zc ïewitt maakt geen vrienden Molik maakt feestje compleet n de ban van Bruils buik Zes spelers AZ in voorlopige selectie Nederlands elftal 19 Bergkamp kan er maar geen genoeg van krijgen Icht ontvlambare Australiër in vijfsetter langs Spanjaard Nadal eerdere Duitse biters van lude verdacht Arts: kans op ongeluk gering Westerveld moet weer toekijken Albertini en Lopez naar Bar^a Arsenal-speler aangehouden Di Canio gehoord over Hitlergroet Knieblessure Nedved valt mee Jefferson Farfan weer in actie in bekerwedstrijd dinsdag 25 januari 2005 fpfltervan Duyl HAAG - Dennis Berg- wil zijn voetballoopbaan nog één jaar verlengen. De international heeft aangege- dat hij graag ook volgend ïn voor Arsenal speelt. In jumer van 2006 zou Berg- ip dan een punt achter zijn ière zetten. fèderlander, die in mei 36 wordt, is bezig aan zijn tiende seizoen bij Arsenal. Een even tueel vertrek in 2006 zou samen vallen met het afscheid van Highbury, het huidige stadion van de regerend kampioen van Engeland. Arsenal betrekt vol gend jaar zijn nieuwe onderko men, het Emiraten-stadion. „Ik zou graag nog een jaar spelen en het laatste jaar op Highbury meemaken", zei Bergkamp te gen de BBC. Of Bergkamp daadwerkelijk nog een seizoen voetbalt, is nog allerminst zeker. Het is inmid dels een soort traditie dat hij zijn contract aan het einde van elk seizoen met één jaar ver lengt. Of de club nog verder met hem wil, weet Bergkamp niet. „Het is niet altijd duidelijk wat de club en de manager denken. Ik moet dus afwachten." Bergkamp kreeg al direct steun van Thierry Henry, de superve dette van Arsenal. De Fransman vindt dat zijn collega-aanvaller nog een jaar moet blijven als hij dat zelf wil. „Het is ongelooflijk wat hij op zijn leeftijd nog doet", zei Henry tegen de BBC. „Ik heb met een hoop goede spe lers gevoetbald, maar hij is ge weldig." Volgens de vaste gebruiken van het Engelse voetbal heeft Berg kamp aan het einde van zijn tiende contractjaar recht op een benefietwedstrijd, waarvan de opbrengst voor hem persoonlijk is. De speler heeft daarover wel al met Arsenal gesproken, maar hij concentreert zich voorlopig op dit seizoen. „In mijn beleving is zo'n wedstrijd de laatste van je loopbaan. Zo ver ben ik nog niet." Dennis Bergkamp speelde tot nu toe 378 officiële wedstrijden voor Arsenal. Daarin maakte hij 114 doelpunten. Hij speelde eer der voor Ajax en Inter. GPD tMare Molenaars [jiOURNE - Even leek het dat Rafael Nadal, een ais supertalent met engelen- jt, de Australian Open zou jten van zijn grootste pu lstrekker. Lleyton Hewitt g voor dood in de touwen, jr vocht zich in een heroïsch 1(7-5, 3-6, 1-6, 7-6, 6-2) reen stapje dichter naar on- [jlijkheid. In eigen land dan (Hewitt de wedstrijd tegen lal, geboren op Mallorca, geworden in de Davis ook wel eens zou kunnen iaën, daar hield in het rtgekke Australië - het toer- j breekt alle bezoekersre- niemand echt rekening Hewitt nog het minst. Na- is weliswaar een veelbelo- s nieuwkomer in het profes sie circuit, in onderlinge s bleef Hewitt (23 nog maar sigaan zijn negende 'Ozzie aj hem vooralsnog eenvou- gnas avoor aanvang van de wed- iiivas de Australiër dan ook goede moed, maar met het iiken van de seconden ver- de lach in zijn gezicht ;aam maar zeker in de gri- een straatvechter. Nog anuten. Nerveus dribbelde i en weer in de catacom- an de Rod La ver Arena. Ge- $en als een veer. Twee gro- aistassen om de ene schou- de druif van een hele natie landere. 