pzc jÊSL Zege geeft voetbalsters rust Van Nispen wint bowlingtoernooi Provoost heeft aan remise genoeg voor Zeeuwse damtitel Suzy de Pagter wint drie proeven 21 [wee gewonden Oostkapelle ruim langs Wartburgia: 4-0 GZC en Middelburg in finale Overtuigende zege Smerdiek Tennissers Allround boeken winst De Rave en Quayhaegens lopen in Zilver voor Shemara Salawane wee remises 'rovoost in alve finale NK uitslagen Zilveren plakken Van 't Westende en Van de Bor maandag 7 februari 2005 wb door Ron de Waal u jttij bij de nieuwelingen ont- C C J p Lfde de tweede trainingswed- jjd van de ZRTC Theo Middel- >li- nip. Bij die valpartij raakten on ex Gresnigt uit Kapelle en Ur Jan de Munck uit Yerse- crnstig geblesseerd. Beiden lesten naar het ziekenhuis in ,es te worden overgebracht. éx Gresnigt ging in de slotron- u|j van de wedstrijd onderuit en pe n niet meer ontweken worden i i or Jan de Munck. In eerste in- id mtie zag het er voor Gresnigt i Ijk uit. De Kapellenaar ver- )'s )r enkele minuten het bewust- n, waarna hij naar het zieken- BSin Goes werd overgebracht, i; teindelijk bleek Gresnigt een utelbeenbreuk en een zware isenschudding opgelopen te bben. De artsen vonden het es arom beter dat hij ter observa- opgenomen moest worden, l .blessure van Jan de Munck kmee te vallen, maar later op ie dag moest hij alsnog in het 1 Ekenhuis worden opgenomen. ij bleek een gedeeltelijk ge- lij ïeurd sleutelbeen te hebben éi .nieuwelingenwedstrijd werd t wonnen door Ko Blok uit Ka lle. Jack van der Horst was de in eiste bij de eliterenners. lek eerste bij inkstapspringen ip NK jeugd OES - Atlete Marlon Dek is j de Nederlandse indoorkam- oenschappen voor A-junioren Groningen eerste geworden het onderdeel hinkstapsprin- o. 'Je Goese Marlon Dek. die uit- ïfmt voor AV'56. liet een beste tend noteren van 11 meter Daarmee kwam ze 54 centi- eter verdei- dan de nummer Valentine Kortbeek van at- tiekvereniging Prins Hendrik. I het verspringen viel Dek net luiende prijzen. Met 5 meter werd ze vierde en zat ze echts rijf centimeter van de drie af. Bij de C-meis- shepSama'ntha Lernout (RK- AV) de 60 meter in 8.37 secon- OOSTKAPELLE - Het heeft er alle schijn van dat de voetbal sters van Oostkapelle zich defi nitief uit de degradatiezone heb ben gespeeld. Op eigen veld was de eersteklasser te sterk voor Wartburgia 2. Het werd 4-0. Voor de bezoekers uit Amster dam lijken de degradatiezorgen na zaterdagmiddag alleen maar groter geworden te zijn. De opluchting droop er bij de meeste Oostkapelle-speelsters bij het verlaten van het veld van af. Juist in één van de belang rijkste wedstrijden tot.nu toe lie ten de speelsters van trainer René Hillebrand zich van hun beste kant zien. „Bij die 2-0 dacht ik: hè hè, ein delijk", zei de stralende aanvoer ster Marijke van den Dries kort na afloop. „Vaak zijn we niet in staat om een voorsprong uit te breiden, maar nu lieten we zien dat we nog kunnen scoren. Dit geeft toch wel rust. Hopelijk kunnen we nu voorzichtig weer naar het gewenste linkerrijtje kijken." Voor Wartburgia-trainer Hugo Hoogeveen waren de druiven zuur. „We kwamen hier voor