ACTIE! Sazet^ lanpak verkeer rondom scholen •ze Bomen Polderdijk vernield De kracht van het Zeeuwse achterland Notoire winkeldief krijgt laatste kans Recreëren achter de kust Drankrijder betaalt hoge boete Vrouw gewond bij ongeval Meisje op fiets aangereden Hardrijden in tunnel kost rijbewijs Kijkdag gevonden fietsen rkstraf voor ing fiets 'Ie basisscholen in Tholen zijn uitgenodigd iets te doen aan veiligheid agenda Super deBoer Woensdag Saucijzenbroodjes vers uit de oven 4 stuks van 3,00 voor 2,40 Stoofperen Gieser Wilderman kiBo van 0,99 voor 0,69 Donderdag Verse Tapenade en Pesto Diverse soorten bakje van 1,89 voor 1,49 Super de Boer Miegielsen, Oranjeplein 72, Oost-Souburg G_aatf dpdaan Tel. 0118-480160 www.superdeboer.nl "raa8 geaaan. Koos en Corrie Verlare op het terrein van hun kleine camping Hof Maire in Rilland. door Luc Oqgel RILLAND - Het CD A-Statenlid A. Kop- pejan pleitte deze week voor meer aan dacht vanuit de provincie voor recrea tie en toerisme in het achterland. Corrie (55) en Koos (58) Verlare van kleine camping Hof Maire in Rilland juichen dat toe. „Er liggen hier mogelijkheden die nu niet worden benut." Koppejan deed zijn uitspraak naar aan leiding van een onderzoek van het Bu reau voor Toerisme Zeeland. Daaruit kwam naar voren dat de meeste Zeeuw en vinden dat hun provincie meer is dan zon, strand en zee. Het echtpaar Verlare is het daar roerend mee eens. „Onze klanten willen juist niet die mas saliteit van de kust, maar je moet ze dan wel iets anders kunnen bieden. Het zou goed zijn als daar vanuit de provin cie naar wordt meegekeken", aldus Koos. Hij benadrukt dat er in de plan nenmakerij wel naar recreatieonderne mers in het achterland moet worden ge luisterd. „Wij weten wat er speelt, dus wij kunnen het aansturen." De Verlares begonnen vijftien jaar gele den met hun - toen nog - minicamping, naast hun akkerbouwbedrijf. Het was een experiment, maar inmiddels is de camping aan de Kapucijnenweg uitge groeid tot een kleine camping, die los staat van het agrarische bedrijf. Er zijn in totaal 42 plaatsen; achttien vaste, vier seizoenspiekken en twintig voor zo geheten passanten. Die zoeken bijvoor beeld een plek om te overnachten. Vijf jaar geleden is er flink uitgebreid. De totale oppervlakte beslaat 1,2 hectare. De camping wordt in het hoogseizoen voornamelijk gerund door Corrie. „On ze doelgroepen zijn gezinnen met kinde ren tot 14 jaar en 55-plussers", zegt ze. Over klandizie heeft Hof Maire niet te klagen. „Er komen hier Denen, Duit sers en Italianen, maar ook veel Frie zen, Groningers en Drenten. We zijn na tuurlijk nooit zo goed bezet als aan de kust, maar we adverteren dan ook met rust en ruimte. Ik zeg ook altijd heel eer lijk tegen mensen die naar het strand vragen, dat dat een uur rijden is." Corrie en Koos proberen het hun gasten ondanks het gebrek aan zee en strand in de directe omgeving toch zo veel mo gelijk naar de zin te maken. Corrie er kent dat je in het achterland meer je best moet doen dan aan de kust. „We ge ven veel informatie over wat er te doen en te zien is in de omgeving. Ook organi seren we fietstochten of gaan we sliklo- pen. Mensen gaan die dingen vaak niet uit zichzelf doen, omdat ze het niet we ten." Ondanks het feit dat de campinghou ders zelf al veel nadenken - en het in foto Dirk-Jan Gjeltema praktijk brengen - over promotie van het recreatiegebied achter de kust, zou een extra steuntje in de rug vanuit de overheid geen kwaad kunnen, vindt Koos. „Het achterland moet worden uit gebuit. Als hier meer recreanten ko men, geeft dat het kustgebied ook wat lucht. Er liggen hier genoeg mogelijkhe den. De Verlares denken dan onder meer aan het creëren van kleine strand jes langs de Westerschelde en goed op elkaar aangesloten fietsroutes met ge noeg bankjes om te rusten of iets te nut tigen. „Daar hebben we best geld voor over en willen het ook onderhouden." Het belangrijkste