IC )aniel Ward wil drie keer pieken Ophef over toewijzing wildcards Judoka's boeken het nodige succes Brabanders beheersen zwemloop Vlissingen 21 ituws-Vlaamse atleet gelooft dat er nog wel wat tienden van zijn pr's afkunnen nieuw twee derlandse cords Verdonk ertuigende ?e zwemmers ctor et Emergo Titelverdediger naar huis in biljarttoernooi uitslagen dinsdag 25 januari 2005 wb nd van Vliet fiSO/GOES - Het Athletic jjng Center in Lubbock, atleet Daniel Ward zater- teri persoonlijk record liep [21)0 meter, heeft een apar- iijoorbaan. Die is geheel en heeft geen rechte stuk- Je loopt eigenlijk één lan- ilcht", legde Ward gisteren Daardoor kun je niet zulke lijden lopen als op een oale indoorbaan. Mijn tijd s wel al heel goed, j'er kan dus nog wel een al tienden van af." |1 Ward, drie weken gele- 21 jaar geworden, maakt er ear een gewoonte van flink zijn persoonlijke toptijden sabbelen. Aan het eind van ïizoen 2001-2002 was zijn tijd op de 200 meter in- :2l.94 seconden, een jaar la- iooide hij de afstand al in en vorig seizoen sloot hij seizoen af met een pr van Daar dook hij zaterdag, Pi zijn eerste optreden in seizoen 2004-2005, alweer- «ntiende onder. Op andere ook outdoor, was de Jopen jaren eenzelfde ont- l bij de Hulstenaar te er kan nog wel wat af Voorseizoen"verzekert i „Mijn coach Bob Kit sen ik mikken op 20.7 of iet indent van de universiteit (Texas) betitelt zijn ïe seizoensopening als loon werken. Dat hij in Lub- kilometer verderop izelfcle staat - meteen al de,komt volgens hem door- ai sinds oktober aan één te trainde. Tussen zijn nme aan de Olympische a in Athene, waar hij reser- b van de estafetteploeg, en silreden van afgelopen za- pep hij slechts één wed- Dat was in december in so. Voor de rest was hij lou- it kampioenenmaker Kit- in de weer. die van uit zijn apparte- Marianne Verdonk in de Topsporthal in Gent Nederlandse records, voor met een beperking, P'gesteld. Ze liep die re- sop de 60 en de 200 meter. (s na haar optreden in de taan op de korte cross ilde atlete uit Terneuzen ie nationale selectie aan de ivoor de 200 meter. In de iabaan liep Verdonk onhe il naar een tijd van 28.68 se- ien, een verbetering van ioude record met 0.29 secon de 60 meter was het iraak. Vorig jaar december l een Nederlands re- seconden), nu stopte kktronisch tijdwaarneming 6? seconden. erecordlijsten voor mensen beperking staat de si.van Verdonk maar liefst ij de junioren en zeven 'bij de senioren genoteerd. PELLE - Luctor et Emergo op overtuigende wijze de ronde van de Zeeuwse ^competitie in de eerste scgewonnen. Marieke Sme- Charles Potin wonnen Elanden bij de senioren. In itegorieën waren de «wuers van de Bevelanders iövol, bevelanders haalde met Den- bcqueline Boonman, Kelsey ®lijk, Toby Aarnoutse, Joy •'"than Tramper belangrijke ta binnen. swpelse ploeg staat na de of- tellingen slechts 140 achter de Middelbur- or Luctor vielen vooral Wen van Daphne Robijn, "co Brinkman en Mieke van lop. !ei'dak (Zierikzee) en Zeelan den tijdens de laatste ron- welke ploeg in cle eerste blijft. Zeelandia heeft taor de beste papieren. In wie waren vooral de presta- van Marleen van der Borgt, avan Gils, Rene van Oude re, Christian van Bommel «tijn Schuijs zeer belang- •Claudia Terpstra en Simon ®urg kwamen als enigen taderdak op het podium te ment