Hulst loopt tonnen mis aan leges APK 38 1 PZC Belgische ARDENNEN FRIESE WOUDEN - -4 Cultureel huis aan Steenstraat komt f niet van de grond 00 Sociale woningbouw ontzien Middelburg heeft risico's Stationsgebied onderschat Kinderen in veertig jaar weinig veranderd Voor een Zorgzame Begeleiding Daar kom je graag terug Geef om vrijheid zaterdag 5 februari 2005 door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst is de afgelopen drie jaar 400.000 euro misgelopen door geen bouwleges te vragen aan wo ningbouwverenigingen. De bou wers van sociale huurwoningen genieten in de nieuwe legesver ordening wederom vrijstelling van bouwleges. De PvdA wilde wel eens van wet houder P. Weemaes (financiën) horen in hoeverre Hulst een dief is van eigen portemonnee. Dat het bedrag over drie jaar vier ton beslaat, daar schrok de PvdA toch wel even van. De Woonstichting Hulst en de RZVW zijn al jaren vrijgesteld van bouwleges. In de nieuwe ver ordening wilde het college van burgemeester en wethouders an dere projectontwikkelaars die in de sociale sector willen bou wen wel belasten. Deze plannen gingen echter niet door omdat op deze manier rechtsongelijk heid ontstaat. De gemeente moest 'kiezen; of ze allemaal la ten betalen, of niemand. Het col lege koos voor het laatste. Hulst stevent momenteel af op een enorm begrotingstekort van 480.000 euro. Alle zeilen moeten worden bijgezet en alle zakken leeggehaald om het gat te vul len. Bouwleges verkregen van de sociale woningbouwsector hadden alvast een bodem in de lege schatkist kunnen leggen. Hulst had de afgelopen jaren een aanzienlijk bedrag binnen kunnen krijgen aan bouwleges van bijvoorbeeld de nieuwbouw van De Blaauwe Hoeve. De PvdA is door de penibele fi nanciële situatie van de gemeen te aan het rekenen geslagen. Zo eist de partij van Weemaes zo snel mogelijk een overzicht van door de gemeente ingehuurde ex terne bureaus of personen. duurder geworden dan vooraf was ingeschat, ruim dertig pro cent van de totale kosten. De kosten waren onvermijde lijk, is de conclusie. Wel is van te voren te weinig rekening ge houden met de mogelijkheid dat ze zich zouden voordoen. Het gaat onder meer om de kosten voor de beveiliging tegen aanva ringen door schepen, het onder zoek naar explosieven, hogere kosten voor de parkeergarage en het mislopen van subsidies. De rekenkamer is van oordeel dat bij toekomstige projecten ri sico's professioneler moeten worden ingeschat. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het college van B en W heeft vooraf geen goede inschatting gemaakt van de risico's die waren verbonden aan het project Stationsgebied in Middelburg. Daarnaast wa ren bestuurders te gehaast en te gretig, terwijl ambtenaren het werk niet aankonden. Dat is de voornaamste conclusie van de Middelburgse rekenka mer, die op verzoek van de ge meenteraad het project tegen het licht heeft gehouden. Het project is acht miljoen euro Anton Broodman krijgt van groep 8-leerlinge Roxanne Doorns een cheque tijdens zijn feestje in de gymzaal van de basisschool Op Weg in Hoek. - foto Wim Kooyman door Euqène Verstraeten HOEK - „Het spelletje tussen leerlingen en leerkracht is nog steeds hetzelfde. Een voortdu rend aftasten wat wel kan en wat niet kan. Wat dat betreft zijn de kinderen in veertig jaar niet zoveel veranderd", zegt Anton Broodman. Hij vierde gisteren zijn veertig jarig jubileum in overheids dienst op de openbare basis school Op Weg in Hoek, waar hij sinds het begin van zijn loopbaan voor de klas staat. Een beetje tegen wil en dank, 'ik ben niet zo'n feestvarken', was hij gisteren het middel punt van de belangstelling. Voor de tweede keer in korte tijd, want vorige week was het ook al feest. Toen vierden hij en zijn vrouw hun veertigjarig hu weli j ksj ubileum Anton Broodman werd bijna 62 jaar geleden geboren in Mid delburg en verhuisde later naar Oostburg, waar hij zijn Mulo-diploma haalde. Vervol gens ging hij naar de Kweek school in Middelburg om te worden klaargestoomd voor het onderwijzersvak. Maar eerst moest