CS ploetert naar overwinning De Stormvogel laat te veel kansen liggen landballers GSC Hard werken loont voor BV Souburg ijn na zege al bijna eker van lijfsbehoud Turner Van Assche wint en boekt record ]ouburgers pakken drie punten in povere wedstrijd tegen Patrijzen Damtitel voor Danny Wattel Bram de Waard achtste op NK Derde plaats Aaike Verweij De Koster wint bandstootfinale 'arlos Pinto akt biljarttitel maandag 31 januari 2005 wb21 's-GRAVENPOLDER - Danny Wattel uit Oostkapelle is zaterdag damkampioen van Zeeland bij de pupillen ge worden. Met de maximale score van 24 punten uit twaalf partijen bleef hij Thijs Wisse uit Aagtekerke en Niels Kampstra uit 's-Gravenpolder ruimschoots voor. Bij de jongste leeftijdscategorie, de welpen, ging de Zeeuwse ti tel naar Gerben Hoek van Dijke uit Amemuiden. In de eerste klasse van het Zeeuws damkampioenschap blijft Ad Goudzwaard met drie punten voorsprong aan de leiding gaan. Zelf speelde de dammer uit Oostkapelle in het dorpshuis van 's-Gravenpolder gelijk tegen Koos Dek ker, maar zijn concurrent Jan Koppejan verloor verras send van Jan Flikweert, die daardoor de tweede plaats overnam. DORDRECHT - Bram de Waard van biljartvereniging Ja cobs is op het Nederlands kampioenschap driebanden groot niet verder gekomen dan een achtste plaats. Kam pioen werd E. Verplaetsen uit Someren. Hij bleef ongesla gen en had een moyenne van 0.595. De Waard kwam pas op het einde van het toernooi op stoom. Hij kwam tot vier punten en een moyenne van 0.346. SINT WILLEBRORD - Aaike Verweij uit Goes van Bil jartvereniging Kwadendamme werd op het regionaal kam pioenschap libre tweede klasse derde. De titel ging naar Harry van Mierlo uit Tilburg. Verweij had een goede start. Hij kwam de eerste wed strijddag ongeslagen door en het moyenne mocht er met 4.44 ook zijn. De tweede dag verliep het heel wat minder. In de derde ronde werd verloren van de Schouwenaar Edwin Fluyt van biljartvereniging D'Eule. In de volgende ronde volgde opnieuw verlies. Het herstel kwam in de vijf de ronde tegen Anita Schuurbiers. Verweij schoof op naar de derde positie. Op de slotdag kon nog wat worden goedgemaakt, want thuisspeler Jan Valentijn en koploper Van Mierlo moes ten nog worden bestreden. Van de eerste werd verloren en op slag was Verweij kansloos. Van Mierlo was al voor aan vang van de finale kampioen. Dat was te merken, want de slotpartij ging naar de Goesenaar. Hoewel hij de beste partij van het toernooi speelde (6.25) deed het voor de stand niet meer ter zake. Zijn moyenne werd 4.12. Ver weij haalde acht punten en een hoogste serie van 30. KRABBENDIJKE - Leanjo de Koster van biljartvereni ging De Sportvisser is in Krabbendijke districtskampioen geworden in het bandstoten vierde klasse poule noord. Hij bleef Thuong Nguyen van Avontuur en Eric Niewen- huijse van het organiserende ONDA knap voor. Nieuwenhuijse was de opvallendste man van het toer nooi. Hij fungeerde als kampioenendoder en versloeg zot wel De Koster als Nguyen. Tegen de 'mindere goden' liet hij echter de punten liggen en verkwanselde zijn eigen kansen. Nguyen leek regelrecht af te stevenen op de zege toen hij tegen Niewenhuijse onderuitging. De Goesenaar was zo van slag dat ook zijn laatste partij verloren ging en daarmee de titel. De Koster profiteerde optimaal. Hij won op de slotdag alles en pakte het goud. jor Sven Bakker ■HEERENHOEK - Het spel it RCS gistermiddag tegen Pa- ijzen liet zien was van een ont- itsend slecht niveau. Toch gin- m de Souburgers er na negen- minuten via een late treffer et de drie punten vandoor. En jardoor handhaafde de ploeg in trainer Alexander van Keu- d zich samen met Goes aan de jp van de ranglijst. en