Nostalgie is bindmiddel PZC Domino maakt kleinkunst met knipoog Eyes can't see speelt rockopera in Vlissingen Twee concerten Louis van Dijk woensdag 26 januari 2005 J! De Nederlandse groep Eyes can't see brengt zaterdag de rockopera Jessy - The Malice in De Piek in Vlissingen. Ruim zeven jaar geleden kwam drummer John Tol op het idee een rockopera te schrijven. Ter wijl hij in diverse bands actief bleef als drummer en songwri ter, richtte hij zich steeds meer op dit theaterstuk. In de loop der jaren nam John het hele werk op. Dat werd de basis voor de muzikanten waarmee het werk gespeeld moest worden. Begin 2003 was John er klaar voor. Vervolgens moest hij erva ren muzikanten vinden. Daarme was Eyes Can't See geboren. Hoofdpersoon in het verhaal is een 18-jarige jongen die een bij zonder slechte jeugd achter de rug heeft en in de criminaliteit belandt. Na het overlijden van zijn moeder gaat zijn vader op zoek naar zijn zoon voor een her eniging, maar Jessy twijfelt. Als hij besluit te gaan praten met zijn vader, blijkt die ook overle den te zijn. Waandenkbeelden overvallen hem. Hij wil leeftijd genoten behoeden voor eenzelf de lot en begeeft zich naar het schoolplein, gewapend met een machinegeweer. Hij wordt gear resteerd en de psychiater moet uitkomst bieden. De bezetting vcan Eyes Can't See: John Tol: drums percussie zang, Dominic Bellekom: bas, Ronald Oppelaar: gitaar, Cor- neel Heij: keyboards, Daniëlle de Graaf: zang en electric cello, Sabine van der Loos: zang en Jos de jong: drums. Hans Tabbers Eyes can't see met de rockopera Jes sy - The Malice, zaterdag in De Piek in Vlissingen, aanvang 21.00 uur. Louis van Dijk geeft deze week twee concerten in Zee- land, namelijk één op eigen houtje in Wissenkerke en één sa men met The Rosenberg Trio in Middelburg. De pianist verzorgt vrijdag een solo-optreden voor het departe ment Noord-Beveland van de Maatschappij tot nut van 't alge meen. De uitvoering in Onder de Toren te Wissenkerke begint om 20.00 uur. Daarnaast speelt Louis van Dijk zaterdag samen met The Rosen berg Trio in de Stadsschouw burg van Middelburg. Begin vo rig jaar werd de cd Live opgeno men tijdens een gezamenlijk theateroptreden van dit viertal. Daarop staan ballads als Fla mingo van Duke Ellington tot virtuose hoogstandjes als Minor Swing. Het trio had al negen cd's op zijn naam staan, waaron der Noches Calientes uit 1998, waarvoor het zijn tweede Edison kreeg. Louis van Dijk speelt vrijdag solo in Onder de Toren te Wissenkerke, aan vang 20.00 uur. Louis van Dijk en The Rosenberg Trio, zaterdag in Stadsschouwburg Middelburg, aanvang 20.00 uur. Het Nederblues-insti- tuut Cuby Bliz zards doet de Nederlandse theaters weer aan. De tour nee, die in oktober vorig jaar begon in Amersfoort, voert Harry Muskee en de zijnen onder meer naar Terneuzen en Vlissingen. Harry Muskee komt het po dium oplopen als de legen de die hij is. In z'n alledaagse kloffie. Met op zijn hoofd dat malle zwarte petje waar je hem de laatste jaren altijd mee ziet. '40 jaar Harry Muskee' heet de ruim drie dozijn concerten om vattende theatertournee van Cuby Blizzards. Muskee is geen veertig meer, maar drieën zestig. '40 jaar Cuby Bliz zards' zou echter eveneens bezij den de waarheid geweest zijn; het Nederlandse bluesrock-insti- tuut heeft twintig jaar, halver