ieuwe Bierkaai kost 38 miljoen Glasfabriek zet nieuwe koers in PZC Hulst gaat gericht actie voeren tegen dronken vandalen OLLEKE BOLLEKE CANDY SHOP IN AARDENBURG IS GESTART, INGfeBANK omturn u mt Hardleersheid irankrijder ifgestraft OPTIEK SLUIS 'ollege Hulst kiest definitief voor watervariant stadsvernieuwingsplan Winkeldief gaat tien weken gevangenis in Zware straf drankrit met kind GL vindt schadeclaim belachelijk Drankrijder zet baan op het spel Heling fiets zeeuwse almanak Sponsorloop editie Zeeuws-Vlaanderen (Advertentie) D# ING Bank InHcHem slem nieuwe ondernemer. Ook stsrtersplsnngn? Bel (0180) 45 20 08 voer een aftptMk met de startemdvmw van het Omjernetrmtfeam 7Mttiwest Heóertmd. Of kijk op wwwjngbank.nl/itarters. ^6:0113-315649 (.pzc.nl |;redactie@ pzc.nl bus 314460 AA Goes srtentie-exploitatie: j^en Midden-Zeeland: 0113-315520; «s-Vlaanderen: 0114-372770; onaal: 020-4562500. Oude Kerkstraat 15 - 4524 CT Sluis Tel. 0117-461204 het alfabet van Zeeland MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter J. Hop mans heeft gisteren een 26-jari- ge man veroordeeld tot tien we ken cel. Hopmans hield de uit Joegosla vië afkomstige verdachte giste ren voor dat het niet netjes is om als gast in Nederland te gaan stelen. „Het zijn cadeau tjes voor mijn familie in Joego slavië. Ik heb geen geld", voerde de man ter verdediging aan. Hij gaf toe op 30 november uit win kels in Goes en Middelburg spij kerbroeken, parfums en dvd's te hebben weggenomen. Officier van justitie G. Ooster- veld eiste tien weken cel. De po litierechter nam de eis over. „Het is niet slim wat u hebt ge daan", voegde hij de man nog toe. De verdachte woonde aan vankelijk in Middelburg. Hij zit inmiddels in vreemdelingenbe waring, waarna hij het land zal worden uitgezet. ensdag 26 januari 2005 a van Doorsselaer ;T - Burgemeester en wet- ;rs van de gemeente Hulst definitief voor de water wit van stadsvernieuwings- De Nieuwe Bierkaai. Dit Kin dat de oude haven van- Ije Keldermanspoort tot aan Vismarkt wordt terugge it in de binnenstad. De uit- ring van het project kost itzeker 38 miljoen euro. presenteerde Hulst |»erste ideeën voor het cen- voor het noordweste- van de binnenstad. In waren er twee opties; (satervariant of de economi- 'ariant. Bij deze laatste op- (teperkt het water zich vanaf Keldermanspoort tot slechts kop van de Bierkaai- lat. De resterende ruimte zou worden ingevuld met een jut winkelcentrum. (Hulster college presenteer- [psteren het stedenbouwkun- jmtwerp, de meer uitgewerk- [lannen voor De Nieuwe Bier- li. Burgemeester J.F. Mulder jikte bekend dat het college Uu definitief heeft uitge- lfa voor de watervariant, (te versie is weliswaar veel Èder dan de economische va- I maar het herstel van de jt haven betekent volgens fa een unieke toegevoegde arde van de stad. Ook de in fers en ondernemers hebben gegeven groot voorstander Éjn van de watervariant. menten bijgekomen. Zo is in de nieuwste tekeningen sprake van een kleine brug over de water gang in de Bierkaaistraat zodat het publiek niet ver hoeft om te lopen. Verder zijn alle uitgangspunten verder aangescherpt. Dit heeft voornamelijk betrekking op de bebouwing. Het hele gebied krijgt immers een totale metamorfose, veel woon- en winkelpanden in het gebied worden gesloopt en op nieuw opgebouwd. In het stedenbouwkundig ont werp staan nu vuistregels waar aan de nieuwe bebouwing moet voldoen. Zo wordt er gewerkt met zogenaamde dwingende rooilijnen zodat de gevels van de nieuwe bebouwing één lijn vormen. De kaphoogte van de bebouwing varieert van 10,5 me ter tot 16 meter. Ook de vorm van de daken in