eme Nieuwbouw ziekenhuis in 2006 iNraii Eis werkstraf voor niet opgeven rente op bank in Luxemburg Weekmarkt tijdelijk naar Balie Redders KNRM minder in actie Binnen handbereik i Kenners beoordelen broodjes en bollen Bijgebouw moet ruimtegebrek Goese poliklinieken oplossen weekenddiensten INFORMATIEBLAD VOOR ONDERNEMERS IN ZUIDWEST-NEDERLAND Meer informatie? neem contact met ons op: (0113) 31 55 00 of www.deondernemer.cor vrijdag 28 januari 2005 door Emile Calon WESTKAPELLE - I)e Zeeuw se reddingstations van de Ko ninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij (KNRM) moesten het afgelopen jaar iets minder in actie komen dan in 2003: 268 tegenover 274 maal. Wel is er een verschuiving zichtbaar voor het reddingsta tion Westkapelle, door de aan schaf van de elf meter lange en zeewaardige Uly. ruim een jaar geleden. Die reddingboot voer vorig jaar 29 maal uit ter wijl in 2003 15 maal werd uit gerukt met vooral de oude rubberboot Fintje. „De actieradius en inzetbaar heid van Uly is vele malen ho ger", zegt woordvoerder W. Agterhof van de KNRM. Die nieuwe boot ontlast ook het station Cadzand-Bad, zo blijkt uit de jaarcijfers. In 2003 moesten de mensen van het zuidelijkste station van de KNRM nog 41 maal uitrukken tegenover 19 maal vorig jaar. De komst van de Uly heeft geen noemenswaar dige gevolgen voor het red dingstation Breskens. De mannen van die post rukten vorig jaar 68 maal uit tegen over 70 maal in 2003. Noordland Het reddingstation Veere had het flink wat drukker: 45 te genover 34 keer uitvaren, ter wijl de mensen van het red dingstation Noordland vorig jaar 98 maal in actie kwamen om iemand op het water te redden. Een jaar eerder voe ren ze nog 107 maal uit. On danks die daling blijft Noord land een van de drukste red dingstations van de KNRM. Veere vermoedt dat de toena me op het Veerse Meer ook te maken heeft met het aanpas sen van de recreatiebeton- ning op het Veerse Meer. Rijkswaterstaat besloot vorig jaar slechts een deel van de betonning aan te brengen, waardoor watersporters nu sneller in de problemen ko men, aldus K. den Hollander van het Station Veere. Als naar het gehele land geke ken wordt, hadden de 39 red dingstations van de redding maatschappij het in 2004 drukker dan ooit. Nadat het aantal acties jarenlang sta biel bleef rond de 1500. steeg het aantal hulpverleningen het afgelopen jaar tot 1611, Bij de 1611 acties werden in totaal 3483 mensen in veilig heid gebracht. Vorig jaar waren deze aantal len respectievelijk 1517 en 2699. De toename kan volgens Agterhof verklaard worden door de stormachtige j zomer van 2004. Gedurende die zomerdagen kwam het negen keer voor dat er meer dan twintig hulpverleningen: per dag werden uitgevoerd. Uitschieter daarbij was 17 juli 2004, toen op sommige plaatsen de wind in korte tijd in kracht toenam van twee tot tien Beaufort. Er werden die dag 47 hulpverleningen verricht voor watersporters en beroepsvaarders die door de storm werden overvallen. Den Hollander herinnert zich die dag nog goed. In twee uur tijd veranderde het Veerse Meer van een vlakke water plas in een gebied met golven van twee meter hoog. „We moesten toen velen redden."' De redders van de KNRM kwamen vorig jaar 549 keer in actie voor in problemen verkerende zeiljachten. Daar mee werden de zeilers, net als in voorgaande jaren, de groot ste doelgroep van de redding- mmaatschappij. Agterhog noemt de aantallen acties voor de beroepsvisserij (95) en de sportvisserij (70) op vallend. In 2003 waren de aantallen voor deze twee groepen res pectievelijk 63 en 108. De zo merse stormen zijn volgens hem ook de oorzaak van het vaker uitvaren om de beroeps visserij te helpen. Joor Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie H. Dijkstra eiste giste- .en tegen een 57-jarige Zierik- '.eeënaar wegens belastingfrau de een werkstraf van 240 uur