AZVV overklast in Arnemuiden 1 PZC Korfbalcoach Peter Durinck wordt gered door zijn vrouw Aardenburg pas na rust op schot De Kezel plaatst zich voor finale Scheldesport met jongens in vrouwenteam Traininkje gaat voor trimmers iets te snel Scheldesport past di tactiek aan en wint tst Bart van Steveninck velt Axelaars in eenrichtingswedstrijd: 4-1 1 uitslagen Duitemeijer wint Snelders-trofee Cadzand is machteloos tegen VCK maandag 24 januari 2005 door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbal club Scheldesport uit Terneu- zen heeft zichzelf zaterdag te kijk gezet. In de vrouwenwed strijd tegen Voorwaarts uit Axel liet Scheldesport twee jongens meespelen. De Terneuzense club kon in de wedstrijd tegen de streekrivaal slechts over drie speelsters be schikken. Daardoor moest de ontmoeting volgens de regels worden afgelast. Scheldesport hield er een andere mening op na en stuurde de adspirantspe- lers Sebastian de Groot en Timo Faas de zaal in om mee te spelen met het vrouwenteam. De wed strijd, in de Zeeuwse klasse, ver loor daardoor zijn rechtsgeldig heid. Voorwaarts won de wed strijd met 60-47. Scheldesport-aanvoerster Ellie Rijks zag zich met het team voor een moeilijke keuze gesteld. „We hebben dit uit nood ge daan, maar het geeft tegelijk ook de crisis aan bij ons." Het vrouwenteam van Schelde sport heeft sinds 1 januari geen trainer meer. Peter Heijnen is tussentijds gestopt De Terneu zense ploeg miste zaterdag Chantal Schraa en Marianne de Groot door blessures, Danielle Knol was op vakantie en Marjo lein Bruurs was ook niet van de partij. Daardoor bleven er slechts vijf speelsters over, wat net voldoende was om de wed strijd te spelen. Ellie Rijks: „We kregen op de dag van de wedstrijd nog een af zegging en een andere speelster liet helemaal niets van zich ho ren. Voorwaarts wilde deson danks toch spelen. En wij wil den eigenlijk ook wel." Evelien de Vries van Voor waarts: „Het is natuurlijk bela chelijk dat ze met jongens heb ben gespeeld, maar wij wisten pas van de malaise bij Schelde sport toen we in de sporthal aan kwamen. Maar om eerlijk te zijn is dit een aanfluiting voor het basketbal. We hebben gespeeld, omdat we anders voor niets wa ren gekomen." Scheldesport-voorzitter Jan Scheele zei niet op de hoogte te zijn geweest, maar kent de pro blemen bij de vrouwen. „Er is maar één oplossing: terugtrek ken uit de competitie. Maar daar is de competitieleider weer niet blij mee." Scheele vindt de beslissing om met jongens te spe len niet gelukkig, maar nog al tijd beter dan de tegenstander naar huis te sturen. doorEugènede Kok ARNEMUIDEN - Trainer Ad Roovers had het voor de wed strijd van zijn huidige club AZVV tegen zijn toekomstige club Arnemuiden nog zo nadruk kelijk gezegd. „Ik hoop dat Ar nemuiden kampioen wordt, maar dat wij twee keer van ze winnen." De eerste wens kwam zaterdag weer een stap dichter bij. Van de laatste uitspraak kwam niets terecht. Arnemui den won heel eenvoudig met 4-1. De Hulster trainer moest lijd zaam toezien hoe AZW vanaf de start werd overklast door Ar nemuiden, dat in een veel hoger tempo speelde. Roovers, die lachend de plaagstoten van meegereisde supporters over zijn aanstaande verhuizing aanhoorde, zag zijn ploeg al na drie minuten op ach-» terstand komen. Marvin Meer man