zc HA speelt vergeefs alles of niets Misser Wesdorp is De Schelde fataal 11e toppers in vijfde asse spelen gelijk nto pakt titel in libre Voor Hulsterloo lijkt voetbal bijna bijzaak Stevendaal wint zijn derde libretitel op rij eskens blijft door 2-0-zege in spoor van koplopers derde klasse A z21 Zieke Nieuwelink is goud waard voor Vogelwaarde HHBHfli Waterpolosters De Schelde lijden kansloze nederlaag Terneuzen Al blijft steken op punt A-junioren HVV'24 verslaan TSC Terneuzense Boys Al neemt wraak Gehandicapt HVV'24 BI pakt punt Zierikzee doet goede zaken ELWAARDE - Zwak, ziek isselijk. Zo voelde hij zich ■ochtend. Maar zelfs een Michel Nieuwelink is waard voor Vogelwaarde, invaller, die vaker scoort traint, had met zijn treffer belangrijk aandeel in het plijkspel tegen Corn Boys. ras voor Nieuwelink al zijn Ifde goal van het seizoen, en lepe schijnbeweging leg- zijn directe tegenstander luren, waarna hij doelman Peter van Kouteren IKE NS - Het was zo'n tien minu- oor tijd van het duel tussen Bres- en RIA Westdorpe, toen Boj Teu- n mocht opdraven. De boomlange diger van de Westdorpse formatie ng Dimitri Pluym en werd naar de gedirigeerd. De wissel paste per- in het alles-of-niets spel dat trainer Rudy Rietjens dicteerde, het bracht zijn ploeg niet het ge- te resultaat. ;ens leidde op dat moment met irofiteerde in de slotfase eindelijk e verkregen ruimte en verdubbel- marge door een treffer van Rob- an de Wijnckel (2-0). De West- ws-Vlamingen, die mikken op een s in de nacompetitie, handhaaf- ich door de zege in het spoor van iplopers op de met Steen gedeelde e plaats in de derde klasse A. RIA, n Breskens de tiende nederlaag et seizoen incasseerde, mag alleen een sprankje hoop koesteren op ehoud en is al volop bezig een de- ie ploeg voor de vierde klasse op en te brengen. •O-overwinning van Breskens was ïiste afspiegeling van het krachts- hil tussen beide ploegen. Breskens de verre van goed, maar had een ang meer in zijn mars dan de gas- 0-voorsprong bij rust (kopbal Nieuwelink) was gezien het spel- verdiend. De thuisploeg had voor voortdurend het initiatief, was ook beginfase na de hervatting veel in balbezit en had met iets meer ivill van scheidsrechter Atmac uit maandag 31 januari 2005 Jurgen Naeye Jean-Pierre de Vriend kansloos liet. „Hij trapte er aardig in", lachte Nieuwelink, die na zijn treffer een riante mogelijkheid op 2-0 voorlangs schoot. De goal van de 30-jarige spits was één van de spaarzame hoog tepunten voor rust. Beide ploe gen speelden in een tempo dat in een carnavalsoptocht niet zou misstaan. Veel foute passes, knullig balverlies en domme overtredingen kenmerkten de eerste 45 minuten. Vogelwaarde-trainer Henk Mi- chels ergerde zich aan de instel ling van zijn spelers. Regelmatig verscheen hij aan de zijlijn om zijn ploegmannen aan te sporen. „We begonnen te slap aan de wedstrijd. Gaven te veel ruimte weg. Gelukkig wist Corn Boys zich geen raad met die ruimte. Het was gewoon een rommelige wedstrijd. Dennis Vlassenrood kreeg nog een kans op 2-0, maai de 1-1 is een terechte uitslag." Corn Boys-trainer Antoine van den Bossche was het daarmee eens. „De defensies waren baas. En wij hadden veel last van het slechte veld. Wij proberen het voetballend op te lossen. Dan is zo'n hobbelig veld moeilijker." Gouden wissel De puntendeling kwam tot stand na een gouden