de drie punten, hoewel we diverse speelsters misten. Nu komen we dus duidelijk in een lastig par ket." bal viel in de verre hoek, waar door het nu wel 1-0 was. Mindy Hengst en Elianne Touw hadden Wartburgia al vroeg in de wedstrijd op een onoverbrug bare achterstand kunnen zetten, maar in kansrijke positie faal den beide speelsters. Zowaar kwam de ploeg uit Amsterdam er nog een paar keer gevaarlijk uit, maar ook het vizier van Hen- rike van de Ploeg en Brenda Donker stond niet op scherp. „Dat kwartiertje voor rust was angstig, omdat het bij ons ake lig stil viel", stelde René Hille brand. Op slag van rust kwam de ultie me mogelijkheid voor Oostkapel le om toch nog verder afstand te nemen, toen Marijke van den Dries in het strafschopgebied werd gevloerd. De penalty werd door Van den Dries met enig for tuin benut: 2-0. Op slot Een kwartier na rust had Oost kapelle de wedstrijd in het slot kunnen gooien. Salina Schipper gaf de bal vanaf rechts perfect voor, maar zowel Mirjam van Belzen als Elianne Touw zag geen kans om keepster Martens van dichtbij te passeren. Het was voor Wartburgia uitstel van executie, want nauwelijks vijf minuten later verdubbelde Oostkapelle de voorsprong. Eerst verschalkte Touw doel- vrouwe Martens met een laag schot (3-0), waarna Salina Schipper in een één tegen één-si tuatie uiterst kalm bleef: 4-0. Invalster Nicolien Jacobse had Wartburgia nog veel meer pijn kunnen doen, maar faalde twee keer. Ook spits Mirjam van Bel zen had vlak voor tijd nog een uitstekende mogelijkheid, maar vrij voor het doel ontbrak ook bij haar de benodigde scherpte. Het kon trainer René Hille brand niet al te veel meer deren. „Natuurlijk moet die terugval eruit, maar ik ben ontzettend blij met deze overwinning. Voor deze jonge ploeg geeft dit meer rust. Dat kan ons in de komende wedstrijden goed van pas ko men." Oostkapelle-Wartburgia 2 4-0 (2-0). 6'. Mindy Hengst 1-0, 44. Ma rijke van den Dries 2-0 (straf schop), 63. Elianne Touw 3-0, 64. Salina Schipper 4-0. Scheidsrech ter: F.J.M. van de Waart (Ovezan- de). Aantal toeschouwers: 30. Oostkapelle: Lennie Jacobse; Inge Lugtenburg, Renske van Puyvelde (45. Nancy BahadoerAnnemiek de Steur, Anouk Wisse; Marijke van den Dries, Marieke Kwast, Mindy Hengst (67. Mariska Filius); Saliiia Schipper (67. Nicolien Ja cobse), Mirjam van Belzen en Elianne Touw. Verwijt Toch waren de bezoekers uit Amsterdam er nog genadig van af gekomen in Oostkapelle. Het enige verwijt dat trainer Hille brand zijn ploeg kon maken, was namelijk dat de doelpunten- teller op vier bleef steken. „De afronding liet inderdaad te wen sen over", zei Hillebrand. Na drie minuten had het al 1-0 kunnen staan, maar een prach tig schot van Mindy Hengst werd net uit de kruising getikt door Wartburgia-keepster Lin da Martens. Tien minuten later ging diezelfde Mariens echter gruwelijk in de fout, door een min of meer als voorzet bedoel de bal van Mindy Hengst volle dig verkeerd te beoordelen. De Twee voetbalsters van Oostkapelle in actie, de aanvoerster van Wartburgia 2 heeft het nakijken. foto Ruben Oreel ZEERIKZEE - De viertallen van de