ma Carnavalsvuurwerk blijft taboe PZC Kleurig, soms primitief en abstract PZC Het dorp is in veiligheid Nieuwe huisartsenpost begint met tekort Broers bestraft voor zinloos geweld Aazet PZC Druk achter bouw in Hoompje College broedt op gat Oostburg Lampionnenfeestje voor koningin Ophef over verdwijnen onderzoek VARISO [steken in de polder is volgens Hulster Vossen geen goed alternatief Kinderen geven gedicht kleur 'arkeersysteem ind februari Zondag geanend zaterdag 29 januari 2005 z 15 SLUIS - De projectontwikkelaar die een appartementen complex wil bouwen in het voormalige gebouw de Provi dence (in de volksmond het Hoompje) moet opschieten. Dat heeft de gemeente hem laten weten. Het gebouw staat er verpauperd bij. Op vraag van raadslid A. Basting (Dorpsbelangen en Toerisme) deelde wethouder J. Pro voost donderdag tijdens de gemeenteraadsvergadering mee dat de projectontwikkelaar heeft aangegeven dat hij wil bouwen. Het pand staat op de monumentenlijst. SLUIS - Het Sluise college van burgemeester en wethou ders hoopt de gemeenteraad volgende maand meer duide lijkheid te kunnen geven over het afgebrande pand Markt nummer 8 in Oostburg. De PvdA-fractie diende tijdens de raadsvergadering in het Sluise Belfort een motie in, waar in zij aangaf de situatie rond het 'gat op de Oostburgse markt' zat te zijn. De partij vroeg het college daarom op de kortst mogelijke termijn een oplossing aan te dragen, zodat het pand weer een volwaardig deel van de Markt kan worden. D&T-fractievoorzitter C. Bolijn onder schreef de motie, al hekelde ze het dwingende karakter van de brief. Ook burgemeester J. Sala vond dat de PvdA erg stevig door de bocht ging. „Wij willen er als college mee aan de slag. De komende maand zal ik alles uitzoe ken", aldus Sala. De motie is een maand aangehouden. BIERVLIET - Voorafgegaan door dweilband Leute Boven Alles liepen gisteravond zo'n 120 kinderen en begeleiders met kleurige lampionnen door de straten van Biervliet. De tocht voor jeugdigen van één tot tien jaar was georga niseerd door evenementencomité Biervliet en peuterspeel zaal Dikkie Dik, ter ere van de verjaardag van koningin Beatrix. Zij is maandag jarig, maar uit praktische overwe gingen werd een vroegere datum gekozen: „Op maandag avond hebben veel kinderen sportieve of hobbyverplich tingen", aldus M. Lippens van het evenementencomité. Na afloop van de tocht kregen de kinderen in het dorps huis een drankje en een traktatie. De organisatie toonde zich zeer tevreden met de opkomst. ZIERIKZEE - Een meerderheid van de gemeenteraad op Schouwen-Duiveland eist uitleg over de rol van gemeente secretaris J. de Vos bij een verzwegen onderzoek. Giste ren bleek dat De Vos verantwoordelijk is voor het zoge naamde benchmarkonderzoek, dat twee jaar ongebruikt in het archief lag. Dit onderzoek naar de omvang van het personeelsbestand van Schouwen-Duiveland is in septem ber 2002 uitgevoerd, zonder medeweten van het college. Uit het rapport blijkt dat Schouwen-Duiveland twintig procent meer ambtenaren in dienst heeft dan vergelijkba re gemeenten. Het onderzoek is vervolgens door ambtena ren ongebruikt in het archief gestopt. De kwestie is voor verschillende fracties reden om nog eens kritisch te kij ken naar het functioneren van gemeentesecretaris De Vos. De fractie van Alert! gaat hierin het verst. Fractie voorzitter J.van Felius:„Ik denk dat het college tegen be trokkene had moeten zeggen dat hij maar uit moet zien naar een andere functie." De meeste andere fracties hou den het voorlopig bij het voeren van een stevig gesprek. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De huisartsen post (HAP) in Terneuzen komt 600.000 euro tekort op de begro ting voor 2005. Dat bleek giste ren tijdens de opening van de nieuwe locatie bij ziekenhuis De Honte. De huisartsenpost draait al ruim twee weken op de nieuwe locatie, maar gistermiddag werd het onderkomen pas offi cieel geopend. Voorzitter J. Bos man van de Coöperatieve Huis artsenpost De Honte stond in een toespraak stil bij de tot standkoming van de huisartsen post, om vervolgens een blik op de toekomst te werpen. „We kunnen stellen dat we op deze nieuwe locatie weliswaar fy siek wat ruimer in onze figuur lijke doktersjas zitten, maar fi nancieel wordt ons te strak de broekriem aangetrokken." Bosman doelde op de invoering van de normering van de 'huis artsen dienstenstructuren', die is gebaseerd op een bedrag per inwoner. Dat houdt in dat de huisartsenpost in De Honte zal moeten volstaan met een be drag van ruim 1,1 miljoen euro. „Dit betekent dat we in 2005 starten