Zierikzee bijna in middenmoot Duiveland slaat toe in de slotfase PZC Renesse roert zich op de ranglijst SKNWK met reserves in vijf minuten langs 's-Heer Arendskerke Bevelanders houdt zicht op periodetitel .11 Tweedeklasser wint van degradatieconcurrent Dongen: 2-1 DFS klimt op de ranglijst maandag 31 januari 2005 door Ben van den Aarssen ZIERIKZEE - Met de derde zege op rij na de winterstop deed Zierikzee giste ren op het eigen sportpark Den Hogen Blok goede zaken. Vooral omdat de te genstander Dongen was, een ploeg die net als Zierikzee hoopt niet op de ver maledijde tiende plaats te eindigen. Dankzij de 2-1 overwinning nam het team van het trainerskoppel Van AerdeAVijnands vijf punten afstand van de plek die het slachtoffer veroor deelt tot de nacompetitie. Na een moeizaam begin van het seizoen lijkt prolongatie van het tweedeklasser- schap voor Zierikzee in zicht. De vreug de na de matige partij was dan ook groot, zeker omdat andere concurren ten allemaal steken lieten vallen. Aan voerder Barry Hage voelde zich na af loop terecht prima. „Het was waar schijnlijk niet om aan te zien. Maar we zitten wéér aan de goede kant van de score, en dat in een zes-puntenwed- s-trijd." In de eerste helft deed het voor beide partijen cruciale duel inderdaad pijn aan de ogen. Zowel Zierikzee als Don gen zochten het uitsluitend in de lange trap naar voren. Voor de spitsen viel er dan ook weinig eer te halen en ook een mooie middenvelder als Matthijs Hage moet een stijve nek hebben gekregen van het heen en weer zeilende leer, dat liefdeloos in het rond werd getrapt. Mooie vrouwen Ook van Dongen, na een ijzersterke se rie zelfs kansrijk in de tweede periode, mocht meer verwacht worden. Het oog zocht dan ook vijfenveertig minuten lang troost in mooie vrouwen langs de lijn, de monumentale contouren van Zierikzee of desnoods een overtrekken de vogel. Het was Serge Berrevoets die op slag van rust de status quo door brak. De linksachter boog een vrije trap van af de rand van het zestienmetergebied fraai in de winkelhaak: 1-0. Bijna was het onmiddellijk na de her vatting weer raak. Na een steekbal van Matthijs Hage kogelde Patrick Rogge band in de kruising, maar de Brabantse keeper Admir Abdulahovic hield zijn ploeg op de been. Dongen was gedwon gen om het offensief te kiezen, een speelwijze die de thuisclub ruimte bood voor de tegenaanval. Zierikzee is in de loop van het seizoen Ruiger Kooman (links) probeert Alkan Uzun te passeren. De spits van Zierikzee maakte het winnende doelpunt. in tactisch opzicht onmiskenbaar ge groeid en heeft ook niet meer zoveel moeite met het tempo dat in de tweede klasse wordt gehanteerd. De roodzwar ten speelden compact, knokten in de duels en bleven relatief rustig onder de druk. Toch werd het in de 57e minuut gelijk toen Michel Winkels zich liet verrassen door invaller William de Leeuw, die na een hoge bal van de flank voor de tegen stander kroop en inkopte: 1-1. Het was meteen het enige slippertje van de mid dag in de defensie van de thuisclub. Ook Barry Hage stelde vast dat het zelf vertrouwen bij Zierikzee is toegeno men, evenals de bereidheid om fysiek tot het gaatje te gaan. „De concurrentie is groot. We spelen allemaal voor ons plekje. Natuurlijk is dat niet altijd mak kelijk, zeker niet voor jonge spelers die wel goed trainen en toch op de bank moeten beginnen. Tevreden wissels bestaan niet. Maar het is wel goed om te weten dat we kwa liteit op de bank hebben." Ben Verwest werd gisteren door Van Aerde en Wijn- ands beloond met een basisplaats voor zijn goede invalbeurt, vorige week in Halsteren. Thomas Vos was het slachtoffer. De po sitie achter de spitsen viel tegen Don gen automatisch