en ",en boete van 20.000 euro. De fian was een van de vele belas- ^ngplichtigen die tegen de lamp .iepen tijdens een grote opspo- jingsactie van de Belasting dienst. De fiscus heeft tenminste 250 miljoen euro aan belastingfrau de opgespoord van Nederlan ders die zwart geld hadden ge parkeerd op bankrekeningen in het buitenland. Officier van justitie H. Dijkstra repte gisteren in Middelburg al leen al over vierduizend belas tingplichtigen die fraude heb ben gepleegd met tegoeden op bankrekeningen in Luxemburg en Duitsland. Een aantal van zaterdag 29 en zondag 30 januari 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 luisartsen chouwen-Duiveland juisartsenpost Schouwen-Duiveland .on. Gustaafweg 2, Zierikzee ;l. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. var 3.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij- 2ns feestdagen) 'andartsen |Chou wen-Du iveland ^ireekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. P-53737162. Apotheken Apotheek 'Zierikzee'", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreek uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. hen is door het Openbaar Minis terie strafrechtelijk vervolgd, onder wie de Zierikzeeënaar. De man wordt verweten de fis cus voor 44.000 euro te hebben benadeeld door de rente van zijn spaarrekening bij de Kre dietbank Luxemburg (KBL) over 1996 tot en met 2000 niet op te geven. Onrechtmatig De belastingfraude kwam aan het licht toen gegevens van KBL-rekeninghouders in han den van de Belgische fiscus en justitie werden gespeeld, waar na de informatie werd uitgewis seld met Nederland. Volgens raadsman G. de Bont was er sprake van onrechtmatig verkregen bewijs. In een uitvoe rig pleidooi wees de strafpleiter op een aantal onvolkomenheden in het onderzoek. „Dit had nooit een strafzaak moeten worden." De Bont voelde zich gesterkt door een uitspraak van de recht bank in Breda, die een verdach te wegens onrechtmatig verke- gen bewijs had gesproken. De officier had geen enkele re den om te twijfelen. „Breda is de strohalm voor de verdedi ging. Er zijn in Nederland 25 vonnissen uitgesproken", zei Dijkstra. De officier beriep zich op zijn er varing met soortgelijke fraude zaken. Hij vervolgde: „Belasting betalen is nooit leuk. Dit heeft het karakter van asociale belas tingfraude en moet zwaarder ge straft worden dan een uitke ringsfraude." De Zierikzeese verdachte gaf toe dat hij het spaargeld niet had opgegeven. „Ik ben van een voudige komaf. Het gespaarde geld deed ik een potje. Toen ik een keer in Luxemburg was heb ik het geld op de kredietbank ge zet", zei hij. De Fiod stond 18 september 2002 bij de verdachte op de stoep. Eén lange zwarte dag „Het is voor mij één lange zwar te dag tot aan de dag van de strafzaak", verzekerde hij. Vol gens de officier zijn nog lang niet alle fraudezaken behan deld. In dat kader kan de uit spraak in een hoger beroeps zaak, die gisteren bij het het Ge rechtshof in Leeuwarden diende van belang zijn. Uitspraak op 9 februari. door Ingrid Huibers GOES - Een nieuw onderkomen voor de ziekenhuisapotheek, het dialysecentrum en de verschil lende laboratoria moet het ruim tegebrek in het Oosterschelde- ziekenhuis in Goes oplossen. Het ziekenhuis hoopt in de eer ste helft van 2006 met de bouw te kunnen beginnen. Dat meldde interimvoorzitter A. van Alphen van de Raad van Be stuur van de Oosterscheldezie- kenhuizen gistermiddag. Het nieuwe drie verdiepingen tellende bijgebouw komt in het verlengde van het huidige dialy secentrum te liggen. Behalve de apotheek en een nieuw, groter dialysecentrum wordt een deel van de poliklinieken in het nieu we gebouw ondergebracht. Ook 1 komt er plek voor een deel van het streeklaboratorium Zee- land, dat nu nog aan de Valcke- slotlaan gevestigd is. Dat gebouw voldoet niet meer en daarom is afgesproken dat het pathologiegedeelte