IC )oorbraak in conflict Kruitmolen Stadspoort terug op Nieuwendijk Gemeente trekt plan woontorens in voor overleg met buurt Olievogels op de kust Lokale pophelden terug bij Anywave i(tbalclubs krijgen toch extra wedstrijd- en trainingsveld van gemeente Spoor van vernielde ruiten in Goes Boete voor klap aan zoon Drankrijder (78) krijgt rijverbod (S)chat Dinsdag woensdag vers uit de oven stuks van 3,00 voor 2,40 Gieser Wilderman kilo van 0,99 voor 0,69_ Ihd in woning agtekerke m 0113-315649 !C.n' ;(edac-tie@ pzc.nl is3l,4460 AA Goes tentie-exploitatie: jenMidden-Zeeland: 0113-315520; iVIaanderen: 0114-372770; Hal: 020-4562500. jag 25 januari 2005 editie Walcheren Michiel de Ruyter vierhonderd jaar held en boegbeeld GOES - Vandalen hebben in de nacht van zondag op maandag een spoor van vernielde ruiten achtergelaten in de Goese binnenstad. De daders hadden het vooral voor zien op kleine ruitjes van verschillende restaurants. Bode ga Bienvenu aan de Bierkade is één van de slachtoffers van de vandalen. Eigenaar C. Ruttinger woont boven zijn restaurant, maar heeft niets gemerkt van de vernielingen. Hij vermoedt dat de vijf raampjes met een hamer zijn in geslagen. Vier ruitjes van de voordeur en een groot etala- geraam van Krijger Tabak aan de Kreukelmarkt moesten het ook ontgelden. Eigenaar C. Krijger sliep, evenals Rut tinger, boven zijn zaak. „Ik werd er wel wakker van, maar ben niet uit bed gegaan, wat ik normaal wel doe als ik iets vreemds hoor. In de Koningstraat werden alle ra men, achttien stuks, van Italiaans restaurant Porto Bello stuk geslagen. Bij restaurant Bon Vivant aan de Dam sneuvelden ook enkele ruiten. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 55-jarige inwoner van Sint Maartens dijk wegens mishandeling van zijn zoon tot 150 euro boe te.De man gaf toe een klap in het gezicht van zijn zoon te hebben gegeven. „Plet was van de schrik", zei hij. Daar van was de politierechter niet onder de indruk. Ook de zoon had zich niet onbetuigd gelaten door de voorruit en een deuk in de motorkap van de auto van zijn vader te slaan. Het incident op 17 mei vorig jaar was het gevolg van een langdurig conflict tussen de vader en de zoon, die na de scheiding van zijn ouders bij zijn moeder was gaan wonen. In eerste instantie verbleef hij bij zijn vader. MIDDELBURG - Officier van justitie H. den Hartog vindt het niet langer verantwoord dat een 78-jarige man uit Nieuwdorp een auto bestuurt. De verdachte was giste ren in Middelburg zichtbaar aangeslagen na het horen van de eis: een jaar rijontzegging en 550 euro boete voor dronken rijden en een aanrijding. „Hij heeft al vaker bot singen in het verkeer gehad. Je kunt op je vingers natellen dat hij iemand doodrijdt", zei de officier. Vorig jaar ging het 18 oktober in Nieuwdorp mis toen de bejaarde auto mobilist frontaal op een auto reed, die voor een stoplicht stond te wachten. Uit een blaastest volgde een score van 520 microgram, ruim twee keer zoveel alcohol als is toege staan. „Ik rijd al zestig jaar auto. Ik ben nog nooit dron ken geweest", zei de man. Politierechter B. Doorewaard Boekhout: „Ik zou dringend in overweging nemen en kri tisch bekijken of het nog verantwoord is om nog in een au to te stappen." De politierechter veroordeelde de man tot zes maanden voorwaardelijke rijontzegging en 550 euro boete. door Maurits Sep MIDDELBURG - De omwonen den van de Koudekerkseweg in Middelburg krijgen nog een keer de kans hun zegje te doen over de