zc >afin verpest Australisch feestje Inhalen lijkt wel taboe bij Indoorcross 10% KORTING Jochem Uytdehaage lijkt klaar voor het WK Willeboordse slaat meteen haar slag opALLE lus laat Lleyton Hewitt kansloos in finale eerste Grand Slam van het jaar ifeber tweede Singapore op Atsma in lofdbestuur in wielerbond Opmerkelijke zege Draper Feyenoord en Ajax morsen punten Veldrijder Nys wereldkampioen Kloetinge verslaat Oostkapelle Krappen niet eens in buurt van dartfinale jactie: 0113-315640 f.pzc.nl iil:redactie@pzc.nl jtbus 314460 AA Goes ,-ertentie-exploitatie: ord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; wws-Vlaanderen: 0114-372770; lonaal: 020-4562500. aandag 31 januari 2005 VANAF MORGEN OPÉI- wij willen blije klanten www.autoteam.nl iate Groenewold door Martijn van Beeten BASELGA Dl PINÉ - Europees schaatskampioen Jochem Uytde haage lijkt klaar voor het WK, over vijf dagen in Moskou. Hij werd zaterdag tweede op de vijf kilometer van de wereldbeker wedstrijd in Baselga di Piné. Uytdehaage bleef met 6 minuut 32,58 seconden onder het oude baanrecord van Bart Veldkamp, maar moest de Noorse stayer Oystein Grodum (6.31,39) voor zich dulden. Het brons was voor Bob de Jong en achter hem werden de met rugklachten kampende Gianni Romme, Sven Kramer en Carl Verheijen respectievelijk vierde, vijfde en zesde. Tankte Uytdehaage vertrouwen voor het WK, zijn ploeggenote Renate Groenewold gaat met twijfels naar Moskou. De rege rende wereldkampioene werd zaterdag twaalfde op de 1500 meter, met een achterstand van bijna vier seconden op winnares Anni Friesinger. De Duitse zette met 1.59,46 minuten overigens wel een nieuw baanrecord neer. Op de drie kilometer wist Groe newold zich gisteren enigszins te herstellen. Ze werd vierde, ge deeld met de Canadese Cindy Klassen. Ditmaal was haar ach terstand op Europees allround kampioene Friesinger bijna zes seconden. „Ik reis in elk geval af naar Moskou," stelde Groene wold. „En dan zie ik het wel. In eerste instantie wil ik vooral twee goede lange afstanden rij den." GPD irMarc Molenaars LBOURNE - Sportminnend lbourne maakte zich op voor waar volksfeest maar voor rton Hewitt duurde de Au- ilian Open net een dag te In een boeiende maar wei- spectaculaire finale moest in vier sets buigen voor de van het Russische tennis, rat Safin: 1-6 6-3 6-4 6-4. voor aanvang van de wed- ijd dromden duizenden Au- ilische fans samen op Federa- Square, een groot plein Flinders Street Station, als de vijftienduizend toe- 'uwers die een zitplaats in Rod Laver Arena wisten te lachtigen, dropen ze enkele i later vertwijfeld af. De fi- van het honderdjarige toer- had niet gebracht waar ze hadden gehoopt: de eerste tralische winnaar sinds kEdmondson in 1976. Voor drankomzet had de massale ocht nauwelijks gevolgen, n, niet vies van een biertje, rt zijn titels uitbundig en is maard om zijn liederlijke iten. ir Hewitt bleef de kurk op de Hij mocht in eigen huis p--' BBRÉW iGAPORE - Maarten Lafe- is op de gedeelde tweede lts geëindigd in het Caltex japore Masters, een golftoer- ivan de Europese Tour. 30-jarige Eindhovenaar elde de vierde en laatste ron- n 69 slagen. Totaal kwam hij 275 slagen uit (-15), net als ichotse titelverdediger Colin ïtgomerie. 