PZC Tovaal helpt Oemoemenoe handje In backgammon is veel mogelijk Vijfdeklasser Robur kan de titel vergeten Bevelanders houdt zicht op periodetitel Dammers van PWG/'s-Gra venpolder ruiken de tweede plaats Zierikzee doet goede zaken met zege op Dongen Judoka's Geelhoed succesvol uitslagen agenda Jongejan weg bij All Ready Middelburgse rugbyers verlaten degradatiezone maandag 31 januari 2005 wbl8 door Jos van Belzen VLISSINGEN - Dankzij een 3-2-zege bij Robur, dat ook nog in de race was in de strijd om het kampioenschap, heeft Hans- weertse Boys zijn koppositie in de vijfde klas B verstevigd. Re- nesse klom dankzij een 3-0-over- winning op Lewedorpse Boys naar de tweede plaats op de ranglijst. door Hans Markusse GOES - De rugbyers van Oemoe- menoe herstelden zich gisteren knap van de forse nederlaag te gen Tovaal. Op sportpark Voor- borch werd Reeland met 25-0 verslagen. Tovaal hielp de Mid- ZIERIKZEE - Zierikzee heeft gisteren goede zaken gedaan. Te gen Dongen, een ploeg die net als Zierikzee hoopt niet op de vermaledijde tiende plaats te eindigen, won Zierikzee met 2-1. Na een moeizaam begin van het seizoen lijkt prolongatie van het tweedeklasserschap voor Zierik zee nu in zicht. De eerste helft was niet om aan te zien. Het was Serge Berrevoets die op slag van rust de status quo door brak. De linksachter boog een vrije trap vanaf de rand van het zestienmetergebied fraai in de winkelhaak: 1-0. In de 57e mi nuut werd het gelijk toen Mi chel Winkels zich liet verrassen door invaller William de Leeuw, die na een hoge bal van de flank voor de tegenstander kroop en inkopte: 1-1. Het was meteen het enige slippertje van de mid dag in de defensie van de thuisclub. Rutger Kooman maakte in de 65e minuut de win nende treffer. Hij kopte een vrije trap aan de zijkant van het veld van Ben Verwest bij de tweede paal binnen: 2-1. SINT-MAARTENSDIJK - De ju doka's van Sportschool Geel hoed hebben zaterdag goed ge presteerd tijdens een judotoer nooi in Sint-Maartensdijk. De ploeg behaalde zes gouden, drie zilveren en vijf bronzen medail les. In de geboortjearen 1997-98 was er goud voor Liam Mulder uit Oost-Souburg in de klasse tot 32 kilogram. De spannende finale tegen zijn tweelingbroer Dewian won hij door middel van een houdgreep. Ramses Oranje (Westkapelle) won in de ze leeftijdscategorie alle vijf zijn wedstrijden in de klasse tot 27 kilogram met ippon. Bij de ge boortejaren 1995-96 werd zijn broer Tamar Oranje in de klasse tot 38 kilogram kampioen. In de ze gewichtsklasse werd Charles Gelijn uit Vlissingen derde. Mid delburgers Ranisanth Jeyasin- gam (tot 30 kilogram) en Ferdy van Rijswijk (tot 40 kilogram) wonnen eveneens goud in deze leeftijdscategorie. Bij de geboor tejaren 1994-93 won Jonathan Baldauf uit Westkapelle de fina le in de klasse tot 30 kilogram van Fabian Middelham uit Goes. In deze klasse won Quin- cy Nagtegaal uit Oost-Souburg het brons. Ook was er brons voor Joshua Arens (tot 40 kilo gram) en Swen Hilberdink (tot 44 kilogram) uit Vlissingen. Bij de meisjes behaalde Shannon Wattel (tot 34 kilogram) uit Vrouwepolder het zilver waar Mijke Wielemaker uit Koudeker- ke het brons opeiste. door Daaf Kasse MIDDELBURG - Voor de dam mers van PWG 's-Gravenpol- der is de nacompetitie weer een stapje dichterbij. Zaterdag won het Bevelandse tiental de belangrijke thuiswedstrijd