tehoud fietsenstalling dichterbij WMER IC 'ZC Kinderen moeten wensen hebben Seniorenflat krijgt toch extra etages Vlissingen wacht op verkeersborden -15 Telefooncellen verdwijnen uit gemeente Veere meente Vlissingen heeft goede hoop op definitieve oplossing lenda AAZET GOESE RESTANTEN 3 daagse Agressie bij aanhouding Deur open, rugzak weg Diefstal uit auto's Man verdacht van winkeldiefstal Insluipster aangehouden Inbraak in woning in Renesse Fimo-kleien bij nader inzien vrijdag 28 januari 2005 rWendy van den Hurk ERE - Veel telefooncellen voor KPN niet langer ren- Ook dit jaar verdwijnen telefooncellen uit de ge- ite Veere. In maart haalt vijf cellen weg uit Dom- Oostkapelle, Westkapelle outelande. |e Markt in Domburg ver- dwijnen beide cellen en ook de Markt in Westkapelle raakt zijn telefooncel kwijt. Verder verliest de Langendam in Zou- telande zijn telefooncel en dat zelfde geldt voor de Duinweg in Oostkapelle. Ze zijn volgens KPN niet lan ger rendabel. Om de cellen kos tendekkend te houden, moeten per dag 22 gesprekken worden gevoerd. In de vijf Veerse cel len blijft het aantal telefoonge sprekken meestal onder de tien steken. Veere lijkt er niet om te rou wen. De dorpsraden zijn dooi de gemeente ingelicht. Die heeft tot dusver geen reactie ontvangen. In Westkapelle is nog geen treurnis te bemerken. J.P. Min- derhoud van de plaatselijke dorpsraad gaat ervan uit dat vrijwel iedereen over een mo biele telefoon beschikt. „Vroe ger zag je eigenlijk vooral toe risten in de cellen. Maar ook die hebben tegenwoordig een mobieltje. Jammer dat de cel verdwijnt." Het is niet de eerste keer dat KPN cellen weghaalt uit de ge meente Veere. De kwestie be gon in 1999 te spelen. Toen ver dwenen 27 van de toen nog 111 cellen. Een jaar later verwijder de het telecombedrijf vijf cel len. De laatste ronde was in 2003. Toen hadden drie cellen dezelf de lotsbestemming. Veere telt nu nog 35 telefooncellen. Edith Ramakers flNGEN - De kans is dat de fietsenstalling bij irkeergarage in Vlissingen na april openblijft. Dat wethouder P. van der gisteren bekend in de ge- Itraadsvergadering van de rate Vlissingen. ed overleg met Lété (de so- rakplaats), de exploitant stalling en de afdeling so- zaken van de gemeente we een oplossing gevon- vorig jaar, tijdens de begro- «handeling, maakte het tevan B en W bekend dat stalling met ingang van 1 n wilde sluiten. De stal- jostte de gemeente te veel 'tsersbond kwam daar te- opstand en ook de mede- as van de stalling voerden emeenteraad accepteerde uting evenmin en dwong iaf tot 1 april. Tegelijker- af de raad het college de cht mee naar een definitie- ossing te zoeken, jer Maden zei gisteren dat le betrokkenen in enkele tijd 'een aantal creatie- ieeiï is besproken waar de kosten tot de helft kun- orden teruggebracht, finnen in de raadsvergade- -an maart meer duidelijk- sven. Maar onze oplossing gunstige perspectieven definitief behoud van de zei hij. itisch geluid kwam van 'ZIJNEN ZONWERING IWW.AAZET.I ipelle -Tel. 0113-33J& zorgklachten: W-0231231 maandag t/m vrijdag ge rende de openingstijden; fcrdags tot 12.00 uur dactie kcheren tenruststraat 18 «bus 8070 SEB middelburg tO118-493000 10118-493009 flaii: redwalch@pzc.nl writs Sep (chef) tfa Berkelder tf) Ramakers nam van den Broek Ima Osman üidy van den Hurk ®n de Vries (sport) Ntrale redactie •ionspark 28 «bus 31 k) AA goes •10113)315500 M0113)315669 tail: redactie@pzc.nl ïernet n-pzc.nl lil: web@pzc.nl T. de Roos van de SP. De stal ling wordt momenteel door me dewerkers van Lété gerund. Zij komen niet meer aan bod in het nieuwe plan. „Dat baart ons zor gen", zei De Roos. „Het ging ons niet alleen om het openhouden van de stalling, maar ook om een baan voor deze Lété-mede- werkers." Van der Maden verze kerde dat er voor de huidige me dewerkers zonder problemen el ders werk is te vinden binnen de sociale werkplaats. De stalling zal in de toekomst beheerd worden door uitkerings gerechtigden, die