IC luizen en recreatie bij Perkpolder OPRUIMING Vntonius haalt buurt binnen PZC Verhelpen telefoonstoring is intensief karwei 20% - 70% KORTING kivis PvdA-raadslid wil oplossing verkeer met Zelzate regelen Bewegen UCHTLMID Een droomkans voor Laurens van Lieren 22 lasterplan voorziet in vakantiedorpnieuwe kreek, jachthaven en golfbaan Irochure van laverblad helpt j inspraak zorgsector 0P UITLOPENDE MODELLEN CARNAVAL BEGINT IN SAS VAN FiiïïWïiïïsSïïTTïïsCï Discussie over bezuiniging Tragel Axelaar twee keer slachtoffer Helpende fietser mishandeld Benefietconcert Vlaanderenhal zeeuwse almanak V verlichting jdag 28 januari 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen Sheila van Doorsselaer KPOLDER - Zo'n 150 pcr- nente woningen bij Klooster- e, een grote nieuwe kreek, i recreatiedorp met 200 va- liewoningen bij Perkpolder, igrote golfbaan en een jacht- met 350 ligplaatsen. De icente Hulst heeft het zoge- mide masterplan gereed voor d Perkpolder. ni een halfjaar geleden teken- i de provincie, Rijkswater- t en de gemeente Hulst een ntieverklaring voor een ge lsontwikkelingsplan voor polder en omgeving: Plan folder. Dit plan moet de ek na het afschaffen van de rverbinding een impuls ge- Rijkswaterstaat doet mee dat zij een deel van het plan- :ed wil inrichten tot een bui- dijks natuurgebied van zo'n iiectare. Hiermee wordt het tiurcompensatieprogramma Serschelde (1998-2008) uitge- rd. teerste initiatief voor het ver- ndigen van het gebied, nsterzande-aan-Zee, werd :er al afgeschoten. Het gra- van een kanaal waar de vier- nsweg tussen Kloosterzande Perkpolder ligt, bleek niet Bar, andere wensen en suggesties het gebied zijn geïnventari- rden de ontwikkel ingsmoge- liieden zijn nu opgenomen in masterplan. In het rapport i vier varianten opgenomen ir de inrichting van het ge ld. In elk model krijgen de «vezige recreatiebedrijven breidingsmogel ij kheden iverschillen tussen de vier va- iten zitten hem in de situe- IES - Patiëntenplatform Kla- ilad heeft een brochure uit- iracht over de veranderingen de zorgwetgeving voor leden ncliëntenraden. brochure Medezeggenschap Inspraak behandelt beknopt wijziging in de AWBZ, en de ikomende Wet Maatschappe- Ondersteuning (WMO). t boekje geeft daarbij aan arop cliëntenraden inspraak inen doen gelden. iffuus t name in de WMO is het in- aakrecht heel diffuus, omdat voorzieningen onder die wet ai specifieke doelgroepen ken- a. In de brochure wordt ook gelegd welke wetgeving op Üce welzijnssector van toepas- gis. ring van de woningen, vakantie huizen en het golfterrein. In de Kreek-variant worden zowel de permanente woningen als de va kantiehuizen direct ten noorden van Kloosterzande gebouwd, rondom een nog aan te leggen kreek. Het golfterrein ligt in dit model tussen de nieuwe wijk en de Westerschelde. Bij de zoge naamde Lint-variant worden al le woningen in een lint langs de N60 gebouwd. Het golfterrein ligt ook hier tussen Kloosterzan de en de Westerschelde. Het Re creatiedorp-model gaat uit van een concentratie van alle wonin gen in de polder ten noorden van de Kalverdijk, vlakbij de nieuwe jachthaven. Ten westen van het nieuwe recreatiedorp is dan het golfterrein voorzien. Voorkeur De voorkeur van de gemeente gaat echter uit naar de vierde va riant. In dit model zijn de ver schillende onderdelen van het plan zo gesitueerd dat ze elkaar optimaal versterken. De 150 per manente woningen komen hier ook aan de noordzijde van Kloosterzande, rondom een nog aan te leggen kreek. Het golfter rein komt in de zone tussen deze nieuwe wijk en de Westerschel de en het clubhuis is voorzien ten zuiden van de Kalverdijk. Ten noorden van de Kalverdijk, ligt tegen de Zeedijk het recrea tiedorp met 200 recreatiewonin gen. Dit dorp is daarmee inge klemd tussen het golfterrein en de jachthaven. Het voorkeursmodel wordt voor lopig als stedenbouwkundig uit gangspunt gezien. Dit kan nog wijzigen aangezien er nog een MËR-procedure (milieu-effect- rapportage) gevolgd moet wor den. Enkele onderdelen in het Plan Perkpolder zijn MER-plich- tig. De jachthaven telt