zc voor intrekken rijbewijs PZC Woningen voor gehandicapten in Houtenkwartier Hedenesse wordt oase van stilte en rust Facelift voor straten rond voormalig waterschapskantoor Olievogels op de kust ineuzen laat iffïti spuiten Raadslid stoort zich aan kauwgom Milieumisstanden snel oplossen Voorwaardelijk voor bedreigen ex zeeuwse almanak (S)chat urlanden moeten strafmaatregel na verkeersfout over grens handhaven 0113-315649 redactie@pzc.nl s31,4460 AA Goes gntïe-exploïtatie: "en Midden-Zeeland: 0113-315520; s-Vlaanderen: 0114-372770; aal: 020-4562500. dag 25 januari 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen fEUZEN - Burgemeester Hhouders van Terneuzen met een goed graffi- sject de illegale praktijken graffitispuiters in met name üdscentrum te kunnen be- Itn. college antwoordt dat op ivan de WD-fractie. Het te! om een aantal locaties te wijzen waar graffiti 2 toegestaan, komt van de i Coördinatie Manage- van de Temeuzense onder- asorganisaties. Coördi na- Stoffels nam kunstenaar e Lange vel de in de arm om coject gestalte te geven, ^gelijke locaties werden "ieergarage onder de Oost- skatepark in de wijk i Vaart aangebracht, maar vindt dat er meer al- steven op tafel moeten ko- Van Langevelde heeft con- i met een aantal graffiti- fes. B en W juichen het ini- ftoe. Het Tibetaans instituut Yeunten Ling heeft het voormalige asielzoekerscentrum in Cadzand gekocht. door Raymond de Frel CADZAND - Het dagelijks be stuur van de gemeente Sluis wil meewerken aan de vestiging van het Tibetaans instituut Yeunten Ling in het voormalige asielzoe kerscentrum Hedenesse in Cad zand. Het instituut, gevestigd in het Belgische Hoei, kocht het ter rein van het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers om er een 'oa se van stilte en rust' van te ma ken. Cursisten van Yeunten Ling kunnen in Cadzand tot rust komen in de vrije natuur. Door het aanleggen van bloe- menparken en diverse struiken moeten mens en dier in harmo nie tot rust en bezinning komen, zo heeft het instituut voor ogen. Het dagelijks beheer van het centrum komt in handen van de Stichting Naropa, een boeddhis tisch studie- en meditatiecen trum. Met inzichten en metho des vanuit het boeddhisme wil de stichting een dialoog op gang (Advertentie) mm ROLLUIKEN ZONNESCHERMEN GARAGEDEUREN VERANDA'S RAMEN DEUREN MEUBELSTOFFERING TECHNISCHE WEEFSELS NU 20% WINTERKORTING OP ROLLUIKEN Roeien Speerwerpen 1 Boksen hel alfabet van Zeeland brengen tussen mensen en cultu ren. In het stiltecentrum in Cad zand zullen ook educatieve acti viteiten worden gehouden. De opening is voorzien in de lente van dit jaar. De gemeente Sluis heeft geen problemen met de voornemens van Yeunten Ling'. De aanvanke lijke plannen van de buren van Hedenesse, de familie Jong man-Provoost, voor de ontwik keling van het terrein tot een re creatie- en verblijfsterrein zijn immers ingetrokken. Bij de aankoop van Hedenesse zijn drie semi-permanente ge bouwen betrokken, die lange tijd dienst deden als onderko mens voor asielzoekers. De bouwwerken voldoen niet aan de bebouwingsvoorschriften maar er was tijdelijke vrijstel ling verleend voor plaatsing van deze units. Die is inmiddels ver lopen. Formeel gezien moeten de gebouwen daarom worden verwijderd. Het Tibetaans Instituut vroeg daarom een bouwvergunning door René van Stee TERNEUZEN - Enkele straten in de Terneuzense binnenstad krijgen een facelift. Het gaat om de herstructuring van het ge bied rond het voormalige water schapskantoor aan de Korte Kerkstraat, de Smidswal en de Arsenaalstraal. Volgens wethouder A. van Waes van Ruimtelijke Ordening gaat het er vooral om de woon- en omgevingskwaliteit in de bin nenstad te verbeteren. De ge meente Terneuzen werkt voor dit doel samen met woon- stichting Clavis en bouwbedrijf