veroverde op het midden veld de bal van Willem-Jan van Doorn en passte snel op Bart van Steveninck. AZW-doelman Jochem Goedhals stond als vast genageld: 1-0. Kans op kans volgde voor Arne muiden, maar de vissersploeg sprong er onzorgvuldig mee om. De Walcherse plöeg kwam nog wel op 2-0 door opnieuw Van Steveninck. Hij kopte een vrije trap van Arjen Kats binnen. In de tweede helft toonde AZW ?ich iets feller. Toch creëerden de Zeeuws-Vlamingen geen ech te mogelijkheden. Van Steve-. ninck maakte eerst nog zijn der de treffer (na een verdedigings- fout) voordat AZW iets terug deed. Gerben Steyaert tikte een comer van Jaap den Doelder binnen. Jacky de Smit (die in viel voor Van Steveninck) be paalde de eindstand met een vrije trap op 4-1. Ad Roovers. die verzekerde dat hij zeker nog niet bezig is met Arnemuiden, zei na afloop: „Ik had tegen de groep gezegd dat ik hier absoluut niet wilde ver liezen. Op de inzet heb ik ook niets te klagen, als het om tacti sche discipline gaat wel. Sommi ge spelers hadden hun taak be ter uit moeten voeren. En we hebben de goals ook erg gemak kelijk weggegeven, maar we mis ten nogal wat kwaliteit", wees de trainer op de afwezigheid ,van onder meer Joep Frusch, Ve- li Eryürük, Jochem Marcus en doelman Niels Meesen. Met de 4-1-zege pakte de Wal cherse zaterdag-tweedeklasser de tweede periodetitel. Ook nam Arnemuiden revanche voor de nederlaag eerder dit seizoen (2-0 voor AZW). Dat verlies kwam tot stand tij dens de slechtste periode die de rood-gelen kenden. Arnemuiden verloor eind september, begin oktober in vier wedstrijden drie keer. Het waren de enige nederlagen tot nu toe. Arnemuiden-AZW 4-1 (2-0). 3. Bart van Steveninck 1-0, 27. Bart van Steveninck 2-0, 57. Bart van Steveninck 3-0, 58. Gerben Steyae rt 3-1, 82. Jacky de Smit 4-1. door Wim de Vos WESTDORPE - Vooraf leek hel een interessante wedstrijd te worden. Na lange tijd vertoonde Kurt Vanhaverbeke zich weer eens aan de start van een trim- loop. In de Eugene Vink Memorial in Westdorpe moest de atleet uit Zelzate het opnemen tegen de sterke Kristof Rul, die vorige week nog winnaar werd van de Steense Rattenloop. En natuur lijk mocht ook van Sepp Ver meulen worden verwacht dat hij een gooi naar de overwinning zou doen. Maar spanning was er nauwelijks. Daarvoor was Van haverbeke in Westdorpe te sterk. Hij liep naar een indruk wekkende zege. ..Het was met meer dan een trai ninkje voor komende wedstrij den". zei hij na afloop. Over een paar weken staat het West vlaams crosskampioenschap op het programma. „Daarop ben ik me aan het voorbereiden. De loop van vandaag past daar uit- door Peter Snelders TERNEUZEN - Het vrouwenelf tal van Terneuzense Boys leed in de derde klasse van het zater dagvoetbal een onnodige neder laag tegen Meeuwen (3-0). Zaamslag speelde een klasse la ger een behoorlijke wedstrijd te gen het sterke Wolfaartsdijk, dat niet een 2-0-winst goed weg kwam. Dankzij een sterke tweede helft liep Aardenburg tegen Tholense Boys van 0-0 uit naar een riante 4-O-zege. De zondagwedstrijden werden afgelast. Clinge was al onder weg naar BSC toen de melding binnenkwam. Terneuzense Boys-De Meeuwen 0-3. In de eerste helft en ook in het eerste kwartier van de twee de helft waren de team aan el kaar gewaagd. Daarna wgs Meeuwen gevaarlijker. De