bouw van twee woonto rens op het terrein van Arduin. Het college van B en W heeft gis teren op het laatste moment be sloten het plan in te trekken. Over een maand wordt het als nog voorgelegd aan de gemeente raad. De extra tijd wordt benut voor nader overleg met bewoners in de buurt, met de Wijktafel West en met de stichting De Groene Kamer. Vanuit die drie partijen kwam de laatste weken zware kritiek, zowel op het plan zelf als op de beperkte inspraak die zij hebben gehad. Met name de Wijktafel' West be klaagde zich erover dat zij zo weinig bij het project betrokken is geweest. Zij sprak daar wet houder A. de Vries rechtstreeks op aan omdat hij volgens de wijktafel zich altijd zo sterk maakt voor inspraak van omwo nenden. Uitgerekend bij dit plan was hij daarin tekortge schoten, vond de wijktafel. Bericht Gistermiddag stuurde het colle ge van B en W een bericht naai de gemeenteraad dat het voor stel om de bouw van twee woon torens van zeven etages op de hoek van de Koudekerkseweg 's avonds niet besproken zou wor den. De gemeenteraad accepteer de dat, vond het zelfs een ver standig besluit. De WD had een amendement op het plan aangekondigd, dat ertoe moest leiden dat de bovenste laag van de woontorens geschrapt zou worden. De SGP'was van plan een motie in te dienen om de be zwaren van de omwonenden (te gen de hoogte van de torens en het verlies aan groen) te honore ren. Het intrekken van het voorstel was niet ingegeven uit angst dat het hele plan afgewezen zou kunnen worden, ontkende De Vries desgevraagd. „Het is juist gedaan omdat wij niet willen dat het wordt aangenomen zon der dat de omwonenden het ge voel hebben dat zij voldoende in spraak hebben gehad." Inspraak Dat kan inderdaad nooit de be doeling zijn, meende ook CDA-voorman J. Kodde. Zeker niet bij 'een voorstel dat zo veel maatschappelijke weerstand op roept'. De PvdA zat al evenzeer met de kwestie in de maag, bekende A. Harwijne. „Wij hechten name lijk erg aan inspraak." De komende weken wordt dus nogmaals gesproken met de om wonenden. Die kunnen hun kri tiek wederom toelichten. Tevens kan Woongoed Middelburg, dat de appartementencomplexen wil bouwen, het plan nog eens verduidelijken.De exti-a tijd moet ook gebruikt worden om alternatieven te bestuderen, zei SGP'er H. van Klinken. „Want het is toch niet zo'n succes daar woontorens neer te zetten." zeeuwse almanak Uitpuffend van een avond dienst wil die Zierikzeeënaar vanaf het bankstel wel eens langs de tv-zenders zappen. Daarbij slaat hij de zogenaam de pulpzenders niet over. 'Lieve schat' las hij op de beeldbuis. Ach, toch iets aar digs tussen alle Teil Sell-rom- mel en 06-nummers, dacht hij. Tot hij zijn bril scherpstel- de en zag dat het ging om een 'Live chat' waarbij via een 06-nummer voor ongetwijfeld veel geld, met een meisje mag worden gebeld. De Zierikzeee- naar overweegt nu zich in te schrijven vqor de seniorenspe- len en dan, als het even kan, in een kalme tak van sport. I van de eerste verdie- naast het schoorsteenka- leeii deel van het plafond (loer was weggehaald kon ind worden geblust. Van- Ie gladheid van het dak iet schoorsteenkanaal met van een ladderwagen ecteerd. Verder werd ge- gemaakt van een warmte camera voor controle van erop een mogelijke brand ing. ladebedrag is nog onbe- door Edith Ramakers VLISSINGEN - In een shovel verrichtte wethouder L. Pop- pe-de Looff van de gemeente Vlissingen de openingshande ling voor de herinrichting van de Nieuwendijk in