Zegetocht wordt zoektocht Juventus slaat aanval Milan af PZC Omkoping komt steeds dichterbij Ajax loopt tegen ADO deukje op PSV is ondanks zege ook nog kwetsbaar Feyenoord is na AZ de weg weer al kwijt AZ is op zoek naar vorm en gevoel van voor de winterstop Kromkamp in beeld bij Valencia Recordverlies voor Chelsea Robert wacht op werkvergunning Yildirim gespaard voor Oranje Waterreus naar Glasgow Rangers Arrestaties in schandaal rond Duitse arbiters NAC wint punt van Heerenveen maandag 31 januari 2005 door Jochem Lippmann WAALWIJK - Met een uiteinde lijk eenvoudige uitzege op RKC (1-4) kon PSV gisteren niet weg steken dat de achtervolgers in de eredivisie nog niet hoeven te wanhopen. Zeker als de koploper tijdens het overvolle programma eens een keer niet kan beschikken over de beste spelers, blijkt de club in de middelste en achter ste linie kwetsbaarder dan ge wenst. Met dank aan vooral aanvoer der Mark van Bommel en spits Jan Vennegoor of Hesselink kon RKC niet van de slechte momen ten van PSV profiteren. Na de snelle openingstreffer van Hoo- gendorp - nu al vijf duels op rij succesvol - stond Van Bommel aan de basis van drie doelpun ten van PSV. Hij bereidde de 1-1 van Beasley, de 2-1 van Vennegoor of Hesse link en 3-1 van opnieuw Venneg oor of Hesselink voor. De lange spits maakte op aangeven van Beasley ook nog zijn derde doel punt van de wedstrijd. Met vijf treffers in de laatste twee com petitieduels onderstreepte de Tukker nog maar eens dat hij voor PSV van grote waarde is. PSV zit op sommige posities dun in de mankracht. Bogelund bleek als linksback geen goede vervanger van de zieke Lee. Het is toch al vreemd dat de Eindho- vense club behalve centrumver dediger Bouma over geen enkele linksbenige linksback beschikt. Ook de afwezigheid van* Cocu het zich gelden. Zeker in het eer ste halfuur ontbrak het bij PSV aan een speler die de club op sleeptouw nam. Hiddink bena drukte dat zijn selectie wat hem betreft niet breed genoeg kan zijn. „Ik weet zeker dat we zelfs de jongens nog nodig hebben die vandaag niet eens bij de se lectie zaten." Hij gaf aan dat PSV nog op vele terreinen ambities heeft. „We spelen nog voor de titel, de be ker en de Champions League en kunnen alle spelers heel goed ge- bruiken." GPD ENSCHEDE - Feyenoord blijft maar kwakkelen. Een kleine op leving in Alkmaar werd zater dagavond gevolgd door een nieu we teleurstelling in Enschede: 0-0. Daar kreeg het bange FC Twen te in een armzalige wedstrijd twee keer zoveel kansen. Illus tratief voor de Rotterdamse ar moede was de constatering van trainer Ruud Gullit dat er toch iets positiefs te ontwaren viel: „Verdedigend stonden we goed. We hebben geen doelpunt tegen ^•gekregen." Trainer Rini Coolen van Twente had in de Rotter damse sores van de laatste maanden geen reden gezien om lef te tonen. Het was dat de zon niet scheen, anders had Twen- te-spits Blaise N'Kufo de eerste helft net zo goed een primusje en een goed boek mee kunnen nemen. Hij stond alleen op een eiland. Dat de 29-jarige Zwit ser, geboren in het Zaïre van Mo butu, er op dat eiland nog wat van maakte, kan dus geheel op zijn individuele conto worden geschreven. In de eerste helft sla lomde de merkwaardige speler zijn lange lijf vanaf de achter lijn langs de Feyenoorders Ka- rim Saidi en Hossam Ghaly. Zijn schot werd met een drieban- der onschadelijk gemaakt. Feyenoord-doelman Gabor Ba- bos kreeg er de voet tegenaan, waarna de bal via de grond te gen de lat stuitte. Ook in de tweede helft wurmde N'Kufo zich richting de goal, waarmee alle highlights van de