'opschutter geeft de eindpass Terneuzen treurt om gelijkspel Spui morst opnieuw punten in slotfase 19 storme heeft groot aandeel in zege van Hoek op Noordwijk: 0-2 VV-Nieuwdorp haalt einde niet Smits geeft Rillandia wat lucht SSV geen stap verder na gelijkspel Van de Rafelaar naar MZVC Veraart trainer Graauw Hoek 2 verliest drie keer op rij ix geeft zege i Kloetinge ra glans Arnemuiden op titelkoers maandag 31 januari 2005 rits Bakker DWIJK - Het onrecht van dat vorige week een straf- bad moeten krijgen tegen j> ken Boys, werd een week ïl goedgemaakt. Voor de in Noordwijk was zater- >11 goedwillende scheids- r nodig, die tot twee keer penalty tegen Hoek over »fd zag. „Het zit eens mee zit eens tegen", zei We- Smet na de 0-2 tegen de le bollenclub uit deze klas- goals van buitengewone hielpen Hoek aan een inning die goed is voor jraal. Het echec van vori- ek, waardoor de titel uit fat verdween, heeft het rit st verstoord. ..Het komt er aan dat we jacht blijven op de topdrie", zei trai- ric Tetaert zaterdag in wijk, waar Pieter de Mum- Sam Ysebaert scoorden. Destorme, de topscorer 1 jek, gaf twee keer de eind- De Belgische aanvaller, ie veel interesse is van an- lubs, staat met scoren al iar weken droog. Voor de winterstop schitterde Destorme vooral voor de goal. Met zijn veelzijdige klasse laat hij nu ook anderen scoren. De ene pass was in Noordwijk nog mooier dan de andere. „Hij heeft het verschil gemaakt", besefte Te taert, die zelf nog niet heeft ge sproken over contractverlen ging, maar zeker zal pleiten om Destorme voor de club te behou den. Twee geniale momenten waren goed voor twee goals in Noord wijk. Voor rust (41e minuut) kwam Hoek op 0-1 door een ac tie op links. Charly Okonedo zet te een lange rush in en mocht na een interceptie zelf ingooien. Destorme speelde met de bal achter het standbeen een tegen stander uit, gaf een vooi-zet op maat, die door Pieter de Munnik met de buitenkant links in de verste hoek werd ingeschoten. Die voorsprong kwam na de rust in gevaar, maar in plaats van 1-1 werd het zeven minuten voor tijd 0-2. Destorme, met twee handen vastgehouden door zijn bewaker, gaf de pass, Sam Ysebaert scoorde met een mees terlijke stift. Het was een bevrij dende goal, omdat Hoek eerst net na de rust en later nog een De wedstrijd Nieuw- .\ZW in de tweede klasse zaterdag het einde niet. ir Kenson, vond nadat hij rdorp-speler Turan Dogan en tweede gele kaart van ld had gezonden, de sfeer Ireigend. Er waren 30 mi- gespeeld en AZVV leidde [moment met 1-0. j dorp-AZVV 0-1 (ge- Een aanval van de thuis- leverde in de dertigste mi- en hoekschop op, die door zou worden genomen. De -assistent oordeelde, dat niet op de juiste plaats neergelegd en attendeerde r Kenson daarop. Die gaf opdracht de bal te ver en, hetgeen deze met het commentaar weigerde. Hij werd bestraft met geel, waar na een medespeler alsnog de hoekschop kon trappen. De toon was daarmee gezet en nadat vlak daarna Kenson een handsbal in het AZVV straf schopgebied als onopzettelijk had beoordeeld, was hij bij de thuisploeg de gebeten hond. Do gan liep vervolgens wegens her haald commentaar tegen een tweede gele en dus rode kaart op, waarna spelers en begelei ding er maar met de grootst mo gelijke moeite in slaagden hem van arbiter Kenson vandaan te houden. Die liet na overleg met zijn