wege de jaren '70 tot medio ja ren '90, op non-actief gestaan. Maar de gedachte achter de slo gan is duidelijk: Veertig jaar ge leden, in 1964, werd in het oos ten des lands de veenblues uitge vonden. Inmiddels bestaan de herenigde Blizzards, met Herman Deinum op bas, Hans La Faille op drums, Heimig van der Vegt op toetsen en relatieve nieuwko mer Erwin Java op gitaar, al weer acht jaar. Langer dan de oorspronkelijke band uit de ja ren zestig het in alle toenmalige bezettingen samen heeft uitge houden. Nostalgie blijkt een sterk bindmiddel. Als veteranen trekken ze met een programma van louter 'gouwe ouwen' de theaters vol. Het belangrijkste verschil tus sen de huidige C+B en die van 1969, toen de band in bijna de zelfde bezetting speelde, is dat de groep vandaag zoveel beter is. Qua speltechniek althans. Het cliché wil dat een bluesvoca- Harry Muskee tijdens het concert van Cuby The Blizzards in Groningen. list met het klimmen der jaren steeds beter zingt. Dat gaat wat Muskee betreft zeker op. Alle verhalen over een 'zwaar leven' zijn in dit verband apekool. De Drent heeft een prima stemge luid voor deze stijl van muziek en hij heeft hard gewerkt om die stem op de juiste manier te ge bruiken en te onderhouden. Dat laatste gebeurt tijdens het con cert kettingrokend en het ene biertje na het andere in het keel gat gietend. Voor de duidelijk heid: Iedere blues die hij zingt overtuigt. De instrumentalisten zijn eigenlijk té goed geworden. En vaak - zoals ook op de oude Cuby Blizzards-albums - zit de schoonheid juist in de imper fectie. De authenticiteit vraagt daar als het ware om. Bij de meer rockgerichte C+B-songs, zoals 'Another day, another Road', 'Appleknockers Flophouse', 'Simple Man' en 'Brother Booze' - kortom, veel van de door de band zelf ge schreven nummers - zijn die Foto: Reyer Boxem loepzuivere en strakke arrange menten niet storend. Dat is in feite gewoon goed gespeelde 'classic rock'. Degelijk en zon der enige affiniteit met de muzi kale actualiteit van vandaag. Maar beslist een onderhouden de avond uit voor wie de neder- popklassiekers koestert. Peter Bruyn 40 jaar Harry Muskee: vrijdag Schel- detheater Terneuzen,-zaterdag 1 mei Arsenaaltheater in Vlissingen. Eind jaren negentig maakte Domino naam in de wereld van het droeve levenslied. De groep won het Enige Echte Rot terdams Smartlappenfestival en, twee keer, het Smartlappen festival in Kapelle. In het reper toire van nu is het genre nog ver tegenwoordigd door Keesie, het tranentrekkende relaas over een Zeeuws ketelbinkie en diens moeder. Domino, voortgekomen uit Mies R, verlegde de aandacht naar cabaret. Tegenwoordig noemt het vijftal, afkomstig uit Walcheren en Zuid-Beveland, zich kleinkunsttheatergroep. Het accent ligt nu op de liedjes. Dat komt vooral doordat Jan Burggraaf, die als regisseur en tekstschrijver een bepalende rol had, in 2001 overleed. Zijn part ner Renée van Brakel zette Do mino voort met Helga en Pim Busking, Bert van den Ouden en Frens Vossen. Geleidelijk vonden de vijf hun eigen weg, maar door het node missen van een regisseur verschoof de caba retkant naar de achtergrond. Sinds kort heeft de groep een nieuwe regisseur: Dick Zwitser. „Hij gaat met ons aan de slag om meer sketches te spelen en het theatrale verder vorm te ge ven", zegt Renée vaii Brakel. Tot