gaat studentenflat bouwen Geen dierenasiel aan Visode weg ZC Colleges op Schouwen-Duiveland 't Meandertje krijgt toch geen subsidie -11 Voetbalclubs blij met duurzaam trainingsveld bouw komt op parkeerterrein van hogeschool in Vlissingen nbéconcert slachtoffers zeebeving liAZET Celstraf voor winkeldief Werkstraf voor bedreiging Kijkdag gevonden fietsen Laatste kans voor winkeldief Man bestraft voor heling woensdag 26 januari 2005 - De voetbal- FC Dauwendaele en Jong in Middelburg zijn ■naam verrast dat ze toch duur maar duurzaam en trainingsveld (we- krijgen. Ze hadden «-aar twee velden ge- ■d, maar met één kunnen oorlopig in ieder geval hard trainen en veel spe- Een enorme investering (160.000 euro), maar wel één die vier tot vijf jaar langer mee gaat. En waar vaker op ge speeld kan worden. Voorzitter J. de Kubber van voetbalvereniging Jong Ambon is daarom blij dat de gemeente maandagavond heeft besloten toch een wetra-veld (een combi natie van echt gras en kunst gras) aan te leggen. Blij met dat veld, jammer dat het maar één veld is. Jong Ambon en FC Dau wendaele hadden om twee van die velden gevraagd. „Het is dus een gedeeltelijke oplos sing", reageert De Kubber. Daar hebben ze wel zelf op aan gestuurd. Een week geleden zag het er nog naar uit dat ze helemaal geen wetra-veld zou den krijgen. De clubs hebben daarom min of meer vrijwillig afgezien van het tweede veld. „De gemeente ziet nu ook in dat het niet anders kan", zegt De Kubber over het we tra-veld, dat 160.000 euro kost. Duur, maar, voegt hij daaraan toe: „Gewone grasvelden gaan sneller kapot." De clubs zouden problemen krijgen met het vele trainen en spelen. Op het wetra-veld kan twee keer zo veel worden ge speeld. Secretaris E. Schoenmakers van FC Dauwendaele was rond uit verbaasd dat dit toch nog ge lukt is. „We waren met de ge meente in een impasse geraakt, dus ik ben blij dat we daar uit zijn." Het ziet er nu veelbevlo- vend uit voor De Kruitmolen, vindt hij. In ieder geval voor de korte termijn. „Wij hebben ruim 550-leden en we blijven groeien. In de Mortiere wordt gebouwd en in de wijken Dau wendaele en Zuid is de deelna me van de jeugd aan vereniging lager dan gemiddeld. Dus als we echt zouden werven, heb ben we al snel 700 tot 800 le den. Dan komen we weer ruim te te kort. Dus werven doen we voorlopig maar niet." INGEN - De Hogeschool gaal een studentenflat eigen terrein bouwen, ebouw verrijst op de van het parkeerterrein Edisonweg, tegenover de ven van de reinigings van de gemeente Vlissin- met woningbouwcorpera- heeft de school ge- een geschikte locatie smgen. Die zoektocht le- niets op en omdat er als- ïijd verstreek heeft de de knoop doorgehakt en plekje op het eigen i gekeken. Daarmee kan 1st worden geboekt, om- proces van de grondver- overgeslagen kan wor- jenda orgklachten: 1-0231231 naandag t/m vrijdag ge ïnde de openingstijden; dags tot 12.00 uur ACTIE -CHEREN inruststraat 18 tbus 8070 l EB MIDDELBURG 0118-493000 0118-493009 ut redwalch@pzc.nl its Sep (chef) Berkelder ■Ramakers li van den Broek la Osman Si 'dy van den Hurk de Vries (sport) itrale redactie Onspark 28 ■v5!bus31 AA goes )113)315500 0113)315669 'ik redactie@pzc.nl ernet •pzc.nl 1 ail: web@pzc.nl den. Vorig week nog is er over leg geweest met de gemeente. De school had de studentenflat liever aan de Prins Hendrikweg gezien, maar daar stak de ge meente een stokje voor. Op zo'n prominente locatie wilde de ge meente liever iets anders, maakt bestuursvoorzitter J. B. Mandos duidelijk in een toelichting op de bouwplannen. Hoe groot de nieuwe flat wordt en hoeveel studenten er in kun nen wonen, is nog niet duide lijk. Het plan wordt verder ont wikkeld met Marsaki en l'Es- caut. Mandos hoopt dat de bouw binnen een jaar kan begin nen. Het bouwplan past binnen het streven van de Hogeschool Zeeland om rond de school een campus te