1UNSCHWEIG - Nadat het inbaar Ministerie van Braun- gisteren had gemeld vooronderzoek in te stellen de Duitse scheidsrechter ert Hoyzer, volgde een nog I alarmerender bericht. De iierdie wedstrijden zou heb- igemanipuleerd, is de afgelo- maanden mogelijk niet de jt fraudeur geweest. Inmid- borden vijf duels nader on- aoeht, die wedstrijden bevindt '■m duel in de Tweede Bun- Êga tussen Rot Weiss Essen FCKöln, dat niet geleid werd Hoyzer. De arbiter wordt addéls verdacht van manipu- :van meerdere wedstrijden. OM heeft geen aanklacht sen tegen Hoyzer, maar stelt |een onderzoek in naar aan- Üng van de berichten in de Hoyzer (25) zelf zegt vol- tenonschuldig te zijn. sgens verbleekt het schan- Jin Duitsland bij het scheids- atersbedrog dat de Tsjechi- voetbalcompetitie al een in zijn greep houdt. De etbalbond heeft daar al dertig ■:ars beschuldigd van het ma toren van het wedstrijdver- Van twaalf van hen is ook rczendat zij geld hebben aan komen van clubs. ANP/DPA Lleyton Hewitt, de hoop van het Australische tennispubliek, wist alle ogen op zich gericht. Nooit eerder overleefde hij op het eni ge Grand Slam in eigen land de vierde ronde. Deze keer moet het lukken, deze keer gaat het lukken. Hewitt is op oorlogspad en de hele wereld zal het weten. Het toernooi is maar net op streek, maar de incidenten rond de licht ontvlambare vechtjas rij gen zich aaneen. Eerst was daar de contramine met James Blake, die de provo caties van Hewitt zo beu was dat hij opzichtig diens rare ma niertjes ging imiteren. Eerder, tijdens de US Open, oogstte Hewitt al een storm van kritiek toen hij veronderstelde dat een zwarte lijnrechter de eveneens donkere Blake bewust bevoordeelde door de kampioen van 2001 (terecht overigens) een aantal voetfouten aan te sme ren. In Parijs werd hij beboet omdat hij tot twee keer toe een scheidsrechter uitmaakte voor 'spast'. Hewitt leeft niet alleen op voet van oorlog met de arbitrage, naast Blake kan ook een groeiend aantal tegenstanders het bloed van de dynamische Adelaider drinken. Het incident met Juan Ignacio Chela, afgelopen zaterdag, staat dan ook niet op zich. De Argen tijn, ook geen lieverdje, was het gebrul van Hewitt, die ook de fouten van zijn tegenstander viert met een gebalde vuist en een hartstochtelijk 'come on', zo zat dat hij eerst een paar kanons kogels op hem afvuurde om hem vervolgens bij het wisselen van baanhelft te bespugen. De boete van 2000 dollar nam hij voor lief. Chela bood direct na afloop nog wel zijn excuses aan, maar in de kleedkamer dreigde alsnog een handgemeen tussen de coaches van beide spe lers. Het opzwepende gedrag van He witt, een kruitvat dat elk mo ment kan ontploffen, staat al sinds zijn entree in het professio nele tennis ter discussie. „Ietsje te", oordeelde Alex Corretja in 2000 na een onderlinge confron tatie in Lissabon. Brad Gilbert, de toenmalige coach van Agassi, deed er nog een schepje boven op: „Er komt een moment dat hij in de kleedkamer eens flink op zijn gezicht wordt geslagen." Op één been In de zinderende vijfsetter tegen Nadal, met bij vlagen hoog staand tennis, hield Hewitt zijn stembanden in het gareel. Het sterke weerwerk van zijn water- vlugge tegenstander, gaf ook geen aanleiding tot verbale hoogmoed. Na afloop had He witt, geplaagd door een blessure aan het bovenbeen, aanzienlijk