PZC Hoek heeft elftal al op de rails Kosten zit in een overgangsjaar Frans van der Veen stopt bij Terneuzen Rini Verwest wordt trainer Ouwerkerk 19 Zeventien spelers en trainer Eric Tetaert willen volgend jaar blijven Schouwse Boys stunt in beker Moeizame zege voor Hoek uitslagen agenda zaterdag 5 februari 2005 fjnnr Rarry van der Hooft TERNEUZEN - Frans van der Veen keert niet meer terug in bet doel van Terneuzen. De 136-jarige keeper kwam zondag tijdens het thuisduel met DBS I (2-2) in conflict met trainer Ar- dian Lekaj en werd een dag la- j ter door de oefenmeester voor I ,]rie wedstrijden geschorst. Het doet me verschrikkelijk veel pijn, maar het lijkt me be ter dat ik het helemaal voor ge zien houd", zegt Van der Veen. De ruzie tussen Lekaj en Van der Veen ontstond na het fluit signaal voor de rust. „Hij kwam op het veld naar me toe en viel me min of meer aan", aldus Van der Veen. „Ik had naar hem ge roepen dat hij moest wisselen, omdat Mamadouba Gueye ge blesseerd rondliep. Lekaj zei dat ik hem dat nooit meer moest flikken en ik heb hem toen ge zegd dat hij van me af proest blij ven. In de kleedkamer escaleer de het vervolgens, omdat hij weer voor me kwam staan. Het is dat Mike But ertussen kwam staan, anders was het misschien verkeerd afgelopen." Terneuzen leidde bij rust m§t 1-0, maar zag de drie punten in de tweede helft verloren gaan. „Ik stond natuurlijk met een rot gevoel in het doel en dan krijg je ook nog eens twee domme goals tegen", vertelt Van der Veen. „Maar na afloop dacht ik: we ge ven elkaar de hand. Ik maakte er tegen hem ook nog een grapje over en ik dacht dat het opge lost was. Maar zondagavond bel de Lekaj me en zei hij dat ik uit de eerste selectie was gezet. Hij wilde me niet meer zien." Van der Veen drong aan op een gesprek en dat volgde maandag avond, met Lekaj en bestuurslid Alex Dehulsters. „Ik heb ze ver teld dat ik dit niet verdiende en dat we het seizoen gewoon af konden maken. Als we elkaar met respect zouden behandelen, moest dat voor die laatste zeven wedstrijden in mijn ogen geen probleem zijn. Ik heb een grote mond, maar een klein hartje. En wat ik had gezegd, was in het vuur van het spel gebeurd. Toch wilde Lekaj me voor drie wed strijden schorsen en ik' mocht niet trainen." Het zit Van der Veen ook dwars dat hij als de vechtersbaas wordt afgeschilderd. „Terwijl ik niets heb gedaan, hij viel mij aan. Ik heb lang getwijfeld, maar ik weet ook wel dat ik bij Lekaj geen schijn van kans meer maak om te keepen. Zeker niet als de overschrijving van Dennis Wondergem rondkomt. Het zit me allemaal heel hoog en het is denk ik beter dat ik er nu mee stop. Want als ik weer een keer ga trainen, loopt het mis schien uit de hand. Ik baal er van dat ik na acht jaar zo eindig bij Terneuzen, maar het is niet anders." Ardian Lekaj wilde gis teren niet reageren op de schor sing van Van der Veen. rinor Frits Bakker HOEK - Op de transfermarkt, waar Hoek rond deze tijd altijd driftig achter nieuwe spelers i zat, zal het dit jaar opval- d stil zijn. Het zou kunnen dat er nog een rechtsbuiten, een tweede diepe