wedstrijd zijn genoemd. De Rotterdammers zagen in de tweede helft alleen nog een kop- bal van Danko Lazovic door Bo- schker verijdeld. GPD door Theo Brinkman DEN BOSCH - De zegetocht van AZ is een zoektocht gewor den. De Alkmaarse club is op zoek naar het gevoel van twee, drie maanden geleden, toen het elftal bijna als vanzelf tien keer op rij won. In Den Bosch vond AZ het zaterdag nog niet terug, de overwinning (0-1) ten spijt. Het gejuich in de kleedkamer deed vermoeden dat AZ zojuist had afgerekend met een concur rent in de strijd om het kam pioenschap. Tegenstander was echter de club met de laagste begroting van de eredivisie, de nummer ze ventien van de stand, de ploeg die van alle clubs het minst wist te scoren: elf doelpunten pas in achttien wedstrijden. Dat AZ tegen dat kwaliteitsar me FC) Den Bosch in de slotfase twee keer ontsnapte aan de ge lijkmaker was veelzeggend. AZ is nog niet de oude en is nu al dolblij met een benauwde zege bij Den Bosch. Opluchting „Voor de winterstop hadden we een gevoel van onoverwinnelijk heid. Dat ontstond zo'n beetje na de overwinning op Auxerre. Dat gevoel is er nu duidelijk even niet", zei Barry Opdam. De krappe winst leidde tot op luchting. AZ had het zichzelf een stuk gemakkelijker kunnen maken. In het eerste halfuur had het de mogelijkheden om afstand te ne men. De Alkmaarders waren op permachtig, gaven Den Bosch AZ-speler Ali Elkhattabi (rechts) is op zoek naar de bal in een duel met Steve Olfers. geen gelegenheid op te bouwen en kwamen op voorsprong door een goal van Stein Iiuysegems. De Belg schoot na ruim een kwartier knap raak uit de draai, Bij die ene treffer van de Belg bleef het echter, hoewel Sek- tioui en Lindenbergh dichtbij een doelpunt waren. Na een halfuur werd AZ allengs slordiger. Kort voor rust begon het zo te klungelen dat Den Bosch bijna langszij kwam via Mourad en Biyadat. Na rust was de thuisploeg via Po wel en Van foto Pies United de Laak nog dichter bij de gelijk maker. Vooral bij de misser van Powel trok trainer Henk Wis man zich de haren uit het hoofd. GPD DEN BOSCH - Valencia wil zich voor het volgende zoen graag met Jan Kromkamp versterken. De Spa: club heeft AZ van de belangstelling voor de rechtsi op de hoogte gesteld. De twee clubs willen de onderhal lingen over de vorig jaar onder bondscoach Marco Basten debuterende international nog niet toelichten. Kromkamp is blij verrast met de belangstelling van Va cia. „Mijn voorkeur gaat uit naar de Engelse of Dr competitie, maar Valencia is natuurlijk niet zo maar club uit Spanje." ANP LONDEN - De ongebreidelde aankoop van dure voetl Iers heeft Chelsea een recordverlies bezorgd. De Lonc se club, die fier op kop staat in de hoogste divisie, noti de over het vorige boekjaar een negatief cijfer van 88i joen Engels pond, ongeveer 130 miljoen euro. De Russische miljardair Abramovitsj kocht Chelsez 2003 en investeerde voor 175 miljoen pond aan niei aankopen, onder wie vorig jaar ook aanvaller Arjen E ben. Hij werkte tevens een schuld van 80 miljoen p weg. ANP/RTR WAALWIJK - Trainer Guus Hiddink van PSV kon ii gewonnen uitwedstrijd bij RKC (1-4) nog niet over; bert beschikken. De Braziliaanse spits beschikt nog i over een werkvergunning. De bedoeling is dat de vrij aangetrokken aanvaller woensdag in het thuisduel i RBC wel deel van de selectie uitmaakt. De 23-jarige Robert trainde zaterdag wel mee met nieuwe ploeggenoten. Met een grote ijsmuts beschem hij zijn hoofd tegen de kou. De aanvaller is niet helen ongewoon aan lage temperaturen. Hij speelde eerder v het Zwitserse Servette en