wissel van Van den Bossche. Invaller Clau- dio Scherpenisse stond nog geen kwartier in het veld toen hij bij de tweede paal een voorzet van Stefan Burbach afrondde: 1-1. In de slotfase liepen de emoties hoog op, toen Stefan Burbach aan de rand van de zestien on deruit werd gehaald. De bank van Corn Boys veerde op en claimde een vrije trap. Arbiter Lijsenaar had de fluit al in de mond, maar liet doorspelen. Blijkbaar vond ook hij dat dit duel geen winnaar verdiende. Vogelwaarde-Com Boys 1-1 (1-0). 25. Michel Nieuwelink 1-0, 75. Claudio Scherpenisse 1-1. Gele kaartMartin Kalfsvel (Com Boys). Scheidsrechter: R. Lijsen aar uit Temeuzen. Aantal toe schouwers: 100. Vogelwaarde: Lars Strijdonk; Mar tin van Duysse, Wim Delaere, Mark Broekhoven, Mike NelisJan Rouwendaal, Dirk van Damme, Bas Prinsen, Dennis \dassenrood; Artjan Lambert, Michel Nieuwe link (46. Arno Wauters). Com Boys: Jean-Pierre de Vriend; Machel van den Acker, Martijn Marcelis, Manuel Dhont, Dennis Winne; Pascal Klasen, Mario Roe- giest (85. Sven Vermeersch), Mar tin Kalfsvel, Martijn van der Boom; Stefan Burbach, Tom van den Bossche (62. Claudio Scherpe nisse). Sluiskil twee strafschoppen kunnen krijgen. RIA. dat aanvankelijk graag terugplooi de en Breskens geruime tijd met succes voor de voeten liep, kroop pas in het laatste halfuur uit de schulp. De ploeg kreeg meer greep op het middenveld, was slagvaardiger in de duels en ver toonde zich vaker op de helft van Bres- K'w Elmar Lauret van Breskens (rechts) is in duel met RIA-aanvoerder Arjan de Meij. I foto Peter Nicolai kens. De Westdorpenaren bleken in die fase tot aardige acties in staat, maar kwamen niet tot scoren. Dadendrang Omdat een doelpunt wél in de lucht hing, bracht Rietjens Boj Teunissen in het veld. Tot succes leidde dat niet. De gasten gaven door hun offensieve da dendrang achterin steeds meer ruimte weg. Nadat eerdere mogelijkheden door Breskens op soms knullige wijze waren uitgespeeld, maakte Robbie van de Wijnckel aan alle onzekerheid een eind. Hij profiteerde van een slimme in dividuele actie van Björn den Hamer, die de buitenspelval van RIA omzeilde en in zijn eentje vanaf eigen helft op doelman De Roover af ging. Den Ha mer legde precies op tijd af op de mee- gesnelde Van de Wijnckel, die geen moeite had om de 2-0 binnen te schui ven. Breskens-RIA W. 2-0 (1-0). 21. Tom Nieu welink 1-0, 89. Robbie van de Wijnckel 2-0. Scheidsrechter: H. Atmac (Sluiskil). Gele kaart: Vincent Bendijk (RIA W.), An- gelo Comelis, Gerben Schram, Arno Zwe- gers (allen Breskens). Aantal toeschou wers: 150. Breskens: Marco Boonman; Johnny de Jae ger, Tom Nieuwelink, Gerben Schram, Niels Pielaat; Bjom den Hamer, Dwight van Hulle, Arno Zivegers (73. Elmar Lau ret), Michel Cocquyt (76. Johnny den Bes ten); Robbie van de Wijnckel, Angelo Cor nells. RIA W.: Erwin de Roover; Steve Kestele- ijn, Arjan de Meij, Vincent Bendijk, Winand van Waes (46. Sven Boelens); Den nis van Leeuwen, Maarten Kolijn, Ruud Audenaerd, Dimitri Pluym (81. Boj Teu nissen); Ludwig van Gremberghe, Arno Verlinde. Peter Snelders JEUZEN - De topploegen vijfde klasse A van het zon- >etbal speelden allemaal ge- iluiskil bleef tegen Schoon- steken op 2-2, Hoofdplaat dde bij 1-1 tegen Philippi- n ook Vogelwaarde-Corn eindigde onbeslist: 1-1. dijke en Graauw komen ïrbij via winst op Sluis en de. Verrassend was