toe aan Matthijs Ha ge, omdat Elmar Verhage wegens va kantie afwezig was. Lee Mol en Erwin Nelissen begonnen op de bank. Illustratief voor de scherpte bij Zierik zee waren het sjouwen voorin van Rut- ger Kooman en de tackles die het raspaardje Matthijs Hage bij balverlies er uitgooide. Bijna bracht dat duo in eendrachtige samenwerking Zierikzee weer op voorsprong. De lepe kopbal van Kooman ging echter rakelings naast de verkeerde kant van de paal. Even later was het wel raak. Een vrije trap van Verwest aan de zijkant van het veld werd ditmaal bij de tweede paal wel ingekopt door Kooman: 2-1. Sinds het tussentijds aantreden van Jack Wijnands heeft Zierikzee geen punten meer gemorst. De aanvankelijke twijfel over de combi natie met Van Aerde is bij aanvoerder Hage inmiddels overgeslagen in enthou siasme. „Ik moet eerlijk zeggen dat ik mijn bedenkingen had over de construc tie met een tweede trainer, een zwager nog wel. Maar vier ogen zien meer dan twee en er is nog genoeg te verbeteren foto Marijke Folkertsma bij Zierikzee." Hage kon zijn ogen niet geloven na het zien van de uitslagen, die Zierikzee zowat in de middenmoot van de tweede ldasse hebben gebracht. „Vergeet niet dat we jaren onderin de derde klasse hebben gespeeld, en nu staan we hier. We zitten in de bloei van ons leven." Zierikzee-Dongen 2-1 (1-0). 45. Serge Ber revoets 1-0, 57. William de Leeuw 1-1, 65. Rutger Koom.an 2-1. Scheidsrechter: P. Quinten (Colijnsplaat)Gele IcaartErwin Nelissen, Matthijs Hage (Zierikzee), Alkan Uzun, Osman Erbas (Dongen). Aantal toe schouwers: 125. Zierikzee: Jaco van der Schee; Barry Ha ge, Michel WinkelsMarico Rouw, Serge Berrevoets; Patrick Roggeband, Jamo Ver meulen (50. Erwin Nelissen), Martijn van Grunsven (70. Thomas Vos); Matthijs Pla ge, Rutger Kooman, Ben Verwest. door Klaas Verspoor GOES - DFS en Brouwershaven hebben in de vierde klasse B op nieuw een overwinning geboekt. Bruse Boys, dat zelf niet speel de, profiteerde evenals de ande re twee Schouwse ploegen van het 2-2-gelijkspel tussen ZPR'84 en koploper FSV. WIK'57 won bij Stavenisse en SPS was met 5-1 te sterk voor Mevo. DFS - Vrederust 6-2: Na een kwartier spelen was de stand al 3-0. René van der Linde opende uit een strafschop de score. Daarna wekte een speler van Vrederust de bal achter de eigen doelman en vervolgens maakte Martijn Boot de derde goal. Vre derust kwam terug tot 3-1, maar Huib Nortier bepaalde de ruststand op 4-1. In de tweede helft liep DFS door de tweede goal van Boot verder uit. Vrede rust maakte 5-2, maar Vincent Bakker bepaalde de eindstand op 6-2. Brouwershaven - Smerdiek 4-2: De thuisploeg was effectiever in de afwerking. In de tweede mi nuut zette Richard van der Meer Brouwershaven op voorsprong. Martin Kristelijn zorgde met een kopbal voor 2-0. Vlak voor rust bracht Erik van Haaften Smerdiek terug tot 2-1 en kort na het begin van de tweede helft zorgde diezelfde Van Haaften ook voor de 2-2. Vijf minuten na de gelijkmaker kwam Brouwers haven opnieuw op voorsprong toen Van der Meer zijn tweede treffer maakte. René Dalebout bezorgde Brouwershaven met zijn treffer een veilige marge. SPS - Mevo 5-1: Mevo leed de vijftiende nederlaag op rij. Bij rust stond het 2-0 door doelpun ten van Michel Lisseveld en Mar tin Quist. Wiljan Lisseveld scoorde na rust 3-0 waarna Eel- co Berrevoets namens Mevo het net vond. Wiljan Lisseveld be zorgde met twee treffers SPS een ruime overwinning. Lisse- velds eerste treffer in de tweede helft betekende overigens de honderdste tegengoal van Mevo in het lopende seizoen. Stavenisse - WIK'57 0-3: WIK'57 toonde zich veel slag vaardiger voor de goal. Erik de Vlieger maakte de openingstref fers en Elmar de Kok