270 slagen werd de 22-jari- Engelsman Nick Dougherty glorieuze winnaar. In een ep met Montgomerie en de n Thomas Björn pareerde alle aanvallen op zijn koppo- r Dougherty uit Liverpool het de eerste overwinning Ie Europese Tour in zijn car 's die vier jaar geleden een vang nam. Met zijn overwin- l verdiende hij in Singapore 718 euro. De tweede plaats Lafeber was goed voor 9 euro. I was zijn beste prestatie is de overwinning in het Dut- Dpen in Hilversum in okto- 2003. ANP iKT WENDEL - KN- -voorzitter Joop Atsma is rgedragen voor een plaats in hoofdbestuur van de wereld- lerbond UCI. lens het najaarscongres van bond, in september in Ma- 1 moet de uitverkiezing nog bekrachtigd. Twee- Kamerlid Atsma (CDA) zal ?laats innemen van Pieter Ze- bergen, die de afgelopen ialf jaar in het UCI-bestuur vinden in september über- ipt veel wijzigingen in het -bestuur plaats. Bij het con- van de Europese wieler- I UEC tijdens het WK Irijden in Sankt Wendel ;(1, onder leiding van een :van Oost-Europese landen, 'groot aantal bestuurders ver- 'gen. )r de opmerkelijke switch 'ben traditionele wielerlan- ials België en Italië geen ver- ïnwoordiger meer in het l-bestuur. het najaarscongres van de "zal beslist worden over de 'olging van Hein Verbruggen Voorzitter. GPD slechts een half uur aanspraak maken op een goed resultaat. Sa- fin begon nerveus aan de partij en stapelde fout op fout. „Wat ik in de eerste set liet zien, dat kon je nauwelijks tennis noe men. Mogelijk droeg ik de last van twee verloren finales op mijn schouders", stelde hij na af loop. Safin reikte in Melbourne ook in 2002 al tot de finale maar toen liet hij zich verrassen door Thomas Johansson. Vorig jaar was hij volstrekt kansloos tegen Roger Federer. Tegen Hewitt leek het even de zelfde kant op te gaan, maar nu herstelde de robuuste Rus, die in 2000 vanuit het niets de US Open won, zich op indrukwek kende wijze van zijn dramati sche start. Leunend op een geweldige servi ce en een vlijmscherpe back hand (zowel langs de lijn als dia gonaal) zette Safin zijn tegen stander met de rug tegen de muur. Hewitt, die een wat uitge bluste indruk maakte, kon hem bij zoveel machtsvertoon slechts lof toezwaaien. „Marat speelde onwaarschi jnlijk goed en niet al leen vandaag. In de halve finale deed hij ook al iets dat niemand voor mogelijk hield; hij versloeg Federer. Hij heeft deze titel meer dan verdiend", slikte He witt een bittere pil. Het humeur van Safin werd er bij alle loftuitingen alleen maar beter op. De 25-jarige Rus, twee jaar geleden ver afgegleden door een polsblessure, bewees dat hij ook de kwinkslag tot in de finesse beheerst. Zijn toe spraak dix-ect na afloop van de fi nale behoort nu al tot de klassie kers en ook de in kleedkamer weet hij de lachers op zijn hand. „Een beetje gevoel voor humor kan nooit kwaad", verzekerde hij. Onzeker Toch maakte hij er geen geheim van dat hij zich tijdens de finale nog behoorlijk onzeker voelde. „Ik heb wel wat schietgebedjes gedaan, ja. Deze titel betekent ook zo veel voor me. Eentje kun je er winnen bij vergissing, zo als ik deed in New York. Die overwinning kwam ook voor mij volkomen onverwacht. Vervol gens heb ik twee finales verlo ren. Dan ga je twijfelen aan je zelf. Kan ik het nog wel? Want een finale halen, dat telt niet. Een finale winnen, daar gaat het om." Safin neemt zo snel mogelijk het vliegtuig naar Moskou. Hij kan rekenen op een warm ont haal. Voor Hewitt zullen de kri tieken in eigen land niet mals zijn. Alleen als je wint heb je vrienden en daar had hij er al niet zo veel van. Niet iedereen in Australië is gecharmeerd van het opgefokte gedrag dat Hewitt zo ongeveer tot zijn handels- merk heeft gemaakt. Tegelijker tijd verdient hij respect voor zijn enorme vechtlust. Hewitt, die een paar helse ge vechten leverde, gaf zonder meer kleur aan deze editie van de Australian Open. Mede daar door brak het toernooi records op alle fronten: ruim 543.000 be talende bezoekers, de hoogste kijkcijfers en de meeste treffers ooit op de eigen website. Hewitt zette met zijn finaleplaats het sportgekke Australië in vuur en vlam. De kreet come on, waax- mee hij zichzelf op belangrijke momenten in de wedstrijd op pept, is gemeengoed geworden. Eerder deze week verstoorde een lokale fietser nog een ge bedsdienst