meer praatjes: „Ik geef niet op voordat ze me van de baan dra gen. Die over-mijn-lijk-mentali- teit heeft me al zo vaak succes gebracht. Al had ik vandaag op één been door moeten spelen; ik had het gedaan." Kijk, dat horen ze graag in Mel bourne. Zolang Hewitt de hoop op een eerste Australische titel sinds de toevalstreffer van Mark Edmondson in 1976 maar le vend houdt, komt hij in eigen land wel weg met zijn onortho doxe gedrag. Sterker nog, het lokale tennispu bliek geniet van alle fratsen en koestert Hewitt (witte pet, blauw shirt, witte broek, blau we schoenen) als een stoere smurf. Dat hij ook de nare trek jes van de gemene tovenaar Gar- gamel heeft, nemen ze graag voor lief. Zolang hij wint. GPD Alicia Molik juicht nadat ze Venus Williams (rechts) in de vierde ronde van de Australian Open in twee sets heeft verslagen. foto's EPA en RTR door Mare Molenaars MELBOURNE - Het Australi sche servicekanon Alicia Molik voorkwam gisteren een Ameri kaanse onderonsje tussen de als eerste geplaatste Lindsay Da venport en Venus Williams. Da venport had geen kind aan Karo- lina Sprem (6-2, 6-2), waar Wil liams maar geen vat kreeg op het gewaagde, op kracht geba seerde spel van haar tegenstand ster. Na de zege van Lleyton He witt op Rafael Nadal, maakte Molik het Australische feestje compleet door tegen Venus Willi ams precies hetzelfde te doen: 7-5, 7-6 (3). De eerste Australische in de top tien sinds twintig jaar kon haar geluk niet op. „Ik ben voor elke bal gegaan", zei de tennisster uit Melbourne. „Dat is de enige manier om haar te verslaan. Ik heb daar ook de wapens voor. Of ik een kans heb tegen Lindsay? Ik heb nog nooit van haar gewonnen. Maar dat had ik ook ni'et van Venus. Ik bedoel maar. Niets is onmogelijk." Even zag het ernaar uit dat er in de laatste week van de Australi an Open slechts borsjt op het me nu zou staan in het spelersres taurant. Door de verrassende uitschakeling van zowel Anasta- sia Myskina als Elena Dementi eva lijkt een totale machtsover name van de Russische tennis sters echter voorlopig van de baan. Myskina won vorige zomer op Roland Garros, in een volledig Russische finale, van Elena De mentieva. Op Wimbledon ging de jeugdige Sjarapova verras send met de titel aan de haal. In de finale van de US Open was Russisch opnieuw de voertaal. Dementieva greep opnieuw mis, deze keer tegen Koeznetsova. Van de veertien Russinnen die in Melbourne aan het toernooi begonnen, schaarden zich er maar liefst zeven bij de laatste' zestien. Dat was niet eerder ver toond. Met de uitschakeling van Myskina (3) en Dementieva (6) is dat aantal tot normale propor ties teruggebracht. Gunstige loting De kampioene van Parijs ging kansloos onderuit tegen Natha lie Dechy. De Franse veterane, die sinds kort wordt bijgestaan door de Nederlandse succes- coach Sven Groeneveld, trok met 6-4, 6-2 aan het langste eind. Myskina reageerde gelaten op haar uitschakeling. „Een slechte dag op een slecht mo ment", lispelde ze. „Door een gunstige loting had ik riant uit zicht op een plaats in de halve fi nale. Helemaal nadat Elena haar partij verloor." Dementieva verslikte zich in Patty Schnyder, de Zwitserse die eerder in het toernooi maar ternauwernood ontsnapte aan Michaëlla Krajicek. De Russi sche won nog wel de eerste set, maar moest zich vervolgens la ten behandelen aan blaren on der haar voeten. Schnyder profi teerde optimaal