ieuwbouw ziekenhuis in 2006 OPRUIMING Op zoek naar Slot Oostende 20% - 70% KORTING PZC Renovatie dorpshuis Anna Jacobapolder in april afgerond uw moet ruimtegebrek Goese poliklinieken oplossen 0P UITLOPENDE MODELLEN Kenners beoordelen broodjes en krentenbollen IICHTLMID \W raab karcher \v bouwstoffen Een droomkans voor Laurens van Lieren 22 Benzineroof met gestolen kenteken Helpende fietser mishandeld Hennepkwekerij in woonhuis Frontale aanrijding in Ylissingen zeeuwse almanak Bewegen actie: 0113-315649 tv.pzc.nl nail:redactie@pzc.nl [jlbus 31,4460 AA G.oes Vertentie-exploitatie: )ord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; iws-Vlaanderen: 0114-372770; Sonaal: 020-4562500. [rijdag 28 januari 2005 editie Bevelanden-Tholen (Advertentie) De bakkers Wilfred Droppers (I) en Sjako Boer ruiken aan een broodje om te bepalen of de geur goed is. foto Ruben Oreel lt meldde gistermiddag inte- nvoorzitter A. van Alphen in de Raad van Bestuur van de jsterscheldeziekenhuizen. [et nieuwe drie verdiepingen Uende bijgebouw komt in het irlengde van het huidige dialy- centrum te liggen. Behalve de lotheek en een nieuw, groter ilysecentrum wordt een deel nde poliklinieken in het nieu- gebouw ondergebracht. Ook imt er plek voor een deel van t streeklaboratorium Zee- ind, dat nu nog aan de Valcke- itlaan gevestigd is. it gebouw voldoet niet meer daarom is afgesproken dat Ét pathologiegedeelte van het iboratorium naar het streekzie- inhuis Walcheren verkast en medische microbiologie naar it Goese ziekenhuis, it Oosterscheldeziekenhuis mpt al langer met ruimtege- rek. Vorig jaar zijn daarom de teme polikliniek en de polikli- eken voor longgeneeskunde [dermatologie naar een nood- bouw verhuist. erplaatsing a afronding van de nieuw- duw, vermoedelijk in de twee- helft van 2007, wil het zieken- uis de ruimte die vrijkomt lor de verplaatsing van de apo- eek. het dialysëcentrum en het ziekenhuislaboratorium be nutten om er patiënten te huis vesten. Daarna zal - in fasen - het hele ziekenhuis een ingrij pende renovatie ondergaan. Het is de bedoeling om bedden voor dagverpleging op één plek te concentreren. De operatieka mers, de intensive care en de hartbewaking worden uitge breid. Aansluitend aan de opera tiekamers wordt op het dak een nieuwe sterilisatieafdeling ge bouwd. Ook is het de bedoeling om de huisartsenpost, die nu nog in een noodgebouw gehuis vest is, bij de spoedeisende hulp onder te brengen. Patiënten kun nen dan straks door één deur naar binnen en worden vervol gens doorverwezen naar de spoedeisende hulp of de huisart senpost. Voor de poliklinieken komt er ruimte op de begane grond en de eerste verdieping van het zie kenhuis. Ook wordt een deel van de poliklinieken in het bijge bouw ondergebracht. De kosten voor de nieuwbouw en de renovatie worden ge raamd op 35 miljoen euro. Dat bedrag heeft het ziekenhuis vol gens Van Alphen grotendeels in kas. Met de nieuwbouw en renovatie moet het ziekenhuis in ieder ge val de komende tien jaar voor uit kunnen. Dan zal het aantal ziekenhuisbedden zijn terrugge- bracht tot 291. Nu zijn er op de verpleegafdelingen nog 364 bed den beschikbaar. De inkrimping van het aantal bedden past in de trend dat men sen steeds korter in een zieken huis verblijven. Veel ingrepen kunnen tegenwoordig in de dag behandeling worden uitgevoerd. De nog altijd leegstaande twee de verdieping van het zieken huis in Zierikzee gaat onderdak bieden aan een verpleegafdeling van zorgverlener Allévo. Het is de bedoeling komend voorjaar met de verbouwing te beginnen. Er komen volgens Van Alphen ongeveer 35 verpleeghuisbed den die bedoeld zijn voor kort durend verblijf. JOES - Een nieuw onderkomen oor de ziekenhuisapotheek, het folysecentrum en de verschil de laboratoria moet het ruim- «ebrek in het Oosterschelde- tkenhuis in Goes oplossen, jet ziekenhuis hoopt in de eer- helft van 2006 met de bouw mimen beginnen. MIDDELBURG - De vier keur meesters, bakkers van beroep, drukken hun neuzen stevig in broodjes, koeken en krentenbol len. Zo keuren ze de baksels van pakweg 65 scholieren uit Zuid west-Nederland voor de jeugd- vakwedstrijden brood en ban ket in het ROC Zeeland in Mid delburg. „Je proeft wat