Nieuwdorp-assistent de ploegen inrukken en was daarna niet te vermurwen om de wedstrijd na een afkoelingsperiode opnieuw te beginnen. keer wonderbaarlijk aan een te- gengoal was ontsnapt. Djamel Buyse moest tweemaal de noodrem hanteren. Eén keer deed hij dat te opzichtig, één keer met het voordeel van de twijfel. De staalharde Belg speel de op karakter een sterke partij en hield de spitsen van Noord wijk meestalwel in bedwang. Dat gold ook voor Thijs Bin- nerts, in zijn eerste volle wed strijd als centrale verdediger. Hoek gaf verder in de niet al te grootse wedstrijd weinig kansen weg, maar mocht de scheidsrech ter na afloop best op een biertje trakteren. Het hachelijkste moment voor het doel van Hoek was de belege ring tien minuten van het einde. Rocky Pitti, de snelle buitenspe ler, soleerde op links, zijn voor zet werd door Jeffrey de Vries te gen binnenkant van de paal ge knald. De terugspringende bal kwam voor de voeten van de spitsen Schoonen en Leonard, maar Buyse verhinderde met een zware tackle de gelijkma ker. Sleurwerk Hoek verdiende de winst op ka rakter en vechtlust. Pieter de Munnik, die de laatste weken ook nog scoort, was weer een toonbeeld van ijver, Jeroen van de Broeke verrichtte ongeloof lijk veel sleurwerk. „Ik vond dat wij de voetballende ploeg wa ren", zei Eric Tetaert in zijn na beschouwing. „We hadden een tegenstander die het vooral in lange, hoge ballen zocht." Het is doorgaans niet de speelstijl van Noordwijk, dat in Hoek een veel betere indruk maakte en toen met 4-3 won. Sam Ysebaert, ver antwoordelijk voor de bevrijden de goal; „Het was niet mooi, maar we hebben het nu wel goed afgemaakt." Voor Hoek, dat zaterdag geen competitie speelt, worden de ko mende weken belangrijk voor de samenstelling van de selectie. Voorzitter Kees de Feijter zei in Noordwijk"dat er heel snel ook met de trainer wordt gesproken over een nieuw contract. Tetaert wil wel blijven, de club is ook ge charmeerd van de prettige werk sfeer die de beroepsmilitair in het elftal heeft gebracht. Met de spelers heeft Hoek al een eerste gespreksronde achter de rug. Vice-voorzitter Guido van Schaik; „Het ziet er naar uit dat iedereen bij Hoek wil blijven. Dat hebben we nooit eerder mee gemaakt." Wesley de Smet: „We willen met dit elftal verder, dat is de uitgangspositie als we straks gaan onderhandelen." Noordwijk-Hoek 0-2 (0-1). 41. Pie ter cle Munnik 0-1, 83 Sam Ysebae rt 0-2. Scheidsrechter: J. Stange ZevenbergenGele kaart. Pieter de Munnik (Hoek), Bryan Braun (Noordwijk). Aantal toeschou wers: 450. Hoek: Filip van der Vloet; Charly Okonedo, Djamel Buyse, Thijs Bin- nerts, Wesley de Smet: Thomas Ra- gut (46. Steven de Croock), Jeroen van de Broeke, Pieter de Munnik. Nyim Melki; David Destorme (89 Patrick de Guchteneire), Sam Yse baert (88. Hiram Collin). Djamel Buyse (links), die een sterke partij speelde, heeft het zwaar met Niels Schoonen van Noordwijk. foto Hielco Kuipers DORDRECHT - Rillandia boekte zaterdag een belangrij ke overwinning in de strijd tegen degradatie. De zater dag-eersteklasser won bij Oranje Wit met 0-1 door een doelpunt van Michel Smits, die eigenlijk te geblesseerd was om te spelen. „Maar ik had geen andere keuze", zei trainer Wim van Nijnatten. ,.Ik miste al drie man door blessures en schorsingen en tijdens de warming-up bleek dat Giel Dubbeld en Wesley Persijn ook niet konden spe len." Het gehavende Rillandia speelde gedisciplineerd en zag de invallers van het tweede elftal (Bernd Radema kers, Marco Minnaard en Barry. Klootwijk) prima inval len. Oranje Wit-Rillandia 0-1 (0-0). 