PSV gaat ook in beker voor de hoogste prijs IC rennende Sjarapova snikheet Melbourne Hoe krijgt u kaartjes voor WK Federer te geniaal voor taaie Agassi Ruud Gullit geeft zich nog niet gewonnen Grünholz vermaakt publiek bij Oranje 17 Volendammers geen partij in duel voor Amstel Cup Bekerduel pas boeiend na goal van De Nooijer Daniel Ward mag niet naar EK Foeke Booy blijft bij Utrecht Zware straf voor Bellamy Musampa naar Manchester City Oud-atlete Witziers overleden Achtste remise Van Wely Van der Sar tekent bij woensdag 26 januari 2005 jjfonsj-eber IERDAM - Feyenoord-trai- jpd Gullit denkt niet aan jppen, Terwijl om het trai- wcjd de kritiek van de Feye- J.aanhang niet van de blijft hij een toekomst maar ik voel me ei- tfieel goed. Ik ben een Als het tegenzit, moet jjven doorwerken. Als je ;denkt iedereen weer de an- kant op", aldus de coach die nog steeds op de bovenste plaatsen van de ranglijst aast, „Waarom zou ik niet? Je moet al tijd voor alles gaan." Gullit stond de dag voor de be kerwedstrijd van vanavond, in Alkmaar tegen AZ, het grootste deel van de training tussen zijn verdedigingslinie. Spelers wer den individueel op hun plaats gezet. Er vielen vloeken, er wer den spelers gecomplimenteerd. „De training zag er heel goed uit", zei de trainer achteraf. Verlies thuis tegen Vitesse (1-2) met een vernieuwde ploeg, vier de in de competitie met veertien punten achterstand op PSV: het zijn zware tijden in Rotterdam en Gullit beseft dat ook. „Ik schuif de kritiek niet af, zo als wel wordt gezegd. Ik heb in de spiegel gekeken." Dat er wordt verondersteld dat hij niet ontslagen zal worden, maar uit eindelijk zelf zijn biezen zal pak ken, raakt hem: „Dat zeggen mensen die me niet eens ken nen, daar ga ik me dus niet te gen verdedigen." Een elftal met vier nieuwelin gen is niet in een week tot een eenheid te smeden, zegt hij. „Maar het is voelbaar dat we vooruit gaan." Zijn elftal zocht zondag met een 1-0-voorsprong te veel naar een 'killer', een be slissend doelpunt, vond Gullit. „We zijn te open geweest en zul len daarom tegen AZ heel com pact spelen." Zijn nieuwe verdediging, waar van alleen voorstopper Karim Saidi ook voor de winterstop speelde, zal hij vertrouwen ge ven en lang laten staan. „Na tuurlijk, ze hebben tijd nodig." Pascal Bosschaart speelt van avond niet mee. Na een kleine operatieve ingreep, waarbij een abces werd verwijderd, moet hij een paar dagen rust houden. De Portugese linksback Bruno Basto is waarschijnlijk zijn ver vanger. Volgens Gullit is hij door Feye- noord-voorzitter Jorien van den Herik niet gekapitteld vanwege zijn open kritiek richting Feye- noord-spelers, zoals de voorzit ter maandagavond in Studio Voetbal zei. Ruud Gullit: „Dat is in elk geval niet tegen mij ge zegd." GPD door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - Vier stations telde de kort ste weg naar een prijs voor PSV, na gister avond resteren er nog drie. In de achtste fi nale van de Amstel Cup ontdeed de ploeg van Guus Hiddink zich van FC Volendam zoals het hoorde. Zonder blessures, zonder kaarten, zonder overmatige inspanning. De Volendammers kwamen er in Eindhoven nog genadig vanaf: 4-0. PSV hoefde niet zijn beste voetbal te spelen om de machteloze Volendammers kansloos te laten. De aanloop naar de overrompeling was nog moeizaam, vooral omdat het eerste doelpunt lang op zich liet wachten. Desondanks werd de partij nog voor rust be slist. Vennegoor of Hesselink kopte in de 37e minuut raak uit een corner en Ji-sung Park kwam knap voor zijn man bij een voor zet van Cocu, waarmee het verzet van de ar me opponent was gebroken. In de rust werden Jefferson Farfan en John de Jong ingebracht. Op