Vlissingen. Ze noemde het de start van de aanpak van het Centrumplan. „Vlissingen ondergaat een face lift", zei ze. De Nieuwendijk wordt een autoluwe straat en een verblijfsgebied. Vanaf het Bellamypark begint langs de ka- (Advertentie) 'uPer de Boer Miegielsen, I. Roeien g Speerwerpen MIDDELBURG - In twee dagen tijd zijn bij Vogel- en Egelop- vang De Mikke in Middelburg tien met olie besmeurde vogels binnengebracht. Coby Louwerse van de opvang verwacht dat dit aantal de komende dagen nog toeneemt. In De Mikke wor den het hele jaar door olievogels gebracht, maar 'tien in twee dagen is vrij veel', zegt Louwerse. De harde wind uit het noor den heeft de dieren naar het strand gedreven. Het gaat om een aantal zeekoeten, alken, meeuwen en een jan-van-gent. Louwerse verzoekt wandelaars of andere strandbezoekers de aangespoelde vogels zelf naar De Mikke te brengen. „Helaas hebben wij niet genoeg vrijwilligers om de vogels op te halen." foto Ruben Oreel aurits Sep SLBURG - Na pakweg ar komt een eind aan het tussen de gebruikers 'ortpark De Kruitmolen emeente Middelburg. De clubs FC Dauwendaele 'Ambon krijgen toch een jd- en trainingsveld. De iraad heeft dat gister- de raad was die toezegging vol doende. De meeste partijen ble ken allang blij dat het conflict eindelijk uit de wereld geholpen kan worden. Zowel de voetbal - clubs (voor hun bereidheid zich meer te schikken naar de eisen van de raad) als de wethouder (voor zijn luisterend oor rich ting de clubs) ontvingen compli menten. „Er is door beide par tijen maximaal bewogen, dus we kunnen nu volop vooruit", verwoordde R. van Eijkelen- burg (D 6 6) het gevoel van de raad. Uiteindelijk stemden alleen SGP en Politieke Partij Middel burg (PPM) tegen, zij het om uit eenlopende redenen. De SGP noemde een doorbraak in de im passe weliswaar gewenst, maar is principieel tegen sport op zon dag en hikte aan tegen de kos ten van het plan. PPM vond het voorstel van de zijde van het col lege niet vergaand en niet over tuigend genoeg. Wethouder De Vries had voor aanvang van de gemeenteraads vergadering nog niet met de voetbalclubs kunnen overleg gen. Het college had gisteroch tend pas besloten de handrei king van de clubs te accepteren. Dat overleg gaat nu alsnog plaatsvinden. Daarom hechtte De Vries ook nadrukkelijk aan een positief besluit van de raad. In het voorstel had hij al ge schreven dat dit nodig was om te voorkomen dat de clubs en de gemeente lijnrecht tegenover el kaar blijven staan. „Ik heb een duidelijk en positief signaal no dig als ik met hen ga praten." Dat signaal is de toestemming van de raad het gewenste wed strijd- en trainingsveld aan te leggen. lesloten. flkreeg een paar uur voor radering een nieuw voor- ïhet college van B en W. istond dat toch een zoge- jhvetra-veld (wedstrijd- ningsveld) wordt aange- atbestaat uit een combi- ian echt- en kunstgras. veld kan twee keer zo worden gespeeld als op 'oon veld en dat is nodig clubs voldoende speel- en igsuren te geven, neente was eigenlijk niet inzo'n veld aan te leggen, iet 160.000 euro kost. De dubs hebben afgelopen echter toenadering ge- Volgens wethouder A. de oet nu het mogelijk zijn ere, minder belangrijke, den van het plan voor tmolen flink te bezuini- jverwacht 120.000 euro in terugverdienen. rhoud itra-veld is behalve in ook duur in onderhoud, ir is de gemeente daar römeer aan kwijt. Daar inet name CDA, Middel- Itent en de SGP wel wat inee. De Vries beloofde ijn best te doen ook daar vanaf te