49. Michel Smits 0-1Scheidsrech ter: P. Nefs (Bergen op Zoom). Aantal toeschouwers: 300. GORINCHEM - Met het 1-1-gelijkspel in Gorinchem zijn zowel GJS als SSV'65 niets opgeschoten. GJS zag Kloetin- ge passeren en SSV realiseerde niet de beoogde aanslui ting met de topdrie. „Vooraf gingen we voor de winst, maar achteraf zijn we blij met een punt", zei SSV-trainer Cees Houtepen. Volgens de oefenmeester kwamen de Goe- senaren in de tweede helft goed weg. GJS was de betere ploeg en zette meer druk. Grootste kans was voor Peter van der Heijden. De GJS-speler kopte een kwartier voor tijd op de lat. Ruud Bos miste vervolgens de rebound. Die zelfde Bos, die in de eerdere ontmoeting al twee keer had gescoord, was in de eerste helft wel trefzeker. Hij maakte in de 44e minuut de gelijkmaker. Even daarvoor had Ron nie Hillebrand gescoord voor SSV. De middenvelder schoot van dertig meter hard raak. GJS-SSV'65 1-1 (1-1). 43. Ronnie Hillebrand 0-1, 44. Ruud Bos 1-1. Scheidsrechter: J.M. IJpelaar (Kaatsheuvel). Gele kaart. Mar cel Kole (SSV'65) en Dennis Trapman (GJS). Aantal toeschou wers: 150. MIDDELBURG - Hans van de Rafelaar wordt met ingang van volgend voetbalseizoen trainer van MZVC. De Vlissin- ger heeft een contract van een jaar getekend bij de zater dag-derdeklasser. Van de Rafelaar, die dit seizoen geen club onder zijn hoede heeft, wordt bij MZVC de opvolger van Adrie Franke. GRAAUW - Rudy Veraart (57) is volgend seizoen trainer bij zondag-vijfdeklasser Graauw. Hij is de opvolger van Laurent van Puijvelde. Veraart is tot het eind van dit sei zoen trainer bij Groede. Hij was eerder onder meer trai ner bij Aardenburg, Schoondijke, IJzenclijke, Cadzand en Hontenisse. HOEK - De reserves van hoofdklasser Hoek leden zater dag de derde opeenvolgende nederlaag. Op eigen veld werd het 2-3 tegen de nummer vijf Heerjansclam 2. Hoek 2 begon het duel voortvarend, na amper een kwartier leid de de thuisclub met 2-0 door treffers van Peter Hamelink. Na rust buitte Heerjansdam twee stilstaande situaties uit (2-2) en in blessuretijd werd het ook nog eens 2-3. 1TINGE - De strijd was ge- i, het gros van de toe- wers snakte naar het ein de weg richting de uitgang oor velen al voorzichtig in- Wie echter besloot tot de latste seconde te blijven naar de derby tussen inge en Oostkapelle, moet iet een warm gevoel naar zijn gegaan. Istvan Bakx de bal twee minuten in iretijd nog even goed, zag apelle-doelman Jacco Ne ts voor zijn doel staan en van een kleine vijftig me- ak: 2-0. inkerspits van Kloetinge e met zijn wereldgoal voor rachtig einde van wat ver ia weinig opwindende mid- "oetbal was geweest. Dat Bakx het ongekend mooie unt maakte, was overigens toeval. De negentienjarige iller was één van de weini- teurs op het veld die in de aande 91 minuten had la- en over dergelijke briljan- [evingen te beschikken. De dat hij in balbezit kwam Bakx moeilijk af te stop- naar een beslissende actie deze wedstrijd uit te blij- wam er uiteindelijk toch oen het moegestreden Oost- Ie zich al leek te hebben end met een 1-0-neder- Die ene treffer was na 69 ten op naam gekomen van Kole, die