Vleer onderzoek locatie school Stap nu in Ti W ïïr ijïïö Rake beschouwingen uit de ton Kauwgom-irritatie trekt aandacht aad Terneuzen vraagt meer zekerheid over beste plek Oude Vaart morgen in Vlissingen: gratis parkeren - overdekt winkelen www.winkelcentrumvlissingen.nl BDELSCHER DAGEN ff - peraties mogelijk iet volledig vergoed Rien de Bruine geniet bij Kloetinge 21 Hond bijt kleuter in gezicht File in Zeeuws-Vlaanderen Paardenfokkerij mag uitbreiden Lichtmasten voetbalveld afgekeurd zeeuwse almanak Vissen lactie: 0113-315649 '.pzc.nl jail:redactie@ pzc.nl tbus 314460 AA Goes (ertentie-exploitatie: ird- en Midden-Zeeland: 0113-315520; uws-Vlaanderen: 0114-372770; ijonaal: 020-4562500. lerdag 29 januari 2005 editie Zeeuws-vlaanderen v irRené Hoonhorst RNEUZEN - Burgemeester wethouders van Terneuzen eten opnieuw onderzoek n naar alle mogelijke loca- voor nieuwbouw van basis ooi Oude Vaart. Behalve een aan de Tamarindestraat en a isluiting bij een brede school de Dokweg moet nog eens ]rden bekeken of uitbreiden de huidige vestigingsplaats [i n optie is. Oude Vaart zeven nog bruikba re lokalen sloopt, kunnen ande re schoolbesturen daar later naar verwijzen om eigen wensen bij de gemeente op tafel te leg gen, vreesde CDA'er R. Brugge- man. SGP'er C. van Burg, indiener van de motie, benadrukte het be lang van 'zorgvuldige besluitvor ming'. „De raad wil luisteren naar de burger en inbreng van wijkraden serieus nemen. De raad wil een transparant besluit vormingsproces waarbij de juis te, keuze gebaseerd moet zijn op feitelijkheden en gewogen argu- ihenten", stelde hij. Van Burg voegde er aan toe dat het besluit vormingsproces 'veel spanning geeft bij besturen, leerkrachten, onderwijzers, ouders, kinderen en bewoners'. Geen dwang Wethouder C. Liefting ontkende dat niet, maar liet na afloop van de raadsvergadering nogmaals weten dat hij constructief over leg voert met het schoolbestuur. En hoewel het college voorstan der is van een forse brede school aan de Dokweg - waar naast een bibliotheek en school(tand)arts ook ruimte komt voor de katho lieke Willibrordusschool - bena drukte Liefting dat de uiteinde lijke beslissing aan het schoolbe stuur is. Van dwang door het da gelijks bestuur, waar enkele fracties het college van beschul digden, is geen sprake. De onderzoeksopdrachten van de raad verontrustten de wet houder overigens niet. Hij kon weliswaar niet direct aangeven hoe precedentwerking kan wor den tegengegaan, maar rekent er op dat het door de raad vast gestelde Onderwijshuisvestings- plan mogelijkheden biedt. „Wat de gevraagde onderzoeken be treft, is alles al uit en te na on derzocht. De raad kan binnen kort inzicht krijgen in alle bere keningen en afwegingen." De wethouder kreeg steun uit onverwachte hoek. C. Freeke van oppositiepartij LCF vond de motie van zijn collega-raads leden ongepast. „De wethouder onderhandelt met het schoolbe stuur en zo hoort het. Als leer krachten, ouders of buurtbewo ners een voorkeur voor een be paalde locatie hebben, moeten ze het schoolbestuur benaderen. Rechtstreeks, dan wel via de me- dezeggenschaps- of ouderraad", betoogde Freeke. (Advertentie) kijk ook eens op: van woensdag J Bt/m zaterdagfebruari (geen koopavond) H) fl IJ 3 M. Grote Markt 11 -13 4461 AH Goes Telefoon: Oil 3 227607 Buutreedner Bart Hollestelle, alias 't Holle Vat, vermaakt een volle zaal, met het college van B en W voorop. door Sheila van Doorsselaer HULST - Het buutreednen in Hulst is niet los te zien van carnaval; daarom viert het ver maarde Hulster tonpraat-festi- val dit jaar een jubileum. Al 22 jaar (een veelvoud van het zot- tengetal 11) wordt vanuit de ton de Hulster samenleving en poli tiek op de korrel genomen. En hoe. Het hoeft in de ton niet per se over politiek te gaan, maar de 'fratsen' van het gemeentebe stuur doen bij de buutreedners de inspiratie nog altijd flink op borrelen. Uitgedost als bepaal de typetjes weten de tonpraters elk jaar wel weer een invals hoek te verzinnen om politici of andere Hulstenaars die van zich hebben doen spreken, het schaamrood op de kaken te be zorgen. Het publiek smult duide lijk van het 'gekommeer', want de zaal zit bij elk van de vier voorstellingen stampvol. De ton wordt dit jaar onder an deren gevuld door 'de drie Buys- rogges' - 't Suikerke (Regie Buysrogge), Dolf Bordenveger (Rudy) en d'n Pillendraaier (Jo- pie) - en Tiele Kokien (Marlies de Vliegere), 't Holle Vat (Bart Hollestelle), Sieske