zorgde nog voor het verstrijken van de eerste helft voor 0-2. Na rust kwam de ploeg uit Kerkwerve door de tweede treffer van De Kok op 3-0. door Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - De voor beeldige inzet van ZSC'62 werd zaterdagmiddag niet be loond met punten. De voor laatste ploeg in de derde klasse A ging vijf kwartier lang mee in het spoor van het bezoeken de Duiveland, maar uiteinde lijk stond ZSC'62 na een 0-2-nederlaag voor de tiende keer dit seizoen met lege han den. De eerste winst in 2005 voor Duiveland, na twee achtereen volgende gelijkspelen, zorgde bij trainer Jan Heikamp voor een vreugde-uitbarsting. Iets eerder was hij al hoopvol gestemd. „Ik hoop dat dit de be vrijdende treffers is", zei hij na de 0-1 in de tachtigste minuut, ZSC'62 had lang stand gehou den, maar één moment van ver slapping in de verdediging van ZSC stelde Duiveland in staat om toe te slaan. Paringsdans Oosterlander Ronald Zwager had de hele wedstrijd in de be langstelling gestaan van de ze ventienjarige Jos Kristelijn. Het tweetal had veel weg van een koppeltje. Waar Zwager was, daar was Kristelijn. Het leek bijna wel een liefdesver klaring. Toch ging er in de pa ringsdans niemand over de schreef, ook al liep Zwager in de 76e minuut tegen een gele kaart aan. Vier minuten later besliste de Duiveland-speler met zijn bes te actie van de middag de wed strijd. Na een slippertje van ZSC-speler Wouter Fioole kon Wilmar van de Sande de bal bij zijn ploeggenoot bezorgen. Die had vervolgens alle ruimte om de bal voor zijn favoriete lin kerbeen te brengen. Hij liet doelman Leon Weeda in de ver ste hoek kansloos. Na afloop stonden Kristelijn en Zwager (21) als vrienden naast elkaar. Zwager: „Voor mij was het heel vervelend dat hij er steeds was." Kristelijn: „Ik kreeg de opdracht om bij Zwager te blijven." Eén keer slaagde de tiener niet in zijn op zet. Zwager: „Als ik één meter ruimte krijg, is het al genoeg." De spelers waren het eens dat het opnieuw een moeilijke wed strijd was voor Duiveland. „Het probleem bij ons was dat Edo van Beek (links) van Duiveland en Jacco Heijboer van ZSC'62 glijden naar de bal. wij iedere keer in de trechter liepen", vond Zwager. „Wij wil den hier punten pakken en heb ben het lang op 0-0 kunnen houden. Het is balen", besloot Jos Kristelijn. Trainer Leen Koster compli menteerde zijn jonge verdedi ger. „Hij heeft bijna perfect ge voetbald, maar maakt één keer een foutje. En, het is weer niks voor ons", zei de Zierikzeese trainer. Met een zeer jong ZSC had Kos ter lang uitzicht op een goed re sultaat. „Qua voetbal ging het redelijk. Wij kregen ook kans jes. Duiveland kon niet echt ge vaarlijk worden. Achterin had den wij het redelijk voor el kaar," Voor Duiveland en trainer Jan Heikamp was de winst een op luchting. „Slecht voetballen en toch winnen", waren Hei kamps alleszeggende woorden. Met de wetenschap dat de eer ste ontmoeting in een 8-1-over winning voor Duiveland was geëindigd werd vooraf het erg ste gevreesd. Ook omdat ZSC'62 aan trad zonder de ge schorste Niels van de Moezel en de geblesseerden Sander 'Vaane en Werner Klaasen. Ver der waren Marco de Jonge en Jan-Willem Dorreman op win tersport en bleef ook Martin Kiesenberg, die hersteld van een blessure, lange tijd op de bank. Oorlogssterkte Duiveland was wel op oorlogs sterkte, maar de scherpte ont brak. Voor rust kregen beide ploegen kansen en de openings goal had dan ook aan beide kanten kunnen vallen. Duive land was met een inzet op de paal nog het dichtst bij de 0-1. Na rust duurde het lang voor dat er wat opwindends voor een van de twee goals gebeur de. Barry Steenpoorte dwong Leon Weeda in de 74e minuut tot een redding. Zes