Spartak Moskou. ANP BREDA - Kandidaat-international Yildirim haalde gisl middag het einde van de wedstrijd tegen NAC (1-1) n De middenvelder van Heerenveen moest in de 71e mini naar de kant. „Omdat hij niet goed speelde", was! nuchtere commentaar van zijn trainer Verbeek. heeft de laatste weken veel over zich heen gehad en ma: te een vermoeide indruk. Zijn befaamde voorzet kwan niet meer uit." Het gevaar van een blessure lag ook op de loer. ,,Ik wi hem zijn uitstapje volgende week met Oranje naar Eu land niet ontnemen", aldus Verbeek. ANP GLASGOW - Van het ene op het andere moment ziet wereld van Ronald Waterreus er anders uit. Gisteren! hij nog de tweede doelman bij de Engelse middenmd Manchester City, vanaf vandaag is hij eerste keus bij Gli gow Rangers FC. De voormalige doelman van PSV tekent vandaag een q tract dat hem voor anderhalf jaar aan de Schotse topcl verbindt. De 35-jarige Limburger vervangt de Duit! Stefan Klos, die lang is uitgeschakeld wegens een zwi knieblessure. GPD BERLIJN - De Duitse justitie heeft in het weekeinde vier man nen gearresteerd in verband met het scheidsrechtersschandaal dat het Duitse voetbal in zijn greep houdt. De 39-jarige Kroatische eige naar van het gok-etablissement Café King in Berlijn, waar wed denschappen op professionele voetbalwedstrijden worden afge floten, werd samen met twee van diens broers en de zakelijk leider ingerekend. De mannen worden ervan verdacht in sa menwerking met de 25-jarige scheidsrechter Robert Hoyzer wedstrijden te hebben gemani puleerd. Hoyzer heeft bekend minstens drie wedstrijden met dubieuze beslissingen te hebben beïnvloed. Hij zou hiermee 50 duizend euro hebben verdiend. De scheidsrechter is inmiddels uit zijn functie ontheven. De politie nam in het café nog een aantal bewijsstukken in be slag, waaronder uitbetalingsbe- wijzen van gewonnen wedden schappen ter hoogte van respec tievelijk een miljoen en 1,7 mil joen euro. Ook werden, volgens Duitse media, luxe auto's, een bestelopdracht voor een Ferrari en hoogwaardige technologi sche apparatuur geconfis queerd. Volgens het Duitse weekblad Fo cus zouden drie spelers van de Berlijnse club Hertha BSC even eens bij het schandaal zijn be trokken. Daarbij wordt ook de naam van ex-Ajacied Nando Rafael genoemd. De spelers zou den in Café King zijn gesigna leerd en op de wedstrijd Hertha BSC tegen Eintracht Braunsch weig hebben ingezet. GPD Monsterscores voor Anderlecht en Club Brugge in Belgische competitie van onze sportredactie BERLIJN - Borussia Dortmund en Borussia Mönchengladbach hebben elkaar zaterdag weinig pijn gedaan. De trainers Bert van Marwijk (Dortmund) en Dick Advocaat (Gladbach) stel den samen na afloop vast dat het gelijkspel (1-1) een juiste weergave was van het spel bin nen de lijnen. Alleen schoten ze er allebei weinig mee op. De clubs blijven hangen in de be dreigde zone van de degradatie strijd. Advocaat stuurde zater dag in Dortmund de zes in de winterstop gehaalde aanwins ten (inclusief oud-Ajacied Son- ck) het veld in. De samenhang was dan ook zeker de eerste 45 minuten bij Mönchengladbach ver te zoeken. Dortmund contro leerde het middenveld en kwam ook terecht voor. De Tsjechische international Koller scoorde kort voor het half uur met het hoofd. Dortmund, nog steeds geplaagd door veel blessures en met Smo- larek in de basis, had al eerder op voorsprong moeten komen. Koller miste al na acht minuten een uitstekende kans. Kort daar na miste hij een scherpe voorzet van Evanilson, die na een half jaar blessureleed zijn rentree maakte. „In de eerste helft