de Fliereflui ter (Frans de Schepper) en Toon van Peet Vink (Tonny Verwer). De buuts worden op vakkundi foto Camile Schelstraete ge wijze aan elkaar gepraat door het illustere duo Sientje de Kuiper (Yvonne Vermandei) en 't Ollands Meesterken (Arnold Coenen). Gisteravond was de eerste voorstelling in de reeks, met de meest geliefde slachtof fers (het college van burgemees ter en wethouders) traditioneel op de eerste rang. or Jan van Zuilen iRNEUZEN - Patiënten van tkenhuis Zeeuws-Vlaanderen jgen, voor zover ze niet verze- :d zijn bij OZ, CZ of VGZ, 1 februari te maken met de 'olgen van het nieuwe finan- ringssysteem in de gezond- dszorg. lortaan krijgen ze de rekening uis gestuurd. Die moeten ze talen en vervolgens declare- ibij hun ziektekostenverzeke- ig. Door de veranderingen in t financieringssyteem kan het hter voorkomen dat de verze iling de ziekenhuisrekening et meer volledig betaalt, waar- huwt directeur algemene za- ra P. Rademacher van zieken- Bis Zeeuws-Vlaanderen. Bij- iwbeeld wanneer het zieken- huis en de zorgverzekeraar het niet eens zijn over de hoogte van de rekening. Rademaker: „Het nieuwe financieringssysteem wil dat de gezondheidszorg marktgerichter gaat werken. Dit betekent dat wij met verze keraars onderhandelen over de prijs voor behandelingen. Met OZ, CZ en VGZ hebben we prijs afspraken kunnen maken, met de andere nog niet. Het zou dus kunnen dat die zorgverzeke raars onze rekening te hoog vin den en dat een patiënt niet het volledige bedrag van de reke ning vergoed krijgt. Neem een operatie waarvoor wij 1200 euro rekenen. Dan kan een zorgverze keraar (anders dan OZ, CZ of VGZ) zeggent: daar vergoeden wij maar 1100 euro voor. Dan moet die patiënt honderd euro uit eigen zak betalen." door René Hoonhorst TERNEUZEN - Zenuwachtige bewoners van de Kreeksingel in Hoek zochten deze week naar hun loten van de Postcodelote rij. De twee tele visie wagens die de straat in reden, waarvan één met imposante schotel, moesten tenslotte wel op geluk en voor spoed duiden. Maar helaas, de televisieploeg kwam voor TOP- raadslid G. van Boom. Van Boom haalde deze week het landelijke nieuws met zijn plan om kauwgombelasting in te voe ren. Het raadslid ergert zich groen en geel aan de honderden plakkaten uitgespuugde kauw gom die overal op straat liggen. Vooral het Terneuzense winkel centrum Steenen Beer, dat aan sierbestrating juist status moet ontlenen, ziet er niet uit. „Het is (Advertentie) Alleen bij SieMatic: showroomkeukens tegen afbraakprijzen. Het is weer zover. Als gevolg van veranderingen in onze showroom moeten we een aantal complete showroomkeukens afbreken. Die verkopen we nu bij uitzondering tegen prijzen die ver onder topmerkniveau liggen. Toch krijgt u de zekerheden van een echte SieMatic. Maar kom wel snel, want het gaat maar om enkele keukens. Aflevering in overleg. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting, Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 meer een Gespikkelde Beer", stelde Van Boom eerder deze week. Dat zijn noodkreet velen uit het hart gegrepen is, merkte het raadslid snel. Hij moest, nadat De Telegraaf het stukje uit de re gionale kranten had opgepikt, opdravën in radio- en televisie programma's en kreeg offertes en aanbiedingen van schoon maakbedrijven die zich speciali seren in het schoonmaken van kauwgomresten. Ook ontving hij vele steunbetuigingen, van mensen uit de buurt én van par tijen van veraf. Zo wil de lokale Amsterdamse partij Mokum Mo biel samen met TOP heel poli tiek Nederland mobiliseren om de 'kauwgomterreur' te bestrij den. Waarschuwing Mokum Mobiel stelt voor om op kauwgompakjes een waarschu wing te zetten dat uitgekauwde gommetjes in afvalbakken ho ren. Mocht de oproep, eventueel ondersteund door op Singapore se leest geschoeide forse boetes, na een jaar of twee geen merk baar resultaat hebben, dan moet alsnog een speciale belastinghef fing worden ingevoerd. „De idee ën moeten nog verder worden uitgewerkt. Maar het is de be doeling om een voorstel te ma ken dat naar alle Nederlandse gemeenteraden en de Tweede Kamer gaat", bevestigt Van Boom. Het Hoekse raadslid vond de 'hectische media?aandacht wel interessant'. Hij vindt het ook leuk dat Rob Stenders van Yorin FM hem vaker in zijn och tendprogramma wil opvoeren om luisteraars de ongezouten mening van een lokale partij man te laten horen. „Maar ik doe het niet voor eigen roem. Het gaat er om Terneuzen op de kaart