is, stellen Corrie en Koos, dat je gasten aan je bindt en op die manier bouwt aan de toekomst van het achterland. „Je moet comfort kun nen bieden en daarnaast iets speciaals doen. Gewoon zorgen dat de kinderen van nu hier later met hun eigen kinde ren terugkomen." Corrie: „Een kam peerder moet een verhaal hebben. Hij moet als hij naar huis gaat iets hebben beleefd wat niet in de foldertjes staat." woensdag 26 januari 2005 MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter J. Hop mans heeft gisteren een 46-jarige drankrijder uit Kortge- ne een forse boete van 3.000 euro en een jaar voorwaarde lijke rijontzegging opgelegd. De verdachte haalde opge lucht adem, omdat hij door de uitspraak zijn gewichtige baan weet te behouden. „Als ik geen rijbewijs heb, krijg ik mijn ontslag", vertelde hij. De man had 2 december na zijn aanhouding in Kortgene wegens recidive en het resul taat van de blaastest (735 microgram) het rijbewijs moe ten inleveren, maar niet veel later teruggekregen. „Dat snap ik niet", reageerde de politiei-echter. Officier van jus titie G. Oosterveld peperde de Noord-Bevelander in dat er jaarlijks 250 mensen overlijden door het gedrag van drankrijders. HOEDEKENSKERKE - Een 41-jarige vrouw uit de ge meente Borsele is gistermiddag rond kwart over één ge wond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hoedekenskei"- ke. De vrouw werd met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. De automobiliste reed in haar auto over de 's Gravenpoldersestraat toen ze in een bocht de macht over het stuur verloor. Ze kwam aan de linkerzijde van de weg tegen een boom tot stilstand. Om dat de vrouw bekneld zat in haar auto, werd ze door de brandweer van 's Gravenpolder uit haar auto bevrijd. KRUININGEN - Een veertienjarig meisje uit de gemeen te Reimerswaal is gistermiddag rond drie uur op de Sta tionsweg in Kruiningen ten val gekomen toen ze werd aangereden door een auto. Het meisje fietste met een leef tijdsgenootje achterop toen ze op het kruisingsvlak geen voorrang kreeg van een bedrijfsauto met aanhangwagen, bestuurd door een 23-jarige Goesenaar. Ze kon niet meer op tijd remmen en fietste tegen de zijkant van de auto. Hierdoor viel ze-met haar hoofd op het wegdek. Ambulan cepersoneel heeft haar ter plaatse gecontroleerd maar kon geen ander letsel vinden dan een beurse plek op haar hoofd. Het meisje dat bij haar achterop zat, kon op tijd van de fiets springen. ELLEWOUTSDIJK - Een 31-jarige Goese automobilist raakte gisteravond zijn rijbewijs kwijt wegens een snel heidsovertreding. De man reed rond kwart over negen met een gecorrigeerde snelheid van 152 km per uur dooi de Westerscheldetunnel. Toen hij staande werd gehouden rook zijn adem naar alcohol. Uit een blaastest bleek dat hij ruim twee maal de toegestane hoeveelheid had gedron ken waarvoor proces-verbaal werd opgemaakt. Zijn rijbe wijs werd ter plaatse ingevorderd. -(Advertentie) 1ZIJNEN- ZONWERING IWW.AAZET.NI/ ipelle -Tel. 0113-330333 VLISSINGEN - Op het Vlissingse politiebureau is maan dag 31 januari een kijkdag voor gevonden fietsen. Mensen van wie een fiets is gestolen, kunnen tussen 19.00 en 20.00 uur kijken of hun rijwiel daar staat. Op vertoon van de aangifte en/of passende sleutel kan de fiets worden meege nomen. Fietsen die overblijven, worden niet verkocht. IELBURG - De politierech- Middelburg heeft gisteren l-jarige inwoner van Vlis- a is voor heling van een ra drugsbezit conform de [oordeeld tot 180 uur werk- ian had op 1 december vo lar in Goes 150 euro aan Marokkaan betaald voor ieuwe fiets die van diefstal astig bleek te zijn. hg later werd bij de Vhs- K r vijf gram heroïne en 75 i hennep aangetroffen. De ielheden leken op een er op ijzen dat er sprake was van Jf Éandel, maar dat kon poli- ihter J, Hopmans niet hard pi Ism'gèr werkt aan zijn ver- agsprobleem. MIDDELBURG - De psychiater had bij de 52-jarige Middelbur ger geen