het gebied is vastgelegd. Platte daken zijn voortaan taboe. Als uitgangs punt voor de beeldkwaliteit is de historische context gekozen. Het aanzicht van de bebouwing moet passen in een historische stad als Hulst. Het plan blijft gefaseerd uitvoer baar, waardoor steeds gekozen kan worden voor een nadere in vulling van de verschillende deelgebieden. Ook zijn de gren zen van het gebied meegenomen in het stedenbouwkundig ont werp zodat toekomstige nieuwe bebouwing aan de randen van het plangebied aansluit bij De Nieuwe Bierkaai. Wethouder B. Pauwels bena drukt dat er binnen De Nieuwe Bierkaai gebouwd zal worden voor iedere doelgroep en elk budget, dus niet alleen voor ouderen, maar ook voor gezin nen en jongeren. Volgens Mulder is de gewenste uitvoering van het nieuwe cen trumplan zeker haalbaar, maar het prijskaartje is fors. Momen teel wordt uitgegaan van een in vestering van 38 miljoen euro. Dat is inclusief de infrastruc tuur. Eventuele Rijks- en Eure- giosubsidies, die Hulst zeker zal proberen binnen te halen, zijn in de berekeningen buiten be schouwing gelaten. Risico Na de volledige uitvoering van het project resteert voor de ge meente een nadelig saldo van 3,6 miljoen euro. Ook wordt re kening gehouden met een zoge naamde risicoanalyse van 1,7 miljoen euro. Mulder: „Dit be drag is opgenomen voor het ge val dat er bijvoorbeeld niet ge noeg projectontwikkelaars zou den zijn die de plannen tot uit voer willen brengen." Mulder zegt echter dat er tot nu toe vol doende belangstelling is. Wie De Nieuwe Bierkaai gaat ont wikkelen, wil hij niet kwijt, wel dat er verschillende lokale gega digden zijn. Voor de zomervakantie willen Mulder en Pauwels dat er begon nen wordt met de eerste van de acht fases van het project: de hoek tussen het Godsplein en de Bierkaaistraat. Mulder waagt zich niet aan een voorspelling over hoeveel jaren het zal duren voordat het hele project is uitge voerd. Wel hoopt hij dat over drie a vier jaar de contouren dui delijk zichtbaar zijn. HDDELBURG - De Mid- ielburgse politierechter J. lopmans heeft gisteren *n 27-jarige inwoner van hel voor dronken rijden Kroordeeld tot vijftien naanden rijontzegging en WO euro boete. te man zat nog in zijn scoeftijd van een veroorde- tng voor een alcoholdelict ben hij op 27 november vo- ijj jaar in Axel dronken éjn auto bestuurde. De po fte nam hem de blaastest ii Daaruit bleek dat hij sn alcoholgehalte had van 100 microgram; bijna vier leer zoveel als is toege daan. De Axelaar was gis- ieren overigens niet aan we eg om zijn straf aan te ho- De gedempte watergang naar de Bierkaai met op de achtergrond de Keldermanspoort. foto Camile Schelstraete door René van Stee SAS VAN GENT - Glasfabriek Sas Glas in Sas van Gent maakt weliswaar moeilijke tijden door. (Advertentie) maar directeur J. De Baere is er rotsvast van overtuigd dat het bedrijf er eind dit jaar weer hele maal staat. Als gevolg van een inzakkende markt en lagere prijzen daalde de omzet het afgelopen jaar van 22 naar 18 miljoen euro. Drie vaste medewerkers en tien uit zendkrachten verloren daardoor hun baan. Inclusief uitzend krachten werken bij Sas Glas nu honderdvijftig mensen. De fabriek rondt dit jaar een grootscheepse herstructurerings operatie af. Die werd in op dracht van het Franse moederbe drijf Saint Gobin in 2002 inge zet. De koers is verlegd van de productie van industriële halffa brikaten naar de verwerking van eindproducten voor de ge- velbekledingsmarkt in de Bene lux. Het gaat dan onder meer om dubbel glas en gezeefdrukt glas. Export Tegelijkertijd zet het bedrijf zwaar in op de export buiten de Benelux. In