PZC Bloedfanatiek, ook nog op z'n 75e Als het koud is, voelt Luc Nilis zijn been Crosstitel verlosi Beije van traum Ockenburgh plaatst zich voor bekerfinale Omêr Minnaert handbalt elke zondag bij EMM 2 Op de vuist RUGNUMMER Paranoïde Onder een dun laagje water Kleine Cees maandag 24 januari 2005 door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De handbal lers van EMM 2 hebben een on derlinge afspraak: als Omêr Min naert één keer per seizoen scoort, mag hij nóg een jaartje meedoen. Minnaert, fanatiek als hij is, slaagt daar steeds in en speelt daarom nog trouw elke zondag zijn wedstrijden. Giste ren werd hij 75 en voor de gele genheid scoorde hij zelfs drie keer. Omêr Minnaert („Ik sta op het accent circonflexe op de e") komt in het veld over als een jon ge hond, zij het dat het tempo bij hem niet erg hoog meer ligt. Goedlachs drentelt hij van de aanval naar de verdediging, van de verdediging naar de aanval en weer van de aanval naar de verdediging. Met enige regel maat arriveert hij te laat aan de andere kant van de zaal. Dan is er al gescoord en kan hij weer rechtsomkeert maken. „Och, ik ben zo snel niet meer", lachte de jarige. „Maar ik vind het nog al tijd een heel leuk spelletje. En ik wil altijd winnen." Dat heeft hij overigens altijd al gehad, welke sport hij ook beoe fende. Eerst voetbalde hij. Met het politie-elftal van de regio Zuid-West reisde hij heel Neder land af. „En denk nou niet dat er, omdat het om politie-elftal- len ging, minder overtredingen werden gemaakt. Joh, dat was soms vechten in het veld." Be gin jaren zeventig, toen ze bij het regioteam gingen verjongen, vond Minnaert onderdak bij het zaalvoetbalteam van de Rijkpoli- tie Middelburg. „Heb ik ook nog een aantal jaren fanatiek ge daan." Meidensport Pas op zijn 49e stortte hij zich op het handbal. Zijn zoons Ren- ny en Elian - nu 51 en 45 jaar - speelden bij EMM in Middel burg en namen hun vader op sleeptouw. „Weet je, ik zal het maar eerlijk bekennen: toen vond ik handbal een meiden- sport. Maar ja, wist ik veel, ik had het nog nooit gedaan. Vrij snel kwam ik er achter dat dat niet zo was. Met handbal gaat het er echt niet zachtzinnig aan toe. Er wordt zo veel contact ge maakt op de cirkel..." Het eerste team waar Minnaert in speelde, was EMM 6. Nu komt hij uit voor EMM 2. „Ha- ha, het lijkt alsof ik gepromo veerd ben, hè. Maar we hebben nog maar twee mannen teams." En daarmee kenschetste Minnae rt het snelle verval van de Mid delburgse handbalclub. „Het is wel jammer hoor, dat veel men sen zijn afgehaakt. Mensen vin den zichzelf op een gegeven mo ment te oud om te blijven spelen of stappen over naar andere sporten. Alleen de fanatiekelin gen zijn gebleven." In het tweede team zijn juist die liefhebbers, allen heren op leef tijd, samengebracht. De gemid delde leeftijd ligt, dankzij de aanwezigheid van Omêr Minnae rt, boven de vijftig. Delta Sport 2, de tegenstander van gister middag, heeft een jeugdiger team en had gisteren over EMM 2 heen kunnen walsen. „Ze had den, als ze kwaad wilden, met 25-3 van ons kunnen winnen. Maar om de wedstrijd leuk te houden hebben ze ons ook een beetje laten handballen", aldus Elian Minnaert. Het werd daar om slechts 28-18. Omêr Minnaert, die 45 van de zestig minuten meespeelde en rugnummer 75 had, mocht drie keer scoren. De eerste twee uit een strafbal, bij de laatste draai de hij op de cirkel mooi van zijn tegenstander weg en werkte hij de bal achter de