domineerden we de wedstrijd", meende Van Marwijk later. De rekening voor het gebrek aan scherpte voorin, werd kort na de pauze gepresen teerd. De ploeg van Advocaat, die dit seizoen nog niet op vijan delijk terrein had gewonnen, pakte de zaken wat energieker aan. Dat leidde al na drie minu ten tot de gelijkmaker van Klu- ge. Daarna ontaardde het duel in een vlakke bedoening. „Een terechte uitslag", meende Advo caat. „Wij waren in de tweede helft beter." Bovenaan de ranglijst slaagde Bayem München er gisteren niet in optimaal te profiteren van de misstappen van de con currentie. De koploper kwam niet verder dan 0-0 bij Hertha BSC, dat nu al negen duels onge slagen is. Bayem nam één punt afstand van Schalke 04, dat za terdag met 2-0 verloor bij Kai- serslautern. Italië Juventus heeft de aanval, die AC Milan rond de jaarwisseling op de koppositie inzette, voorlo pig afgeslagen. De Turijnse ploeg won gisteren voor de twee de keer op rij, waar AC Milan net als vorige week verloor. Na de 1-0-nederlaag bij Livorno verloor AC Milan opnieuw, nu op eigen veld van Bologna. De enige treffer viel in de 27e mi nuut en werd gemaakt door Lo- eatelli. Juventus kende geen problemen bij hekkensluiter Atalanta Berg amo. Het werd 2-1 door doelpun ten van Olivera en Del Piero, de laatste uit een strafschop. Spanje Barcelona haalde zaterdaga vond in de Spaanse competitie een ruime zege (4-0) behaald op Sevilla. De ploeg van trainer Rijkaard kwam pas na rust op dreef. Eto'o, Ronaldinho en Giu- ly scoorden voor Barga, Bap- tista maakte namens Sevilla nog Wayne Rooney scoort stijlvol voor Manchester in de wedstrijd tegen Middlesborough. foto lan Hodgson/RTR een eigen doelpunt. Barcelona blijft aan kop van de Primera Di vision, met 51 punten uit 21 wed strijden. Eerste achtervolger Real Ma drid heeft 7 punten achterstand, de Koninklijke won zondag met 1-2 bij Numancia. Sevilla staat na de nederlaag van zaterdag nog vierde, op zestien punten van Barcelona.Voor Real maak ten Beckham en Salgado de tref fers, na rust. Miguel Lopez scoorde in de slotfase tegen. Nu mancia verzuimde in de eerste helft een voorsprong te nemen, Tevenet miste een strafschop. De club blijft daardoor op de laatste plaats in de competitie. Real Mallorca nam afstand van Numancia, door thuis met 3-1 van Getafe te winnen. Het ver schil tussen beide ploegen be draagt nu drie punten. De terugval waarmee Totten- ham Hotspur de laatste weken in het Engelse voetbal worstelt, zette zich zaterdag door. Het elf tal van Martin Jol kwam in de vierde ronde van de FA Cup in de uitwedstrijd tegen West Bromwich Albion niet verder dan een gelijkspel: 1-1. De Spurs mogen het op 12 fe bruari nog eens proberen tegen het in de Premier League onder aan staande WBA. Bekerhouder Manchester United bereikte de vijfde ronde door een simpele overwinning op Middlesbrough (3-0). Rooney maakte twee doel punten. Van de clubs aan de top van het Engelse voetbal maak ten ook Arsenal en Chelsea geen fout. Arsenal klopte Wolverhampton Wanderers met 2-0 dankzij doel punten van Vieira en Ljung- berg. Robin van Persie begon in de basis. Chelsea klopte Birmingham Ci ty met dezelfde cijfers. Huth en Terry scoorden, Arjen Robben kwam alleen na rust in actie. In de top van de Schotse compe titie bleef dit weekeinde alles bij het oude. Koploper Celtic won met 1-0 van Kümamock na dat Glasgow Rangers een dag eerder al met 3-0 de baas was over Livingston. Het verschil tussen de twee titelpretenden- ten bleef drie punten. België Anderlecht en Club Brugge boekten in België forse overwin ningen. Koploper