voorhand had Hid dink zijn opstelling niet aangepast. Zo kort na de winterstop was het belangrijker dat de vaste waarden ritme konden opdoen met het oog op de belangrijke maand die gaat ko men. Hoogtepunten in februari zijn de duels met AZ (12 februari) en AS Monaco (22 fe bruari). Hiddink bekijkt vanavond de com petitiewedstrijd van Monaco- bij Stras bourg. Bovendien zit het niet in de aard van het huidige PSV om een bekerduel zoals dat van gisteravond te laten lopen. De ploeg is eerzuchtig en wil zo lang mogelijk op drie fronten in de race blijven. Was er voor rust al sprake van eenrichtings verkeer, na de hervatting was het zelfs geen wedstrijd meer. Door toedoen van PSV, dat in een iets hoger tempo speelde en snel naar 4-0 uitliep via twee doelpunten van Mark van Bommel. In de 49e minuut benutte de aanvoerder een strafschap nadat Vennegoor of Hesselink was gevloerd door Peter Wij- ker. Drie minuten later kreeg Van Bommel vrij baan na een pass van Vogel. Hij ont week de uitkomende Volendam-doelman Van der Geest en schoof de bal binnen. In het restant was PSV mild voor Volen dam. De Eindhovenaren deden het rustig aan. Hiddink maakte weinig woorden vuil aan de voorspelbare avond. „We zitten in de volgende ronde, daar gaat het om. Met alle respect voor Volendam is dat niet meer dan logisch." PSV - Volendam 4-0 (2-0). 36. Vennegoor of Hesselink 1-0, 45. Park 2-0, 50. Van Bommel 3-0 (strafschop), 53. Van Bommel 4-0. Scheids rechter: Koopman. Aantal toeschouwers: 16.200. GPD DORDRECHT - FC Den Bosch heeft zich ten koste van FC Dordrecht (3-1) geplaatst voor de kwartfinales van de Amstel Cup. Het was aan de Kromme- dijk pas in het laatste kwartier een echte bekerwedstrijd. FC Den Bosch wankelde, na dat Dennis de Nooijer de thuis ploeg in de 73e minuut weer hoop had gegeven op een stunt: 1-2. Verder kwam desubtop- per uit de eerste divisie niet, al kreeg de ploeg in de slotfase nog enkele kansen op mini maal een verlenging. Go Ahead Eagles kon niet voor een nieuwe stunt zorgen. De ploeg van trainer Raymond Li- bregts was in de eerdere ron den nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van De Graaf schap en Roda JC. Tegen Wil lem II konden de Eagles gister avond geen vervolg geven aan de serie. Willem II was met 1-0 te sterk in de Adelaarshorst. Zijmn te kende voor de winnende goal. FC Dordrecht - FC Den Bosch 1-3 (0-2). 4. Mghizrat 0-1, 12. Mg- hizrat 0-2, 73. Dennis de Nooijer 1-2, 86. Van de Laak 1-3. Scheids rechter: Kuipers. Gele kaart: Biyadat, Mghizrat (FC Den Bosch). Aantal toeschouwers: 1500. Go Ahead Eagles - Willem II 0-1 (0-0). 78. Zijm 0-1 (eigen doel punt). Scheidsrechter: Van der Hilst. Aantal toeschouwers: 2600. GOES - Sprinter Daniel Ward doet niet mee aan het EK indoor, dat in de eerste week van maart in Madrid wordt gehouden. De coach van zijn universiteit in het Texaanse El Paso heeft liever dat de atleet in Amerika blijft. Zater dag liep Ward bij een toernooi in Texas de limiettijd op de 200 meter. Zelf was de 21-jarige Ward, afkomstig uit Hulst, graag gestart op het EK. ,,Maar", zo liet hij weten, ,,mijn coach wil dat ik op de studentenkampioenschap pen in topvorm ben. Deelname aan het EK zou die top vorm in gevaar kunnen brengen. UTRECHT - Technisch directeur/trainer Foeke Booy blijft nog zeker tweeënhalf jaar bij FC Utrecht. De club leiding heeft het contract met de trainer in financiële zin opgewaardeerd, in ruil voor de toezegging van Booy. De laatste tijd waren er volgens voorzitter Sturkenboom veel berichten over externe belangstelling voor Booy. „Die wil len we graag wegnemen", zei de voorzitter. ANP NEWCASTLE - Craig Bellamy is door zijn club Newcast le