Wal cherse ploeg had wel een omstre den strafschop nodig om op 0-1 Scheidsrechter: A. Sardjoe (Vlissin- gen). Geel: Remy Amout (AZVV). Aantal toeschouwers: 210. AZW: Jochem Goedhals: Ferry van de VreekeRomano van Over- meire (70. Corné Langendoen), Gerben Steyaert, Jurgen de Reu; Erwin van de Broeke (68. Gert-Jan Kolijn), Willem-Jan van Doom (46. Leon Goossen), Remy Amout, Jaap den Doelder; Hasan Kesikbas Jacco Koekoek. stekend in. Ik kan zeggen dat ik tevreden ben over mijn vorm", aldus Vanhaverbeke. Een training dus. De rest van het deelnemersveld wist meteen dat het niet bij 'het brommertje' van Vanhaverbeke moest aan pikken als de Vlaming eropuit gaat om te trainen. Want kort na het vertrek bij de allereerste tempoversnelling slaagde nie mand erin om te volgen. Ook Kristof Rul niet. De loper uit Merelbeke verkeert in de aanloop naar de marathon van Rotterdam al in een goede vorm, maar moest toch ook pas sen toen Vanhaverbeke versnel de. „Hij was ineens weg, ik kon echt niet meer volgen." Vanhaverbeke liep naar plaats één, Rul naar de tweede stek. Sepp Vermeulen ondervond te veel last van een spierblessure en verliet al vrij snel de wed strijd. Ronni van Acker was met een vierde plaats de best geklas seerde Zeeuwse atleet. Trees Vermeersch was zaterdag de snelste van het minipeloton dat bij de vrouwen van start ging. Bart van Steveninck, maker van drie goals, kopt naar het doel van AZVV tussen twee verdedigers: Romano van Overmeire (links) en Ger ben Steyaert. foto Ruben Oreel te komen. Kort daarna lag de wedstrijd even stil. Terneuzense Boys-speelster Debbie Bakker had tot twee keer toe een bal ver keerd op haard hoofd gekregen en moest met een lichte hersen schudding worden afgevoerd. Zaamslag-Wolfaartsdijk 0-2. Zaamslag speelde ondanks de nederlaag volgens trainer Bart Kroes een van zijn beste wed strijden. Vier minuten voor rust werd het 0-1 door Emily van de Velde. Daarna duurde het tot in de slotminuten voordat het 0-2 werd door Tessa Colijn. Aardenburg-Tholense Boys '4-0. Voor de pauze waren de teams- aan elkaar gewaagd. In de twee de helft sloeg Aardenburg toe. In de 55e minuut opende de van een langdurige blessure terugge keerde Boukje Buzeijn de score en nog geen tien minuten later liet zij ook 2-0 aantekenen. Twee treffers van Meike Quatae- rt lussen de zeventigste en tach tigste minuut bepaalden de eind stand op 4-0. door Jan Roovers BRESKENS - Luctor was in de zaalkorfbal- derbv in de vierde klasse net iets sterker dan BKC: 14-16. Peter Durink. de coach van Luctor, werd op een hachelijk moment gered door twee treffers van zijn vrouw Mar- jolien. Zaamslag verloor in de vierde klasse C met 20-6 van de ongeslagen koploper Erasmus uit Rotterdam. BKC-Luctor 14-16. Met nog ruim tien minu ten te gaan kreeg coach Peter Durink van Luctor het Spaans benauwd. Dat gebeurde nadat hij zijn ploeg eerder de wedstrijd in handen had zien nemen. Bij een voorsprong van 12-8 dacht Durink achterover te kun nen leunen, maar daarna gaf zijn ploeg de si tuatie volkomen uit handen. Luctor dreigde bij 13-12 achter zelfs helemaal de boot in te gaan. Peter Durink zal echtgenote Marjo lein later ongetwijfeld hebben geknuffeld: met twee doelpunten op rij zette Marjolein de wedstrijd weer naai- de hand van de Ter neuzense ploeg, die door