realiseren. Verspreid Mandos vindt dat in de omge ving van de school ongeveer dui zend studenten gehuisvest moe ten kunnen worden. Momenteel wonen er 300 voornamelijk bij particulieren, verspreid over Vhssirfgen en een deel in Middel burg. Voor de school is het van belang dat de studenten huisvesting in Vlissingen kunnen vinden. Maar Mandos vindt dat dat niet al leen een taak van de school is. De gemeente en de woningbouw corporatie hebben daar ook een verantwoordelijkheid in, stelt hij. „Wij zijn de enige HZ in Ne derland die zelf de huisvesting voor zijn studenten heeft moe ten regelen", maakt Mandos dui delijk. - Schuttershof, 19.00 - irGym vanaf vijftig jaar; BURG - Ontmoetingscentrum i,13.30 - 17.00 uur: Inloopmid- «jongeren met onder meer ta aien darts; cerderij Klepperhoeve, Meiveld- 1400 uur: Knuffelmiddag voor imet dieren; •Gymzaal Zanddijk, 9.15 -10.15 iwanaf vijftig jaar; wrd, Oudestraat, 13.30 - 16.00: tisoos; IGEN - Sporthal Baskensburg, :Power yoga; !LBURG - De Middel - djembégroep Agro-ye-de andaag van 13.30 tot on- 14.30 uur een optreden larkt van Middelburg. iep bestaat voornamelijk deren in de leeftijd van elf jaar. Ze spelen voor ihtoffers van de zeebe- (Advertentie) ZIJNEN - ZONWERING WW.AAZET.Nb pelle - Tel. 0113-33^333 Peter Groen probeert academisch onderwijs naar Schouwen-Duiveland te halen. door Inge Heuff ZIERIKZEE - Op 3 september wordt wellicht een wens van Pieter Mogge, oud-burgemeester van Zierikzee, in ver vulling gebracht. Dan begint het eerste cursusjaar van de Pieter Mogge Acade mie. Dit opleidingsinstituut beoogt le zingen en cursussen op universitair ni veau aan de inwoners van Schouwen- Duiveland aan te bieden. Een doel dat Pieter Mogge 250 jaar geleden al voor ogen stond. Initiatiefnemer Peter Groen loopt al en kele jaren met plannen voor een acade mie rond. „Op Schouwen-Duiveland zijn weinig mogelijkheden om je als vol wassene universitair verder te scholen. En wie afhankelijk is van het openbaar vervoer moet maar afwachten of hij na een avondcursus in Vlissingen of Rotter dam nog thuis kan komen", stelt Groen als verklaring voor zijn inzet voor de Pieter Mogge Academie. Op de website van de academie (pmvu.edu.msstaan inmiddels zeven vakgebieden genoteerd voor het cursusprogramma dat in sep tember begint: cultuur van de klassieke oudheid, geneeskunde, psychologie, ge schiedenis, muziekgeschiedenis, middel eeuwse literatuur- en kunst- en architec tuurgeschiedenis. Groen is bezig hier voor docenten te werven. Maar hij zoekt ook docenten voor vakken als eco nomie, geologie en bedrijfskunde. „Ons eerste aanbod is mede afhankelijk van de docenten die ik kan aantrekken. Zij zullen de verdere invulling van het pro gramma gaan verzorgen." De cursussen zullen telkens uit tien les- blokken bestaan. Internet wordt ge bruikt als virtuele campus en is het uit wisselingsplatform voor ideeën en ken nis. Groen heeft vrij toegankelijk cur susmateriaal van diverse universiteiten op allerlei gebied verzameld. Het academisch jaar begint op 3 septem ber met de eerste van drie lezingen on der de noemer Wetenschap op Zater dag. Deze gaat over autisme en wordt gehouden in de kerk van Dreischor, waar Pieter Mogge begraven ligt. De vermogende oud-burgemeester en Zeeuws afgevaardigde voor de Staten liet na zijn dood een legaat na aan Zie rikzee waarmee een universiteit ge sticht moest worden. De Leidse Univer siteit wist de oprichting tegen te hou den door zich te beroepen op de toege kende monopoliepositie. Toen ook de Staten van Zeeland in Middelburg door afgunst Zierikzee niet wilden steunen, stierf het initiatief na een juridisch steekspel een stille dood. Monumentenzorg Het legaat uit 1756, goed voor 420.000 guldens, is aan verschillende zaken (zo als impulsen voor de visserij en koop vaardij) besteed. De laatste guldens wer- foto Marijke Folkertsma den ruim veertig