Bewe ging 55+; De Halle, 14.00 uur: Prijskaarten en bil jarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Koers bal en biljarten; 19.30 uur: Line dance; 20.00 uur: Badminton; Café Du Commerce, 13.30 uur: Carna valsfeest met play back; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten en kaarten; 13.30 uur; Bridge; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules; KAPELLEBRUG Kapel van Onze lieve Vrouw ter Eekcen, 19.00 uur: Eucharis tieviering voor de vrede; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten: Kerklaan 87, 19 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW - NAMEN Centrum, 14.00 uur: Carnavalsoptocht; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dansen voor beginners; 20.00 uur: Country line dansen voor ge vorderden; SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Vlaanderen, 20.00 uur: Bingo; SINT - JANSTEEN Café de Kroon, 14.00 uur; Kaarten; De Warande, 13.30 uur: Limonadebal; TERHOLE - Dorpskern, 14.00 uur: Car navalsoptocht; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal 't Zwaantje, 13.00 uur: Koers bal en bowls, 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 uur: Country line dansen voor beginners; 20.30 uur: Country line dansen voor ge vorderden; Rivierenhuis, 17.00 - 17 00 uur: Bijeen komst jeugd postzegelvereniging Zeeuws - Vlaanderen; 19.30 uur: Bijeen komst senioren postzegelclub Zeeuws - Vlaanderen; WALSOOROEN Café Rue du Nord, 14.00 uur: Kaarten, WESTDORPE - Concordia, 13.30 - 15.30 uur: Solo dansen voor ouderen. (Advertentie) R. van Geffen van Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen (derde van links) kijkt toe tijdens de dartma rathon. foto Wim Kooyman dan ook erg blij, dat we binnen kort weer met twee wagens ons werk kunnen doen. Het is toch een blijk van waardering voor ons vak." Tijdens de marathon bleek een darter te zijn afgevallen en haal den de overige vijftien moe maar voldaan de eindstreep. Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant I die samen het woord 'FILM' vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37