spits en een paar jonge spelers uit de streek bij moeten komen, maar daar houdt het dan wel mee op. Met zeventien van de twintig spelers én met de trainer wil Hoek vol gend seizoen doorgaan. Gerrit Emans van de technische com missie: „En al die spelers willen zelf ook blijven." is een ongewone situatie voor de club waar het tussen twee competities in meestal een komen en gaan van spelers was, Die traditie wordt, als iedereen zijn woord houdt, dit jaar door broken. Op Steven de Croock, Bart Poppe en Ramazan Yuruk na zijn alle spelers rond voor vol gend jaar. Emans: „Met die drie \>rs gaan we later nog een keer praten." Poppe en Yuruk zijn voor maan den uitgeschakeld door blessu res, De Croock voelt zich in de ige samenstelling van het elftal overbodig. Met trainer Eric Tetaert gaat het bestuur volgende week rond de tafel. Gerrit Emans: „Wij heb ben met de technische commis sie geadviseerd om verder te gaan met de hele trainersstaf. Ik had zelf eerst twijfels gehad over de nieuwe trainer, de spe lers ook, omdat hij op het ge bied van discipline en trainings- arbeid hard van stapel liep. Het blijkt nu dat die aanpak goed heeft gewerkt. Wij hebben in ge sprekken met spelers alleen posi tieve geluiden gehoord." Het kostte de technische com missie (Gerrit Emans, Dirk de Bruin en Bennie Langeraart) een kleine maand van onderhan delen om te realiseren wat al die jaren voor onmogelijk werd ge houden in Hoek. „Ik heb het zelf niet eerder meegemaakt dat we er zo snel uit waren", bekent Emans, die Dirk de Bruin roemt om zijn enorme inzet bij de on derhandelingen. Emans: „Bij Hoek is een cultuur gegroeid, dat er altijd acht tot tien spelers te weinig aan spelen toekwamen of ontevreden wa ren. Voor die'spelers moesten we dan ook weer vervangers zoe ken. En bij een kleine club als Hoek komt er zelden verster king uit de eigen jeugd. Maar of het nu aan de trainer of aan de sfeer binnen de selectie ligt: bijna iedereen wil heel graag blijven. Zelfs ook spelers die geen vaste plaats hebben." Afspraken Toegegeven: de overeenkomsten zijn niet rechtsgeldig, omdat amateurspelers niet aan een con tract zijn gebonden. Emans: „We moeten vertrouwen op de afspraken die we maken. Het kan natuurlijk altijd gebeuren dat spelers na de competitie ver trekken als ze een prof contract kunnen tekenen. Voor spelers als David Destorme, Sam Yse- baert, Charly Okonedo en Pieter de Munnik is veel belangstelling van andere clubs. We zullen ze niets in de weg leggen als ze kun nen verbeteren, maar het ziet er nu naar uit dat we ze allemaal kunnen houden." Voor de vervanging van Chris- toph Dewispelaere, die tussen tijds naar Wevelgem vertrok, en eventueel voor Poppe, De Croock en Yuruk zal Hoek zich in de komende maanden nog op de markt begeven. „Wat we dit jaar vooral missen, is een echte rechtsbuiten. We spelen onder Tetaert 4-3-3 in de meest aanval lende vorm. Met Melki staat er al een prachtige speler op links, op de rechterkant is het improvi seren met jongens die zich daar niet thuisvoelen. We hebben in België iemand op het oog die dat kan invullen", aldus