meer dan 250 ligplaatsen en het golfter rein wordt groter dan vijftig hec tare. De MER-procedure zal an derhalf jaar in beslag nemen. Daarnaast dient ook het bestem mingsplan te worden gewijzigd. De Hulster gemeenteraad moet hierover beslissen, maar ook de bevolking krijgt nog genoeg gele genheid om zijn mening te laten horen. Op dinsdagavond 22 februari wordt in Hotel De Linde in Kloosterzande een openbare in formatieavond gehouden voor de inwoners van Kloosterzande, Walsoorden, Ossenisse en diver se belangenorganisaties. Ook an dere belangstellenden zijn wel kom. Vanaf 19.30 uur worden het masterplan en de te volgen procedures toegelicht. door René van Stee WESTDORPE - Bij de brug van Sas van Gent heeft KPN gisteren een tunnel geboord on der het kanaal Gent-Terneu- zen. Door de tunnel komt een buis waarin een nieuwe tele foonkabel wordt gelegd. De reparatie wordt uitgevoerd als gevolg van een telefoonsto ring in Westdorpe. Zo'n 550 vaste aansluitingen in het dorp zijn sinds dinsdagavond vroeg verstoken van hun telefoonver binding. KNP verwacht dat het euvel morgen of zondag is ver holpen. Het gaat om een ar beidsintensief karwei. Volgens J. Pulles, rayonmanager van de service-afdeling van KPN, du ren de werkzaamheden rond het kanaal aanzienlijk langer dan bij een vergelijkbare sto ring op het land. De boorwerk- zaamheden zijn zo'n zes meter onder de bodem uitgevoerd. Pulles verwacht dat de buis vandaag door de tunnel wordt getrokken. „Zodra die er ligt, wordt hij aan de binnenkant schoonge maakt. Vervolgens gaat de ka bel er doorheen en worden de aansluitingen weer in orde ge maakt", aldus Pulles. KPN vermoedt dat de storing is ontstaan, nadat de kabel is geraakt bij baggerwerkzaamhe- den in het kanaal. KPN-woord- voerster M. Scholten kon giste ren nog geen definitief uitsluit sel geven over de toedracht. Rijkswaterstaat twijfelt echter aan het vermoeden van KPN, omdat de betrokken aannemer bezweert dat hij de kabel niet heeft geraakt. Er volgt nog na der onderzoek. Intussen heeft KPN in Westdorpe diverse maatregelen genomen. In woon zorgcentrum 't Verlaet aan de Bernardstraat is een belpunt met twee telefoons ingericht, waar de getroffen inwoners gra tis kunnen bellen totdat de sto ring is opgelost. De vaste ver binding in het complex is in middels hersteld. Ook dertien bewoners van aanleunwonin gen die een bejaardenalarm Een buis wordt onder het kanaal Gent-Temeuzen doorgeboord om een nieuwe telefoonkabel aan te leggen. foto Camile Schelstraete hebben, kunnen weer bellen met hun vaste telefoon. Verder bleek het technisch mogelijk om onder meer de kinderop vang, de bank, de brandweerka zerne en enkele detailhandels zaken terug aan te sluiten. Van de noodvoorziening in 't Verlaet hadden gisteren tot twee uur 's middags slechts drie mensen gebruikgemaakt. Hieruit blijkt dat de nood niet al te hoog is. Pulles denkt dat de adviezen ter harte zijn genomen die de gemeente Terneuzen en KPN woensdag per brief bij de ge troffen bewoners bezorgden. Hierin werd onder meer aange raden om met familie en buren afspraken te maken wat zij moeten doen bij een noodgeval. Pulles: „Verder is er goede mo biele dekking. Aangezien veel mensen inmiddels een mobiel tje hebben, is er blijkbaar wei nig behoefte om via het bel punt te telefoneren." (Advertentie) por Frank van Cooten ILOOSTERZANDE - Woon- orgcentrum Antonius in Kloos- tamde wil veel meer dan voor- ten een spin in het web zijn de lokale gemeenschap. Zo kunnen alle 55-plussers binnen kort een vorkje meeprikken in de recreatiezaal, een kaartje leg gen met de bewoners en internet ten in het internetcafé. „De integratie tussen bewoners (Advertentie) van Antonius en de inwoners van oud-Hontenisse kan veel be ter", zegt L. de Bruijn, activitei tenbegeleidster van Antonius. „Plet gaat vooral om de sociale contacten. Daarnaast vinden on ze bewoners het leuk om nieuwe gezichten te zien." De Bruijn heeft de activiteiten opgezet samen met B. van Me- gen, ouderenwerker van de Stichting Welzijn Ouderen (SWO) en zorgcoördinator van Antonius. De