ROVINCIA bijstand oudere werkloze gekort mm II Kamer vind ME wél een ziekte PZC Reizen Schoolreisje naar sneeuw krijgt spannend slot iluiskilse sportvisser laat hoofdprijs iterij aan de haak Arrestatieteam valt verkeerde huis in Terneuzen binnen Vr Meer zon VOYAGER met GRATIS s uitkering als 50-plussers door spaargeld heen zijn Frankrijk I Reizen l Daar moetje naar toe. Korte film Veere wint in Rotterdam Mogelijk uniform belastingtarief Wonen boven winkels Primeur Feyenoord in 2005 20 6° Z 4 [nlkenvelden, maar droog en vanmiddag L(meer opklaringen. Maxima 5 a 6 ien, matige zuidelijke wind. He jaargang no. 30 >rdag 5 februari 2005 [nummer 1,75 CHRYSLER Y imam radio/cd cumate control LjL_ en nog véél meer!! ■Zolang de voorraad strekt. U riidt al een Vovaaer v.a. 299,- p.maand Jan Hop Chrysler Jeep Goes 01 I 3-2S0858 internet: www.pzc.nl nnze redactie binnenland N HAAG - Bij het vast- lenvan de IOAW-uitke- gvoor mensen die tussen q 50e en 55e werkloos ,rden, gaat vanaf 1 juli (vermogen meetellen. De- I oudere werklozen moe- I straks eerst hun spaar geld opmaken voordat ze in aanmerking komen voor een uitkering. Dat heeft het kabinet gisteren besloten. Het wil ouderen zo dwingen snel weer aan het werk te gaan. Het gaat om de zogehe ten IOAW-uitkering, waar vijfti gers in terecht komen nadat ze na hun reguliere WW-periode nog steeds geen baan hebben ge vonden. De 10AW is even hoog als de Bijstand, met dat verschil dat op dit moment geen vermo genstoets plaatsvindt. De uitke ring wordt wel verrekend met het inkomen van de partner. Zinloos Om de oudere werklozen enigs zins te ontzien, heeft het kabi net besloten het eigen huis en op gebouwde pensioenrechten wel vrij te houden bij de verreke ning met de uitkering. Het gaat dus alleen om spaargeld. Alleen staanden mogen wel een spaar potje hebben van 5105 euro en echtparen of samenwonenden het dubbele. Wie meer heeft, moet eerst een tijdje van dat geld leven voordat hij of zij een uitkering krijgt. De sollicitatieplicht voor oudere werklozen is zinloos. Werkge vers willen hen gewoon niet. Dat is de conclusie van een on derzoek van de Raad voor Werk en Inkomen, dat deze week ver trouwelijk in het RWI-bestuur is besproken. De drie vakcentrales FNV, CNV en MHP hadden om het onder zoek gevraagd. Hun standpunt is altijd al geweest dat het geen zin heeft ouderen te 'pesten' met zinloze sollicitatiepogingen. Voor de groep 57,5- tot 64-jari- gen geldt de algemene accep tatieplicht: als het CWI (het vroegere arbeidsbureau) of de sociale dienst een passende baan vindt, moeten zij die accep teren. Het CWI tekent aan dat de slech te economie in de praktijk bete kent dat werklozen vanaf 45 jaar al moeilijk aan een baan zijn te helpen. GPD/ANP PLANNERALM - Schoolkinderen staan in een rij te wachten op wn Oostenrijkse legerhelikopter die hen naar het dal zal brengen. In het skioord Planneralm zaten gisteren driehonderd mensen in gesloten door de sneeuw. Onder hen 240 kinderen die een school reisje naar de sneeuw maakten. De wegen rond Planneralm wa ren geblokkeerd door zware sneeuwval en lawines. De ANWB meldde gisteren dat bijna alle snelwegen in Oostenrijk weer be gaanbaar zijn. Alleen in de driehoek Wenen, Salzburg en Graz zijn nog wat problemen. De bij Nederlanders populaire bestem mingen in Voralberg en Tirol zijn echter goed bereikbaar. Vol gens de ANWB trekken 550.000 Nederlanders er dit weekeinde op uit voor de krokusvakantie. Circa de helft gaat skiën. foto RTR er en Emmy van Waes foto Wim Kooyman [Bené van Stee IS KIL - Als verwoed sport er slaat Roger van Waes uit «kil regelmatig een paling de haak. Donderdag had hij in