je ruikt", verklaren de bakkers hun gesnuif. De kenners halen zo af en toe ook minzaam hun neus op voor wat ze moeten beoordelen. Maar er zitten ook goede baksels tus sen. Wilfred Droppers uit Zierik zee treft krentenbollen waar-' voor hij zich niet zou schamen. „Deze mogen zo mijn winkel in. Totaaloordeel: een 8." De zeven beste bakkers doen 20 april mee aan de landelijke fina le in Wageningen. Dat zijn Ger hard van Keulen uit Biggeker- ke, Wim Koppejan uit Melisker- ke, Brian Reitsma uit Terneu- zen, Marjan de Waal uit Bruinis- se, Jan de Muijnck uit Borssele Bart van de Velde uit Heikant en Monique Rab uit Vlijmen, van het Bredase Baroniecollege. verlichting Middelburg, Geere Passage 6-10, 0118-623178 www.lichtland.nlinfo@lichtland.nl Keukens van Poggenpohl, Eggersmann, Composit en Erka Linea om in te koken, eten, leven, feesten, genieten 19. Willem van Oranje 20 Pim Fortuyn 21. Willem Drees het alfabet van Zeeland POORTVLIET - Een 22-jarige man uit gemeente Tholen' heeft munt weten te slaan uit een aantal gestolen nummer-1, borden. Hij tankte meerdere malen zonder te betalen, ter-I wijl hij een gestolen kentekenplaat op zijn auto had zit ten. Woensdag werd hij door de politie opgepakt in een" woning aan de Markt in Poortvliet. Hij had in zijn auto nog meer ontvreemde nummerborden liggen. KLOETINGE - Een achttienjarige inwoner van de ge-, meente Goes is, naar gisteren pas bekend is geworden., dinsdagavond rond 21.00 uur mishandeld nadat hij eenj vrouw te hulp was geschoten die werd belaagd. De jongen, fietste over de Koningin Wilhelminastraat in Kloetinge. toen hij een bestuurster van een auto om hulp hoorde roe-j pen. Hij zag toen dat er door een man aan de vrouw getrokken werd, kennelijk om haar uit de auto te krijgen. De jongen is naar de overkant van de weg gerend en heeft, om de vrouw te ontzetten, de man tegen zijn been geschopt. 1 Hierna keerde de man zich echter tegen hem en gaf de jon gen diverse vuistslagen in zijn gezicht. Daardoor kwamj j hij ten val en toen hij op de grond lag heeft de man hem nogmaals vuistslagen in het gezicht gegeven. De man naar later bleek een 32-jarige inwoner van de gemeente:' Reimerswaal, is aangehouden door de politie en voor ver hoor ingesloten in het huis van bewaring. Hij is woensdag, weer op vrije voeten gesteld. Tijdens het verhoor van de man bleek dat de aanleiding]' voor het voorval lag in de relatiesfeer. Tegen hem worcll' proces-vei'baal opgemaakt. Het slachtoffer heeft zich on- der behandeling gesteld van een arts. Hij heeft aan dc vechtpartij letsel aan zijn oog en lip overgehouden. 'l SEROOSKERKE (W) - In een woning in Serooskerkê heeft de politie gisteren een hennepkwekerij ontdekt. De agenten vond meer dan hondei'd planten in het huis. Dié zijn meegenomen en vernietigd. Hetzelfde is gebeurd met de apparatuur. De politie heeft de 32-jarige bewoner var" het huis aangehouden. VLISSINGEN - Twee automobilisten zijn gisteren in Vlis-i' singen frontaal op elkaar gebotst. Beiden verklaarden tel genover de politie dat ze door groen waren gereden. Eef'L 23-jarige man uit Borssele sloeg op de Nieuwe Vlissingse- weg linksaf naar de Bedrijvenweg. Op dat moment reec'. een 37-jarige vrouw uit Middelburg rechtdoor. Niemanc raakte gewond. door Noortje van Manen zonneschermen kapot. Er kom1 nu een mobiel podium, een mo- ANNA JACOBAPOLDER - derne keuken en een grote ruim-, Puin, gruis en boorgeluiden. Het te die verdeeld wordt doo. ziet er troosteloos uit. De helft schuifdeuren. Er is een kame::c van het dorpshuis in Anna Jaco- gereserveerd op de bouwteke J bapolder is niet meer. De deu- ning als nieuwe doktersruimte ren van het verkleinde en gere- Huisarts Guido de Cock ui noveerde pand gaan op 30 april Sint-Philipsland zegt dat he 1 weer open. nog 'in het ongewisse' is of hir daar gebruik van maakt. To Waar ooit een kleuterschool een half jaar geleden hield hi: stond en later een vergaderzaal eén aantal middagen per week5 zat, liggen nu brokken steen in spreekuur in het dorpshuis, de koude buitenlucht. Het is een „Maar omdat de ruimte zo geda- raar gezicht: de voorbijganger teerd was, ik daar geen compu kijkt tegen de lichtbruine schuif- ter had en de mensen voor