van de bewe gingsbeperking: 6-7, 7-6, 6-2. Omdat Sjarapova en Koeznets ova elkaar (zondagnacht) al in de kwartfinale troffen, is de Rus sische inbreng in de halve eind strijd beperkt tot één speelster. GPD gfSven Remiinsen •N IIAAG - Waar Lotte Bruil ook iedereen is in de ban van haar Een vrouw die inmiddels zes in verwachting is en blijft huntonnen op topniveau, de bui- "Wereld kijkt er van op. Zwangere 'Men horen toch op de bank te lig- Bruil voelt zich soms een buiten- "k wezen in de badmintonhal. „Er sben taboe op, het lijkt wel of ik iben." Ie Bruil leeft van dag tot dag. De 'jtoge speelster uit Nederhemert, Audina regerend Europees' tooene in het dubbelspel, wil door- aQnuhet nog kan. Deze week speelt jto haar club BC Amersfoort de fi- jpiii het landskampioenschap te- 5Velo, volgende week hoopt ze aan öjde van haar man Chris Bruil uit °jnen op het NK. Maar alleen om- bij het zo lief vroeg. „Chris zei me "bij alleen met mij wilde mixen. Daar was ik zo door gevleid dat ik heb gezegd: prima, maar onder voorbe houd. Het NK staat niet in verhouding tot de gezondheid van mij en mijn kind." „Misschien worden we wel ge diskwalificeerd omdat we met z'n drie ën spelen", zegt Chris Bruil met een lach. Hij bewondert zijn vrouw. „Veel vrouwen krijgen last van zelfmedelij den zodra ze zwanger raken. Lotte doet het anders, ze is grensverleggend. Niet zeuren, je kunt nog genoeg doen, pas na negen maanden moet je baren. Zolang zij naar zichzelf blijft luiste ren, sta ik achter haar." Toch zit ook hij soms met het zweet in zijn handen naar haar wedstrijden te kijken. „Dan valt er een bal diep bij het net en denk ik: laat gaan! Maar dat doet ze niet." Lotte Bruil kan de gedachten van de toeschouwers raden als ze aan het spe len is. „Ik hoor niks anders dan 'oeh' en 'ah' op de tribune. Ik krijg veel hef tige reacties: 'Dat zou ik nooit doen, daar kan je kind niet tegen.' En dat tien keer per dag. Iedere vrouw die zwanger raakt, krijgt te horen dat ze in beweging moet blijven. Maar doe je aan topsport tijdens je zwangerschap, dan ben je ineens van God los." Bruil is inmiddels 26 weken in ver wachting van haar eerste kind. Haar buik zit nog niet in de weg. „Bij bad minton speel je met één been naar vo ren, de buik kan altijd een kant op." Is ze dan nooit bang om te vallen? „Nee, ik voel me veilig. Zodra ik angst voel, zal ik dat als een signaal herkennen en onmiddellijk stoppen. Vandaag goed zijn is nog geen garantie voor morgen natuurlijk." Behalve haar lichaam is ook haar spel veranderd. Ze is noodgedwongen tacti- scheij gaan spelen. „Ik ben retelang- zaam geworden. Dat moet ik compen seren. Voor elke bal heb ik een plan no dig, anders laten ze me lopen. Het grootste verschil is dat ik langzamer herstel van een wedstrijd. Daarom neem ik de tijd om uit te rusten. Dat is belangrijk: ik ben heel actief, maar rust ook heel veel." GPD Lotte Bruil is zes maanden zwanger, maar be drijft nog topsport. foto Frank Jansen/GPD DEN HAAG - Lotte Bruil is bij zonder, maar niet uniek. Vol gens sportarts Frank Backx, me disch directeur van het Universi tair Centrum Sportgeneeskunde in Utrecht, is het geen gekken werk om topsport te blijven be drijven tijdens de zwanger schap. „Als je fit bent en het kind zit niet in de weg, dan kun je het lange tijd volhouden." Volgens Backx heeft sporten tij dens de zwangerschap wel meer na- dan voordelen voor