Li Jiao mist een unieke kans PZC Zesde keer raak voor Palyama De best verkochte auto. Audina onbewogen onder nederlaag NK Vermoeidheid speelt tafeltennisster parten op toptwaalf Jia Liu wint (En dat willen we zo houden.) Nieuw: de Peugeot 307 Premium met 1500 euro voordeel. maandag 7 februari 2005 door Koen de Vries RENNES - Li Jiao heeft giste ren een unieke kans gemist om zichzelf op de wereldkaart van het tafeltennis te zetten. De Chi nese die sinds september voor Nederland speelt, had in de hal ve finale van de toptwaalf in Rennes tegen de Hongaarse Toth een ruim uitzicht op de fi nale. De speelster van NAK Den Helder liet een 2-0-voorsprong in games en 9-5 in punten schie ten en verloor met 2-4. De omslag in de partij had alles te maken met de fysieke gesteld heid van de goedlachse Li. De ■32-jarige inwoonster van Heer- hugowaard had zaterdag te veel gegeven om zondag nog opti maal te kunnen presteren. Om de halve finales te bereiken moest Li Jiao negentien inspan- nende games spelen. In haar eer ste partij, tegen Viktoria Povlo- vich uit Wit-Rusland, moest ze al tot het gaatje: 4-3. Dat had zijn weerslag op de ontmoeting met de Duitse Jie Schöpp, waar aan Li slechts veertig minuten later moest beginnen: 1-4. De linkshandige penhouderspeels ter moest vervolgens afwachten of Schöpp zou winnen van Pa- vlovieh. Bij een nederlaag van de Duitse zou Li naar huis kun nen. De bloednerveuze Chinese zag vanaf de tribune dat Schöpp de Wit-Russische voor het eerst in haar carrière ver sloeg. Het. werd 4-3, 11-9 in de RENNES - Tafeltennister Jia Liu heeft gisteren in Rennes het toptwaalf-toernooi gewonnen. De 22-jarige Oostenrijkse van Chinese afkomst versloeg in de finale de Hongaarse Krisztina Toth in zeven games: 4-3. Voor Jia Liu was het haar eerste titel bij het-jaarlijkse Europese top toernooi. Bij de mannen ging de titel naar Aleksej Smirnov. Hij versloeg in de finale drievoudig winnaar Vladimir Samsonov ujt Wit-Rusland met 4-3. ANP zevende game. In de kwartfinale baarde Li Jiao opzien door de Kroatische Tamara Boros, de nummer één van Europa, met 4-3 te verslaan. „Na die partij wist ik al dat ik het de volgende dag moeilijk zou krijgen. Alles deed zeer. Van mijn linkerpols tot mijn linkerteen." Dat bleek een massage, twee warme baden en een onrustige nacht in een kil hotel later. Na een halve partij zag Li Jiao geen kans meer vol doende snelheid en effect aan de bal mee te geven. „Vorige week speelde Jiao nog competitie in Venray, tegen drie amateurs van Red Stars. Misschien maakten ze gemiddeld drie punten per ga me. Het contrast met Rennes was wel erg groot", gaf bonds coach Peter Boon aan. Hij ver woordde ook een overduidelijke les: „Naar een toernooi als dit moeten we voortaan altijd een eigen masseur meenemen." Ondanks de onnodige nederlaag werd zonneklaar dat het Neder landse tafeltennis er plotseling een groeibriljant bij heeft. De 32-jarige Li wordt naar eigen zeggen nog elk jaar beter. En dat is opmerkelijk omdat in Chi na alle toppers al voor hun 25e gestopt zijn. „In China ben je een van de vele talenten en krijg je weinig aan dacht. Vanaf mijn 21e heb ik vijf jaar niets gedaan. Ik wilde in het Chinese team komen en besefte dat ik geen schijn van kans zou krijgen. Hier heb je veel meer kansen. Ik denk dat ze in China zullen nadenken als ze lezen dat ik de nummer één van Europa verslagen heb." Voor Trinko Keen liep het toer nooi uit op een bittere teleurstel ling. De Arnhemmer had hoop op een goede prestatie bij zijn zesde toptwaalf, nadat hij eind vorig jaar in twee weken tijd de wereld- en de Europees kam pioen en de winnaar van de vori ge toptwaalf verslagen had. In