hij in dienst. Hij had eigenlijk al een benoe ming op zak voor een baan in Kerkwerve, toen de nieuwe di recteur van de school in Hoek, Sjaak van der Lijke, bij hem aanklopte. Vanwege de directeurs wisse ling moest er een nieuwe onder wijzer komen. Of hij daar mis schien belangstelling voor had. „Mijn familie woonde in Zeeuws-Vlaanderen, dus daar hoefde ik niet lang over na te denken", vertelt Anton Brood man. En hij zit er nog steeds. Maar hij is niet de enige. „Er is wei nig verloop onder de collega's. Ik denk dat iedereen het hier goed naar de zin heeft. De meesten zijn al jaren blijven hangen, dus we hebben een re delijk oud team." Verandering Volgens Anton Broodman zijn de kinderen al die jaren niet echt veranderd, maar dat geldt zeker niet voor het werk. „Vroeger was je er echt voor de kinderen. Nu komt er een enor me berg administratie bij kij ken. Vroeger maakte je wat tijd vrij voor de randverschijn selen. Nu heb ik het idee dat ik af en toe tijd moet proberen vrij te maken om de kinderen les te geven." Als leerkracht van groep zeven en acht heeft hij deze week de spanning rond de jaarlijkse Ci- to-toets meegemaakt. Deze test speelt mee bij de vraag wel ke opleiding een kind na de ba sisschool moet gaan volgen. „Het belang van de toets wordt zwaar overtrokken", vindt Broodman. „Ik zeg altijd tegen de kinderen, laat je thuis niet gek maken. Het is gewoon een onverwachte repetitie van wat je acht jaar geleerd hebt. Som mige scholen trainen er zelfs op, maar daar beginnen we hier niet aan. Kijk, als je de Ci- to-toets gebruikt als een hulp middel, dan zeg ik daar is niets mis mee. Maar uiteindelijk kent de leerkracht de kinderen toch het best." door Jeanette Vergouwen en Frank van Cooten HULST - E. Biesbroeck uit Hulst zag het helemaal zitten. Een galerie en museum in de voormalige antiekzaak van Van Geyt aan de Steenstraat in de Hulster binnenstad. Om haar droom te verwezenlijken kocht ze eind vorig jaar het monumen tale pand uit 1570. Biesbroeck was op slag verliefd op het pand. „Dit is een van de oudste huizen in Hulst en het leek me uitermate geschikt om een galerie/museum annex cul tureel centrum van te maken. Het pand heeft een bijzondere trapgevel en er liggen twee gro te kelders onder, waarschijnlijk met een oude waterput. In de nok van het dak zitten houten spanten en balken met originele verbindingen", zegt ze haast ly risch. Biesbroeck schreef een brief aan het gemeentebestuur met het verzoek haar plannen in een ge sprek uit de doeken te doen. Bur gemeester J.F. Mulder en de wet houders F. van Driessche (cul tuur) en P. Weemaes (financiën) kregen een rondleiding en later vond een gesprek plaats. Tijdens het gesprek kwam het fi nanciële plaatje op tafel. Bies broeck bood het pand de ge meente als 'kerstcadeau' aan, maar vroeg wel anderhalf mil joen euro voor de vestiging van het museum en de galerie. „Dit bedrag is natuurlijk veel te hoog, temeer daar er nog restau ratiekosten bijkomen", zegt bur gemeester Mulder. Droom In de Steenstraat zijn al het toe- ritisch-culturele 's Landshuis en het streekmuseum gevestigd. Een forse financiële bijdrage aan een derde soortgelijke voor ziening in de straat is dan ook te veel van het goede vindt wethou der Weemaes. Biesbroeck is teleurgesteld dat haar droom niet uit kan komen. „Ik wilde er een combinatie van een galerie en museum van ma ken. Dus een mix van tuur-historie en beeldeT" kunst. Daarnaast wilde ik fjG' zondagmiddag iets organist op cultureel gebied: van tontóc tot ballet en van lezingen lo$>f muziek. Alles kleinschalig k laagdrempelig. Hulst moe! 1' mensen weer naar de binnjdi stad trekken en dit project., een stap in de goede richt zijn geweest." Omdat de gemeente de benoti de anderhalf miljoen euro beschikbaar wil stellen, z% Biesbroeck sponsors die ,yf willen steunen. Als dat iu lukt, rest haar niets anders het pand weer te verkopen jr Scholieren krijgt les over hun stad GOES - Goese scholierent stuk historisch besef bijbrenj over hun eigen stad. Dat is dei doeling van een