de zege DO'63 (2-0) bij Biervliet. ipine-Hoofdplaat 1-1: In rste helft voerde de thuis- de boventoon en kwam in e minuut op 1-0 door Step- ipskamp. Na rust waren de omgedraaid, Hoofdplaat leerde. Een kwartier voor wam die ploeg door Ralph igarte langszij. In de slotfa- i Philippine het nog moei- naar de ploeg bleef via veel op de been. iw-Sluis 3-2: Sluis kon In een goede afloop geloven t de thuisploeg diverse kan- ibenut liet. Het is een onge- ven wet in het voetbal dat leestal aan de andere kant oelpunt valt. Dat gebeurde In de 54e minuut scoorde de Ruijsscher via een er 0-1. Vijf minuten later te Jordi Leenknecht 1 -1 ras echter Glenn de Ruijs- die uit een counter voor orgde. Toen Jan d'Haens wartier voor tijd 2-2 scoor- am de druk van Graauw )at resulteerde in de win- treffer van Marcel Vael. Sluiskil-Schoondijke 2-2: In de eerste helft nam Schoondijke een 2-0-voorsprong. Reint Riss- eeuw scoorde in de tiende en de dertigste minuut. Op een belang rijk moment, net voor rust, maakte Kristof Vereecke de aan sluitingstreffer. Na rust drukte Sluiskil, maar het duimde tot de 80e minuut voordat Pascal We- dage de gelijkmaker scoorde. Biervliet-SDO'63 0-2: Een uit slag tegen de verhouding in. Biervliet was veel meer in balbe zit dan de bezoekers, maar ver zuimde de kansen die het kreeg te verzilveren. Op dat gebied was SDO'63 slagvaardiger. In de vijftiende minuut opende Do minique de Koning de score en vijf minuten voor rust zorgde hij eveneens voor 0-2. Ook in de tweede helft bleef Biervliet volharden in het mis sen van kansen. In de 75e mi nuut liet Theo de Schepper zelfs een strafschop onbenut. Die werd gestopt door SDO'63-doel- man Johnnv de Bakker. Groede-IJzendijke 1-4: Een met veel inzet spelend Groede hield het tot een halfuur na rust goed vol. Die ploeg kwam na tien mi nuten zelfs op voorsprong door Franky Staelens. Op slag van rust zorgde Ivan van de Calsey- de voor 1-1. Daarna duurde het tot een kwartier voor tijd voor dat IJzendijke de leiding nam door Martijn Rijckaert. Toen eis ten de inspanningen hun tol bij Groede. De jeugdspelers Mike van de Velde en Jaap van Keeken tilden de stand in de laatste tien minuten naar 1-4. Peter Snelders SWAARDE - Carlos Pinto )e Toekomst uit 's-Heeren- veroverde de titel in de e klasse bandstoten van istrict Delta Zuid-West. In )e Lamsoren in Lamswaar- as hij in de finale te sterk Ruud van Velzen van 't pinkeltje uit Temeuzen. rassend onderuit tegen Hans Verschuren uit Kloosterzande. Ondanks die twee matchpunten achterstand had Pinto alles in ei gen hand. Omdat hij een beter algemeen gemiddelde had dan Van Velzen volstond winst in de slotpartij voor de titel. Vrij vlot werd duidelijk dat Van Velzen het niet zou redden. De nervosi teit speelde hem parten en daar door kwam hij niet goed uit de startblokken. Na tien beurten had Pinto al een mentale tik uit gedeeld: 16-6. Die kwam Van Velzen niet te boven, waardoor Pinto in 31 beurten (40-27) de ti tel veiligstelde. Ook de kortste partij (12 beurten) en de hoogste serie (15) waren voor hem. door Aector Doorns TERNEUZEN - „De misser van Bas Wesdorp was het breekpunt van de wedstrijd", was de eerste reactie van waterpolotrainer Cees Rijnhout op de ruim uitge vallen 6-3-nederlaag van zijn ploeg De Schelde tegen titelkan didaat DWK-Xcess. Rijnhout keek in het zwembad De Honte van Terneuzen