Ook klein windpark onacceptabel 4fZC PZC Wel spannend, een etmaal in de achtbaan Raad Sluis akkoord met aanleg natuur ■15 ictiegroep Hoofdplaat Tegenwind krijgt veel bijval ottenfeest AAZET Brand ontmaskert hennepkwekerij Meer armslag speeltuinen Dealer hoort celstraf eisen Benefiet via ziekenomroep te horen Benzineroof met gestolen kenteken agenda GOESE RESTANTEN 3 daagse vrijdag 28 januari 2005 ifJean-Lou de Gucht |oFDPLAAT - De actiegroep jofdplaat Tegenwind veegt J kleinschalige windmolen- Ik waarover wethouder L. Jje van Sluis spreekt, reso- ivan tafel. 1 bleek gisteravond tijdens l drukbezochte bijeenkomst het dorpshuis van Hoofd- jit, Wille zei eerder deze sdat de geluiden over moge- meer dan vijftig windmo- in West-Zeeuws-Vlaande- niet klopten. „Maximaal nieuwe windmolens." Met lijf reeds gebouwde turbines at. het totaal daarmee hoog- jsop dertien. ,;k kleinschaligheid is volle- onacceptabel", stelde Adrie :gd van de actiegroep. „Als hiermee akkoord gaan is het ikwestie van tijd voordat er achtertuin een groot- alig windmolenpark ligt." provincie Zeeland sloot vo- jaar juni in eerste instantie komst van windmolens in it-Zeeuws-Vlaanderen uit, ardaar wilde het Sluise colle- een stokje voor steken, je sprak een provinciale com- isievergadering toe. Daarna iet gebied rond Hoofdplaat :og aangewezen als optie. :huld actiegroep heeft hier grote ite mee, maar wil Wille hier- niet de schuld geven. „Dat it standpunt van B en W ge- sst. Wat ons betreft grenst echter aan het ontoelaatba- Onze voortuin is te koop aan- loden. Voor de gemeente ids dit niet meer dan de ach- discussienota over windener die de gemeente Sluis heeft jesteld, noemt de actiegroep stuk waar de objectiviteit ontbreekt. Dit is mensen Iienergie aanpraten.' standpunten van de actie- xp werden gisteravond in fdplaat met veel enthousias- ibegroet. Het dorpshuis was ;de laatste plaats bezet. Toe orders stonden zelfs in de Bezorgklachten: 1-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 '530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 ^460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl gang. Een inmiddels gestarte handtekeningenactie heeft tot op heden 441 handtekeningen opgeleverd. „Dat betekent dat op dit moment meer dan 75 pro cent van de bevolking tegen is", stelde Voogd. De actiegroep roept alle inwoners van Hoofd plaat en omgeving op een indivi dueel bezwaarschrift bij de ge meente Sluis in te dienen. „We moeten echt alles uit de kast halen om dit rampzalige plan voor West-Zeeuws-Vlaan- deren van tafel te vegen. Onze toekomst is niet veilig met wind molens. Een gigantische leeg stand in ons dorp dreigt. Nu al klaagt de kampeerboerderij over winstderving. Heel veel mensen hebben al afgezegd. Om maar niet te spreken over finan ciële schade bij woningverkoop. Daarnaast heeft de geluidsover last van windmolens al geleid tot de eerste gezondheidsproble men." De actiegroep zegt geen enkel vertrouwen te hebben in het col lege van B en W van Sluis. „We stellen onze hoop op de gemeen teraad die de plannen moet goedkeuren. Wat ons betreft dus niet." Op 9 februari wordt in het Le- deltheater in Oostburg een dis cussieavond voor de gemeente raad gehouden over de windtur bines rond Hoofdplaat. (GSTDIJK - Een week voor iguliere carnaval losbarst, Hengstdijk in het teken het zottenfeest. jlaatselijke wagenbouwers- iging De Polderjongens te lt morgen voor activiteiten tjong en oud. 