ze )elta Sport speelt één goede helft Oemoemenoe herstelt zich caldina incasseert eer forse nederlaag Nieuwe misstap All Ready Jaap Goudzwaard en Edwin Fluyt in de achterhoede .21 erikzeese handballers vechten zich in laatste minuten naast topper HVL: 24-24 Herber Goudzwaard derde Inzet Zierikzee Al loont SKNWK boekt ruime zege Zonnemaire en Zierikzee van slag Toernooizege Chayenne Bakker le jeugdteams :aldina winnen Zierikzee licht koploper beentje Geen succes voor Lodder en Bruijnes maandag 31 januari 2005 Ben Hameeteman IIKZEE - Hoewel Design/Delta Sport gisteren mogelijkheden had het hoog teerde HVL te verslaan, sten de Zierikzeese handbal genoegen nemen met een 24-24. en spannende eindfase bo de blauwhemden gisteren met succes een 22-24-ach- and om in een 24-24-eind- d. „Dit is niet best voor je ndheid", pufte trainer Jaap nans. lorthal Onderdak feliciteer de spelers van Delta Sport ar na afloop alsof ze gewon- hadden. Het was dan ook zwaarbevochten punt tegen bezoekende HVL. dat num- twee staat op de ranglijst, hoofdrollen waren wegge- voor rechterhoekspeler ist Sluijs en absoluut ook keeper Jacco de Looff. De post hield de Zierikzeese iballers in de race met on- neer twee gestopte strafwor- „De laatste drie weken het erg goed. Sinds dit jaar iik weer gewoon met de jon- on niet meer in de stad r ik studeer; Tilburg. Dat beter. Je kunt afspraken en en je bent beter inge- :ld op elkaar", vertelde De [f na een frisse douche. Iieim der zijn geheim prijs te ge wilde de doelman van Del- port wel iets kwijt over zijn lier om strafworpen te stop- Normaal gesproken ben je teeper kansloos bij een straf- Maar ik kijk altijd goed de persoon die hem gaat ne- Meestal kijkt hij in een second naar de hoek waar gaat gooien. Vervolgens gok p die hoek. Vandaag pakte twee keer goed uit." pijn die hij heeft als de ka- ikogels van enkele meters ijn lichaam belanden, neemt Looff voor lief. „Eigenlijk je dat niet eens. Je krijgt die redding zo'n stoot adre- ne door je lijf. Dan vergeet Jordy Niemans, rechteropbouwer van Delta Sport, wordt hardhandig afgestopt door HVL je gewoon de pijn." Keuzeheer Jaap Niemans toonde zich in zijn nopjes met de inzet van zijn keeper. „Jacco was vandaag ver schrikkelijk goed. Hem komt al le lof toe voor dit gelijkspel. Op het laatst werd er vier keer op rij op hem geschoten en hij haal de ze er allevier uit. Dat is klas se. Jammer alleen dat de bal bij het vijfde schot alsnog zat." Niemans was ook tevreden met de inzet van zijn rechterhoekspe ler Guust Sluijs. Niemans: „Guust speelde erg goed van daag. In de slotfase, bij een ach terstand van 20-23, dacht ieder een dat het niet meer zou luk ken. Maar mede door twee fraaie doelpunten van Guust werd het 22-23 en zaten we weer volop in de race." Wakker Met vijf doelpunten werd Sluijs topscorer. „Dat geeft een goed gevoel. Gezien de eerste helft had ik wel wat meer verwacht. Maar na rust zakte Delta Sport in. Ik heb daar ook geen verkla ring voor. We worden pas weer wakker als„we achter staan. Dat hebben we wel vaker", vertelde Sluijs na afloop. In de eerste helft waren de ploe gen in het begin aan elkaar ge waagd. Na 21 minuten gaf het scorebord een tussenstand aan van 9-9. Toen raakten Joey Ae- rtssen en Jordy Niemans flink op stoom. Nadat De Looff ook zijn eerste strafworp van de mid dag redde, kon Delta Sport met een 15-11-voorsprong gaan rus ten. „Daarom had het in de twee de helft niet zo spannend hoe ven worden", vond Joey Aerts- sen. „Maar in de tweede helft gingen we goede kansen missen, verliep de passing niet goed meer en be gonnen we fouten te maken in de verdediging. Uiteindelijk moeten we blij zijn met het punt je. Je moet ook niet vergeten dat