PZC Eén ontsluiting Aquadelta-gebied o; Strao staat symbool voor zelfreflectie Deze week bart Alert! boos over manier waarop college antwoordt Desembrood Goede bieromzet voor hulp Sri Lanka Schooljeugd leest boeken over helden Tokkies feesten in Kiekieris Ruzie bij verkeersongeval Gemeente ziet te veel nadelen aan toename verkeer Hoogerwerfsweg Drankrijders op de bon Snoepliefliebbers gepakt op Tholen Jonge vandalen aangehouden ZorgSaamen voor Azië zeeuwse almanak Vergaderen idactie: Oil3-315649 pzc.nl mail: redactie@pzc.nl istbus 31, 4460 AA Goes Ivertentie-exploitatie: oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; ieuws-Vlaanderen: 0114-372770; jtionaal: 020-4562500. iaandag 31 januari 2005 jpr Andrea Bolle waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland [UINISSE - De Bruse bevol- ng heeft zaterdagavond haar eentje bijgedragen aan de ilp aan slachtoffers van de mp in Azië. Op het benefiet- ncert 'Bru helpt Azië' werd er gedronken, muziek ge- aakt en feestgevierd, allemaal or het goede doel. leciaal voor de gelegenheid ad de populaire Bruse band ie Booze Brothers na twaalf jaar nog één keer op in Dorps huis de Vanger. Er wordt overal geld ingeza meld voor de slachtoffers van de ramp in Azië, dus waarom ook niet in Bruinisse. Met dat idee gingen Marian Jumelet (23), Ma ria Habraken (26) en Martine van den Ouden (26) een aantal weken geleden de straat op om sponsors te zoeken. Dat het zo'n succes zou worden, hadden de drie organisatoren niet ver wacht. „We wisten niet of het ons zou lukken, maar iedereen meldde zich spontaan aan. Van vrijwilligers tot de bandjes die vanavond spelen. Echt ongelofe lijk". vertelt Martine van den Ouden. Ruim driehonderd man publiek kon genieten van de Bruse bands die tot in de late uurtjes doorspeelden. De bands Stoeptegel, Fitting, 't Bruust en Bostma en The Booze Brothers twijfelden geen moment toen het initiatief hen ter ore kwam. Hoewel ze hun gi taar al lang in de wilgen hadden gehangen, vonden The Booze Brothers dat dit wel het minste was wat ze konden doen. „Vier van de vijf bandleden zitten in de visserij en in Azië liggen onze collega-vissers helemaal in puin. Hier mag je gewoon geen 'nee' tegen zeggen", aldus zan ger Jaap Muller. Op de shirts van de talloze vrij willigers prijkt de tekst: „Zet je beste biertje voor: Giro 555." Be halve het entreegeld gaat de helft van de drankverkoop ook naar het goede doel en daar werd in het dorpshuis goed ge hoor aan gegeven. „Er is onge veer 6500 euro opgehaald. We hadden eigenlijk op de helft ge- >or Ali Pankow IUINISSE - Er komt geen reede ontsluiting van het quadelta-gebied in Bruinisse. tegenstelling tot eerdere voor tmens geeft het dagelijks ge- eentebestuur er de voorkeur in de voorgenomen verkeers- ruetuur te handhaven. e wens van een tweezijdige ïtsluiting werd ingegeven door- it er sprake was van uitbrei- ng van het gebied met twee af- inderlijke jachthavens. Maar middels is het plan om de be- aande jachthaven te vergro- n. Daardoor ligt een tweede ïtsluiting minder voor de ind. oorkeur i het kader van het overleg :er de milieueffectrapportage een voorkeur uitgesproken lor een eenzijdige ontsluiting a de Groeneweg. Als verkeer lar en vanaf de jachthaven en quadelta via de Hoogerwerfs- eg rijdt, betekent dit een ver- ievoudiging van de verkeersin- nsiteit. Volgens het gemeente- ZIERIKZEE - De openbare bibliotheken op Schou wen-Duiveland hebben weer een leesprogramma opgesteld voor leerlingen van de groepen vier tot en met acht van de basisscho len in de regio. De titel van het leespro gramma is 'Helden, sterren en idolen'. De bibliotheken geven aan dat er een geva rieerde keus is in stoere hel den, sporthelden, histori sche helden, boek- en film helden. Bovendien is er nog een categorie 'gewone hel den'. Daarmee wordt ieder een bedoeld die eens iets heel dappers doet. Het doel van het leespro gramma is het lezen bij kin deren te bevorderen en het plezier in lezen te