»zc chrik voor gemeentebelasting Steun voor zomerveer Hoedekenskerke Deze week Strao staat symbool voor zelfreflectie Desembrood Tokkies feesten in Kiekieris uapelle kreeg al vijfhonderd readies op voormeldingen woningtaxaties )rie auto's letrokken lij ongeval agenda Voorproefje op carnaval in Hansweert Snoepliefhebbers gepakt op Tholen Dronken chauffeurs aangehouden Diefstal uit schuur Wolphaartsdijk Man op motorkap politieauto Onderzoek vernieling afgerond ZorgSaamen voor Azië bij Bakker Bart zeeuwse almanak Vergaderen idactie: 0113-315649 0W.pzc.nl mail:redactie@ pzc.nl istbus 314460 AA Goes Ivertentie-exploitatie: oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; ieuws-Vlaanderen: 0114-372770; ilionaal: 020-4562500. iaandag 31 januari 2005 editie Bevelanden-Tholen lor Harmen van der Werf OES - Veel woningeigenaren -huurders wachtte zaterdag de Bevelanden een verras- ng bij de post, de gemeentelij aanslag voor de onroerend akbelasting. Met de woning ijzen is de belastingaanslag in igal wat gevallen behoorlijk stegen. de gemeente Goes heeft ieder- n pas zaterdag kennis kunnen men van de sterk gestegen xatiewaarden van woningen, waarde was eerder bepaald 1 januari 1999 en nu op 1 ja- lari 2003. In die jaren zijn de ïizenprijzen zeker in Zeeland rs gestegen. In een aantal ge- eenten zelfs met meer dan vijf procent. Door de tarieven te •lagen, stijgt de belastingop- engst niet zo hard. In Goes bij- oorbeeld met tweeënhalf pro nt, wat overeenkomt met de middelde stijging van het ijspeil. mdat het afgelopen weekeinde Goes de belastingaanslagen is zijn binnengekomen bij de iwoners, is nog niet duidelijk er veel reacties zullen komen, de gemeente Kapelle heeft >t gemeentebestuur ervoor ge- izen in september al voormel- ngen te versturen met de nieu- per 1 januari 2003 vastge- elde taxatiewaarden van de oningen. lee et de voormeldingen wilde Ka lle bewoners alvast een idee ven van wat hen te wachten aat, als de belastingaanslagen de bus komen. Huiseigenaren huurders die opmerkingen idden bij de vastgestelde taxa- HELE WINTERCOLLECTIE NU VOOR DE 1ELFT VAN DE HELFT!! ALLE LINGERIE RESTANTEN HALVE PRIJS!! (■ange Zelke 48 Vlissingen tiewaarde, konden ook al bij de gemeente reageren op de voor meldingen. Volgens wethouder J. Hersel- man (WD, financiën) is dat vrij veel gebeurd. Kapelle heeft een kleine 4500 woningen en vijfhon derd mensen stuurden een reac tie. „Sommigen reageerden in houdelijk", weet Herselman, „anderen meldden alleen de vastgestelde waarde bezopen hoog te vinden." Herselman hoopt dat dankzij de voormeldingen veel bewoners in middels aan de hogere taxatie waarde gewend zijn en dat het aantal bezwaren tegen de echte belastingaanslagen binnen de perken blijft. „In het verleden hebben we daar goede ervarin gen mee gehad. Vijf procent diende bij ons een bezwaar in, terwijl het landelijke gemiddel de op tien procent lag. Dat be spaarde ons als een gemeente veel werk en geld." Veel zin heeft het vaak ook niet bezwaar te maken, stelt de wethouder. „Als je mensen vraagt of ze hun huis voor de aangegeven taxatie waarde zouden willen verko pen, zeggen de meesten 'nee' Wij moeten ook dicht bij de eco nomische waarde van een huis gaan zitten. De waarderingska mer tikt ons anders op de vin gers." Gemeenteraden zijn (nog) wel vrij de tarieven vast te stel len. In enkele gevallen is kritiek wel terecht, heeft Herselman on dervonden. Hij heeft een stevige discussie gehad met de bewoners van het Binnenhof in Kapelle. De waar de van hun huizen was geba seerd op één verkooptransactie. De koper wilde die woning zo graag hebben dat hij er veel voor heeft betaald. „Wij hebben dat onderkend", iaat Herselman weten, „en heb ben een correctie op de taxatie waarde doorgevoerd, maar de mensen vinden de waarde nog veel te hoog." Hij denkt dat je dit altijd houdt. Herselman vertelt nog een anek dote. „Zaterdag kwam ik op straat ie mand tegen die zei: 'Hè, ik heb je salarisstrook binnen'. 