activiteiten ko men voort uit het grote ouderen- project Wonen, Welzijn en Zorg in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Dit project beoogt ouderen zo lang mogelijk thuis te laten wo nen. Het internetcafé in Antonius voor 55-plussers start medio fe bruari. Vijftien deelnemers heb ben zich reeds voor de basisscur sus aangemeld. Tien computers zijn aangeschaft. „Het is de be doeling dat de cursisten in het restaurant koffie gaan drinken. Ze komen dan in contact met de bewoners van Antonius en dat bevordert de integratie", ver wacht De Bruijn. De deur van het internetcafé staat overigens altijd open. Bui ten de cursussen om kan ieder een de computers gebruiken. „Ons internetcafé is voor jong en oud. Als een opa met z'n kleinzoon of kleindochter wil in ternetten, kan dat bij ons", al dus Van Megen. Het internetcafé houdt maan dag 31 januari van 13.30 tot 16.30 uur een open middag. Naast 'even internetten in Anto nius' moet ook 'eet je mee?' een gevleugelde uitdrukking wor den in Kloosterzande en omge ving. Iedereen die niet graag al leen eet, of niet graag kookt, kan vanaf 1 maart de warme maaltijd gebruiken in de recrea tiezaal van het woonzorgcen trum. Dat kan zeven dagen per week, van 11.30 tot 13.30 uur. Wie vooraf inschrijft, kan kie zen uit drie menu's; anders is het eten wat de pot schaft. Volgens De Bruijn en Van Me gen wordt aan het vervoer ge werkt. „We zijn bezig een halte van de buurtbus voor de deur van Antonius te krijgen. Dat is niet zo eenvoudig. De bus moet door de Stuiverstraat rijden, maar daar is een ontheffing van het waterschap voor nodig om dat daar alleen bestemmingsver keer mag komen. Voor mannen begint 28 februari een knutselgroep (handig zijn is geen vereiste) en verder zijn er vanaf 14 februari kaartmidda- gen. Iedere eerste maandag van de maand is het bieden en joke ren voor alle belangstellenden. ZEELANDS GROOTSTE, COMPLEETSTE, GOEDKOOPSTE CARNA VALSWINKEL Tuinbroeken (volwassenen) vanaf 9,95 Totally Spies €19,99 Leeuw vanaf €19,95 Giraf vanaf 16,95 Brandweer vanaf 9,95 Zorro vanaf 9,95 Ninja vanaf €11,95 Keuze uit 250 soorten camavaisstoffen Boerenkielen - Tuinbroeken - Overalls Lippenstift - Schminkset - Glittergel Nagels Fluor u.v. - Brillen - Pruiken etc. etc. camavalshop Westkade 83 - Sas van Gent - Tel.: 0115 - 454357 www.het-feestbeest.nl 19. Willem van Oranje 5 20. Pim Fortuyn "Ei 21. Willem Drees CLINGE - De directie van Tragel, vertegenwoordigers van de gemeente Hulst, bewoners van het Sterreterrein en de dorpsraad discussiëren maandag 14 februari over de toekomst van het Clingse instituut voor verstandelijk ge handicapten. De door de directie aangekondigde bezuini gingen en de vragen die dat opriep, zijn de aanleiding voor het gesprek. Zo ontstond er consternatie over de slui ting van het restaurant van De Sterre, een etablissement dat ook kon worden gebruikt door niet-gehandicapten die op het terrein wonen. Wethouder P. Weemaes betoog de dat sluiting van de horecagelegenheid indruist tegen de omgekeerde integratie: wonen tussen verstandelijk ge handicapten. De Tragel-directie zegt het besluit te betreu ren, maar gezien de financiële omstandigheden niet an ders te kunnen. De discussie moet duidelijk maken welke voorzieningen blijven, terwijl tegelijkertijd wordt beke ken wat nog gedaan kan worden om bedreigde voorzienin gen te behouden. De discussie in gemeenschapscentrum Malpertuus in Clinge begint om 19.30 uur. AXEL - Een bewoner van ouderenwooncentrum Het Kas teeltje in Axel is binnen een week tijd twee keer flink be nadeeld. Zijn auto, die voor Het Kasteeltje op het J.F. Kennedyplein stond geparkeerd, werd 's nachts flink be krast. De schade bedraagt bijna duizend euro. Een week later werd 's middags rond 15.30 uur ingebroken in zijn appartement. Kasten werden opengebroken en er werd voor 475 euro aan apparatuur gestolen. De bewoner heeft aangifte gedaan. KLOETINGE - Een achttienjarige inwoner van de ge meente Goes is, naar gisteren pas bekend is geworden, dinsdagavond rond 21.00 uur mishandeld nadat hij een vrouw te hulp was