halen, n ruime meerderheid in EKERKE - De brand- lomburg heeft gistermid- n brand geblust in een wo- de Burgemeester Vosse- raat in Aagtekerke. (gasten werden rond vier ïalarmeerd voor een steenbrand. Al vrij snel 'duidelijk dat het geen steenbrand betrof maar vuur woedde tussen het door Marcel Modde ZIERIKZEE - Trio+1, Red Sox, de Kortdag Band, Pléémobielz, TSE, Coldsteel, Kees en de Snel binders, het lijstje Schouwse bands uit het 25-jarige verleden van Anywave lijkt welhaast on uitputtelijk. Dus moet het heel. goed mogelijk zijn uit dit roem ruchte gezelschap minimaal vier bands te bewegen dnder- maal de stoute schoenen aan te trekken en het festivalpodium bij Brogum te betreden, denkt Jilles Appeldoorn. Wie de namen van weleer terug leest op de oude affiches in de boerderij, wordt ogenblikkelijk overmand door de onbedwingba re herinnering aan onvergetelij ke belevenissen in het Zierikzee- se. Dat gevoel, indertijd goed voor een jaarlijks groeiend be zoekersaantal, moet nog één keer zijn terug te halen, bedacht Appeldoorn. De bedoeling is dat een verzameling van een kwart eeuw lokale popgeschiedenis ko mende zomer op een extra avond (de donderdag) wordt toe gevoegd aan het reguliere An- nywave-programma Appeldoorn en zijn collega's zijn voor deze Rewave op zoek naar muzikale helden van wel eer. Of ze nog steeds actief zijn, al dan niet in gewijzigde samen stelling en onder andei'e bandna men? Een oproepje op de inter netsite van Brogum heeft tot dusver geen enkele reactie ople- verd. „Maar als je nagaat dat Anywave 25 jaar geleden is be gonnen om Schouwse bands de kans te geven van zich te laten horen, kan het niet anders dan dat er in al die tijd een heel breed arsenaal is opgebouwd! Daar moeten we er toch mini maal weer vier van bij elkaar kunnen krijgen?" De bands hebben tot eind maart de tijd zich aan te melden. Dat kan via de site of door te bellen naar Brogum. De lat ligt bij de lichting 1995 en verder terug. „Dus geen gasten die hier drie jaar geleden nog hebben staan spelen. „Het moet wel de moeite waard zijn, zo'n uitstapje terug in de tijd." Mocht er onverhoopt een overwachte toeloop zijn uit deze hoek, dan bestaat er volgens Ap peldoorn nog een uitloopmoge lijkheid naar de zaterdag. Blijft de belangstelling uit, dan wordt de extra avond volledig uit de ju- bileumopzet van Anywave ge schrapt. De woensdag in de tweede week van juni is gereserveerd voor een kindervoorstelling. Grote trekker van de vrijdagavond is dit keer Gruppo Sportivo. Het programma voor de (gratis) zaterdagavond is nog in de maak. de een wandelroute, die achter het Griekse restaurant Poseidon een opvallende trap en een to ren krijgt. De toren zal moeten lijken op de Toren van Altena, een van de voormalige Vlissing- se stadspoorten. De verwachting is dat de herin richting voor Pinksteren is afge rond. De gemeente begint aan de zijde van de jachthaven met de opknapbeurt. „De onderne mers kunnen dan op tijd, voor dingen op elkaar worden afge- het zomerseizoen, hun terrassen stemd. „De binnenstad moet be- uitzetten", zegt J. Wiltenburg reikbaar blijven." Voor de voet van de gemeente Vlissingen. Daarna komt de rijweg aan de beurt. Die zal smaller worden, om de verkeerssnelheid te tem peren. In de Vlissingse binnenstad wordt op een paar plaatsen tege lijk gewerkt. Wiltenburg verze kerde dat het werk en de omlei- gangers worden de stoepen aan de gevelzijde verbreed. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11