GZC en Middelburg hebben zich in Zierikzee geplaatst voor de finale van de Zeeuwse dambeker. GZC versloeg Aagtekerke met 6-2 en Middelburg won van het Bergense BDV: 5-3. Zonder kopman Bennie Provoost bleek Aagtekerke niet opgewassen tegen GZC. De twee sterkste spelers van de Goes/Zierikzee Combinatie, Kees Rijk en Aart Walraven, wonnen zonder veel problemen zodat er al snel een 4-0-voorsprong op het scorebord stond. In de overige twee partijen kon Aagtekerke niets terugdoen. De wed strijd tussen Middelburg en BDV verliep spannender. De ploeg uit Bergen op Zoom kwam op een 2-0-voorsprong nadat Leopold Sekongo in een mooie aanvalspartij Peter Schunselaar had verslagen. Dankzij overwinningen van Arie Kammeraat en Jaap de Jonge aan de onderste twee borden kwamen de Middelburgers terug in de wedstrijd. Een gelijkspel tussen Piet Karregat en Daaf Kasse beze gelde het lot van het Brabantse viertal. SINT MAARTENSDIJK - De vrouwen van Smerdiek zijn op weg naar de titel in de tweede klasse van het vrouwen voetbal. De ploeg won uit bij WIK'57: 0-4. Bij rust was het verschil al gemaakt. Emmy Molhoek, Anne Hage en Lenny Stoutjesdijk schoten raak. In de tweede helft was Smerdiek veel beter, maar de ploeg had moeite met de af werking. Slechts Josca Jansen kon nog een keer scoren. GOES - Tijdens het wintercircuit De Blauwe Winkel werd één duel afgewerkt. Allround versloeg 't Halve Maantje: 38-22. Allround sleepte de punten binnen via en kelspelzeges van Christiaan Grootenboer, Johan van Urk, Tom Huis, Merlyn Atoon en Lesley Kerkhove. Verder wa ren Van Urk/Grootenboer en Atoon/Kerkhove ook nog goed voor overwinningen. Virgil Greeve deed nog iets te rug voor 't Halve Maantje door een knappe overwinning op Jacco de Looff in het enkelspel. Samen met Dennis van 't Westeinde kwam hij ook nog tot een gelijkspel in het dubbelspel tegen De Looff en Tom Huis. GOES- In de jongenspoule van de Janvier Dancemasters tenniscompetitie is het verschil tussen de nummers één en twee na zaterdag nog maar drie punten. De leiders in de tussenstand, Thomas le Clercq met Pieter Boot, wonnen weliswaar hun enkelspelpartijen tegen Riche Anbeek met Floris Vos, maar delfden het onderspit in het dubbelspel. Dit tot genoegen van Diederik de Rave met Mathias Quayhaegens, die zowel de enkelspelen als het dubbespel van Jasper Kramer met Koen van de Buuse wonnen. Zij naderden hierdoor de koplopers tot op drie punten. Bo vendien hebben ze één wedstrijd minder gespeeld. SINT-NIKLAAS - Shemara Salawane heeft tijdens de open Belgische kampioenschappen jiu-jitsu in Sint-Ni- klaas de tweede plaats behaald. De 15-jarige Vlissingse, die lid is van sportschool Smid, kwam uit in de categorie -60 kg. ■GRAVENPOLDER - Donder- nd valt in Bergen op Dom de beslissing over de leuwse damtitel. Leopold Se- »ngo versloeg zaterdag in •Gravenpolder Wim Koppejan idal de kloof van twee punten ssen hem en koploper Bennie lovoost gehandhaafd bleef. ndat Provoost en Sekongo op I februari, de slotdag van het eeuws kampioenschap, andere ^verplichtingen hebben «ft wedstrijdleider Cor Boot sloten om de twee beslissende