de Bankgiroloterij: een miljoen. Binnenkort wordt •000 euro op zijn rekening eschreven, want een kwart de prijs gaat naar de fiscus. en Emmy van Waes wa- gistermiddag nog steeds be- sdover hun plotselinge rijk- L Het echtpaar Van Waes d donderdag met een smoes lr Driebergen gelokt, waar 'de cheque uit handen van irk Klein-Essink in ontvangst nen. waf werd ook kennis ge smet oud-nieuwslezer Har- tegenwoordig am- Sadeur van de Bankgirolote- R,e naar de prijsuitreiking 'goede doelen wilden ko- vertelt Roger. „Eerst wil den we niet. We hadden ook he lemaal niet het idee dat we een grote prijs zouden winnen." Gaandeweg werd toch duidelijk dat het om een geweldig hoog be drag ging. Op de vraag van Klein-Essink wat hij met het geld ging doen, antwoordde Ro ger gevat: „Ik koop er nieuwe visstokken voor. Al mijn oude spullen gooi ik in het Kanaal van Gent naar Terneuzen. En wie ze wil hebben, zwemt er maar achteraan." Roger: „Dat was natuurlijk een grap. Net voor nieuwjaar heb ik nog een nieuwe hengel besteld. Toevallig ben ik vanochtend bij de leverancier geweest om te vragen wanneer hij komt." Roger en Emmy hebben naar ei gen zeggen geen vurige wensen te vervullen. Er komt nog wel een adviseur van de Bankgirolo terij langs om de mogelijkheden te bespreken. De uitzending van de prijsuitrei king is zaterdag 12 februari van af 20.30 uur op Nederland 2. door Jeroen Hoorn DEN HAAG - Chronische ver moeidheid (ME) is wel degelijk een ziekte, vindt de Tweede Ka mer. En minister Hoogervorst (VVD, volksgezondheid) mag een rapport over ME van de Gezondheidsraad niet zomaar naast zich neer leggen. De Gezondheidsraad had Hoo gervorst geadviseerd ME te er kennen. De minister liet giste ren weten dat niet van plan te zijn. CDA-kamerlid Buijs noemt het rapport van de Ge zondheidsraad, opgesteld door een commissie onder leiding van oud-minister Borst, 'afgewogen en helder'. De reactie van Hoo gervorst is volgens Buijs 'zuinig (Advertentie) Zie onze wekelijkse vacature-index en terughoudend'. De Gezond heidsraad doet aanbevelingen om de dertig- tot veertigduizend ME-patiënten beter te behande len. Buijs, zelf. oud-huisarts, betreurt het dat Hoogervorst niets met die suggesties doet. PvdA-kamerlid Arib is ver baasd dat Hoogervorst het ad vies 'zonder argumenten' naast zich neerlegt. WD-woordvoer- ster Schippers vindt het 'niet door René van Stee TERNEUZEN - Een arrestatie team van de politie is donder dagmiddag omstreeks half zes de verkeerde woning aan de Vlooswijkstraat in Terneuzen binnengevallen. De agenten wil den een man inrekenen die in het pand ernaast woont. „Het team was al binnengedron gen bij de buurman, maar op een gegeven moment forceerden de agenten ook onze deur. Ze dachten dat het om de deur van de achterplaats van het pand hiernaast ging", aldus de getrof fen bewoner D. Nonhebei De bewuste deur werd met ge- (Advertentie) Voel, Proef, Ruik, Zie Geniet van het leven in Kijk voor r e i s a a n b i erf/' n ge n op W W Welkekeereenontdekking.nl Elke week in de zaterdagkrant weid geforceerd. Inmiddels heeft de politie ervoor gezorgd dat de noodzakelijke reparaties zijn uitgevoerd. De betrokken teamleider van de politie bood uitgebreid zijn excuses aan. Ook werd Slachtofferhulp ingescha keld. Nonhebei begrijpt niets van de fout, maar is desondanks tevre den over de afwikkeling door de politie. „Mijn vrouw en ik waren in eer ste instantie natuurlijk gewel dig geschrokken en later ook wel boos. Op een gegeven mo ment stonden zes mensen bin nen. Gelukkig is alles met een sisser afgelopen", aldus Nonhe bei Politiewoordvoerder A. Don be treurt het 'bedrijfsongeval'. Ge let op de