Emans. Daarnaast is Hoek in de regio op zoek naar jonge talenten. Jaap Goossen, de scout, wordt opvallend vaak gesignaleerd bij wedstrijden van Terneuzense Boys, Arnemuiden en Zaamslag. Emans: „We kijken vooral uit naar een jonge doelman en een scorende spits. Die hopen we bij die clubs te vinden." De gesprekken met trainer Eric van onze sportredactie BURGH-HAAMSTEDE - De matige resultaten in de competi tie worden door Schouwse Boys/Café De Biet goedgemaakt in de bekerstrijd. De Schouwse futsallers versloegen na straf schoppen hoofdklasser Troy uit Bergen op Zoom. Bij FM Sra- nang lagen de zaken net omge keerd. Zij verloren, ook na straf schoppen, van Ëteha. Schouwse Boys/Café De Biet-Troy 4-4 (Schouwse Boys wns 3-2). Tijdens de rust zag het er nog niet goed uit voor Schouwse Boys. De Brabanders stonden met 3-1 voor. Bij een 3-0-achterstand had Rutger Kooman, die een wedstrijd van de Schouwse selectie onder 23 liet schieten voor dit duel, ge scoord. Na de pauze schoot die zelfde Kooman de aansluitings treffer binnen. Een passje van |e Berrevoets werd vervol gens kundig afgemaakt door oudgediende Lesley Wolters. Wolters was samen met routi nier John van der Have speciaal voor dit duel opgeroepen. Wol- tere speelde een sleutelrol, want na de 3-3 schoot hij ook de 4-4 binnen. Strafschoppen moesten een beslissing brengen. De eer ste twee van Troy werden ge stopt door Eric Schot. Serge Ber revoets miste voor de thuis- g, maar Corné Schilperoort, Martijn van Grunsven en Tho mas Vos schoten wel raak. Eleha-FM Sranang 5-5 (Eteha «ms 5-4). De Goese hoofdklas ser stond het hele duel in Papen- drecht op voorsprong. Bij een f-4-stand kwamen Pearl Does burg en Stefan Scholten alleen voor de keeper en 6-4 hing in de lucht. De pass van Doesburg kwam echter niet terecht bij Scholten, maar in de voeten van een Eteha-speler. Uit de aanval die volgde scoorde de Zuid-Hol- terneuzen - Terneuzense Boys hield op eigen veld de scha de beperkt in het vriendschappe- hjke duel met Hoek: 1-3. In de eerste helft drukten de be zoekers hun overwicht uit in 0-2 door doelpunten van Sam Yse- oaert. Na de doelwisseling open- do Hoek opnieuw sterk, maar Arjen Oostelijk maakte 1-2. Vijf minuten voor het einde maakte Steven de Croock 1-3. landse eersteklasser de gelijkma ker. In de strafschoppenserie Ra mon miste Dahoe de eerste penalty. Alle anderen schoten wel raak. Alle Goese doelpunten in de reguliere speeltijd werden gemaakt door Jasper Huijsman. Eric Tetaert staat hoogstwaarschijnlijk ook volgend seizoen voor de spelersgroep van Hoek, waarvan het merendeel heeft aangegeven bij de club te blijven. foto Peter Nicolai Zwemster uit Breskens richt zich op WK langebaan en stopt daarna door Roeland van Vliet AMERSFOORT - Na terugkomst uit Athene, waar ze met de estafetteploeg deelnam aan de Olympische Spelen, was Annabel Kosten (27) twee weken in Nederland. De uit Breskens afkomstige zwemster liet haar foto's ontwikkelen, draaide een wasje en pakte alweer haar koffers. Voor vier maanden Nieuw-Zee- land. Daar kon ze eens rustig over haar toekomst nadenken. Ze wilde niet meteen