we tegen de nummer twee speel den", zei Aertssen. Na de hervatting liet Delta Sport zich als een mak lamme tje naar de slachtbank leiden. Voordat de blauwhemden het in de gaten hadden was het 15-14. „We kwamen heel langzaam op gang na rust. Op de cirkel had den we nog een paar keer balver lies en maakten we het ons heel moeilijk. Uiteindelijk moet je blij zijn dat we op het laatst nog gelijkkomen en één punt pak ken", liet Jaap Niemans weten. Collega-trainer Frans Coster toonde zich ook tevreden met de foto Marijke Folkertsma puntendeling. „Wanneer je naar de eerste helft kijkt, moeten we gelukkig zijn met een punt. In vergelijking met de thuiswed strijd vind ik dat Delta Sport duidelijk vooruitgang heeft ge boekt." „Dat denk ik ook", zei Jacco de Looff. „We hebben een jong team dat alleen verder kan groeien en nog beter kan wor den. Onze doelstelling dit sei zoen was om ons te handhaven en dat lukt vooralsnog goed." Scores Delta Sport: Guust Sluijs 5, Joey Aertssen 4, Jordy Niemans 4, Bob van Lint 4, Jimmy Niemans 3, Erwin Bos 2, Rick Evertse 2. WISSENKERKE - Herber Goudzwaard uit Burgh-Haam- stede is derde geworden in de strijd om de Grote Prijs Spuitpleisterspecialist J.H. Mathia. De Schouwenaar deed dat in de B-groep van het biljarttoernooi in Wissen- kerke. De jeugdige Goudzwaard evenaarde bijna zijn prestatie van vorig jaar toen hij tweede werd. Het was de zelfde man als toen die hem de pas afsneed. Vorig jaar ver loor de Schouwenaar in de finale van Jan Willem Slabber uit Wissenkerke. Nu gebeurde dat in de halve finale. Slab ber eiste ook nu de zege in de B-groep op. Erik Francke uit Grijpskerke werd tweede. Gilles Sturm uit Seroosker- ke won voor de negende keer in de A-groep. ZIERIKZEE - Tegen RCS Al boekten de Zierikzeese leef tijdsgenoten de zesde overwinning van het seizoen. De ploeg van trainer Eddie Kiesenberg versloeg de bezoekers van ex-Bruse Boys trainer Olaf Filius met 2-1. Kiesen berg was zeer te spreken over het duel. „Wij speelden met veel inzet. Daar bereik je veel mee. Ik kan mijn ploeg al leen verwijten dat we het op het einde nog te lang span nend hebben gehouden." Na de 0-1 schrok Zierikzee wak ker. Via Arjan Smalheer en Leon Sinke kreeg de ploeg wat kansjes. Leon Sinke tekende tien minuten voor rust voor de gelijkmaker. Arjan Smalheer profiteerde van een blunder van de RCS-doelman en werkte de 2-1 binnen. NIEUWERKERK - De eerste helft was spannend, maar in de tweede walsten de korfballers van SKNWK over tegen stander BKC 2 heen. In het eerste halfuur waren de ploe gen uit Nieuwerkerk en Breskens aan elkaar gewaagd. Bij rust stond het 8-7 in het voordeel van SKNWK. In de tweede helft kwam BKC 2 terug tot 8-8. „Daarna scoor den ze nog één keer", zei SKNWK-trainer Cees Bax. „Bij ons liep het als een trein." Uiteindelijk werd het 19-9. Scores SKNWK: Jaap van Gastel en Wouter van Marle 4, Johan van de Linde en Jacco Folmer 3, Gerda Kloet en Marianne Deijst 2, Marianne Glerum 1. ZIERIKZEE - De wedstrijd tussen de voetballers van Zie rikzee 4 en Zonnemaire (3-5-eindstand) werd na vier mi nuten ontsierd door een ongelukkig incident. Spits Eric Berrevoets van Zierikzee 4 moest na een duel met Steven Verseput op een brancard van het veld. Beide ploegen wa ren vervolgens van slag. Zonnemaire kwam op een 2-0-voorsprong door twee goals van Peter 't Hart. Voor rust werd het nog 2-1. Kort daarna maakte Maurice Hart de 3-1. Na die treffer kwam Zonnemaire niet meer in het spel voor. Zierikzee was de beter voetballende ploeg en scoorde vier keer achter el kaar. ZIERIKZEE - De achtjarige Chayenne Bakker is eerste geworden op de regionale turnkampioenschappen in Oost- kapelle. Ze behaalde een score van 36.05. Met