het pres tatievermogen. „Je bent door gaans minder fit, de concentra tie is minder, je wordt voorzich tiger. Alleen in de fase tussen zes en tien weken kan een vrouw voordeel halen uit haar veranderende lichaam. De theo rie is dat een jonge moeder extra rode bloedcellen aan maakt, waardoor ze meer zuur stof kan transporteren en zo be ter kan presteren," GPD ENSCHEDE - Het noodlot blijft Sander Westerveld ach tervolgen. De doelman van Real Mallorca is geblesseerd geraakt aan zijn knie en is minimaal zes weken uitgescha keld. De blessure komt voor de Enschedeër op een heel on gelegen moment, want Westerveld had net zijn basis plaats bij Mallorca terug. „Bovendien belde Stanley Men zo (keeperstrainer bij Oranje) vorige week nog op om te vragen hoe het met me ging. Omdat Stekelenburg bij Ajax niet keept, hebben ze nog iemand nodig, dus dit is heel vervelend allemaal", aldus Westerveld. GPD BARCELONA - Barcelona heeft de Italiaan Demetrio Al bertini (33) en de Argentijn Maxi Lopez aangetrokken. Voormalig international Albertini, voorheen AC Milan en nu Atalanta, tekende tot en met het einde van dit seizoen. Aanvaller Lopez, afkomstig van River Plate, kreeg een driejarige verbintenis bij de club van trainer Frank Rij kaard. ANP/DPA LONDEN - Middenvelder Jermaine Pennant van Arsenal is aangehouden nadat hij zondag in Londen met te veel drank op een Mercedes tegen een lantaarnpaal had gere den. De voormalig jeugdinternational (22) zou de auto van ploeggenoot Ashley Cole hebben gebruikt. Pennant was op 30 november 1999 bij zijn debuut tegen Middels- brough in de League Cup de jongste speler die Arsenal ooit in het eerste elftal had. Pennant was toen zestien jaar en 319 dagen jong. De aankoop van Notts County (1999, 2,9 miljoen euro) maakte de belofte nooit waar. Vorig sei zoen werd de middenvelder uitgeleend aan Leeds United. ANP/AFP ROME - De Italiaanse voetbalbond laat aanvoerder Paolo di Canio van Lazio Roma op kantoor verschijnen om hem te horen over zijn vermeende Hitlergroet, begin deze maand na de derby tegen AS Roma. Di Canio werd op fo to's afgebeeld, terwijl hij voor de Lazio-fans staat met zijn rechterarm stijf schuin omhoog. Di Canio ontkende er bijbedoelingen mee te hebben, maar de aanvaller haalde zich er desondanks een hoop kritiek mee op de hals. Het gebaar is voor Lazio extra pijnlijk, omdat er een rechts-extremistisch luchtje aan de club kleeft. Zo was voormalig dictator Mussolini een aan hanger van de club en staat een deel van de supporters- schare te boek als racistisch, ANP/AFP ROME - De knieblessure die Pavel Nedved van Juventus zondag heeft opgelopen in de wedstrijd tegen Brescia, is minder ernstig dan gevreesd. De Tsjechische middenvel der moet ongeveer drie weken rust houden. Hij blesseerde zondag de linkerknie en moest per brancard het veld af. Na het EK in Portugal was Nedved geruime tijd uitge schakeld door eenzelfde kwetsuur, toen aan de andere knie. Gisteren bleek volgens zijn manager uit een contro le dat de 32-jarige voetballer geen schade heeft opgelopen aan de meniscus of de gewrichtsbanden. ANP/AFP door Henri van der Steen ZEIST - Zes spelers van AZ telt de voorlopige selectie van het Nederlandse elftal dat op 9 fe bruari uit tegen Engeland oe fent. In die eerste selectie maakt Ugur Yildirim van Heerenveen zijn debuut en Jan Vennegoor of Hesselink zijn rentree. Het meest in het oog