te zetten. Toen de televisieploeg me in het winkel centrum wilde filmen, heb ik ze toch nog even meegetroond naar de Scheldedijk. Ze hebben beloofd om nog eens terug te komen om het mooiste uitzicht op de Schelde in beeld te bren gen." G. van Boom wijst op de vele kauwgomplakkaten in winkelcentrum Steenen Beer. foto Peter Nicolai Stoffels Cleaning feliciteert het Hulster Reynaertcollege STOFFELS met het behalen van de titel 3e schoonste school van Nederland. Tel. (0115) 68 7410 www.stoffels.nl Ook wij droegen hieraan ons steentje bij. TERNEUZEN - Een driejarig jongetje uit Terneuzen is gisteren rond het middaguur gewond geraakt toen hij in de P.C. Hooftstraat in zijn woonplaats door een hond in zijn gezicht werd gebeten. Hij is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De politie onderzoekt de zaak. TERNEUZEN - De afsluiting van de Braakmanweg en de Savoyaardsweg heeft er toe geleid dat ook Zeeuws-Vlaan deren een ochtendspits kent. Raadslid C. van Burg (SGP) staat net als veel anderen, veelal employees van Dow, 's morgens van 7.45 tot 8.15 uur in de file. Voor Van Burg reden om nog eens aan te dringen op het openhouden van een westelijke verbinding of haast te maken met een alter natieve ontsluitingsweg. Wethouder J. van Schalk meldde nogmaals dat de huidige afsluiting nodig is voor af- en aanrijdend verkeer voor nieuwe natuurontwikkeling in de Braakman. De afgelopen tijd zijn tellingen gehouden en op basis van die cijfers moeten knopen worden doorge hakt, meldde de wethouder. Volgende week overlegt Van Schaik onder meer met wegbeheerders en bedrijven over de te kiezen route. SLUIS - De paardenfokkerij aan de Brieversweg-Sara Breijtsweg in Eede mag uitbreiden met een overdekte rij- hal en een aantal paardenboxen. De uitbreiding is in strijd met het huidige bestemmingsplan, maar Sluis wil ei genaresse De Kesel toch de kans geven om door te groeien tot een volwaardig bedrijf. De Kesel heeft aangegeven zich alleen op het fokken en africhten van paarden te rich ten. Manege-activiteiten komen niet in haar plan voor. D&T-fractievoorzitter C. Bolijn gaf donderdag, tijdens de gemeenteraadsvergadering, aan dat strenge controles een vereiste zijn. „Want in het buitengebied worden:heel veel manege-activiteiten ontplooid, terwijl daarvoor geen ver gunningen zijn gegeven." L. van de Broecke (Nieuw West) en W. Gijsel (WD-Gemeentebelangen) sloten zich daar bij aan. „We moeten goed de vinger aan de pols houden, zeker omdat er in de directe omgeving al een manege is. Deze twee bedrijven moeten elkaar niet in de wielen rij den", aldus Gijsel. SLUIS - De lichtmasten rondom de velden van voetbalve reniging Oostburg verkeren in slechte staat en zijn afge keurd. Dat betekent dat ze niet meer beklommen mogen worden voor onderhoud en reparaties. Wethouder L. Wil le van Sluis vroeg de gmeeenteraad donderdag om extra financiële middelen om de masten te kunnen vervangen. (Advertentie) meerderheid van de gemeen- lad - alleen LCF was tegen - wethouder C. Liefting don- dag die opdracht mee via een tie in de raadsvergadering, voorzitter van de Vereniging r Protestants-Christelijk Ba- inderwijs Midden-Zeeuws- anderen gaf onlangs nog aan het schoolbestuur rond half ruari een keus maakt tussen Tamarindestraat en de Dok- Maar de raad - gealar- ird door bezorgde ouders, krachten en buurtbewoners wam deze week opeens met vullende eisen. ecedent willen dertig van de 31 raads- en expliciet onderzocht zien le basisschool geholpen zou met twee verdiepingen, mteproblemen op de huidige itie zouden dan opgelost kun- worden door een gymzaal, senstallingen en parkeer- atsen te vestigen op de plaats de voormalige openbare ba- chool De Golfslag aan de Ta- rindestraat. raad wil ook inzicht krijgen eventuele precedentwerking r het afbreken van nog niet 'schreven schoollokalen. Als (Advertentie) Hij stond er met veel interes se naar te kijken, die West- Zeeuws-Vlaming. Een stel joekels van vissen leefde zich uit in een vijver partij in het Oostburgse ge meentehuis. Prachtig om te zien, vond hij. Al stelde hij zichzelf hardop ook een kriti sche vraag: „Zouden die bees ten nou ook van onze centen vreten?" (Advertentie) ZeelandNet Start: voordelig en snel breedbandinternet via de kabel. Zeer hoge kortingen op i nsta 11 a ti e koste n tot 19 februari a.s. Bel 0113 - 377 770 voor meer informatie of kijk op www.zeeiandnet.nl elandNet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 71