minuten later kwam Duive land op 0-1 en vijf minuten voor tijd verdubbelden de Oos- terlanders de score. Invaller Jan IJzelenberg ging op rechts aan de haal en bezorgde de bal panklaar bij Dennie le Comte, die met zijn tiende goal van het seizoen de eindstand op 0-2 be paalde. Duiveland bleef daardoor op zes punten achterstand van koploper GPC. En ZSC62? Die ploeg hoopt op betere tijden. Het heeft genoeg jeugdige spe lers voor de komende tijd. Maar, of zij voldoende kwali teit aan het elftal kunnen toe foto Dirk-Jan Gjeltema voegen om in de derde klasse te blijven, is nog maar de vraag. ZSC'62 - Duiveland 0-2 (0-0). 80. Ronald Zwager 0-1, 85. Dennie le Comte 0-2. Scheidsrechter: A.C. Deurloo (Tholen). Gele kaart: Martin Kiesenberg en Kasimier Snoek (ZSC'62), Ronald Zwager (Duiveland). Aantal toeschou wers: 80. ZSC'62: Leon Weeda; Thomas Petiet, Jos Kristelijn, Sebastiaan Vaane en Michiel van den Hoek; Wouter Fioole, Jacco Heijboer (59. Edwin van Oever en), Kasi mier Snoek en Gerard Verhoek; Tom Roth (65. Joost Weeda) en Jo hn van der Have (84. Martin Kie senberg). Duiveland: René Zwart; Edo van Beek. (63. Jasper van Almenkerk), Lex Zwang, John Bolle en Mar- nix van der Hulle (46. Bart-Jan van Damme); Marcel de Bruine (68. Jan IJzelenberg), Wilmar van de Sande, Leen IJzelenberg en Ro nald Zwager; Barry Steenpoorte en Dennie le Comte. door Ko de Ridder NIEUWERKERK - In een wedstrijd die werd gedragen door reservespelers heeft SKNWK zaterdag vrij eenvou dig gewonnen van 's-Heer Arendskerke: 3-0. Beide trainers moesten de der de periode beginnen met een gehavend elftal. De twee teams telden veel afwezigen door blessures, schorsingen en vakantie. Trainer Adriaan Nieuwen- huijse had het minst te kla gen over zijn stand-ins. Cen trale verdediger Frank Boere bleek zelfs een openbaring. Boere: „Dit is mijn tweede wedstrijd in SKNWK 1. Het liep zo lekker dat ik mijn ei gen spel kon spelen en ook aanvallend en bij corners mee opkwam. Kortom: ik ben zeer tevreden en zal mijn best blij ven doen omdat ik graag een basisplaats wil hebben." Gezien zijn uitstraling en de rust waarmee hij speelde, leek hij zaterdag op de goede weg. Ook Kees-Jan van Nieu- wenhuizen en Emiel Polle mans stelden de oefenmeester niet teleur. Collega André van de Broek van 's-Heer Arendskerke had wat wissel spelers betreft iets minder ge luk. Geflatteerd Van de Broek: „Ik vind de uit slag geflatteerd. Op basis van het eerste deel van de wed strijd hadden wij zeker meer verdiend. Tel daarbij op dat het eerste SKNWK-doelpunt mijn doelman Arno Wisse niet vrijuit ging en de neder laag is snel verklaard." De eerste helft van de wed strijd was rommelig. Er was bij de twee teams geen enkele rust in het spel te herkennen. SKNWK had in het begin veel problemen in de verdedi ging. Omdat de 's-Heer Arendskerke-aanvallers Ger- ben Eversdijk en Frank Goe- degebure daar geen gebruik van konden maken stond het l bij rust nog 0-0. SKNWK maakte ook aanvallend niet veel indruk in de eerste helft. Er was één goede actie van j Kees-Jan van Nieuwenhuize. Hij Hep in het midden met de bal door terwijl iedereen van 's-Heer Arendskerke bleef I staan voor buitenspel. Van Nieuwenhuize zag echter geen kans het optimale uit zijn actie halen. In het begin van de tweede helft kregen beide ploegen meer kansen. In de 65e mi- nuut trof de hard werkende Christiaan van Vossen doel. Hij schoot de afvallende bal in een wirwar van spelers ach ter doelman Wisse. Twee mi nuten later kwam Kees-Jan van Nieuwenuizen op de rech terflank goed op. Hij schoot hard in. Nog eens drie minu ten later kwam Van Vossen in het midden door en scoorde 3-0. 