Wereldgoal vergoedt heel veel David Destorme maakt het verschil Scheidsrechter staakt duel Nieuwdorp Regilio Pinas is goud waard voor GPC 'stvan Bakx geeft zege van Kloetinge op Oostkapelle extra glans 19 irnemuiden ip titelkoers 4ZVC strikt fan de Rafelaar Smits geeft Rillandia wat lucht SSV geen stap verder na gelijkspel Vrouwen Oostkapelle kansloos Smerdiek blijft ongeslagen Terneuzen treurt om gelijkspel ioor Barry van der Hooft maandag 31 januari 2005 sbw GOES - De wedstrijd Nieuw- dorp-AZVV in de tweede klas se haalde zaterdag het einde niet. Arbiter Kenson, vond na dat hij Nieuwdorp-speler Tu- ran Dogan met een tweede gele kaart van het veld had gezon den, de sfeer te bedreigend. Er waren 30 minuten gespeeld en AZVV leidde op dat moment met 1-0. Een aanval van de thuisploeg leverde in de dertig ste minuut een hoekschop op, die door Dogan zou worden ge nomen. De AZW-assistent oor deelde, dat de bal niet op de juiste plaats werd neergelegd en attendeerde arbiter Kenson daarop. Die gaf Dogan op dracht de bal te verplaatsen, hetgeen deze met het nodige commentaar weigerde. Hij werd bestraft met geel, waarna een medespeler alsnog de hoek schop kon trappen. De toon was daarmee gezet en nadat vlak daarna Kenson een handsbal in het AZVV straf schopgebied als onopzettelijk had beoordeeld, was hij bij de thuisploeg de gebeten hond. Do gan liep vervolgens wegens her haald commentaar tegen een tweede gele en dus rode kaart op, waarna spelers en begelei ding er maar met de grootst mo gelijke moeite in slaagden hem van arbiter Kenson vandaan te houden. Die liet na overleg met zijn Nieuwdorp-assistent de ploegen inrukken en was daar na niet te vermurwen om de wedstrijd na een afkoelingspe riode opnieuw te beginnen. [LOETINGE - De strijd was ge lreden, het gros van de toe- chouwers snakte naar het ein- en de weg richting de uitgang ras door velen al voorzichtig in- ezet. Wie echter besloot tot de Uerlaatste seconde te blijven ijken naar de derby tussen iloetinge en Oostkapelle, moet rel met een warm gevoel naar mis zijn gegaan. Istvan Bakx egde de bal twee minuten in lessuretijd nog even goed, zag lostkapelle-doelman Jacco Ne- iets voor zijn doel staan en j choot van een kleine vijftig me- er raak: 2-0. Ie linkerspits van Kloetinge prgde met zijn wereldgoal voor j en prachtig einde van wat ver- j Ier een weinig opwindende mid- ag voetbal was geweest. Dat list Bakx het ongekend mooie ioelpunt maakte, was overigens een toeval. De negentienjarige anvaller was één van de weini- acteurs op het veld die in de oorgaande 91 minuten had la- en zien over dergelijke bril jan ingevingen te beschikken. De eren dat hij in balbezit kwam leek Bakx moeilijk af te stop en, maar een beslissende actie eek deze wedstrijd uit te blij- en. iet kwam er uiteindelijk toch an, toen het moegestreden Oost- ipelle zich al leek te hebben erzoend met een 1-0-neder- iag. Die ene treffer was na 69 iinuten op naam gekomen van liels Kole, die een afgemeten leekpass van aanvoerder Johan Goederen diagonaal achter leien had geschoten. Dat doel- I0ES - Koploper Arnemuiden eleefde opnieuw een goede dag i de tweede klasse van het za- irdagvoetbal. De Walcherse for- latie won bij Noad'67 (1-5), ter ijl achtervolger 's Gravendeel iet 4-3 verloor van