met ge mengde gevoelens terug naar dat cruciale moment in de laat ste periode. „Als Bas 4-4 had ge maakt, had ik het nog niet gewe ten. Ik ben ervan overtuigd dat we hadden kunnen winnen. Nu resteert dat we goed hebben ge speeld, zonder punten te halen." De ervaren coach was de eerste om zijn speler in bescherming te nemen. Dat nam niet weg dat hij erop rekende dat de uitgele zen mogelijkheid verzilverd zou worden. Waar ging het dan mis toen Wesdorp vlak voor het doel in vrije positie de bal kreeg? De speler realiseerde zich achteraf dat hij voor de moeilijkste oplos sing had gekozen. De boogbal belandde, tot teleurstelling van de Schelde-aanhang, tegen de lat. Wesdorp: „Ik wist niet dat ik zoveel tijd had. Ik ging ervan- uit dat de keeper dicht op me zat, maar een boogbal kon eigen lijk niet. Kon ik het maar over doen", betreurde hij zijn falen. Na de misser maakte de ploeg uit Barneveld het karwei met drie treffers binnen een minuut simpel af. „Als we dan toch moe ten verliezen, dan liever met een groot verschil. Stel je voor dat we dat we met 4-3 hadden verlo ren", erkende Bas Wesdorp op gelucht te zijn. In het uiterst sportieve duel liep DWK in de eerste periode uit naar een 3-1-voorsprong. Chris van Roven scoorde de Terneu- zense treffer. De Gelderlanders consolideerden de voorsprong in de tweede periode: 4-2. Chris IJsebaert tekende voor het doel punt van De Schelde. Opofferen In de derde periode kregen de Zeeuws-Vlamingen meer vat op de tegenstander, omdat de ge vaarlijkste aanvaller beter in toom werd gehouden. „Het is een gegeven dat je daaraan je beste spelers moet opofferen. Wat wij missen is een aanspeel- in de eerste periode een 3-1- voorsprong. De Schelde zette in de tweede periode aan, maar uit de kansen die de ploeg kreeg, werd maar één keer gescoord: 4-2. Lutra speelde een puike der de periode, en liep uit naar 6-3. In de laatste periode maakte De Schelde niets meer klaar, de wa terpolosters moesten met een 9-4 nederlaag naar huis. Scores Schelde: Rowena Witkamp 3 en Inge Tanghe. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpolos ters van De Schelde hadden niets in te brengen bij Lutra. De Zeeuws-Vlaamsen keerden met een 9-4-nederlaag naar huis. Lutra-De Schelde 9-4: De vrou wen van De Schelde speelden een lastig duel in Helmond, waarin ze vanaf het begin geen vuist konden maken. Lutra nam TERNEUZEN - Voor de A-junioren van Terneuzen was er zaterdag tegen middenmoter Internos Al niet meer weggelegd dan een gelijkspel. De ploeg van de nieuwe trainer Stefan Dobbelaar moest op eigen veld genoegen nemen met 1-1. Aan kansen ontbrak het de Zeeuws-Vla mingen niet. Zo lieten Timon van der Hooft, Gert-Jan Vael en Timo de Bruijn voor rust opgelegde kansen onbe nut en schoot Niels Burm na de hervatting op de paal. Halverwege de eerste helft scoorde Timon van der Hooft 1-0, maar in de tweede helft benutte Internos een counter om de stand in evenwicht te brengen. Het offensief dat Terneuzen daarna ontketende, had geen resultaat: 1-1. HULST - De A-junioren van HW'24 waren zaterdag op nieuw goed voor de zege. Na de 4-2-overwinning van vori ge week op Unitas'30 werd het nu 2-1 tegen TSC, de num mer vijf van de ranglijst. De ploeg van trainer Honny Claessens kwam al na vijf minuten spelen op 1-0 door een doelpunt van Jari Vyane. Vrijwel onmiddellijk na de her