'Mijn salarisstrook?', vroeg ik. Bleek het om de onroerend zaakbelas ting te gaan." LISSINGEN - Een 30-jarige lissingse heeft zaterdagmid- een ongeval veroorzaakt aarbij drie auto's beschadigd akten. j reed weg bij een benzinesta- an zonder voorrang te verle- Een 47-jarige Vlissingse in haar niet meer ontwijken, aor de klap van de aanrijding ed de veroorzaakster van het igeluk tegen nog een andere ito die langs de weg gepar- erd stond. Alledrie de auto's oesten worden weggesleept. Straorijders betreden het strand van Renesse. door Ali Pankow RENESSE - De betekenis van het strao- feest gaat in Renesse door toedoen van hervormd predikant Piter Goodijk al en kele jaren wat dieper dan in de overige Schouwse kernen waar dit folkloristisch evenement, voorafgaand aan de lente, eveneens jaarlijks wordt gevierd. Goodijk stimuleert de mensen in navol ging van de paarden ook hun benen in zee te wassen, met als doel zich te weren tegen de stress van de huidige maatschap pij. „Het is een symbool van zelfreflectie en zelfspot", aldus de predikant. Ondanks die stevige motivering kreeg hij zaterdag tijdens de eerste - en zeer vroe ge - strao van dit seizoen met een handje vol deelnemers wat minder volgelingen bij de voetwassing dan voorgaande ja ren. De enige gemeentebestuurder die in Goodijks kielzog trad, was WD-fractie- voorzitter Ad Verseput. Hij moest beken nen wel zijn voeten vooraf met vaseline te hebben ingewreven. „Dat scheelt echt een paar graden met de kou." De stoet STREEKACTIVITEITEN INSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: niorensoos; INKENSZAND - Achter de Hervorm- kerk, 19.30 uur: Prijsklaverjassen; kPELLE - Verzorgingstehuis Ceder- f,19.00 uur: Lampionnenoptocht, rrein VV Kapelle, 20.15 uur: kerstbo- tnverbranding; Vroone, 09.00 uur: Schildersclub: X) uur: Volksdansen: 13.30 uur Socië- 14.30 uur: Gymnastiek; al Groenewoud, 16.45 -17.45 uur: Be lgen voor carapatiënten; IUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- "0 uur: Biljartclub senioren; 19.00 Lampionoptocht nav verjaardag ko- >gin; 19.30 uur: schaakclub de Zwarte me; 19.30 uur: Repetitie gemengde ngvereniging Crescendo; ILAND - Huize de Vliedberg, 18.30 r: Lampionoptocht ivm verjaardag ningin Beatrix; CHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Gym- stiek; 13.30 uur: Sociëteit; EMELDINGE De Wemel, 100-17.00 uur: Klaverjassen, kaarten biljarten; 14.00 uur: Koersbal; ERSEKE Zorgcentrum Vredelust, uur: Bewegen voor ouderen; ur: Biljarten in de hal; «Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten Advertentie door Harmen van der Werf HOEDEKENSKERKE - De zo- merveerdienst Hoedekenskerke- Terneuzen is nog niet verloren. De gemeenteraad van Borsele gaat zich buigen over de weige ring van het college van B en W om het veer dit jaar geen subsi die te verstrekken. In elk geval de PvdA wil dat er voor deze zo mer een bijdrage komt. Het veer Hoedekenskerke-Ter- neuzen lijdt verlies. Het aantal passagiers is de laatste jaren fors gedaald, vooral omdat het veer Kruiningen-Perkpolder in 2003 uit de vaart is genomen. Een mooi fietsrondje van Zuid- Beveland over Zeeuws-Vlaande- ren of andersom is daardoor niet meer mogelijk. Stichting Fiets een Rondje met een Pontje wil het fietsrondje in ere herstellen door een nieuwe zomerveerdienst