een afgemeten pass van aanvoerder Johan oèderen diagonaal achter had geschoten. Dat doel- was verdiend, maar het had heel anders kunnen ipen als de treffer van ne Riverola in de veertien- ninuut niet was geannu- De spits van Oostkapelle, jaar nog spelend voor tinge, kreeg de bal via de van een tegenstander en it beheerst binnen. Scheids ier Klerks keurde het doel- echter af vanwege buiten- len heel benieuwd naar de isiebeelden", zei Karl Ver ren na afloop. „Op het mo- van spelen stond Jéröme buitenspel, maar de dsrechter had een verte beeld doordat die pass on- 'eg nog werd aangeraakt." tinge heeft inmiddels de lei- weer in handen in de eerste C van het zaterdagvoet- Eersteklasser verzuimt gat te slaan met staartploegen door Jack Begijn TERNEUZEN - Alles minder dan winst was verlies. In de thuiswedstrijd tegen DBS kwam Terneuzen gisteren niet verder dan een 2-2-gelijkspel. De algemene teneur was er daar om een van teleurstelling. „We hebben twee punten laten liggen", verzuchtte trainer Ar- dian Lekaj van Terneuzen na af loop. „Natuurlijk ben ik teleur gesteld. Dit was een zespunten- wedstrijd. Vandaag hadden we een bresje kunnen slaan." Lekaj was wel van mening dat zijn ploeg had uitgevoerd wat vooraf was afgespoken. Zijn kri tiek gold daarom niet zozeer de eigen ploeg, maar het optreden van scheidsrechter Romijn. „Hij gaf een vrije trap om niets. Daar uit scoorde de tegenstander. De andere tegentreffer kwam ook al uit de lucht vallen." Een tegenvaller dus. Terwijl de punten zo welkom waren, zeker nu. De komende twee competi tiewedstrijden speelt Terneuzen immers tegen de nummers één en twee van de ranglijst. De vraag is of dat wat oplevert en wat kan veranderen aan de be labberde positie. Met die stand op de ranglijst komt ook de frustratie af en toe naar buiten. Zo dreigden voor rust, bij het verlaten van het veld doelman Frans van der Veen, en Lekaj met elkaar op de vuist te gaan. Lekaj bagatelli seerde het voorval. „We hadden een verschil van mening. In de rust hebben we dat uitgepraat. Waar het over ging, doet niet ter zake." De verbale aanwijzingen van de trainer wezen duidelijk op mis communicatie tussen de doelver- dediger en zijn medespelers en het onzorgvuldig uitkomen van de keeper. Eigen jeugd Terneuzen sloeg dit seizoen de weg in van het inpassen van de eigen jeugd. Het aangekondigde vertrek van Chinedu Chukwug- bo werd daarom met gemengde gevoelens ontvangen. „We moe ten er geen tranen om laten", zei aanvoerder Mike But eerder de ze week nog. „Als hij weg wil, moet hij maar gaan", was de me ning van trainer Lekaj. Maar dat was nog toen de over gang van Chukwugbo naar het Belgische Kemzeke in kannen en kruiken leek. Onverwacht ketste de overgang toch nog af. Gisteren was de Nigeriaan na zes wedstrijden schorsing dus weer gewoon inzetbaar. Alleen had de in Antwerpen woonachti ge spits zich vanaf de winter stop niet meer laten zien in Ter neuzen. Vrijdag verscheen hij te laat op de training. Lekaj wilde de eenheid in de groep niet door breken en koos daarom voor de B-junior. Sinan Coban, die de af gelopen drie wedstrijden een goede indruk had achtergelaten. De naam van Chukwugbo werd pas op het allerlaatste moment aan het wedstrijdformulier toe gevoegd. Grote passen Maar al snel werd de man met de grote passen node gemist bij Terneuzen. De thuisploeg