eeuwenoud gezegde in het letbal luidt dat als je kam- oen wilt worden, je juist je echtste wedstrijden moet zien winnen. RCS voldeed aan bei- i voorwaarden: slecht spelen i winnen. Dat er een povere edstrijd op de mat werd ge- gd kwam enerzijds door het it dat Patrijzen uitermate «d weerstand bood en ander- jds door het gebrek aan vorm j een aantal spelers van RCS. jch mag dat geen excuus zijn lor een ploeg als RCS, die de Naliteiten heeft om het spel te aken en de tegenstander - bij lorkeur met mooi spel - zo on- ir druk te zetten dat de kansen inzelf komen. aar was tegen Patrijzen geen irake van. Verdedigers sloten et goed aan, terwijl de aanval- rs bij balverlies niet terugzak- n. Daardoor werd het veld te tig en kwamen de middenvel- rs nauwelijks in het spel voor. e afstand tussen verdediging i aanval was simpelweg te oot. Bovendien mislukten de eeste individuele acties van de CS'ers en werd er een aantal igelegde kansen gemist, mede inkzij de uitstekend keepende immie Kikkert van Patrijzen. antekeningen exander van Keulen was het armee eens. „Maar toch heb- m we het gezien de omstandig- iden nog wel redelijk gedaan, e hebben geprobeerd het spel maken, alleen Patrijzen wilde ar niet echt aan meewerken, larom hebben we denk ik ook rdiend de drie punten ge- lorWim Kakebeeke JSSINGEN - De handbal- ims boekten wisselende resul- ten. Op de twaalfde speeldag igen de mannen van EMM nk onderuit bij titelkandidaat lius: 34-22. GSC speelde zich [en concurrent De Meeuwen genoeg veilig: 13-21. lius-EMM 34-22: De krachts- rschillen waren te groot. Bij 1M draaide het defensief niet. ik aanvallend bleven de Mid- burgers onder de maat. „We bben het er zelf naar ge- iakt", vond coach Eric Dinge- inse. „We hebben te veel kan- IMSWAARDE - Carlos Pinto d biljartvereniging De Toe- mst is in Lamswaarde kam- »en geworden in het bandsto- i vierde klasse van het dis- ct Delta Zuid-West poule id. In een schitterende finale rd Ruud van Velzen van 't erwinkeltje naar de tweede lats verwezen. Dick Oele van ïVier Linden werd op eerbie- ge afstand derde. na het eerste weekeinde was idelijk dat de beslissing zou Hen in het duel tussen Van Izen en Pinto. Toen laatstge- imde in de vijfde ronde onver- icht onderuitging tegen Hans rschuren van De Kastanje, 'k de biljarter uit Hoek op de el af te stevenen. Hem wacht- echter nog de confrontatie it Pinto. Van Velzen leidde <|t twee punten voorsprong, Jar minimaal een gelijkspel is vereist, omdat het moyenne 3 n de Bevelander beter was. 71 werd een deceptie voor de euws-Vlaming en een triomf- iht voor de beste man van het mooi. De finale stond bol a de zenuwen en in een moei- I im gevecht pakte Pinto de nst met 40-27 na 31 beurten. it twaalf punten uit zeven par- n in, een moyenne van 1.75, de nlogste partij (3.33) en de hoog- serie van het toernooi met 15 il shij de verdiende winnaar. name de flankspelers - hun ver dedigende werk niet goed de den, stelde Van Keulen enigs zins teleur. „Je kunt een keer niet in vorm zijn, maar zorg dan wel dat je je verdedigende werk opknapt. Op dinsdag is altijd on ze wedstrijdbespreking, dus ik sen om zeep geholpen.'' Omzet tingen achterin zorgden wel voor een redelijk scorebeeld na rust, maar echt in de buurt van Helius kwamen de gasten nooit. Scores EMM: Harald van Zwieten 4, Ben Alexander Benoit, Marcello Tax, Thijs De Vós en Jean-Marie Toubiana 3, Jurgen Vermaat, Wal- ly Houtepen 2, Jan Woudstra en Edwin Davidse. De Meeuwen-GSC 13-21: Met drie duels te gaan, moet het vreemd lopen wil GSC afglijden naar de derde klasse. De winst was wel een klein wonder. Trai ner Jaap Quinten moest zelf in springen wegens blessures van een aantal spelers. „GSC