,onen dalen door ziektepremies J it61 I Kopstuk Hofstadnetwerk wilde Balkenende en Zalm doden Kamer wenst harde aanpak dierenbeulen Auto bond De Unie slaat alarm over nieuwe stelsel rdachte ii genocide mt vrij Overblijven Philips boekt flinke winst Garanties bij verkoop tunnel Ajax kwartfinalist Sollicitatieplicht wordt milder 41 NO 4 hte dooi mvelden en eerst een spatje motre- itereen enkele opklaring, umtemperatuur rond 5 graden. aargang no. 23 ag 28 januari 2005 timmer 1,25 internet: www.pzc.nl mm Als voorgerecht Gevolgd door «nto.8f.te E reuzen champignons overbakken m f met heerlijke K met zeefruit garnaaltjes tel. (0118) 441 441 mes McConiqal MBORG - De invoe- het nieuwe ziekte- istelsel per 1 januari id jaar zorgt voor een ige kostenverhoging drijven en werkne- dat alle ruimte voor ering van de koop- wordt opgevreten, al- akbond De Unie. In {vallen zal het netto- rffs dalen. Iter J. Teuwen: „Dit bete- ïee dingen. In de eerste dat CAO-partijen zich ed moeten realiseren dat osten, plus het redden •en pre-pensioen, bij een Ie loonruimte, zelfs zul len tot flinke daling van Itoloon. In de tweede heeft minister De Geus e Zaken) dus ongelijk als repelt dat er in 2006 geld jnen en uitkeringen te la gen." nmst t wijst er voorts op dat ie rekeningen voor ziek- n vooral zullen neerko- jde midden- en hogere in- 5 en bij de bedrijven ij werken. „Dat zijn dus rijven in Nederland die hoogwaardige werkgele- Ivan de toekomst moe teen', aldus Teuwen. „En pdt iedereen al van dat [kosten, internationaal ge- Ihoog zijn!" lekt de vakbond voor mid- ÏAAG - De Nederlandse nan die verdacht wordt bokkenheid bij volkeren- ikomt vrij. Het gerechts- Den Haag heeft zijn voor hechtenis opgeschort. ienman die jarenlang in bonde, werd in december louden in Amsterdam en Iteravond nog vast. Hij londstoffen voor chemi- ibiologische wapens heb- leverd aan het toenmalige ivan Saddam Hoessein, rechtshof wilde geen me igen doen over het be- k)k de advocaat van de za- o, J. van Schaik, wilde ihoudelijk op de zaak in- omdat hij de beslissing hof nog niet op papier s het OM in Den Haag Ie zakenman verdacht en et onderzoek in zijn zaak li door. „Het gebeurt wel Jat een verdachte in vrij- ijn zaak kan afwachten", *n woordvoerder, eties van PvdA en SP in lede Kamer zijn verbaasd evrijlating van de zaken- De SP wü van minister rweten hoe justitie verze- Jat de zakenman niet ■PvdA'er Wolfsen wil op ing over de vraag of de za- n verplicht wordt in Ne- dte blijven. De WD gaat W dat het hof er rekening jüft gehouden dat de man gevaarlijk kan zijn. GPD Goese lyceum, catie bergweg bedrijfsleven en jjülerwijs elkaar \ontmoeten! izoek morgen ize Open Dag ie Bergweg 14 te Goes delbaar en hoger persoon ook dat het nieuwe ziektekostenstel sel nivellerend werkt. De lagere inkomens krijgen immers een zorgtoeslag, aldus Teuwen. Het bestaande particuliere ziek tekostenstelsel gaat volgens het ministerie van Volksgezondheid uit van een gemiddelde premie van 1600 euro per jaar. Na werk geversbijdrage en aftrek van be lasting (gemiddeld 42 procent) hierover, rest een eindbedrag voor de werknemer van 1136 eu ro. Volgens De Unie wordt dat vanaf 1 januari 2006 in het nieu we stelsel uiteindelijk 1786 eu ro, een stijging van ongeveer 60 procent. Voor mensen in de hoogste belastingschijf is dat volgens De Unie nog hoger. Ook werkgevers betalen een for se extra prijs. Een bedrijf met twintig particuliere verzeker den draagt nu aan de ziektekos ten in totaal ongeveer 16.000 eu ro bij In de nieuwe situatie wordt dat 36.000 euro, een stij ging van circa 125 procent. Teuwen: „Dat betekent een stij ging van de totale loonkosten van 1,5 procent. Wij verwachten dat de werkgevers dat zullen proberen te betalen uit de loon ruimte. Daar gaat ook de stij ging van de werknemerspremie nog af. Daarmee zal dan alle be schikbare loonruimte in 2006 (ongeveer 3 procent, red.) opge geten zijn." GPD Overlevenden van het vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau wonen de herdenking bij van de bevrijding van het kamp zestig jaar geleden. foto