United flink bestraft. De Engelse formatie gaf de aan valler een boete van twee weken salaris (117.000 euro), de zwaarste sanctie die de club een speler kan opleggen. Ne wcastle United is zwaar verontwaardigd over een televi sie-interview van de spits. Daarin noemde hij zijn trainer Graeme Souness een leugenaar. ANP/RTR MANCHESTER - Kiki Musampa maakt dit voetbalsei zoen af bij Manchester City. De 27-jarige aanvaller be reikte gisteren overeenstemming met de Engelse club over een contract tot het einde van het seizoen. Daarna heeft de club een optie om hem definitief aan te trekken. De oud-Ajacied moet vandaag nog wel medisch worden gekeurd. ANP IJSSELSTEIN - Oud-atlete Nettie Witziers-Timmer is gis termorgen op 81-jarige leeftijd overleden. Witziers maak te deel uit van de legendarische estafetteploeg die op de Olympische Spelen van 1948 in Londen een gouden me daille won op de 4x100 meter. Fanny Blankers-Koen, de atlete van de twintigste eeuw, maakte ook deel uit van dat viertal. Zij overleed precies aan jaar geleden. ANP WIJK AAN ZEE - Loek van Wely heeft in het Corus schaaktoernooi zijn achtste remise bijgeschreven. De 32-jarige Tilburger hield met zwart wereldkampioen Vla dimir Kramnik in bedwang. Na 47 zetten deelden de twee het punt. Door het resultaat kwam Van Wely op vier pun ten uit negen, Kramnik op vijf. Het was de vierde remise in hun elfde onderlinge partij Ivan Sokolov liep tegen zijn vierde nederlaag op. De 36-ja- rige grootmeester verloor met wit in de negende ronde van de Rus Aleksandr Morozevitsj. ANP Marc Molenaars SÖURNE - De opmars van ii Sjarapova neemt grootse aan. De pas 17-jarige the kreunde zich in een kei Melbourne naar de hal- Saaie van de Australian iHaar landgenote Koez- ira, in New York nog de bes- Mster in drie sets aan gelo- 1-66-2 6-2. gevoel voor drama in- idë Sjarapova, die vorig. Kn verraste met een zege op Wedon en het officieuze we- bpioenschap, haar zoveel- Door net te doen als- allemaal niet kon bevat- jrobeerde ze voor de snor- haar prestatie igïans te geven, was zo warm, zo verschrik- warm. Ik was meer met bezig dan met de wed- Het had niet veel langer fa duren. Ik had maar net kracht om het winnende ie slaan." egeven, het is warm in Mel- jt Zo heet zelfs dat de or atie van de Australian een soort van rampenplan e koelkast haalde. Daarin om de spelers' bij extreme tem- |en. Als het kwik de 35 n passeert, wordt er tussen eede en de derde set een af koelingsperiode van tien minu ten ingelast.. Ook zijn er ijsves- ten beschikbaar waarmee de spe lers zich kunnen verfrissen. Mocht dat allemaal niet afdoen de zijn dan kan zelfs worden be sloten om het dak van de arena tijdelijk te sluiten. Het nood plan is een gevolg van het toer nooi van 1998, toen de tempera turen op het centre court zo hoog opliepen dat er op de baan eenvoudig een eitje kon worden gebakken. Resoluut Sjarapova is ook hot zonder een hittegolf. De zeventienjarige Ba by Kournikova ('ik word niet graag vergeleken met een tennis ster die nooit iets won') is na haar Wimbledontitel een ster in eigen land maar ook ver daar buiten. Opgejaagd door de bege- rige blikken van mannelijke fans, stormt ze resoluut richting de eerste plaats op de wereld ranglijst. Na haar zege op US Open-winnares Koeznetsova is ze alvast de beste van haar land en dat is sinds de Russische revo lutie in het vrouwentennis al een prestatie op zich. De kreunende en steunende Sja rapova wacht in de halve finale een confrontatie met de opge bloeide Serena Williams. De Amerikaanse liet in haar kwart finale geen spaan heel van Ame- lie Mauresmo. Met 6-2 6-2 werd de licht geblesseerde Frangaise in een snelle partij uit haar lij