Dinteloord. oad'67-Arnemuiden 1-5: De ezoekers waren een klasse be ren hadden bovendien in Bart an Steveninck ook nog eens m vlot scorende spits, ia twee treffers voor de pauze i twee erna zorgde hij voor de 4 tussenstand na een uur. Ar- n Reijnoudt maakte er daarna 5 van. Ai-jan Moerland redde ft een fraaie vrije trap een vartier voor tijd de eer voor load. Ie Meeuwcn-Zwaluwe 4-0: Na ;ht minuten zorgde Arnold rijger voor 1-0. Zeven minuten iter eindigde een snelle aanval m de bezoekers op de paal. an de andere kant was het bij m aanval via opnieuw Krijger larna wel raak. og voor rust werd het door een snutte strafschop van diezelf- Krijger zelfs 3-0. en vierde treffer van Krijger J een uur voetbal was meer in voldoende om de bezoekers olslagen kansloos te maken, erneuzense Boys-Kapelle 3-1: lebezoekers mochten nooit aan staak maken op de drie pun- !L iet ontbrak bij Kapelle aan een üede organisatie maar omdat erneuzense Boys vooral in de irste helft slordig speelde kon andy de Dreu zijn ploeg toch pO-i zetten. Ie Zeeuws-Vlamingen kwamen oor Tim Louwiesse nog voor ist op 1-1. In de tweede helft ad Terneuzense Boys steeds et inititiatief, speelde ook veel eter en slaagde er in om twee aal te scoren. Arjan Oostdijk nTim Louwiesse zorgden voor •1. ÜDDELBURG - Hans van de I afelaar wordt met ingang van olgend voetbalseizoen trainer an MZVC. Ie Vlissinger heeft een contract an een jaar getekend bij de za- ïdag-derdeklasser. Van de Ra ilaar, die dit seizoen geen club ader zijn hoede heeft, wordt ij MZVC de opvolger van drie Franke. punt was verdiend, maar het duel had heel anders kunnen verlopen als de treffer van Jéröme Riverola in de veertien de minuut niet was geannu leerd. De spits van Oostkapelle. vorig jaar nog spelend voor Kloetinge, kreeg de bal via de voet van een tegenstander en schoot beheerst binnen. Scheids rechter Klerks keurde het doel punt echter af vanwege buiten spel. „Ik ben heel benieuwd naar de televisiebeelden", zei Karl Ver gouwen na afloop. „Gelijk staan met de verdediger is geen buiten spel, dus ook niet als je voor zeg maar een derde in contact bent met je tegenstander. Op het mo ment van spelen stond Jéröme geen buitenspel, maar de scheidsrechter had een verte kend beeld doordat die pass on derweg nog werd aangeraakt." Vergouwen, die na zijn ontslag bij Kloetinge voor het eerst als trainer terug was op het Wes- selopark, baalde van het afge keurde doelpunt, maar was ver der redelijk tevreden over het spel van zijn ploeg. „Kijk, dit veld is al jaren een probleem en dat maakte goed voetballen van daag niet makkelijk. De ruimtes werden klein gehouden, er was veel pressie op de bal en ik vond het tempo vrij hoog liggen. De tactiek klopte wel, maar twee, drie spelers haalden niet het ge wenste niveau. Als dat wel zo was geweest hadden we mis schien meer kans op een goed re sultaat gehad." Lat Het afgekeurde doelpunt van Ri verola of de kopbal op de lat van Roel Latuheru hadden het eindresultaat inderdaad kunnen beïnvloeden, maar verder lag het initiatief toch vooral bij Kloetinge. Erwin van der Woerdt raakte eveneens de lat, Ferry Alfons kopte op de paal, Wilco de Valk zag zijn kopbal knap gestopt door Nelen en Ko le kopte van dichtbij net over. De doelpunten vielen uiteinde lijk