>zc Pandgoed op Ter Mantelinge Steun voor veer Hoedekenskerke o; r 1 tWi Strao staat symbool voor zelfreflectie Toen het dichterbij kwam, dacht ik wel: goh, honderd Desembrood frovincie accepteert bouw herenhuis en koetshuizen in Domburg )nderzoek vernielingen Wemeldinge s afgerond igenda Tokkies feesten in Kiekieris 13 Inbraak bij fotowinkel Wildplasser dubbel bekeurd Portemonnee gerold in kledingzaak Vier boetes bij alcoholcontrole Drie auto's betrokken bij ongeval Woninginbraak in Vlissingen ZorgSaamen voor Azië bij Bakker Bart ■w zeeuwse almanak Vergaderen jactie: 0113-315649 iw.pzc.nl nail:redactie@pzc.nl ibus 314460 AA Goes vertentie-exploitatie: ord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; ■uws-Vlaanderen: 0114-372770; tionaal: 020-4562500. aandag 31 januari 2005 editie Walcheren irMaurits Sep MBURG - Domburg krijgt er er een landgoed bij. Op de ats waar nu nog het groten- Is verlaten verzorgingshuis Mantelinge staat, zullen een renhuis en twee koetshuizen rijzen. Over anderhalf moet landgoed, inclusief grachten lark, klaar zijn. «ge Duyn bv - dat het land- id wil aanleggen en dat is ver- jnd naar de oude buiten- ats die ooit op deze plek - onderhandelt met een nemer. P. Bommeljé, me- initiatiefnemer van Hooge lyn en de eigenaar van Apart - !el Bommeljé in Domburg, nvacht dat het landgoed in de mer van 2006 klaar zal zijn. Mantelinge is bijna hele- al verlaten. De leegstaande luwen zijn van binnen al ia gesloopt, de buitenkant ELE WINTERCOLLECTIE NU VOOR DE ELFT VAN DE HELFT!! ALLE LINGERIE RESTANTEN HALVE PRIJS!! pnge Zelke 48 Vlissingen PEMELDINGE - Achttien tingeren zijn de afgelopen seken door de politie aan houden voor vernielin- ;en in Wemeldinge in nudejaarsnacht. Het onder- ïoek is daarmee praktisch ifgerond. 'emield wordt er altijd wel wat met de jaarwisse- ing, maar van 31 decem- ler 2004 op 1 januari 2005 iep het in Wemeldinge de puigaten uit. Bushokjes, en telefooncel, een brie enbus, lantaarnpalen en Iraatmeubilair moesten iet ontgelden. Burgemees- er S. Kramer van de ge- ïeente Kapelle besteedde r in zijn nieuwjaarsrede peciaal aandacht aan en ij meldde ook dat de poli- ie achter de daders aan- tat. 1 snel, op 5 januari, kon e politie melding maken an de aanhouding van verdachten. Mede lankzij getuigenverklarin- en is het vervolgens ge likt nog vijftien jongeren achterhalen die van ver- ielingen worden verdacht. Het gaat om jongeren tus- de dertien en negentien jaar. Veertien van de groep rerdachten zijn minderja- ig, jonger dan achttien. De zaak is voorgelegd aan rechtbank in Middel- lurg. De gemeente Kapelle schat- de schade eerder op .400 euro en liet weten dit lp de daders te willen ver- lalen. treekactiviteiten IEKERKE - Dorpshuis, 14.00-16.00 afeltennis voor 55-plussers; DEKERKE Sportcentrum lurg, 9.15-10.15 en 10.15-11.15 lewegen voor ouderen; SINGEN - Open Hof, 9.10 uur Ha- oga en om 10.45 uur 55+ yoga; zaal Open Hof, 19.00-20.00 uur: bélessen voor beginners en tus- 0.00-21.00 uur voor gevorderden; 18.00-19.00 uur: Kung Fu ongeren en volwassenen; ■Inn, 20.00 uur: Bingoavond voor oor bewoners uit het Middenge- volgt later. Een aantal bewoners van het oude verzorgingshuis woont nog in bijgebouwen. Die gaan pas tegen de vlakte als in de Brouwerijbuurt in Domburg nieuwe aanleunwoningen klaar zijn. Hooge Duyn presenteerde de