irtijen donderdag op de club- lond van BDV te laten plaats- i. Bennie Provoost heeft te rn Daaf Kasse aan een punt ge- Kgom zijn vorig jaar verover- titel te prolongeren; Leopold Dor Daaf Kasse Ü.VHEM - In de halve finale ffl het Nederlands damkam- Wnschap, dat op sportcen- Papendal bij Arnhem ordt afgewerkt, heeft Bennie 'voost dit weekeinde twee Kf gelijkgespeeld. verschil tussen de twee par- en was zeer groot. Vrijdaga- ind werd het door toedoen van I11 Volendamse tegenstander 'ut Sier een saaie remise, maar 3 speelde de Zeeuwse tmpioen tegen voormalig Ne- 'dands kampioen Jos Stokkel partij om van te smullen. voor een omsinge- van "het vijandelijke cen- maar de geroutineerde 'lor uit Huissen slaagde er in 'e valstrikken te omzeilen en 111 de schade beperkt houden. f vit Tholen afkomstige Toby >1!'speelde zaterdag gelijk te- D de Fries Gabriël Heerema verloor gisteren van koploper ^Heusdens. et nog drie ronden voor de staat Provoost alleen der- achter Ron Heusdens en Jos 'Kkel. Toby Hage deelt de He plaats. Alleen de num- één en twee plaatsen zich de finale van het NK. Sekongo neemt het in de slotron- de op tegen Kees Rijk. De Ivoriaan had zaterdag veel moeite met Wim Koppejan, die slecht uit de opening kwam maar daarna knap terugvocht. Dankzij een doorbraak dwong Koppejan zijn tegenstander een eindspel af waarin beide spelers een dam hadden maar Sekongo twee schijven voorsprong had. Volgens analyses had Koppejan lange tijd een gelijkspel in han den, maar toen hij één klein fout je beging maakte de debutant uit Roosendaal het onberispe lijk af. Goesenaar Johnny de Leeuw had zich zaterdag kun nen verzekeren van de derde plaats maar als gevolg van een misrekening liet hij Jaap Veer- hoek nog ontsnappen. Voor Veer- hoek was het een belangrijk ge lijkspel, omdat alle andere kan didaten voor de tweede degrada tieplaats ook een punt aan hun totaal toevoegden. Arjo Kouse maker had tegen Kees Rijk een uitstekende kans om zich defini tief in veiligheid te spelen, maar hij kon zijn sterke spel niet be kronen met een overwinning. Peter Schunselaar pakte in een vlakke partij een punt tegen Jan van de Weteringh en René Duse- bout kwam tegen Daaf Kasse geen moment in gevaar. Arjo Kousemaker en Peter Schunse laar gaan de slotronde in met één punt achterstand op Jaap Veerhoek en René Dusebout. De hoofdklasse is de enige cate gorie waarin de kampioen nog niet bekend is. Zaterdag viel in de andere drie klassen de beslis sing over de titel. In de promotie klasse verzekerde jeugdspeler Martijn Rentmeester uit 's-Gra- venpolder zich via een combina- tieve overwinning op Mare Bron- ke van de hoofdprijs. Zijn voor sprong op de nummer twee, Jan van Beeck uit Bergen op Zoom, bedraagt maar liefst vijf pun ten. Ad Goudzwaard is de nieu we kampioen in de eerste klas se. Dankzij een gelijkspel tegen zijn concurrent Jan Flikweert is de speler uit Oostkapelle niet meer in te halen. In de tweede klasse pakte Chiel Poulisse de Zeeuwse titel. De Goesenaar won van Arie van de Weteringh en sloeg een gat van drie punten met Jo Houmes, die tegen Lex Mamed niet verder kwam dan