Rennes won hij slechts twee ga mes: een van wereldkampioen Schlager en één van de Tsjech Korbel. Zo langzamerhand lijkt er een vloek op het toernooi te rusten voor Keen. In zijn eerste wedstrijd bij zijn eerste toer nooi, in 1995 in Charleroi, ver sloeg hij heersend wereldkampi oen Jan Ove Waldner. Maar daarna was het alleen kommer en kwel. Hij reikte nooit hoger dan de negende plaats. „Ik dacht dat de geschiedenis niet belangrijk was, maar misschien speelt die onwillekeurig toch wel een rol. Er is hier duidelijk sprake van een trend." Op de achtergrond speelde in Rennes het gebrek aan daden van hoofdbestuurder Herman van Eeden. Hij was samen met voorzitter Kees Korevaar toe schouwer in de hoofdstad van Bretagne, maar hield zich afzij dig van de tafeltennissende land genoten. Inmiddels hebben de scheidsrechters het vertrouwen in Van Eeden opgezegd, zo liet een arbiter in Rennes weten. Trinko Keen, die in de driedui zend toeschouwers tellende hal op een gegeven moment slechts twee stoelen van de bondsman verwijderd was, wacht nog steeds op een gesprek om onef fenheden uit het verleden glad te strijken. Ook wil hij wel eens weten met welke bondscoach hij zich zou kunnen voorbeiden op het EK, waaraan hij - in welke vorm dan ook - in maart graag zou willen deelnemen. Zelfs de anders zo voorzichtig bonds coach Boon lijkt zijn zakken vol te hebben. Hij vindt het moei lijk werken met het hoofd van de sectie topsport. „Er zijn men sen die zes jaar nodig hebben om iets van topsport te kunnen begrijpen, maar er zijn er ook die zo eigenwijs zijn dat ze na een halfjaar denken dat ze er al les vanaf weten." DEN BOSCH - Dicky Palyama is gisteren voor de zesde keer op rij Nederlands kam pioen badminton geworden. Na vijf gewon nen finales tegen Gerben Bruijstens was hij in de eindstrijd te sterk voor Eric Pang: 15-9 15-17 15-12. Palyama evenaarde daar mee zesvoudig nationaal kampioen Jeroen van Dijk. Rob Ridder blijft recordhouder met negen NK-zeges. Het echtpaar Chris en Lotte Bruil won het gemengd dubbel. Voor de 27-jarige Lotte Bruil, meer dan zes maan den zwanger van haar eerste kind, was het de laatste wedstrijd uit haar carrière. Chris Bruil (34) wil afscheid nemen op het WK voor landenteams, dat in mei in China plaatsvindt. Karina de Wit en Brenda Been hakker wonnen het vrouwendubbel in Den Bosch. foto Robin Utrecht/ANP door Sven Remijnsen DEN BOSCH - Het viel niet mee, Mia Audina's eerste finale sinds de verloren olympische eindstrijd in Athene. Yao Jie was gisteren op het NK in Den Bosch veel te sterk: 11-3 11-5. Het boegbeeld van het Neder landse badminton bleef onbewo gen onder de. nederlaag. „Ik moet geduldig zijn." Mia Audina (25) heeft maanden nodig gehad om bij te komen van de Olympische Spelen. Het hoofd moest leeg, badminton nen was even bijzaak. Ze kende een periode vol 'vakantie en feestdagen', zoals Yao Jie het sa menvatte. Vanaf volgende week gaat ze op nieuw volop in training op Pa pendal. De toptoernooien die in aantocht zijn in Duitsland en Zwitserland, en vooral de All England in maart, hebben haar honger naar succes weer aange wakkerd. Het grote doel van dit seizoen is het WK, dat in augus tus in Los Angeles wordt gehou den. Audina was nog nooit we reldkampioen; twee jaar gele den bleef ze steken op brons. Audina kijkt uit naar de interna tionale toernooien. „Ik mis ze, ik hoor er thuis. Straks op de All England zie ik mijn poster weer overal hangen, dat maakt me blij. O ja, ik hoor bij de top van de wereld, denk ik dan." Gezakt Ze is inmiddels gezakt naar de achtste plaats op de wereldrang lijst; Yao Jie is negende. De Rot terdamse Indonesische moet weer veel grote