met een tekort op de be groting van 600.000 euro. Dat is een grote tegenvaller. Deze huisartsenpost zal in de komen de maanden moeten bewijzen dat ten aanzien van de norme ring een 'status aparte' noodza kelijk is, om de huisartsenzorg tijdens de avond, nacht en in het weekend te waarborgen. Precies zoals het uitgangspunt van de minister was bij het in stellen van de huisartsen dien stenstructuren." Algemeen di recteur P. Rademacher van Zie kenhuis Zeeuws- Vlaanderen hekelde in zijn praatje de ver keerssituatie nabij het hospi taal. „Het kruispunt bij de Sint Annapolder moet snel worden opengesteld voor alle verkeer, voordat er ongelukken gebeu ren. De toe- en afvoerwegen naar het ziekenhuis, en dus ook de HAP, laten nog veel te wen sen over", aldus Rademacher. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Meeu- wisse hekelde gisteren het ge drag van twee Terneuzense broers: „Het interesseert jullie geen bal wat die jongens is over komen. Jullie hebben totaal geen spijt van de knokpartij." De achttienjarige verdachte werd veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk. Zijn twintigjarige broer kreeg zestig uur werkstraf en twee weken voorwaardelijke celstraf opge legd. De jongste werd zwaarder gestraft omdat hij nog maar net veroordeeld was voor een ge weldsdelict en bovendien een scooter had geheeld en betrok ken was geweest bij het stelen van brood. „De tijd van werk straffen is voorbij", vond de po litierechter. De broers hadden 3 mei in Ter- neuzen zonder enige aanleiding twee jongens bij het winkelcen trum aan de Alvarezlaan aange vallen en mishandeld. „We vroe gen om een pluk tabak, want dat hadden we nodig voor een joint. Ik heb een klap gegeven, maar dat was niet de bedoe ling", zei de jongste.Getuigen hadden verklaard dat de opge fokte broers er stevig op los had den gemept. Advertentie KOZIJNEN - ZONWERING BIJ AANKOOP VAN KOZIJNEN Landal Een aktie In samenwerking met www.aazet.nl Kapelle - Tel. 0113-3303 J3 'Vloog nom de yomwootden.<#- De tekeningen die de leerlingen van groep acht van basisschool De Hille maakten, zijn te zien in de openbare bibliotheek in Terneuzen. door Ralph van Wolffelaar TERNEUZEN - Hoe lang Frangois over zijn tekening gedaan heeft? „Twee les sen, maar ik moest me nog haasten om het af te krijgen", zegt hij. „Ja, omdat je constant zat te praten", bitst klasge noot Wouter hem toe. Wethouder C. Liefting opende gisteren een tentoonstelling van 21 tekeningen van leerlingen van groep acht van basis school De Hille in de bibliotheek van Terneuzen. De kinderen mochten naar aanleiding van Landelijke Gedichten dag ieder op hun eigen manier invulling geven aan een gedicht van de lokale dichteres Johanna Kruit. In een samenwerking tussen de stich ting Toonbeeld, de bibliotheek en De Hille is docente Henriëtte Timmermans met de leerlingen aan de slag gegaan. „Het eindresultaat is kleurig, primitief soms en abstract", zegt ze over de hier en daar bonte tekeningen. „De leerlingen waren niet erg gewend aan het uiten van creativiteit, vandaar dat we zijn begonnen met een voorstu die. In de eerste les hebben ze de grote lijnen op papier gezet, waarna in de tweede les de daadwerkelijke tekening is gemaakt." Voordat wethouder Liefting het lint doorknipt en daarmee de tentoonstel ling officieel opent, leest Yasemin (11 jaar) het gedicht van Kruit voor. Yasemins tekening is bijzonder geel ge kleurd door de vele duinen. „De wolken waren eerst mooi golvend, maar door het opdrogen van de verf ziet het er nu toch wat anders uit", legt ze uit. Molen Ook Yasemin heeft een molen in haar tekening, net als de andere twintig leer lingen hadden na het eerste ontwerp. Een aantal van hen heeft de molen voor foto Peter Nicolai de uiteindelijke versie toch maar wegge haald. De tekeningen, die ingelijst aan de muur van de bibliotheek hangen, zijn gemaakt met pastelkrijt, plakkaatverf en zijdevloei. Zijn op sommige de kleur vlakken verduidelijkt met woorden, an dere zijn bijzonder abstract. Lerares Miriam Hamelink is erg te spre ken over het samenwerkingsproject. „De leerlingen moesten duidelijk even op stoom komen, je zag het enthousias me groeien. Toen er een open dag van Toonbeeld gehouden werd, is een aan tal leerlingen daar naartoe geweest. De interesse is er wel, als het maar gestimu leerd wordt." De tentoonstelling is nog te zien tot woensdag 9 maart. bor Frank van Cooten IULST - Carnavalsstichting lc Vossen in Hulst gaat probe- en om het Hulster carnaval in te toekomst toch weer af te kun- en sluiten met het traditionele uurwerk. Met oudjaar zie ik vuurwerk