in een van stadspar ken door tijdens een moment van bezinning tussen de menig te door te fietsen en keihard co- me on te gillen. De lawaaimaker is prompt aangeklaagd. GPD pagina 17 Serena VUilliams terug op troon Marat Safin bekroonde een fantastisch Australian Open gisteren met de eindoverwinning. foto Adrees Latif/Reuters Lewis Gregory wint Dutch Open in Goes bij zijn derde poging van kop af Drie verschillende winnaars, één belang rijke overeenkomst. Dave de Jonge (125 cc), Steven Engelen (250 cc) en Lewis Gregory (Dutch Open) zegevierden za terdag tijdens de Indoorcross in Goes al lemaal van kop af. Op inhalen leek in de Zeelandhallen een taboe te rusten. door Bauke Boersma GOES - Welbeschouwd had de avond in de Goese Zeelandhallen nooit tot ver na elven hoeven duren. Immers, de win- Anticiperen naars van de 125 cc, 250 cc en de Dutch Open stonden, zo bleek achteraf, na hel vallen van het starthek al vast. Gewoon na één ronde afvlaggen dus, en het bijna drieduizendkoppige publiek bij het motorsportevenement had thuis de koffie kunnen gebruiken. Nu kwam de meute nog maar net op tijd voor het slaapmutsje. En bij het nut tigen daai'van zullen ongetwijfeld nog een keer de belevenissen in Goes de re vue zijn gepasseei'd. Zoals de spectacu laire valpartijen, die allen zonder ei*n- stig letsel gepaai'd gingen. Of de mooie, hoge en risicovolle sprongen van de lij ders. En uiteraard de capiiolen van publieks lieveling Mai-co Stallmann, de Amster dammer met een Zeeuws verleden. Hij werd slechts zevende in de Dutch Open, maar kreeg wel meer dan eens de han den op elkaar en vóór de monden. Trommelvliezen Toch zal er in menig huiskamer vast ook zijn nagebabbeld over het gebrek aan wedstrijdspanning bij de Indoor cross. Dat tekoi-t aan spanning in de ro- keiige en ronkende Zeelandhallen, die door astmapatiënten en mensen met ge voelige trommelvliezen beter gemeden kon worden, had alles te maken met het parkoers, waai-op inhalen moeilijk, zo niet onmogelijk was. „Het is een kort parkoers, met veel bochten. Het leent zich niet zo goed voor inhalen", beaamde de Belg Jurgen Wybo, die tweede werd in de Dutch Open. „Of dat jammer is voor de wed strijd? Niet per se. Er is heus meer dat een motorcross interessant maakt. En stai'ten is ook eeix kunst. Dat degene die dat het beste doet, uiteindelijk ook wint, vind ik geen probleem. Ook al was ik dat vandaag dan zelf niet." Want de beste starter, dus finisher, was Lewis Gregory. En dat was geen toeval, zo vertelde de 19-jarige coureur uit En gelse Gloucester naderhand. „Als je goed en serieus met je sport bezig bent, ken je het parkoers en weet je dat inha len hier in Goes moeilijk is. Daar moet je op anticiperen. Daarom was mij er tij dens de trainingen alles aan gelegen een scherpe tijd neer te zetten. Zodat ik een goede staitpositie zou hebben." Die beroepsernst, Lewis Gx-egoxy be- diïjft de motorsport sinds elite jaar op professionele basis, betaalde zich uit. De Engelsman stond vooraan bij het starthek, spoot met zijn Suzuki als eer ste weg en de rest van het veld zag ver volgens zestien ronden lang alleen nog maar zijn achtei'ste. „Ik heb de eerste ï'onden alleen maar vooiTiit gekeken", zei Lewis Gx-egory, voor wie na twee tweede plaatsen in de voorbije twee edi ties van de Indooi-ci-oss in Goes nu het gezegde driemaal is scheepsrecht op geld deed. „Ik wilde jagen, jagen, en nog eens jagen. Om te proberen het gat zo groot mogelijk maken." Dat lukte al Lewis Gregory (rechts, nummer 12) neemt bij de start van de Dutch Open direct de leiding en zal die niet meer afstaan. foto Willem Mieras rap. Marco Stallmann bleef aanvanke lijk in de buux*t, maar moest vlot afha ken. Waarna Lewis Gregory na enkele ronden in het niemandsland achter hem