Katarina Stoltz/RTR van onze redactie buitenland OSWIECIM - Leiders uit enkele tientallen lan den hebben gisteren in de bittere kou de bevrij ding herdacht van het nazi-vernietigingskamp Auschwitz, precies zestig jaar geleden. De her denking werd bijgewoond door ruim duizend overlevenden en zo'n vijftig Russische bevrij ders. Koningin Beatrix en premier Balkenende^va- ren namens Nederland aanwezig. De ceremonie begon met het geluid van de stoomfluit van een trein. De meeste slachtof fers van de nazi-terreur werden per trein ver voerd naar de vernietigingskampen. Met gebe den, het branden van kaarsen en het leggen van bloemen werden de slachtoffers herdacht. Staatshoofden en regeringsleiders riepen op tot bezinning en waarschuwden voor een ople ving van antisemitisme in het moderne Euro pa. Overlevenden en bevrijders vertelden het gru welijke verhaal van Auschwitz. De 79-jarige Russische oud-militair Jakov Vinisjenko be schreef de schokkende beelden die al zestig jaar op zijn netvlies staan gebrand. „Achter het hek zagen wij joodse, Poolse, Franse gevan genen. Ze huilden en omhelsden ons. Ze wa ren zeer zwak en ziek, zagen eruit als geraam tes. We durfden niet eens naar hen te kijken." „Het sneeuwde, net als vandaag. Sommigen van ons liepen op blote voeten. Het waren ver schrikkelijke dagen", vertelde de 84-jarige Pool Kazimierz Orlowski, die de gruwelen van het vernietigingskamp Auschwitz overleefde. De Israëlische president Katsav noemde Auschwitz in zijn toespraak 'de grootste be graafplaats van het joodse volk'. De nazi's ver moordden in het kamp tussen de 1,1 en 1,5 mil joen mensen, van wie de meesten joods waren. ANP/RTR/DPA pagina 4 commentaar Koningin Beatrix steekt een kaars aan in Auschwitz foto Fabrizio Bensch/RTR door Frank Hendrickx en Ferdi Schrooten DEN HAAG - Een 19-jarige hoofdverdachte van het radi caal islamitische Hofstadnet werk, wilde premier Balkenen de, minister Zalm en voormalig LPF-fractievoorzitter Herben vermoorden. Ook had hij plan nen 'nep-moslims' van de mos limomroep te doden. Dat blijkt uit onderschepte intemetberich- ten van de verdachte uit septem ber 2003. De correspondentie is opgeno men in het strafdossier van de twaalf verdachten van de Hof stadgroep. Daarin zit ook een ambtsbericht van de inlichtin gendienst AIVD over inter- net-imam Abdul-Jabbar van de Ven. De hoofdverdachte zou zich door hem hebben laten inspire ren, aldus de AIVD op 18 okto ber 2003. De verdachte zou van Van de Ven toestemming hebben gekre gen geweld te gebruiken tegen Nederlandse autoriteiten. Over Van de Ven ontstond ophef toen hij eind vorig jaar verklaarde het niet erg te vinden dat Theo van Gogh dood was. Handgranaat De 19-jarige verdachte gooide op 9 november in het Haagse Laakkwartier een granaat naar leden van een arrestatieteam. Vier agenten raakten daarbij ge wond. Leden van de aanhou dingseenheid die voor de deur stonden, zagen hoe de man de granaat gooide, verklaarden zij tegen de onderzoekers. De leden van de Hofstadgroep worden vervolgd voor het bera men van moordaanslagen op de Tweede-Kamerleden Hirsi Ali en Wilders en burgemeester Co- hen en wethouder Aboutaleb van Amsterdam. De namen van Balkenende, Zalm en Herben ko men slechts één keer voor in het DEN HAAG - De meeste ouders zijn bereid te betalen voor een goede organisatie van het over blijven van hun kinderen op de basisschool. Een bedrag van 2 euro per dag vinden ze redelijk. Dit blijkt uit onderzoek van TNS Nipo. Van alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar (1,8 mil joen kinderen) blijven bijna 1 miljoen kinderen zeker enkele k^ren per maand. over. ANP strafdossier, bevestigen ingewij den. Ook Van de Ven figureert na oktober 2003 niet meer pro minent in het dossier. De versla gen van 'chatsessies' van de hoofdverdachte beslaan vele honderden pagina's. De meest uiteenlopende onderwerpen ko men aan bod, van tips voor het omdoen van een tulband tot het gebruik van wapens. Een getui ge in het dossier laat ook weten dat de verdachte in Afghanistan is geweest en daar met vijf ande ren is