Zierikzeese doelman. Ook Renny (3) en Elian (4) deelden mee in de sco re. Het enige familielid die dat niet deed, was Prosper, de 24-ja- rige zoon van Renny. Hij speel de in het verleden bij EMM, maar maakte onlangs de over stap naar de american-football- club Middelburg Mustangs. Voor de gelegenheid gaf hij gis teren nog één keer acte de pre sence in de sporthal aan de Nas- sualaan. Trots bekeek Omêr Minnaert de verrichtingen van zijn zoons en kleinzoon. „Ik vind het echt hartstikke mooi De 75-jarige EMM-handballer Omêr Minnaert krijgt ruim baan voor een doelpoging. om nog met hen te mogen spe len. Prospêr handbalt nu dan niet meer, maar een paar jaar ge leden zaten we nog met drie ge neraties in één team. Da s toch uniek", zei het handbaldier glun derend. „En weet je, zij zijn ook zó trots op mij. Ze zouden het nog tegen de bomen vertellen." Renny en Elian geven het vol mondig toe. Renny: „Zijn kracht is dat hij nooit is gestopt met sporten. Na het voetballen is hij meteen gaan handballen. Daar- dpor heeft hij nooit fysieke pro blemen. Tot vorige was hij ook nog behoorlijk rap, dan hield niemand hem bij. Maar na een verkoudheidje is dat wat min der." Elian: „Als er in de zomer geen handbal is, vind je hem vaak genoeg op het strand. Gaat-ie volleyballen. En de spul len worden pas ingepakt als het voleybalnet wordt wegge haald." Elian Minnaert bekende giste ren dat zijn vader onmisbaar is voor EMM 2. „Als hij er niet is, breekt er bijna paniek uit. Hij is onze aanvoerder, verzorger en de man die de pot voor het bier beheert. Gelukkig is hij er altijd bij." Bovendien is zijn vader sec retaris van de club. „Rob de Vos en Omêr zijn het bestuur." foto Ruben Oreel Na het duel gaf de 75-jarige clubman een slinger aan de bel boven de bar. Ter gelegenheid van zijn verjaardag kon er wel een rondje van af, zo dacht hij. Wat maakte het hem ook uit: hij had drie keer gescoord en wist dat zijn teamgenoten hem er dus ook volgend jaar nog bij wil len hebben. Vervolgens bracht hij breeduit lachend een toost uit op zijn 75e levensjaar. door Sjaak Sinke HOEK - Arjan Beije van Del ta Sport ontpopte zich de voorbije drie jaar tot de Joop Zoetemelk van de Oranje woud-crosscompetitie. Hij werd tweemaal tweede achter Alwin Vermeule (AV'56) en vorig jaar was Theo Rabout (Wielingen) te sterk. Zijn eer ste zege in de Braakmancross maakt Beije onbereikbaar voor de concurrentie. Met drie zeges en twee tweede plaatsen heeft hij een riante voorsprong op Erik Goossen en Erik Cappon. Vooraf leek Beije nog niet erg zeker van zijn zaak. Bij het in lopen zag hij er zaterdag wit jes uit en zijn strakke gelaat straalde stress uit. Op het win derige parcours van de Braak man stak veteraan Frankv Beljaars (Dynamica) de lont in het kruitvat. Als een kami kaze nam hij de kop, maar- werd snel tot de orde geroe pen door Beije, Rabout en Cappon. Halfweg de wed strijd schudde regerend kam pioen Rabout aan de boom, maar meer dan tien meter kreeg hij niet van de attent lo pende Beije. Cappon was wat teruggevallen, maar slaagde er toch in weer bij de leiders te komen, ten koste van Erik Goossen. In de laatste ronde versnelde Beije en hij liet er geen twijfel over bestaan dat hij de sterkste is op dit mo ment. Rabout en Cappon wer den ter plaatse gelaten en de eerste zege in de Braakman en. nog belangrijker, de eer ste crosstitel is binnen voor de postbode uit Burgh-Haam- stede. „Het was een pittige strijd, omdat Theo