ie lucht ingaan dat wij ook wil- tn gebruiken als afsluiting van iet carnaval. Wij mikken im- lers ook op gewoon consumen- envuurwerk. Maar op vasten- vond mag het niet in het een- rum van Hulst. Dat steekt as", zegt secretaris P. van de grkhove. Vooral ook omdat het vuur- rerk door een professioneel be- irijf wordt afgestoken. Abso- lUt veilig dus. Als er iemand an de brandweer bij is, is er he imaal niets aan de hand." Toestemming Ie provincie wilde De Vossen iel toestemming geven om vuur- lerk in de polder af te steken, 'an de Kerkhove: „Dan is het ef- ect natuurlijk helemaal weg. Jaarnaast heb je zwaar kaliber uurwerk nodig als je nog iets lil zien op de Grote Markt. En iat verhoogt de kostprijs. Vroe- er lieten we voor driehonderd ulden een vuurwerkbedrijfje it België komen. Nu zou het al auw drieduizend euro kosten." 1 met al reden voor De Vossen m hiervan af te zien. let vuurwerk hoorde altijd bij «t. carnaval in Hulst. Het werd [gestoken bij de basiliek en la- IULST - Het parkeerverwijs- ysteem in Hulst wordt eind fe- raari opgeleverd. lit elektronische systeem ver- ijst automobilisten via drie putes naar beschikbare par- eerplaatsen. Tevens worden ac- iviteiten en evenementen aange ven en staat op de borden wei ewegen in het centrum zijn af- [esloten. Medio december werd (estart met de voorbereidende ferkzaamheden. la de carnavalsdagen wordt be- |onnen met het plaatsen van de lorden, gevolgd door de installa- ievan de server in het stadhuis, fa het aanbrengen van benodig- le telefoonverbindingeh kan iet systeem worden getest. )eze test duurt ongeveer een peek. ter op het Ravelijn in het ver lengde van de Hulster Nieuw- landweg. Sinds de vuurwerkramp in En schede zijn de regels echter aan gescherpt. Zodoende is er voor het derde achtereenvolgende jaar geen vuurwerk als afslui ting van het Hulster carnaval. Evenals vorig jaar sluit het leut- feest nu op dinsdagavond af met twee confetti-kanonnen in com binatie met een lasershow. De strengere veiligheidseisen hebben ook gevolgen voor de op tocht. Om de veiligheid van de stoet te waarborgen worden 25 verkeersregelaars ingezet. Om dat de vele vrijwilligers van De Vossen al op andere terreinen worden ingezet, schakelt de stichting een semi-professionele vereniging uit België in. Deze vereniging is gespecialiseerd in begeleiding van carnavalsop tochten, wielerkoersen en derge lijke. Elf optochtbegeleiders zor gen ervoor dat de doorstroming van de stoet een stuk vlotter gaat dan vorig jaar. De overige veertien komen bij kruispunten en andere verkeersknooppunten te staan. De optocht in Hulst telt dit jaar 22 wagens. Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl foto Peter Nicolai door Frank van Cooten TERHOLE - Het begon veertig jaar geleden met het oplaten van een proefballonnetje. Giste ren was de cirkel rond. Leerlin gen van basisschool Ter Vliet lie ten tientallen ballonnen op en daarmee is de rondweg Terhole officieel geopend. „Het dorp is in veiligheid", zei burgemeester J.F. Mulder tref fend bij de opening van de weg. De inwoners van Terhole vroe gen al sinds de jaren zestig om een rondweg. De zaak kwam in een stroomversnelling door twee dodelijke ongevallen, een paar jaar geleden. Met name na het dodelijke ongeval op de doorgaande weg door Terhole werden snel spijkers met kop pen geslagen. Verkeersveilig heidsorganisatie 3VO en de dorpsraad haalden vijfduizend handtekeningen op. Mede dankzij financiële steun van verzekeraar ZLM tekenden de voormalige gemeente Honte- nisse met de pi-ovincie en Rijks waterstaat een overeenkomst om de rondweg binnen vijf jaar te realiseren. Maar binnen drie jaar is de klus geklaard. „De rondweg Terhole is het snelste project van Rijkswaterstaat in Zeeuws-Vlaanderen", aldus wet houder E. de Deckere. Vogelaarweg Bij de laatste raadsvergadering in de oude gemeente Hontenisse sprak burgemeester A. Vogelaar de hoop uit dat hij bij de ope ning van de rondweg aanwezig mocht zijn. Zijn wens kwam uit. Sterker nog, de rondweg draagt zijn naam: de burgemeester A. Vogelaarweg. Vogelaar trok sa men met wethouder De Deckere het doek weg waarna het bordje werd onthuld. Officieel blijft de rondweg overigens N60 heten. Kinderen laten ballonnen op bij de officiële opening van de rondweg Terhole. Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen. Deze actie loopt tot en met 12 maart. Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig. Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart. het alfabet van Zeeland Advertentie Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 73