Brugge ver sloeg in het Jan Breydelstadion Oostende met 7-3. Anderlecht was in Brussel iets minder pro ductief tegen Beveren, 5-2. Philippe Clement droeg flink bij aan de monsterzege van Club Brugge door drie keer doel te treffen. Gert Verheyen scoorde twee keer. Club Brugge heeft na twintig duels 53 punten vergaard. An derlecht, dat nog twee wedstrij den tegoed heeft, volgt op twaalf punten. Frankrijk Auxerre leed in de Franse com petitie een pijnlijke nederlaag. Uit tegen Metz verloor de ko mende tegenstander van Ajax in de Uefa-beker met 3-0. Auxerre blijft derde, maar moet Olympi- que Marseille naast zich dulden. Marseille won met 1-3 van Tou louse. Koploper Olympique Lyon kwam zaterdag niet in actie. De geplande uitwedstrijd bij Bastia werd afgelast wegens hevige sneeuwval. ANP/RTR Zou Sieme Zijm afgelopen week ge gokt hebben op de bekerwedstrijd van zijn ploeg Go Ahead Eagles? Ik neem aan van niet, maar er zullen best mensen zijn die dat hebben gedacht na dat hij tegen Willem II keihard in eigen doel schoot. Gokken op voetbalwed strijden is momenteel namelijk een hot item en dan vooral na de bekentenis van de Duitse scheidsrechter Robert Hoyzer. Hij liep vorige week tegen de lamp en bekende dat hij wedstrijden in het Duit se voetbal heeft gemanipuleerd. Ik ben ervan overtuigd dat het beïnvloeden van wedstrijden overal gebeurt, want er gaat nu eenmaal heel veel geld in om. En het wordt ook steeds makkelij ker voor mensen om te gokken op aller lei sportduels. Via internet kun je inzet ten op wat je maar wilt, het is daardoor allemaal veel toegankelijker geworden. Van die Robert Floyzer is het achteraf gezien natuurlijk verschrikkelijk dom wat hij heeft gedaan. Hij is gezwicht voor het geld, terwijl hij nog maar 25 is en een prachtige carrière voor de boeg had. Hoyzer floot nu al in de Bundesli- ga en zou dus ook een grote kans heb ben om volgend jaar in eigen land op het WK te fluiten. Met dat gegeven in het achterhoofd is het helemaal dood zonde dat hij geld heeft aangenomen om duels te beïnvloeden. Naar de redenen kun je alleen maar gis sen. Geldgebrek, is hij onder druk ge zet, was het bedrag zo hoog dat hij het volgens hem niet af kon slaan? Toch blijkt er in Duitsland waarschijnlijk meer aan de hand te zijn. Nu worden twee Kroatische spelers en Nando Rafael van Hertha BSC ook genoemd. En als daar later niets van waar blijkt te zijn, is het heel vervelend dat je naam in een schandaal wordt genoemd. Kijk naar Dick Jol, die jaren geleden beschuldigd werd van gokken bij een groenteboer, op wedstrijden die hij zelf als scheidsrechter had geleid. Voor de rechtbank is hij vrijgesproken, maar toch blijft het Jol altijd achtervolgen. Hij is besmet, maar heeft zich wel pri ma hersteld en in de jaren na die affai re alle grote wedstrijden gefloten die je als scheidsrechter wilt fluiten. Zelf gok ik niet op wedstrijden en ik ben ook nooit gebeld of ik misschien eens een strafschopje kon missen. Ik zou het ook nooit kunnen, want je gooit je naam te grabbel en je zet je toekomst op het spel. Volgens mij heeft Jan Mul der, een kleine verdediger die bij Sparta en Feyenoord had gespeeld, het eens gedaan bij Telstar. Hij maakte een eigen doelpunt en veroorzaakte ook nog een strafschop en later bleek dat hij erop had gegokt dat Telstar zou ver liezen. Ik hoop nu niet dat ik volgende week bij FC Dordrecht een eigen doelpunt maak, want dan gaan mensen mis schien ook aan mij twijfelen. Maar dat hoeft echt niet, want ik zou er nooit aan beginnen. Dennis de Nooijer door Peter van Duyl AMSTERDAM - Juist