Gebroeders Van der Poel. De drie partners presenteren hun plannen op woensdag 23 fe bruari. Van Waes wilde gisteren nog geen details prijsgeven over de aanpak van het gebied rond het voormalige waterschapskan- 'toor, waartoe naast de Korte Kerkstraat ook straten als de Tholensstraat, de Donze Visser straat en de Eerste en Tweede Verbindingsstraat behoren „Het gaat vooral om een visie voor de langere termijn. De eer ste jaren staat er dan ook nog niks te gebeuren", aldus Van Waes. De herstructurering is volgens de wethouder minder ingrij pend dan de Wijkraad Binnen stad in eerste instantie vreesde. De bewonersvertegenwoordi ging sprak bijna twee maanden geleden haar zorgen uit over een stedenbouwkundige toekomstvi sie voor het Terneuzense stads hart. De Eerste en Tweede Ver bindingsstraat waren op de teke ningen samengevoegd tot één straat. De Tholensstraat en de Donze Visserstraat waren hele maal verdwenen. In plaats daarvan was een bre de, nieuwe woonstraat te zien met grotere woningen en ruim ere tuinen. Die opzet zou vol gens de wijkraad de ziel en de sfeer uit de binnenstad halen. Van Waes: „De visie waarover destijds werd gepraat, is eigen lijk niet meer dan een idee. Om te voorkomen dat er onnodig on rust ontstaat, wil ik daarom ook niet te veel uitweiden over wat er op 23 februari wordt gepre senteerd." Smidswal De gemeente heeft in het plange bied al panden opgekocht. Aller lei opties worden opengehou den, zoals het het slopen of op knappen van panden en de bouw van nieuwe woningen of winkels. Op korte termijn staan wel veranderingen in en rond de Smidswal op stapel. Het braak liggende terrein tussen de Burge meester Geillstraat en de Noord straat is al jarenlang een steen des aanstoots. „Nog dit jaar hopen we aan de slag te kunnen. Het is niet de be doeling dat er woningen komen. Wel wordt gedacht aan de bouw van garages en het opknappen of slopen van panden. Daardoor krijgt de kwaliteit van de direc te omgeving een belangrijke im puls." liet geld voor de herstructu- ringsoperatie is voor een belang rijk deel afkomstig van het In vesteringsbudget Stedelijke Ver nieuwing van het ministerie van VROM. TERNEUZEN - „De platgetrapte kauwgom in onze stra ten is afgrijselijk om aan te zien", vindt het Terneuzense raadslid G. van Boom (TOP). De gemeente moet de grote hoeveelheden kauwgom van de straten in het centrum ver wijderen, schrijft van Boom aan burgemeester en wethou ders. „Speciaal op het zwarte wegdek in het wirfkelgebied Stenen Beer is de kauwgom op straat niet om aan te zien en werkt niet bepaald uitnodigend. Men zou kunnen over wegen de Stenen Beer te veranderen in de Gespikkelde Beer." Van Boom wijst er op dat maar eens goed moet worden nagedacht over het wegdek dat gekozen wordt voor de te renoveren Noordstraat. Het raadslid zegt zich ei-van bewust te zijn dat het verwijderen van kauwgom duur is. Misschien, zo oppert hij, moeten de verschillende fracties eens in de Tweede Kamer polsen of er een 'kauw gombelasting' kan worden ingevoerd. Onder het motto 'de vervuiler betaalt' zou de opbrengst dan gebruikt kun nen worden voor het reinigen van de straten. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet snel een eind maken aan eventuele milieumisstanden in de ge meente. Raadslid C. Freeke (LCF) stelt dat in schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders naar aanleiding van een onderzoek van de VROM-inspectie. Daaruit bleek dat Terneuzen een minnetje scoort bij de toepassing van de Wet Milieubeheer en dat de controle op de opslag van gevaarlijk afval onvoldoende is. Naar aanleiding van het onderzoek heeft VROM in Terneuzen een proces-ver baal opgemaakt en de gemeente verzocht op te treden te gen de misstanden. Freeke wil weten om welke misstan den