die tijd blijft het in het lo pende programma Zand (het vierde van Domino) beperkt tot verbindende teksten en 'hier en daar een dolletje'. De muziek heeft voldoende te bieden. „Kenmerkend is dat het eigen werk is. De teksten zijn van ons en dat geldt ook voor de muziek, al hebben we hier en daar een themaatje gejat." Een aantal teksten in het reper toire is nog van Jan Burggraaf. De rest is van Helga Busking en Johan Bodrij, terwijl Dick Zwit ser ook aan het schrijven is ge slagen. Domino's teksten, steeds goed verstaanbaar, heb ben vaak een vette knipoog. „We proberen het publiek op het verkeerde been te zetten, door het heel anders te laten ein digen dan je zou verwachten." De vijf leveren allemaal hun bij drage aan de muziek, die vari eert van blues tot vrolijke num mers zoals Lijïboy. „We proberen het gevarieerd te houden: verschillende stijlen, niet alleen vierkwartsmaten, steeds andere toonsoorten", zegt Bert van den Ouden. Ook wisselen de samenstelling en de instrumenten regelmatig (met name ex-beroepsmuzikan- te Frens Vossen en Renée van Brakel bespelen meerdere in strumenten), zodat verveling niet snel kan toeslaan. „We spelen ook steeds meer in strumentale nummers." Domino treedt weinig op de voorgrond. Het zijn vooral be sloten concerten en af en toe een optreden in Razzmatazz in Oost-Souburg en één keer in de twee jaar, zoals zaterdag, in De Drukkerij. „We bewegen ons in het kleinere amateurcircuit", zegt Van Brakel. „We willen het klein houden, want we doen het voor onze lol. Ons enige streven is een avond in De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland." Rolf Bosboom Zand van Domino, zaterdag in De Drukkerij in Middelburg, aanvang 15.00 uur. ROTTERDAM Beam me up! (Try-out). Een science fiction dans- en filmvoorstelling van Angelika Oei. wo. t/m za., ma. en di.. Rotterdamse Schouwburg, Krijn Boon Studio - 20.00 uur. De vrienden van Amstel Live. De po pulairste Nederlandse artiesten en bands zingen in een ware muziek-es- tafette eikaars en hun eigen grootste hits! wo. t/m zo. Ahoy' Rotterdam - 20.15 uur. Lunchconcerten. Roderigo Robles de Medina, piano. wo. de Doelen, Hal Grote Zaal -12.45 uur. Bert Visscher. Nee, dan Lourdes. Be richt vrolijk en satirisch over de nieu we tijd waarin alles anders zou moe ten. wo. t/m za, Nieuwe Luxor Thea ter - 20.00 uur. Spectrum India. Vijayalakshmy Su- bramaniam en ensemble, do. de Doe len, Eduard Flipse Zaal - 20.30 uur. Ontvankelijkheid/Stof. In 2003 won Edgar Biervliet op het festival Caba- reteSKE zowel de publieksprijs als de juryprijs, do. Theater Zuidplein, Kleine Zaal - 20.15 uur. Belle en het Beest. Gespeeld, gedanst en gezongen door Joris Lutz en leer lingen van Jeugdtheater Hofplein. Fa milievoorstelling vanaf 6 jaar. vr. en za. Jeugdtheater Hofplein - 19.00 uur; zo. 14.00 uur. Feestelijke Proms - Filmmuziek. Rot terdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Wayne Marshall. Het accent ligt op de jaren zestig en zeventig, vr. en za. de Doelen, Grote Zaal - 20.15 uur. Turkse muziek. Birlikte Yasamak. Het programma Living Together met de religieuze muziek van de Griekse, Armeense, Joodse en Islamitische ge meenschappen. vr. de Doelen, Eduard Flipse Zaal - 20.30 uur. Hypoklisma. Een tragikomische voor stelling over Nederland nu, het land van hoop, onderhuidse