uitkijkt op de atletiekbaan van de universiteit: „Vorig jaar, in mijn eerste jaar in Amerika, was de samenwerking met de trainer nog een beetje stroef. We wisten nog niet precies wat we aan elkaar hadden. Nu is de om gang met elkaar wat soepeler, hij weet nu precies hoe ik in el kaar zit en hoe ver hij met mij kan gaan. We trainen dus ook wat weds tri jdgerichter en dat werkt blijkbaar. Al hadden we nog niet op een tijd van 21.02 ge rekend. We dachten eerder aan 21.3 of 21.4, en dan zou ik later dit seizoen wel de kwalificatieli miet voor het Europees kam pioenschap indoor (21.20) lo pen." Dat evenement, waarvoor hij zich dus heeft geplaatst, is in het eerste weekeinde van maart in Madrid. Twee weken daar voor is het indoorkampioen- schap van de Western Athletics Conference, een samenwerkings verband van acht universitei ten. En op 11 en 12 maart zijn de Amerikaanse studentenkam pioenschappen van de National Collegiate Athletics Association (NCAA). Binnen drie weken heeft Ward dus drie belangrijke evenementen, die hij liefst ook alledrie afloopt. „Ik moet het er nog wel met de coach over heb ben. Ik denk dat hij 'nee' zegt, omdat hij niet wil dat ik ver moeid uit Europa terugkom en dan minder zal presteren bij de nationale studentenkampioen schappen. Maar als het aan mij ligt, ga ik gewoon op en neer naar Madrid. Ik denk dat we hier al vrij snel een besluit over nemen. Universiade Toch snapt de jonge Zeeuws- Vlaming dat hij dit jaar ook weer niet te veel moet willen. De Universiade, van 11 tot en met 21 augustus in Izmir, laat hij daarom waarschijnlijk schie ten. „Het is nogal wat om vier keer in het jaar te moeten pie ken. Dat is haast onmogelijk", laat hij weten. Ward heeft nu be sloten dat hij op drie momenten in topvorip wil zijn: begin maart (EK indoór/NCAA kampioen schappen), half juli (EK onder 23 in Erfurt) en half augustus (WK in Helsinki, als lid van de estafetteploeg). Ward is gebrand op goede resul taten op die toernooien, maar verwacht niet al te veel medail les op te halen. Bij de kampioen schappen van de NCAA is hij bij voorbeeld al blij als hij de finale haalt. „Afgelopen weekeinde werd ik derde in Lubbock en er gens anders in het land hep ie mand al 20.36. Ik wil dat week einde pieken met een tijd van rond de 20.7. Daarmee zal ik de finale wel halen, maar het po dium denk ik niet. Het niveau is hier zo hoog. Hoger dan op het EK indoor, vermoed ik." Limiettijd Of de student grafische vormge ving er op het WK in Helsinki bij zal zijn, is zelfs nog maar de vraag. De Nederlandse ploeg voor de 4x100 meter, onder lei ding van de pas gestopte Troy Douglas, moet zich eerst nog zien te kwalificeren. „De limiet- tijd is 39.00", weet Ward. „Ik denk niet dat ik voor juni nog naar Nederland kom en dus zul len ze die tijd zonder mij moe ten lopen. Ik hoor wel bij de ploeg, maar kan niet samen met de andere jongens trainen. Dat is lastig, maar ik hoop toch dat Troy mij op het WK - als wb gaan - in het basisteam zet. Ik loop goed in Amerika en wil met Nederland de prestatie van twee jaar geleden in Parijs evenaren. Toen werd de ploeg derde op het WK. Ik zou het heel mooi vin den om zo'n groot toernooi te mogen lopen. Gelukkig houdt Troy mij goed in de gaten. Van daag" heb ik nog een e-mailtje van hem gehad. Hij had van mijn snelle