Jui-gen Wybo als eei'ste achtervolger spotte. De kleine Belg was de uitzonde ling op de regel dat inhalen in de Zee landhallen taboe was. Hij werkte zich na een beroerde start immers razend snel op naar de tweede plaats, maar de 'Prins van Dortmund' kon een knieval voor de 'Koning van Goes' bij lange na niet meer voorkomen. Consolideren „Vanaf halfweg koers was het voor mij een kwestie van consolideren", stelde Lewis Gregory, die deelname aan de Eu- ï'opese Grand Prix' en een avontuur in Amerika ambieert. „Het hoofd erbij houden, geconcentreerd blijven en voor al geen gekke dingen meer doen. Zor gen ook dat ik de motor overeind zou houden. Dan kon de winst mij niet meer ontgaan." Alleen in de 250 cc nationaal, waarin Pascal de Zeeuw (Heikant) vijfde, Mat- thijs Lampio (Vlissingen) negende en Willem-Jan den Engelsman (Middel- burg) twaalfde wei-d, was enigszins sprake van spanning. Al kwam de aan val van Kris Fleerackers op Steven En gelen, die ook al vanaf de stax-t leidde, een fractie te laat. De Belg sloop elke ronde een metex'tje naderbij, maar de coureur uit het Brabantse Huijbergen sloeg Fleex-ackers' coupe in de laatste bocht voor de finish bekwaam neer. Dat was ergens wel een beetje jammer. Niet omdat Steven Engelen de zege niet was gegund, integendeel. Maar wél om dat Kris Fleerackers met een geslaagde machtsgreep keurig had kunnen weer leggen dat er tijdens de Indoorcross een taboe rustte op inhalen, pagina 24 Van Liere wil vooral genieten op de motor MELBOURNE - De Austi-alische tennisser Scott Draper heeft een bijzondere tenniszege geboekt op de Austi-alian Open. Samen met zijn landgenote Stosur won hij de titel in het gemengddubbelspel. Het duo, dat niet geplaatst was, versloeg in de finale de als viei'de geplaatste Zimbab- waan Kevin Ullyett en de Zuid-Afi'ikaanse Liezel Pluber. Draper stond begin van de week nog op de golfbaan. Hij maakte zijn debuut als golfpx-of. Hij vei-ving in Melbourne Todd Reid, die zich op het laatste moment terugtrok. Dra per begon vervolgens met Stosur aan een opmex-kelijke ze gereeks, die uitmondde in beider eerste grandslamtitel. Het Zimbabwaanse tennisduo Wayne Black en Kevin Ul lyett won het mannendubbelspel. In de eindstrijd van het toernooi was het duo in twee sets te sterk voor de Ameid- kaanse broers Bob en Mike Bx-yan, 6-4 6-4. Voor de als tweede geplaatste Bryan-broers was het de tweede keer op rij dat de finale in Melbourne werd verloren. ANP GOES - In de eredivisie van het betaalde voetbal morsten Ajax en Feyenoord punten. Ajax stelde in de Arena zwaar teleur met de 0-0 tegen FC Den Haag, terwijl Feyenoord in Enschede in een draak van een wedstx-ijd niet langs FC Twente kwam. Ook dit duel eindigde in 0-0. PSV en AZ wonnen wel. PSV versloeg RKC met 1-4 en AZ won met 0-1 bij FC Den Bosch. pagina 16 SANKT WENDEL - De Belg Sven Nys is in het Duitse Sankt Wendel wereldkampioen veldrijden geworden. De renner van Rabobank reed in de slotronde weg bij zijn landgenoten Erwin Vervecken en Sven Vanthoux-enhout. Vervecken werd op enige afstand tweede, Vanthoui-en hout dei-de. Beste Nederlander was Wilant van Gils die als tiende de finish passeei-de. Richai-d Gi'oenendaal leek zich te gaan mengen in de strijd om de medailles maar kwam in de slotfase ten val. De Nederlands kampioen ein digde uiteindelijk als zestiende, pagina 17 Wijs heeft eindelijk regenboogtrui KLOETINGE - In de derby tussen Kloetinge en Oostka pelle in de eei-ste klasse van het zaterdagvoetbal zoi-gde Istvarx Bakx van Kloetinge voor een fraai hoogtepunt. Met een welgemikt schot verraste hij vanaf vijftig meter de keeper van Oostkapelle: 2-0. pagina 19 Bakx geeft zege Kloetinge extra glans van onze sportredactie SOFIA - Dat judoka Elisabeth Willeboordse een doorzetter