#c. Patrijzen mist de routiniers De Stormvogel pakt uit met NK junioren in Vrijburgbad e Waard begint ivoorbereid aan NK Albers knalt door straten Amsterdam 23 jnerdiek wil jlhoog van J toren blazen Marc van Haneghem sluit niet uit dat oudjes van stal worden gehaald Van de Ven ziet af van indoorcross fonke terug oude nest Joan Eikelboom haalt de finish Cue Action met twee zeges naar de eerste plaats Bleumink blijft trainer bij Lebo Voorlichtingsdag bij Middelkamp Rigters van Dordrecht naar NAC Ko Crucq langer bij Tjoba uitslagen vrijdag 28 januari 2005 wb MAARTENSDIJK - Ge- toigens de voorspellingen jdt zaterdag-vierdeklasser 2 jiiek zich halverwege de 'ulitie in de middenmoot. hoeft er volgens aanvoer- jordy Hage ook niet ver- f* i| te worden. „Daar is de jleitniet meer naar." iopklassering of een perio- maakten aan het begin las jit seizoen bij veel vereni- ='5 - deel uit van het verwach- patroon. Zo niet bij Smer- „Wij moesten niet hoog ietoren blazen en gewoon een middenmootplek .zegt de 29-jarige Jordy „De laatste paar jaar is de jfeit heel hard teruggelo- jerwijl ook aan de instel- B an de meesten wel het één eier schort. Maar gelukkig iniet alleen bij ons, bij SPS ivenisse is het niet veel an- S instelling tot zijn broer .die na vier wedstrijden motivatieproblemen al een s terug deed, blijft Jordy zich wel inzetten voor het ?team. „Omdat ik het nog idoe en ook een beetje om- jj se al zo'n krappe selectie -j en", verklaart hij Die krap- Isctie breekt Smerdiek gere- tp. minste of geringste tegen- is bijna al niet meer op te a. We moeten hopen dat a smpleet blijven en daar- iedere keer opnieuw veel lleveren. Doen we dat niet, s Smerdiek een eenvoudige Want voetballend kunnen Iniet voldoende compense- itelt Hage. ileek eens te meer in de ont- ig met koploper FSV. Ha ifa een heel goede eerste waarin we ongelukkig op stand kwamen, draaide el honderdtachtig graden bwerden we met 7-0 zoek ■ld." Ook morgenmiddag uitwedstrijd tegen Brou- mven zal Smerdiek vol- lordy Hage vanaf de eerste at op scherp moeten staan, zo makkelijk als in de wedstrijd, toen we met rui- ijfers wonnen, zal het nu Ét gaan." door Ron de Waal 'S-HEERENHOEK - De laatste jaren was Patrijzen vrijwel onaf gebroken in de top van de derde klasse terug te vinden. Dit sei zoen gaat het de ploeg uit 's-Hee- renhoek echter veel minder voor de wind. Juist in het jaar dat de club het 75-jarig bestaan hoopt te vieren, is het alle hens aan dek in de degradatiestrijd. Bij de seizoensstart leek er geen vuiltje aan de lucht voor Patrij zen, maar na zeges op Breskens en BSC kwam de klad er al snel in. „Er werd veel te makkelijk gedacht dat de jeugd het wel even zou doen", vertelt de 23-ja- rige Marc van Haneghem. De boomlange speler, die door trai ner Kees van de Sluis min of meer wordt gebruikt als manus je van alles, doelt daarbij op het vertrek van diverse routiniers aan het einde van vorig seizoen. Vooral het afhaken van Camiel en Hubèr Rentmeester en André Smulder deed zich gelden. „Maar voor mijzelf was het ver trek van Peter de Jong naar SSV'65 nog vervelender", stelt Van Haneghem. „Van Peter heb ik persoonlijk ontzettend veel geleerd. Als hij of één van die an dere ervaren spelers hun mond open trokken, was de rest stil. Nu denkt iedereen zijn zegje te moeten doen en wordt er veel minder dan vroeger wat van el kaar geaccepteerd. Er zijn best wel wat goede voetballers in de plaats