toch en daarmee zette Kloe tinge een volgende stap richting de titel. „Ik weet dat het niet goed was, maar voor goed voetbal heb je in mijn ogen twee ploegen no dig", meende Dolf Roks. „In de ze fase gaat het vooral om de punten en dat is gelukt. Door het gelijkspel van GJS tegen SSV'65 staan we nu bovenaan en we liggen dus nog steeds op koers. Op dit moment hebben we misschien geen ploeg voor de hoofdklasse, maar met inzet en werklust kun je volgens mij ook een heel eind komen. Dat heb ben we vandaag kunnen zien." Kloetinge-Oostkapelle 2-0 (0-0). 69. Niels Kole 1-0, 90+2. Istvan Bakx 2-0. Scheidsrechter: A.A.M. Klerks (Waalwijk). Gele kaart: Jo han de GoederenErwin van der Woerdt en Rien de Bruine (allen Kloetinge). Aantal toeschouwers: 600. Kloetinge: Joan van Belzen; David den Hollander, Rien de Bruine, Er win van der Woerdt, Joffrey Gel dof; Johan de Goederen (88. Jef frey Frijters), Niels KoleRonald Zuijdwegt; Wilco de Valk, Ferry Alfons (90. Daan Esser) en Istvan Bakx. Oostkapelle: Jacco Nelen, Joel Pat- tenier, Ronnie Cremer, Roel Latu heru, Ruben Coppoolse; Micha Lekawael (77. Ricardo Schipper), Matthijs Lugtenburg, Harold Ver meulen; Davy van Geersdaele (60. Maarten van Maldegem), Jan Baai- jens en Jéröme Riverola (67. Arjen Pattenier). Johan de Goederen (links), hier in duel met Harold Vermeulen, stond aan de basis van de eerste treffer van Kloetinge. foto Willem Mieras Hoek op karakter en vechtlust langs Noordwijk: 0-2 door Frits Bakker NOORDWIJK - Het onrecht van Hoek, dat vorige week een strafschop had moe ten krijgen tegen Kozakken Boys, werd een week later al goedgemaakt. Voor de winst in Noordwijk was zaterdag een goedwillende scheidsrechter nodig, die tot twee keer toe een penalty tegen Hoek over het hoofd zag. „Het zit eens mee en het zit eens tegen", zei Wesley de Smet na de 0-2 tegen de zwakste bollenclub uit deze klasse. Twee goals van buitengewone klasse hiel pen Hoek aan een overwinning die goed is voor het moraal. Het echec van vorige week, waardoor de titel uit het zicht ver dween, heeft het ritme niet verstoord. „Het komt er nu op aan dat we jacht blij ven maken op de topdrie", zei trainer Eric Tetaert zaterdag in Noordwijk, waar Pieter de Munnik en Sam Ysebaert scoorden. David Destorme, de topscorer van Hoek, gaf twee keer de eindpass. De Belgische aanvaller, voor wie veel interesse is van andere clubs, staat met scoren al een paar weken droog. Voor de winterstop schitterde Destorme vooral voor de goal. Met zijn veelzijdige klasse laat hij nu ook anderen scoren. De ene pass was in Noordwijk nog mooier dan de andere. „Hij heeft het verschil gemaakt", besefte Tetaert, die zelf nog niet heeft gesproken over contractverlenging, maar zeker zal pleiten om Destorme voor de club te be houden. Twee geniale momenten waren goed voor twee goals in Noordwijk. Voor rust (41e minuut) kwam Hoek op 0-1 door een ac tie op links. Charly Okonedo zette een lange rush in en mocht na een interceptie zelf ingooien. Destorme speelde met de bal achter het standbeen een tegenstan der uit, gaf een voorzet op maat, die door Pieter de Munnik met de buitenkant links in de verste hoek werd ingeschoten. Die voorsprong kwam na de rust in ge vaar, maar in plaats van 1-1 werd het ze ven minuten voor tijd 