de jaren negentig le verde Sas Glas het glas voor de regeringszetel (Het Witte Huis) in Moskou. Binnenkort begint de levering van hoogwaardig ge velbekledingsmateriaal voor het nieuwe Wembleystadion in Lon den. Sas Glas, al sinds 1899 ac tief in Sas van Gent, krijgt vol gens De Baere langzaam maar zeker meer grip op de gevelbe- kledingsmarkt. Dit jaar tekent het herstel zich nog niet af, maar gezien het aantal orders dat de fabriek intussen heeft binnengehaald (en de offertes die nog lopen), voorziet hij geen verdere teruggang. De Baere: „Er zijn dus geen signalen die er op duiden dat we binnenkort mensen gedwongen moeten ont slaan. Het gaat hoogstens om na tuurlijk verloop of een kleine be perking van de uitzendarbeid. Dat laatste is normaal gespro ken ook slechts tijdelijk." Vol gens De Baere moeten er in tij den van economische tegenwind wel extra inspanningen worden verricht om het bedrijf op lange re termijn gezond te houden. Sas Glas richt zich hierbij met name op kostenreductie binnens huis. Zo zou aanzienlijk kunnen worden bespaard op transport kosten. „Ook in het productieproces is nog flinke winst te boeken. We zijn op korte termijn in staat om ons nieuwe gamma producten veel goedkoper te fabriceren. Verder is begonnen met een be sparingsprogramma dat het in terne glasverlies met zo'n vijftig procent reduceert", aldus De Baere. »g eerste aanzet voor het cen- nplan, die in mei is gegeven, lijna ongewijzigd gebleven, ijn slechts enkele nieuwe ele- MIDDELBURG - Een dronken automobiliste uit Sint Laureins (B) heeft levensgevaarlijk gereden, terwijl haar kind van anderhalf jaar bij haar in de auto zat. Dat werd gisteren tijdens de strafzitting in Middelburg nog maar eens geconstateerd. Politierechter J. Hopmans vond dan ook dat de 22-jarige verdachte voor haar gedrag zwaar der bestraft moest worden clan gezien het promillage ge bruikelijk. Hij legde voor de score van 605 microgram, bijna drie keer zoveel als de limiet, een half jaar rijontzeg ging en 650 euro boete op. De politie greep op 2 december vorig jaar in toen de Belgische drankrijdster in Terneuzen met hoge snelheid over de weg slingerde. TERNEUZEN - GroenLinks Terneuzen vindt het belache lijk dat Temeuzenaar B. Hamelink een schadevergoeding van de gemeente wil omdat een aan de Scheldeboulevard te plaatsen kunstwerk zijn uitzicht op de Schelde bederft. Raadslid P. Clijsen vindt het overdreven dat het kunst werk van Thom Puckey het uitzicht zou bederven. „Je kunt van smaak verschillen over het werk zelf. Maar het beeld neemt maar een bescheiden plaats in. Een postzegel op een krantenpagina leidt niet tot uitzichtbederf op de Schelde", vindt Clijsen. Een schadeclaim maakt volgens hem geen kans en de afhandeling kost daarom onnodig ge meenschapsgeld. Gezien het lopende debat over de plaats van beeldende kunst in de gemeenschap is indienen van een schadeclaim 'een gotspe', vindt GroenLinks. Me vrouw Hamelink vindt de kritiek van Clijsen misplaatst. „Ik vind het prachtig als er zomers beelden op de Schelde- kade staan. Maar het beeld komt hier op het grasveld. Een ambtenaar heeft in onze kamer foto's gemaakt toen de proefopstelling van het beeld is geplaatst. Er was nau welijks langs te kijken." MIDDELBURG - De baan van de twintigjarige Temeuze naar die gisteren op de zitting van de Middelburgse poli tierechter verscheen, stond op het spel. De verdachte ver telde in Krabbendijke op onregelmatige tijden te werken, zodat hij alle belang heeft bij het rijbewijs. De man werd op 27 november in Hulst aangehouden; hij blies 710 mi crogram, ruim boven de limiet van 220 microgram. Offi