de winst een stap dichter bij het zo gewenste kampioenschap is. Maar het had bloed, zweet en tranen gekost. Voor Luctor dan vooral in de openingsfase. Want die was duidelijk voor de thuisploeg, die weliswaar zonder topscorer Wietse Roest de zaal in kwam (op wintersport met de school), maar die rol overgenomen zag door broer Michiel. Die speler legde de be zoekers met drie doelpunten meteen op de pijnbank: 4-1 na acht minuten. Het was even schrikken voor Luctor. Vooral voor Eric-Jan Dellebeke, die vooraf van zijn coach te horen kreeg dat hij tegenstander Michiel Roest kort op de huid moest zitten. De invulling van die opdracht mankeerde dus nogal. „Maar mentaal zijn we beduidend sterker geworden", zei Durink later. Omdat Luctor het achterverdedigen van de thuisploeg aan vankelijk niet kon ontregelen, duurde het wel even voordat de inhaalrace rendeerde. Maar de mannen van Luctor (Eric-Jan Del lebeke, Ferry de Waele en Davy Jonker, die met 39 graden koorts toch was opgeroepen) vonden tenslotte de gaatjes in de BKC-ver- Marielle Faas waagt voor BKC een schotpoging in de wedstrijd tegen Luctor. Vlnr Eric-Jan Dellebeke (Luctor), Michel Roest (BKC), Marjolein Durink (Luctor) en Jolanda Dees (BKC). foto Camile Schelstraete dediging. Bij 5-4 was het weer en wedstrijd, maar gezegd moet worden dat BKC in de eerste helft wel erg gehandicapt werd: Li lian van der Lijke (toch altijd goed voor een paar doelpunten) hield aan een valpartijtje een handblessure over en op slag van rust moest Pieter Kousemaker met een enkelbles sure naar de kant. Voordat het echter zover was, had Marjo lein Durink met twee doelpunten haar visis- tekaartje al afgegeven en zorgde Wilco Du rink met twee treffers dat Luctor met een 8-6-voorsprong ging rusten. Na het spervuur meteen na de pauze (van 6-8 naar 8-12 in een handvol minuten) leek Luctor de buit binnen te hebben. „Met een gat van vier doelpunten mag je de wedstrijd natuurlijk nooit meer uit handen geven", keek Durink later terug op een periode waarin zijn ploeg geen antwoord had op een offensief van de thuisploeg dat op een 13-12-voorsprong werd afgesloten. En dus moest Durink opveren van de bank. Bij 13-13 ontspon zich een zenuwenstrijd. Marjolein Durink brak de ban en gooide de 13-14 en 13-15 door de korf. BKC kwam door Michiel Roest niet verder meer dan 14-16. „Ik heb wel bewondering voor de ma nier waarop we, met zo n verzwakt team, hebben gestreden", zei coach Huib van der Lijke. „Een belangrijke overwinning natuurlijk, maar we hebben nog een moeilijk program ma. Scherp blijven is de boodschap", sloot Peter Durink af. Scores BKC: Michiel Roest 6, Maria Meijaard en Marielle Faas 2, Jolanda Dees, Carmen Sn- ouwaert, Marty de Vilder en Vincent Corijn 1. Scores Luctor: Marjolein Durink 6, Davy Jon ker 3, Eric-Jan Dellebeke, Ferry de Waele en Wilco Durink 2, Sylvia Trouwborst 1. Zaamslag In sporthal 't Zwaantje in Terneuzen moest Zaamslag het opnemen tegen koploper Eras mus. „We waren een paar maten te klein", bekende aanvoerder Frans Verpoorte na de 20-6-nederlaag. Scores Zaamslag: Frans Verpoorte en Marco van Reeuwijk 2, Debby Cerpentier en Wilco van de Ree 1. door Aector Dooms TERNEUZEN - Voorwaarts heeft in de basketbalcompetitie bij de vrouwen de wedstrijd te gen Marathon in winst omgezet (61-54). De