na haar race in Athene zeggen: ik stop met zwemmen, ik ga wat anders doen. Kosten: „Ik wist dat dat niet het goede moment was om een knoop door te hakken. Direct na het toernooi ben je zo emotioneel en kun je dus geen rationele beslissingen nemen. Het beste kun je er even goed over nadenken. En dat heb ik gedaan. In Nieuw-Zeeland." Samen met Suze Valen, haar huisgeno te in Amersfoort, reisde ze af naar Wan- ganui, een middelgrote stad op het Noordereiland. Valen, een voormalig rugslagspecialiste, liep daar gedurende twee maanden een van haar co-schap pen voor haar studie medicijnen. Kosten probeerde ondertussen aan een baantje te komen, maar slaagde daar niet in. Om niet de hele dag binnen te hoeven zitten, zocht ze veelvuldig het plaatselijke zwembad op. „Omdat ik nog steeds niet helemaal wist wat ik wil de, ben ik maar blijven zwemmen. Mocht ik besluiten mijn carrière voort te zetten, dan kon ik maar beter niet vier maanden op mijn kont gezeten heb ben." In de laatste twee maanden trok ken Kosten en Valen door het hele land. „We kochten een auto en verkochten hem aan het eind voor meer geld door", lacht Kosten, die haar ogen uitkeek in Nieuw-Zeeland. „Prachtig land, met zo veel verschillende landschappen. Het ene moment lijkt het alsof je in Zwitser land bent en na een uurtje rijden zit je aan de kust." Dat Kosten ook in die twee maanden de zwembaden bleef opzoeken, zegt ge noeg. Ze kan en wil het zwemmen nog niet gedag zeggen. „Ik vind het zwem men weer heel leuk. Nu ik weer in Amersfoort begonnen ben, heb ik er Zwemster Annabel Kosten richt zich op het wereldkampioenschap langebaan later dit jaar. foto Mare van der Kort heel veel zin in." Toch is er wel wat ver anderd. Zwemmen is voor haar niet lan ger zaligmakend. „Ik heb besloten dat dit jaar een overgangsjaar wordt, van een sportieve naar een maatschappelij ke carrière. Voor de duidelijkheid: dit is dus geen afbouwjaar. Want ik wil me nog op één toernooi richten. Daar blijf ik voorlopig dus nog heel hard voor trai nen." Dat toernooi is het wereldkampioen schap langebaan, dat over twee maan den wordt gehouden. De exacte locatie is nog niet bekend. Het WK was toege wezen aan Montreal, maar die stad is de organisatie ook weer afgenomen. Kosten: „Waar het nu gehouden wordt, weet ik nog niet, maar ik wil er in elk ge val heen. Weer als lid van de 4x100 me ter-ploeg, want individueel zal me het zeker niet lukken." „Het is natuurlijk nog maar de vraag of ik weer bij de estafetteploeg kom. Er zijn zwemsters die na de Spelen gewoon zijn doorgegaan. Op hen heb ik natuur lijk een achterstand, maar ik zal er alles aan doen om die in te lopen. En dat dat binnen heel korte tijd moet gebeuren, weet ik heel goed. Ik zal volgende week aan de bond kenbaar maken op welke wedstrijden ik mij zal proberen te kwa lificeren." Maar ja, mocht het niet lukken het WK te halen, dan zal de Zeeuwse er niet al te lang om rouwen. „Het beangstigt me niet om een einde aan mijn sportcar- rière te maken. Ik zal niet in een zwart gat vallen, omdat ik mij in de afgelopen tijd al heb voorbereid op een maatschap