plannen al in juli 2003. Sinds dien zijn door de gemeente Veere allerlei procedures in gang gezet om de aanleg van het landgoed mogelijk te maken. Het plan past namelijk niet bin nen de bestemming van het ter rein en dus moet het bestem mingsplan worden aangepast. Nu de goedkeuring van provin cie daarvoor binnen is, kunnen alle vergunningen worden ver strekt en kan Hooge Duyn aan de slag. Wethouder J. Bostelaar is blij dat de provincie het plan heeft goedgekeurd. „Nu kunnen wij de bouwvergunning afgeven. Wat ons betreft wordt er nog lie ver vandaag dan morgen begon nen." Aan het ontwerp voor het land goed is sinds juli 2003 niks ver anderd, zegt Bommeljé. Het hoofdgebouw (het herenhuis) krijgt drie appartementen en een penthouse. De appartemen ten zijn tussen de 300 en 500 vierkante meter groot. In het penthouse komt een andere in- tiatiefnemer te wonen; de appar tementen zijn nog niet definitief verkocht, maar er is wel belang stelling voor. Op het landgoed komen ook twee koetshuizen. Die zijn be stemd voor de derde initiatiefne mer en Bommeljé zelf. Onder het herenhuis is een parkeerga rage voorzien. Het park is ont worpen door het landschapsar chitectenbureau Bosch Slabbers uit Middelburg. Verder worden oude Domburgse grachten uit de achttiende eeuw op het ter rein in ere hersteld. De koetshui zen worden in het midden van die grachten gebouwd. Op de plek van Ter Mantelinge Straorijders betreden het strand van Renesse. door Ali Pankow RENESSE - De betekenis van het strao- feest gaat in Renesse door toedoen van hervormd predikant Piter Goodijk al en kele jaren wat dieper dan in de overige Schouwse kernen waar dit folkloristisch evenement, voorafgaand aan de lente, eveneens jaarlijks wordt gevierd. Goodijk stimuleert de mensen in navol ging van de paarden ook hun benen in zee te wassen, met als doel zich te weren tegen de stress van de huidige maatschap pij. „Het is een symbool van zelfreflectie en zelfspot", aldus de predikant. Ondanks die stevige motivering kreeg hij zaterdag tijdens de eerste - en zeer vroe ge - strao van dit seizoen met een handje vol deelnemers wat minder volgelingen bij de voetwassing dan voorgaande ja ren. De enige gemeentebestuurder die in Goodijks kielzog trad, was VVD-fractie- voorzitter Ad Verseput. Hij moest beken nen wel zijn voeten vooraf met vaseline te hebben ingewreven. „Dat scheelt echt een paar graden met de kou." De stoet door Harmen van der Werf HOEDEKENSKERKE - De zo- merveerdienst Hoedekenskerke- Terneuzen is nog niet verloren. De gemeenteraad van Borsele gaat zich buigen over de weige ring van het college van B en W om het veer dit jaar geen subsi die te verstrekken. In elk geval de PvdA wil dat er voor deze zo mer een bijdrage komt. Het veer Hoedekenskerke-Ter- neuzen lijdt verlies. Het aantal passagiers is de laatste jaren fors gedaald, vooral omdat het veer Kruiningen-Perkpolder in 2003 uit de vaart is genomen. Een mooi fietsrondje van Zuid- Beveland over Zeeuws-Vlaande- ren of andersom is daardoor niet meer mogelijk. Stichting Fiets een Rondje met een Pontje wil het fietsrondje in ere herstellen door een nieuwe zomerveerdienst in het leven te roepen tussen Hansweert en Perkpolder. Steigers moeten daarvoor nog worden aange legd, waardoor niet eerder dan in 2006 het veer kan gaan varen. In afwachting daarvan heeft de stichting