die presta tie plaatste de turnster van het Zierikzeese Delta Sport zich voor de finalewedstrijden in Goes. Kampioenschap raakt verder uit zicht onze sportredactie RIKZEE - Net zoals vorige k hebben de tafeltennissers Scaldina 1 met 8-2 verlo- Dit keer van ODT 3. Het eer team van Kerkwerve kreeg 7-3 klop van Middelburg 8. T 3 - Scaldina 1 8-2: Hans ceri pakte punten door twee- te winnen. Spijtig genoeg en Ettienne Driessen en Ar- Bom dat niet. Ook de dubbel j, na een lange vijfsetter, ver- n. Wederom kon een 8-2-ver- genoteerd worden, kwerve 1 - Middelburg 8 Maurice van Slobbe, die vo- week alles won, kwam nu tot winst. Hij speelde twee istrijden in vijf games, maar oor ze allebei. Stoffel van de eken won van Jonkman in games. In de beslissende ga- was het 11-8. Arie de Mik te weer punten voor Kerk- ve. Hij won van Jonkman in gamesen pakte een punt te- Francke in vier games. Het belspel met De Mik en Van bbe was erg spannend. De cij- 10-12, 15-13, 6-11 en 10-12 en dat aan. ldina 2-Witac'89 2 6-4: Jan kon zijn partijen alledrie mend afsluiten. Richard alheer won één partij. Pang IRIKZEE - De drie jeugd- ms van tafeltennisvereniging ldina hebben dit weekeinde lieuw allemaal gewonnen, eerste twee met 7-3. Het der- tvon met 9-1. Yuen won samen met Jan Kik het dubbel. Kerkwerve 2 - Hotak 6 6-4: Al- bert de Vos won twee keer. Van Linda Konings vrij simpel in drie games. Van Rudie Konings kreeg hij meer tegenstand. Jaap Huigens speelde een ongelukki ge wedstrijd tegen Linda Ko nings en verloor die, mede door drie randballen. Appie Kroeze- man boekte twee winstpartijen. Het beslissende punt was te ver dienen in de dubbel. Huigens en Kroezeman wonnen die met 11-6 in de vierde game. Scaldina 3 - Kerkwerve 3 4-6: De eerste derby van dit seizoen in de vijfde klasse C. Jos Linde man kwam, zag en overwon in twee partijen. Ook Gerard Knol won twee keer. Henk 't Hart te kende voor één overwinning. Hij klopte Gerrit van de Bosch met 10-12 in de vierde game, maar daar bleef het bij. De dub bel Hans Jonker (die individueel drie winstpartijen boekte) en Van Popering waren niet opge wassen tegen Lindeman en Knol. Daarmee was de 4-6 een feit. Scaldina 4 - TCO'78 8-2: Het vierde Scaldinateam had een lekkere thuiswedstrijd. Waar verleden week met 7-3 werd ge wonnen, waren de spelers van Scaldina ook nu weer te sterk voor hun tegenstanders. Bert van de Wielen won drie partijen terwijl Wim van de Wielen en Kees Deurloo allebei twee keer wonnen. Scaldina 5 - Big Smash 2-8: You- ri van Dijken was de enige die één van zijn enkelpartijen won. Samen met Koop Broekhuizen pakte hij ook de dubbel. Middelburg 15 - Kerkwerve 53- 7: Zowel Fred als Marcel van Slobbe wonnen twee partijen. Johan Pannekoek wilde niet ach terblijven en won er ook twee. Alleen de Middelburger Paul Ga gel was drie keer de Kerwer- vespelers de baas. De dubbel was erg spannend, maar de winst ging terecht naar Kerk werve met 9-11 in de vijfde ga me. Scaldina 6 - Westerzicht 6 7-3: De winst stemde tot tevreden heid. Ook het zevende team had een goed gevoel na de wedstrijd tegen Kapelle 8. Werden zij vori ge week noch met 10-0 door hun clubgenoten (Scaldina 6) opzij gezet. Deze keer werden er vier punten verzameld tegen Kapelle door Ben Hameeteman MIDDELBURG - Na de gevoeli ge verliesbeurt vorige week bij concurrent Olympia, heeft All Ready zaterdag opnieuw punten gemorst. De Zierikzeese korfbal lers bleven in Middelburg tegen het plaatselijke Togo steken op een 11-11-gelijkspel. Het kam pioenschap lijkt weer wat ver der weg. Na het verlies bij Olympia vond trainer/coach Robert Jongejan dat er iets aan zijn opstelling diende te veranderen. „Om de één of andere reden stond het vak