pelijke loopbaan. Al in 2000 ben ik in Amerika afgestudeerd in hospitality ma nagement, zeg maar Hogere Hotel school. Sindsdien heb ik parttime in de horeca gewerkt en verschillende cursus sen gevolgd. Nou, in dat jaar dat ik part time werkte, werd me duidelijk dat je een keuze moet maken tussen werken en topsporten. Toen koos ik voor de top sport en stopte ik met werken, nu zal ik voor werken kiezen, Ik wil graag weel de horeca in." Bewogen jaar Bovendien vindt Kosten dat ze alles al uit haar zwemcarrière heeft gehaald. „Het is natuurlijk niet zo dat het WK nog hét hoogtepunt moet worden", ver telt ze. Dat was het bereiken van de Olympische Spelen in Athene al. Na een bewogen jaar bij AZ&PC in Amersfoort was ze blij dat ze als vierde zwemster" in de estafetteploeg mee mocht. Dat Kosten uiteindelijk de fina le niet mocht zwemmen - Inge de Bruijn verving haar - was een domper. „Het ging even anders dan ik had gedroomd. Ik heb er een half-half-gevoel aan over gehouden. Wel die bronzen plak, maar niet zelf de finale gezwommen." Juist daarom wil Kosten naar het WK. Om, als het even kan. nog één keer zelf een medaille op te halen. Tetaert zijn deze week uit gesteld. Het bestuur heeft de Belg voor volgende week donder dag uitgenodigd. Tetaert wil zelf graag bijtekenen bij Hoek en heeft al een hele voorberei ding op het nieuwe seizoen uit gezet. Voorzitter Kees de Feij- ter: „Als we snel op één lijn zit ten, willen wij ook graag verder met Tetaert." Datzelfde geldt voor assistent-trainer Jan Verde- gem. door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Rini Verwest is volgend seizoen de nieuwe hoofdtrainer van SV Ouwer kerk. De 39-jarige oud-prof uit Zierikzee volgt bij de zon- dag-vijfdeklasscr oefenmeester Ron de Bruine op, die bij DFS aan de slag gaat. Verwest heeft er komende zo mer vijf seizoenen bij Zierikzee op zitten. Twee jaar fungeerde hij als assistent-trainer bij Jos van Belzen en drie jaar was hij trainer van het tweede team, waarmee hij vorig seizoen zelfs promoveerde naar de reserve eerste klasse. In december gaf Verwest echter al aan, dat hij een nieuwe uitda ging zocht in zijn trainersloop baan. Hij wilde weer een eerste elftal onder zijn hoede hebben, zoals hij in verleden WIK'57 in de derde klasse onder zijn hoede had. Nu ging zijn voorkeur ech ter uit naar een zondagclub, om dat dat het beste paste bij zijn gezinssituatie. Gisteravond werd bekend, dat Ouwerkerk de Zierikzeese oefen meester heeft gestrikt. Het ludie ke feit kan zich daardoor vol gend seizoen aandienen, dat Ver west als trainer tegenover zijn broer Kees kan komen te staan, die trainer is bij Dreischor. Daaiwoor zoudén beide ploegen dit seizoen echter geen promotie mogen halen. Renesse. Woensdagleague. Schil dersbedrijf v/d Ham-Juwelier J.P.Staal 1-3, Mary's Bowlingteam-Overbeeke Verhuur 0-4, Schildersbedrijf de Me- ij-Mercedes Louwerse 1-3, De Steen bok-Biljart Cafe op de Meir 3-1. Donderdagleague. Rest.de Zeeland- brug-Braber Groenvoorziening Renesse 1-3, Bowling Renesse-Cafe Bar de Stulp 0-4, Casa Salsa Renesse-Pizzeria La Piaz za 