zowel de gemeente Bor sele als de gemeente Terneuzen voor 2005 om een subsidie ge vraagd voor het veer Hoedekens- kerke-Terneuzen Het Borselse college van B en W heeft het verzoek vorige week af gewezen, omdat het veer niet le vensvatbaar zou zijn en Borsele voor dat soort activiteiten van een commerciële ondernemer - rederij Denick uit Terneuzen - geen subsidie geeft. De PvdA die in Borsele in de oppositie zit, is het niet eens met de beslis sing en vindt dat er zeker nog eenmalig een bijdrage moet wor den verstrekt. De collegepar tijen CDA, WD en SGP/ChristenUnie zijn nog niet zo uitgesproken. CD A-fractie voorzitter P. van den Dries wijst erop dat Borsele zes, zeven jaar geleden in de aanlegsteiger voor de veerboot heeft geïnvesteerd. „Wij hebben als gemeente de voorwaarden geschapen om de voorziening van de grond te til len", verklaart Van den Dries. „Het is dan aan de ondernemer om zo'n veerverbinding levens vatbaar te maken." Toch wijzen Van den Dries en zijn collega's R. Boekholt (WD) en J. Zandee (SGP/Christen- Unie) een eenmalige bescheiden door Maurits Sep MIDDELBURG - Ze voelde zich af en toe natuurlijk wel wat stij ver worden, maar verder ging het nogal vanzelf. Mevrouw L. Kakebeke-Bos uit Middel burg is gisteren honderd gewor den. „Dat gebeurt niet dikwijls hè", glimlacht mevrouw Kakebeke. Ze weet natuurlijk best dat het bijzonder is om eeuwelinge te worden. „Dat had ik vroeger ook niet ver wacht. Al heb ik wel eens ge dacht, toen het dichterbij kwam: goh, honderd." In die eeuw heeft ze veel meegemaakt en vooral veel zien veranderen. „Ik ben geleidelijk meeveran- derd. Soms denk ik wel eens dat het vroeger beter was. Maar sommige dingen zou ik niet te rug willen hoor. Wat denk je van die oorlogen." Vandaag komt burgemeester K. Schouwe- naar haar feliciteren. Alle fami lieleden hebben dat gisteren ge daan. Mevrouw Kakebeke heeft drie kinderen en zeven kleinkin deren. Ook alle andere aanver wanten waren present. Het feest was in de zaal van ver zorgingshuis Rustenburg in Mid delburg, waar ze sinds zes jaar woont. Tot dan woonde ze op zichzelf in Nieuw- en Sint Joos- land. Mevrouw Kakebeke is in 1905 in Harlingen geboren. De liefde heeft haar naar Zeeland ge bracht. Ze had een jongen ont moet. Om hem beter te leren ken nen, nam ze een betrekking bij een dokter in Middelburg. „Ja", lacht ze, „je kunt toch niet met een wildvreemde jongen trou wen." langs de Domburgseweg even buiten het dorp richting Oostka- pelle, stond ooit Hof Hooge Duyn. De nieuwe buitenplaats wordt opgetrokken in neoklas sieke maar ingetogen Zeeuwse stijl. Dat wil zeggen dat het landhuis niet uitbundig wordt opgesierd met torentjes. De grachten die er in de achttiende eeuw, lagen, zijn nog voor drie kwart intact. Zodra Ter Mante linge helemaal is gesloopt, wor den die gerenoveerd. MIDDELBURG - Uit de etalage van een fotowinkel in de Lange Geere in Middelburg is fotoapparatuur gestolen. De spullen zijn verdwenen bij een inbraak die in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft plaatsgevonden. De in braak werd ontdekt tegen vijf uur in de ochtend. Hoeveel geld de gestolen spullen waard zijn, is niet bekend. VLISSINGEN - Een zestigjarige wildplasser uit Vlissin gen heeft zaterdag twee bekeuringen gekregen. De ene omdat hij op de Kenau Hasselaarstraat in Vlissingen langs de