tijd gehoord." Daniel Ward, hier tijdens het Nederlands kampioenschap out door, weet nog niet of hij het EK indoor loopt. „Ik moet het er nog wel met de coach over heb ben. Ik denk dat hij 'nee' zegt, maar als hét aan mij ligt, ga ik gewoon op en neer naar Ma drid." foto Olaf Kraak/ANP Tijssens en Valentijn voelen zich gepasseerd voor worldcup driebanden in Sluiskil door Govert van Veen SLUISKIL - De Nederlandse wildcards voor de worldcup driebanden in Sluiskil, volgende maand, gaan naar Jean-Paul de Bruijn en Raimond Burgman. Vooral de laatste toewijzing heeft tot grote veront waardiging geleid bij John Tijssens en ook bij Gerwin Valentijn. Tijssens vindt dat hij, als tweede Neder lander op de worldranking achter de so wieso geplaatste Jaspers, recht had op de wildcard van de Nederlandse biljart bond (KNBB). Valentijn beroept zich op oude afspraken met De Bruijn. De Zeeuwse organisatie distantieert zich van alle ophef en verwijst naar de organi serende federatie, de KNBB dus. De twee topspelers die zich gedupeerd voelen, zeiden gisteren zo teleurgesteld te zijn, dat ze hun biljartactiviteiten op een lager pitje willen zetten. Valentijn heeft het zelfs over z'n laatste Masters, deze week in Veghel. „Ik heb allang af scheid genomen van het internationale gedoe, nu heb ik ook geen zin meer in dit soort Nederlandse toernooien. Ik heb al zo vaak m'n hoofd tot het bot toé gesto ten. Steeds komt er weer een excuus. Maar daar koop ik niks voor. Met De Bruijn'was er een afspraak. Hij bij ons een toernooike, ik bij hem, als de gelegen heid zich voordeed. Toen was er al spra ke van een Zeeuws toernooi. We hadden het bij ons in het RBC-stadion zo goed voor elkaar, dat ze in Sluiskil ons draai boek hebben gevraagd en gekregen, Nota bene. Nee, in een kwalificatieroride in Sluiskil heb ik geen zin. Ik wens ze veel succes. Mij zien ze daar echt niet." Spectaculair John Tijssens, 'enfant terrible', flam boyant, spectaculair en heel snel aan ta fel: „Als het zó moet, kunnen ze voor mij het gras in. Sluiskil wordt m'n laatste in ternationale toernooi. Ik móet die kwali ficaties daar wel spelen om nog kans op plaatsing voor het WK te maken. Ik heb een paar jaar alles geïnvesteerd, heb veel buitenlandse toernooien gespeeld om hoog op de rankings te komen. Nu ben ik tweede Nederlander, achter Jaspers, heb zo ongeveer 40 punten meer dan Burg man, sta op de Nederlandse ranglijst der de achter Jaspers en De Bruijn, was na Jaspers op het WK in Rotterdam de beste Nederlander, en nog word ik gepasseerd. Naar prestaties wordt dus gewoon niet gekeken." In elk geval niet uitsluitend, erkent San tos Chocron grif. Hij is voorzitter van de sectie driebanden. Chocron legt uit hoe de gang van zaken rond de toewijzing van wildcards is: „In dit geval gaat er één naar de wereldbond, de UMB, en een tje naar de Europese bond, de CEB. Ande re confederaties als die van de Verenigde Sta.ten en Azië krijgen er elk twee. Ver der is er in Nederland eentje voor de or ganisatie en eentje voor de organiserende federatie, in dit geval de KNBB dus. Una niem hebben we die laatste kaart aan Burgman gegeven. Echte reglementen zijn hier niet van toespassing, het is ten slotte een wildcard voor een worldcup en geen kwalificatie voor een EK of WK. Maar puur willekeur is het ook weer