heeft niet alleen als ploeg gespeeld, ook is de wanprestatie van thuis rechtgezet", zei de coach. Olympus-DES'72 4 18-10: Bij Olympus was Hans Huizen de grote man achterin. Dankzij tal loze reddingen van de Vlissingse sluitpost kwam DES niet verder dan tien treffers. Jaap Sinke was wederom heer en meester in de afwerking (zeven goals). Verburch-EMM 22-14: EMM probeerde tegen de koploper de schade te beperkten. Ondanks de afwezigheid van Marloes Ge- hrman, Anouk Castenmiller en Angela van de Bergh slaagde de thuisploeg aardig in die missie. „Speel je onbevangen, dan krijg je een pak slaag. Wij kozen voor de tactische aanpak en daar door is het aardig binnen de per ken gebleven", zei coach John Roelofs. Renate Hendrikse was in Poeldijk zes keer succesvol. Verburch 2-EMM 2 15-6: EMM 2 faalde in de afwerking. Naast de vele kansen werden liefst vijf strafworpen om zeep geholpen. Scores EMM 2: Marieke Riemens 3, Sophie Felius 2 en Annemarie Minnaert. Olympus-WIK 13-8: In eigen huis zijn de Vlissingers tot aardi ge dingen in staat. Dat bleek gis teren maar weer tegen het Vlaar- dingse WIK. De kans op handha ving in de tweede klasse werd in ieder geval weer wat groter. Door de overtuigende zege werd de voorlaatste plaats verlaten. Scores Olympus: Wendy Meerman en Linda De Waal 5, Marquüa MeermanLilian Belfroid en Lin da de Ruijter. zal wat aantekeningen maken en de spelers duidelijk maken dat ze meer mee moeten verdedi gen." Een compliment mocht uitgaan naar het team van Patrijzen. De elf spelers schotelden de toe schouwers een niet al te spette rend duel voor, maar ze deden er wel alles aan om het spel van RCS te ontregelen. En dat on danks het gemis van vier belang rijke spelers door schorsingen en blessures. Patrijzen verdedig de erg sterk en speelde met ge niepige overtredingen slim in op de bui van scheidsrechter Rokx, die wel erg veel toeliet. Van Keu len: „Patrijzen speelde op het randje." Maar ja, dat is te verwachten als je bovenaan staat. De iets minde re teams - Patrijzen staat op een elfde plek - gaan manieren ver zinnen om een puntje te pakken tegen de topteams. „Bij ons is el ke wedstrijd een finale", zei Kees van de Sluis, trainer van Patrijzen. „Het gaat niet om mooi voetbal, we gaan voor die punten. Het was van tevoren ook ons plan: het accent leggen op goed verdedigen en zorgen dat je er geen tegen krijgt. Ver volgens moet je zorgen dat je bij de lange bal op de spitsen goed aansluit." Geluk Het doelpunt dat uiteindelijk de beslissende bleek te zijn was il lustrerend voor de matige wed strijd. In de 77e minuut was het Besar Xhoxhaj die in het zestien metergebied zocht naar de ope ning en scoorde via een speler van Patrijzen. Geen schoonheid van een goal, maai' wel doeltref fend. Van de Sluis: „Noem het maar het geluk van de koplo per." RCS moet pas over drie weken weer in actie komen, tegen me dekoploper Goes. „Ik vind het goed als we daar negentig minu ten lang worden weggespeeld en uiteindelijk met 1-0 winnen. Be grijp me goed: het is niet het spel waar ik voorstander van ben, maar het gaat uiteindelijk om de drie punten", aldus Van Keulen. Eén troost voor RCS: veel slech ter dan tegen Patrijzen is bijna onmogelijk. Patrijzen-RCS 0-1. 77. Besar Xhoxhaj 0-1. Scheidsrechter: P.W.A. Rokx (Standaarbuiten). Ge le kaart: Rico Witsenberg en Sven Prince (beiden RCS). Patrijzen: Sjimmie Kikkert; Ca- miel Rentmeester, Joel Balleur, Wesley Rokven en William Sallet; Sander Sallet, Edwin Capello (82. Pascal Zoeteweij), Niels Mulder (27. Peter Dojcinowski), Mario Mulder; Marc van Haneghem (79. Hubèr Rentmeesteren Nigel Hol mes. RCS: Arvid Pieterse; Diko Hovan- nes, John Bentschap Knook, San- der Schutte, Rico Witsenburg; Ray mond Wolff, Aschraf Ehlrouz, Al- win van Ham; Joey van de Zweep (90. Wessel Vermeulen), Martin Janse (73. Sven Prince) en Besar Xhoxhaj. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpolo- ploegen bleven met lege handen achter. De Stormvogel was dicht bij de winst, maar verloor uiteindelijk toch van Barracu da: 4-3. De Ganze verloor bij SBC2000 2 met 15-8, de Goese vrouwen gingen met 14-3 onder uit bij Zuidwesthoek. Barracuda-De Stormvogel 4-3: Barracuda nam in de eerste pe riode een 2-1-voorsprong. Daar na kwam De Stormvogel beter in de wedstrijd. De Vlissingers kwamen in de tweede periode op gelijke hoogte en namen in het derde bedrijf zelfs een 3-2- voorsprong. In een spannende laatste periode was het eerst De Stormvogel dat een goede kans op 2-4 liet liggen, waarna Barra cuda snel op gelijke hoogte kwam (3-3). De Stormvogel was even aangeslagen en Barracuda maakte daar dankbaar gebruik van: 4-3. Scores Stormvogel: Dennis van de Ketterij, Lennaert Swennen en Da- nijel Gavranovic 1. van onze sportredactie HEERENVEEN - Turner Antho ny van Assche was afgelopen weekeinde ongenaakbaar tij dens het open Fries kampioen schap. In de plaatselijke sport hal in Heerenveen liet hij de con currentie ver achter zich en scoorde en passant een record aantal punten. Dit jaar komt de 15-jarige tur ner uit Sas van Gent uit in de ca tegorie 2A junioren, en dat is nog slechts één stap verwijderd van het hoogste mannenniveau. Dit betekent dat de oefenstof steeds moeilijker wordt voor de Zeeuws-Vlaming. Toch presteer de Anthony van Assche het om in Heerenveen met een recor daantal punten (51,50) als eerste te finishen. „Vooral over dat puntentotaal ben ik zeer tevreden", zei Van Assche naderhand. „Alleen op de vloeroefening maakte ik een foutje. Maar deze persoonlijke SBC2000 2-De Ganze 15-8: De scheidsrechter liet in de eerste periode van zich horen door veel spelers met tijdstraffen naar de kant te sturen. SBC2000 had in die eerste periode een 4-3-voorsprong genomen en zag De Ganze in de tweede periode matig spelen, waardoor de ploeg uit Breda uit kon lopen naar 9-6. De Ganze kwam hierna terug tot 10-7. Toen in de laatste perio de nog enkele tijdstraffen vie len, moesten drie spelers van De Ganze aan de kant blijven. Dat werd de ploeg fataal. Scores Ganze: Guido Vermeulen en Andre van Zijp 2, Maarten Buijs, Jos Schrijver, Albert Bauer en Thomas Murre allen 1. Zuidwesthoek-De Ganze 14-3. De Ganze-vrouwen hadden niets in te brengen tegen Zuid westhoek. De thuisploeg nam in de eerste periode al een 4-0- voorsprong en toen het halver wege al 8-1 stond, was de wed strijd gelopen. Scores Ganze: Astrid Assink 2 en Tamara Flore 1. recordscore geeft aan dat ik vooruit ga. Dat is vooral belang rijk met het oog op het Europees kampioenschap van volgend jaar. Het hele jaar staat eigen lijk in het teken van dat gebeu ren. Dit betekent dat ik naast deelname aan wedstrijden ook erg veel zal moeten trainen. Zo'n resultaat als dit geeft je dan de motivatie om er nog eens extra tegenaan te gaan." In Heerenveen wierpen de inten sieve trainingen van Van Assche nu al vruchten af. Hij onder vond nauwelijks tegenstand om dat zijn belangrijkste concur rent en vriend Anthony Runia na twee onderdelen geblesseerd uitviel. De Sassenaar, die al ge ruime tijd lid is van de vereni ging WIK-FTC Heerenveen, scoorde vooral erg hoog op het paard voltige. Daarop liet hij 9,40 punten noteren, Op de ande re onderdelen boekte hij de vol gende cijfers: brug 8,65, vloer 8,05, ringen 8,60, sprong 8,80 en rekstok 8,00 punten. kt." it de aanvallers - en dan met Besar Xhoxhaj van RCS, de maker van het enige doelpunt, wordt