gekomen, maar wat ieder een kan zien, is dat er een leider ontbreekt. Het gebrek aan erva ring is in mijn ogen momenteel ons grootste probleem." Laatste man Niet geheel onverwachts wordt er de laatste tijd dan ook beurte lings weer een beroep gedaan op spelers die him heil hadden ge zocht in een lager elftal. Van Ha neghem: „Ons probleem was de positie van laatste man. Ik speel de daar zelf even, totdat ik mijn enkelbanden inscheurde. Nu doet Camiel weer af en toe mee, maar die lag er ook even uit met een scheurtje in een bilspier. Ik Joop van den Oudenhoven ELDINGE - Bram de li uit Wemeldinge neemt ad weekeinde deel aan het dands kampioenschap drie- ia groot derde klasse, dat irdrecht wordt gehouden, evende geplaatst, lijkt hij direct een kanshebber, die gedachte logenstrafte eens eerder. an uit Wemeldinge. uitko- ivoor biljartvereniging Ja- zijn geluk beproeven et geheel onbekend terrein, tverleden speelde hij al va- 3Dordrecht voor zijn team landelijke competitie, dert/de Waard, waarvan oor de helft naamgever is. ïaard: „Dat ik als zevende tst, zegt niks. In het aaal kampioenschap kwam s achtste binnen en werd ik maar mooi kampioen. Mijn lis: de beslissing is pas ge- a nadat het laatste punt is akt." lij onvoorbereid in de are- fflt, vindt hij niet erg. Een .pende verbouwing van seuwe woning en een ver- hielden hem zes weken Voor een oefenpotje was ierwij ze geen tijd. Het ioenschap komt eigenlijk fvroeg, maar De Waard zit ft mee. Khien is het wel goed voor peest. Eens even helemaal ÏKAPELLE - Adrie Fran- op het oude nest. De uit Veere traint seizoen het tweede Oostkapelle. Oostkapelle vierde Franke grootste successen als trai- "n het vrouwenelftal, waar lij zelfs het hoogste niveau Nederland haalde. maakte hij de stap naar tonnenvoetbal, bij MZVC. [vertrekt hij aan het einde let seizoen, hoewel hij nog voor een jaar had. echter dat hij met een selectie moest werken had verschil van inzicht let technisch beleid bij de afstand nemen, kan ook verfris send werken."De partijen gaan over 20 caramboles en beginnen vandaag om 13.00 uur. Morgen wordt vanaf dezelfde tijd vervolgd. Zondag is de start om 11.00 uur en zal de finale om streeks 14.00 uur worden ge speeld. DUBAI - Joan Eikelboom is gis teren in Dubai bij het wereld kampioenschap endurance, de marathon voor mens en paard over 160 kilometer, als 37e gefi nisht. De amazone uit het Gelderse plaatsje Hall had voor haar tocht door de woestijn met de 14-jarige Arabische volbloed Sa lomo Djinti een kleine tien uur nodig. De ploeg van chef d'equipe Ri- nus Jeremiasse uit Burgh-Haam- stede zag onderweg twee deelne mers uitvallen, omdat hun paar den bij de controle onvoldoende fit werden bevonden. ANP VLISSINGEN - Twee keer tra den de poolbiljarters van Cue Action deze week in de arena en evenzovaak was er winst. Eerst werd in eigen huis Foute Vrienden uit Oosterhout met le ge handen huiswaarts gestuurd. Het werd tegen de laaggeplaats te Brabanders 9-0. Voor Tim de Ruyter werd het een geden kwaardige ontmoeting. Hij boek te zijn eerste overwinning dit seizoen en is verlost van de plaagstootjes uit zijn omgeving. Later volgde de uitwedstrijd in Tilburg tegen de Gladde Jeto'rs. Met souplesse werd de tegen stander volstrekt kansloos gela ten en dat nog wel zonder kop man Atong Wu. Eén verliespartij werd toege staan, door Abel van de Sande. Hij raakte hierdoor zijn 100-pro- centscore dit seizoen kwijt. Doordat