is, bleek zaterdag weer eens in So fia tijdens de Open Bulgaarse kampioenschappen. De Zeeuw se schreef het toernooi in de klasse tot 63 kilogram op haar naam ondanks een pijnlijke schouder. De 26-jarige Goese kampt al lan ge tijd met een pijnlijke schou der en kan daardoor niet opti maal ti'ainen. „Tijdens de wed- sti'ijden gebi-uik ik pijnstillers, ik heb dan geen pijn, maar kom kracht te kort. Het rare is dat het met een andex-e tactiek ook goed lukt. Ondanks die blessux-e heb ik veel zelfvexirouwen." Willeboordse judoode in Sofia een droomtoemooi, maar i*elati- veerde dat met de opmerking dat niet alle toppers aanwezig waren. „Die zijn er volgende week wel in Parijs. Ik was hier nog xxiet super en kan nog wel vijftig procent beter. Laten we hopen dat ik die er in Pai'ijs uit haal." De weg naar de finale had voor Willeboordse het uit ex-lijk van een vierbaansweg zonder gelijk vloerse kruisingen. In de eerste ronde had ze de voor eigen pu bliek judoënde Bulgaarse Nedel- cheva al snel op de knieën dank zij een ax-mklem en in de tweede partij moest de Roemeense Roibu er op dezelfde manier aan geloven. Ongeloof In de halve finale keken velen met ongeloof naar de zege van Willeboordse op de Oekraïnse Gerasymenko. Zij had eerder de nummer twee van de Olympi sche Spelen geëlimineex-d, maar lag tegen de Zeeuwse al na tien seconden op haar rug. De finale was een thriller van de eerste orde. Met nog vijf secon den te gaan had de Sloveense Urska Zolnir, die eerder te stexfk was geweest voor Vx-iezema, een koka voorsprong. Toen sloeg Willeboordse alsnog haar slag. Met een buitenwaax-tse haak (o-soto-gari) werd de bron- zen-medaillewirmares van Athe ne naar het zilver verwezen. De Open Bulgaarse titel was voor haar. „In de finale ben ik nooit in paniek gex-aakt. Ik had steeds het gevoel dat ik haar nog kon verslaan." Willeboordse sloeg in Sofia twee vliegen in één klap. Ze won niet alleen het toernooi, maar zette Daniëlle Vriezema, haar gx*ote concurrente voor deelname aan het EK in Rotter dam, meteen op grote achter stand. Terwijl WiHebooi-dse de volle zestig punten voor de Wox-ld Cup liet bijschx-ijven, bleef Vriezema op nul staan. Zij- vex-loor in de hex-kansing van Ge rasymenko, die door Wille- boox-dse binnen tien seconden werd opgex-old. VELDHOVEN - Karin Krappen heeft een beroerd Open Neder land achter de rug. De Vlissing- se dartster werd in het indivi duele toernooi in het Brabantse Veldhoven al in de derde ronde uitgeschakeld en bij de koppels stx-uikelde Krappen met Roelie Bakker net voor de kwartfinale. Het solodebacle voor Kaï-in Krappen tekende zich zaterdag feitelijk al in de eerste x-onde van de Open Nederland af. De Vlissingse had de grootst moge lijke moeite met Vanessa Suitel- la (3-2). Claudia Heemskei'k kon ze vex-volgens ook nog de baas (3-1), maar in de derde x-onde liet Max-gx-eet Nijp aan duidelijk heid niets te wensen over: 0-3. In het koppeltoernooi ging het aanvankelijk soepeitjes met Krappen en haar partner Roelie Bakker. Maar na vier 2-0-zeges, was het eerste beetje echte te genstand te veel gevraagd. Het Engelse duo Crissy Manley en Michelle Jackson baande zich via de cijfers 2-1 naar een plaats in de kwartfinale. Remi Persijn uit IJzendijke ver loor zatex-dag van Mex-vyn King. Na vrijgeloot te zijn in de eerste ronde en vervolgens drie fraaie zeges, was de vermaax-de Engels man een te groot obstakel voor een plek bij de laatste 128: 3-0. Tony Eccles won het toernooi bij de mannen. De Engelsman versloeg in de finale zijn landge noot John 'Boy' Walton met 3-0. De jonge Russin Anastasia Do- bromislova veroverde de titel bij de vrouwen. Zij versloeg in de eindstrijd de Engelse Claire By waters met 3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15