vatting zorgde Jaimy de Visser uit een vrije trap voor 2-0. Een kwartier voor tijd kwam TSC terug (2-1) uit een straf schop, waarna HW'24 nog alle zeilen moest bijzetten. TERNEUZEN - Na de teleurstellende 5-2-nederlaag van vorige week tegen RCS Al, namen de A-junioren van Ter neuzense Boys zaterdag op eigen veld wraak door met de zelfde cijfers van Zeelandia Middelburg te winnen. Hal verwege leidde de ploeg van trainer Bennie Boerman met 3-2. Mustafa Yilmaz en Gokhan Ersahin zorgden voor een 2-0-voorsprong, daarna kwam Zeelandia Middelburg te rug tot 2-2. Via Mustafa Yilmaz werd het in blessuretijd 3-2. Leon van Fraeyenhove en Edwin van de Kieboom lie ten in de tweede helft 4-2 en 5-2 aantekenen. ETTEN-LEUR - Na twee overwinningen op rij was er za terdag een 0-0-gelijkspel voor HW'24. Zonder Robert van den Driessche (die vorige week een sleutelbeen brak) en zonder de met een dubbele beenbreuk in het zieken huis verblijvende Michiel Gelderland zat er niet meer in. De hekkensluiter hield verdedigend goed stand, maar creëerde in aanvallend opzicht te weinig om enige aan spraak op de overwinning te mogen maken. „Naar om standigheden hebben we het goed gedaan", stelde trainer Bennie van den Branden naderhand. ZIERIKZEE - Zierikzee heeft gisteren goede zaken ge daan. Tegen Dongen, een ploeg die net als Zierikzee hoopt niet op de vermaledijde tiende plaats te eindigen, won Zierikzee met 2-1. De eerste helft was niet om aan te zien. Serge Berrevoets doorbrak op slag van rust de sta tus quo met een vrije trap: 1-0. In de 57e minuut werd het gelijk toen Michel Winkels zich liet verrassen door invaller William de Leeuw, die 1-1 inkopte. Rutger Kooman maakte in de 65e minuut de winnende treffer. Hij kopte een vrije trap aan de zijkant van het veld van Ben Verwest bij de tweede paal in: 2-1. Doelman Serge Bochove en verdediger Cees van Houwelingen (rechts) van De Schelde kunnen een doelpunt van het Barneveldse DWK niet voorkomen. foto Peter Nicolai door Rinus Verberkmoes NIEUW-NAMEN - Hulsterloo komt tegenwoordig vooral nega tief in de schijnwerpers na wat begin december 2004 begon als een conflict tussen trainer Mi chel Leonhart en speler Wie- nand van Haelst. Maar er werd gisteren in Nieuw-Namen ook gevoetbald. Hulsterloo verloor met 1-2 van Hontenisse. Verde diger Niels Comelis kreeg rood. Hulsterloo bestaat in mei veer tig jaar. Voorzitter Paul de Deckere zou dan ook veertig jaar aan de club verbonden zijn. Of hij dat haalt, is de vraag. Wat er met zijn club gebeurt, kan De Deckere moeilijk ver kroppen: juristen die bestuurs beleid willen bepalen, het wil er bij hem niet in. En, al zegt hij het niet hardop, De Deckere is het zat. Hij overweegt zelfs te stoppen naar aanleiding van de affaire Van Haelst. „De enige die opheldering kon brengen, was secretaris Danny van Regen- mortel. Die was erbij toen de trainer en Van Haelst het aan de stok kregen. Had hij zijn verant woordelijkheid genomen, dan was er weinig aan de hand ge weest. Hij deed het niet, stapte op", aldus De Deckere. Toch meent de preses dat het be stuur niet zwak staat. „Wij zijn partij, onze verklaring geldt niet. Maar we hebben wel de ver klaring van een speler. We zul len de advocaat van Van Haelst informeren. Als de schorsing van Van Haelst ingetrokken moet worden, treedt het volledi ge bestuur af." Het eerste elftal