toen ieder een in Amsterdam weer serieus aan de titel durfde te denken, zakte Ajax genadeloos door het ijs. Van het goede spel en de voorbeeldige instelling van de laatste weken was gisteren te gen ADO Den Haag niets terug te zien. De Amsterdammers mochten zelfs niet ontevreden zijn, dat er na negentig minuten 0-0 op het scorebord stond. Het perfect ge organiseerde ADO Den Haag maakte in de Arena een einde aan een serie van zes Amster damse zeges op rij Misschien nog wel belangrijker was dat het vertrouwen bij Ajax - de jongste maanden met zo veel zorg en energie weer op po ten gezet - een lelijke knauw kreeg. De knappe reeks en voor al de uitstekende start van de tweede competitiehelft hadden het moreel in de Arena goed ge daan. Maar na de afgrijselijke wedstrijd tegen ADO zal de landskampioen de komende we ken (eerst Twente, dan AZ thuis) ongetwijfeld alleen het re sultaat weer centraal stellen. Het was alleszeggend, dat het publiek in de Arena doelman Hans Vonk als man van de wed strijd aanwees. De Zuid-Afri kaanse international was tege lijk zo'n beetje de enige Amster dammer die een voldoende haal de. Zelfs het veelgeprezen verdedi- gingsblok Grygera/Escudé was tegen ADO allerminst feilloos. Al na vijf minuten had Cedric van der Gun moeten scoren na een slippertje van Grygera. Ook in het restant van de wedstrijd waren de beste kansen voor de Hagenaars. Bovendien kwamen tegen het stugge ADO Den Haag de zwak heden van beide centrale verde digers pijnlijk aan het licht. Het duo is in defensief opzicht in de regel ijzersterk, maar het opbou wende gedeelte is en blijft een probleem. Waar snelheid en tempo vereist waren, ging de bal van achteruit veel te traag in de richting van de spitsen. Op dat soort momen ten is ook John Heitinga als cen trale middenvelder niet de meest ideale man. Wesley Sneij- der, wel de speler van de pass, had een totale off-day en werd halverwege afgelost door ven Pienaar. Voorin was het al niet veel ter. Angelos Charisteas, den met de motoriek van Zla Ibrahimovic, kwam in het sl niet voor. Linksbuiten Nico Mitea bewees een helft lang hij in een diepe vormcrisis Bij de Roemeen, na zijn enti in Amsterdam nog als de we Jesper Olsen afgeschilde lukte vrijwel niets. Er ging bij het morrende bliek een luid gejuich op to Ryan Babel na de onderbreki de plek van Mitea overna Maar ook het nieuwe wond! kind kon het verschil dit k( niet maken. Babel zat in dez bij ADO-uitblinker Gill Swa Toen hij later als tweede aanv Ier naast Charisteas werd teerd, was zijn rol helemaal» gespeeld. GPD RIJSWIJK - Heerenveen, vijl op de ranglijst in de eredhii kwam gistermiddag in Breda een remise. Het werd 1-1 NAC. Lurling scoorde NAC, Huntelaar maakte gelij Vitesse, de nummer zes in stand, verloor in eigen huis 1-3 van RBC Roosendaal, Brabanders kwamen door treffer van Frankel achter, m De Groot (2) en Luyten zorgd ervoor dat RBC de laatste pla in de eredivisie overdeed FC Den Bosch, dat van AZ v loor. Subtopper FC Utrecht herste zich maar deels van de beken derlaag in Breda. In Nijmeg werd het 0-0 tegen NEC Nij» gen. FC Utrecht staat, in punt gelijk met nummer zeven JC, op de achtste plaats. FC Groningen won gisteren' het Oosterpark dankzij een tt fer van Nevland met 1-0 van Graafschap. Onderin de eredivisie ven* dert ADO zich steeds verder de degradatie- en nacompetid zone. Met zestien punten v: de Hagenaars is het verschilfl RBC en De Graafschap nu vijf punten. Den Bosch, dat: terdag bij ADO op bezoek 1 heeft nog eens twee punten nu der. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16