van het laboratorium naar het streekzie kenhuis Walcheren verkast en de medische microbiologie naar het Goese ziekenhuis. Het Oosterscheldeziekenhuis kampt al langer met ruimtege brek. Vorig jaar zijn daarom de interne polikliniek en de polikli nieken voor longgeneeskunde en dermatologie naar een nood gebouw verhuist. Verplaatsing Na afronding van de nieuw bouw, vermoedelijk in de twee de helft van 2007, wil het zieken huis de ruimte die vrijkomt door de verplaatsing van de apo theek, het dialysecentrum en het ziekenhuislaboratorium be nutten om er patiënten te huis vesten. Daarna zal - in fasen - het hele ziekenhuis een ingrij pende renovatie ondergaan. Het is de bedoeling om bedden voor dagverpleging op één plek te concentreren. De operatieka mers, de intensive care en de hartbewaking worden uitge breid. Aansluitend aan de opera tiekamers wordt op het dak een nieuwe sterilisatieafdeling ge bouwd. Ook is het de bedoeling om de huisartsenpost, die nu nog in een noodgebouw gehuis vest is, bij de spoedeisende hulp onder te brengen. Patiënten kun nen dan straks door één deur naar binnen en worden vervol gens doorverwezen naar de spoedeisende hulp of de huisart senpost. Voor de poliklinieken komt er ruimte op de begane grond en de eerste verdieping van het ziekenhuis. Ook wordt een deel van de poliklinieken in het bijgebouw ondergebracht. De kosten voor de nieuwbouw en de renovatie worden ge raamd op 35 miljoen euro. Dat bedrag heeft het ziekenhuis vol gens Van Alphen grotendeels in kas. Met de nieuwbouw en reno vatie moet het ziekenhuis in ie der geval de komende tien jaar vooruit kunnen. Dan zal het aan tal ziekenhuisbedden zijn ter- ruggebracht tot 291. Nu zijn er op de verpleegafdelingen nog 364 bedden beschikbaar. De in krimping van het aantal bedden past in de trend dat mensen steeds korter in een ziekenhuis verblijven. Veel ingrepen kun nen tegenwoordig in de dagbe handeling worden uitgevoerd. De nog altijd leegstaande twee de verdieping van het zieken huis in Zierikzee gaat onderdak bieden aan een verpleegafdeling van zorgverlener Allévo. Het is de bedoeling komend voorjaar met de verbouwing te beginnen. Er komen volgens Van Alphen ongeveer 35 verpleeghuisbed den die bedoeld zijn voor kort durend verblijf. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Met de herinrich ting van de Nieuwe Haven in Zierikzee wordt de weekmarkt tijdelijk verkast van het Haven plein naar de Balie. De daar op gedane ervaring wordt meegeno men bij de herinrichting van het Havenplein. Behalve Nieuwe Haven en Havenkwartier moet ook dat gebied nog altijd op de schop. De herinrichting van de Nieuwe Haven moet mei volgend jaar klaar zijn. Binnenkort beginnen de werkzaamheden aan de kade. Na de zomer wordt de herinrich ting ter hand genomen. Dan ook zal de verhuizing van de week markt naar de Balie noodzake lijk zijn, omdat de toevoerweg naar het centrum wordt afgeslo ten. Het succes daarvan kan worden meegenomen in een late re beslissing de markt al dan niet van het Havenplein weg te halen. Herinrichting van dat plein maakt onderdeel uit van de Structuurvisie Zierikzee, waarin de bakens voor de ont wikkeling van de stad voor de komende tien tot vijftien jaar zijn uitgezet. Wethouder W. Renden maakte die doorkijk naar de toekomst gisteravond tijdens de raadsver gadering van de gemeente Schouwen-Duiveland. Hij deed dat naar aanleiding van het eer ste burgerinitiatief dat binnen de gemeente gelanceerd is, door Zierikzeëenaar J. van der Nagel. Lof Zijn burgerinitiatief betreft een plan voor de herinrichting van 'Groot Havenkwartier', in reac tie op de plannen tot herinrich ting van de aanpalende Nieuwe Haven. Met 81 ondersteunings verklaringen en veel lof vanuit de gemeenteraad mag de inzet van Van der Nagel op z'n minst succesvol worden genoemd. De 'oplegnotitie' die er naar aanlei ding