heeft niets met een rentree van Van Haelst. Een deel van het tweede en derde meent dat een terugkeer van Van Haelst be spreekbaar is. Hoe dan ook, de affaire doet de club geen goed. En het werd gisteren erger door de 1-2-nederlaag tegen Honte nisse. Pal voor rust viel de 0-1 via Jeroen Verschuren, vlak er na werd het 0-2 via Tom Rijk. Hulsterloo kwam niet verder dan de 1-2 van Stefano de Vos. punt. Het positieve is dat de ploeg nog steeds groeit. Er zit veel meer rust in ons spel", ana lyseerde Rijnhout. Wesdorp verkleinde in een bete re fase de achterstand tot 4-3, waardoor een stunt tegen DWK (de ploeg is na het verlies van SVH nu koploper) nog mogelijk was. In een enerverend slot wa ren er voor beide teams nog vol op kansen. Zo schoot Sven Schieman voor De Schelde te gen de paal en kon Bart van de Rest net niet het beslissende tik je tegen de bal geven, omdat de doelman in de weg lag. „We sco ren gemiddeld zeven keer per duel. Aanvallend bleven we on der de maat, maar we hebben goed verdedigd", zei Rijnhout, die zijn ploeg tot in de slotfase kansen toedichtte op de winst. Doelman Serge van Bochove, die geconcentreerd keepte en Bas Wesdorp stelden zich ge nuanceerder op. „We hebben het gevoel dat de tegenstander beter was." Ze waren het wel met hun coach eens dat het ver lies geflatteerd was. De Schelde-DWK-XCESS 3-6 (1-3, 2-4, 3-4, 3-6). Scores De Schelde: Chris van Royen, Chris IJ sebaert, Bas Wesdorp. door Peter Snelders AXEL - Voor de derde keer op rij was Robert van Stevendaal de sterkste in het kampioen schap topklasse libre van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond. In café Cambrinus in Axel pro longeerde hij de titel door in de finale tegenstander Hessel van Deutekom kansloos te laten. Toch verliep deze titelstrijd moeizamer voor hem dan aan vankelijk werd vernacht. In voorgaande jaren domineerde hij het kampioenschap met een groot verschil in algemeen ge middelde. Twee jaar terug was hij nog goed voor 55,00, vorig jaar noteerde hij 37,87. Nu fi nishte Stevendaal op een wat te genvallend moyenne van 29,92. Zijn titelkansen kregen in de vierde ronde een tikje, niet meer dan dat. Hij verloor van Piet de Koeijer, die vooraf als zijn groot ste concurrent werd gezien. In slechts zeven beurten voltooide De Koeijer de 250 caramboles en liet Van Stevendaal op 167 treffers achter. Toch was er geen man over boord voor de ti telverdediger. De Koeijer moest een ronde eerder, zij het met klein verschil (250-234), in ne gentien beurten zijn meerdere erkennen in Hessel van Deute kom. Ondanks de zege op Van Stevendaal was de rol voor De Koeijer eigenlijk uitgespeeld. Hij kon nog op maximaal acht matchpunten komen. Dat gold ook voor Van Stevendaal, als hij in de finale van Van Deutekom won. Van Stevendaal had echter het voordeel dat hij dan op basis van een beter algemeen gemid delde zeker was van de titel. Bij winst van Van Deutekom zou hij ongeslagen kampioen zijn. Dat laatste was echter nooit aan de orde. In acht beurten liet Van Stevendaal zijn opponent kans loos: 250-75. Dit volstond voor de derde titel op rij, Zowel de hoogste serie als de kortste par tij waren voor De Koeijer. In de tweede ronde had hij, gesteund door de hoogste serie van 158, slechts vijf beurten nodig om de 250 caramboles te voltooien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49