kwam voor de rust weliswaar op voor sprong door een treffer van Mi ke But, maar voorin zaten de aanvallers volledig in de tang van de stugge verdediging van DBS. Terwijl de thuisjongens binnen de lijnen naar de vorm zochten, speelde Chinedu Chuk wugbo in de dug-out zijn eigen wedstrijd. Voor de rust anoniem en onzichtbaar weggestoken in het trainingspak. Na de thee staand naast de staf. Tien minu ten lang strekte Chukwugbo zich. Daarna een korte show langs de zijlijn om vervolgens een kleine twintig minuten voor tijd in te vallen. Koud in het veld werd de donke re spits gelanceerd. Met grote passen trok hij richting vijande lijk doel. DBS-speler Jan Zwart kruis was te laat met zijn sli ding om Chukwugbo af. te stop pen. Penalty, oordeelde de scheidsrechter. Chukwugbo be nutte de strafschop en zette Ter neuzen in een zetel. De inbreng van Chukwugbo be tekende een breekpunt in de wedstrijd, waarin de thuisploeg grossierde in verkeerde passes en onmacht. Met de inbreng van Chukwugbo had Terneuzen weer een aanspeelpunt in de voorste lijn. Vijf minuten voor tijd ging het uiteindelijk toch nog mis. Clubtopscorer Robbie Zwennicker van DBS joeg de bal uit een afgeslagen aanval in de verste hoek. Chukwugbo zei na afloop ver rast te zijn geweest over zijn in valbeurt. „Ik hoopte het natuur lijk wel", keek hij terug. En over zijn wegblijven en afgekets te overgang naar Kemzeke: „Ik ben wel blijven trainen. Samen met een paar andere Afrikaanse jongens hebben we in Antwer pen gelopen en onderlinge partij tjes gespeeld. Dat de overgang naar Kemzeke, waarmee ik wel al rond was, niet doorging, heeft niets te maken met geld. Er zijn belangrijkere dingen in het le ven. Het had te maken met per soonlijke redenen. Welke dat zijn, zeg ik niet. Kemzeke res pecteert mijn besluit. Ik ben ge lukkig in Terneuzen en wil laten zien wat ik kan. Lekaj zette met de terugkomst van Chukwugbo zijn eerdere ge voelens over boord. „Je moet met de situatie omgaan zoals hij is. Als hij blijft, heeft hij een toe gevoegde waarde. Ik beoordeel hem op zijn kwaliteiten." Temeuzen-DBS 2-2 (1-0). 39. Mi- lce But 1-0, 72 Jeffrey Klein De ters 1-1, 75 Chinedu Chukwugbo (strafschop) 2-1, 84. Robbie Zwen nicker 2-2. ScheidsrechterA. C. Romijn (Papendrecht). Gele kaar ten: Daryl Rawidjan (Terneuzen) en Jan Zwartkruis (DBS). Aantal toeschouwers: 200. Terneuzen: Frans van der Veen: Remco van Leeuwen, Denny Ter Steege, Jules Bazelier, Enk-Jan Naudts, Tim Faassen, Mamadouba Gueye (46. Walid Dhakouami), Jan Bosman, Mike But, Sinan Coban (72. Chinedu ChukwugboDaryl Rawidjan (89. Marco Faassen). Terneuzen speler Jules Bazelier (rechts) probeert met een sliding een aanvaller van DBS te stuiten. foto Peter Nicolai. door Wim Broekhoven GOES - Leider GPC Vlissingen gaat in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal onverdro ten door. De Vlissingers versloe gen hekkensluiter Yerseke met 6-0. Liefst vijf goals kwamen van Regilio Pinas. Yerseke-GPC 0-6: Na drie kwar tier was het nog maar 0-1 door een doelpunt in de 18e minuut van Regilio Pinas. Vijf minuten na rust tekende diezelfde Pinas met een fantastische knal in de bovenhoek na een al even fraaie solo ook voor 0-2. De wedstrijd was gespeeld, maar pas in laat ste zes minuten werd het 0-6. Pi nas zorgde ook voor 0-3, 0-4 en 0-6. Björn Ronde had vanaf elf meter