zc KililiWiüliMH Irandweer rukt minder vaak uit Stap nu in Sluizencomplex Veere wordt opgeknapt Kinderen denken aan Azië tijdens sponsorloop Rien de Bruine geniet bij Kloetinge 21 OPEN DELSCHER DAGEN gratis parkeren - overdekt winkelen zeeuwse almanak Vissen Jongens bekennen overval op taxi Vlissingse veroorzaakt aanrijding gebrande iden Souburg bouwd mmandant korps Veere maakt zich zorgen over bezuinigingsronde gemeenten Boete voor bedreigen taxichauffeur Overleg over hoogbouw bij Arduin morgen in Vlissingen: www.winkelcentrumviissingen.nl tlie: 0113-315649 bzc.nl I,redactie@pzc.nl us31,4460 AA Goes rtentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^-Vlaanderen: 0114-372770; ,aal: 020-4562500. jdag 29 januari 2005 editie Walcheren van woensdag J t/m h zaterdag februari (geen koopavond) door Wendy van den Hurk VEERE - Groener, fatsoenlijker en fietsvriendelijker. De Veerse stadsraad bezorgt het sluizen complex nieuwe allure. De pro vincie zal het ontwerp nog dit jaar in praktijk brengen. Zodra het voorjaar inzet, is het traditioneel druk bij de Veerse sluizen. Volgens de stadsraad strijken soms ieder uur wel vijf tig fietsers neer in het gras. Die moeten het tot dusver stellen met wat bankjes en een paar bo men om bij regen onder te schui len. Om toeristen meer comfort te bieden, gaat de provincie het sluizencomplex'fatsoeneren. Zo worden de gekapte iepen ver vangen. Daarvoor in de plaats komen nog in april ongeveer (Advertentie) veertig grauwe abelen. En het gebied wordt niet alleen groe ner, het krijgt ook een grote on derhoudsbeurt. De steigers wor den vernieuwd. Hoognodig, vol gens gedeputeerde A. Poppe- laars. „Er hangt geregeld een plank scheef of er ontbreekt een balk. De steigers zijn monumen taal, die kun je niet zomaar even aanpassen. Het is precisiewerk, dat niet in een paar maanden lukt. Bovendien kost het aardig wat centen. De kosten smeren we uit." Uniek Voor al deze klussen is een niet nader genoemd budget gereser veerd. Wat daarvan overblijft, mag de stadsraad gebruiken om het gebied 'op te leuken'. Uniek, want normaal gesproken kan de showroomkeukens tegen afbraakprijzen. Het is weer zover. Als gevolg van veranderingen in onze showroom moeten H we een aantal complete showroomkeukens afbreken. Die verkopen we nu H bij uitzondering tegen prijzen die ver onder topmerkniveau liggen. Toch krijgt P u de zekerheden van een echte SieMatic. Maar kom wel snel, want het gaat 1 maar om enkele keukens. Aflevering in overleg. Hij stond er met veel interes se naar te kijken, die West- Zeeuws-Vlaming. Een stel joekels van vissen leefde zich uit in een vijver partij in het Oosthurgse ge meentehuis. Prachtig om te zien, vond hij. Al stelde hij zichzelf hardop ook een kriti sche vraag: „Zouden die bees ten nou ook van onze centen vreten?" Stoffels Cleaning feliciteert HQ het Hulster Reynaertcollege STOFFELS met het behalen van de titel 3e schoonste school van Nederland. Tel. (0115) 68 74 10 www.stoffels.nl Ook wij droegen hieraan ons steentje bij. Selma Osman VLISSINGEN - De twee jongens die afgelopen zondag zijn aangehouden als verdachten van een overval op een taxichauffeur in Vlissingen, hebben bekend. De jongens van 15 en 17 jaar oud, hebben zaterdagnacht de taxichauffeur, onder bedreiging van een wapen, ge dwongen diverse persoonlijke goederen af te geven. In middels zijn ze voorgeleid aan de kinderrechter en zijn beiden in bewaring gesteld. VLISSINGEN - Een dertigjarige automobiliste uit Vlissin gen heeft gisteren rond het middaguur' een ongeval veroor zaakt op de President Rooseveltlaan in Vlissingen. Ze verleende daar op een kruispunt geen voorang aan een 47-jarige automobiliste uit de gemeente Veere. Bovendien had de vrouw geen rijbewijs bij zich. Niemand raakte ge wond. Er was enkel blikschade. Advertentie De sluizen van Veere moeten een groener en fietsvriendelijker karakter krijgen. foto Lex de Meester •SOUBURG - De uitge- panden in de Kanaal- i Oost-Souburg worden awdBegin juni hopen Hetty Baas hun stoffen- le heropenen. Reisbureau reizen