te gen de Rijnsburgse damclub nipt met 11-9. De ploeg heeft de derde plaats op de ranglijst nu stevig in handen. Aan het eind van de competitie geeft de tweede plaats recht op deelna me aan de promotiewedstrij den. n Robur-Hansweertse Boys 2-3: Deze wedstrijd was voorlopig de laatste kans voor Robur, dat lange tijd lijstaanvoerder was, om zich terug te knokken in de strijd om het kampioenschap. De bezoekers namen echter al binnen een uur voetbal een be- delburgers een handje. Ze ver sloegen Dukes 2 met 7-15, waar door Oemoemenoe wat verder uit de buurt van de degradatie plaatsen kwam. Tovaal had de hele eerste helft een duidelijk overwicht, maai de driekwarten pakten de zaken niet al te handig aan. Een try van Menno Huter werd afge keurd, maar in de 13e minuut kwam Tovaal toch op voor- door Ron de Waal VLISSINGEN - Het binnenha len van nationale en internatio nale toppers, in welke tak van sport dan ook, blijkt vaak een lastige opgave. Voor Paul van Rooijen bleek dit echter geen probleem. De Vlissinger slaagde er dit weekeinde in om een top- bezetting te garanderen voor de Backgammon Masters 2005. Een beetje vreemd keken sommi ge stamgasten van Bistro Sans Etoile aan de Vlissingse Nieuw- endijk afgelopen zaterdagmid dag wel op, toen ze hun weke lijkse biertje kwamen drinken. Ze vroegen zichzelf bijna hard op af wat er zich toch aan die ta feltjes afspeelde, waar acht spe lers hun uiterste best deden om twee dobbelstenen in de meest gunstige combinatie op het bord te laten verschijnen. De verklaring was snel verkre gen. Sans Étoile was samen met het enkele deuren verder gele gen JP'S het strijdtoneel van de Het Goudse Damlust is nu nog in bezit van die positie, maar in de volgende ronde moet deze ploeg het opnemen tegen koplo per Iieijmans Excelsior, dat zich dan kan verzekeren van het kampioenschap. Toch moet PWG zelf ook nog stevig aan de bak, want de tegenstanders in de laatste twee ronden, IJmui- den en Hiltex 2, zijn geen teams waar je gemakkelijk overheen loopt. Henk Gunter deelde zaterdag de eerste tik uit door zijn in tijdnood verkerende tegenstan- slissende 3-0-voorsprong via Tim Jacobusse (2 x strafschop) en Robin Scholten. Vincent Pee- men scoorde in de 70e minuut te gen en pas in blessuretijd bracht Rick van der Gaag vanaf elfmeter de aansluitingstreffer op het bord: 2-3. sprong. Een nektackle op debu tant Wiebe Scheffer werd be straft met een penalty, die ver rassend snel door Alex Vlieland genomen werd: 0-5. Na rust rondde Menno Huter een van de weinige vlot lopende driekwartaanvallen beheerst af en een kwartier later tilde de zelfde Huter Tovaal na een han dig kiekje van zijn neef Egon Geeratz naar een 0-15 voor sprong. Tovaal zette nog wel Backgammon Masters. „En daar mag ik best een beetje trots op zijn", zei organisator Paul van Rooijen, tegelijkertijd zelf ook deelnemer aan het evene ment. Vooral het feit dat de va derlandse top, samen met twee Belgische spelers, zich had aan gemeld, streelde het ego van de organisator. „Ik sluit niet uit dat de goede schaaktoernooien die hier georganiseerd worden hier debet aan zijn", verklaarde Van Rooijen. Waar normaal gesproken forse geldbedragen de inzet zijn van toptoernooien, werd er in Vlis singen om de eer gespeeld. „Om dat dit qua bezetting bijna ner gens zo sterk is. In zo'n select ge zelschap