inmiddels ge selecteerd zijn. „Zij hebben een korte cursus klantgerichtheid doorlopen." Het is de bedoeling om de openingstijden te verrui men, de stalling beter onder de aandacht van het winkelend pu bliek te brengen en promotione le acties te voeren. ÏEEKACTIVITEITEN ELBURG Café Kanaalzicht, Ronnie Snipperdag zingt le- djes met een knipoog; Singscentrum Griffioen, 19.00 - Inloopavond voor jongeren meer tafelvoetbal en darts; srrenwacht Philippus Lansber- ÖOuur: Saturnusavond in het te- de Cassini-Huygens-sonde; NGEN - Coosje Buskenstraat iplein, 8.00 - 16.00 uur: Week- iof, 9.00 uur: Hatha yoga en om Power yoga; KAPELLE - Westkapelle Herrijst. Toneelgroep Westkapelle benefietavond voor Azië; (Advertentie) rcmrau T.NL Adri de Munck: We zijn het verplicht om kinderen zin in het leven te geven." door Edith Ramakers MIDDELBURG - Later als ik groot ben dan... Adri de Munck haalt deze spreuk aan uit een speech van pedagoge Lea Dasberg, die hij eens optekende. „Kin deren moeten die zin altijd met een wens kunnen afmaken, vervolgde Das berg. Als wij als pedagogen kinderen de hoop op een goede toekomst niet meer kunnen geven, stellen we als pedagogen niets voor." De Munck neemt vandaag afscheid als voorzitter van de centrale directie van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW). Hij begon als gymle raar en eindigde als directielid. „Ik heb een prachtige tijd in het onderwijs be leefd", zegt de 59-jarige De Munck. Het vertrek valt hem niet gemakkelijk. Het is onwerkelijk om over enkele da gen het stokje over te geven aan een an der. „Mevrouw Steenblik is een prima opvolgster, maar ik heb hier zolang rondgelopen en zoveel ontwikkelingen meegemaakt." Hij kwam in 1969 in het onderwijs als gymleraar op de LTS in de Rotterdamse wijk Spangen. „Het was direct duide lijk dat je als leerkracht niets zou berei ken als je geen goede relatie had met de leerlingen." In 1973 vertrok hij naar Middelburg om gymnastiekdocent te worden aan de LTS en later werd hij docent van de vwo- en havo-leerlingen. „In het bewe gingsonderwijs heb je te maken met de totale leerling. Het is een mooi vak, maar tegelijkertijd wist ik dat ik niet mijn hele leven in de gymzaal wilde staan." Hij was 35 jaar toen hij conrector werd. „Ik heb lang getwijfeld of ik die stap moest nemen, want ik vond me nog aan de jonge kant voor het management." Het leidinggeven lag hem en hij werd in 1986 rector van 'de club aan de Elzen laan'. Het onderwijssysteem werd in die jaren stevig door elkaar geschud. Er ontston den grote scholen, instellingen gingen samenwerken om efficiënter te werken. De christelijke onderwijsinstellingen op Walcheren staken de koppen bij elkaar. „We risten in dezelfde vijver en we ver wachtten door samen te gaan ook een beter onderwijsaanbod te realiseren. Onze samenwerkingsgesprekken zijn al tijd begonnen vanuit de gedachte een betere doorstroom voor Walcherse kin deren te bereiken." In 1995 trad de vernieuwde koepel van de CSW naar buiten, waarbij in totaal ruim 2500 leerlingen onderwijs kregen. Vijf scholen waren opgegaan in de CSW. „We zijn groot, maar niet te groot. We werken met kleine units, waardoor leerlingen elkaar kennen, el kaar tegenkomen en ontmoeten. Ze voe len zich er veilig." In 1995 werd De Munck voorzitter van de centrale directie. De ontwikkelingen in het onderwijs zaten in een stroomver snelling. Niet alleen de CSW werd een groter geheel, ook in het openbaar on derwijs ontstonden fusiescholen. Weye- vliet en Scheldemond in Vlissingen groeiden naar elkaar en De Wellinge en de Stedelijke Scholengemeenschap Mid delburg (SSGM) gingen verder als Neha- lennia. Het identiteitsgebonden onderwijs bleef gehandhaafd, maai' toch zochten de drie grote Walcherse middelbare scholen toenadering tot elkaar. Voor on derwijs aan de alleenstaande minderja rige asielzoekers richtten Nehalennia en de CSW een stichting op en ze ver zorgden samen op het Molenwater het onderwijs aan asielzoekers. Eind