de 0-5 laten aantekenen. ZSC'62-Duiveland 0-2: ZSC'62 werkte keihard en Duiveland kon opnieuw niet imponeren. Tien minuten voor tijd opende Ronald Zwager de score en vijf minuten later besliste Dennie le Comte de wedstrijd. WHS-Dauwendaele 2-4: De be zoekers waren zeker het eerste halfuur de betere ploeg en de 0-1 van Joran Moes (32e mi nuut) was verdiend. Na rust was WHS beter bij de les. Hans Leu- ne tekende na een kwartier voor de gelijkmaker. Andreas Vroeg- op liet direct daarna een pracht kans om op voorsprong te ko men liggen. De snelle spelhervat ting van doelman Telussa lever de prompt via Robin van de Vel de aan de andere kant wel de 1-2 op. Halverwege werd het 1-3 door Dennis Dobbelaar en tien minuten voor tijd door op nieuw Robin van de Velde zelfs 1-4. De tweede treffer van Hans Leune kwam te laat om Dauwen- daele nog in verlegenheid te brengen. Serooskerke-Veere 3-0: De eer ste helft was gelijkopgaand, Serooskerke was na rust heer en meester. Frank Allaart zorgde met een hattrick voor de 3-0. In de 16e minuut stond hij na een hoekschop op de goede plaats; drie minuten later dook hij een voorzet binnen en vijf minuten voor tijd zorgde hij met een fraai schot vanaf de rand van het strafschopgebied voor 3-0. SKNWK-'s-Heer Arendskerke 3-0: SKNWK had veel invallers, maar won toch eenvoudig van 's-Heer Arendskerke. Alle goals werden in vijf minuten in de tweede helft gescoord, Christi- aan van Vossen (na een scrimma ge), Kees-Jan Nieuwenhuize (hard schot) en opnieuw Van Vossen bezorgden het elftal-uit Nieuwerkerk de winst. MZVC-Spui 2-1: In een gelijkop- gaande wedstrijd werd het een kwartier na rust 0-1 door Rem co Hamelink. Vier minuten voor tijd maakte Rink Basie verdiend gelijk en in blessuretijd pakte de thuisploeg via diezelfde Ba sie zelfs de volle winst, waar mee Spui voor de tweede achter eenvolgende week in de slotse conden punten morste. Kogelvangers-Tholense Boys 4-1: Via De Rooy en Den Hollan der leidde de thuisploeg halver wege de eerste helft verdiend met 2-0. Nog voor rust kwam Tholense Boys door Johan Schot terug tot 2-1. Na de pauze dron gen de bezoekers aan, maar na de treffer van Groenendijk in de 60e minuut was de wedstrijd ge speeld. Veldman tekende tien minuten voor tijd voor 4-1. GOES - Koploper Arnemuiden beleefde opnieuw een goede dag in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De Walcherse formatie won bij Noad'67 (1-5), terwijl achtervolger 's Graven deel met 4-3 verloor van Dintel- oord. Noad'67-Arnemuiden 1-5: De bezoekers waren een klasse be ter en hadden bovendien in Bart van Steveninck ook nog eens een vlot scorende spits. Via twee treffers voor de pauze en twee erna zorgde hij voor de 0-4 tus senstand na een uur. Arjen Re- ijnoudt maakte er daarna 0-5 van. Arjan Moerland redde met een fraaie vrije trap een kwar tier voor tijd de eer voor Noad. De Meeuwen-Zwaluwe 4-0: Na acht minuten zorgde Arnold Krijger voor 1-0. Zeven minuten later eindigde een snelle aanval van de bezoekers op de paal. Aan de andere kant was het bij een aanval via opnieuw Krijger daarna wel raak. Nog voor rust werd het door een benutte straf schop van diezelfde Krijger zelfs 3-0. Een vierde treffer van Krijger na een uur voetbal was meer dan voldoende om de be zoekers volslagen kansloos te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47