Rabout be hoorlijk aandrong", zei de ver heugde Beije, die ook de ko mende Pallandtcross en de Kustcross wil winnen. Franky Beljaars smaakte het genoegen op de hoogste trede van het podium te staan. Meestal moet hij zijn snelle start bekopen, dit keer kwa men Jan de Wilde (AV'56) Rinie Bruggeman (AV'56) kort De huidige crossfa pio?n bij de mannen H Theo den Herder (AV'56). er een heuse eindsprint vi nodig om zijn grootste riv, Eddy Smit (Delta Sport.) ai ter zich te houden. In deD ta Cross was Smit de stofe nu deed Den Herder goedej ken voor titelprolongaj Joop Lasseur (Delta Spo heerste bij de mannenH60 Rutger Veerman (Wieling, heeft een uitstekende tact) ontwikkeld om zijn oppon, Edwin Stolk te verslaan. Va man, van oorsprong baanj leet, liet Stolk het groot, deel van de wedstrijd het tg po maken. In de laatste vi; honderd meter maakte Va man gebruik van zijn baa snelheid, wat resulteerde zijn vierde zege op rij. Kwakje De finish bij de jongens deed de gemoederen nog evi hoog oplopen. Yordy Sandi en Jesper Francke, bed, van Dynamica, stormden, 5,5 kilometer vrijwel tegelfl op de finish af. Sandeewa van zijn lijn af, wat in wiela termen een kwakje heet, waa door Francke struikelend, wel in de afzetting belandd Na enige discussie besloot! wedstrijdleider om Sandee, diskwalificeren, waardoi Francke de overwinniij kreeg toegewezen. De deelnemersaantallen t de vrouwen zijn bedroevs laag. Frederique Verluysü lingen) ploegde bij de vra wensenioren moederziel i leen door de modder, 1 werd bijgestaan door drie teranen, waarvan lenie v Kleven (Veteranen Nede land) de sterkste was. Dek« te cross bij de vrouwen meer in trek. Margot de Ni (RKHAV) stelde haar zond ste titel veilig door vijf ka op rij te winnen bij de vetera nen en Veerle Vermaire wo bij de vrouwensenioren. door Henny Haqqeman Een man als hij zou je verwachten bij PSV of Anderlecht, clubs waar hij als voetballer triomfen vierde. Maar Luc Nilis (37) is technisch direc- Leden van twee rivaliserende dart- teams, die zaterdag als toeschou wers aanwezig waren bij een toernooi in Kampen, zijn daar met elkaar op de vuist gegaan. „Teams uit Zwolle en Mariënheem kondigden op internet al aan dat ze elkaar zouden opzoeken en dat is helaas tijdens ons toernooi ge beurd", aldus bestuurslid Jan Bos. De organisatie van het toernooi had een bewakingsdienst ingehuurd. „We hadden de bewakers van tevoren op merkzaam gemaakt dat dit conflict er aan zat te komen, maar ze konden de vechtpartij niet voorkomen." De bewa kingsdienst alarmeerde de politie, waarop de rel in de catacomben van de sporthal werd gesust. Er zijn geen aanhoudingen verricht. Het toernooi werd gewonnen door de Engelsman Martin Adams, eerder deze maand nog verliezend finalist tijdens de Lake- side-triomftocht van Raymond van Barneveld. Francis Hoenselaar won bij de vrouwen. Andre Agassi speelt morgen voor de tiende keer in zijn carrière op een Grand Slam- toemooi tegen de nummer één. De vooruitzichten zijn niet al te gunstig voor de Amerikaan voor het duel met topfavoriet Roger Federer. Van de negen voorgaande duels met num mers één won Agassi er slechts twee: in 2002 tegen Lleyton He witt (US Open) en in 1995 te gen Pete Sampras Australian Open). De zeven nederlagen leed Agassi tegen Ivan Lendl, Jim Courier, Pete Sampras en Roger Federer. teur van KBHZ, een Belgische tweede klasser in zwaar weer. Koud een half jaar in functie bij K. Beringen Heusden-Zolder (KBHZ) zag