Een anonieme liefdesgroet Vers uit de schelp op het bord in Philippine Geurtje Schoeisel Vlinders Dameshorloge met hartjes, ingelegd met witte kristallen. ment vanaf 23,50 per persoon per nacht. De hotelketen NH Hoteles biedt Valentijnsarrangementen door heel het land vanaf 107 euro voor twee personen per nacht, in clusief ontbijt en driegangendi ner. Die aanbieding geldt overi gens ook de hotels van de keten in Spanje, Duitsland en België. Internet Voor het grote gebaar is er de in ternetsite kadopagina.nl. Een etent j e-met-helikoptervlucht een raceauto besturen op Zand- voort, of die twee gecombineerd met scheuren door de duinen, het is er allemaal te vinden. Maar ook gewoon een diner of over nachting kan, of een cadeaubon. Wie de anonimiteit verkiest kan op de site Bella&Buddhi een 'mystery-gift' bestellen, voor 29,50 euro. Daarvoor krijgt de ge liefde dan een door een Neder landse kunstenaar in beperkte op lage gecreëerd cadeau. Voor wie het allemaal financieel wat te hoog gegrepen is, hier nog een tip. Koop nooit rode rozen. Ze zijn weliswaar symbool van vurige hartstocht, maar de scher pe doornen geven dit cadeau een wat wrang bijsmaakje. Blauw schijnt de kleur te zijn van Valen- tijnsbloemen, het rode bombarde ment rond dit evenement ten spijt. Koos van Wees Informatie: www.hollandinterna- tional.nl; www.weekendjemaas- trichl.nl; www.nh-hotels.com; www.kadopagina.nl; www.bel- la-buddhi.com Mannen zullen ervan smelten, jubelt het persbericht over de nieuwste geur van Elizabeth Ar den Provocative Woman. Inspi ratiebron voor het parfum is de filmster Catherine Zeta-Jones, die toevallig ook sinds een paar jaar het gezicht van het cosmeti camerk is. Volgens het merk is Zeta-Jones met haar beeldscho ne voorkomen en aantrekkings kracht - zowel op het witte doek als privé - de personificatie van de nieuwe geur. Wat er in dit nieuwe geurwatertje zit? Nou daar gaan we dan: gekoelde Japanse kweepeer, waterlotus, middernachtorchidee, papaya- bloesem en hinokihout. Heel spe ciaal schijnt de speciaal voor Eli zabeth Arden ontwikkelde geur- noot White Sand te zijn. Be nieuwd hoe wit zand ruikt? Een flesje van 30 ml kost 33 euro. 4裏Si'iiii Vlinders zullen alom aanwezig zijn in het modebeeld voor ko mende zomer. Daar heeft haute couturemerk Ted Lapidus al re kening mee gehouden in zijn nieuwe zilveren sieradencollec- tie. De klemarmband met vlin dermotief in massief zilver kost 179 euro en de brede bijpassen de ring 59 euro. De Ted Lapidus sieradencollectie is verkrijgbaar bij 200 juweliers in ons land. zaterdag 5 februari 2005 Het gezonde schoenenmerk Wol- ky gaat op de kleurrijke toer ko mend voorjaar. Ook heeft het merk het succes van de gymp ontdekt en komt daarom met een Wolkyschoen in de vorm van een basketbalsneaker. De enkelhoge Dynamic heeft net als al het ander Wolkyschoeisel een '24-uurs loopcomfort' met een binnenafwerking in leer en een uitneembaar leren voetbed. Hij is er in allerlei flitsende kleurtjes in dames- en meisjes- maten. Vanaf 64,95 euro. Voor wie het woord liefde niet durft uit te spreken. Het is bij uitstek de dag om je geliefde te ver wennen, maandag 14 februa ri. Of, misschien nog leuker: een Valentijnsgroet brengen aan die collega of kennis waar je heimelijk verliefd op bent. Anoniem uiteraard. Stel je voor! Dat die vervol gens maanden moet gissen en zich misschien wel onge makkelijk voelt hoort erbij. Je gaat toch niet zomaar zeg gen dat je verliefd bent op ie mand? Een