geschoten die werd belaagd. De jongen fietste over de Koningin Wilhelminastraat in Kloetinge, toen hij een bestuurster van een auto om hulp hoorde roe pen. Hij zag toen dat er door een man aan de vrouw ge trokken werd, kennelijk om haar uit de auto te krijgen. De jongen rende naar de overkant van de weg en schopte, om de vrouw te ontzetten, de man tegen zijn been. Hierna keerde de man zich echter tegen hem en sloeg de jongen in zijn gezicht. Daardoor kwam hij ten val; toen hij op de grond lag heeft de man hem nogmaals vuistslagen in het gezicht gegeven. De man, een 32-jarige inwoner van de ge meente Reimerswaal, is aangehouden en voor verhoor in gesloten in het huis van bewaring. Hij is woensdag weer op vrije voeten gesteld. De aanleiding voor het voorval bleek te liggen in de relatiesfeer. Tegen de man wordt pro ces-verbaal opgemaakt. Het slachtoffer heeft aan de vechtpartij letsel aan zijn oog en lip overgehouden. door Euqène Verstraeten SAS VAN GENT - De gemeente Terneuzen moet samen met buurgemeente Zelzate zoeken naar een oplossing voor de over last door vrachtverkeer over de Westkade in Sas van Gent. Pv dA-raadslid R. de Meyer heeft begrepen dat de zuiderburen daartoe bereid zijn, zo laat hij in schriftelijke vragen weten. De problematiek van overlast op de Westkade, veroorzaakt door vrachtverkeer dat hele maal niet in Sas van Gent moet zijn, is al jaren onderwerp van discussie. Volgens De Meyer is tot nu toe altijd gesteld dat er geen oplossing mogelijk is, om dat het moeilijk was met de plaatselijke bedrijven afspraken te maken en ook vanwege het feit dat het probleem anders ver plaatst zou worden naar Zelza te. Door de contacten die De Meyer beroepshalve hééft met burge meester Schenkels van Zelzate is hem duidelijk geworden dat die bereid is om samen te wer ken aan een goede oplossing voor beide kernen. „Ook Schen kels werkt graag mee aan het sturen van het (vracht)verkeer via de Tractaatweg", betoogt De Meyer. „De brug bij Zelzate en de weg door het centrum van Zelzate worden dan ook veel minder belast." Binnenkort is er een overleg tus sen de dagelijkse besturen van Terneuzen en Zelzate. De Meyer wil dat B en W van Terneuzen de verkeerskwestie op de ge- spreksagenda zetten. Volgens De Meyer is er enige haast geboden in verband met het opstellen van de risicokaart Zeeland: onderdeel daarvan is de route voor vervoer van ge vaarlijke stoffen over de weg. „Een herziening van deze route is voor het eind van dit jaar aan de orde. De problematiek van Sas van Gent moet nu worden aangezwengeld." SAS VAN GENT - De Vlaande renhal in Sas van Gent is mor gen het decor van het benefiet festival In Concert for Asia. De volledige opbrengst gaat naar de Stichting Weeshuis Sri Lanka in Den Haag. Regionale bands verlenen belangeloos hun medewerking. DJ Yellowhead bijt om 16.00 uur het spits af. Daarna volgen Void, De Lama- ketta's, Dexter en Blue's Cock tail, Dallas en Zep Zupiler en de Ziboelateurs. het alfabet van Zeeland Gretig boog die Goesenaar, een welbebuikte vijftiger, zich over de uitkomsten van een nieuw onderzoek naar overgewicht en afvallen. De conclusie luidde dat inspan ningen op het sportveld of in de fitnessclub maar weinig uithalen. „Nu hoor je het eens van een ander", mompelde hij. Ander halfjaar had hij zich al druk- gemaakt in de sportschool en dat had hem welgeteld één ki lo lichter gemaakt. Volgens de nieuwste inzich ten van Amerikaanse weten schappers leidt matig inten- t sief bewegen' tot betere resul taten. Met wandelen, de hond j uitlaten, boodschappen de trap op sjouwen, de auto was sen en werken in de tuin kom je al een heel eind. Allemaal activiteiten die hij al verricht. Onder in het rijtje stonden in spanningen die met het oog op afvallen de minste zoden I aan de dijk zetten: zingen in j de kerk en heftige seks. Ook j dat stemde tot tevredenheid, j Aan het eerste heeft hij nooit gedaan; het tweede doet hij al lang niet meer. Middelburg, Geere Passage 6-10, 0118-623178 www.lichtland.nlinfo@lichtland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47