'EC (li] Ml! Jiezelinge verdubbelt in omvang Woning in Waarde brandt uit Kustwandeling voor slachtoffers tsunami Nieuw spoorwegviaduct N254 vooral verbetering voor fietsers leuwbouwwijk met vijfhonderd tot zeshonderd woningen in 2020 klaar Werkstraf voor mishandelen zoon morgen in Vlissingen: gratis parkeren - overdekt winkelen www.winkelcentrumvlissingen.nl OPEN DELSCHER DAGEN Voö*fë?fl zeeuwse almanak Vissen a Plan voor marktbus Nieuwdorp Mishandelingen in Goes bestraft iese kinderarts Vercruyssen ar Sri Lanka ictie: 0113-315649 tpzc.nl ul:redactie@ pzc.nl bus 31, 4460 AA Goes irtentie-exploitatie: Jd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^-Vlaanderen: 0114-372770; jnaal: 020-4562500. erdag 29 januari 2005 editie Bevelanden-Tholen (Advertentie) kijk ook eens op: S - Kinderarts E. Vercruys- van de Stichting Ooster- Ideziekenhuizen in Goes rekt zaterdag 5 februari Sri Lanka. brengt een grote voorraad icijnen naar het academisch snhuis van de stad Galle, in uterste zuiden van het land. ziekenhuis in de plaats Ka- liya is volgens Vercruyssen ir beschadigd door de tsuna- Vercruyssen blijft tien da- belpen in het ziekenhuis en ervoor dat de medicijnen iet Oosterscheldeziekenhuis bikbaar heeft gesteld, op de plaats komen. Een deel er- brengt Vercruyssen naar hulpproject van Vlissinger iLobbezoo in Hikkaduwa. Advertentie (geen koopavond) WAARDE - Een woning aan het Parkzicht in Waarde is in de nacht van donderdag op vrijdag volledig uitge brand. Het aangrenzende pand, dat werd gebruikt als opslagruimte liep grote rook- en waterschade op. De brand brak uit nadat de 76-jarige bewoner van het huis voordat hij naar bed ging een stuk smeulend hout uit de open haard in een plastic teiltje had gedaan. Rond één uur 's nachts werd de man wakker van het knetterende vuur en de rook. Hij alarmeerde meteen de brandweer, die binnen tien minuten ter plaatse was. Op dat mo ment stond het hele huis al in lichterlaaie. De naburige woning, die de man gebruikte als opslagruimte voor met name oud papier, liep veel rook- en waterschade op. De bluswagens kwamen uit Kruiningen en Krabbendij- ke. Vanuit Goes kwam een ladderwagen assisteren om het vuur in de zolder van de woning te blussen. Na twee uur blussen was de brand onder controle. De brand weer is vrijdag tot in de middag bezig geweest om na te blussen en smeulend materiaal op te ruimen. foto Willem Mieras door Wendy van den Hurk OOSTKAPELLE - Voor een ste vige wandeling draaien Walcher- se kinderen hun hand niet om. Op vakantie maken ze het im mers wel erger mee dan die vier kilometer langs de Oostkapelse kust. En nu was het nog voor hun leeftijdgenootjes in Azië ook. Onlangs staken de schooldi recteuren van het protes tants-christelijke onderwijs op Walcheren -en Noord-Beveland hun koppen bij elkaar. Geïnspi reerd door alle saamhorigheid na de Aziatische zeebeving be dachten ze dat ook zij niet kon den achterblijven. Miezerig weer Dus bedachten ze een sponsor loop. Langs de kust, omdat de ramp nu eenmaal ook de kusten had getroffen. Dat evenement was gistermiddag. Hoe miezerig het weer ook was, en hoe koud ook, er kwamen 650 wandelaar tjes uit veertien bussen gedrup peld. Na het startschot door wet houder W. van Tatenhove klos ten ze een uur langs het strand en door de bossen van Oostka- pelle. De tienjarige Isabel klaagde na afloop wat over blaren en de even oude Muriël vond de water plassen in het bos wat verve lend, maar verder was de tocht geslaagd. Juist omdat het alle maal voor het goede doel was, het scholenproject van tv-pro- gramma Zappelin. „Onderweg heb ik ook echt aan de arme kindjes gedacht", vertelt Marit. Voor haar kwam de ramp toch een beetje dicht bij. „Bij ons in de klas zit een meisje uit Sri Lanka. Dan kijk je toch anders tegen zo'n ramp aan." Haar klasgenootje Isabel re fereert nog even aan de Zeeuw se watersnoodramp. „Toen wil den andere landen ons ook hel pen, dus moeten wij dat nu ook." Alle nobelheid leidde tot een to taalbedrag van 27.765 euro. Hoe veel scholen ze daarvan kunnen bouwen? Pfff. „In elk geval héél veel." Daar is kleine Marit vast van overtuigd. (Advertentie) een bij SieMatic: showroomkeukens tegen afbraakprijzen. Het is weer zover. Als gevolg van veranderingen in onze showroom moeten we een aantal complete showroomkeukens afbreken. Die verkopen we nu |li if!!! bij uitzondering tegen prijzen die ver onder topmerkniveau liggen. Toch krijgt 1 ""r u de zekerheden van een echte SieMatic. Maar kom wel snel, want het gaat maar om enkele keukens. Aflevering in overleg. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting, Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 Artist's impression van het nieuwe viaduct. door Luc Oggel 's-HEER ARENDSKERKE - Het nieuwe spoorwegviaduct in de N254 bij 's-Heer Arendsker- ke wordt vooral stukken veili ger voor fietsers. Aan weerszij den komt een circa drie meter breed fietspad, dat door middel van een vangrail wordt afge scheiden van de rijbaan. Op dit moment zijn fietsers die over het viaduct rijden in princi pe vogelvrij, omdat niets hen af schermt van het autoverkeer. Bo vendien zijn de fietsstroken erg smal. Het toekomstige viaduct zal in zijn geheel vijf meter breder worden dan het huidige exem plaar. De hoofdrijbaan wordt voorzien van eep dubbele door getrokken streep. Het spoorwegviaduct is door achterstallig onderhoud drin gend aan vervanging toe. Er is betonschade en in de Tweede Wereldoorlog is het ontzet ge raakt. Omdat de provincie er nu het geld voor heeft, is ervoor ge kozen het viaduct dit jaar aan te pakken. Overigens is de regie van de werkzaamheden in han den van spoorwegbeheerder Pro- Rail, omdat die de meeste exper tise in huis heeft als het gaat om kunstwerken over het spoor. Gedurende de werkzaamheden, van 1 september dit jaar tot 1 juni 2006 zal het treinverkeer op een enkel weekend na ge woon volgens rooster blijven rij den. Omdat de aanbestedingsproce dure nog loopt, is nog niet be kend welke aannemer de ingrij pende klus gaat uitvoeren. Vol gens C. Steur van de directie in frastructuur en vervoer van de provincie zijn er op dit moment nog vijf gegadigden in de race. De provincie heeft een program ma van eisen opgesteld waaraan de toekomstige aannemer moet voldoen. Zo zijn er onder meer grenzen aan de mate waarin het verkeer mag worden gehinderd tijdens de uitvoering en de tijd waarbinnen het werk moet wor den uitgevoerd. De inspraakprocedure over de vervanging van het spoorwegvia duct en de daarmee samenhan gende verkeersmaatregelen volgt nog. Hij stond er met veel interes se naar te kijkendie West- Zeeuws- Vlaming. Een stel joekels van vissen leefde zich uit in een vijver partij in het Oostburgse ge meentehuis. Prachtig om te zien, vond hij. Al stelde hij zichzelf hardop ook een kriti sche vraag: Zouden die bees ten nou ook van onze centen vreten Stoffels Cleaning feliciteert het Hulster Reynaertcollege STOF F ELS met het behalen van de titel CLEANING 3e schoonste school van Nederland. Tel. (0115) 68 7410 www.stoffels.nl Ook wij droegen hieraan ons steentje bij. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Meeuwisse heeft gisteren een 39-jarige inwoner van Hein- kenszand wegens mishandeling van zijn zoon veroordeeld tot 150 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf. De verdachte had zijn zoon niet alleen mishandeld, maar ook met een voorhamer bedreigd. De man was daarnaast in het bezit van een semi-automatisch pistool, wat als strafverzwarend werd aangemerkt. De stoppen sloegen door bij de verdachte toen zijn zestienjarige zoon op 10 juli een grote mond tegen hem opzette. Daaraan vooraf gaand was al het nodige gebeurd. Uiteindelijk mondden de spanningen erin uit dat de inwoner van Heinkenszand zijn zoon klappen uitdeelde. Toen de zoon op de vlucht sloeg, bedreigde hij hem met een voorhamer. Met zijn zoon, die bij zijn ex-vrouw woont, zei hij weer contact te hebben. Officier van justitie J. Zondervan eiste 180 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenis straf. NIEUWDORP - De dorpsraad van Nieuwdorp wil onder zoeken of er behoefte is aan een marktbus die op marktda gen naar Goes en/of Middelburg rijdt. Pasgeleden is de dienstregeling van bussen in het dorp versoberd, omdat er steeds minder vraag is naar openbaar vervoer. Als er ge noeg vraag naar een marktbus is in het dorp, stapt de dorpsraad met het idee naar de provincie. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 23-jarige inwoner van Zierikzee voor geweld smisdrijven conform de eis veroordeeld tot taqhtig uur werkstraf en drie weken voorwaardelijke gevangenis straf. De man heeft vorig jaar in Goes twee mishandelin gen gepleegd. Ook uitte hij bedreigingen en beschadigde hij een auto. De verdachte ging op 8 mei in de fout, toen hij het aan de stok kreeg met een man. De aanleiding was een ruzie om een ijsje. Twee dagen later bleek dat hij ook tegen de auto van het slachtoffer had geschopt. Begin juli had hij weer een conflict. Een man kreeg de nodige klap pen van de vechtersbaas te verwerken. Ook slingerde hij bedreigingen naar het slachtoffer. „Er is iets helemaal mis met uw agressie-beheersing", merkte de politierech ter op. Zij refereerde daarbij aan het strafblad. Al sinds hij in aanraking kwam met de kinderrechter pleegt de man geweldsdelicten. De verdachte zei dat het steeds reac ties op gebeurtenissen waren geweest. Hij zei zich op zijn toekomst te richten. „Ik ben nu weg uit de probleem stad." De verdachte woont inmiddels in Zierikzee bij zijn vriendin. Volgens raadsman E. Smit waren de vechtpartij en mede aan drugsgebruik te wijten. (Advertentie) Harmen van der Werf ZELINGE - Het dorp Bieze- is in 2020 bijna twee keer iroot. Vijf- tot zeshonderd ingen staan er op stapel. [orse uitbreiding van Bieze- is gepland ten zuiden van poorweg in de richting van sweg A58. „Wij noemen het elinge-West", zegt wethou- iHerselman (WD), „of Ka- !-Zuid." ;de nieuwe wijk wordt al e tijd gesproken. Het colle- ■n B en W van Kapelle heeft iweek een eerste concrete i gezet. Het dagelijks he rstelt de Kapelse gemeente lvoor, drie miljoen euro uit ekken om een begin te kun- maken met de ontwikkeling ie wijk. geld is niet alleen bestemd grondaankopen, maar ook het maken van een steden- skundige opzet van de wijk. grond moet nog door de ge- ate worden verworven. Wet- ier Herselman kan ook nog al te veel te kwijt over de in- 'ng. (isselend nieuwbouw in Biezelinge- of Kapelle-Zuid moet in [eval behoorlijk afwisselend len, aldus de gemeentebe- rder. Hij denkt aan een met ieuwste Kapelse wijk Over age vergelijkbare opbouw, twee-onder-één-kap-wonin- njtjeshuizen en vrijstaande ingen. let aan het college van B en gt, worden er bij Biezelinge starterswoningen gereali- 1, zoals staat te gebeuren in Wemeldingse nieuwbouw- V' - jjSiZielandNet wijk bij de Daniëlstraat. Star terswoningen zitten in de prijs klasse tot 140.000 euro. Van de ontwikkeling van Over- tieringe heeft de gemeente Ka pelle één ding geleerd. In die wijk wordt een schQol of ander maatschappelijk instituut node gemist. Zo'n instelling komt er wel in Biezelinge-West, heeft wethouder Herselman zich voor genomen. Hij denkt aan de vestiging van de reformatorische Eben Haëzer- school voor speciaal onderwijs die met huisvesting omhoog zit in Kapelle. De school heeft mo menteel twee locaties. Het colle ge van B en W besloot eerder de Eben Haëzer op één plek in Ka pelle te concentreren, aan de Coxstraat. De noodzakelijke ver bouwing wordt echter zo duur dat nieuwbouw financieel aan trekkelijker lijkt. Hoewel Kapelle nog nauwelijks grond bezit in Biezelinge-West, wordt verwacht dat al in de loop van volgend jaar de eerste woningen kunnen worden ge bouwd. Ter ontsluiting van de wijk rich ting station Kapelle-Biezelinge en het centrum van Kapelle is een fietsers- en voetgangerstun nel onder het spoor gepland, tus sen de twee bestaande spoorweg overgangen. De gemeenteraad van Kapelle praat dinsdagavond over het be schikbaar stellen van de door B en W gevraagde drie miljoen eu ro. „Veel geld", erkent Hersel man, „maar de kosten gaan voor de baat." (Advertentie) ZeelandNet Start: voordelig en snel breedbandinternet via de kabel. Zeer hoge kortingen op installatiekosten tot 19 februari a.s. Bel 0113 - 377 770 voor meer informatie of kijk op www.zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 59