paradoxaal dagje dus, Va lentijnsdag. Van geliefden wordt verwacht dat ze elkaar on gezouten de waarheid vertellen, maar wie die liefde nog niet heeft benoemd mag dat in het geniep doen. Geheel volgens de werkwijze van de naamgever van de dag, als we de legenden mogen geloven. Daarin was Valentijn een mon nik die vanwege zijn geloof ter dood werd veroordeeld. Valentijn was hevig verliefd op de blinde dochter van de cipier en kon haar vlak voor hij werd onthoofd nog stiekem een briefje toestoppen waarin hij haar de liefde verklaarde. Het werd de kortste relatie ooit. Langer duurt het waarschijnlijk als Valentijnsdag wordt gevierd volgens de internationaal gelden de commerciële regels. Die hou den in dat diep in de buidel wordt getast voor stoffelijke blij ken van affectie, zoals sieraden, geurtjes of, een stuk goedkoper, bloemen. Regelmatige vernieuwing van die attributen,ook buiten Valentijns dag, wil de uiterste houdbaar heidsdatum van een relatie nog wel eens oprekken. De wereldwijde Valentijnsdagin- dustrie speelt daar handig op in. Liefdesnestje met een vrouwen- en mannenparfum Zo worden veel parfums gelan ceerd in de weken voorafgaand aan Valentijnsdag. Sommige men sen denken dat dat met carnaval te maken heeft, om zo de bier lucht te verdrijven, maar dat is onzin. Bier stinkt niet. Aandacht De parfummerken sloven zich elk jaar opnieuw uit om met origi nele vondsten de aandacht van de geliefden te trekken. Zij staan daarin niet alleen. Het vooral van zijn horloges bekend staande Swatch doet bijvoorbeeld hetzelf de, met speciale Valentijnssiera- den en -horloges. De reisindus trie kent speciale romantische Va- lentijnsweekeinden. Holland In ternational heeft ze gebundeld in een Valentijnskrant, met arrange menten van 75 euro (Ter Heijde) tot 329 euro (Rome). Een dagje Maastricht kan ook. Drie hotels, het Golden Tulip Ap ple Park, La Bergère en St. Mar- tenslane bieden de hele maand februari een speciaal arrange- Reisbureau's hebben zich ook in de strijd geworpen met speciale Valentijnsarrangementen. foto's GPD Bandenfabrikant Michelin deelt niet al leen (mondjesmaat) sterren uit maar be- Mnt gastronomische prestaties ook op an- «ewijze, bijvoorbeeld met 'bestekjes', een fikruist mes en vork-teken dat aanduidt at de inspecteurs erg tevreden waren over tesfeer en over hetgeen hen werd voorge steld. Hoe meer bestekjes hoe aangena mer het vertoeven werd ervaren. Ook met fee bestekjes springt Michelin zuinig om, 'fans, Jeanine en Jürgen Verhulst uit Philip pe waren dan ook blij verrast toen zij vori- eweek op de European Fine Food Fair in Maastricht vernamen dat hun restaurant 'ace du Marché er een tweede bestekje bij 'ad gekregen. fediend, denk ik, nippend van mijn alco- twrije apéritiefGastvrouw Jeanine heeft anversgeperst sinaasappelsap, grapefruit- ap, appelsap en grenadine toegevoegd, 'eerlijk en gezond. Echtgenoot Frans zet er Moor zoon Jürgen gecreëerde amuse naast: een verrukkelijk mosselsoepje en een stukje paté dat de oester vervangt die van wege mijn allergie snel retour gaat. Jürgen doet met zelfstandig werkend kok Suzanne de keuken, samen werden zij afge lopen jaar tijdens de mosselfeesten in Philip pine nummer een bij het traditionele mos sels opensteken. Frans Verhulst helpt zijn vrouw in de bediening, maar staat als het nodig is ook zijn mannetje in de keuken. Pla ce du Marché is een echt familiebedrijf. 