niet. We hebben gekeken naar zaken als representatie, continuïteit, capaciteit, omstandigheden en prestatie. En kwa men zo heel snel bij Burgman terecht. Hij verdient het om na zijn ziekte weer de kans te krijgen omhoog te klimmen. Vandaar." lyieerten Dallinga, voorzitter van de orga nisatie in Sluiskil: „We zijn gebonden aan allerlei regels. En nog blij dat we ón ze eigen Jean-Paul de Bruijn in het hoofd toernooi hebben kunnen krijgen. Roosen daal was een toernooi in het kader van de Bitalis-cyclus, toentertijd. Dit is een worldcup. Die toernooien zijn dus onver gelijkbaar. Daar in Roosendaal viel er met spelers misschien nog wat te regelen, hier niet. Ach, die Tijssens staat alge meen bekend als een oproerkraaier en gaat van alles rondbazuinen. Het slaat to taal nergens op." Vindt eigenlijk ook Jean-Paul de Bruijn. „Als er wat is, zijn het steeds deze twee jongens die erbij be trokken zijn. Dat is heel opvallend. Ik heb me al jaren hard gemaakt voor een dergelijk toernooi. Het liefst had ik een miljoen euro en nodigde ik al m'n biljart vrienden uit. Maar zo is de gang van za ken nu eenmaal niet. Ons evenement zou aanvankelijk een Bitalis-toernooi zijn. Dan had ik iets voor Gerwin terug kun nen doen. Dat was inderdaad de af spraak. Maar in een worldcup gaat dat niet. Dat die ene organisatie-wildcard naar mij gaat, is logisch. Al heb ik nota bene zelf nog voorgesteld niet mee te doen, maar dat wilde de rest van het co mité absoluut niet. En over die andere wildcard hebben we als organisatie hele maal niks te zeggen. Dat is aan de KNBB. Dat moeten ze toch begrijpen." John Tijssens zegt dat de worldcup in Sluiskil zijn laatste internationale toernooi wordt. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joop van den Oudenhoven WISSENKERKE - Het biljart- toernooi om de Grote Prijs Spuitpleisterspecialist J.H. Ma- thia is zijn titelverdediger in de A-groep kwijt. Peter Zwemer uit Oostkapelle werd in de twee de ronde uitgeschakeld door Kees Davidse uit Meliskerke. Ook de laatste Wissenkerkenaar in deze groep, Peter Minnaard, werd geëlimineerd. Het ging er in de A-groep hard aan toe in Hotel de Kroon in Wissenkerke. Vooral de Noord- Bevelanders moesten het ontgel den. Met Minnaard werden ook Ko de Smit uit Kamperland en Rinus Mulder uit Colijnsplaat aan de kant gezet. Guust Boo- nen uit Colijnsplaat bleef wel over en is daardoor al zeker van de Gemeentelijke Beker voor dit klassement. Gilles Sturm uit Serooskerke, Ron Verburg uit Kloetinge en de opvallend sterk spelende Sylvia Eckel uit Hansweert lijken de beste papieren te hebben voor een finaleplaats. Maar eerst is morgen in de B-groep en donder dag in de. A-groep de kwartfina le. In de B-groep stelde Jan Slab ber uit Wissenkerke zijn kandi datuur voor titelprolongatie. Hij bleef, net als Erik Francke uit Grijpskerke, Paul Diepstra ten uit Middelburg en Dombur ger Wim Schoonenboom onge slagen in de tweede ronde. De twee laatstgenoemden stonden één remise toe, maar presteer den verrassend goed. In deze groep was de uitschakeling van Wissenkerkenaar Bram Remeijn- se, vorig jaar vierde, opvallend. Geplaatst voor kwartfinale: A-groep: Gilles Sturm (Seroosker ke), Ron Verburg KloetingeTon Bems (Goes), Guust Boonen (Co lijnsplaat), Ferdinand Impens (Kruiningen), Sylvia Eckel (Hans- weert), Hennie van der Steen (Vlis- singen), Kees Davidse (Melisker ke). B-groep: Erik Francke (Grijps kerke), Herber Goudzwaard (Burgh-Iiuamstede), Paul Diepst raten (Middelburg), Wim Schoo nenboom (Domburg), Jan Slabber (Wissenkerke), Jürgen Mathia (Serooskerke), Bram Lans (Oostka pelle), Remko Blok (Colijnsplaat). door Sjaak Sinke VLISSINGEN - Tijdens de twin tigste editie van de zwemloop in Vlissingen werd zo vroeg in het seizoen al duidelijk dat de triat leten uit Oud-Gastel goed bezig zijn. Zo pakte Rob Musters, die op het zwemmen amper onder deed voor Vlissinger Remy Vas- seur, de eerste plaats op de 1000 meter zwemmen en 10 kilometer lopen. Gerbert van den Biggel- aar, Nederlands jeugdkampioen triatlon en run-bike-run, legde bij het zwemmen de basis voor zijn zege op de 500 meter zwem men en 5 kilometer lopen. Bij het zwemmen tikte Remy Vasseur na 1000 meter als eerste aan. Door een slepende beenbles sure was lopen voor hem niet mogelijk, maar veteraan Franky Beljaars nam op dat onderdeel de honneurs voor Vasseur waar. Niet gehinderd door vermoeid heid legde Beljaars de twee ron den van vijf kilometer af in 47 minuten en 53 seconden. Leon Jacobse uit Vlissingen en Rob Musters gaven maar twee seconden toe op Vasseur, maar verspeelden tijd met verkleden. Daardoor kon Niels Koole uit Zoutelande als tweede aan het, lopen beginnen. Pas in de twee de en laatste ronde pakte Mus- ters de leiding en stond die niet meer af. Op minder dan twee mi nuten van het duo Vasseur/ Bel- jaars deed Mustêrs goede zaken voor het Grontmij-zwemloopeir- cuit. Niels Koole werd derde in 50 minuten en 1 seconde. Jacob-., se kwam sterk terug, maar fi-. nishte tien seconden na Koole. Miquel van Tongeren deed het met zijn vierde plaats meer dan. verdienstelijk. Bianca van den Kieboom uit het. Belgische Schoten legde met 14 minuten en 44 seconden op het zwemmen de basis voor de zege bij de vrouwen. Terèse van Lare (Sluis) zwoip een goede tijd van 18 minuten en 31 seconden. Van de vier mi nuten achterstand op Van den Kieboom knabbelde ze nog wel twee minuten af, maar een be-., dreiging vormde ze nooit. Gerbert van den Biggelaar was een klasse apart op de 500 meter- zwemmen en 5 kilometer lopen.. Na het zwemmen was zijn voor-, spöng al bijna een minuut, e;n die groeide bij het lopen. Derde klasse, afd. 62: Terneuzen 2-Rillandïa 3- 5, BC Zeeland 2-Den Os- saert 4-4, Terneuzen 3-Schepnet 7-1. Vierde klasse, afd. 63: Astroiden- Zie rikzee 2 6-2, Pluumpje-Den Ossaert 2 4-4, Den Ossaert 3-Kats 2-6. Vijfde klasse, afd. 64: Astroiden 2-Astroiden 3 5-3, Sinar'75-De Stenge 4-4, Rillandia 2-Pluumpje 2 6-2. Zesde klasse, afd. 65: De Sjuttel 2-Sinar'75 2 1-7, Terneu zen 4-Rillandia 3 5-3, Dubbel, afd. B: Pluumpje-Sinar'75 2 1-5, Rillandia-Zie- rïkzee 0-6, Kats-De Stenge 6-0. Jeugd. Tweede klasse, afd. 02: Terneuzen 2-Zierikzee 3-5. Derde klasse, afd. 04: SVNB-Pluumpje 2 8-0. Vierde klasse, afd. 05: Rillandia 3-Pluumpje 3 6-2. Vrouwen. Hoofdklasse. Den Dung-Yellow Sox 39-70, Almonte-Wald- ric 72-67, BC Vlissingen-Barons 63-56, EBBC-Tantalus 30-58. Eerste klasse. Voorwaarts-Marathon 61-54. Mannen. Hoofdklasse: Pendra- gon-BC Vlissingen 85-79, Den Dungk-Springfield 87-78, BC Eindho- ven-JRC Boxtel 88-98, Jumping Cr- abs-WSC 51-59, EBBC-Tracks 64-53. Eerste klasse: Barons 2-Vlijmscherp 84-72, Agathos 2-Volharding 56-83, BC Vlissingen 2-Smokkelhoek 62-42, Schel- desport-Starz'81 84-65, ABC-Waldric 70-48. Tweede klasse: BV Souburg 3-Voorwaarts 41-88, Mevo'80-Dyna- mo'70 41-42. Jongensjunioren. Hoofdklasse: Virtus-High Five 89-100, BC Vlissingen-Black Eagles 81-62. Jon- genskadetten hoofdklasse: Almon- te-Attacus 132-36, BC Vlissingen-WSC 87-60, Black Eagles 2-Tracks 80-82, EB- BC-High Five 54-48. Heinkenszand. Wintertoernooi. A poule. 