vergro ten. De bibliotheken De Stolpe in Zierikzee, De Zae- te in Bruinisse en De Schut- se in Burgh-Haamstede zul len een speciale kast of ta fel met boeken over helden samenstellen. Opdracht De deelnemende kinderen krijgen een pasje waarop vijf stickers geplakt kun nen worden. Voor elk gele zen boek wordt een sticker uitgereikt. Verder moeten de deelnemers aan 'Helden, sterren en idolen' een op dracht uit voeren. Het leesprogramma loopt vanaf maandag 7 februari tot en met zaterdag 8 april. Advertentie [HELE WINTERCOLLECTIE NU VOOR DE HELFT VAN DE HELFT!! ALLE LINGERIE RESTANTEN HALVE PRIJS!! lange Zelke 48 Vlissingen bestuur zou dat te grote conse quenties hebben voor de leef baarheid in dit gebied. Een westelijke haventoegang kent ook een aantal bezwaren, zoals forse investeringen en het belang van de waterkering. De Groeneweg heeft - met onderge schikte aanpassingen - voldoen de capaciteit voor verwerking van het verkeer op een veilige wijze. De inrichting als der tig-kilometerzone speelt daarbij een rol. Die situatie was bij de eerdere keuze voor een tweede ontslui ting nog geen uitgangspunt. De geluidseffecten langs de Molen weg en de Hoogerwerfsweg we gen zwaar. Er staan daar meer woningen dan aan de Groene weg en die huizen zijn tevens voor een groot deel permanent bewoond. Verder zou een twee de ontsluiting van de jachtha ven kunnen betekenen dat de Groeneweg eenrichtingsverkeer zou moeten worden. Dat heeft direct gevolgen voor al het ande re verkeer dat gebruik maakt van de Groeneweg. Dat geldt vooral voor het verkeer voor Straorijders betreden het strand van Renesse. door Ali Pankow RENESSE - De betekenis van het straofeest gaat in Renesse, door toedoen van hervormd pre dikant Piter Goodijk, al enkele jaren wat dieper dan in de overi ge Schouwse kernen waar dit folkloristisch evenement, vooraf gaand aan de lente, eveneens jaarlijks wordt gevierd. Goodijk stimuleert de mensen in navolging van de paarden ook hun benen in zee te wassen, met als doel zich te weren tegen de stress van de huidige maat schappij. „Het is een symbool van zelfreflectie en zelfspot", al dus de predikant. Ondanks die stevige motivering kreeg hij zaterdag tijdens de eer ste - en zeer vroege - strao van dit seizoen met een handjevol deelnemers wat minder volgelin gen bij de voetwassing dan voor gaande jaren. Goodijk berustte daarin: „Laat ik het maar be schouwen als een 'pars pro to to', dus een deel van het geheel dat het geheel vertegenwoor digt." Hij maakte zich meer zorgen over burgemeester Asselbergs, die zich voor deze keer had afge meld. „Hoe belangrijk die verga dering in Hilversum vandaag ook is, hij zou het grote belang van strao en de kracht van dat koude, zuiverende zeewater moeten beseffen. Tenslotte heeft Asselbergs het afgelopen jaar als enige van het college de affai re Nobelgate overleefd. Ik zal de burgemeester niet afvallen, maar doordring hem toch nog eens van de geest van het strao feest in Renesse", verzocht Goodijk loco-burgemeester A. Croné. Douche Die was, zoals hij het zelf om schreef, voor deze gelegenheid 'van stal gehaald' voor een toe spraak tijdens het officiële ge deelte 's middags op de Lange Reke. Ook Croné liet eerder op de dag verstek gaan bij het be nen wassen in zee. „Ik heb de stro er wel afgespoeld, maar ge woon onder de douche", zei de wethouder. De enige gemeente bestuurder die in Goodijks kiel zog trad, was WD-fractievoor- zitter Ad Verseput. Hij moest be kennen wel zijn voeten vooraf met vaseline te hebben ingewre ven. „Dat scheelt echt een paar graden met de kou." De stoet van circa zestig stijlvol geklede ruiters en met fraaie rozetten op getuigde paarden werd bij de strandovergang aan de Jan van Renesseweg opgewacht door veel belangstellenden. Twee oudere dames op het duin aarzel den of ze de groep tot op het strand zouden volgen. De ene vrouw: „Ze hebben daar choco lademelk met rum." Daarop be sloot de ander: „Nou, laten we dan maar naar beneden