een gelijkspel. door Lucien Roelandt WESTKAPELLE - Dressuur- amazone S«zy de Pagter was za terdag tijdens de wedstrijd van de Vroonruiters in de klasse L2 niet te stuiten. De amazone uit Koudekerke greep met Roan in beide proeven, met respectieve lijk 163 en 162 punten, de over winning. In de tweede proef van de klasse M2 toonde De Pagter zich met Odievos ook al de sterk ste en was daarmee 'grootverdie ner' in manege De Zandbooi in Westkapelle. In de klasse M2 verloor De Pach ter in de eerste proef de strijd met Marijke Brasser, die met Moos de kleuren van de organi serende vereniging verdedigde. Marijke stuurde Moos naar 158 punten en was hiermee de enige die in de eerste omloop een winstpunt aan haar totaal mocht toevoegen. In de tweede manche nam De Pagter duide lijk revanche. Terwijl bij de an dere combinaties na het afleg gen van de eerste proef de pijp duidelijk was, bleek dit bij de Scheldestad-combinatie geens zins het geval. Met een fraai uit gevoerde proef stuurde De Pag ter Odievos naar 159 punten en liet daarmee naaste concurrente Marijke Brasser liefst twaalf punten achter zich. Proef In de klasse Ml overheersten de combinaties van de organise rende Vroonruiters. In de eerste proef eiste Miranda Witte met Raverna onder het zadel de eer ste plaats voor zich op. Met haar 162 punten bleef Witte clubgeno te Marijke Brasser met Maarten overigens maar slechts één punt voor. In de tweede proef wissel de het Vroonruiter-duo stuiver tje. Daarin stuurde Brasser de ruin evenals in haar eerste proef naar 161 punten en verwees daarmee Miranda Witte, die dit maal de teller op 154 punten het werk zag staken, naar de twee de stek. De hoogste score werd een prooi voor de Denise Klap. Nadat de Westkapelse in de eerste proef met 162 punten achter Marcelle de Kam was geëindigd, eiste ze in tweede proef met 166 punten het oranje erelint op. foto Mechteld Jansen De Goese bowlster Toos van Nispen schreef tot haar eigen verrassing het toernooi op haar naam. van onze sportredactie GOES - Toos van Nispen uit Goes heeft gis teren in haar woonplaats het Pro Shop Po wer Plus bowlingtoernooi gewonnen bij de vrouwen. Na vijf games ging Van Nispen samen met Maritza Rammeloo uit Sas van Gent, Martha Schippers uit Burgh-Haamstede, In- grid Beijer uit Rijswijk, Michelle Haneveld uit Vlaardingen, Marjolein Visser uit Mid delburg, Corrie Tange uit 's-Gravenpolder en Hanny Meijdam uit Rilland naar de fina le. In die finale bleek Van Nispen na drie ga mes te sterk voor de overige finalisten. Ze behaalde een kale score van 1464. Ómdat het toernooi op handicap werd gespeeld, kwam Van Nispen uit op een score van 1824. Maritza Rammeloo behaalde 1788 punten en werd daarmee tweede. De derde plaats ging naar Martha Schippers uit Burgh-Haamstede. Bij de mannen stonden er na de voorrondes rijf tien mannen in de fi nale, onder wie Martin Cornelius uit Bres- kens, Kees de Ruiter uit Goes, Marc de Kreek uit Middelburg, Vincent Peemen uit Goes, Henry Steenis uit Zierikzee en Johan van Nispen uit Goes. Jan Zanen bleek na drie games de sterkste en ging met de over winning terug