koploper Pooltime No Fear gelijkspeelde, is Cue Act ion opgerukt naar de gedeelde eerste plaats. ben nu zelf hersteld en als Ca miel weer fit is, kan ik weer lek ker in de spits spelen." „Ook André Smulder heeft aan gegeven wel te willen, maar dat geeft fysiek de nodige proble men. Al met al staat het er in de ze cruciale fase, met vier schor singen en twee geblesseerden, niet best voor. Sta er niet van te kijken als al die ervaren spelers weer van stal worden gehaald." Wat volgens Van Haneghem ook niet in het voordeel van Patrij zen werkt, is het ontbreken van chemie tussen de spelersgroep en trainer Kees van de Sluis, die na dit seizoen vertrekt naar Zee- landia Middelburg. „Ik denk dat Kees een seizoen te lang is doorgegaan", stelt Van Haneg hem. „Buiten het feit dat ik het een goede trainer vind, denk ik dat hij zich heeft verkeken op het feit dat hij met een nadruk kelijk andere groep te maken kreeg. De gemiddelde leeftijd is nu zo'n negentien jaar en Kees wist maar al te goed dat hij ook zelf aan de bak moest. Vorig sei zoen hoefde hij niet zoveel te doen door de aanwezigheid van al die gelouterde spelers, maar dit is een heel ander verhaal. Hoewel Van Haneghem voor zijn gevoel nooit het volle ver trouwen van zijn trainer kreeg, zal hij zich optimaal inspannen om de ploeg voor degradatie te behoeden. „Alles moet in belang van het team. Dat ik zelf vaak op posities sta waar de trainer mij nodig heeft, doet niet ter za ke. Ik heb veel met mijn enkel gesukkeld, maar als ik fit was, kon ik aan veel dingen merken dat ik door de club was gehaald en niet door de trainer." Dat Patrijzen zich in deze situa tie meer dan ooit als een ploeg zal moeten manifesteren, is vol gens Marc van Hanghem cru ciaal in de strijd tegen degrada tie. „Op alle fronten, want de al les beslissende weken komen er aan", weet hij. „Met RIA W, Gas tel. MOC'17 en HVV'24 volgt er een serie waarin de punten moe ten worden gepakt. Kom je die goed door, dan kunnen we ons ook een beeld gaan vormen hoe de groep er volgend seizoen met de nieuwe trainer Niek van den Houten uit gaat zien. Ik moet er niet aan denken dat het fout af loopt, dan vallen er veel weg." Allereerst krijgt Patrijzen zon dagmiddag op eigen veld te ma ken met medekoploper RCS. „Die ploeg heeft zwakke plek ken. Lukt het ons om druk-te zet ten, dan zijn we niet kansloos." Volgens Marc van Haneghem is er geen chemie meer tussen de spelers van Patrijzen en trainer Kees van de Sluis. „Ik denk dat Kees een seizoen te lang is doorgegaan. De gemiddelde leeftijd is nu zo'n negentien jaar en Kees moet nu zelf ook aan de bak. Vorig seizoen hoefde hij niet zoveel te doen door de aanwezigheid van al die gelouterde spelers, maar dit is een heel ander verhaal." foto Willem Mieras door Jan Dagevos VLISSINGEN - Een mooi zwembad ver dient een groot evenement. Anderhalf jaar na de opening van het Vrijburgbad is het zo 'ver. De Vlissingse zwemvereniging De Stormvogel organiseert vanaf vandaag de Nederlandse juniorenkampioenschappen zwemmen kortebaan. In drie dagen tijd ko men 420 zwemmers in actie. Als actief zwemmer en lid van de zwemcom- missie van De Stormvogel gooide Jeroen Dellebeke vorig jaar na de realisatie van het Vrijburgbad, dat tussen Vlissingen en Mid delburg ligt, een balletje op. Nu er een pri ma wedstrijdbad lag en men de beschikking had over elektronische tijdwaarneming moest er maar eens een NK naar Zeeland