Axelse vrouwen hadden een sterke start. Dat resulteerde in een 18-6-voorsprong. Marathon kwam nog terug, maar de winst werd door de thuisclub niet meer uit handen gegeven. Marjolein Kruijsse was uitblink ster bij Voorwaars. Ze nam 24 punten voor haar rekening. Scheldesport-Starz'81 84-65. De mannenploeg van Schelde sport speelde tot driekwart van de wedstrijd een man-to-man systeem. Dat ging moeizaam, want het verschil bleef heel lang vijf punten. Pas toen trainer Vla- dimir Dielemans overset naar de vertrouwde ajL tiek, kon de koploper®] stand nemen. Junior da Cq cao speelde een sterkei strijd. De guard stelde fraaie assists zijn med® in staat om te scoren. 1 De productie van Scheldt werd verdeeld onder Joed Aalst (18). Maurits van j (14), Bas Dieleman (14) J niël Koch (11). 1 BV Souburg 3-VooJ 41-88. De Axelaars steldea orde op zaken. Voorwaart] in de eerste tien naar een riante sprong: De Souburgen daarna onder de voetgi Coen Bauwens (28 punted Chan (17) en Tim Witte(hf den een groot aandeel s Axelse winst. Eugene Vink Memorial in Westdor pe, 14,8 kilometer. Mannen: 1. Kurt Vanhaverbeke (B) 50.24, 2. Kristof Rul (B) 51.31, 3. Rudy van Guyse (B) 53.07, 4. Ronni van Acker (Nieuw-Namen) 54.07, 5. Dirk van de Veire (B) 54.10, 8. Frank Verschorre (Breskens) 57.29, 9. Patrick van Remortel (Hulst) 57.37, 10. Frank Boerebach (Hoek) 57.50. Vrou wen: 1. Trees Vermeersch (Sas van Gent) 1.08.46, 2. Jacqueline van de Voorde (Hulst) 1.17.57. 9,2 kilometer, mannen: 1. Frederick de Backer (B) 30.28. Vrouwen: 1. Wendy van de Vel de (B) 39.10. 5,6 kilometer, mannen: 1. Peter de Vet (Westdorpe) 17.51, 4. Andre Maes (Terneuzen) 21.29. Vrou wen: 1Haike van de Velde (B) 23.08. Moeke Snelders Trofee. Bandstoten op handicapbasis in Sqs van Gent. Eindstand: 1. Rob Duitemeijer, 2. Ma rio van Dam, 3. Adrie van der Hooft, 4. Francois Everaert. Kampioenschap vijfde klasse band stoten. Jos van Damme (JBH Hulst) 10 matchpunten, algemeen gemiddelde 0,943, hoogste serie 8 caramboles, 2. Frans van Vliet (De Lovenhoek Hoek) 6-0,878-6, 3. Yoshi Vermeulen (TMW Sluis) 6-0,613-7, 4. Cor van Eek (BW Ter- neuzen) 4-0,765-9, 5. Patrick van Gaever (JBH) 2-0,823-7, 6. Jo de Potter (Den Ouden Arend Sint-Janstee.n) 2-0,709-4. Hulst. Rayoncompetitie. Klasse A: Casteels/De Meerpaal-Den Dullaert 10-3, Donckers-De Smet, Max Kor- ting-OJB 4-7, Tènce/Zaman Sport 2-'t Jagershuis 5-5, Morres/Controlec 2-Saint Ducky 2-5, Equinox-01 Stand: In den d'Waes 213-3? Ducky 14-32, OJB 13-31,OeSua 't Jagershuis 14-20, Tènce/ZanJ 2 14-20, Casteels/De Mssrp&j Den Dullaert 13-16, Max Koifcgj Donckers 11-10, Equinox Morres/Controlec 2 13-3. Klasse B: IZV/IBS 2-IZV/IBS7-1.1Z 3-Neckermann/Stuntmarkt f« Santé-ING Bank 5-4, Kroon-ADM/Lazarus 1-4, De Re Man-Morres/Controlec3 3-l,Sa ky 2-Roskam/vd Velde 4-14. Sta fé Santé 14-32, ADM/Lazarus Neckermann/Stuntmarkt 14-31,1 den Kroon 14-30, ING Bank Roskam/vd Velde 14-21, De fis Man14-19, IZV/IBS 14-16, IZ/i 13-14, Morres/Controlec 3 IZV/IBS 3 14-10, Saint Ducky 144. Sas van Gent. Recreatieve bs competitie. Vrouwen: Savd Block-Esplanada 2 1-2 (25-10, 23-25), Haers-Esplanada 2-1 25-20,10-25). Stand: Savok/J de Block 11-275, gemakers 10-18.5, Stoffels Ct 9-16, Haers 10-12, Esplanada 10- planada 2 10-4. Gemengd: Robs Jobs-Savok/Ou po 0-3 (14-25, 