van Jan-Willem (van Nieu- wenhuijzen) helemaal vast. We misten te veel aanvalskracht. Daarom hebben we in onderling overleg besloten de dameskop pels Desirée Voshart/Manon To- rensma en Esther Snoek/Anouk van Tiggelhoven van vak te la ten verwisselen", legde Robert Jongejan uit. Zaterdag tegen Togo voegde All Ready meteen de daad bij het woord en werd in de nieuwe op stelling gestart. „En dat pakte op zich wel goed uit. Het oogde allemaal wat frisser en het liep veel beter dan vorige week. Al leen stak vandaag weer een al oud All Readv-probleem de kop op; de afwerking liet te wensen over", aldus Jongejan. Over het spel en de organisatie toonde de keuzeheer zich wel te vreden. All Ready kwam in de provincie hoofdstad vlot op een 3-1-voor- sprong. Togo kwam evenwel goed terug en stond halverwege de eerste helft zelfs met 5-4 voor. Beide ploegen hielden el- Henk de Graaf van All Ready (rechts) in gevecht om de bal met een speler van Togo. foto Willem Mieras kaar op dat moment precies in evenwicht. De 7-7-ruststand was wat dat betreft een goede weergave van de verhoudingen. Jongejan: „Togo was duidelijk erg gebrand vandaag, na het ver lies vorige week op de hekken sluiter Nikantes die tot dan toe nog niets had gewonnen." Ook in de tweede helft hielden beide Zeeuwse ploegen elkaar in evenwicht. Jongejan probeer de nog wat te forceren door zo wel Luuk van Eijken als Mauri ce Brul te brengen voor respec tievelijk Remy Quist en Henk de Graaf. Uitwerking Maar het kreeg niet de zo ge wenste uitwerking. „Zeker in de tweede helft deden we het goed met de afvang en hadden we lan ge aanvallen. Maar omdat we niet konden scoren, bleef Togo goed bij. Het kampioenschap hebben we nu niet meer in eigen hand. We kunnen ons nog wel richten op de tweede plaats. Die geeft namelijk recht op een be slissingswedstrijd tegen de num mer twee uit de andere poule. De winnaar van die wedstrijd promoveert ook", legde Jonge jan uit. Scores AU Ready: Dennis Voshart 4. Anouk van Tiggelhoven 3, Henk de Graaf 2, Jan-Willem van Nieu- ivenhuijzen 1, Manon Torensma 1. door Hans Markusse GOES - De rugbyers van Oemoe- menoe herstelden zich gisteren knap van de forse nederlaag te gen Tovaal. Op sportpark Voor- borch werd Reeland met 25-0 verslagen. Tovaal hielp de Mid delburgers een handje. Ze ver sloegen Dukes 2 met 7-15, waar door Oemoemenoe wat verder uit de buurt van de degradatie plaatsen kwam. Tovaal had de hele eerste helft een duidelijk overwicht, maar de driekwarten pakten de zaken niet al te handig aan. Een try van Menno Huter werd afge keurd, maar in de 13e minuut kwam Tovaal toch op voor sprong. Een nektackle op debu tant Wiebe Scheffer werd be straft met een penalty, die ver rassend snel door Alex Vlieland genomen werd: 0-5. Na rust rondde Menno Huter een van de weinige vlot lopende driekwart- aanvallen beheerst af en een kwartier later tilde dezelfde Hu ter Tovaal na een handig kiekje van zijn neef Egon Geeratz naar een 0-15 voorsprong. Tovaal zet te nog wel aan voor een slotof- fensief om ook het bonuspunt binnen te slepen, maar Dukes 2 scoorde uiteindelijk nog, waar door de eindstand van 7-15 op het bord kwam. Dukes 2-Tovaal 7-15 (0-15): 13. Alex Vlieland 0-5, 51. Menno Hu ter 0-10, 68. Menno Huter 0-15. Aantal toeschouwers85. Scheids rechter: S. Green (Den Bosch). Oemoemenoe-Reeland 25-0: De thuisclub kwam al na een kwar tier via een push-overtry van Tannequi Descazaud op een 5-0-voorsprong. De Middelburg se voorwaartsen hadden een enorm overwicht en na een fraaie derde rijbeweging voerde Sander de Looff de score op tot 10-0. Nog voor rust benutte Bats de Leeuw een penal ty-kick. In de tweede helft bleef Oemoemenoe domineren en via Jannes van