woede en niet-uitgeproken vooroordelen. Van af 14 jaar. vr. Theater Zuidplein, Klei ne Zaal - 20.15 uur. Caminantes - NL. Mundo. Deze Nederlands/Spaanse muziek- en dansgroep oogstte recentelijk veel succes met Tonos Negros, za. Theater Zuidplein, Kleine Zaal - 20.15 uur. Dutch Jazz Classics. Rein de Graaff Trio met Herb Geiler en Steve Davis. De Graaff is een van de Nederlandse grootmeesters van de bebop. In het programma Good Bait de muziek van bebop-pionier Tadd Dameron. za. De Doelen, Eduard Flipse Zaal - 20.30 Het Lupardi Feest. De presentatie is in handen van Lucille Werner, het showorkest Beethoven is verantwoor delijk voor de muzikale ondersteu ning, terwijl drie bekende artiesten een mini-concert zullen verzorgen. De opbrengsten zijn bestemd voor ge handicapten. za. Ahoy' Rotterdam - 20.00 uur. Jungle Book. Rotterdams Philharmo nisch Orkest o.l.v. Ivan Meylemans m.m.v. Angela Groothuizen, vertel ler. Vanaf 4 jaar. zo. De Doelen, Gro te Zaal - 14.15 en 16.00 uur. Nif, Naf, Noef. Aanbiddelijke hand- pop-biggetjes en een echte gevaarlij ke wolf. Vanaf 3 jaar. zo. Theater Zuidplein, Kleine Zaal - 14.15 uur. Harlem Gospel. 'Queen' Esther Ma- roow richtte de elf leden tellende groep op in 1992. zo. Nieuwe Luxor Theater - 20.00 uur. Jazz en wereldmuziek. Voorronde Erasmus Jazzprijs 2005. zo. De Doe len, Doelencafé -14.30 uur. Meesterlijke barokmuziek. Mezzoso praan Magdalena Kozena gaf het werk van Bach nieuwe inhoud. I.s.m. Musica Antiqua Köln. zo. De Doelen, Grote Zaal - 20.15 uur. Weense Klassieken. Rotterdams Ka merorkest o.l.v. Conrad van Alphen m.m.v. Ronald Brautigam, piano. di. De Doelen, Grote Zaal - 20.15 uur. Love me just a little bit more. De mu zikale erfenis van de Dolly Dots was een boodschappentas vol hits en die worden allemaal weer uitgepakt in deze comedy-musical, di. Nieuwe Luxor Theater - 20.00 uur. ANTWERPEN Het dwaallicht - Djurdjurassique bled - Ode van de zee. Theatervoor stelling in een literaire drie-eenheid met werk van Willem Elsschot, Moha- med Fellag en Fernando Pessoa door Bob Snijers, Mohamed Ouachen en Bernard Van Eeghem. vr. en za. pre mièreweekend Zuidpool 20.00 uur. Belgian Landscapes. Theatersuk door Het Toneelhuis naar Titus Muizelaar op tekst van Tom Lanoye. wo. t/m za. Leopoldstraat 31A 20.00 uur. De droom van zotte Rik. Volkse kome die over de droom van het onbereik bare, die in elk van ons leeft. vr. en za. Noordtheater 20.30 uur. zo. 15.00 Het kerkhofclubje. Komedie naar de auteur Ivan Menchell over drie 'jong- vanhart'-weduwen die elkaar ont moet hebben bij de begraafplaats van hun overleden teerbeminde, do. vr. en za. EWT 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Kinderen van een mindere God. Thea terstuk over doofstom zijn naar Chil- deren of a lesser God van Mare Me- doff. do. vr. en za. Fakkeltheater 20.30 uur. Voorstellingen in het Raamtheater: Zee van Azov, muziektheater met pa rels uit de Turkse. Klezmer - en Bul gaarse werelden door Kizmir, do. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur; La Voyageuze, swingend literair pro gramma door Dirk Van Esbroeck, Christel Borghlevens, Guido Dewispe- laere en Johan de Baets, vr. en za. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur. Voorstellingen in De Singel: 100 Jaar De Nachten, lied- en poëzie programma met Spoken Word Shock and Awe door Henry Rollins, do. rode zaal 20.00 uur; De dunne Komrij met poëzie van Ger- rit Komrij, door Gerrit Komrij, Mar cel Vanthilt, Rick de Leeuw en Adel- heid Roosen, presentatie van de letter S van Josse De Pauw Michael Bore- mans en een optreden van stadsdich ter Ramsey Nasr, do. blauwe zaal 20.00 uur: De nachten #10, met tal van arties ten, zowel schrijvers, dichters als mu zikanten en installaties, vr. en za. he le gebouw vanaf 20.00. Voorstellingen in de Arenberg: Groeten uit Kamargurkistan, cabare teske show door Kamagurka en Jo han Desmet, wo. do. en vr. 20.30 uur; Luuk Gruwez, literair programma in het kader van Middagen van de poë zie, do. 12.30 uur: Vitalski literair de poëzie special in het kader van Gedichtendag 2005, do. vanaf 17.00 uur; Louis van Dijk Louis van Dijk geeft een concert. De pianist verzorgt een solo-optreden voor het depi- Noord-Beveland van de Maatschappij tot nut van'ti meen. •Onder de Toren, Wissenkerke, 20.00 uur Benefiet De toneelgroep Westkapelle houdt een benefietavoni Azië. Het programma bestaat uit toneelsketches uit het v« nieuwe of herschreven stukjes, afgewisseld met zang andere muziek. Westkapelle Herrijst, Westkapelle, 20.00 uur Reilanders Jubilerend gezelschap De Reilanders brengt het ton« Waarom kan ik niet zeggen wat ik voel? Het betreft het vierentwintigste avondvullend toned het 25 jarig bestaan. Onderwerp is de ziekte Alzheimer. De regie is in hari Wim Krüll. Huib Meeuwsen, Lia Wiskerke en MajaC vertolken de hoofdrollen. •Luctor et emergo. Rilland, 20.00 uur Try-out Ernst van der Pasch brengt een try-out voorstelling*] Scherp Blijven. In zijn vierde programma behandelt hij grote filosofe vraagstukken en valkuilen van het geluk, zoals parat die niet open gaan en gemiste strafschoppen in de laai nuten. Wat kun je doen om te vermijden dat het goed gaat in je leven? •Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Theaterconcert Tom Gabel The young Sinatras laten klassiekers Frank Sinatra herleven. Tien musici, onder wie zes blazers, presenteren zich; Frank Sinatra Count Basie-formatie die klinkt alse le big band, met nummers als I've got you under mysl way en The lady is a tramp. •Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.li Robert Jan Stips Robert Jan Stips verzorgt een optreden, waarvan dei brengst wordt overgemaakt op giro 555 voor de slach van de zeebeving in Azië. De zanger-toetsenist werd vooral bekend als frontna de groep Supersister, maar werkte ook samen met Go Earring, Sweet d'Buster en The Nits. Hij brengt eens uit zijn repertoire, doorspekt met anekdoten over zijt ringen. •De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland, 20.30 uur Concert Sprinkhuizen, Fennis Didderen geven een concert Het trio presenteert zijn tweede cd Nieuw. Uit onvra de gezapige jazz-sfeer en onder invloed van pop enza tuur ontstond een eigen geluid: Monk meets Hendm gen composities bevatten elementen van jazz, blues,! country en improvisatie. •'t Beest, Goes, 21.00 uur Quaiss Kitir, muzikaal cabaret door Jummoo, za. 20.00 uur; Koning Kurt. cabaretprogramma met Kurt Defran- cq als televisiekoning, za. 21.30 uur; Voice Male, muzikale voorstelling met acapellazang, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in Rataplan: Stoksielalleen, jeugdtheatervoorstel