worden gehaald, zo vond hij. De Koninklij ke Nederlandse Zwem Bond (KNZB) kon zich hierin vinden én wees in september van het vorige jaar het NK jeugd voor meisjes (13 en 14 jaar) en jongens (13 tot en met 16 jaar) aan De Stormvogel toe. „Het moet het hoogtepunt in onze clubhisto rie worden", vindt Dellebeke, die sinds sep tember deel uitmaakt van het zeskoppige or ganisatiecomité. „Het is super spannend, want het is voor ons de eerste keer dat we een dergelijk groot evenement organiseren. Ik moet eerlijk zeggen dat ik de laatste tijd wel eens wat slapeloze nachten heb gehad." De club is niet over één nacht ijs gegaan. Sinds september is er elke week overleg ge weest en is er vier keer vergaderd met de bond. Inmiddels ligt er een draaiboek, dat ook bij andere evenementen nog gebruikt kan worden. „We willen alles tot in de punt jes regelen", vertelt Dellebeke. „We willen laten zien dat zoiets in Zeeland ook kan." Kritiek Nadat de KNZB het NK aan De Stormvogel had toegewezen, kwam er uit de rest van Ne derland nogal wat kritiek. Vlissingen/Mid- delburg was voor veel clubs toch wel erg ver weg. Daarnaast beschikte het Vrijburgbad over een geringe toeschouwerscapaciteit. Detribune rond het wedstrijdbad biedt plaats aan slechts 160 mensen. Dellebeke kent de geluiden. „Ach, wat is ver weg. Wij moeten ook wel eens naar Drachten voor een NK. En wat de tribunecapaciteit be treft, hebben we passende maatregelen ge troffen. We hebben rond het bad extra tribu nes laten bouwen. Er kunnen nu zo'n 400 toeschouwers in." Die zullen er zijn. Het NK is drie dagen lang uitverkocht. Het kampioenschap in het Vrijburgbad is de titelstrijd van de grote getallen. Naast de vele toeschouwers komen er ook veel zwem mers naar Zeeland. In totaal komen er in drie dagen tijd 420 deelnemers in actie. Ze zijn goed voor 1410 starts. Zestig vrijwilli gers moeten drie dagen lang alles in goede banen leiden. De Zeeuwse zwemclubs hebben 49 startbe wijzen behaald voor het NK. Er komen le den van De Bevelanders, De Schelde, Koe wacht, De Stormvogel en De Bruinvis in ac tie. „Het geeft aan dat het Zeeuwse jeugd- zwemmen een aardig niveau heeft", vindt Dellebeke. De hoogstgenoteerde Zeeuwse deelnemers zijn Alex Eversdijk (De Bruin vis) en Sander van Nieuwenhuyzen (De Stormvogel). De laatste heeft op de 100 me ter rugslag bij de junioren 2 de tiende tijd staan. Op de 100 meter vrije slag staat hij vijfde op de nationale ranglijst. Eversdijk is bij de junioren 3 sterk op de 100 meter schoolslag.Vandaag beginnen de eerste wed strijden om 17.00 uur. Zaterdag en zondag is de aanvang 9.00 uur. Dellebeke: „Het wor den lange dagen. We hopen dat alles voor el kaar komt. Misschien dat we na zondag kun nen zeggen dat het zwemmen in Zeeland wat meer op de kaart staat." VLISSINGEN - Motorcrosser Rinus van de Ven neemt vandaag en morgen niet deel aan de Indoor Supercross in Goes. De Vlissingse rijder heeft nog te veel last van zijn hand, waarin het zogenaamde schippersbotje gekneusd is. Van de Ven heeft weliswaar groen licht gekregen van de medici om te starten, maar gisteren bij een training in de Goese Zeelandhallen bleek de pijn een te zware belas ting. Van de Ven zal nu drie weken niet op de motor rij den om zijn hand rust te geven. Daarna hervat hij de voor bereiding op het nieuwe seizoen, waarin op 6 maart het Open Nederlands kampioenschap in Gemert het eerste be langrijke richtpunt