wil iedereen zich graag met elkaar meten en is geld even bijzaak." In een volledige competitie, waar twintig minuten zuivere bedenktijd per partij was inge steld om een snel spelverloop te garanderen, streden de deelne mers om de felbegeerde bokaal. Onder die deelnemers onder an der met een leuke combinatie te verrassen. Arjo Kousemaker, die dankzij een sterke manoeu vre zijn tegenstander al in de opening in grote problemen had gebracht, liet de tweede ze ge aantekenen en toen even la ter ook Daaf Kasse zijn tegen stander kansloos liet stond er een 6-0- voorsprong op het sco rebord. Na gelijke spelen van Bennie Provoost, Johnny de Leeuw, Erwin Hamers en Domi nique de Rooij werd het 10-4 en had de thuisploeg nog één punt nodig. Uiteindelijk was Ouwerkerk-Kwadendamme 0-1: Een gelijkopgaande eerste helft werd zonder doelpunten af gesloten. Na rust probeerde de thuisploeg wat meer druk te zet ten door met drie spitsen te gaan spelen. Het was echter Kwadendamme aan voor een slotoffensief om ook het bonuspunt binnen te sle pen, maar Dukes 2 scoorde uit eindelijk nog, waardoor de eind stand van 7-15 op het bord kwam. Dukes 2-Tovaal 7-15 (0-15): 13. Alex Vlieland 0-5, 51. Menno Hu ter 0-10, 68. Menno Huter 0-15. Aantal toeschouwers: 85. Scheids rechter: S. Green (Den Bosch). Oemoemenoe-Reeland 25-0: De thuisclub kwam al na een kwar- dere Jean van Ingen uit Nijme gen, die door organisator Paul van Rooijen gekscherend als de dinosaurus onder de spelers werd betiteld. „Dat klopt wel een beetje", lach te Van Ingen om zijn bijnaam. „Ik speel al vanaf 1977 en heb in de loop der jaren al meege daan aan toernooien in bijvoor beeld Las Vegas en. Chicago. Ik ben echter met mijn tijd meege gaan toen de computer voor een grote omwenteling in het back gammon zorgde. Vooral voor analyses is die onmisbaar. Waar ik echter het meest bij gebaat ben, is een thuisfront dat zich neerlegd heeft bij deze tijdro vende bezigheid." Buiten de toernooien die bijna maandelijks in binnen- en bui tenland bezocht worden, blijken de meeste spelers zich zelfs dage lijks ook op het internet bezig te houden met het schaakspel on der de dobbelspelen. Dat het gokaspect ook een rol meespeelt wordt niet ontkend. „Het is een ontzettend leuk spel, dat in mijn het captain Kees Rijk die voor dat verlossende punt zorgde. Achteraf was dat gelijkspel van cruciaal belang, want Jan van de Weteringh en Aart Walra ven waren in uitzichtloze eindspelen verzeild geraakt. Na bijna zes uur spelen moes ten beide spelers zich gewon nen geven. Damderby De Zeeuwse damderby in de tweede klasse D tussen PWG 's-Gravenpolder 2 en de Middel burgse damclub eindigde zater- dat via een treffer van Pascal Beulens in de 80e minuut de eni ge treffer van dit duel aanteken de: 0-1. llenesse-Lewedorpse Boys 3-0: Een geconcentreerd spelend Re- nesse liet eerst nog enkele kan sen onbenut, maar kwam op tier via een push-overtry van Tannequi Descazaud op een 5-0-voorsprong. De Middelburg se voorwaartsen hadden een enorm overwicht en na een fraaie derde rijbeweging voerde Sander de Looff de score op tot 10-0. Nog voor rust- benutte Bats de Leeuw een penal ty-kick. In de tweede helft bleef Oemoe menoe domineren en via Jannes van Gemert en Bats de Leeuw ogen super cashgericht is", ver telt de 36-jarige Paul van Dijke uit Vlissingen. „Als je ver in