d< deuren aan die provisorisch de medicijnen toch naar Sint-Phi muur vormen, totdat ze zijn ver- lipsland moesten komen, ben il vangen. daarmee gestopt en komen d< Binnen is weinig terug te vinden patiënten uit Anna JacobapoL van de oorspronkelijke inrich- der hier naartoe. Wel rijd ik re ting. Het podium is eruit ge- gelmatig visites in De Polder, sloopt, de vloer ligt open en is bedekt met stalen rasters. De Parkeerruimte ruimte waar eerder de keuken Op de plek waar een deel var, was, is helemaal leeggehaald, het pand gesloopt is, willen d Twee mensen zijn bezig met een inwoners een parkeerruimte, grote boormachine. Het daarbij „Dat is hard nodig", aldus be neerdwarrelende stof markeert heerster Esther van de Reest de binnenkomende zonnestra- „Zqker in het weekeinde, als al len. Ie auto's er zijn. Dan is er eei j - chronisch plaatsgebrek. De ge E<cK meente had aanvankelijk he De renovatie van het pand uit idee om er twee huizen te bou 1954 was hard nodig. Het ge- wep, maar bekijkt onze sugges bouw was zo lek als een mandje, tie." De kozijnen waren rot, de bin- De gemeente is er nog niet ove nenmuren beschimmeld en de uit, aldus een woordvoerster. Gretig boog die Goesenaar, schappers leidt 'matig inten- een welbebuikte vijftiger, sief bewegen' tot betere resul- zich over de uitkomsten van taten. Met wandelen, de hond een nieuw onderzoek naar uitlaten, boodschappen de overgewicht en afvallen. De trap op sjouwen, de auto ivas- conclusie luidde dat inspan- sen en werken in de tuin kom ningen op het sportveld of in je al een heel eind. Allemaal de fitnessclub maar weinig activiteiten die hij al verricht, uithalen. Onder in het rijtje stonden in- „Nu hoor je het eens van een spanningen die met het oog ander", mompelde hij. Ander- op afvallen de minste zoden halfjaar had hij zich al druk- aan de dijk zettenzingen in gemaakt in de sportschool en de kerk en heftige seks. Ook dat had hem welgeteld één ki- dat stemde tot tevredenheid, lo lichter gemaakt. Aan het eerste heeft hij nooit Volgens de nieuwste inzich- gedaan; het tweede doet hij al ten van Amerikaanse weten- lang niet meer. door Inqrid Huibers GOES - Amateurspeurders, ge schiedenisliefhebbers en Jaco- bafans kunnen zich zondagmid dag 30 januari om drie uur mel den bij de trap van de voormali ge bioscoop aan de Singelstraat in Goes. Aan de hand van oude kaarten moeten ze bepalen waar het oude slot Oostende precies gelegen heeft. Het is de aftrap van het project Op zoek naar Jacoba, dat Willy van Meegen organiseert in ver band met de viering van zeshon derd jaar Goese stadsrechten. Het hele jaar door is er elke maand een activiteit rond het oude slot dat in de nabijheid van de kerk aan de huidige Sin gelstraat stond. Jacoba van Beieren heeft in Goes altijd tot de verbeelding ge sproken. Zij was de dochter van Graaf Willem IV en is door de eeuwen heen met Goes verbon den. Zo werd tot in de jaren ze ventig haar intocht in Goes jaar lijks gevierd met een optocht van Klein-Frankrijk naar de Grote Markt. Maar het gekke is dat eigenlijk nooit helemaal dui delijk is geworden hoeveel tijd Jacoba in Goes heeft doorge bracht. Het enige dat historicus C. Dek ker in Een schamele landstede kan melden is dat Jacoba Goes een paar belangrijke privileges heeft gegeven. Zo verordonneer de zij in 1417 dat Goes moest worden omwald. Van Meegen hoopt het komende jaar te ontrafelen wat Jacoba van Beieren zo ongekend popu lair maakte. Iedere Goesenaar die zin heeft mag Van Meegen daarbij helpen. Alle activiteiten zullen rondom het voormalige slot Oostende plaatsvinden. Behalve belang stellende burgers heeft Van Mee gen ook de hulp van een aantal Goese kunstenaars ingeroepen. Zij zullen er telkens voor zorgen dat er in het straatbeeld iets zichtbaar wordt van Jacoba's er fenis. Het is de bedoeling het project aan het eind van dit jaar af te sluiten met een de uitgave van een boekje. Aanstaande zaterdag kunnen geschiedenisliefhebbers deelnemen aan het Goese project Op zoek naar Jacoba. Er zal gezocht worden naar de achtergrond van deze historische figuur. Het schilderij van Jaco ba van Beieren is een reproductie uit 1435. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33