1-3, Camping de Rozenhof-Simar 1-3. Afdeling Walcheren. Seniorencom petitie paren, vijfde zitting (vanaf 50 procent). Gele lijn: dms. Meerman/Rijnders 55.97, dms. van Belzen/Solleveld 55.66, mw. Lere/Daane 54.62, van Dongen/Vorenhout 54.44, dms. Bordes/Boter 52.71, dms. Pol/Schuurman 51.81, mw. Olyslager/Doggen 51.46. Stand na 5 zittingen: Cattoir/Klink 57.10, mw. Hanse/le Clercq 53.71, mw. van Belzen/van Veen 53.36, echtpaar de Rui ter 52.69, dms. Pol/Schuurman 52.10, dms. Meerman/Rijnders 50.19. Blauwe lijn: echtpaar Smolders 58.63, dms. Breedveld/Scheltus 55.36, echtpaar La- brujere 55.36, dms. van Bruinesse/Wondergem 55.06, echtpaar Rijnberg 53.87, dms. Dingemanse/Wijnen 53.57, dms. Ingenegeren/Wiessner 52.98, dms. Dispa/Portman 52.68, mw. van de Wart/Caljouw 51 79. Stand na 5 zittin gen: echtpaar Labrujere 60.17, dms. van Boven/Huisman 57.10, dms. Ingenegeren/Wiessner 52.53, dms. Dingemanse/Wijnen 51.69, dms. Breedveld/Scheltus 51.57, echtpaar Smolders 51.53, van der Kuijl/van Leer dam 51.25. Heerenveen. Skate-off WB sprint Er furt Mannen. 500 meter: 1. Bos 35,95, 2. Nijenhuis 35,97, 3. Van Velde 36,02, 4. Solinger 36,24, 5. Kuipers 36,25. Geplaatst voor WB: Bos, Nijen huis, Solinger. Reeds geplaatst: Wenne- mars en Van Velde. 10OO meter: 1Kui pers 1.10,83, 2. Tuitert 1.11,09, 3. Groot huis 1.11,71, 4. Solinger 1.11,74, 5. De Koning 1.13,01. Geplaatst voor WB: Kui pers. Reeds geplaatst: Van Velde, Wen- nemars, Bos en Nijenhuis. Vrouwen. 500 meter: 1.Timmer 39,36, 2. Oonk 39,64, 3. Gerritsen 39,90, 4. Van der Star 40,36, 5. Van Benthem 40,45. Geplaatst voor WB: Timmer. Oonk, Gerritsen, Van der Star, Van Bent hem. 1000 meter: 1 De Loor 1.18,45, 2. Timmer 1.19,24, 3. Oonk 1.19,81, 4. Thomas 1.20.16, 5. Murris 1.20,18. Ge plaatst voor WB: De Loor, Oonk, Tho mas, Murris. Reeds geplaatst: Timmer. Santa Caterina. WK vrouwen. Com binatie: 1. Kostelic (Kro) 2.53,70, 2. Parson (Zwe) 2.55,15, 3. Schild (Oos) 2.56,40, 4. Kildow (VSt) 2.56,60, 5. Zah- robska (Tsj) 2.56,89, 6. Zettel (Oos) 2.57,44. Pattaya. Vrouwen. Linetskaja (Rus) - Zvonareva (Rus/1) 6-4 6-2, Martinez (Spa/3) - Peer (Isr) 6-4 6-3, Ruano Pas- cual (Spa/8) - Serna (Spa) 6-2 6-1. Kwart finale: Grönefeld (Dui/7) - Bondarenko (Oek) 6-4 6-1. Tokio. Vrouwen. Kwartfinale: Koez- netsova (Rus/3) - Hantuchova (Slw) 7-6 (4) 7-6 (4), Davenport (VSt/T) - Benes- ova (Tsj) 6-1 6-2, Asagoe (Jap) - Dement- jeva (Rus/4) 6-3 6-4. Holland Casino Eredivisie. De Graafschap - Feyenoord 2-7 (1-3). 4. Kuijt 0-1. 9. Bot 1-1, 25. Caste- len 1-2, 32. Kuijt 1-3, 47. Lazovic 1-4, 52. Lazovic 1-5, 61. Hofs 1-6, 67. Kuijt 1-7, 85. Van Beukering 2-7. Scheidsrechter: Haverkort. Gele kaart: Bus (De Graaf schap), Basto, Gibbs (Feyenoord). Aan tal toeschouwers: 10.500. De Graafschap: Van Fessem; Bot, Ka- lezic (46. Van der Kruis), Bus en De Graef; Robbemond, Vandenbroeck, Sou- sa en Zongo (71. Duits); Magno (46. Lo- val) en Van Beukering. Feyenoord: Babos; Ostlund, Saidi, Gibbs en Basto; Castelen, Hofs (63. Ono), Ghaly (68. Paauwe) en Goor (78, Pardo); Lazovic en Kuijt. Willem II - NEC 3-1 (2-0). 