's Middags be- vanaf basisschool St. Jozef saf twee uur een kinderop- ït. Daarna start het middag- jjramma in gemeenschaps- itrum de Schuur, 's Avonds it het feest verder in café La imba met een carnavalesk ge- ite karaoke show. (Advertentie) KOZIJNEN ZONWERING www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-33M» Robbin Goossens (15) uit Eede probeert moi'gen 24 uur ritjes te maken in een Limburgse achtbaan. door Jean-Lou de Gucht EEDE - Vierentwintig uur rondjes draaien in een achtbaan. Voor de mees te mensen is één rondje al meer dan ge noeg. Niet voor de vijftienjarige Robbin Goossens uit Eede. Hij is helemaal gek van achtbanen en krijgt nu de gelegen heid zijn droom te verwezenlijken. Het speelt zich morgen vanaf twaalf uur 's middags af in Toverland in het Noord-Limburgse Sevenum. Het attrac tiepark geeft acht jongeren de kans om 24 uur op de vorig jaar geopende acht baan door te brengen. Voorwaarde voor deelname was het lid maatschap van een achtbaanclub. Rob bin is lid van de Belgische club Theme- ParkVision en schreef in. Vorige week kreeg hij te horen dat hij een van de ge lukkigen is. Naast een aantal jongeren uit België en Duitsland. Robbin hoopte al lang op deze kans. „Ik kwam op het idee nadat ik gehoord had dat een Amerikaan in Duitsland wel 49 dagen in een achtbaan had doorge bracht. Ja. zolang hoeft het voor mij ook weer niet, maar een dag lijkt me wel spannend. Pretparken geven nooit zo'n gelegenheid. Met de club mag je hooguit na sluitingstijd eens een half uur in de achtbaan. Meer is niet moge lijk." Het attractiepark wil met dit initiatief de verkiezing tot beste Nederlandse at tractie van 2004 enige luister bijzetten. Is 24 uur zonder slaap in een schudden de achtbaan wel verantwoord? Een woordvoerder van het attractiepark zegt zich geen zorgen te maken, nadat er informatie is ingewonnen bij een aan tal artsen. Bovendien heeft iedere deel nemer een verzorger en is er EHBO aan wezig. De moeder van Robbin maakt zich wel een beetje zorgen. „Ik weet het niet. Het lijkt me 's nachts knap moeilijk wor den. Om maar niet te spreken over het 24 uur door elkaar geschud worden." Robbin ziet niet echt op tegen de 24 uur. „Het weer is natuurlijk niet zo best, maar ik kleed me warm aan. Wak ker blijven zal ook wel lukken denk ik. In ieder geval ben ik in een goede condi tie. Ik ben goed uitgerust, op tijd naar bed gegaan en heb geen gekke dingen Oefeningen Na ieder uur draaien in de achtbaan is er een kwartier pauze. Om de drie uur zelfs een half uur. Robbin: „Dan kan ik even de benen strekken, wat oefeningen doen en af en toe wat eten. Robbin weet precies hoe de 600 meter lange baan er uitziet. „Je wordt afge schoten en zit binnen drie seconden op bijna tachtig kilometer per uur. Het is een unieke baan, in die zin dat je als het ware rechtop op een motor zit, een zoge naamde booster bike." Robbin is gek van achtbanen. Zijn hele leven al. Hoe het komt, weet hij zelf ei genlijk ook niet. „Misschien de kick. Ik heb het al lang te pakken. Vanaf de eer ste keer dat ik met m'n ouders naar een foto Camile Schelstraete attractiepark ging. Als je wat ouder wordt, ga je ook eens over de grens kij ken: België, Duitsland, Italië en Enge land." Zijn favoriete park ligt in Duitsland. „Het Holiday Park in Hassloch met de Expedition Ge Force achtbaan. Er zit een heel steile afdaling in en op sommi ge stukken bereik je een snelheid van 120 kilometer per uur. En je hebt veel airtime." Airtime? „Dat is het moment dat je uit je stoeltje omhoog komt en je als het wa re een beetje vliegt." Hoog op het verlanglijstje van Robbin staan achtbanen in de Verenigde Sta ten. „Daar liggen de snelste banen, waar je zelfs een snelheid van meer dan tweehonderd kilometer kunt halen. Voorlopig blijft dat nog toekomstmu ziek. Maar ja, ik ben nog jong." Eerst staat Robbin morgen de mara thon in Sevenum te wachten. Hij ziet wel hoe ver hij komt. Hij durft niet te zeggen hoe lang" hij het volhoudt. „Zo lang mogelijk. Ik zie het wel, ik ga er in ieder geval tegenaan. Als het niet meer gaat houdt het op. Het is alleen al mooi om dit mee te maken." ZUIDZANDE - Een brand in een rijtjeshuis aan de Kamerikstraat in Zuidzandc heeft de po litie gistermiddag op het spoor van een kleine hennepkwekerij gezet. De kwekerij was geves