jaar geleden opge maakt om tekorten, ontstaan door inves teringen in monumentenzorg, bij de ge meente Zierikzee terug te dringen. „Wij hebben dus geen budget", ver klaart Groen, die zelf een academische graad in de theologie heeft en ooit direc teur van een hbo-instelling is geweest. „De docenten en een klein deel van de administratiekosten worden betaald uit de cursusgelden. Bij tien deelnemers per cursus draaien we quitte. Verder zijn we op zoek naar sponsoren." De academie wordt onderdeel van de stich ting Stimulerings Centrum Hoger On derwijs On Line (School) in oprichting. Hiervoor worden nog bestuursleden ge zocht. Voorzitter is Jo Meerdink. Groen heeft als projectleider en eindverantwoorde lijke voor het onderwijsaanbod en de fi nanciën zitting in het management team. Dat bestaat verder uit Phons Gud- de die verantwoordelijk wordt voor de coördinatiè van de schriftelijke uitga ven, Er zijn nog enkele vacatures, met name voor het secretariaat. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het nieuwe die renasiel van de gemeente Vlissin gen en Middelburg komt niet aan de Visodeweg nabij Rit- them. Die locatie stuitte op te veel (zeventig in totaal) bezwa ren. Dat maakte ambtenaar M. Kaptein van de gemeente Vlis singen bekend. De gemeenten overleggen met de besturen van de asiels over een alternatieve lo catie in de Vlissingse Buitenha ven. In oktober vorig jaar concludeer de het college van Gedeputeerde Staten al dat de Visodeweg geen geschikte locatie is. De provincie stelde dat de ge meenten alternatieve plekken moesten onderzoeken en ze wees erop dat het dierenasiel in een gebied komt met een agrari sche bestemming. Vlissingen wil de toen nog niet afzien van de plek. Omwonenden tekenden echter ook protest aan tegen de plan nen en het dorpscomité Ritthem liet weten dat de komst van het dierenasiel een vrijbrief kon be tekenen voor meer, ongewenste, ontwikkelingen in het agrarisch gebied. Ook plaatste het een kanttekening bij de geluidsover last. Het blijkt niet eenvoudig te zijn om een nieuwe locatie te vinden voor een gezamenlijk stadsge westelijk dierenasiel. In oktober 2003 werd bekendgemaakt dat de dierenasiels van Middelburg en Vlissingen naar de Visode weg zouden verhuizen. De nood voor een verhuizing was toen al hoog. Beide asiels wagen om veel onderhoud; de gebouwen en voorzieningen zijn niet meer van deze tijd. Tijd dringt Kaptein van de gemeente Vlis singen beseft dat de tijd voor een verhuizing dringt. „We zet ten ook alles op alles om de ver plaatsing snel rond te krijgen. Deze week hebben we een ver volgafspraak met de besturen van de asiels." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter J. Hop mans heeft gisteren een 26-jarige man uit het voormalige Joegoslavië veroordeeld tot tien weken cel wegens winkel diefstal. „Het zijn cadeautjes voor mijn familie in Joego slavië. Ik heb geen geld", verklaarde de verdachte tijdens de zitting. Hij gaf toe op 30 november uit winkels in Goes en Middelburg spijkerbroeken, parfums en dvd's te heb ben weggenomen. De verdachte woonde aanvankelijk in Middelburg. Hij zit inmiddels in vreemdelingenbewaring, waarna hij het land zal worden uitgezet. MIDDELBURG - Een 56-jarige Zierikzeeënaar is voor be dreiging van een gemeenteambtenaar bij verstek veroor deeld tot 120 uur werkstraf en drie maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf. De man maakte problemen over zijn uitkering, die hij volgens zijn raadsman niet op tijd had ontvangen. Nadat de Zierikzeeënaar via de telefoon dreigementen had geuit, zocht hij 7 september de gemeen temedewerker op. „Ik zal eens met een ploegje naar het ge meentehuis komen om de zaak te verbouwen", had hij ge dreigd. Officier van justitie G. Oosterveld eiste 80 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenis straf. De politierechter legde de man een