jaren negentig werden de drie Wal- foto Lex de Meester cherse middelbare scholen opnieuw naar elkaar gedreven. Het Rijk besloot om de scholen voor het speciaal onder wijs af te schaffen. Regio's moesten daarvoor zelf een oplossing vinden. „We hebben dat als een gezamenlijk probleem opgevat en niet voor de ge makkelijkste weg gekozen." De drie scholen richtten het Ortho Peda gogische Didactische Centrum (OPDC) op. „Kinderen die met gedijen in het re guliere onderwijs krijgen in het OPDC extra aandacht. Na het zorgonderwijs op maat, proberen we de leerlingen weer terug te laten keren naar hun ei gen school." Het onderwijs is in beweging. „Verande ringen moeten verbeteringen zijn. De leerling verandert en die wil bijvoor beeld niet alleen maar klassikaal onder wijs volgen." Hij geeft een voorbeeld van een moder ne leermethode voor vmbo-leerlingen. De sector economie van het vmbo hèeft een winkelproject uitgezet. Er wordt met echte euro's en producten onder handeld. De administratie wordt bijge houden en het vak etaleren wordt in de praktijk uitgevoerd. „We zijn het ver plicht om kinderen zin in het leven te geven. Ze moeten kunnen zeggen; latei- als ik groot ben, dan word ik timmer man of directeur of administrateur. Dat noem ik de pedagogiek van de hoop." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Woningcorpora tie L'Escaut heeft toestemming gekregen om tóch extra verdie pingen op de seniorenflat aan de Schutterijstraat te bouwen. Nog dit jaar wil de woningcorpo ratie met de bouw beginnen. Hiermee komt een einde aan ja ren van gesteggel met regels, die nauwelijks uit te leggen waren. Het ministerie van Vrom heeft uitbreiding van het complex al tijd in de weg gezeten. De flat viel namelijk binnen det risico contour van de Westerschelde. Wanneer zich een scheepsramp zou voordoen, werd het risico op zwaar letsel groot geacht. Daarom mócht binnen de risico zone het inwoneraantal niet toe nemen. Bovendien was vanuit (Advertentie) 27 - 28 - 29 januari door de hele binnenstad De Schelde geluidsoverlast bere kend. Theoretisch, want hoe vaak komt het voor dat alle ma chines draaien, heeft B. Baert van woningcorporatie L'Escaut zich altijd afgevraagd. „Het was pure theorie, omdat De Schelde ooit een milieuvergunning heeft gekregen. Nu die is vervallen en de risicocontour is beperkt tot de laagwaterlijn, kan ons plan doorgaan. Het liefst nog dit jaar." Wat er precies gaat ko men, ziet Baert al voor zich: „Er komen twee verdiepingen boven op de bestaande flat. Daarin rea liseren we een stuk of 32 luxe ap partementen. Die zullen groter zijn dan de lagergelegen wonin gen, want de galerij trekken we bij de huiskamer. Datzelfde doen we met het balkon, waar door een soort van serre ont staat. Van daaruit heb je een schitterend uitzicht tot op het water. Vlissingen en de scheeps vaart, alles kun je volgen." Woonzorgzone L'Escaut wil de term senioren flat onderstrepen door het toe voegen van een 'woonzorgzone'. „We denken eraan vier wonin gen op de begane grond om te vormen tot zorgsteunpunt waal mensen met hun vragen terecht kunnen bij een zorgcoördinator Alle appartementen maken we rolstoeltoegankelijk. Dat doen we ook met bestaande flats." Daar zijn de huurprijzen dan ook naar. Voor de appartemen ten denkt L'Escaut aan een maandhuur van rond de twaalf honderd euro. ..Ze zijn bedoeld voor mensen die van alles wat VLISSINGEN - Surveillerende agenten zagen gister avond een man urineren tegen een pand aan de Bree- straat in Vlissingen. De agenten spraken de man aan en vroegen hem mee te gaan naar het bureau. De man, een 51-jarige Middelburger, ging vrijwillig mee. Eenmaal bin nen begon hij zich recalcitrant te gedragen, wilde zijn per sonalia niet opgeven en smeet met spullen. Hij is na ver hoor met een bekeuring voor wildplassen heengezonden. VLISSINGEN - Terwijl een vrouw in Vlissingen haar au to aan het inladen was, heeft een insluiper gisterochtend een rugzak gestolen