1. Piet Maartense en Arjen van Noppen Mix team 5 gew. 51, 2. Bert de Jonge en Nico Koster CJB Mdb 4 gew. 26 3. Jarien de Jonge en Wim Roemersma CJB Mdb 4 gew. 12. B poule. 1, Henny Wijs en Wim Koster CJB Mdb 5 gew. 48, 2. Carina van Lim- bergen en Bert Kuiper Mix team 5 gew. 41, 3. Joop Denekamp en Robbert For- narie CJB Mdb 4 gew. 20. Melbourne. Australian Open. Mannen, vierde ronde: Roddick (VSt/2) - Kohlschreiber (Dui) 6-3 7-6 (8) 6-1, Hewitt (Aus/3) - Nadal (Spa) 7-5 3-6 1-6 7-6 (3) 6-2, Nalbandian (Arg/9) - Co- ria (Arg/6) 5-7 7-5 6-3 6-0, Davidenko (Rus/26) - Canas (Arg/12) 6-3 6-4 6-3. Vrouwen, vierde ronde: Davenport (VSt/1) - Sprem (Kro) 6-2 6-2, Dechy (Fra) - Miskina (Rus/3) 6-4 6-2, Molik (Aus/10) - Venus Williams (VSt/8) 7-5 7-6 (3), Schnyder (Zwi/12) - Dementieva (Rus/6) 6-7 (8) 7-6 (4) 6-2. Vlissingen Grontmijzwemloop. 1000 m zwemmen, 10 km lopen. Mannen H21: 1. Rob Musters (Oud Gastel) 49.40, 2. Niels Koole (Zoutelan de) 50.01, 3. Leon Jacobse (Vlissingen) 50.11, 4. Miquel van Tongeren (Middel burg) 50.36. H40: 1Pieter van Hal (Ber gen op Zoom) 52.25, 2. Bram van de Wege (Philippine) 56.55. H50: 1. Wim van Haperen (Etten Leur) '55.19, 3. Ko- bus Botman (Middelburg) 1.04.42. H60: 1. Ad van de Watering (Halsteren) 1.12.12. Vrouwen D21: 1. Bianca van den Kieboom (Schoten (B)) 1.00.28, 2. Nicole Constandse (Middelburg) 1.05.52, 3. Cindy Klomp (Drunen) 1.06.11. D40: 1. Maaike Krimpenfort (Bergen op Zoom) 1.05.35. D50:1Terè se van Lare (Sluis) 1.02.55. Duo's: 1. Vasseur/Beljaars 47.53, 2. Kwist/Musters 50.57, 3. Dijkstra /Van. Steenis 57.58. 500 m zwemmen, 5 km lopen: Man nen: 1. Gerbert van den Biggelaar (Et- ten Leur) 24.31, 6. Rens Jan van Dieren (Biezelïnge) 28.48. Vrouwen: 1. Katja Botman (Middelburg) 33.36, 2. Isabel de Vught (Oud Gastel) 35.09, 3. Lenie van Kleven (Vlissingen) 35.15. Duo's: 1. Murk/Antheunisse 30.15, 2. Manuhuta/Manuhuta 35.45, 3. Antheunisse/Antheunisse 36.54. 250 m zwemmen/2.5 km lopen: jongens: 1. Jeroen Leemans (Waspik) 14.35, 2. Ro-, bin Botman (Middelburg) 14.58. Meis jes: 1. Annelotte van Dieren (Biezelin- ge) 18.55, 2. Veronique Toileman (Kwad- dendamme) .19.53. 100 m zwemmen/ 1 km lopen: jongens: 1. Thomas Oos terhuis (Vlissingen) 7.54, 2. Tim van de Broeke (Vlissingen) 8.45, 3. David van Berlo (Vlissingen) 9.20. Meisjes: 1. An gelica Gonzalez (Veere) 10.31, 2. Maureen Gonzalez (Veere) 11.14, 3.-Jas mijn van Dieren (Biezelinge) 12.08. Kapelle. Zeeuwse zwemcompetitie eerste klasse. Vrouwen. 200 m. vrije slag senioren. 1. M. Smeding (LUC) 2.23,30 2. M. Lindenberg (BEV) 2.27,44 3. C. Potin (LUC) 2.28,34. 100 m. vlinderslag junioren2. 1. J. Boon man (BEV) 1.11781 2. J. Tramper'(BEV) 1.15,15 3. T. van Gils (ZEE) 1.16,19. 100 m. rugslag jeugd2. 1. D. Robijn (LUC) 1.15,79 2. M. Lindenberg 1.16,56 3. C. Terpstra (OND) 1.18,31.100 m. school slag senioren. 