wil na de opleve- )k zo snel mogelijk terug Ie vertrouwde locatie. tree woon-winkelpanden nop 26 november volledig lest door een felle brand, and ontstond in het reisbu- Korte tijd later stonden de bovenverdiepingen en Stoffenhuis in lichter- weinig van Het complex lergebruikt worden. Het nhuis raakte bij de brand minst beschadigd, maar veel rook- en waterschade apen. ,,Er heeft een halve water in gestaan", zegt ei- rPiet Baas. nden worden zo veel moge- de oude stijl herbouwd, renkant met de erkertjes straks weer exact hetzelf- De karakteristieke portie- imen niet meer terug, iresse Marianne de Weerd erra reizen verheugt zich voorzichtig op het inrich- m het nieuwe reisbureau, dvertenties worden klan- ap gewezen dat het reisbu- tijdelijk gevestigd is in het fan Schinkel de Weerd ma- rdij aan de Kanaalstraat r is Terra reizen vrijwel ta na de brand ingetrok- jtfet is een hectische perio- Sreest." Omdat alle gege- tya een tape bewaard zijn fan, hebben de klanten [hinder ondervonden van and. leen bij SieMatic: MIDDELBURG - Een dertigjarige inwoner van Westka- pelle is gisteren in Middelburg voor agressief gedrag te gen een taxichauffeur veroordeeld tot 550 euro boete. De man had zich op 26 september vorig jaar misdragen toen hij zwaar onder invloed van drank de taxichauffeur beet pakte en zijn blouse kapotscheurde. Ook zou hij bedrei gend zijn overgekomen door met een achterwaartse bewe ging naar zijn broekzak te grijpen; alsof hij een wapen wilde pakken. Behalve verdachte zaten nog twee mensen in de taxi. On derweg ontstonden er problemen, waarna een van hen uit stapte. Dat leidde uiteindelijk tot een conflict tussen de Westkapellenaar en de taxichauffeur, die op zijn beurt as sistentie opriep. MIDDELBURG - De gemeente Middelburg houdt op don derdag 10 februari een informatiebijeenkomst voor omwo nenden van de Koudekerkseweg in Middelburg over de bouw van twee woontorens op het terrein van Arduin. Het college van B en W heeft maandag op het laatste mo ment besloten het plan een maand in te trekken om nader overleg te voeren met bewoners, de Wijktafel West en met de stichting De Groene Kamer. Vanuit die drie partijen kwam de laatste weken kritiek, zowel op het plan als op de beperkte inspraak die zij hebben gehad. Tijdens de informatiebijeenkomst wordt het bouwplan van verschillende kanten belicht en kan er gediscussieerd worden met wethouder A. de Vries. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur en wordt gehouden in het gebouw van het ROC Zeeland aan de Merwedestraat. Ongeveer 650 schoolkinderen deden gisteren mee aan een sponsorloop voor Azië in Oostkapellei In totaal haalden ze een bedrag van 27.765 euro op. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk OOSTKAPELLE - Voor een stevige wan deling draaien Walcherse kinderen hun hand niet om. Op vakantie maken ze het immers wel erger mee dan die vier kilo meter langs de Oostkapelse kust. En nu was het nog voor hun leeftijdgenootjes in Azië ook. Onlangs staken de schooldirecteuren van het protestants-christelijke onderwijs op Walcheren eri Noorcl-Beveland de kop pen bij elkaar. Geïnspireerd door alle saamhorigheid na de zeebeving bedach ten ze dat ook zij niet konden achterblij ven. Dus bedachten ze een sponsorloop. Langs de kust, omdat de ramp nu een maal ook de kusten had getroffen. Dat evenement was gistermiddag. Hoe mieze rig het weer ook was, en hoe koud ook, er kwamen 650 wandelaartjes uit veertien bussen gedruppeld. Na het startschot door de Veerse wethouder W. van Taten- hove klosten ze een uur langs het strand en door de bossen van Oostkapelle. Isa- bel (10) klaagde na afloop wat over bla ren en de even oude Muriël vond de wa terplassen in het bos wat vervelend, maar verder was de tocht geslaagd. Juist omdat het allemaal voor het goede doel was, het scholenproject van tv-program- ma Zappelin. „Onderweg heb ik ook echt aan de arme kindjes gedacht", vertelt Marit. Voor haar kwam de ramp toch een beetje dicht bij. „Bij ons in de klas zit een meisje uit Sri Lanka. Dan kijk je toch