Gemert en Bats de Leeuw werd het al vlot 20-0. Uitblinker Tannequi Descazaud zorgde in de 55e minuut met zijn tweede try voor het bonus- punt: 25-0. Vervolgens speelde Oemoemenoe het duel rustig uit. door Joop van den Oudenhoven SINT WILLEBRORD - Jaap Goudzwaard (BV Windenburg) en Edwin Fluyt (BV D'Eule) zijn tijdens het regionaal kampioen schap libre tweede klasse niet verder gekomen dan de zesde en zevende plaats. De titel ging in Sint Willebrord naar een opper machtige Harry van Mierlo uit Tilburg. Aaike Verweij uit Goes werd derde. Het was aan de koude start van beide Schouwse biljarters te wij ten dat er achteraf niet meer in zat. Voor Goudzwaard was de eerste partij tegen titelkandi daat Aaike Verweij uit Goes nog wel te pruimen. Na aanvanke lijk op voorsprong te hebben ge staan, ging de Goesenaar met een serie van dertig erop en er over. Zijn tweede partij was ZIERIKZEE - De voetbalsters van Zierikzee bewezen zichzelf een goede dienst door te winnen van koploper De Noormannen. Op eigen veld in Zierikzee werd het 3-2. ZSC'62 verloor kans loos met 2-0 bij Zeeland Sport. Zierikzee-De Noormannen 3-2: Al vanaf de aftrap legden de rood-zwarten veel strijd aan de dag. Sanne Tamerus opende na tien minuten de score voor de thuisploeg. Na een fout in de ver dediging van Zierikzee kwam De Noormannen langszij. Vlak voor rust trof Tamerus ander maal doel: 2-1. Ook na de hervat ting werd de ploeg uit Westka- pelle flink onder druk gezet. Op nieuw eiste Tamerus een hoofd rol op door nagenoeg vanaf de middenlijn te scoren: 3-1. Na een aarzeling in de verdediging maakte de koploper vlak voor tijd nog 3-2. Zeeland Sport-ZSC '62 2-0: Zee land Sport was zaterdag duide lijk de sterkste ploeg. Het combi neerde beter en creëerde de bes te kansen. ZSC kreeg enkele kleine mogelijkheden maar kon opnieuw niet scoren. „We heb ben een spitsenprobleem", ver zuchtte trainer Peter van der Linde na afloop. ronduit slecht te noemen waar door de openingsdag uitliep op een voorlaatste plaats in de rangschikking. Goudzwaard: „Aan het materiaal lag het niet, hoewel de trekballen vielen als een dooie kip. Het liep gewoon niet." Ook voor Edwin Fluyt van D'Eule verliep de eerste dag desastreus. Hij leed twee neder lagen en speelde ver beneden zijn kunnen. De tweede dag was voor beide Schouwenaren een hersteldag. Met twee degelijke zeges begon de dag voor Fluyt uitstekend, met moyennes van 4.54 kwam hij goed voor de dag. De derde partij was weer min der, maar tevredenheid over heerste over zijn optreden. Goudzwaard begon weliswaar met nog een verliespartij, maar dat was tegen de latere kam pioen. Het echte herstel kwam in de vierde en vijfde ronde met twee zeges op rij. Vooral de laat ste was met een moyenne van 4.76 goed voor het zelfvertrou wen. Op de slotdag volgden nog een zege en een verliespartij waardoor de nestor van het ge zelschap als zesde eindigde. Hij behaalde zes punten en een moyenne van 3.40. Fluyt haalde de laatste dag één punt en moest genoegen nemen met de voor laatste plaats. Zijn cijfers: 5 pun ten en 3.55 gemiddeld. KRABBENDIJKE - Kees Lod der van De Poedel en Maarten Bruijnes van De Graanbeurs boekten op de persoonlijke kam pioenschappen bandstoten vier de klasse van het district Delta Zuid-West poule Noord geen succes. Lodder eindigde als zesde en Bruijnes als zevende en laatste. Voor Lodder was dit ronduit te leurstellend. Hij kwam als twee de geplaatste binnen en won slechts één partij. Voor Bruijnes was de opgave te zwaar, vond hijzelf. „Ik ben vorig seizoen ge promoveerd. Dat ik de finale haalde was al heel wat. De te genstand was echter een paar maatjes te groot voor mij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37