ling naar Raven Ruëll door Bronks, vr. 19.30 uur; Jef Neve Trio, jazzconcert, za. 20.30 Concerten in de Vlaamse Opera Rondom de harp, lunchconcert door het kruim van eigen symfonisch or kest o.l.v. Daniel Gazon met werk van Ravel, Honegger en Julia Ander son, wo. 12.30 uur; In het kader Grote Stemmen: recital met werk van Brahms, Mozart, De bussy en van de Zweedse componist Ture Rangstróm en de Finse Aulis Sallinen door de lyrische sopraan Soi- le Isokoski, op pinao begeleidt door Marita Viitasalo, za. 20.00 uur; Richard III, muzikaal drama en we reldcreatie van Giorgio Battistelli naar toneelstuk van Shakespeare met libretto van Ian Burton, zo. en di. 20.00 uur. Cookin. Drie chefs en een bruidsban ket in één uur; percussieshow met roots in de Koreaanse cultuur ver mengd met rock en jazz. do. t/m za. Stadsschouwburg 20.00 uur, zo. 14.00 uur. Cherrie Moon - Invasion 014. Concert met tal van rasartiesten, vr. Sportpa leis 21.00 uur. Kamermuziekconcert. Concert met werk van Mozart en Beethoven door DeFilharmonie. zo. Kapel van het El- zenveld 11.00 uur. Foolz a fiddle geeft een concert. De stringband speelt muziek waarin diverse Amerika stijlen zijn verwerkt, zoals Old Time, blues, westerns ragtime, jazz en calypso. Het kwartet bestaat uit Tol (banjo, gitaar en zang), Jan van Bijnen (mandoline,fl accordeon, piano, trompet en zang), Dick Hoppe (fret basgitaar) en Nout Grupstra ((fidle, gitaar, mandolifi certinq, zingende zaag en zang. •Razzmatazz, Oost-Souburg, 21.00 uur Levensliedjes Ronnie Snipperdag zingt levensliedjes met een knipM Hij begeleidt zichzelf daarbij op gitaar. •Café Kanaalzicht, Middelburg, 21.00 uur ZATERDAG Wintercircus Het Wintercircus Martin Hanson verblijft drie d Zeeuwse theaters. De Nederlandse actrice Marcia Smeding verbindt de>ï schillende acts met haar mime. •Scheldetheater, Terneuzen, 13.00 en 16.15 uur Cabaret Theatergroep Domino presenteert Zand. Het gezelschap bestaat uit Renée van Brakel (zang. g viool, composities), Helga Busking (zang, teksten). Pa king (gitaar), Bert van den Ouden (zang, gitaar) en Fit Vossen (contrabas, accordeon en fluit). De cabareteskf jes worden met elkaar verbonden door luchthartige di! gen, verhaaltjes en gedichten. •De Drukkery, Middelburg, 15.00 uur Reilanders Jubilerend gezelschap De Reilanders brengt het tone» Waarom kan ik niet zeggen wat ik voel? Zie ook vrijdag. •Luctor et emergo, Rilland, 20.00 uur Benefietconcert Vier groepen verzorgen een benefietconcert, waarvans! brengsten ten goede komen aan giro 555 voor de slachw van de zeebeving in Azië. De lokale rockbands Fitting, Stoeptegel en Bos ma H heen Bostrock) treden op. Speciaal voor deze gelegene ook de vroegere formatie The Booze Brothers herenigd] •Durpsuus De Vanger, Bruinisse, 20.00 uur. Soiree Africaine Traditionele Fulamuziek en andere West-Afrikaansei als Mbalax en Mandinka weerklinken tijdens het jaaift van de Zeeuwse percussiegroep Tak 'N Djola. Speciale gast is de Senegalese performer Omar Ka, die' kend staat om zijn muziekstemgeluid en een getalent$ danser is. Ook Ousmane Seye, een kei op djembe maatf' opwachting. Verder geven cursisten van de workshops? cussie en dans die eerder deze dag worden gegeven, #£l sentatie. •Dorpshuis, Renesse, 20.00 uur. Stringband

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 28