zwaardere straf op. VLISSINGEN - Op het politiebureau van Vlissingen is op maandag 31 januari een kijkdag voor gevonden fietsen. Mensen die hun fiets missen, kunnen tussen 19.00 en 20.00 uur aan de zijde in de Molenstraat kijken of hun fiets er soms bij staat. Op vertoon van de aangifte en/of passende sleutel kunnen de fietsen worden meegenomen. MIDDELBURG - De psychiater had bij de 52-jarige Mid delburger geen geestelijke stoornis geconstateerd. Dus was de man geheel verantwoordelijk voor de twee winkel diefstallen, die hij vorig jaar op 17 september en 9 decem ber in Vlissingen en Oost-Souburg had gepleegd. Politie rechter J. Hopmans gaf gisteren de verdachte een aller laatste kans door hem tot zestig uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf te veroordelen. De politierechter twijfelde, omdat de man eerder voor diefstallen is veroordeeld. „U doet raar. U heeft geld, maar gaat stelen." De buit bedroeg amper vijftien euro. De verdachte had kaas en koffiemelk bij een supermarkt weggenomen, drie kranten uit een rek van een boekenwinkel gepakt en in zijn fietstas gestopt. De psychiater verzekerde dat de man doet wat hij wil en van zijn daad geen spijt heeft. MIDDELBURG - Een 24-jarige inwoner van Vlissingen is gisteren in Middelburg voor heling van een fiets en drugs bezit conform de eis veroordeeld tot 180 uur werkstraf. De man had 1 december vorig jaar in Goes 150 euro aan een Marokkaan betaald voor een nieuwe fiets die van dief stal afkomstig bleek te zijn. Een dag later werd bij ver dachte 5 gram heroïne en 75 gram hennep aangetroffen. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Er komt toch geen subsidie vrij voor 't Mean dertje. De gemeenteraad heeft, in tegenstelling tot het college van B en W, geen vertrouwen in het bestuur van de wijkstich- ting. Met een overgrote meerderheid stemde de gemeenteraad maan dagavond tegen een subsidiever strekking van 3.718 aan 't Meandertje. Vorig jaar lukte dat de wijkstichting evenmin. Wethouder Van 't Westeinde ver moedt dat er oud zeer in het ge ding is. „Het heeft vast ook te maken met de tijd dat bestuurs lid Dreesens lid was van de SP-fractie, maar het echte pro bleem ligt veel recenter. Ik denk dat het bestuur tijdens de vorige inspraakavond haar eigen gla zen heeft ingegooid. Zelf was ik er destijds niet bij, maar via via heb ik vernomen dat het be stuur steeds meer tegenstanders verwierf, naarmate ze meer vra gen stelde. De raad verwijt hen nu onprofessioneel beleid." Hoe 't Meandertje moet overle ven zonder subsidie, weet Van 't Westeinde niet. „Ik denk dat ze beroep zullen moeten doen op het wijkbudget. Voorlopig raad ik ze aan hun best te doen het vertrouwen van de raad te win nen." Maar dat ziet het bestuur even niet zo zitten. „Voorlopig laten we bij wijktafels verstek gaan. Wat de gemeente betreft, hebben we er eventjes genoeg van. We zijn behoorlijk teleurge steld. Ze willen ons gewoon niet. En Dauwendaele staat al zo slecht bekend. Dit besluit be vestigt dat beeld alleen maar", zegt bestuurslid Dreesens. (Advertentie) De Visodeweg was niet haal baar, beklemtoont ze. „De be zwaren waren te talrijk en het was dubbel lastig, omdat de be stemming op die plek gewijzigd moest worden." Vandaar dat alsnog besloten is om de Visodeweg te laten val len. De voorbereidingen worden getroffen voor een alternatieve locatie. Het idee bestaat om naast de gebruikelijke opvang van zwerfhonden en -katten aan het asiel een pensionfunctie te koppelen. mm Woensdag Saucijzenbroodjes vers uit de oven 4 stuks van 3,00 voor 2,40 Stoofperen Gieser Wilderman kilo van 0,99 voor 0,69 Donderdag Verse Tapenade en Pesto Diverse soorten bakje van 1,89 voor 1,49 Super de Boer Miegielsen, Oranjeplein 72, Oost-Souburg 10. Capelle a/d IJssel 11IJsselstein 12. Kapelle Graag gedaan. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11