een toernooi komt, dan is er een hele leuke cent mee te verdienen. Je ziet ook ver schillende pokerspelers onder de backgammonspelers. Toch is de kick van dit spel dat je ge woon de wereldkampioen kunt verslaan. Dat is in het schaken ondenkbaar." Van Dijke ontkent niet dat door de aanwezigheid van de dobbel stenen de geluksfactor aanwe zig is, maar hij onderstreept dat een backgammonspeler deson danks over specifieke eigen schappen moet beschikken. „Wil je op niveau mee kunnen doen, dan zijn zaken als strate gisch inzicht, kansberekening en patroonherkenning noodzake lijk. Daarnaast heeft het menta le gebeuren een fors aandeel in het wel of niet succesvol zijn. Je moet in staat zijn een onver wachte tegenslag snel te kunnen verwerken." Dat Paul van Dijke die eigen dag in 10-10. Met dat resultaat zullen vooral de reserves van PWG tevreden zijn geweest, want op papier heeft Middel burg een veel betere ploeg. De verdienste van PWG 2 was vooral dat enkele Middelburg se toppers vakkundig werden afgestopt. Zo speelde Ko Lou- werse gelijk tegen de veel sterk ere Piet Allaart. Maar de beste prestatie kwam op naam van Arie den Hollander die on danks tijdnood en een mindere stand overeind bleef tegen Peter Schunselaar. De sterke slag van rust toch op voor sprong via John Berrevoets: 1-0. Hierdoor ontstond in de tweede helft steeds meer ruimte en kan sen voor de thuisploeg, die daar gretig van profiteerde. Op aange ven van Crispijn de Jonge kopte Vincent Goedegebuure in de 60e minuut de 2-0 binnen, waarna Robert-Jan Canters in de slotfa se de eindstand op 3-0 bepaal de. werd het al vlot 20-0. Uitblin ker Tannequi Descazaud zorgde in de 55e minuut met zijn twee de try voor het bonuspunt: 25-0. Vervolgens speelde Oemoeme noe het duel rustig uit. Oemoemenoe-Reeland 25-0 (13-0): 15. Tannequi Descazaud 5 - 0, 22. Sander de Looff 10-0, 38. Bats de Leeuw 13-0, 46. Jannes van Gemert 18-0, 47, Bats de Leeuw 20-0, 55. Tannequi Desca zaud 25-0. Toeschouwers: 50 Scheidsrechter: 1-1. de Roo (Delft). schappen meester is, bleek na de eerste speeldag van het twee daagse evenement. Samen met Paul van Rooijen en Souburger Rogier van Gemert (tweevoudig Nederlands kampioen) had de Vlissinger met 5 gewonnen par tijen uit acht speelronden een minieme achterstand op de nes tor uit het backgammongezel- schap. Met zes gewonnen par tijen ging Jean van Ingen na één speeldag aan de leiding. Een dag later moest hij zijn voor sprong prijsgeven en zag hij twee Zeeuwse backgammon- ners, Paul van Rooijen en Paul van Dijke, voorbijkomen. In een spannende finale die lan ge tijd alle kanten opkon, trok Van Rooijen uiteindelijk aan het langste eind. De mede-organisa tor was daar natuurlijk zeer con tent mee. Hij dacht al hardop aan een volgende editie. „We gaan kijken hoe het nóg beter kan. Er zijn wat suggesties van verschillende spelers. Maar wat mij betreft doen we het op z'n laatst volgend jaar weer." Belg Geert Vercruysse sloeg aan het vierde bord winnend toe tegen René Dusebout, maar de Middelburgse voorsprong werd weer tenietgedaan door een overwinning van Jos de Wild op Wim Koppejan. Bij een 8-8-tussenstand bracht Ferry Berkholst de thuisploeg voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong door een zege op Piet Nieuwen hui j zen. Op de val reep redde Frans Blaas het ge lijkspel voor Middelburg