naar Zwijndrecht. Rutger Willems uit Emmeloord behaalde een score van 1884, 110 punten minder dan winnaar Zanen, en en dat was genoeg voor de tweede plek. De derde plaats was voor een Zeeuw, namelijk Martin Cornelius uit Breskens. Regio Walcheren. Eerste klasse: Westkapelle - Taxicentrale 2-13, Murre/de Visser - Domburg 4-12, Oost kapelle 2 - Arnemuiden 7-1, VZV/Hydrofa - Toma 3-8, Oostkapelle - Alfonds/zuidwest negen 4-6, vv Hebus- port - Tympaan 8-5. Stand: Taxicentra le 16-48, Domburg 16-42, Tympaan 16-39, Alfonds/zuidwest negen 16-39, vv Hebusport 16-34, Toma 16-24, Oost kapelle 16-19, Oostkapelle 2 16-14, Arne muiden 16-9, Murre/de Visser 16-8, VZV/Hydrofa 16-4, Westkapelle 16-3. Tweede klasse: Garderen/Dekker - Alfonds/zuidwest negen 2 4-5, VZV/Hydrofa 2 - ABC decor 3-10, Onder- andere - Meiveld 6-4, Domburg 2 - Ontop 6-7, PSVW - de Weerlt 5-5, Tof feeclub LFA - WZP 5-4. Stand: Meiveld 16-35, Alfonds/zuidwest negen 2 16-35, Toffeeclub LFA 16-32, Domburg 2 16-30, WZP 16-27, ABC decor 16-24, Ontop 16-23, VZV/Hydrofa 2 15-17, Garderen/Dekker 16-14, Onderandere 16-13, de Weerlt 15-11, PSVW 16-8. Derde klasse: VAW - SSVW 9-4, Woontrend Zeeland -fc Laurens 2-8, Ba- derie - de Dwaes/Couburg 5-0 (regl.), Dekker/Tramper - Uiterton 2-4, Akker daas kado - VPV 4-2. Stand: VAW 16-43, Akkerdaas kado 16-42, Baderie 16-31, SSVW 16-28, Uiterton 16-27, fc Laurens 16-26, VPV 16-22, Woontrend Zeeland 16-19, Dekker/Tramper 16-14, Schinkel assurantie 16-13, de Dwaes/Couburg 16-8, Partner advies 16-5. Vijfde klasse: Jobse timmerwerken - Dekker/Tramper 2 4-3, VAW 2 - fc Lau rens 2 4-2, Gouwe gheyt - Westkapelle 2 4-4, VZV/Hydrofa 4 - MO de Schuur 1-12, Torentijd - fc Zeeland 2-6, TSA brandpreventie - Varian 9-5. Stand: MO de Schuur 16-48, TSA brandpreven tie 16-42, Gouwe gheyt 16-27, fc Zee land 16-27, Jobse timmerwerken 16-24, Westkapelle 2 16-22, Dekker/Tramper 2 16-21, fc Laurens 2 16-20, VAW 2 16-17, Varian 16-15, VZV/Hydrofa 4 16-12, To rentijd 16-2. Zesde klasse: Draadkrabbers - Toma 2 3-3, v. d. Sluis grondwerk - Domburg 3 2-12, fc Laurens 3 - Provincie Zeeland 4-4, Janse - Westkapelle 3 4-3, w de In loop - SVR 6-2, Uiterton 3 - Piet Vos kamp 3-5. Stand: Domburg 3 16-37, To ma 2 16-35, w de Inloop 16-34, Janse 16-32, Westkapelle 3 17-32, SVR 17-29, fc Laurens 3 16-20, Provincie Zeeland 16-17, Draadkrabbers 16-16, Piet Vos kamp 16-15, Uiterton 3 16-9, v. d. Sluis grondwerken 16-6. Goes. Wintercircuit De Blauwe Win kel. Allround-'t Halve Maantje 38-22. Mannenenkelspel. J. de Looff-V. Greeve 3-5 (1-3), C. Grooten- boer-D. van 't Westeinde 7-6 (3-1), J. van Urk-P. Potter 7-4 (4-0), T. Huis-J. Moerland 8-2 (4-0), R. Praet-I. Walraven 6-6 (2-2), T. le Clercq-R. van der Wel 4-6 (1-3). Vrouwenenkelspel. M. Atoon-A. van Straaten 8-4 (4-0), L. Kerk- hove-N. van Kemenade 8-2 (4-0), twee enkels niet gespeeld (4-4). Mannendub- belspel. J de Looff/T. Huis-D. van 't Westeinde/V. Greeve 7-7 (2-2), J. van Urk/C. Grootenboer-P. Potter/M. Schouw 10-5 (4-0), R. Praet/T. le Cler cq-R. van der Wel/I. Walraven 4-13 (0-4). Vrouwendubbelspel. A. Atoon/L. Kerkhove-A. van