ingewikkelde situatie ter plaatse, valt een dergelijke fout volgens hem niet geheel uit te sluiten. Don: „Ik kan me de boosheid achteraf van de bewoners inden ken, maar ik ga ervan uit dat wij de zaak naar vermogen heb ben afgewikkeld." De man naar wie de politie op zoek was, werd ingerekend. Over de feiten waarvan hij ver dacht wordt, wilde Don niets kwijt. Ook Nonhebei heeft geen idee waarvoor zijn buurman is opgepakt. (Advertentie) PARTNERS 0118 - 616617 Het artiestenbloed van biljarter Dick Jaspers De Blaauwe Hoeve in Hulst wordt geheel vernieuwd Kamperen in een kunstwerk Lekker kunstjes maken op de minitramp Voor wie van stille liefde houdt aan politici om zich een me disch oordeel aan te matigen'. Ze zegt erbij dat Hoogervorst het grootste gedeelte van het rapport heeft overgenomen. Me dici verschillen van mening over de oorzaak van ME. Volgens de Gezondheidsraad moet het on derzoek naar de oorzaak door gaan, maar is duidelijk dat ME een aandoening is met ernstige gevolgen en erkenning verdient. Dat zou betekenen dat patiën ten recht hebben op een WAO-uitkering. Hoogervorst wil daar niet aan, omdat dan ook andere onverklaarbare aan doeningen als ziekte zouden moeten worden erkend. GPD pagina 4 commentaar ROTTERDAM - De korte film Veere van regisseur David Lam- mers heeft de Tiger Cub Award gewonnen op het Internationaal Film Festival Rotterdam. Veere is de derde in een serie van acht korte films die op ini tiatief van Film by the Sea wor den gemaakt. Ook Interlude van Joost van Veen en Nuuk van de Duitser Thomas Kner kregen een Tiger Cub Award. De win naars krijgen ieder 3000 euro. De korte film Veere beleeft op 1 maart zijn Zeeuwse première in Cinecity in Vlissingen. Het kabinet bekijkt of het mogelijk is om één tarief voor de inkomstenbelasting in te voeren. Vice-premier Zalm zei gisteren dat invoering van zo'n 'vlaktaks' hoogstwaar schijnlijk niet meer in deze kabinetsperiode plaats zou kunnen vinden. Een WD-commissie wil de in voering opnemen in het beginselprogramma van die partij. *3 Wonen boven winkels, het is dé manier om de onberg- zaamheid, de onveiligheid en allerlei ongewenste uit wassen tegen te gaan. Daar over is iedereen het eens, maar het bewoonbaar ma ken van ruimtes boven win kels is een peperduur. In Terneuzen wordt een nieuwe poging gedaan om het ideaal van een bewoon de winkelstraat te verwezenlij- "T ken. I Feyenoord heeft gisteravond in Doetinchem de eerste competitiezege in 2005 behaald. De Rotterdammers ver sloegen De Graafschap met 7-2. Kuijt (drie), Lazovic (twee), Castelen en Hofs brachten de treffers van de bezoe kers op hun naam. Voor de thuisploeg, die in de Kuip ook al fors verloor (6-1), scoorden oud-Feyenoorder Bot en Van Beukering. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten 8e Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio 8e Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13,15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 25 en 27; Wonen: W1, W2, W3 en W4; Reizen: W7, W8 en W9: Trends: W15 en W17; Jong: W18 en W19. (Advertentie) Ktrc O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van onderstaand mv rekeningnummer Ik heb de laatste zes maanden geen oroafabonnement -«•Vehad Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: telefoon V. O per maand met automatische incasso 19,95) CD per kwartaal met automatische incasso 58.001 IWlwMamVairar L S3 □pwm ammaisd» men» It mm Kijk op vwiw.pa.nl/abonnesen. bel grabs TO - 0231231 of stuur deze bon naar FZC. afdeling kge/ssewce Anrwoon fnummer 713. 4460 VVB Goes 8"711688"555547' het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1