door een zege op invaller Marc van der Hage. van onze sportredactie GOES - Bevelanders blijft kans rijk voor de tweede periodetitel in de vierde klasse A van het za terdagvoetbal. De ploeg uit Kamperland hield de achtervol gers op afstand dankzij een 1-0-zege bij Krabbendijke. In 4B sloeg SPS hard toe tegen Me- vo: 5-1. Smerdiek en Stavenisse bleven met lege handen. Nieuwland-VCK 0-5: De eerste helft was gelijkopgaand, maar in de slotminuut scoorden de be zoekers via een fraaie vrije trap van Danny Joosse én via een door Erik Goudt van richting veranderd schot. Nieuwland was meteen geklopt en na de thee werd het door treffers van Kees-Pieter Geschiere, Levon Scheibier en Erik Goudt nog simpel 0-5 voor de leiders. Apollo-Heinkenszand 1-3: Na tien seconden was het al 0-1 door Gerben Menheere. De be zoekers domineerden de eerste helft, maar ze hadden elf minu ten voor rust wel geluk dat bij de 0-2 diezelfde Menheere in buitenspelpositie mocht door gaan. De tweede helft ging gelijk op. In blessuretijd werd het door Jeroen Verschiere eerst 0-3, waarna Frank de Bruin de Apol- lo-eer wist te redden. Krabbendijke-Bevelanders 0-1: De bezoekers waren in de eerste helft de iets betere ploeg, na rust had de thuisclub een over wicht. Acht minuten voor tijd counterde Bevelanders zich dankzij Niels Bouterse naar een geflatteerde zege. Colijnsplaatse Boys-SVD 1-0: Dave Bout tekende na een kwar tier voor 1-0, maar omdat de be zoekers nooit de verdedigende opstelling lieten varen, slaagde de thuisploeg er niet in die voor sprong verder uit te bouwen. Er waren zelfs enkele prima tussen komsten van doelman Meulen- berg nodig om de overigens dik verdiende voorsprong vast te houden. Wolfaartsdijk-Wemeldinge 1-0: Tien minuten na rust maakte Erik de Kok uit een voorzet van Arnold van Gemerden 1-0. Het volstond voor de volle winst in Krabbendijke. Bandstoten vierde klasse. District Delta Zuid-West poule noord: 1. Leanjo de Koster De Sportvisser 6-10, 1.63 (promotie), 14, 3.63; 2. Thuong Nguyen Avontuur 6-8, I.64 (promotie), 10,3.07; 3. Eric Niewen- hijse ONDA 6-8, 1.51 (promotie), 12, 2.00; 4. Toon Klaassen Delta 6-8, 1.46, II, 2.10; 5. Ellen Riemens ALM 6-6, 1,32, 13, 1.48; 6. Kees Lodder De Poedel 6-2 1.26, 7, 2.20; 7. Maarten Bruijnes 6-0,0.91,10. Eindstand persoonlijk kampioen schap bandstoten vierde klasse dis trict Delta Zuid-West poule zuid: 1. Carlos Pinto De Toekomst 7-12, 1,75, -15, 3.33 (promotie); 2. Ruud van Velzen 't Bierwinkeltje 7-12, 1.30, 10, 1.90; 3. Dick Oele De Vier Linden7-8, 1.25, 9, 2.00; 4. Hans Verschuren de Kastanje 7-6, 1.35, 10, 2.50; 5. Boy Vader Dam poort 7-6, 1.30, 8, 1.63; 6. Cees de Frel De Kastanje 7-6, 1.21, 9, 1.90; 7. Aart Vasseur 7-4, 1.03, 9, 1.48; 8. Ko Rijk De Vier Linden 7-2, 0.96, 8,1.53. Bowling Vereniging Middelburg. Maandagleague: Ailie angel - Kwik kwek kwak 3-1, Imtech - Ijsvogel 4-0, Seat/Melse- Prutsers 1-3, Maanfotogra fie - Makzo 0-3, Hoveniersbedrijf Wal cheren - Plakhempjes 1-3, Computer service-Warning 1-3, Jamin/Pets place - Kapsalon Duck 3-1, Fietswereld - Le Pelotita azul 3-1. Stand na 54 games: Imtech 49, Makzo 48, Allie angel 47, Seat/Melse 42, Prutsers 41.5, Hoven.be- dr. Walch. 