toernooien gaan spelen om punten te halen en in vorm te komen. Audina schat dat ze op het NK op zestig pro cent van haar kunnen acteerde. „Het verschil zit vooral in mijn hoofd. Het hele systeem is even weg. Als ik een bal de hoek in sla, weet ik normaal altijd wat ik ga doen. Nu blijf ik wachten. Ik heb alle video's van vroeger opnieuw bekeken; ik wist niet meer hoe ik speelde." Volgens Yao Jie, de Chinese die in Den Bosch voor de vierde keer op rij kampioen van haar nieuwe thuisland werd, kat r dina zich wel een lange pi veroorloven. „Mia kan met; der training toch goed bli badmintonnen. Dat komto; ze tactischer speelt, terwii veel loop en veel rally's heb." I Jie zelf nam geen vakanti; Athene, waar ze in de t\t; i ronde werd uitgeschakeld.) Audina deed meer dan op J bank liggen alleen. Ze spa competitie en genoot van h populariteit in Nederland Den Bosch wist de jeugd h j weer te vinden voor foto's o handtekeningen. „HetMiaAt i na-effect", zei ze trots. j meer kinderen gaan badmit spelen." Topsport Dat valt nog te bezien, nuane de bondscoach Martijn - Dooremalen. „Ik heb niet idee dat er zo veel badmiti ners bij gekomen zijn inNtt land. Wel wordt dankzij 1 j badminton meer gewaard als topsport. Maar we bfe klein in dit land. Dat heek i wel zijn charme, hoor. Leb j trainen op Papendal, niesj die ons stoort." Van Dooremalen staat er 'z j post-olympisch jaar voor: alleen voor. Na het vertrek de Deen Claus Poidsen is bondscoach en trainer tegé De bedoeling is om op korte'1 mijn een nieuwe buitenk trainer aan te trekken. Van Dooremalen stak jareck zijn nek uit door te stellen; Nederland op de Spelen: Athene een medaille kon U Mia Audina deed het en beds j te hem tijdens het NK voor; j vertrouwen. Van Doorens i kreeg haar olympische n strijdshirt en de belofte da; in 2008 een nog beteremej le' voor hem gaat veroveren. De gedachte aan goud in Pè houdt Audina de komendejn op de baan. „Over vier jaar wil ik de Cü zen verslaan in China. Wik in het hol van de leeuw, Anton Geesink dat ooit heeiii daan in Japan. Daarom hooi het vol." GPD advertentie Vorig jaar was de Peugeot 307 wéér de best verkochte auto. En dat willen we natuurlijk zo houden. Vandaar dat we de opmerkelijke 307 Premium aanbieden. Inclusief veel exclusiefs. Zoals onder meer climate control, elektrisch bedienbare achterportierruiten, elektrisch inklapbare buitenspiegels, radio/cd frondader, regensensor, automatisch inschakelend dimlicht en een automatisch dimmende binnenspiegel. Bovendien heeft u op dit alles een voordeel van 1.500,-. Zo blijft de Peugeot 307 nog wel even de meest verkochte auto. Of liever, de meest gekochte auto. PEUGEOT PREFEREERT TOTAL JE VOELT JE LEKKERDER IN EEN PEUGEOT. De Peugeot 307 Premium is levei leasemogelijkheden bel Peugeot Lt lar als XSIXT 5 dcurs, XS Break en SW. Zolang de voorraad strekt. Er is al een 307 Premium vanaf 20.600.- Genoemde prijs is ind. BTW' en BPM, excl. kosten rijklaarmakon, verwijderingsbijdrage e :c. 0900-1212800 0,10 p/min). Gem. verbr. (afhankelijk van type motor) 1/100 km: 4.9 - 8.8; km'l: 20,4 - 11.4; CO2:129 - 206 gr/km. Wijzigingen voorbehouden. Voor informatie kijkt u op www.peugeot.nl. C leges. Leaseprijs vanaf 439.- c I belt u de gratis infoli|n 0800-peu een contract van 48 maandenf20.000 km per jaar op basis van full operational lease. Voor meer informatie o :e welkom bij Peugeot Experience aan de A2 bij Breukelen. GOES, PTA Goes B.V., Pearyweg I I, (01 13) 22 06 20 TERNEUZEN, Autobedrijf Wisse B.V., Informaticastraat I, (01 IS) 69 43 00 VLISSINGEN, PTA Goes B.V., Pres. Rooseveltlaan 768, (0118) 42 04 20.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 20