in het leven te roepen tussen Hansweert en Perkpolder. Steigers moeten daarvoor nog worden aange legd, waardoor niet eerder dan in 2006 het veer kan gaan varen. In afwachting daarvan heeft de stichting zowel de gemeente Bor sele als de gemeente TerneuZen voor 2005 om een subsidie ge vraagd voor het veer Hoedekens- kerke-Terneuzen. Het Borselse college van B en W heeft het verzoek vorige week af gewezen, omdat het veer niet le vensvatbaar zou zijn en Borsele voor dat soort activiteiten van een commerciële ondernemer - rederij Denick uit Terneuzen - geen subsidie geeft. De PvdA die in Borsele in de op positie zit, is het niet eens met de beslissing. „Wij vinden dat er zeker nog eenmalig een bijdrage moet worden verstrekt", laat raadslid A. Witkam weten. „In Hoedekenskerke is veel geld van de gemeente gestoken in het eindpunt van de Stoomtram Goes-Borsele en het zomerveer is een erg belangrijk onderdeel van het eindpunt." De collegepartijen CDA, WD en SGP/ChristenUnie zijn nog niet zo uitgesproken. CDA-frac- tievoorzitter P. van den Dries wijst erop dat Borsele zes, zeven jaar geleden in de aanlegsteiger voor de veerboot heeft geïnves teerd. „Wij hebben als gemeente de voorwaarden geschapen om de voorziening van de grond te tillen", verklaart Van den Dries. „Het is dan aan de ondernemer om zo'n veerverbinding levens vatbaar te maken." Recreatiesector Toch wijzen Van den Dries en zijn collega's R. Boekholt (WD) en J. Zandee (SGP/Christen- Unie) een eenmalige bescheiden bijdrage niet direct af. Zandee en Boekholt zouden het liefst zien dat ook anderen, bijvoor beeld recreatieondernemers in Borsele, meebetalen. Boekholt heeft vernomen dat er vanuit de recreatiesector ook al druk op de gemeente wordt uitgeoefend om de toeristische attractie in stand te houden. R. Northolt, directeur van één van de grootste recreatiebedrij- ven in Borsele, kampeerterrein en bungalowpark Scheldeoord bij Baarland, heeft daar geen weet van. „De recreatie-organi satie Recron draagt provinciaal bij aan stichting Fiets een Rond je met een Pontje", merkt hij op, „omdat dit project voor Zeeland HANSWEERT - Jong Hansweert heeft zater dagmiddag alvast een voorproefje genomen op het carnaval van komend weekeinde. Te gen de zeventig kinderen lieten zich gaan in Zaal Zeelandia aan de Kanaalstraat. Secretaris Martin Ringenaldus van de stich ting kindervakantiewerk Hansweert zat eerst wat in zijn rats over de opkomst. Rin genaldus was na afloop toch dik tevreden met honderd bezoekers, onder wie dus 70 kinderen. Kinderen dansten wat met vriend jes en vriendinnetjes, anderen trokken in po lonaise door de zaal. Een jury reikte ook nog prijzen uit voor de mooist verklede deel nemers. Toverfee Daïra Jansen eindigde als derde en pierot Selina van Dijke als tweede. De eerste plaats was voor 'prinses' Malissa van de Heuvel. foto Willem Mieras THOLEN - Vier jongens in de leeftijd van twaalf tot vijf tien jaar uit de gemeente Tholen zijn vrijdagavond om half acht door de politie aangehouden op verdenking van diefstal uit een bedrijf in Poortvliet. Ze konden worden gepakt dankzij een tip van een getuige. Die had de jon gens bij een bedrijf aan de Paasdijkweg zien wegrijden met dozen achterop hun fietsen. Hij vond dat verdacht. Na aanhouding door de politie bleek er snoep in de dozen te zitten, afkomstig uit het bedrijf. De jongens hadden al wat van de gestolen spullen gegeten. De vier verdachten zijn doorverwezen naar het bureau Halt. GOES - Twee automobilisten zijn zaterdagavond in Goes gepakt voor rijden onder invloed. Een 34-jarige Belgische chauffeur reed slingerend over de Middelburgsestraat