40.5, Ijsvogel 38.5, Jamin/Pets place 37.5, Maanfoto 34, Kwik kwek kwak 31.5, Warning 30, Le pelotita azul 29, Plakhempjes 29, Kapsa lon Duck 28, Fietswereld 25, Computer service 24.5. Dinsdagleague: Valkenis- se - Bulldozers 1-3, Suzuki - Kleintjes 3-1, Spruïjt pallet-Kruitmolen 1-3, Stea dy state - Istimewa 3-1, Hooizolder - Mylene cosmetica 0-4, Risa - v.d. Zwan 0-4, The duke - S4 1-3, BAM infra - Rechterhand 0-4. Stand na 51 games: v. d. Zwan 50, Suzuki 45.5, Bulldozers 44, Kruitmolen 40, Istimewa 39.5, BAM infra 38, Risa 37, Spruijt 37, The duke 34.5, Steady state 32, Rechterhand 29.5, S4 27, Valkenisse 24.5, Hooizolder 24, Mylene cosmetica 23, Kleintjes 18.5. Woensdagleague: Auto de Voogd - Stadscafé 3-1, Bakker Bart - 't Gootje 2-2, het Zuiden - Coby's speelgoed 4-0, Montage onderh. - Herwegh 0-4, Posei don - van Kampen 0-4, Amsteltjes - Jo hns 0-4, Schrobbelerke - Capello 3-1. Stand na 51 games: Schrobbelerke 55, van Kampen 50.5, Herwegh 49, het Zuiden 43, Auto de Voogd 42, Poseidon 41, Johns 40, Montage onderh.bedr. 35, Bakker Bart 33, Stadscafé 28.5, Am- steltjes 24.5, 't Gootje 23, Capello 21, Coby's speelgoed 12.5, Jeztz geht 's los 6. Donderdagleague: Fonsïes - Gillis sen 4-0, Kruitmolen 2 - Ram/de Tropen 1-3, Wondergem - Star engeneering 0-4, EPZ - Eastman 2-2, EPZ 3 - EPZ 2 0-4. Stand na 54 games: EPZ 2 46, Fonsies 40.5, Star engeneering 39.5, Sla gerij Gillissen 39.5, Kruitmolen 2 36, Wondergem 36, Eastman 35, EPZ 33, Ram/de Tropen 30, EPZ 3 24.5. Jeugdleague: bc Knudde - Gewoon hopeloos 0-4, Bunny toppers - The Y-team 1-3, Plonzsz - Krotmuulen 1-3, The pinkillers - Strike makers 4-0. Stand na 51 games: Pinkillers 53, Krot muulen 47, The Y-team 43, Bunny top pers 37.5, Gewoon hopeloos 36.5, Pion- maandag Dammen PZDB-competitie. Tweede klasse B: Gapinge - Aagtekerke 2, Aanvang 19.30 uur. de verder gelijk opgaande wed strijd. Cadzand-Borssele 0-2: De thuis ploeg heeft het moeilijk. Halver wege de eerste helft kwamen de betere bezoekers op 0-1 door Danny Gilde. Vijf minuten voor tijd zorgde hij ook voor de 0-2, Kruiningen-Hoedekenskerke 3-0: Vlak voor rust werd het 1-0 door Arno van de Berge. Raoel Sandee tekende een kwartier voor tijd voor de 2-0 en opnieuw. Van de Berge vijf minuten later voor de 3-0. Vierde klasse B Brouwershaven - Smerdiek 4-2: De thuisploeg was effectiever in de afwerking. Al in de tweede; minuut zette Richard van der Meer de thuisploeg op voor-' sprong. Uitblinker Martin Kris- telijn zorgde daarna met een: kopbal voor 2-0. Vlak voor rust! bracht Erik van Haaften Smer diek terug tot 2-1 en kort na het, begin van de tweede helft zorg de diezelfde Van Haaften ook voor de 2-2. Vijf minuten na de, gelijkmaker kwam Brouwersha-i ven opnieuw op voorsprong! toen Van der Meer zijn tweede! treffer maakte. René Dalebout1 bezorgde Brouwershaven met zijn treffer een veilige marge, j SPS - Mevo 5-1: SPS boekte dej vierde overwinning van het sei zoen en Mevo leed de vijftiende nederlaag op rij. Bij rust stond het 2-0 door doelpunten van Mi chel Lisseveld en Martin Quist. Wiljan Lisseveld scoorde na rust 3-0 waarna Eelco Berre voets namens Mevo het net vond. Wiljan Lisseveld bezorg de met twee treffers SPS een rui me overwinning. Lissevelds eer ste treffer in de tweede helft be tekende overigens de honderd ste tegengoal van Mevo in het lo pende seizoen. Stavenisse - WIK'57 0-3: Stave nisse kreeg kansen, maar het team ging daar niet goed mee om. WIK'57 toonde zich veel slagvaardiger voor