stoep stond te plassen. Het was toen drie uur in de middag. Toen agenten daar wat van wilden zeggen, werd hij opstandig en weigerde naar hun aanwijzingen te luisteren. Daarop namen ze hem mee naar het bureau. Twee boetes rijker werd hij weer naar huis gestuurd. VLISSINGEN - Een 67-jarige man uit de gemeente Veere die zaterdagmiddag aan het winkelen was in Vlissingen, is bestolen door een zakkenroller. In de portemonnee za ten een paar pasjes en tien euro. MIDDELBURG - Tijdens een grootscheepse alcoholcon trole op Walcheren zijn in de nacht van zaterdag op zon dag vier automobilisten bekeurd omdat ze te veel hadden gedronken om nog te mogen rijden. Zij hebben een boete gekregen. De controle begon zaterdagavond om half acht en duurde tot vijf uur zondagochtend. In totaal werden 489 bestuurders gecontroleerd. Vier van hen hadden te veel op. De controles vonden plaats op vijf plekken: de Rondweg in Koudekerke, de Zuidbeekseweg en de Spuistraat/Spuikomweg in Vlissingen, de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg en de Houtkaai Koningsbrug in Middelburg. VLISSINGEN - Een dertigjarige vrouw uit Vlissingen heeft zaterdag om 17 uur een ongeval veroorzaakt waar bij drie auto's beschadigd raakten. Zij reed weg bij een benzinestation aan de President Rooseveltlaan zonder voorrang te verlenen. Een 47-jarige automobiliste uit Vlis singen kon haar niet meer ontwijken. Door de klap van de aanrijding reed de veroorzaakster van het ongeluk tegen nog een andere auto die langs de weg geparkeerd stond. Alledrie de auto's raakten zodanig beschadigd dat ze moesten worden weggesleept. VLISSINGEN - In een woning aan de Zuiderbaan in Vli- singen is zaterdag tijdens afwezigheid van de bewoners in gebroken. De dieven namen sieraden weg. (Advertentie) Benefietconcert foto Dirk-Jan Gjeltema van circa zestig stijlvol geklede ruiters en met fraaie rozetten opgetuigde paar den werd bij de strandovergang aan de Jan van Renesseweg opgewacht door veel belangstellenden. Twee oudere da mes op het duin aarzelden of ze de groep tot op het strand zouden volgen - totdat ze hoorden dat er daar chocolademelk met rum te krijgen was. Woensdag 2 februari in het Scheldetheater Met o.a Ron Boszhard en George Baker Saam Kaar{en verkrijgbaar aan kassa Scheldetheater ^\ni«n of te bestellen via tel. 0115-68 55 55 Advertentie bijdrage niet direct af. Zandee en Boekholt zouden het liefst zien dat ook anderen, bijvoor beeld recreatieondernemers in Borsele, meebetalen. Boekholt heeft vernomen dat er vanuit de recreatiesector ook al druk op de gemeente wordt uitgeoefend. heel 95 De gehele maarcTfebruari in het assortiment van Bakker Bart Desembrood heeft een volle smaak, een stevige structuur en een knapperige korst. Natuurlijk wordt het de gehele dag door vers gebakken, zoals je van ons gewend bent \tc de Bsktef Bart-zaaL e: ,o Geldig van 31 januari t/m 5 februari 2005 Eeuwelinge L. Kakebeke-Bos. foto Lex de Meester De vierjarige Thomas vertel de thuis dat juf Jopie een ver gadering had, maar wel op school was. Hij vroeg zijn moeder of er ook andere ver gaderingen zijn. „Ja hoor, papa en mam,a ver gaderen ook wel eens met col lega's, de mensen met wie we werken", antwoordde ze. „En met onze baas. Met grote ogen keek Thomas zijn moeder aan en vroeg „Met God?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9