den verlost. Williams, die een sterke indruk maakte, lijkt op tijd klaar voor het treffen met omhooggescho- ten Sjarapova. Het zou een her haling zijn van de vorige Wim- bledon-finale. „Maar ik zie het niet als een revanche", bena drukte Williams. „Het is voor mij slechts een kans om hier in Melbourne de finale te halen." De Amerikaanse is toch al bezig aan een goed toernooi, waarin ze vooralsnog geen set heeft ge morst. Williams heeft meer te stellen met de media, die suggereren dat zij en haar zusje Venus hun beste tijd wel hebben gehad. „Daar word ik heel moe van", verzuchtte ze. „Om eerlijk te zijn vind ik het niet eens waard om erop te reageren, maar ik heb al te lang mijn mond gehou den. Venus en ik komen terug van ernstige blessures. Ik ben zelfs geopereerd, maar stond meteen daarna wel gewoon in de finale van Wimbledon. Hoe veel speelsters kunnen me dat nazeggen?" GPD Maria Sjarapova baande zich kreunend en steunend een weg naar de halve finale in haar par tij tegen Koeznetsova. foto Dennis Sabangan/EPA sportredactie N HAAG - De eerste •OÖO toegangskaarten voor WK voetbal van 2006 in Island gaan vanaf 1 februa- de verkoop. De aanvraag f toegangsbewijzen voor of meer van de 64 wedstrij- kan via internet worden ge- 11 tot en met 31 maart. De svoor een kaartje loopt uit- tussen 35 euro en zeshon- E vragen en antwoorden de voetbalfan. kom ik aan kaartjes? de internetsite www.fifa- Wtiup.com kan van 1 fe- lri tot en met 31 maart een w'aag worden gedaan voor serie toegangsbewij- zen voor de 64 wedstrijden van het WK. 2. Wie het eerst komt, wie het eerst maalt? Nee. Elke aanvraag is gelijk, Als er meer aanvragen dan kaarten zijn, vindt op 15 april een loting plaats. 3. Wat kost een kaartje? Er zijn vier prijscategorieën. De goedkoopste kaarten voor de groepswedstrijden kosten 35 euro, de duurste 100. Vanaf de knock-outfase worden de kaar ten per ronde duurder. De goed koopste kaarten voor de finale kosten 120 euro, de duurste 600. 4. Welke kaartjes kan ik aanvra gen? Er wordt onderscheid gemaakt tussen tickets per wedstrijd en zogenaamd teamspecifieke ti ckets. Dat zijn kaarten die recht ge ven op alle groepswedstrijden van een bepaald team en de eventuele volgende duels in de knock-outfase. Wie losse kaar ten koopt, komt niet in aanmer king voor teamspecifieke tick ets en vice versa. 5. Hoe veel kaartjes kan ik aan vragen? In de goedkoopste categorie kunnen per persoon twee kaar ten per wedstrijd worden aan gevraagd voor maximaal drie wedstrijden. In de duurdere klassen ligt de grens op vier kaarten per wedstrijd voor maximaal zeven duels. Een aan vrager komt in aanmerking voor maximaal vier teamspeci fieke tickets. 6. Mag ik mijn kaartjes doorver kopen? Nee. De toegangsbewijzen zijn persoonsgebonden. Alleen in ge val van overmacht zijn uitzon deringen mogelijk. 7. Wanneer krijg ik mijn kaart jes? Toegewezen kaarten worden zes tot acht weken voor de af trap van het WK thuisbezorgd bij de aanvrager. 8. Wanneer kan ik kaartjes aan vragen? Dat kan alleen in vijf vooraf be paalde periodes: 1 februari 2005 - 31 maart 2005, 1 mei 2005 - 15 november 2005, 1 de cember 2005 - 15 januari 2006, 1 februari 2006 - 15 april 2006 en 1 mei 2006 - 9 juli 2006. De WK-loting vindt plaats op 9 de cember 2005. De laatste ronde van de WK-kwalificatie (waaronder Nederland - Macedonië) is op 12 oktober 2005. 9. Hoe veel kaartjes zijn be schikbaar? Berekend is dat, na aftrek van kaarten voor vips en media, 2.93 miljoen toegangsbewijzen beschikbaar zijn, waarvan 1,1 miljoen in de vrije verkoop bui ten landen en bonden om. Per wedstrijd krijgt ieder land acht procent van het aantal kaarten toegewezen. 