tigd op de zolder van de woning, de plek waar ook de brand uitbrak, maar of de aanwezigheid van de hennepkwekerij en kweeklampen ook daadwerkelijk de brand hebben veroorzaakt, kon de politie gisteren nog niet zeggen. De be woner, een 28-jarige man, is aangehouden. De brand werd geblust door de brandweer van Sluis, die assistentie kreeg van een ladderwa gen van de brandweer van het Belgische Knok- ke. Voor toeschouwers was al snel duidelijk dat in de brandende woning hennep werd geteeld, zo doordringend was de geur van wiet. De be woner en zijn hond hadden zich op tijd in veilig heid kunnen brengen. De schade aan de woning bleef beperkt tot een uitgebrande zolder en een gat in het dak, de naastgelegen woning liep rook- en waterschade op. foto Camile Schelstraete SLUIS - De gemeenteraad van Sluis ging gisteren in meerder heid akkoord met het inrichten van de Aardenburgse Havenpol der als natuurgebied. Een stevig debat ging aan de besluitvor ming vooraf. Voor de stemming deden de wet houders J. Provoost en L. Wille nog een dringend beroep op de raad akkoord te gaan met het voorstel voor natuurinrichting. De aanleg van de rondweg om Aardenburg zou anders in ge vaar kunnen komen. Als nu de natuur wordt aangelegd, kan het gebied straks, tijdens de werkzaamheden voor de rond weg, dienen als uitwijkgebied voor beschermde diersoorten. Bij raadslid C. Bolijn - Hertzber ger (Dorpsbelangen en Toeris me) schoot de gebrekkige voor lichting en de koppeling aan de rondweg duidelijk in het ver keerde keelgat. Ze noemde dit afpersing vanuit de provincie. Ze wilde echter geen blokkade opwerpen, maar vroeg wel om uitstel van het besluit. Ze werd hierbij gesteund door L. Meijer van Nieuw West. „De voorlichting naar de direct be- TERNEUZEN - De raad van Terneuzen is gisteren ak koord gegaan met de nieuwe subsidiegrondslag vooi" speeltuinverenigingen. Zij krijgen hierdoor meer be staanszekerheid. Oranjekwartier, De Miertjes en Ons Nootje kunnen rekenen op een maximale jaarlijkse ver goeding van 15.000 euro. In de oude regeling was dit 1815 euro.De verenigingen hoeven straks niet meer telkens aan te kloppen bij de gemeente als zij door nieuwe wetgeving speelwerktuigen moeten aanpassen en daardoor voor for se uitgaven komen te staan. De verenigingen kunnen reke nen op een basisvergoeding die gebaseerd is op het speel tuinoppervlak (een euro per vierkante meter) en een pres tatievergoeding (maximaal 3000 euro per speeltuin). Die laatste vergoeding is onder meer gekoppeld aan openings tijden en de organisatie van activiteiten. MIDDELBURG - Tegen een 46-jarige inwoner van Ter- neuzen is gisteren bij de Middelburgse rechtbank tweeën half jaar cel geëist voor dealen in harddrugs. De man heeft vorig jaar vanaf april tot half oktober cocaïne ver kocht aan drugsverslaafden in Terneuzen. Ook leverde de verdachte aan Belgische klanten in Zelzate en Gent. Li zijn woning werden grote hoeveelheden harddrugs gevon den: ruim anderhalve kilo amfetamine, 148 gram cocaïne, 375 xtc-pillen en ruim twee kilo softdrugs. „Het leek wel een supermarkt", merkte de officier van justitie op. De Terneuzenaar vertelde in de maanden voordat hij werd opgepakt vijf tot tien gram coke per dag te gebruiken. „Dat is wel erg grof. Het verbaast me dat u geen strafblad heeft", zei officier van justitie R. Rammeloo. Raadsman J. Schuttkowski vroeg een groot deel van de celstraf voor waardelijk op te leggen. „Mijn cliënt heeft vanuit zijn een zaamheid contact gezocht met verslaafden. Het was geen handel." De rechtbank doet 9 februari uitspraak. TERNEUZEN - Ziekenomroep Radio De Honte zendt woensdagavond het benefietconcert voor Azië in het Ter- neuzense Scheldetheater rechtstreeks uit. De uitzending in ziekenhuis De Honte in Terneuzen begint om half acht. Het concert wordt ook opgenomen. Via ziekenomroep Ra dio Delta uit Oostburg is de