1. A. Schrijvershof (LUC) 1.23,80 2. M. van der Borgt (ZEE)'. 1.26,68 3. I. Snaaijer (LUC) 1.26,76. 100 m. vrije slag senioren2. 1. Z. Braai (LUC) 1.06,18 2. J. Tramper 1.07,21 3,T,.\ van Gils 1.08,21 50 m. rugslag junio- ren2. 1. K. Onderdijk (BEV) 33,77 2. Tr van Gils 35,89 3. M. van Noorden (BEV) 36,32. 50 m. vlinderslag jeugd2. 1. D. Robijn 0.31,65 2. J. Boonman 0.32,33 3. J. Tramper 0.32,71. 400 m. vrije slag senioren. 1. M. Smeding 5.05,21 2. M. van Dort (LUC) 5.11,68 3. C. Potin 5.16,61 Mannen. 200 m. schoolslag senio ren. 1. C. Potin (LUC) 2.41,97 2. N. Tram- per (BEV) 2.47,26 3. R. van Oudenaarde. (ZEE) 2.47,36 100 m. schoolslag ju- nioren2. 1. S. Edenburg (OND) 1.24,36 2. C. van Bommel (ZEE) 1.28,58 3. M. Kort (BEV) 1.29,69. 100 m. vrije slag junioren4. 1. T. Aarnoutse (BEV) 0.56,82 2. D. Boonman (BEV) 1.00,33 3. R. Brinkman (LUC) 1.01,88.100 m. rug slag senioren. 1. C. Potin 1.04,97 2. J. van Gastel (LUC) 1.13,46 3. S. Nieuwen- huize (ZEE) 1.13,94. 100 m. school slag jeugd2. 1. M. Schuijs (ZEE) 1.18,08 2. Y. Breukers (BEV) 1.21,51 3. Y. Lekatompessy (LUC) 1.21,90. 50 m. rugslag junioren2. 1. C. van Bommel 0.33,89 2. H. Kok (BEV) 0.37,85 3. S. Edenburg 0.38,65. 50 m. vlinderslag junioren4.1. T. Aarnoutse 0.29,29 2. D. Boonman 0.29,29 3. J. van Wallenburg (LUC) 0.31,34. 400 m. vrije slag senio ren. 1. C. Potin 4.29,44 2. J. van Gastel 4.48,55 3. S. Nieuwenhuize 4.51,06 Eindstand: Luctor et Emergo 3367.75 De Bevelanders 3517.65 Zeelandia' 3615.04 Onderdak 3721.75 door Edward Oranje SCHIEDAM - Tijdens de negen de open Schiedamse judokam pioenschappen zijn Sjors Rid- dersma (1994-95) en Amy Hoor- nick (tot 15 jaar) van sport school Geelhoed kampioen ge worden. In Gemert won Boy de Punder (Judo Ryu van Schaik) bij de jongens tot 17 jaar en Jan-Jaap de Nood (Judo Ryu van Schaik) werd kampioen in de categorie tot 15 jaar. Riddersma trof in zijn eerste partij (boven 46 kilo) Tim Louw man uit Kloetinge (Capital Sports). De Middelburger beslis te de wedstrijd na een heup worp op de grond met een houd greep. Ook Justin de Klerk van Sportstichting Chitari werd op die wijze naar de herkansingen verwezen. In de finale bewees Riddersma weer zijn kracht in het grondgevecht en prolongeer de zijn titel door Casper van Vliet 25 seconden onder contro le te houden voor ippon. Amy Hoornick was oppermach- tig in de klasse boven 52 kilo. De Vlissingse won de finale van Kayla Ruitinga met ippon. Boy de Punder won op spectacu laire wijze goud in Gemert. De Vlissinger was in de klasse tot 60 kilo een maat te groot voor al zijn tegenstanders. In de finale kreeg De Punder een yuko te ver werken door Bram Sterke. In het daaropvolgende grondge vecht stond Sterke op om op nieuw te beginnen met de wed strijd. De'arbiter had de partij echter nog niet officieel onder broken, waarna De Punder dp Nijmegenaar onderuit veegde en zich verzekerde van goud. Jan-Jaap de Nood werd in Ge-. mert kampioen in de klasse bo ven 66 kilo. De 13-jarige Sou burger won de finale tegen Coot Simons (Judoclub Helmond) door een armklem. Brons was er voor clubgenoten Ruben Bouten7 se (tot 15 jaar) uit Oost-Souburg in de klasse tot 43 kilo en voor Evelien Plasman (tot 20 jaar) irn de klasse tot 63 kilo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21