is. LEWEDORP - Peter Bleumink is ook volgend seizoen trai ner van Lewedorpse Boys. De oefenmeester en het be stuur van de voetbalvereniging uit Lewedorp kwamen contractverlenging voor één jaar overeen. Lewedorpse Boys speelt in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Bleumink is momenteel aan zijn eerste jaar bezig. WEMELDINGE - De jeugdafdeling van de zrtc Theo Mid delkamp houdt morgen een voorlichtingsochtend voor de jeugdleden van de vereniging en hun ouders. Inmidddels alweer enkele jaren begint de Zeeuwse wielerclub het sei zoen voor de jeugd op een dergelijke manier. „Tijdens de bijeenkomst willen we met name de ouders voorlichting geven over hoe we als club met de jeugd omgaan en kaar ten we ook technische zaken en zo aan. Dat doen we al en kele jaren, we vinden het belangrijk op die manier con tact met ouders te houden", zegt Bert van Gils, voorzitter van de jeugdafdeling van Theo Middelkamp. Jeugd die nog geen lid is, maar wel belangstelling voor de wielersport heeft, is ook welkom. Net als hun ouders. Tij dens de voorlichting in de kantine van camping Klein Stelle in Wemeldinge (aanvang 10.30 uur) is er voor jeug dige renners een training onder leiding Henk de Jong, Jos Jeremiasse, Geert Janse en Henk Tolleman. De voorlich ting wordt verzorgd door Bert van Gils en Nico Tolleman. BREDA - Maceo Rigters verhuist met onmiddellijke in gang van Dordrecht'90 naar NAC. De aanvaller tekent een contract dat hem voor vierenhalf jaar aan de kwartfi nalist in de Amstel Cup bindt. De geboren Amsterdam mer maakte dit seizoen al acht treffers voor Dord recht'90, waar hij één van de ploeggenoten was van Den nis en Gérard de Nooijer. ANP 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Korfbalvereniging Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen en trainer Ko Crucq hebben hun verbintenis met een seizoen verlengd. Onder Crucq draait Tjoba op dit moment zowel op het veld als in de zaal mee in de top van de eerste klasse. In de zaal behoort promotie naar de overgangsklasse nog tot de mogelijkheden. Vorig seizoen coachte en trainde Crucq de tweede selectie van Tjoba. l\Jew York. NBA. Boston Celtics-India na Pacers 100-86, Cleveland Cavaliers- Memphis Grizzlies 114-111, Washing ton Wizards-Philadelphia 76ers 117-107, Miami Heat-Toronto Raptors 111-96, Detroit Pistons-Denver Nuggets 87-70, Houston Rockets-New Orleans Hornets 82-77, Phoenix Suns-Milwau kee Bucks 121-115, Minnesota Timber- wolves-Atlanta Hawks 104-87, Utah Jazz-Seattle Supersonics 109-100, Dal las Mavericks-Portland Trailblazers 95-88, New Jersey Nets-Golden State Warriors 113-99, LA Clippers-LA Lakers 105-89. Veghel. Masters driebanden, twee de ronde. Groep A: Burgman - Breuer 1-3 (12-15 15-7 11-15 8-15/moyenne 1,150-1,268), Weijenburg - Arnouts 2-3 (12-15 15-15 5-15 15-5 13-15/1,153-1,207). Stand: 1. Breur 2-4 (sets 6-2/1,234), 2. Burgman 2-2 (4-3/1,281), 3. Arnouts 2-2 (4-5/1,152), 4. Weijenburg 2-0(2-6/1,111). Groep B: Jaspers - Koorevaar 3-0 (15-13 15-0 15-2/2,250-0,789), Van der Stappen - Van Erp 0-3 (3-15 9-15 5-15/0,739-1,700). Stand: 1. Jaspers 2-4 (6-0/2,142), 2. Van Erp 2-2 (5-3/1,507), 3. Koorevaar 2-2 (3-5/1,225), 4. Van der Stappen 2-0 (0-6/0,953). Groep C: De Bruijn - Van de Ven 3-2 (12-15 15-6 15-5 9-15 15-9/1,466-1,136), Demming - Habraken 3-2 (15-13 5-15 3-15 15-12 15-13/0,854-1,096). Stand: 1. De Bruijn 2-4 (6-3/1,311), 2, Van de Ven 2-2 (5-4/1,083), 3. Demming 2-2 (4-5/0,834), 4. Habraken 2-0 (3-6/1,044). Groep D: Tijssens - Van Wanrooij 1-3 (2-15 13-15 15-11 8-15/0,791-1,142), Va- lentijn - Van Beers 3-0 (15-2 15-12 15-6/1,800-0,956). Stand: 1. Van Wan rooij 2-4 (6-2/1,084), 2. Tijssens 2-2 (4-3/1,000), 3. Valentijn 2-2 (3-3/1,189). 