18-25,19-25), Garat de-Acke 3-0 (25-22, 25-11, 25 Kliekske-ABAB 0-3 (10-25,16-25, Doeland/Westdorpe-C Line 1-2 23-25,18-25). Stand: Savok/Outokumpo 11-23, ge Bode 11-26, Robs Jobs 10-13 10-17, C Line 11-15, Doeland/Westdorpe 11 -8, 't KB 11-1. door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - De kaarten voor deelname aan het Zeeuws dressuurkampioenschap zijn ge schud. Op het concours in Nieuwvliet verzekerde Evelien de Kezel zich met Sions Shadow in de Z2-klasse van deelname aan de titelstrijd. Rachel Bergs toonde zich met Tramona de beste in de klasse Z1 en verwees clubgenote Ilona de Bruijn met Madela naar de re servebank. Evelien de Kezel werd met Sions Shadow in twee jaar gele den Zeeuws outdoorkampioen in de Zl. Ze promoveerde al vrij snel naar de Z2, maar daarna werd het vooral in het indoorsei- zoen stil rond de combinatie uit Watervliet. De nu negenjarige Sion-zoon voelde zich kennelijk niet thuis in de besloten ruimte, maar de verrichtingen van Sions Sha dow zijn nu weer een aange naam schouwspel. „Voor de klasse Z2 was Shadow in het begin nog niet klaar", ver telde ze zaterdag. „Vooral de wissels waren een probleem. Nu gaat het al veel beter. Shadow is niet meer zo kijkerig en is veel SAS VAN GENT - De Sasse bil jarter Rob Duitemeijer heeft de strijd om de Moeke Snelders Trofee in zijn voordeel beslist. In café Reseda in Sas van Gent stelde hij de eindzege veilig door in de finale van dit band- stoottoernooi op handicap Ma rio van Dam te verslaan. Hugo Chalmet en Jens van Dam domineerden het toernooi in de aanloop naar de finales. Chal met stal de show door een partij van 31 caramboles in slechts ne gen beurten te voltooien. Jens van Dam viel op door de hoog ste reeks van vijftien carambo les neer te zetten. In de kruisfinales won Rob Dui temeijer van Adrie van dei- Hooft en haalde Mario van Dam het tegen Francois Everaert. De finalisten Van Dam en Duite meijer moesten beiden 26 caram boles maken. Rob Duitemeijer won het duel met 26-20. actiever. Ik ben dan ook blij dat ik me heb kunnenj sen." Het tweede ticket geeft op deelname aan het pioenschap ging Roozen uit Terneuzen Ze met Levieta 179 punten pi bij elkaar. In de klasse Zl spitstede zich toe tussen Ilono de 8 en Rachel Bergs. Het voort terclub Hulst uitkomende stond bij aanvang in het vo pig klassement op een get tweede plaats achter Mand] gaers met Grenada. De Bruijn ging met Mand Nieuwvliet zeer voorvaren start. De ruin liet zich a rend zien, liep keung sa bit, maar maakte zich plots bang van de door de d« doorbrekende zon verooiz lichtval in de piste. De voor de combinatie uit Sin! steen bleef steken op 18' ten. Rachel Berg greep md mona haar kans. De m uit Terhole kreeg 189 van de jury. Dat was goe de overwinning en het voor het kampioenschap. In de klasse M2 maakte^ ha Vink met Romiro deho? wachtingen waar. Voor a rassing in Nieuwvliet td Rebecca Behr. De in Gen! verloskundige studerende zone reed Odessa in de 1 L2 naar de overwinning a daarmee het algemeen ment als leider af. GOES - Heinkenszandh^ rige week in de vierde van het zaterdagvoetbal op» ke hoogte met koploper maar moest zaterdag troonsafstand doen. De kwam thuis tegen ColijtëP1 se Boys niet verder dan VCK versloeg Cadzand met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42