uit de hal van haar woning in de Troelstraweg. De vrouw had de deur van haar huis open laten staan terwijl ze de auto inlaadde. De diefstal moet in een onbewaakt ogenblik hebben plaatsgevonden. In de rugzak zaten persoonlijke spullen. VLISSINGEN - In een auto die geparkeerd stond in de Hendrik Vroomlaan in Vlissingen is gisteren ingebroken. Uit de auto is geluidsapparatuur en een aantal dvd's en cd's weggenomen. Uit een auto die geparkeerd stond in de Marconistraat in Kruiningen is afgelopen nacht computerapparatuur en ge luidsapparatuur weggenomen. De waarde van de ont vreemde goederen is niet bekend. OOST - SOUBURG - In een woning aan de Kromwegesin- gel in Oost - Souburg is een 40-jarige man uit die plaats aangehouden op verdenking van een winkeldiefstal. Te vens zou hij het personeel verbaal hebben bedreigd. De man wilde C1000 in Vlissingen uitlopen met een pakje vis en een tijdschrift dat hij niet had afgerekend. Toen een personeelslid hem daarop aansprak, vluchtte hij met dreigende woorden weg richting de parkeerplaats waar zijn auto stond geparkeerd. Daar probeerde een ander personeelslid hem te overmees teren en ontstond er een schermutseling. Hij zag kans om weg te rijden en is via zijn kenteken opgespoord en aange-r houden in de woning in Oost-Souburg. Hij is ingesloten. VLISSINGEN - Medewerkers van een horecagelegenheid op het Arsenaalplein in Vlissingen troffen gistermorgen om negen uur een vrouw in het pand aan, terwijl de zaak nog gesloten was. De vrouw, een 35-jarige inwoonster uit Lelystad, was in verwarde toestand en had zich de avond ervoor in laten sluiten in het pand en had wat snoepgoed weggenomen. Ze is aangehouden. RENESSE - Bij een woninginbraak aan de Elzenmeet in Renesse is onder meer computerapparatuur en een geldbe drag buitgemaakt. De inbraak werd woensdagmiddag ont dekt. De daders zijn het pand binnengekomen door de toe gang open te breken. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De verkeersop stoppingen in de Kanaalstraat en Buteuxstraat in Oost-Sou burg duren nog enige tijd voort, omdat de leverancier de ver keersborden nog niet heeft gele verd. „In de toekomst zullen vracht wagens daar alleen tussen 7 en 10 uur mogen laden en lossen. Maar we kunnen niet optreden tegen de vervelende verkeerssi tuatie, zolang we geen duidelij ke verkeersborden hebben", zei wethouder P. van der Maden gis teren in de Vlissingse raadsver gadering. Hij reageerde op vra gen van de Partij Souburg Rit- them (PSR). „Niet alleen in de stad Vlissingen zijn verkeerspro blemen", merkte L. Waterman van de PSR op. Hij vulde aan dat ondernemers en pubhek zich ongerust maken over de ver- keers- en parkeersituatie. Van der Maden zei dat er regel matig overleg is met de onderne mers. Ook de slechte bereikbaar heid van de winkels rond de kruising Vlissingsestraat, Pas poortstraat en de verlengde Ka naalstraat is onderwerp van ge sprek. VLISSINGEN - In bibliotheek 't Spui in Vlissingen wordt op maandag 21 februari een work shop 'Werken met fimoklei' ge geven. Marjolein Tissink maakt met de cursisten een boeken wurm met boeken. De workshop begint om 19.00 uur. Het aantal plaatsen is beperkt. Reserveren kan via telefoon 0118-422122. (Advertentie) extra willen. Zorg, welzijn en een mooie flat." Want ook aan het aangezicht van de jaren-ze ventig-flat is gedacht. „Die rare voorkant is grondig aan vernieu wing toe. En die balkonhekken helemaal. Mensen kijken vanuit hun huiskamer nu tegen dat ra re balkon aan. Liever zie ik glas werk, zodat ze over de stad uit kijken." In het artikel van gisteren over het speel- circus Bambini in het voormalige zwem bad Baskensburg in Vlissingen is een te genstrijdigheid geslopen. De onderne mers van Bambini willen deze zomer opengaan. De heropening van fit nesscentrum Ten Tije wordt rond de cember verwacht. 22 Zij gelooft in mij 23 Een beetje verliefd 24 De Vlieger ƒ.1 j het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15