geestelijke stoornis ge constateerd. Dus was de man ge heel verantwoordelijk voor de twee winkeldiefstallen, die hij vorig jaar 17 september en 9 de cember in Vlissingen en Oost-Souburg had gepleegd. Politierechter J. Hopmans gaf gisteren verdachte een allerlaat ste kans door hem tot zestig uur werkstraf en een maand voor waardelijke gevangenisstraf te veroordelen. De politierechter twijfelde, om dat de man eerder voor diefstal len is veroordeeld. „U doet raar. U heeft geld, maar gaat stelen." De buit bedroeg amper vijftien euro. De verdachte had kaas en koffiemelk bij een supermarkt weggenomen, drie kranten uit een rek van een boekenwinkel gepakt en in zijn fietstas ge stopt. „Ik ben vergeetachtig, Ik ben ziek in mijn hoofd", zei hij. De psychiater verzekerde dat de man doet wat hij wil en van zijn daad geen spijt heeft. Raadsman E. Smit trok de con clusie van de gedragsdeskundi ge zeer ernstig in twijfel. „Mijn cliënt heeft het niet nodig om zo iets te doen. De kosten van de verdediging zijn duurder dan de waarde van de gestolen goede ren." Smit pleitte voor een werkstraf en een voorwaardelijke straf. Of ficier van justitie G. Oosterveld ging af op het rapport van de psychiater, dat volgens haar aan duidelijkheid niets te wensen overliet. Zij eiste vier weken ge vangenisstraf. De politierechter waarschuwde verdachte voor de allerlaatste keer. sorgklachten: Ï0-023 1 231 maandag t/m vrijdag torende de openingstij- zaterdags tot 12.00 uur OACTIE SVELANDEN/THOLEN itionspark 28 J sibus31 •'ÏO AA GOES I *0113-315670 I 0113-315669 wil; redgoes@pzc.nl mik Balkenende (chef) SndHuibers levari der Jagt *k Janssen baarde kam f-i rade Vries (sport) "raen van der Werf mtrale redactie ilionspark 28 «tbus 31 «0 AA goes 9 l:(0113)315500 *=(0113)315669 W redactie@pzc.nl (TERNET typze.nl mail; web@pzc.nl (Advertentie) het alfabet van Zeeland iFraek Janssen - Het terugdringen aantal ouders die hun met de auto naar school gen, felgekleurde borden [jop wijzen dat je in de K van een school bent. Een puit de maatregelen die de (ving van basisscholen in tmeente Tholen veiliger kun- Tenminste, als de willen meewerken. SOAB uit Breda gisteren zijn plan- [tijdens een bijeenkomst verkeersvrijwilligers in De Wiet in Tholen. Alle basis- |ra in de gemeente waren nodigd. erkeersproject moet een sa- terldng worden tussen de en, de gemeente, politie en iersorganisatie 3VO. Na- de school mogen de direc- t leerkrachten meedenken, ook de verkeersvrij willi- !Dandere ouders. Isanleggen van een zogehe- sjioolzone is een belangrijk rdeel van het plan. Het ver in die zone mag niet harder dertig kilometer per uur. het begin staat een waar- iwingsbord met een felle ge- in\ Het wegdek wordt ver- Imet het woord 'schoolzo- in dikke hoofdletters, met j; bliksemschichten voor de ileekplaatsen en met grote se cirkels. Automobilisten fen er zo steeds aan herin dat ze in de buurt van scho- jjden. let nodig is, worden er nog maatregelen genomen. II bijvoorbeeld blijken dat hen fietsende kinderen el- in de weg zitten, dan kun de parkeerplaatsen verder ie school af worden aange- Het voornaamste doel van het project is het gevoel van ver keersveiligheid te vergroten, legt P. Veerbrink van SOAB uit. „De chaos die er nu vaak heerst rondom een school, zorgt ervoor dat ouders hun kinderen met de auto naar school brengen. En dat maakt het weer onveiliger. Zo kom je in een negatieve spi raal terecht." Hij benadrukt dat autorijdende ouders toch al een groot deel van het probleem zijn. Helaas la ten zij zich vaak weinig vertel len. Een verkeersvrijwilligster vertelt dat ze zelfs erg nare erva ringen heeft gehad met ouders; „Ik ben uitgescholden door ouders toen ik iets zei van hun gedrag. En ik ben tot twee keer toe bedreigd." Veerbrink: „Wij maken dit soort dingen regelma tig mee. Het gedrag is het moei lijkste in het hele verhaal, Maar daar is ook veel winst te halen." De reacties