4. Van Beers 2-0 (1-6/0,876). Singapore. Europese Tour, Singapo re Masters. Stand na eerste ronde: 1. Montgomerie (Sch) 65 slagen (-7), 2. Chia (Mal), Dougherty (Eng), Foster (Eng) 68, 5. Lafeber (Ned), Groom (Aus), Kjeldsen (Den), Hansen (Den), Lucquin (Fra), Rumford (Aus) 69, 122. Muntz (Ned) 77 (+5). Marathon Techendorf. Criterium Weissensee. Mannen, 43,75 km: 1. Zwitser 1.05.36, 2. Kromkamp, 3. Lissen- berg, 4. Mombarg, 5. Rozendaal. Vrou wen, 20 km: 1. Bekkering 36.45, 2. Grimbergen, 3. Sterk. Lucky Day: 5-7-15-17-27-33-34-37-45- 48-57-61-65-67-70-71-73-76-77-78 (on der voorbehoud) Melbourne. Australian Open. Mannen, halve finale: Safin (Rus/4)-Federer (Zwi/1) 5-7 6-4 5-7 7-6 (6) 9-7. Dubbelspel, halve finales: Bob Bryan/Mike Bryan (VSt/2)- Björkman/Mirni (Zwe/WRu/4) 6-1 6-3, Black/Ullyett (Zim/5)-Melzer/Waske (Oos/Dui) 6-3 6-4. Vrouwen, halve finale: Davenport (VSt/1 )-Dechy (Fra/19) 2-6 7-6 (5) 6-4, Se rena Williams (VSt/7)-Sjarapova (Rus/4) 2-6 7-5 8-6. De mogelijkheid tot elektronische tijdwaarneming in het Vlissingse Vrijburgbad is één van de redenen waarom het NK zwemmen voor junioren werd toegewezen aan De Stormvogel. foto Ruben Oreel door Paul Zweverink AMSTERDAM - Knallend door de Reguliersbreestraat, hartje Amsterdam. Low budget of niet, Christijan Albers en zijn Minar di-team wilden gisteren wel even laten zien dat ze er waren en dat het Formule 1-seizoen in maart weer van start gaat. Dus lanceerde Minardi een zoge naamde pre-launch party in het voormalige bioscoopcentrum Cinéac. Pal voor het zo karakte ristieke Tuschinski-theater kwam de zwarte bolide tot stil stand. Argeloze Amsterdam mers in de buurt hielden de vin gers in de oren, want knallen en razen doen ze, die hyper-auto's. Albers liet zijn publiek welis waar zo'n anderhalf uur wach ten, maar hij kwam toch. Zwar te raceoverall, oranje helm met zwarte stippen. Liefst zestien Nederlandse sponsors waren vertegenwoordigd. „Dat is een heel goed teken", vond team baas Paul Stoddart. „Nederland is een echt Formule 1-land, dat merk je aan alles. Waarmee ik tevreden zou zijn? Als we solide races kunnen rij den." Christijan Albers zelf glunderde toen hij het woord kreeg. „Mijn grote doel is be reikt, dat is het allerbelangrijk ste. Maar veel tijd om even weg te dromen had ik niet, de harde werkelijkheid was dat ik kei hard moest werken en trainen. Ik kon de eerstedagen bijna niet lopen en praten van ver moeidheid. Ik kon nog net mijn vriendin bellen." Over zijn verwachtingen voor het komende seizoen zei hij: „Natuurlijk droom ik van een punt, van een pole-position. Maar ik moet natuurlijk wel al les in perspectief blijven zien. Ik kan dat allemaal niet echt ver wachten." Wie het tweede stoel tje bij Minardi gaa't bezetten, daarover wilde Stoddart niet veel kwijt. Hij sprak in raadse len: „Het wordt iemand uit Eu ropa, die enige ervaring heeft en die al voor Minardi gereden heeft in het verleden of in de toe komst." Het feest in Cinéac ging nog door tot in de kleine uur tjes. Nederland heeft weer een coureur in de Formule 1 en wil dat weten. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23