0-2. Destorme, met twee handen vastgehouden door zijn be waker, gaf de pass, Sam Ysebaert scoor de met een meesterlijke stift. Het was een bevrijdende goal, omdat Hoek eerst net na de rust en later nog een keer won derbaarlijk aan een tegengoal was ont snapt. Djamel Buyse moest tweemaal de nood rem hanteren. Eén keer deed hij dat te op zichtig. één keer met het voordeel van de twijfel. De staalharde Belg speelde op ka rakter een sterke partij en hield de spit sen van Noordwijk meestal wel in be dwang. Dat gold ook voor Thijs Binnerts, in zijn eerste volle wedstrijd als centrale verdediger. Hoek gaf verder in de niet al te grootse wedstrijd weinig kansen weg, maar mocht de scheidsrechter na afloop best op een biertje trakteren. Het hachelijkste moment voor het doel Djamel Buyse (links), die een sterke partij speelde, heeft het zwaar met Niels Schoo- nen van Noordwijk. foto Hielco Kuipers van Hoek was de belegering tien minu ten van het einde. Rocky Pitti, de snelle buitenspeler, soleerde op links, zijn voor zet werd door Jeffrey de Vries tegen bin nenkant van de paal geknald. De terug springende bal kwam voor de voeten van de spitsen Schoonen en Leonard, maar Buyse verhinderde met een zware tackle de gelijkmaker. Hoek verdiende de winst op karakter en vechtlust. Pieter de Munnik, die de laat ste weken ook nog scoort, was weer een toonbeeld van ijver, Jeroen van de Broe- ke verrichtte ongelooflijk veel sleurwerk. „Ik vond dat wij de voetballende ploeg waren", zei Eric Tetaert in zijn nabe schouwing. „We hadden een tegenstan der die het vooral in lange, hoge ballen zocht." Het is doorgaans niet de speelstijl van Noordwijk, dat in Hoek een veel betere indruk maakte en toen met 4-3 won. Sam Ysebaert, verantwoordelijk voor de be vrijdende goal: „Het was niet mooi, maar we hebben het nu wel goed afgemaakt." Voor Hoek, dat zaterdag geen competitie speelt, worden de komende weken be langrijk voor de samenstelling van de se lectie. Voorzitter Kees de Feijter zei in Noordwijk dat er heel snel ook met de trainer wordt gesproken over een nieuw contract. Tetaert wil wel blijven, de club is ook gecharmeerd van de prettige werk sfeer die de beroepsmilitair in het elftal heeft gebracht. Met de spelers heeft Hoek al een eerste gespreksronde achter de rug. Vice-voor- zitter Guido van Schaik: „Het ziet er naar uit dat iedereen bij Hoek wil blij ven. Dat hebben we nooit eerder meege maakt." Wesley de Smet: „We willen met dit elftal verder, dat is de uitgangspositie als we straks gaan onderhandelen." Noordwijk-Hoek 0-2 (0-1). 41. Pieter de Munnik 0-1, 83. Sam Ysebaert 0-2. Scheids rechter: J. Stange (Zevenbergen). Gele kaart: Pieter de Munnik (Hoek), Bryan Braun (Noordwijk). Aantal toeschouwers: 450. Hoek: Filip van der VloetCharly Okonedo, Djamel Buyse, Thijs Binnerts, Wesley de Smet; Thomas Ragut (46. Steven de Croock), Jeroen van de Broeke, Pieter de Munnik, Nyim Melki; David Destorme (89. Patrick de Guchteneire), Sam Ysebaert (88. Hiram Collin). DORDRECHT - Rillandia boekte zaterdag een belangrij ke overwinning in de strijd tegen degradatie. De zater dag-eersteklasser won bij Oranje Wit met 0-1 door ee$ doelpunt van Michel Smits, die eigenlijk te geblesseerd was om te spelen. ,,Maar ik had geen andere keuze", zei trainer Wim van Nijnatten. ,,Ik miste al drie man dooi; blessures en schorsingen en tijdens de warming-up bleek dat Giel Dubbeld en Wesley Persijn ook niet konden spe len." Het gehavende Rillandia speelde gedisciplineerd en zag de invallers van het tweede elftal (Bemd Rademakersj Marco Minnaard en Barrv Klootwijk) prima invallen. Van Nijnatten: ,,Die jongens verdienen een groot compli ment. Door deze zege kunnen we weer een klein beetje naar boven kijken." Oranje Wit-Rillandia 0-1 (0-0). 