springend is de entree bij Oranje van AZ-doelman Henk Timmer en rechterspits Martij n Meerdink. In Alkmaar werd de fax uit Zeist uiteraard begroet alsof het kampioenschap aan de club was vergeven. Martin van Geel, tech nisch directeur: „De één was nog enthousiaster dan de ander. Ze vinden het ook allemaal een hele eer, terecht, want dat is de eerste voorwaarde om bij Oran je te zitten." Behalve Timmer en Meerdink komen ook Landzaat, Mathij- sen, Van Galen en Kromkamp in aanmerking voor Oranje. Van Geel erkende ook verrast te zijn. „Al heb ik al eens eerder gezegd dat onze hele achterhoede zo in het Nederlands elftal kan. Wat dat betreft had je ook Opdam en De Cler kunnen verwachten." Sinds medio jaren negentig is het niet meer voorgekomen dat een Nederlands clubelftal de se lectie van Oranje zo domineer de. Barcelona leverde een aantal jaren steeds weer een trits Oran je-internationals, voor die tijd was het Ajax dat hofleverancier was, vooral ten tijde van Louis van Gaal als coach. In 1963 speelde het Nederlands elftal met zes Feyenoorders, tien jaar later hepen er acht Ajacieden in Oranje, later was uitgerekend AZ even de grote leverancier. Op 22 februari 1981 liet inte- rim-bondscoach Rob Baan liefst zeven AZ-spelers beginnen aan de WK-interland tegen Cyprus, in een ijskoud Groningen: John ny Metgod, Hugo Ho venkamp, Ronald Spelbos, aanvoerder Jan Peters, Jos Jonker, Pier Tol en Peter Arntz. Clubvoetballer Het hadden er acht kunnen zijn, als prijsschutter Kees Kist even eerder, tijdens het zogenaamde mini-WK in Uruguay, niet nog eens had bewezen een echte clubvoetballer en geen interna tional te zijn. Oranje won overi gens van Cyprus met 3-0, mede dankzij een doelpunt van de Bos sche debutant en Kist-vervan- ger Cees Schapendonk. De voorlopige selectie, die een naam of 25 telt, werd niet offici eel bekendgemaakt door de KN VB, maar de diverse clubs publi ceerden hun (neo-)internatio- nals natuurlijk met trots op hun websites. NEC deed dat niet; doelman Dennis Gentenaar meldde gisteravond zelf dat zijn naam op de lijst voorkomt. Hee renveen pronkt met Yildirim, de Turkse Nederlander die zondag besloot voor Oranje te kiezen en vaderlandse sentimenten uit te bannen. Hij is in Nederland ge boren en getogen en* vindt Oran je een interessantere ploeg dan het Turkse elftal. GPD EINDHOVEN - Met Jefferson Farfan weer op de bank begint PSV vanavond aan het toernooi om de Amstel Cup. De Peruaan is hersteld van de waterpokken en zal waarschijnlijk een half uur meespelen in het duel met eerstedivisieclub FC Volendam. Ook Alex keert terug in de selec tie, nadat hij zaterdag geschorst was voor het duel met NAC (4-0). Kasper Bogelund verliest zijn plaats in het elftal. Theo Lu cius ontbreekt vanwege een knieblessure. Volgens PSV-coach Guus Hid- dink staan er vanavond grote be langen op het spel. „Op 29 mei moeten we erbij zijn", keek hij gisteren vooruit naar de dag waarop de finale wordt ge speeld. „Het mooiste dat je in het voetbal kunt bereiken, is het winnen van de dubbel. Daar zijn we heel erg mee bezig", al dus de coach die met PSV al twee keer eerder (in 1988 en 1989) een dergelijke prestatie neerzette. PSV heeft de laatste jaren wei nig vreugde beleefd aan het be kertoernooi. In 1996 won de club de Amstel Cup voor het laatst door een 5-2-zege op Sparta in de finale. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19