Straaten/N. van Kemenade 6-4 (3-1), één dubbel niet gespeeld (2-2). Goes. Janvier Dancemasters. Jongens a poule: Diederik de Ra- ve-Jasper Kramer 7-4, Mathias Quayhaegens-Koen van de Buuse 7-3, De Rave/Quayhaegens- Kramer/Van de Buuse 7-4, Thomas le Clercq-Riche An beek 5-2, Pieter Boot-Floris Vos 8-4, le Clercq/Boot-Anbeek/Vos 3-10, Yorick Maenhout-Pieter Kijzer 4-9, Bas Fe- lius-Jelle Kies 7-5, Maenhout/ Fe- lius-Kijzer/ Kies 11-3, Theo van Hoe- ve-Simon de Zwaan 5-3, Jens de Kos- ter-Wesley de Marco 7-2, Van Hoeve/De Koster-De Zwaan/De Marco 6-5. Meisjes a poule: Michelle Lan- nee-Esmee Walraven 2-9, Eva Gerrit- se-Karin Impens 6-4, Lénnee/Walraven- Gerritse/lmpens. Meisjes b poule: Esmee van der Heiden-Stephanie van Sabben 5-5, Marloes van Trigt-Marlies Veerhoek 7-3, Van der Heiden/Van Trigt-Van Sabben/Veerhoek 3-9. Goes. Lukaart-Nieuwenhuysen jeugddubbel- en minitoernooi. JD t/m 10 jaar: De Bruijn/Sprong-Van Tilburg/Patist 6-3. JD t/m 12 jaar: Maas/Ars-Geers/Arkenbout 6-4. JD t/m 14 jaar: Teurlings/Van Straalen-Van Hoeve/Van Hoeve 8-1. JD t/m 16 jaar: Braam/Van Hoeve-Krijger/De Nood 10-2. MD t/m 10 jaar: Volleman/Van Putte-Elenbaas/Goedegebure 6-3. MD t/m 12 jaar: Westeinde/ Arken- bout-Filius/Meulmeester 7-6. MD t/m 14-16 jaar: Walraven/Van Trigt-Van SabbenA/an Sabben 10-2. Mini's: 1. Yannick Kiewiet, 2. Mark van Hoeve Recreatieve competitie. Poule-A (mannen): Wolphaartsdijk-Recretantes 0-4, Mengelmoes-ROC Goes 1-3, De Bongerd(h)-Bison 4-0, WEA-HHK1 0-4 Poule-B (vrouwen): De Bongerd(d)-Ca- fé Baarends 1-2, De Vierlinden-HHK(d) 2-0, Goedemorgen-Kattendijke 0-3 Trainingsrit ZRTC Middelkamp Kruiningen. 2e trainingsrit Middel kamp. Elite: 1. Jack van der Horst (Oost-Sou burg), 2. John van de Vreede (Krabben- dijke), 3. Edzard van Ewijk (Goes), 4. Wïl- co Jonker (Burgh-Haamstede), 5. Rico Kruijt (Kapelle). Vrouwen: 1. Agnieta Francke (Koude kerke), 2. Nathalie de Roo (Kapelle), 3. Suzan Lavooy (Hansweert). Veteranen: 1. Jan Minnaard (Wemeldinge). Junioren; 1. Tim Dees (Tholen), 2. Christian Kik (Kruiningen), 3. Jaco Wa genaar (Yerseke), 4. Paul Jeremiasse (Wemeldinge), 5. Jordan Vleugel (We meldinge). Nieuwelingen: 1. Ko Blok (Kapelle), 2. Jan-Kees Sonke (Waarde), 3. Marco Minnaard (Wemeldinge), 4. Thijs van der Horst (Oost-Souburg). 5. Sebasti- aan Zweedijk (Kapelle). AMERSFOORT- Tijdens het twaalfde Internationale Hoog lands Judotoernooi in Amers foort hebben vier Zeeuwen het podium gehaald. Bij de jongens tot 15 jaar won nen Sam van 't Westende (-42 kg) uit Vlissingen en Robbin van de Bor (-50 kg) uit Middel burg het zilver. Van 't Westen de, uitkomend voor Sport Insti tuut de Korte uit Hoogvliet, dacht de finale te winnen op ip- pon, maar de scheidsrechter con stateerde bij zijn worp een zwa re overtreding en kende de winst toe aan de tegenstander van Van 't Westende. Van de Bor (Sportschool Geelhoed) kreeg pas in de finale serieuze te genstand en verloor deze nipt. Clubgenoten Josephine Peeters ('94-'95) en Evianne de Fretes ('96-'97) uit Middelburg kregen een bronzen medaille omgehan gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21