anders tegen zo'n ramp aan." Haar klasgenootje Isa bel refereert nog even aan de Zeeuwse watersnoodramp. „Toen wilden andere landen ons ook helpen, dus moeten wij dat nu ook." Alle nobelheid leidde tot een totaalbe drag van 27.765 euro. Hoeveel scholen ze daarvan kunnen bouwen? Pfff. „In elk ge val héél veel." Daar is kleine Marit vast van overtuigd. Advertentie kijk ook eens op: raad alleen reageren op wat de provincie beslist. Nu mag ze zelf ontwerpen. En dat laat de raad zich geen twee keer zeggen. „De provincie dacht zelf dat een fietsbrug wel aardig zou zijn. Maar volgens mij hoeven toeris ten niet zo nodig snel naar de overkant. Voor hen is de sluis een attractie op zich. Die willen best even wachten. Zelf dachten wij aan een schuilhut, voor als het regent", zo laat J. van de Broeke van de stadsraad zijn ge dachten de vrij loop. Wat wel vaststaat, is de komst van extra bankjes, en picknick tafels. Ook komen er informatie borden te staan. Fietsroutes „Vaak weten toeristen niet hoe die sluizen nou werken. Op een bord kun je dat goed uitleggen. Misschien kun je fietsroutes aan geven, of een tekst over de omge ving toevoegen. Over de gebou wen in de buurt en de kanonnen valt genoeg te vertellen." Maar het brein van Van de Broe ke is nog lang niet uitgewerkt. Wat te denken van een reddings monument? „Er zijn zo veel men sen gered. Daar mag best eens aandacht aan worden besteed." Begin april presenteert de raad zijn plannen. Met een beetje ge luk worden sommige wensen nog voor de zomer uitgewerkt. Advertentie (Advertentie) ZeelandNet Start: voordelig en snel breedbandinternet via de kabel. Zeer hoge kortingen op installatiekosten tot 19 februari a.s. Bel 0113 - 377 770 voor meer informatie of kijk op www.zeelandnet.nl landNet idith Ramakers BURG - De brandweer heeft vorig jaar minder uit moeten rukken dan in Dat maakte brandweer- undant A. Willemstein tl korps Veere gisteren be- Minder tevreden was hij de bezuinigingsronde van t overheden, waardoor (weerkorpsen worden ge- 0. Zeker omdat de rijks- tid hoge eisen stelt aan de leit van korpsen. brandweer zitten we steeds :ineen spagaat", zegt Wil- ïin. In de gemeente Veere de brandweer nog voldoen- inslag. „Het is wel soms kantje boord, maar we kunnen genoeg investeringen doen." Hij gaf als voorbeelden de bestel ling van nieuwe brandweer auto's en de bouw van een onder komen voor de brandweer van Serooskerke. „De gemeenteraad steunt ons, want de leden weten dat we niet gaan voor toeters en bellen, maar dat we ons louter beperken tot de functionali teit." Willemstein tekende aan dat er in 2003 nog 176 alarmeringen zijn geweest in Veere, tegenover 136 vorig jaar. Deze verbetering is te danken aan de afname van het aantal duin- en buitenbrand jes. Vórig jaar waren er wel gro te uitschieters. Van de 65 brand meldingen, kregen er twee het stempel 'grote brand' en één 'middelbrand'. Vishandel Bras- sem in Domburg brandde in juli volledig uit. De post Koudeker- ke moest in september uitruk ken voor een brand in een por tiek van een flatgebouw. De flat werd gedeeltelijk ontruimd. Op 25 november moest Koudekerke opnieuw in actie komen voor een grote brand, waardoor een vrachtwagen en een gedeelte van een kassencomplex verloren waren gegaan. In Westkapelle moest de brandweer twintig branden blussen. In 2003 werd het korps 47 keer gealarmeerd. Ondanks de afname voert West kapelle wel de ranglijst aan van het aantal branden dat bestre den moest worden. Loos alarm De post Koudekerke heeft het in totaal drukker gehad, maar die moest vaak constateren dat het 'loos alarm' was. Op de post Serooskerke is vaak een beroep gedaan op de hulpverlenende taak van de brandweer. Voor hulpverlening en dienstver lening werd de brandweer vorig jaar 42 keer opgeroepen. Dit aantal ligt hoger dan in 2003. Be langrijke reden daarvoor is de zomerstorm, die 23 juni over Walcheren trok en waarvoor de inzet van de brandweer werd verlangd. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting, Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13