zwaar gehinderd door Patrijzen-verdediger Wesley Rokven. foto Willem Mieras door Jeremy Deug VLISSINGEN - De basketbalsters van Sou burg moesten het afgelopen weekeinde doen zonder hun langste speelsters, die op winter sport waren. Souburg compenseerde dit ge mis door verdedigend extra hard te werken en die inspanningen werden beloond met een overwinning op EBBC Den Bosch: 55-42. De Vlissingse mannen pakten hun derde ze ge. Er werd in eigen huis met 81-62 gewon nen van EBBC Den Bosch. Vrouwen BV Souburg-EBBC Den Bosch 55-42: Sou burg, dat twee centers mistte, moest de lan ge speelsters van Den Bosch van de basket zien af te houden. Dit lukte in de eerste pe riode voortreffelijk, de thuisploeg liep uit naar 16-8. Hierna stagneerde het spel en werd de voorsprong niet verder uitge bouwd. Na rust maakten de gasten het Souburg moeilijk met een zoneverdediging. Dit werd door de thuisclub aanvallend opgelost met het afstandschot. Hierdoor kon Den Bosch niet inlopen en pakte Souburg de 5 5-42-ze ge- Scores BV Souburg: Astrid Franke 19 punten, Nicoline Craste 11, Cindy Kole 8, Suzanne Plas 5, Nathalie Franke 4, Rse Rijnberg 3, Judy Sla ger 3 en Annegret Scheers 2. Quo Vadis-BC Vlissingen 63-58: In Gemert kende de thuisploeg een bliksemstart, wat resulteerde in een 8-0-voorsprong. BC Vlis singen probeerde de achterstand snel weg te werken, maar speelde te gehaast. Er werd veel balverlies geleden, waardoor de achter stand bij de rust was gegroeid naar 39-24. Ook na de pauze slaagde BC Vlissingen er niet in het duel naar zich toe te trekken. Pas na 56-36 begon het bij het Zeeuwse team te draaien, maar het slotoffensief strandde bij 63-58. Door de nederlaag moet het ploeg van coach Tom Joziasse nu de leiding delen met Tantalus. Scores BC Vlissingen: Nanon Doeland 18 pun ten, Yolanda Joosse 13, Melanie Lindenberg 9, Marjolijn van den Bosse 8, Charlotte Wierikx 6, Elisa Kuipers 2 en Jessica Verhage 2. Mannen BC Vlissingen-EBBC 81-62: In dit degrada tieduel hadden beide teams last van span ning en kwamen moeizaam tot scoren. Tot 28-27 ging het gelijk op, maar net voor rust sloeg BC Vlissingen een klein gaatje: 37-31. Na de pauze startten de Bosschenaren pri ma en bogen de achterstand in vier minuten om naar een 43-46-voorsprong. Pas toen gooide Vlissingen de schroom van zich af en deelde met een 15-0-tussensprint de genade klap toe. In het vierde kwart kon EBBC, dat een enorme foutenlast had, niets terugdoen. Door de 81-62-overwinning zijn de Vlissing se heren weer een stapje dichter bij lijfsbe houd. Scores BC Vlissingen: Erwin Hilbert 21 punten, Stefan Schrier 16, Tommy Radkiewicz 13, Mi chel Bosters 12, Danny Kasander 11, Wilfred Klap 4, Rakhis Angnoe 3 en Jeffrey van Driel 1 Jongensjunioren SVH-BC Vlissingen 75-101: Vlissingen be gon flitsend en had in de eerste vijf minuten al vier driepunters in het mandje liggen. Maar al snel herstelde de thuisploeg zich door middel van een ijzersterke verdedi ging. SVH stond bij rust slechts drie punten achter: 41-44. Na rust zette coach Frank Bösler center Dorde Karadzic op de spelver deler van SVH, dat daardoor het vermogen verloor om een degelijke aanval op te zet ten. Vlissingen liep uit naar 47-64 en sloeg zo definitief een gat. In het laatste kwart werd de gastheer niet meer gevaarlijk en liep Vlissingen uit naar 75-101. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 39 pun ten, Dorde Karadzic 18, Sjors van der Poel 17, Wytse de Jong 10, Omri Manoach 9, Anton Vers teeg 6 en Rick Schipper 2. Een speler van BC Vlissingen waagt een schotpoging te midden van enkele tegenstanders van EBBC. foto Lex de Meester Vrouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21