van het fractievoorzitters- overleg op is geplakt, verbaasde de Zierikzeëenaar dan ook enigs zins. Daarin staat namelijk dat het burgerinitiatief waardevolle suggesties bevat en dat Van der Nagel, evenals andere inwoners en bedrijven, nadrukkelijk bij de verdere ontwikkeling van de binnenstad moet worden betrok ken. Geen tijdpad en geen verde re uitgangspunten, constateerde Van der Nagel. „Wat zeg ik dan tegen de andere bewoners? Wat heb ik met dit burgerinitiatief bereikt?" Auto's Zo eenvoudig ligt dat echter niet, viel uit de woorden van Renden af te leiden. Naar aanlei ding van Van der Nagels plan is bijvoorbeeld inmiddels al geïn ventariseerd hoeveel auto's in het Havenkwartier verblijven. Antwoorden roepen echter ook steeds weer vragen op en daar is niet zomaar even een tijdpad op te zetten, aldus de wethouder. Ook tegenstrijdigheid in belan gen speelt een rol, was gister avond uit de discussie af te lei den. Alert! gooide een balletje over een ondergrondse parkeergara ge op. Haalbaar, mits de hele raad een dergelijk plan steunt. Dan is het autoluw maken van Zierikzee dus een utopie, rea geerde P. de Gijt (GroenLinks). Aan onder de grond gaan in Zie rikzee zijn risico's verbonden, grapte VVD-er D. Meulblok op zijn beurt. De discussies over de totale ontwikkeling van Zierik zee zijn in ieder geval niet nieuw. Zowel over de verplaat sing van de markt als over een ondergrondse parkeergarage is in het verleden al vaker gesteg- geld. j De bakkers Wilfred Droppers (I) en Sjako Boer ruiken aan een broodje om te bepalen of de geur goed is. foto Ruben Oreel I door Maurits Sep MIDDELBURG - De vier keur- meesters, bakkers van beroep, drukken hun neuzen stevig in broodjes, koeken en krenten bollen. Zo keuren ze de baksels van pakweg 65 scholieren uit Zuidwest-Nederland voor de jeugdvakwedstrijden brood en banket in het ROC Zeeland in Middelburg. ,,Je proeft wat je ruikt", verklaren de bakkers I hun gesnuif. De kenners halen zo af en toe ook minzaam hun neus op voor wat ze moeten beoordelen. De eerste stapel gevulde koeken die Joop van Meijel uit Clinge besnuffelt, valt hem niet mee. „Ruikt oud. Omdat het deeg te oud is. Deeg voor gevulde koe ken hoef je misschien maar één keer in de week te maken, maar dit is volgens mij wel ouder dan een week. Nee, dan hoef ik al niet eens meer te proeven." Sjacco Adriaenssens uit Goes constateert veel verschillen tus sen de producten. De meeste zou hij niet in de winkel leg gen. Bijvoorbeeld omdat ze te weinig kleur hebben. „Dan zijn ze niet goed bestreken met ei, of het deeg is niet goed." Wilfred Droppers uit Zierikzee treft anders een stapeltje kren tenbollen waarvoor hij zich niet zou schamen. „Deze mag zo mijn winkel in. Totaaloor deel: een 8." Het leuke van de keuring, zegt Sjako Boer uit Kloetinge, is dat ze niet één product be oordelen. „Je ziet nooit de pro ducten van zo veel verschillen de bakkers naast elkaar lig gen." Alle broodjes Zes luxe broodjes die Drop pers en Boer in handen krij gen, zijn van dezelfde leer ling-bakker. Maar ze verschil len onderling flink van kleur. Dat is wel degelijk een slecht teken, waarschuwen ze. Drop pers: „Bij een vakwedstrijd moet je zes dezelfde broodjes inleveren. En dan nog. Ook in de winkel moet een klant alle broodjes willen hebben, en niet de helft laten liggen." De zeven beste bakkers van de jeugdvakwedstrijden voor Zuidwest-Nederland doen op 20 april mee aan de landelijke finale in Wageningen. Dat zijn Gerhard van Keulen uit Bigge- kerke, Wim Koppejan uit Me- liskerke, Brian Reitsma uit Ter- neuzen, Marjan de Waal uit Bruinisse, Jan de Muijnck uit Borssele en Bart van de Velde uit Heikant. Zij studeren alle maal aan het ROC Zeeland. De zevende prijswinnaar is Moni que Rab uit Vlijmen. Waar is uw focus als ondernemer op gericht? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42