49. Michel Smits 0-1. Scheidsrecht ter: P. Nefs (Bergen op Zoom). Aantal toeschouwers: 300. GORINCHEM - Met het 1-1-gelijkspel in Gorinchem zijn zowel GJS als SSV'65 niets opgeschoten. GJS zag Kloetin ge passeren en SSV realiseerde niet de beoogde aanslui ting met de topdrie. „Vooraf gingen we voor de winst, maar achteraf zijn we blij met een punt", zei SSV-trainer Cees Houtepen. Volgens de oefenmeester kwamen de Goesenaren in de tweede helft goed weg. GJS was de betere ploeg en zette meer druk. Grootste kans was voor Peter van der Heij den. De GJS-speler kopte een kwartier voor tijd op de lat, Ruud Bos miste vervolgens de rebound. Diezelfde Bos, di« in de eerdere ontmoeting al twee keer had gescoord, was in de eerste helft wel trefzeker. Hij maakte in de 44e mi nuut de gelijkmaker. Even daarvoor had Ronnie Hille- brand gescoord voor SSV. De middenvelder schoot van dertig meter hard raak. GJS-SSV'65 1-1 (1-1). 43. Ronnie Hillebrand 0-1, 44. Ruud Bos 1-1. Scheidsrechter: J.M. IJpelaar (Kaatsheuvel). Gele kaart. Mar cel Kole (SSV'65) en Dennis Trapman (GJS). Aantal toeschouw wers: 150. GOES - Oostkapelle verloor in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal kansloos van de reserves van Ter Leede: 6-1. Voor rust ging de wedstrijd nog gelijk op. De Zeeuw se ploeg kwam door een treffer van Mirjam van Belzen na vijf minuten zelfs op voorsprong en pas na een half uur werd het 1-1. In de eerste tien minuten na rust liep de fy siek sterke Sassenheimse formatie uit na 1-4, waarmee de thuisploeg geklopt was. GOES - In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal won Smerdiek met 5-0 van MW'27. De Thoolse formatie gaat hier door na veertien wedstrijden ongeslagen aan de leiding. Anne Hage zorgde na een voorzet van Ilse Polderman al na acht minuten voor 1-0. Na rust liep de koploper verder uit. Met een fraai schot maakte Esra Biecer in de 48e minuut 2-6 van en vijf minuten later zorgde diezelfde speelster ook voor 3-0. Ilse Polderman strafte na een uur een verdedigingsfout af met een vierde Smerdiek-treffer en zij zorgde met een fantas tische volley ook voor de 5-0. door Wim Broekhoven GOES - Leider GPC Vlissingen gaat in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal onverdro ten door. De Vlissingers versloe gen hekkensluiter Yerseke met 6-0. Liefst vijf goals kwamen van Regilio Pinas. Yerseke-GPC 0-6: Na drie kwar tier was het nog maar 0-1 door een doelpunt in de 18e minuut van Regilio Pinas. Vijf minuten na rust tekende diezelfde Pinas met een fantastische knal in de bovenhoek na een al even fraaie solo ook voor 0-2. De wedstrijd was gespeeld, maar pas in laat ste zes minuten werd het 0-6. Pi nas zorgde ook voor 0-3, 0-4 en 0-6. Björn Ronde had vanaf elf meter de 0-5 laten aantekenen. ZSC'62-Duiveland 