uitzending donderdagoch tend 3 februari en vrijdagochtend 4 februari van tien tot twaalf uur te beluisteren in de woonzorgcentra Emmaus in IJzendijke, Coensdike in Aardenburg, Rozenoord in Sluis, Ter Schelde in Breskens, de Burght in Oostburg, verpleeghuis De Stelle in Oostburg en ziekenhuis Anto- nius in Oostburg. Donderdag wordt het gedeelte voor de pauze uitgezonden, vrijdag volgt het gedeelte na de pau ze. Het concert 'Zorgsaamen voor Azië' is een initiatief van de Stichting Zorgsaam en de gemeente Terneuzen. De opbrengst gaat naar slachtoffers van de zeebeving. POORTVLIET - Een 22-jarige man uit gemeente Tholerï heeft munt weten te slaan uit een aantal gestolen nummer borden. Hij tankte meerdere malen zonder te betalen, ter-' wijl hij een gestolen kentekenplaat op zijn auto had zit-* ten. Woensdag werd hij door de politie opgepakt in een woning aan de Markt in Poortvliet. Hij had in zijn auto nog meer ontvreemde nummerborden liggen. AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur. Kaarten en biljarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, creatief, biljarten; 16.00 uur: Zitgymnastiek; 20.30 uur: Dansavond dansschool Adrie Hamelink; De Boemerang, 20.00 uur: Bingo; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaar ten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koers bal; 13.30 uur: KBO bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO spelmiddag; Café Modern, 19.00 uur: Wagentje kij ken de Djerken; HEIKANT - t Heike, 13.00 uur; Biljarten en pieren; Zaal Maton, 19.30 uur; Country line dan ce the Free Country Dancers; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: SWO Franse les; 9.30 uur: Biljarten, kaarten; 13.30 uur: Volksdansen, lijndansen; 19.30 uur: Gezelschaps dansen; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Biljarten- Kanaalzone; 14.30 uur: Biljarten; Den Dullaert, 20.00 uur: Buutreedners festival; KOEWACHT - De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; NIEUWVLIET - Dorpshuis de Heerlijk- heit, 19.00 uur: Sinte Pierse bonte avond; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: Biljarten competitie; SPUI - De Drie Gehughten, 19.00 uur: Kinder café; 21.00 uur: Open huis; ST.JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.30 uur: Biljarten compe titie; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; TERHOLE - Rondweg, 14.00 uur: Offi ciële opening rondweg Terhole; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpen hoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint; 20.00 uur: Familie bin go; De Honte, 14.00 - 16.00 uur: Bijeen komst lotgenoten contact borstkanker patiënten; Scheldetheater, 20.00 uur: Ju bileum toernee Cuby the Blizzards. (Advertentie) 27 - 28 - 29 januari door de hele binnenstad (Advertentie) trokkenen in het gebied is bene den alle peil. De Dienst Lande lijk Gebied verdient geen schoonheidprijs", meende Meijer. Hij vond het naïef te den ken dat er geen gevolgen zouden zijn voor de landbouwsector. Hij vreesde ook voor planschade- verzoeken. Veeboer H. Lensen maakte aan het begin van de vergadering be zwaar tegen de natuurinrich ting. Die natuur heeft volgens hem tot gevolg dat de ontwikke ling van zijn bedrijf in gevaar komt. Hij gaf aan dat hem bij zijn komst uit Brabant toezeg gingen zijn gedaan dat een open graasgebied niet in gevaar zou komen. Hij vreesde verder voor een verhoging van het waterpeil en overlast van ganzen. Wethouder J. Provoost deed een dringend beroep op de raad om het besluit niet uit te stellen. Dat zou kunnen betekenen dat de rondweg in gevaar komt. Be perkingen voor de bedrijven zijn er volgens Provoost niet en ook voor verhoging van het wa terpeil hoeft niet gevreesd te worden. CDA, WD/Gemeentebelangen en PvdA gingen akkoord met de inrichting van de polder tot na tuurgebied.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49