gaan." Inwoner Y. Degenaar greep deze strao aan om met het uitdelen van pamfletjes aandacht te vra gen voor zijn eenmansactie. Hij verzet zich tegen de al jaren gel dende maatregel dat in het zo merseizoen van 15 mei tot 15 september de Schouwse stran den tussen 10.00 en 19.00 uur door Ali Pankow ZIERIKZEE - Fractievoorzitter J. van Felius van Alert! is boos over de wijze waarop het colle ge van B en W de vragen van zijn partij over het bezuinigings proces Kiezen of Delen heeft be antwoord. Van Felius noemt de antwoor den 'onbevredigend' en vindt dat B en W de vragen te gemak kelijk afdoen door met alge meenheden te komen en niet in houdelijk op de zaken in te gaan. „Bovendien is dit al eer der gebeurd. Met de antwoor den op vragen over het achter houden van het benchmarkon- derzoek over de ambtelijke orga nisatie zijn we als fractie ook he- lemaal niet tevreden. Wat ons betreft is er nu echt een grens overschreden", aldus de fractie voorzitter van Alert! De vragen van deze partij over Kiezen of Delen werden ingege ven door een brief die het colle ge op 7 december vorig jaar stuurde naar maatschappelijke organisaties op Schouwen-Dui veland. In deze brief maakten B en W melding van het feit 'dat er sprake was van onjuiste of subjectieve informatieverstrek king door derden'. Het college achtte die informatie schadelijk voor het proces Kiezen of Delen Alert! wil weten wat het dage lijks gemeentebestuur precies bedoelt met 'onjuiste of subjec tieve informatie', welke informa tie het betreft en wie met 'der den' worden bedoeld. B en W geven in algemene zin antwoord op die vragen. Zo ge ven ze definiëringen van de be grippen 'subjectieve informatie' en 'derden'. „Het zijn omschrij vingen die rechtstreeks uit het woordenboek komen. Ik ervaar dit als een grove minachting voor de vragensteller en mij", zegt J. Hoeijmakers uit Zonne- maire, om wiens optreden het al lemaal draait. Hij maakt zich al geruime tijd druk over de om vang van het ambtelijk appa raat. Hij vindt dat daar eerst in gesnoeid moet worden voordat de burgers in het kader van Kie zen of Delen met allerlei bezui- ningen worden geconfronteerd. „Het college reageert alsof de vragensteller een autochtoon is die het Nederlands niet goed rekend, maar er is net zoveel bier verkocht als op een Nacht van Oranje, dus dit is echt su per", zegt Marian Jumelet. Het bedrag wordt geschonken aan Stichting Prithipura, een initiatief van Wim en Dineke Mulder uit Sirjansland. „Ze zit ten nu in Sri Lanka om te kij ken wat er allemaal moet gebeu ren aan hun weeshuis voor gees telijk en verstandelijk gehandi capten", vertelt Jumelet. „Ze ko men 7 februari terug en dan gaan we ze zeker blij maken." Aquadelta en Aquastaete, dat extra kilometers zou moeten ma ken. Al deze argumenten zijn voldoende aanleiding voor het dagelijks gemeentebestuur om de voorgenomen verkeersstruc- tuur van het Aquadelta-gebied niet in heroverweging te nemen. ZIERIKZEE - Een 33-jarige automobiliste uit Goes en een 56-jarige vrouw uit Zierikzee kregen zaterdagoch tend onenigheid over de toedracht van een aanrijding op het Eerste Weeg in Zierikzee. De vrouw uit Goes wilde om 10.22 uur de voor haar rijdende personenauto (be stuurd door de Zierikzeese) inhalen, juist op het moment dat deze linksaf wilde slaan. Bij de aanrijding die hier door ontstond, raakten beide voertuigen beschadigd. De Goese wouw verwijt de Zierikzeese automobiliste dat zij geen richting heeft aangegeven. Bovendien verklaarde ze dat zij haar inhaalmanoeuvre al had ingezet en dat de vrouw uit Zierikzee had moeten wachten met afslaan. ZIERIKZEE - Diverse automobilisten in en rond Zierik zee kregen in het weekend een rijverbod opgelegd en een bekeuring wegens rijden onder invloed. Een 36-jarige Bel gische automobilist werd zaterdagavond om 22.05 uur aangehouden op de Kleine Zelkeweg. Hij moest op basis van de blaastest zijn auto twee uur laten staan. Hetzelfde overkwam een 61-jarige man uit