's-Heer Arendskerke had daarna nog pech dat een per fect genomen vrije trap van Walter de Kok via de onder kant van de lat het veld weer inkwam. SKNWK-trainer Nieuwen- huijse: „Ik ben zeer tevreden over het spel van de wisselspe lers. We kunnen weer gaan voor een klassering in de top als beste van de rest. GPC is ongenaakbaar, maar via een periodetitel of een goede eind klassering moet nacompetitie haalbaar maken." SKNWK - 's-Heer Arendskerke 3-0 (0-0). 65. Christiaan van Vossen 1-0, 67. Kees-Jan van Nieuwenhuize 2-0, 70. Christi aan van Vossen 3-0. Scheids rechter: P.L. Lisseveld (Poort vliet). Gele kaart: Leon de Brui ne en Emiel Kuijten (SKNWK). Aantal toeschouivers: 90. SKNWK: Leon Quik; Leon de Bruine, Frank Boere, Jacky de Bruine, Maarten Padmos; Leon Pollemans, Gert-Jan Tierie, Kees-Jan van Nieuwenhuizen (73. Emiel Pollemans); Emiel Kuijten, Jan-Jaap Padmos, Christiaan van Vossen. door Wim Broekhoven GOES - Bevelanders blijft kans rijk voor de tweede periodetitel in de vierde klasse A van het za terdagvoetbal. De ploeg uit Kamperland hield de achtervol gers op afstand dankzij een 1-0-zege bij Krabbendijke. In 4B sloeg SPS hard toe tegen Me vo: 5-1. Smerdiek en Stavenisse bleven met lege handen. Nieuwland-VCK 0-5: De eerste helft was gelijkopgaand, maar in de slotminuut scoorden de be zoekers via een fraaie vrije trap van Danny Joosse én via een door Erik Goudt van richting veranderd schot. Nieuwland was meteen geklopt en na de thee werd het door treffers van Kees-Pieter Geschiere, Levon Scheibier en Erik Goudt nog simpel 0-5 voor de leiders. Apollo-Heinkenszand 1-3: Na tien seconden was het al 0-1 door Gerben Menheere. De be zoekers domineerden de eerste helft, maar ze hadden elf minu ten voor rust wel geluk dat bij de 0-2 diezelfde Menheere in buitenspelpositie mocht door gaan. De tweede helft ging ge lijk op. In blessuretijd werd het door Jeroen Verschiere eerst 0-3, waarna Frank de Bruin de Apollo-eer wist te redden. Krabbendijke-Bevelanders 0-1: De bezoekers waren in de eerst helft de iets betere ploeg, ns rust had de thuisclub een over wicht. Acht minuten voor tiji I counterde Bevelanders ziel dankzij Niels Bouterse naar eei geflatteerde zege. Colijnsplaatse Boys-SVD 1 Dave Bout tekende na een kwar tier voor 1-0, maar omdat de be zoekers nooit de verdedigend:k opstelling lieten varen, slaagdu de thuisploeg er niet in die voor f sprong verder uit te bouwen. Ei waren zelfs enkele prima tussen 1 komsten van doelman Meulen i berg nodig om de overigens dik verdiende voorsprong vast houden. Wolfaartsdijk-Wemeldinge 1-0: Tien minuten na rust maaktG Erik de Kok uit een voorzet van 1 Arnold van Gemerden 1-0. Hel volstond voor de volle winst ink de verder geüjk opgaande wed strijd. Cadzand-Borssele 0-2: De thuis i ploeg heeft het moeilijk. Halver wege de eerste helft kwamen d( betere bezoekers op 0-1 dooi Danny Gilde. Vijf minuten voonl tijd zorgde hij ook voor de 0-2, Kruiningen-Hoedekenskerke 3-0: Vlak voor rust werd het 1-0e door Arno van de Berge. Raoe 1 Sandee tekende een kwartia; voor tijd voor de 2-0 en opnieuw li Van de Berge vijf minuten latei a voor de 3-0. door Jos van Belzen GOES - Renesse is dankzij een 3-0-overwinning op Lewedorp- se Boys opgeklommen naar de tweede plaats op de ranglijst in de vijfde klasse A. Ouwerkerk verloor gisteren met 1-0 van Kwadendamme. Renesse-Lewedorpse Boys 3-0: Een geconcentreerd spelend Re nesse liet enkele kansen onbe nut, maar kwam op slag van rust toch op voorsprong via Jo hn Berrevoets: 1-0. Door de goal ontstond in de tweede helft meer ruimte voor de thuisploeg. Op aangeven van Crispijn de Jonge kopte Vincent Goedege- buure in de 60e minuut de 2-0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 36