door het ol11 meentearchief Goes, HistoriéP" museum De Bevelanden eni Centrum voor de Kunsten mengestelde lesbrief. De cd-rom met het lespakkej het kader van Goes f stad werd gisteren gepresj11 teerd aan cultuunvethooi C. Linssen. Het lespakket i;: doeld voor de eerste klassen t het middelbaar onderwijs lesbrief laat leerlingen her maken met de geschiedenis Goes, de verschillende bouwt dige stijlen en het archiei: wordt tijdens een stadswaw ling gewezen op de verhalen aiv ter de op het eerste gezicht om vallende poortjes en versier gen op gebouwen. bij nader inziet GroenLinks-Statenlid M. Wiersmate de in het artikel over de WCT (Ea-- mie-bijlage van donderdag) op PSA. Singaporese eigenaar van Hesse-fta Natie in Antwerpen, toen hij hel over de posities van grote spelersccl 2 containermarkt. Niet op P&O, dat®' 5 gens ook containers behandelt ini werpen. It Het vervolg van de famil ieberich ten van pagina 12 4 Dank, goede vrienden voor al hei mooie dal wij samen beleefd hebben Jullie liefde en vriendschap, intense betrokkenheid en aanwezigheid tijdens de ziekte en het overlijden van Leendert Wouters zijn ons tot grote steun geweest. Dit alles geeft ons kracht, om in de geest van Leen, de draad van het leven weer op te. pakken. Hartelijk dank hiervoor. Ineke Nelleke 'Huib, Melanie en Lars Westkapelle, februari 2005 Dag en nacht bereikbaar op (0111) 45 07 17 of (0111) 46 26 00 e Alle voorzieningen om thuis op te baren e Aandacht voor uw persoonlijke wensen e Vraag om ons gratis informatiepakket! UITVAARTVERZORGING ,,SCH OU WEN-DUIVEL AND" M. DE BRUIJNE J. C. HOEKMAN Werckendetstraat 4, Zierikzee Postbus 189, 4300 AD Zierikzee www.uitvaartzorgcentrum.nl 6 februari 2004 - i.m. Janneke - 6 februari 2005 - a postcard to paradise - Voor altijd in ons hart en hoofd Doet jouw liefde ons leven Duzend keer hebben we je gemist Duzend keer en opnieuw Piet en Remmie. de kids, het liefste kvdhw en allen die om je geven. I BOSCH I Service keuring pers. auto excl. afmeldkosten *excl. 3-gas- en dieselroetmeting Bosch Car Service BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 KOUDEKERKE, Autobedrijf Kiuyfhout Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 w ww.boschcarserv) m U wilde toch meer gaan bewegen? Wist u dat collecteren een heel gezonde bezig heid is? Het is goed voor de been- en arm spieren, vooral als de collectebus gaandeweg voller raakt. Komt u in de week van 13 t/m 19 maart graag in beweging als collectant voor het Reumafonds, meldt u zich dan aan bij Geertje van den Berg, T 020 589 64 71. (Reumafonds Sterk in beweging collecteweek 20 t/m 26 februari 2005 giro 454 000 www.amnesty.nl Heerlijk ontspannen genieten van natuur en cultuur! verblijf in AC Hotel Arlux Ardennes dagelijks ontbijt I dagelijks diner Geniet van de prachtige natuur in de Belgische Ardennen' Onder zeer gunstige condities hebben we het comfortabe le 3-sterren AC Hotel Arlux Ardennes in Arlon, behorende tot de AC-keten, weten te contracteren En daardoor kunt u een 3-daags weekend boeken vanaf slechts 99 En...u verblijft hier op basis van halfpension. dat wil zeggen inclusief ontbijtbuffet en 3-gangen diner' Het hotel is gelegen diep in de Belgische Ardennen en vlakbij het groothertogdom Luxemburg, van waaruit u heerlijke uil- stapjes in de omgeving kunt maken Lekker fietsen door de bossen en urenlange wandelingen maken in de schitteren de omgeving AC HOTEL ARLUX ARDENNES - ARLON Het 3-sterren AC Hotel Arlux Ardennes is gelegen iets bui len Arlon, in een prachtige bosrijke omgeving Het hotel heeft een ruime entree, lounge, receptie, bar, restaurant en poolbiljart De kamers bevinden zich ofwel op de begane grond ofwel op de eerste etage (geen lift aanwezig) Uw kamer is voorzien van douche, toilet televisie, radio, mini bar en kluisje. TIPS VOOR UITSTAPJES U heeft tal van mogelijkheden om enkele dagen heerlijk te ontspannen en genieten van natuur en cultuur U kunt in de nabije omgeving prachtige wandelingen en fietstoch ten maken in de wonderschone natuur Met de auto kunt u ook iets verder uw vertier zoeken Zo kunt u leuke uitstap jes maken naar het schitterende Clervaux, het beroemde Bastogne jbekend onder de naam Bastenaken - en Trier de oudste stad van Duitsland In Luxemburg-Stad kunt u heerlijk winkelen en slenteren door de oude stad Tenslotte mag een tochtje langs de Moezel natuurlijk met ontbreken' Aankomstdata HW 96,709/HZ 15.533 3 dagen/2 nachten vrijwel iedere vrijdag van 11/2 t/m 25/3 va.99 4 dagen/3 nachten vrijwel iedere vrijdag van 11/2 t/m 28/10 v.a.