Zierikzee die om 00.33 op de Oude Haven werd betrapt op het rijden onder in vloed. Een 18-jarige automobilist uit Schouwen-Duive land werd zondagochtend om 5.30 uur aangehouden op de Nieuwe Kooiweg. Hij kreeg een bekeuring en een rij verbod van één uur. THOLEN - Vier jongens uit de gemeente Tholen, in leef tijd van twaalf tot vijftien jaar, zijn vrijdagavond om half acht door de politie aangehouden op verdenking van dief stal uit een bedrijf in Poortvliet. Ze konden worden ge pakt dankzij een tip van een getuige. Die had de jongens bij een bedrijf aan de Paasdijkweg zien wegrijden met do zen achterop hun fietsen. Hij vond dat verdacht. Na aan houding door de politie bleek er snoep in de dozen te zit ten, afkomstig uit het bedrijf. De jongens hadden al wat van de gestolen spullen gegeten. De rest is teruggebracht naar de eigenaar. De vier verdachten zijn doorverwezen naar het bureau Halt. WEMELDINGE - Achttien jongeren zijn de afgelopen we ken door de politie aangehouden voor vernielingen in We- meldinge in oudejaarsnacht. Het onderzoek is daarmee praktisch afgerond. Vernield wordt er altijd wel wat met de jaarwisseling, maar van 31 december 2004 op 1 januari 2005 liep het in Wemeldinge de spuigaten uit. Bushokjes, een telefooncel, een brievenbus, lantaarnpalen en straat- meubilair moesten het ontgelden. Op 5 januari werden al drie verdachten aangehouden. Mede dankzij getuigenver klaringen is het gelukt nog vijftien jongeren te achterha len die van vernielingen worden verdacht. Het gaat om jongeren tussen de dertien en negentien jaar. De zaak is voorgelegd aan de rechtbank in Middelburg. De gemeente Kapelle schatte de schade eerder op 6.400 euro en liet we ten dit op de daders te willen verhalen. (Advertentie) Benefietconcert foto Dirk-Jan Gjeltema Woensdag 2 februari in het Scheldetheater Met o.a. Ron Boszhard en George Baker Saam Kaarten verkrijgbaar aan kassa Scheldetheater 0f te bestellen via tel. 0115-68 55 55 (Advertentie) verboden gebied zijn voor paar den en niet-aangelijnde honden. Na de tocht over het strand werd de ruiterstoet vanaf het transferium onthaald door fan farekorps Luctor et Emergo en boerenwagens vol met verklede kinderen. Zo trok de vrolijke op tocht met piraten, prinsen, cow boys, koninginnen en sprookjes figuren het dorp in. Eerste prijs Jacolien Kiesenberg en haar paard kregen de eerste prijs als mooist verzorgde combinatie. Zij werd tevens winnares bij het ringrijden. Traditiegetrouw werd het straofeest 's avonds voortgezet en bleef het, zoals wethouder Croné al had voor speld, nog lange tijd onrustig in Renesse. machtig is", vindt Hoeijmakers. Het stoort hem ook dat B en W in het antwoord aan Alert! kran tenartikelen van 13 en 18 decem ber aanhalen, terwijl de betref fende brief aan de maatschappe lijke organisaties op 7 december staat gedateerd. „Wisten ze dan op 7 december al wat er twee we ken later in de krant zou staan?", vraagt hij zich af. Hoeijmakers zegt dat B en W hem inmiddels schriftelijk heb ben laten weten niet met hem in discussie te willen treden over cijfers ten aanzien van de ambte lijke organisatie. Naar zijn me ning staat dit in schril contrast met hun eigen uitspraak dat het college streeft naar geloofwaar digheid en een eerlijke, open communicatie. heel 95 De gehele maaricT februari in het assortiment van Bakker Bart Desembrood heeft een volle smaak, een stevige structuur en een knapperige korst Natuurlijk wordt het de gehele dag door vers gebakken, zoals je van ons gewend bent Geldig van 31 januari t/m 5 februari 2005 bakkerij m De vierjarige Thomas vertel de thuis dat juf Jopie een ver gadering had, maar wel op school was. Hij vroeg zijn moeder of er ook. andere ver gaderingen zijn. „Ja hoor, papa en mama ver gaderen ook wel eens met col lega's, de mensen met wie we werken", antwoordde ze. „En met onze baas." Met grote ogen keek Thomas zijn moeder aan en vroeg: „Met God?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29