cier van justitie G. Oosterveld wees hem op de risico's van het rijden onder invloed. „De kans op een ongeval is bij alcoholgebruik tweehonderd keer groter", legde ze uit. De officier eiste 800 euro boete en zes maanden voorwaar delijke rijontzegging. „Ik ben zonder na te denken in mijn auto gestapt", verdedigde de verdachte zich. De politie rechter had moeite met de in zijn ogen lichte eis. Flop mans vond 1000 euro boete en een half jaar voorwaardelij ke rijontzegging passend. door Frank van Cooten HULST - Het gemeentebestuur van Hulst is de reeks vernielin gen in de Hulster binnenstad meer dan beu. Burgemeester Jan-Frans Mulder praat na car naval met de horeca om deze sec tor op haar veranwoordelijk- heid te wijzen. Dronken jongeren zijn vaak verantwoordelijk voor de vernie lingen, waarbij met name de onlangs gerenoveerde Dubbele Poort, plantenbakken en veel au tospiegels het doelwit zijn. De gemeente Hulst gaat daar vol gens Mulder 'beleid op zetten'. „De vernielingen worden vaak gepleegd door jongeren met een slok te veel op. De politie zit er inmiddels bovenop maar ik wil na carnaval ook een gesprek met de horeca. De sfeer in de binnenstad wordt verpest door jongeren die te veel hebben ge dronken. De horeca heeft hierin ook een verantwoordelijkheid. Natuurlijk, als de tap draait wordt verdiend, maar de ge meenschap draait voor de gevol gen op. En dat moet maar eens klaar zijn." Mulder wijst onder meer op de regels in het kader van de sociale hygiëne. Een van die regels is dat niet geschonken mag worden aan klanten die te veel hebben gedronken. Mulder wil de kasteleins in het gesprek nogmaals op deze regels wijzen. Evenals in 2004 heeft het dage lijks gemeentebestuur een aan tal regels ingesteld om een vei lig verloop van het carnavals feest te bevorderen. De horeca is toegestaan om tijdens de car navalsnachten ook na 3.00 uur open te zijn, met die verstande dat vanaf 3.00 uur het zoge naamde 'eenrichtingsverkeer' wordt ingesteld. Dit betekent dat na 3.00 uur geen nieuwe be zoekers in cafés worden toegela ten. Klanten mogen de kroeg of feestzaal enkel nog verlaten. De ze maatregel geldt voor de hele gemeente Hulst. Alcoholverbod Tijdens het carnaval is het op straat verboden alcohol te drin ken of opengebroken flessen bij zich te hebben. Mulder is echter bereid dit verbod niet te laten gelden tijdens en langs de route van de carnavalsoptocht in de dorpen. Op de dag dat in het des betreffende dorp de carnavals optocht langstrekt, mag op straat alcohol worden gedron ken. Deze vrijstelling geldt al leen op de wegen waarop de stoet rijdt. Ook wordt een ont heffing verleend voor de Grote Markt in Hulst op carnavals maandag, de bekende 'leurders- dag'- MIDDELBURG - Een 24-jarige, verslaafde Vlissinger is gisteren in Middelburg voor heling van een fiets en drugsbezit conform de eis veroordeeld tot 180 uur werkstraf. De man had op 1 de cember vorig jaar in Goes 150 euro aan een Marokkaan be taald voor een nieuwe fiets die van diefstal afkomstig bleek te zijn. Een dag later werd bij ver dachte vijf gram heroïne en 75 gram hennep aangetroffen. De man probeert af te kicken. Marsha van acht kwam on langs uit school thuis, met een briefje over een sponsor loop voor Azië. Daar doe ik dus niet aan mee", deelde ze haar vader mee. Die dat voor kennisgeving aannam. Marsha's moeder keek echter vreemd op van deze weige ring van haar doorgaans so ciaal bewogen gup. De uitleg was echter veelzeggend: „Ja mam, ik zal me een beetje nat laten gooien met sponzen... Weet je wel hoe koud. het bui ten is?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41