€ 125 5 dagen/4 nachten vrijwel iedere maandag van 7/2 t/m 24/10 va 155 8 dagen/7 nachten vrijwel iedere vrijdag van 11/2 t/m 25/3 va 239 Toeslagen per persoon: 1-persoonskamer vanaf 22 reserveringskosten 15 (verplicht, per boeking) Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld Exclusief vervoer, reserveringskosten toeristenbelasting, reis- en annuleringsverzekering Vraag uitgebreide reisbeschrij ving relsnummers HW 96.709/HZ 15.533 Ook op zondag telefonisch bereikbaar! KRAS H KRAS SterVakantles-reisbureaus vindt u In: Alphen a/d Rijn, Amersfoort, Apeldoorn, Arnhem, Baam, Breda, Delft Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, J Hengelo, Nijmegen, Rotterdam, Tilburg Utrecht, Venlo, Zwolle 24 UUR PER DAG. 7 DAGEN PER WEEK VIA: www.kras.nl ma t/m vr: 08.30-20.S0 uur. za: 09.30-15.30 uur i zo: 11.00-15.00 uur BI 073 - 5 999 999 Genieten van rust, ruimte en prachtige natuur in Friesland Voordelig Friesland ontdekken... met KRAS Stervakanties natuurlijk' Want wij hebben een ontzettend leuk arrange ment voor u samengesteld naar de prachtige Friese Wouden, tegen absolute voordeelprijzen' Een 3-daags verblijf in Hotel Marathon in het gezellige plaatsje Drachten bieden wij al aan vanaf slechts 59 en dit is inclusief dage lijks ontbijt In de schitterende omgeving van het hotel kunt u genieten van prachtige natuur en een oase van rust. Ideaal om urenlang te fietsen over de speciale fietsroutes in dit gebied. Gaat u mee naar prachtig Fryslan? MARATHON HOTEL - DRACHTEN Dil sfeervolle hotel is schitterend gelegen op een steenworp afstand van de Friese meren en de bossen van Beesterzwaag. Het beschikt over oa. een receptie, bar en restaurant. De kamers zijn gezellig ingericht en voorzien van badkamer met douche en toilet, telefoon en tv Er is gratis parkeergelegen heid aan de achterzijde van het hotel TIPS VOOR UITSTAPJES Drachten ligt in een prachtige omgeving van bossen, water en heidevelden. Ten noorden van het hotel liggen verschil lende meren zoals het Bergumer Meer, het meer bij Eernewoude en het Pikmeer bij Grouw U kunt vanuit het hotel schitterende fietstochten maken langs de meren, maar ook door de bossen van Beesterzwaag en Oranjewoud Bovendien kunt u vanuit het hotel vele uitstapjes maken. Maak o a. kennis met het plaatsje Drachten en haar beeldje van PIJE, de dorpsmuzikant (typererend voor dit stadje) en het prachtige camllion met zijn spreuken In Leeuwin*' kunt u vele historische gevels bezichtigen Friese Museum bezoeken En wat dacht u van de gezellige stad Groningen met haar Martinitoren en het Groninger Museum' Bovendien kunt u in -ja deze stad heerlijk winkelen of een lekkere kop koffie dunken op de Grote Markt' Kortom, volop mogelijkheden voor een heerlijk verblijf1 Aankomstdata HW 96.781 3 dgn, vrijwel iedere vr. v 4 dgn, vrijwel iedere vr. v 5 dgn, vrijwel iedere ma. n 11/2 t/m 25/3 v.a.€59 n 11/2 t/m 25/3 v.a.€75 an 14/2 t/m 28/3v.a.€99 Toeslagen: 1 -persoonskamer v.a.€ 24, welkomstd 16. reserveringskosten 15 (veiplicht. per boeking- Prijzen zijn persoon, tenzij anders vermeld. Exclusief vervoer, nic-t genoemde maaltijden, reservermgskositf div verzekeringen. Vraag uitgebreide reisbeschrijving reisnummer HW 96 781 KRAS ..(ffe-s'l/fiktzribikó "I KRAS SterVakanties-reisbureaus vindt u In: Alphen a/d Rijn, Amersloorl, Apeldoorn, Arnhem. 8aarn, Breda, Delll, Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, J Hengelo, Nijmegen, Rotterdam, Tilburg Utrecht, Venlo, Zwolle SSr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 74