22. Ceesay 1-0, 27. Smit 2-0, 48. Redan 3-0, 78. Den- neboom 3-1. Scheidsrechter: Van Hui ten. Gele kaart: Caluwé (Willem II), Nied- zielan, Denneboom (NEC). Aantal toe schouwers: 12.000. Willem II: Moens, Van der Struijk, Van Nieuwstadt, Kreek en Van der Haar; Smit, Caluwé (73. Van Mosselveld) en Victoria; Ceesay (69. Agustïen), Redan en Bobson (79. Smulders). NEC: Gentenaar; Nalbantoglu (83. Ka- zlauskas), Wisgerhof, Wielaert en Leiwa- kabessy; Barreto (55. Van der Doelen), Boutahar, Valencia (41Worm) en Tinin- ho; Denneboom en Niedzielan. Stand: 1. PSV 20-51 (54-12), 2. AZ 19-46 (46-13), 3. Ajax 19-41 (43-17), 4. Feyenoord 20-35 (50-27), 5. Heerenveen 19-32 (33-30), 6. Vitesse 19-30 (31-27), 7. Roda JC 19-29 (36-28), 8. FC Utrecht 19-29 (23-21), 9. NAC 19-27 (28-38), 10. Groningen 19-25 (28-33), 11. Willem II 20-25 (25-33), 12. RKC 19-24 (23-27), 13. FC Twente 19-22 (22-25), 14. NEC 20-19 (22-28), 15. ADO Den Haag 19-16 (21-31), 16. Graafschap 20-11 (21-51). 17. RBC 20-11 (21-51), 18. Den 8osch 19-9(11-46). Gouden Gids divisie. Heracles Almelo - AGOW 3-0 (1-0). 25. Quansah 1-0, 68. Quansah 2-0. 89. Jansen 3-0. Scheidsrechter: Vink. Gele kaart: Sluijter (Heracles Almelo), Kok (AGOW) Go Ahead Eagles Stormvogels/Telstar 1-2 (1-2). 23. Pa ter 0-1, 39. Slory 0-2, 43. Aydin 1-2 Scheidsrechter: Winter Gele kaart: Zwollo, Gobel (Go Ahead Eagles), Gala- ta, Salden, Samuel, Slory (Stormvogels/Telstar). Excelsior VVV Venlo 2-2 (1-2). 7. Stewart 0-1, 21. Hofstede 0-2, 31. Holman 1-2, 58. Curth 2-2 Scheidsrechter: Nijhuis. Gele kaart: Mulder (Excelsior), Verdellen, van Loenhout (VVV Venlo). Emmen - FC Eindhoven 2-1 (2-0). 21 Leferink I-0, 37. Wolters 2-0, 73. van de Langen- berg 2-1. Scheidsrechter: ter Brake. Ro de kaart: 45. Karreman (Emmen). Gele kaart: Inia, Wessels (Emmen), van der Kerkhof, Prommayon, Laponder, van Dooren (FC Eindhoven) FC Volendam - MW O-O. Scheidsrechter: van Don gen. Gele kaart- Bryssinck, Ouichou (MW) Haarlem - FC Zwolle 2-2 (1-0). 45. ten Heuvel 1-0 (strafschop), 49. ten Heuvel 2-0, 55. Lim-Duan 2-1, 90. Almeida 2-2. Scheidsrechter: Van Sichem. Rode kaart: 69. Katipana (Haar lem). Gele kaart: Hooyboer, ten Heuvel (Haarlem), Bischop (FC Zwolle). Bijzon derheid: wegens slaan rode kaart Kati pana (Haarlem) in de 69e minuut. Heracles 20 12 4 4 40 34- 20 Sparta 19 11 6 2 39 49 - 24 Dordrecht 20 10 5 5 35 31- 25 Volendam 20 10 5 5 35 29- 20 VW 19 9 7 3 34 33 - 20 FC Zwolle 20 9 6 5 33 35- 26 Helmond S. 20 8 6 6 30 33- 29 Stormv 20 7 7 6 28 29- 25 Haarlem 20 8 4 8 28 32- 29 Veendam 20 7 5 8 26 35- 34 AGOW 20 8 1 11 25 30- 31 TOP 20 7 4 9 25 31- 41 GA Eagles 20 6 6 8 24 25- 31 CambuurL 20 6 5 9 23 18- 28 Excelsior 20 6 4 10 22 29- 32 FortunaS 20 5 6 9 18 32- 43 MW 20 4 6 10 18 17- 27 Emmen 20 4 5 11 17 23- 40 Eindhoven 20 3 6 11 15 24 - 44 Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Eerste klasse: Beko - Auto de Voogd 0-8, Rabo Beveland - East man 4-4, Pulse audio - Kamps 5-3. Stand: Pulse audio 11-71, Eastman 12-53, Auto de Voogd 11-50, Kamps II-42, Rabo Beveland 11-38, Begijn ma kelaar 11-36, Beko 11-22. Tweede klas se: Kuijper betonboringen - AKZ verze keringen 4-4, Piet Voskamp/'t Zand - Delta consult/Dauwendaele 6-2, WEA/Dauwendaele - HZ sport 5-3, LVV - Bosma elektro 8-0. Stand: Piet Voskamp/'t Zand 13-71, Kuijper beton boringen 13-66, Delta consult/Dauwendaele 13-61, WEA/Dauwendaele 13-57, LVV 13-50, HZ sport 13-38, AKZ verzekeringen 13-36, Bosma elektro 13-33. Derde klasse: Bowl de Kruitmolen - AKZ ver zekeringen 2 2-6, Schoonen/Flipse/MZ- Indoor karting 4-4, SVA/Kodde - Zieken huis Walcheren 6-2, PZC - Provincie Zeeland 4-4, Stand: AKZ verzekeringen 2 13-68, Provincie Zeeland 13-57, Zie kenhuis Walcheren 13-55, Bowl de Kruit molen 13-53, SVA/Kodde 13-52, Indoor karting 13-51. Schoonen/Flipse/MZ 13-47, PZC 13-33. Vierde klasse: Neha- lennia - Bayards alu 6-2. Vrouwen. Eerste klasse: LVV - Be gijn makelaar 4-4, The tube - Vlijtig Lïes- je 6-2, Tence/Dauwendaele - Piet Voskamp/Dauwendaele 0-8, Smith kaas - Sinke schoenmode/SVS 8-0. Stand: Smith kaas 13-82, The tube 13-79, Be gijn makelaar 13-58, Terice/Dauwendaele 13-47, Vlijtig Liesje 13-44, Piet Voskamp/Dauwendaele 13-43, LVV 13-42, Sinke schoenmode/SVS 13-21. Tweede klasse: DVC plus - Justitie Middelburg 8-0, De vier linden - CZ ac tief 1 -7, Davos '83 - Jachtwerf Goes 3-5, Middelburg Zuid - Schoonm.bedr. Simons/'t Zand 2-6. Stand: Jachtwerf Goes 13-80, Middelburg Zuid 13-75, CZ actief 13-56, Schoonm.bedr. Simons/'t Zand 13-53, Davos '83 13-44, DVC plus 13-43, Justitie Middelburg 13-36, De vier linden 13-29 Derde klasse: Breedijk/SVS - Ardita 3-5, Ziekenhuis Walcheren - Bakker Schrieks/MZ 3-5, Wijk Klarenbeek - Jong Ambon 5-3, 't Ken net - De Reus en van Heemst 5-3. Stand: De Reus en van Heemst 13-66, 't Ken net 13-66, Ardita 13-64, Jong Am- bon 13-54, Bakker Schrieks/MZ 13-50, Ziekenhuis Walcheren 13-41, Breedijk/SVS 13-38, Wijk Klarenbeek 13-37. Genting Highlands. Ronde van Lang- kawi. Achtste etappe, Kuala Kubu Baru - Genting Highlands: 1. Cox (ZAf) 97 km in 2.49.37. 2. Rujano (Coll. 3. Perez (Mex) 1.05, 4. Kannemeyer (ZAf), 5, Grajales (Col) 1.21, 6. Hernan dez (Spa) 1.26, 34. De Kort 7.20, 99. Van Dijk 17.29. Algemeen klassement: 1. Cox 25.02.20, 2. Rujano 0.18, 3. Kannemeyer 1.34, 30 De Kort 9.02, 86. Van Dijk 20.31 Doha. Ronde van Qatar. Vijfde etap pe, Sealine Beach - Doha: 1 McEwen 153 km in 3 08 06, 2. Oesov (WRu), 3. Boonen (Bel), 4. Caethoven (Bel), 5. Korff (Dui). Eindklassement: 1. Mi- chaelsen (Den) 18.30.06, 2. Breschel (Den) 1.14, 3. Guidi (Ita) 1.28, 4. Boonen (Bel) 5.17, 5. Tjallingii (Ned) 5.43. Marseille. Ster van Bessèges. Derde etappe, Taillades - La grand'Combe: 1. Voigt (Dui) 143 km in 3.35.59, 2. Trak- sel (Ned) 0.51, 3. Schleck (Lux), 4. Van Petegem (Bel), 5. Fedrigo (Fra), 6. Joly (Fra) Algemeen klassement: 1. Bic- hot (Fra) 11.03.44, 2. Monfort (Bel) 0.08, 3. Labbe (Fra) 1.39, 4. Voigt4.18, 5. Trak- sel 5.15, 6. Coenen (Bel) 5.19. zaterdag Voetbal Vriendschappelijk. Yerseke-De Meeu wen (14.30 uur). Zaalkorfbal Eerste klasse G: Tjoba-Bolnes (18.30), RWA-Ondo G, Derde klasse C: All Rea dy-NIO, Nikantes-DVS,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 69