het gaat. „Als VROM een proces-verbaal opmaakt is er grondig veel mis met het beleid", betoogt hij. „Dus moet op de kortst mogelijke termijn tot bezinning worden gekomen en kunnen maatregelen niet uitblijven." MIDDELBURG - Een 35-jarige inwoner van Heikant is gisteren in Middelburg voor het bedreigen van zijn ex-vriendin veroordeeld tot een week voorwaardelijke ge vangenisstraf. De man zou tijdens een feest in Heikant, april vorig jaar, met zijn hand een pistool hebben nage bootst en een t'rekkerbeweging in de richting van zijn ex hebben gemaakt. Ook zou hij dreigende taal hebben geuit. Dat hadden vrienden van de vrouw verteld. De ver dachte ontkende de dreigementen: „Ik heb niemand iets misdaan." De man zou gefrusteerd zijn, omdat hij zijn kinderen al een half jaar niet ziet. Volgens de officier van justitie voelde de vrouw zich gestalkt door haar ex-part ner. „Het gedrag is gebleven bij woord en gebaar, maar u zult zich op een andere manier moeten uiten." Ze eiste twintig uur werkstraf en een week voorwaardelijk. door Frank van Cooten HULST - Woonstichting Hulst en Sprangers Bouwbedrijf ko pen activiteitencentrum het Houtenkwartier van de gemeen te Hulst voor 340.000 euro. In het pand worden appartemen ten gebouwd voor verstandelijk gehandicapten van Stichting Tragel en Emergis. Dit blijkt uit de intentieovereenkomst tussen beide partijen. Uitgangspunt van de verkoop is dat het gebruik van het activitei tencentrum door verenigingen op korte termijn stopt, dat het pand wordt ontruimd en op ui terlijk 1 september aan de Woon stichting en Sprangers wordt overgedragen. Inmiddels is voor alle verenigin gen vervangende huisvesting ge vonden. Jeugdcircis Reinardi, to neelvereniging De Transfigura tie, de Stichting Jeugdvakantie- werk en de Handyclub krijgen van de gemeente Hulst geduren de twee jaar een bijdrage in de huurkosten. De huurprijs van het Houtenkwartier is immers nihil. Jeugdcircus Reinardi krijgt een nieuw onderkomen in de Prak tijkschool. Het circus krijgt voor 1 juli een aanbouw aan de bestaande berging. Reinardi betaalt de Praktijkschool een jaarlijkse huurprijs van 3450 euro. De gemeente geeft een compensatie van 2250 euro per jaar. Het bestuur van het jeugd circus kijkt nog eens kritisch naar de lage contributie van de leden. Toneelvereniging De Transfiguratie verhuist naar Den Dullaert. De huurprijs be draagt vijftienhonderd euro per jaar. De vereniging krijgt van de gemeente een vergoeding van zevenhonderd euro per jaar. Door de verhuizing moet bij Den Dullaert wel een nieuwe werkplaats worden gebouwd. Het bestuur van de Stichting- Jeugd vakantiewerk gaat ak koord met de verhuizing naar de ruimte van scouting 't Jager tje. Bij de scouting wordt een stuk aangebouwd. De nieuw bouw is echter niet voor 1 sep tember klaar. Daarom worden enkele containers geplaatst, waardoor de speelweek in de zo mervakantie niet in gevaar komt. Het is nog niet mogelijk een huurprijs voor de nieuw bouw te berekenen. De gemeen te heeft een jaarlijkse bijdrage in de huurprijs toegezegd. Het bestuur wil efficiënter gaan wer ken en heeft goede hoop op extra inkomsten via sponsoring. Regenboogschool De Handyclub heeft ingestemd met de overgang naar een activi teitenruimte in de voormalige Regenboogschool aan de Tabak straat. De huurprijs is vastge steld op 2500 euro per jaar. Over de huurprijs en de gemeen telijke vergoeding moet nog overeenstemming worden be reikt. De intentieovereenkomst komt donderdag 3 februari aan de or de in de vergadering van de raadscommissie Samenleving. Uitpuffend van een avond dienst wil die Zierikzeeënaar vanaf het bankstel wel eens langs de tv-zenders zappen. Daarbij slaat hij de zogenaam de pulpzenders niet over. 