'Fa miliaal' zeggen de Belgen die hier graag ko men. Philippine staat bekend als mossel dorp en bij het begin van het mosselseizoen, half juli staan de Belgische fijnproevers bij de restaurants in de rij om binnen te komen, ook bij Place du Marché. Tot en met Pasen vormen de mosselen zelfs de hoofdmoot. Aan een belendend tafeltje zie ik een liefheb ber als voorafje rauw opengestoken mosse len, moules parquées, eten en vervolgens ge kookte mosselen als hoofdgerecht. Zijn met gezellin begint met oesters. Vis en schaal- en schelpdieren zijn de specialiteiten van Place du Marché. Bij de ingang trekt een ho- marium met witte steentjes en schelpen op de bodem de aandacht. Een halve kreeft van 250 gram 19,50) of van 400 gram 31,50) naar eigen keuze bereid wordt als speciali- AAN TAFEL Rien van Reems teit aanbevolen. Speciaal is ook de 'fijne bouillabaisse' met een halve kreeft, scampi, tongrol, zalm, zeeduivel en Zeeuwse mossel tjes en garnaaltjes 37,50), een winters ge recht en complete maaltijd die 's zomers wordt vervangen door een Plat Fruits de Mer. Vanzelfsprekend is ook de cappucino van kreeftensoep, geparfumeerd met Ar magnac 9,50) vers gemaakt. Vers is hier geen loze kreet, vader en zoon Verhulst stellen er een eer in om ingrediën ten van de hoogste kwaliteit op een klassie ke manier zonder fratsen te bereiden en te serveren. De soep van de dag 4,75) wordt gemaakt van wat de markt op dit moment in topconditie biedt en de 'rijkelijk gevulde' Zeeuwse vissoep met Pernod en hartige broodkorstjes 8) bevat Zeeuwse vis van het seizoen. De seizoenen zijn heilig en de voortbrengse len van de streek worden in ere gehouden. De Breskense paling, gebakken met tartaar- saus of gestoofd naar keuze in 't groen, met room of Provencale 21) komt daadwerke lijk uit Breskens, is in de Westerscheldemon- ding gevangen en volgens de chef veel eer der gaar dan andere paling en bovendien de lekkerste die er is. Mijn st. jacobsvruchten met truffeltapenade en champignons geglaceerd in champagne- saus 'Senez' 16) komen vers uit de schelp en dat proef je. Vier stuks, heel even gebak ken, zwemmen in een diep bord met een heerlijke saus op basis van de huis-cham pagne van Senez, een saus die zich lekker laat opsoppen met de warm geserveerde wit te en bruine bolletjes. Hoewel in roomboter gebakken sliptonge tjes 19,50) of zeetong 31) verleidelijk zijn en de gekookte Zeeuwse mosselen op Philippiense wijze 21) van gegarandeerde kwaliteit, bezwijk ik voor de krokant gebak ken kalfszwezerik met rode portsaus en ge garneerd met plakjes ganzenleverpaté 27,50). De zwezerik, in twee porties diago naal op een vierkant bord geserveerd, gaat vergezeld van een paar roosjes bloemkool, broccoli, wat wortel en boontjes en een mooie volle saus. Bij de coquilles heb ik de huiswijn, tevens Philippine's mosselwijn, een pinot blanc gedronken, nu bij de werke lijk krokante zwezerik een glas van de rode huiswijn, chateau Beauregard. Tot besluit kies ik uit de zelfgemaakte des serts van Jürgen, die patisserie als hobby heeft, de tira misu, Italiaans toetje met ama- retto en mascarpone met een glas café glacé 7). Niet te zoet en smeltend op de tong. Restaurant Place du Marché Havenstraat 12 4553 AV Philippine Tel. 0115-491524 Fax.0115-492112 Dicht op dinsdag Keuken open van 12.00 tot 21.00 uur Creditcards: Visa, Amex, Eurocard, Diners Club Rolstoel: aangepast toilet Vegetarisch in overleg Kinderen: kindermenuutjes op kleurplaat Roken: niet gescheiden, tevoren overleggen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43