gearresteerd. In zijn chat sessies rept de verdachte over een trainingskamp in Pakistan. Hij zou daar ook zijn geschoold in het omgaan met chemische materialen. Het proces tegen de twaalf le den van het Hofstadnetwerk be gint maandag 7 februari in Rot terdam. GPD De concurrentiepositie van Philips staat onder druk en dus moet het elektronicabe drijf er hard aan blijven trekken. Niettemin presen teerde Philips met een net towinst van 2,8 miljard eu ro betere jaarcij fers over 2004 dan verwacht. Ook als de Westerscheldetunnel wordt verkocht aan een private ondernemer, worden de meeropbrengsten uit de tol in een tunnel bij Sluiskil gestoken. Dat heeft minister Zalm van Financiën gisteren toege zegd aan de Tweede Kamer. Ajax heeft zich gisteravond geplaatst voor de kwartfi nale van de Amstel Cup. De Amsterdammers won nen in de Arena met 2-0 van SC Heerenveen. Pas in de 88e minuut viel het eer ste doelpunt (Charisteas, fo to). Invaller Babel tekende daarna zelfs nog voor de tweede goal. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 8 en 9; Radio Televisie: 11; Zee land: 13, 15, 17, 18 en 19; Sport: 21, 22 en 23; Redactie Reactie: 24; Auto: 25 en 27 door Lianne Sleutjes en Hans van Soest DEN HAAG - Mensen die zich meerdere malen schuldig maken aan dierenmishandeling moet worden verboden nog langer die ren te houden. De gehele Twee de Kamer wil dat minister Don- ner van Justitie daarvoor de wet aanpast. Zo niet, dan komt de Kamer zelf met een wetsvoor stel. Initiatiefnemer voor de actie is LPF-Kamerlid Eerdmans. Hij vindt de maximale straffen voor dierenmishandeling te laag, ook al zijn die onlangs verhoogd van twee naar vier jaar. Voorwaardelijk „In de praktijk legt de rechter vooral voorwaardelijke straffen en geldboetes op. Ondertussen gaan notoire dierenbeulen ge woon door met hun praktijken." Eerdmans wil daarom dat rech ters ook de mogelijkheid krijgen recidivisten te verbieden om die ren te houden. „De dierenbe scherming zou dat regelmatig moeten controleren. Wie toch nog dieren heeft, krijgt een extra boete of taakstraf opge legd." De rest van de Tweede Kamer steunt het idee. Volgens dierenarts en CDA-Ka- merlid Ormel bewijst de prak tijk dat de betrokken instanties niet dezelfde maatstaven hante ren voor dierenmishandeling. Zo werd begin deze maand in Jorwerd nog het vee van een melkveehouderij in beslag geno men door de dierenbescherming wegens verwaarlozing. Terwijl de Algemene Inspectiedienst van het ministerie van Land bouw vlak daarvoor nog was langs geweest en de boer alleen had opgedragen bepaalde din gen in de stal te verbeteren. GPD pagina 3 oorflap blijft op koe Advertentie DEN HAAG - Langdurig werk lozen die veel vrijwilligerswerk verrichten of voor een zieke zor gen, worden vrijgesteld van de sollicitatieplicht. Voorwaarde is dat zij drie jaar een werkloosheidsuitkering heb ben ontvangen en minstens twin tig uur per week actief zijn als vrijwiliger of als mantelzorger. Minister De Geus van Sociale Zaken heeft gisteren aan de Tweede Kamer laten weten dat hij werkt aan een regeling van deze strekking. Door de voorwaarden die hij stelt aan vrijstelling van de solli citatieplicht, zullen in de prak tijk alleen oudere werklozen van de regeling gebruik kunnen maken. Met de nieuwe regeling reageert De Geus op een motie van de Tweede Kamer om oudere werk lozen die veel vrijwlligerswerk of zorgtaken vervullen, vrij te stellen van de plicht om te solli citeren. ANP nummer ..J*»1?® laats elefooti e-mail postlbankrekpningnummer Kijk op wwiv.pxnt/abcnneren. bel grabs 0800 - 0231231 of stuur den bon naar PZC. afdeling lenrsservtce Antwoordnummer 713.4460 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toeslemming voor automatische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement gehad C Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 19,95) per kwartaal met automatische incasso 58.00). O per jaar met automatische incasso (C 222,50) 8 "711688"555530! het alfabet van Zeeland Scooter vermomd als motor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1