in Goes. De politie hield hem aan en nam hem een blaastest af, waaruit bleek dat hij drie keer zoveel had gedronken als is toegestaan. Zijn rijbewijs is ingenomen. Een 38-jari- ge automobilist uit Nieuwerkerk aan de IJssel had het niet zo bont gemaakt. Hij werd zaterdagavond om elf uur op de Houtkade in Goes aangehouden. Omdat hij te veel had gedronken, kreeg hij een rijverbod en een boete. WOLPHAARTSDIJK - Uit een schuur bij een woning aan de Henry Dunantstraat in Wolphaartsdijk zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag voor een paar honderd eu ro aan spullen gestolen. De buit bestond onder meer uit een fietsendrager en gereedschap. GOES - Een 22-jarige inwoner van Yerseke is in de nacht van vrijdag op zaterdag even na half vijf op de Grote Markt in Goes aangehouden, omdat hij zich expres op de motorkap van een auto had laten vallen. Hij had blijk baar niet door dat het om een politieauto ging. Hij is na het incident direct ingerekend. Hij moest mee naar het po litiebureau in Goes en kreeg een proces verbaal. WEMELDINGE - Achttien jongeren zijn de afgelopen we ken door de politie aangehouden voor vernielingen in We- meldinge in oudejaarsnacht. Het onderzoek is daarmee praktisch afgerond. Vernield wordt er altijd wel wat met de jaarwisseling, maar van 31 december 2004 op 1 januari 2005 liep het in Wemeldinge de spuigaten uit. Bushokjes, een telefooncel, een brievenbus en straatmeubilair moes ten het ontgelden. Al snel kon cle politie melding maken van de aanhouding van clrie verdachten. Mede dankzij ge tuigenverklaringen is het gelukt nog vijftien jongeren te achterhalen die van vernielingen worden verdacht. Het gaat om jongeren tussen de dertien en negentien jaar. Veertien van de groep verdachten zijn minderjarig. De zaak is voorgelegd aan de rechtbank in Middelburg. Advertentie Benefietconcert foto Dirk-Jan Gjeltema van circa zestig stijlvol geklede ruiters en met fraaie rozetten opgetuigde paar den werd bij de strandovergang aan de Jan van Renesseweg opgewacht door veel belangstellenden. Twee oudere da mes op het duin aarzelden of ze de groep tot op het strand zouden volgen - totdat ze hoorden dat er daar chocolademelk met rum te krijgen was. Woensdag 2 februari in het Scheldetheater Met o.a. Ron Boszhard en George Baker Saam Kaarten verkrijgbaar aan kassa Scheldetheater XtfcuwtvKiaiidetvn of te bestellen via tel. 0115-6855 55 (Advertentie) belangrijk is." Voor een eigen bijdrage aan het veer Hoede- kenskerke-Temeuzen lijkt hij weinig te voelen, al maken zijn gasten er wel gebruik van. Hij vreest dat meer dagattracties zullen aankloppen. Verschillende raadsleden uit Borsele, onder wie ook C. Traas van Groenlinks, vinden dat Bor sele in deze tijd van bezuinigin gen voorzichtig moet zijn met subsidies. Voor het veer is 6812 euro ge vraagd. PvdA-raadslid Witkam: „Zo ontzettend veel is dat toch niet." De gehele maand februari in het assortiment van Bakker Bart Desembrood heeft een volle smaak, een stevige structuur en een knapperige korst Natuurlijk wordt het de gehele dag door vers gebakken, zoals je van ons gewend bent Vtor de BaMer Ban -ra>. öj h de bu.n cc ywywto-.- e-Can r l |H bakkerij Geldig van 31 januari t/m 5 februari 2005 De vierjarige Thomas vertel de thuis dat juf Jopie een ver gadering had, maar wel op school was. Hij vroeg zijn moeder of er ook andere ver gaderingen zijn. „Ja hoor, papa en mama ver gaderen ook wel eens met col lega's, de mensen met wie we werken", antwoordde ze. „En met onze baas. Met grote ogen keek Thomas zijn moeder aan en vroeg: „Met God?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25