0-2: ZSC'62 werkte keihard en Duiveland kon opnieuw niet imponeren. Tien minuten voor tijd opende Ronald Zwager de score en vijf minuten later besliste Dennie le Comte de wedstrijd. WHS-Dauwendaele 2-4: De be zoekers waren zeker het eerste halfuur de betere ploeg en de 0-1 van Joran Moes (32e mi nuut) was verdiend. Na rust was WHS beter bij de les. Hans Leu- ne tekende na een kwartier voor de gelijkmaker. Andreas Vroeg- op liet direct daarna een pracht kans om op voorsprong te ko men liggen. De snelle spelhervat ting van doelman Telussa lever de prompt via Robin van de Vel de aan de andere kant wel de 1-2 op. Halverwege werd het 1-3 door Dennis Dobbelaar en tien minuten voor tijd door op nieuw Robin van de Velde zelfs 1-4. De tweede treffer van Hans Leune kwam te laat om Dauwen- daele nog in verlegenheid te brengen. Serooskerke-Veere 3-0: De eer ste helft was gelijkopgaand, maar na rust was Serooskerke heer en meester. Frank Allaart zorgde met een echte hattrick voor de 3-0. In de 16e minuut stond hij na een hoekschop op de goede plaats; drie minuten la ter dook hij een voorzet binnen en vijf minuten voor tijd zorgde hij met een fraai schot vanaf de rand van het strafschopgebied voor 3-0. SKNWK-'s-Heer Arendskerke 3-0: SKNWK had veel invallers, maar won toch eenvoudig van 's-Heer Arendskerke. Alle goals werden in vijf minuten in de tweede helft gescoord. Christii aan van Vossen (na een scrimma ge), Kees-Jan Nieuwenhuize (hard schot) en opnieuw Van Vossen bezorgden het elftal uit Nieuwerkerk de winst. Walter de Kok van 's-Heer Arendsker ke raakte nog de lat. MZVC-Spui 2-1: In een gelijkop; gaande wedstrijd werd het een kwartier na rust 0-1 door Rem- co Hamelink. Vier minuten voor tijd maakte Rink Basie verdiend gelijk en in blessuretijd pakte de thuisploeg via diezelfde Ba sie zelfs de volle winst. Kogelvangers-Tholense Boys 4-1: Via De Rooy en Den Hollan- der leidde de thuisploeg halver wege de eerste helft verdiend met 2-0. Nog voor rust kwam Tholense Boys door Johan Schot terug tot 2-1. Na de pauze dron* gen de bezoekers aan, maar na de treffer van Groenendijk in de 60e minuut was de wedstrijd ge* speeld. Veldman tekende tieri minuten voor tijd voor de 4-1 TERNEUZEN - Alles minder dan winst was verlies. In de thuiswedstrijd tegen DBS kwam Terneuzen gisteren niet verder dan een 2-2-gelijkspeli De algemene teneur was er daar om een van teleurstelling. „We hebben twee punten laten liggen", verzuchtte trainer Ar- dian Lekaj van Terneuzen na af loop. „Dit was een zespunten- wedstrijd. Vandaag hadden we een bresje kunnen slaan." De thuisploeg kwam voor rust op voorsprong door een treffer van Mike But. Jeffrey Klein Det- ters zorgde in de 72e minuut voor 1-1. Invaller Chinedu ChuR4 wugbo benutte hierna een straft schop, maar Terneuzen liet de zege toch nog glippen. Vijf rninu^ ten voor tijd ging het mis. Club topscorer Robbie Zwennicker van DBS joeg de bal uit een afge^ slagen aanval in de verste hoek,,. Terneuzen-DBS 2-2 (1-0). 39. Mt ke But 1-072. Jeffrey Klein De ters 1-1, 75 Chinedu Chukwugbi} (strafschop) 2-1, 84 Robbie Zwenk nicker 2-2 ScheidsrechterA. C. Romijn (Papendrecht). Gele kaar ten: Daryl Rawidjan (Terneuzen) en .Jan Zwartkruis (DBS). Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19