10. Waar wordt gespeeld? In Hamburg, Hannover, Ber lijn, Gelsenkirchen, Dortmund, Leipzig, Keulen, Frankfurt, Kaiserslautern, Neurenberg, Stuttgart en München. De ope ningswedstrijd is op 9 juni 2006 in München, de finale op 9 juli 2006 in Berlijn. Op www.fifaworldcup.com is het volledige wedstrijdschema te zien. GPD door Mare Molenaars MELBOURNE - Het gaat te ver om te zeggen dat dé kwartfinale van de Australian Open, die tus sen Roger Federer en Andre Agassi, best schriftelijk kon wor den afgedaan. De geniale Zwit ser verliest wel eens een potje, maar zelden van een speler uit de toptien. Ook deze keer niet. Het tweegevecht tussen Federer en Agassi werd vooraf bestem peld als een klassieker, maar kon die status geen moment waar maken. Daarvoor was de suprematie van de 23-jarige ti telverdediger, met afstand num mer één van de wereld, eenvou dig te groot. Agassi probeerde het wel, liet soms ook weerga loos tennis zien, maar uiteinde lijk liep zijn werklust toch spaak op het onwaarschijnlijke talent uit Oberwil. De cijfers lo gen er niet om: 6-3, 6-4, 6-4. Op Federer, die in de halve fina le op Marat Safin stuit, staat geen maat, moest ook Agassi toe geven. Die constatering moet hem door het hart snijden. De Amerikaan is een modelprof die een tekort aan lengte, kracht en talent jarenlang wist te compen seren met een Spartaans trai ningsregime. Op 34-jarige leef tijd toont hij weliswaar nog geen spoor van slijtage, maar het zal ook hem duidelijk zijn dat hard werken tegen een spe ler van het kaliber Federer niet langer volstaat. Of Agassi, viervoudig winnaar in Melbourne, conclusies trekt uit de nederlaag is nog maar de vraag. Het einde van een tijd perk lijkt nu wel nabij, al wei gerde de Vegas Kid na afloop van de wedstrijd een voorschot op de toekomst te nemen. De als vierde geplaatste Safin, de volgende tegenstander van Federer, walste over Hrbaty heen. De bijna 25-jarige Rus was na anderhalf uur en in drie sets klaar: 6-2 6-4 6-2. GPD LONDEN - Edwin van der Sar blijft nog een seizoen langer bij Fulham. De 34-jarige Nederlandse doel man, die 86 keer voor Oranje uit kwam, staat nu tot medio 2006 bij de Londense club onder con tract. ANP door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Terwijl zijn me despelers een cooling-down af werkten, stond Edwin Grünholz gisteravond in de catacomben van de Rotterdamse Topsport hal te praten met vrienden en be kenden. Hij was een beetje kwaad, maar vooral teleurgesteld, omdat Vic Hermans, de bondscoach van de futsallers van Oranje, hem tegen Hongarije (2-3) te weinig speel minuten had gegund. In dat kor te tijdsbestek liet Grünholz ech ter wel zien nog altijd van on schatbare waarde te zijn voor het Nederlands team. Hermans nam het gedrag van zijn vedette voor kennisgeving aan, want hij kent de grillen van de routinier. „Edwin is nu kwaad, omdat hij meer had wil len spelen, maar hij is nog niet fit genoeg om een hele wedstrijd te spelen." Het publiek genoot gisteravond met volle teugen van de acties van de balgoochelaar. Na de rust stond Grünholz in het mid delpunt van de belangstelling. Keer op keer speelde hij zijn ploeggenoten vrij, maar scoren bleek lange tijd een te grote op gave. De Hongaren namen een 3-0-voorsprong. Pas in de laat ste twee minuten kon Oranje iets terugdoen. Tjaden kopte een pass van Grünholz binnen en even later bepaalde Thies de eindstand op 2-3. Nederland en Hongarije hielden elkaar daardoor over twee da gen gezien in evenwicht. Oranje had maandag in Werkendam een ruime 7-3-zege geboekt. ;ran Bommel, die twee keer scoorde voor PSV, duelleert met fcndammer Gerard Aafjes. fotoANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17