'Lieve schat' las hij op de beeldbuis. Ach, toch iets aar digs tussen alle Teil Sell-rom- mel en 06-nummersdacht hij. Tot hij zijn bril scherpstel- de en zag dat het ging om een 'Live chat' waarbij via een 06-nummer voor ongetwijfeld veel geld met een meisje mag worden gebeld. De Zierikzeee- naar overweegt nu zich in te schrijven voor de seniorenspe- len en dan, als het even kan, in een kalme tak van sport. IDoutBareman voor adequaat optreden bij cala- ganisatie van zorg en hulpverle- nog onderbelicht. Die leemte naar de schuldvraag, juridische lemaal wettelijk moeten worden miteiten', werden toen alle af- ning in de periode na de bestrij- willen we nu opvullen. Je moet aspecten, medische behandeling vastgelegd." - Het Euregio- spraken en richtlijnen samenge- ding van een ramp of calamiteit daarbij denken aan zaken als en strafrechterlijke afhande- Medio juni moet het draaiboek fciligheids Overleg van de bracht. De Meyer: „Maar de or- is in de huidige rampenplannen schadeafwikkeling, onderzoek ling. Het zal uiteindelijk ook al- gereed zijn. Oost- en West-Vlaan- en Zeeland wil dat buur- n in Europa het intrekken icn rijbewijs respecteren, og krijgt iemand die een verkeersovertreding gemaakt, bij terugkeer (n eigen land het rijbewijs Meyer van de provincie „We zijn tijdens ons pe- overleg tot de conclusie dat het intrekken van na een ernstig ver delict op deze manier wei- ifect heeft. S3 hebben de landen van Unie al afspraken akt over het respecteren strafmaatregel, maaruit- is dat besluit in geen geval ook daadwerkelijk sstueerd." iaarin verandering te bren ts nu besloten als Euregio bef te sturen naar de Ne- jdse en Vlaamse minister Lstitie met het dringende tók de problematiek einde- leis op Europees niveau op sen. bs het grensoverschrijden- ïiligheidsoverleg werd ook tón een gerenommeerd 5adviesbureau in te scha- ivoor het opstellen van een éoek voor de zogenoemde se'van een ramp. nl 2003 ondertekenden de Euregioprovincies al een tol Rampenbestrijding ^meenten Scheldemond. speciaal handboek, gepre- rd als 'het handvat voor rders en hulpverleners aan voor de drie gebouwen. Op grond van het huidige bestem mingsplan Buitengebied mag het terrein alleen worden ge bruikt voor openbare en bijzon dere doeleinden, die ten dienste staan van het sociale en culture le leven en godsdienstuitoefe ning. Het college van burgemeester en wethouders heeft daarom geen bezwaar tegen de komst van het centrum. Zij stelt de gemeenteraad voor om een vrijstellingsprocedure voor het gebruik van de drie units te starten. foto Peter Nicolai Voordat de raad zich daarover uitspreekt, zal eerst de commis sie Ruimte zich over het voor stel buigen. De gemeente Sluis werkte sinds de invoexing van het dualistisch bestuurssysteem niet meer met commissies. Een meerderheid van de raad vond echter dat de nieuwe vergaderstructuur veel te wensen overliet en besloot daarom terug te kei'en naar een systeem met commissievergade ringen. De commissie Ruimte begint dinsdag 1 februari om 19.30 uur in het Belfort in Sluis. MIDDELBURG - In twee dagen tijd zijn bij Vogel- en Egplop- vang De Mikke in Middelburg tien met olie besmeurde vogels binnengebracht. Coby Louwersc van de opvang verwacht dat dit aantal de komende dagen nog toeneemt. In De Mikke wor den het hele jaar door olievogels gebracht, maar 'tien in twee dagen is vrij veel', zegt Louwerse. De harde wind uit het noor den heeft de dieren naar het strand gedreven. Het gaat om een aantal zeekoeten, alken, meeuwen en een jan-van-gent. Louwerse verzoekt wandelaars of andere strandbezoekers de aangespoelde vogels zelf naar De Mikke te brengen. „Helaas hebben wij niet genoeg vrijwilligers om de vogels op te halen." foto Ruben Oreel Michiel de Ruyter vierhonderd jaar held en boegbeeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37