de goalErik de Vlieger opende de score en El- mar de Kok zorgde nog voor het verstrijken van de eerste helft voor de 0-2. Daarna kwam de ploeg uit Kerkwerve door de tweede treffer van Elmar de Kok nog aan een derde treffer. zsz 29, The strike makers 20, Knudde 6. Regio Walcheren. Eerste klasse: vv Hebusport - Oostkapelle 2 5-5, Torna - Arnemuiden 5-3, Taxicentrale - Murre/de Visser 14-3, Alfonds/zuidwestj negen - Westkapelle 11-5, Tympaan- Oostkapelle 9-2, Domburg VZV/Hydrofa 8-3. Stand: Taxicentrale 15-45, Domburg 15-39,-- Tympaam 15-39, Alfonds/Zuidwest negen 15-36, vv Hebusport 15-31, Torna 15-21, Oost kapelle 15-19, Oostkapelle 2 15-11, Arne- muiden 15-9, Murre/de Visser 15-8, VZV/Hydrofa 15-4, Westkapelle 15-3. Tweede klasse: ABC decor - de Weerlt 9-2, PSVW - Coffeeclub LFA 1-10, VZV/Hydrofa 2 - Ontop 7-9, Garderen/Dekker - Domburg 2 4-9, Mei veld - WZP 3-3, Onder andere - Alfonds/zuidwest negen 2 4-5. Stand: Meiveld 15-35, Alfonds/zuidwest negen 2 15-32, Domburg 2 15-30, Coffeeclub LFA 15-29, WZP 15-27, ABC decor 15-21, Ontop 15-20, VZV/Hydrofa 2^ 14-17, Garderen/Dekker 15-14, de Weerlt 14-10, Onderandere 15-10, PS VW 15-7. Derde klasse: Partner advies - Schinkel assurantie 5-3 Vierde klas se: Bieneveldeboys - Jong Arnemui- den 6-6, EPZ - VZV/Hydrofa 3 2-13, de Stoof - Uiterton 2 2-9, Jong Arnemui- den - vv Hebusport 2 0-5, Atofina - Bie neveldeboys 6-16. Stand: Bienevelde boys 12-29, VZV/Hydrofa 3 13-26, NDW advocaten 12-25, vv Hebusport 2 14-24, Garderen/Dekker 2 13-23, Jong Arne- muiden 13-22, Uiterton 2 14-18, Atofina 13-15, EPZ 13-3, de Stoof 13-3. Vijfde klasse: Westkapelle 2 - Jobse timmer werken 4-6, Gouwe gheyt - Torentijd 6-4, Dekker/Tramper 2 - VAW 2 4-3, fc Laurens 2 - TSA brandpreventie 5-11, MO de Schuur - fc Zeeland 8-4, Varian- VZV/Hydrofa 4 5-5. Stand: MO de Schuur 15-45, TSA brandpreventie 15-39, Gouwe gheyt 15-26, fc Zeeland 15-24, Westkapelle 2 15-21, Jobse tim merwerken 15-21, Dekker/Tramper 2 15-21, fc Laurens 2 15-20, Varian 15-15, VAW 2 15-14, VZV/Hydrofa 4 15-12, To rentijd 15-2. Zesde klasse: Westkapel le 3 - fc Laurens 3 5-1, Provincie Zee land - Draadkrabbers 4-8, Torna 2 - v.d. Sluis grondwerk 10-5, Piet Voskamp - SVR 3-9, Domburg 3 - Uiterton 3 11-3. Stand: Domburg 3 15-34, Torna 2 15-35, Westkapelle 3 16-32, vv de In loop 15-31, Janse 16-29, SVR 16-29, fc Laurens 3 15-19, Provincie Zeeland; 15-16, Draadkrabbers 15-15, Piet Vos kamp 15-12, Uiterton 3 15-9, v. d. Sluis.: grondwerk 15-6, ZIERIKZEE - Na een verbinte- nis van één jaar scheiden aan het einde van dit seizoen de we gen van trainer/coach Robert Jongejan en korfbalvereniging All Ready. „Vooral op tactisch gebied kom ik nog tekort en kan ik de groep niets meer leren", beredeneert. Jongejan het besluit. Uiteinde lijk is Robert Jongejan gewogen a en te licht bevonden. Daarom is vorige week in goed onderling overleg besloten om het jaarcon- tract niet verder te verlengen All Ready gaat nu op zoek naar een nieuwe trainer en heeft al contacten met kandidaten. Jon- gejan blijft actief binnen de Zie- rikzeese korfbalvereniging, maar dan bij de jeugd. Jean van Ingen, hier links in actie tegen Misja Alma, had lange tijd zicht op de finale. Die liep hij echter mis. Paul van Dijke en Paul van Rooijen haalden de eindstrijd wel. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18