over het project lo pen uiteen. Sommige scholen zijn gelijk enthousiast. Anderen vrezen dat het allemaal toch wei nig uithaalt. Bouwverkeer Speciale zorgen zijn er over de bouw van de Vijfhoek. In maart wordt gestart met de bouw van het seniorencomplex op de hoek van de Ten Ankerweg en de Mo- lenvlietsedijk. Dat is vlakbij de basisscholen Eben Haëzer, De Regenboog, De Kraal en Ter Tol- ne en de middelbare school het Calvijn College. Alle scholen vre zen voor de overlast van het bouwverkeer en voor de veilig heid van de schoolgaande kinde ren. Wethouder E, Goossen ver zekert dat er nauw overlegd wordt met de scholen en de aan nemer. „Met de bouwers maken we stringente afspraken. Ze mo gen niet overal rijden met hun vrachtwagens en de politie zal regelmatig controleren." De scholen moeten nu gaan na denken of ze willen meewerken aan het project. Als ze meedoen, begint het overleg op zijn vroegst in februari. Rond mei worden de maatregelen dan in gevoerd. pagina 14 houdt auto's weg van school STREEKACTIVITEITEN GOES - Ambachtseentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstra tie oude ambachten; MEC De Bevelanden, 14.00-16.00 uur: Braakballenpluismiddag voor de jeugd; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter de ZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal se nioren; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voorouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13,30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopen de activiteiten voor alle WAO'ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 9.30 uur Houtsnijclub; 13.30 uur Sociëteit, damessociëteit, sjoelen; 14.00 uur: Ouderenkoor; 13,30 uur: Koersbal (gymzaal); KORTGENE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE - Meiboom, 14.00 uur: Bingo senioren. KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten én/of kaarten voor WAO' ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; OUD-VQSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; Meulvliet, 20.15 uur: Literatuur en mu ziek Anna Enquist en Ivo Janssen; WEMELBINGE - Dorpscentrum De We- mel, 09.30 uur: Digitaal lokaal, Compu terochtend; 13.00 uur: Sociëteit; 15.00 uur: Volksdansen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. 10. Capelle a/d IJssel 11IJsselstein 12. Kapelle door Mariëtte den Engelse POORTVLIET - De Polderdijk in Poortvliet ligt er troosteloos bij. Achttien bomen langs de dijk zijn vernield. Afgezaagd of uit de grond getrokken. Het is de tweede keer in korte tijd dat vandalen daar hun slag slaan. De bomen zijn eigendom van Staatsbosbe heer. K. van der Meer van Staatsbosbeheer heeft geen idee wat mensen bezielt op die plek bomen te vernielen. „Zoiets heb ik nog nooit gezien. Dit is echt een geval apart. Het is niet gewoon vandalisme. Het is raar dat het twee keer op dezelfde plek gebeurt." Afgelegen Temeer omdat de Polderdijk erg afgelegen ligt. Er staan een paar boerderijen in de buurt, maar dat is het dan ook. Bovendien is de Polderdijk allesbehalve een doorgaan de weg. „Het is hooguit een toeristische rou te. Kennelijk is er iemand die op die plek geen bomen wil. Waarom niet, is mij vol strekt niet duidelijk." Van der Meer werkt nog niet lang bij Staats bosbeheer. „Ik weet niet precies wanneer de bomen voor het eerst zijn omgehakt. Maar ik heb bij mijn aantreden meteen gezegd: 'De Polderdijk gaan we opnieuw inplanten. Daar moeten we iets moois van maken'." Van der Meer voegde de daad bij het woord. In december zijn de bomen aangeplant. En nu zijn ze dus alweer neergehaald. Van der Meer wil proberen een deel van de bomen weer omhoog te trekken en vast te zetten. „Of er weer nieuwe bomen komen, is nog maar de vraag. Op zo'n manier is dat nutteloos." Voor de tweede keer in korte tijd zijn er aan de Polderdijk in Poortvliet bomen vernield. foto Con Clasquin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33