Nilis zich maandag al genood zaakt Peter Balette te ontslaan, de trainer die het Klein Duimpje naar het hoogste niveau in België bracht. Dat de fusieclub vorig seizoen na een jaar kansloos weer uit het voetbalwal halla van de zuiderburen vloog, was nog te accepteren. Dat diezelfde club aan de onderkant van de middenmoot verzeild raakte van de tweede klasse en vorige week op eigen veld in Berin gen met 0-4 klop kreeg van Eupen deed de deur dicht. Ontslaan KBHZ wil namelijk het verloren ter rein direct terugwinnen. Nilis kon niets anders doen dan Balette ont slaan. „Een van mijn beste vrienden", zei Nilis. „Zijn afscheid van de selec tie was ontroerend. De spelers hebben hem een reischeque aangeboden. Kan hij er even tussenuit." Nilis was gisteren in zijn burgerklof fie amper te onderscheiden van de an dere toeschouwers in het Stade de la Menig sporter heeft een beetje schrik voor mediavertegenwoor digers. Niet zo gek, er lopen soms ook types tussen die met een uitermate vriendelijke glimlach de meest verve lende (strik)vragen kunnen stellen. Een kleine verspreking kan dan zo maar een grote rel in de club beteke nen. En dat wil je natuurlijk niet op je geweten hebben. Dat sporters op hun hoede zijn, is dan ook best begrijpelijk. Maar Christol van Campenhout ging zaterdag wel erg ver in zijn achterdocht. De doel man van de Goese voetbalvereniging SSV'65 was druk met zijn war- ming-up voor het duel met Rillandia, toen een mediaman sportpark Het Schenge op wandelde. „Hallo Chris tol, hoe is het? Alles goed?", luidde de oprecht gemeende en slechts van war me belangstelling getuigende vraag aan de keeper van de eersteklasser. Waarop aanvankelijk een pijnlijke stil te viel. „Uuuhh, hoezo?", bracht Christol van Campenhout na enkele seconden slechts met de nodig moeite uit. „Nou, gewoon. Hoe gaat het met je?" „Ja, uuuhh, wel goed hoor. Ach, jullie ook altijd met die vragen." Hoezo paranoïde? Cité de l'Oie. KBHZ speelde in en te gen Visé (1-1), een troosteloos dorp tussen Maastricht en Luik. Met de ra zendsnel aangestelde nieuwe hoofd trainer Fuat Capa al in functie. Geen entourage voor de gelauwerde Nilis, die alle grote stadions van Europa zag. Bovendien was het koud en dat zijn juist de dagen dat Nilis zijn opge kalefaterde been voelt. Dan gaan de gedachten terug naar 9 september 2000, de dag dat de voetballoopbaan van de dan 33-jarige Nilis geweldda dig ten einde komt. Zestien seizoenen lang had de sierlijke voetballer alle aanslagen op zijn ledenmaten ontwe ken, maar niet die middag in Ipswich. Na zes succesvolle jaren PSV was hij net aan een laatste avontuur begon nen in Engeland bij Aston Villa. Hij kende een prima start, scoorde en toen sloeg het noodlot toe. Nilis werd getorpedeerd door Ipswich Town- doelman Richard Wright, de Belg brak zijn kuit- en scheenbeen. In de uren daarna volgden twee operaties in Ipswich, waar de artsen vochten om een amputatie te voorkomen. Dat lukte, maar Nilis zou nooit meer voet ballen. „Een abrupt einde", zegt Nilis drieën half jaar later. „Maar dit is nog altijd beter dan wanneer zoiets je op je acht tiende overkomt. Ik heb een mooie carrière gehad, alleen de afloop was slecht. Van mijn been heb ik geen last meer, alleen als het koud is, voel ik 'm." Deze zomer kwam hij weer voor het voetlicht, toen hij technisch direc teur werd bij KBHZ. Nilis ging vol ambitie aan de slag, maar promotie is ver uit zicht. Nilis: „We spelen nog een duel in de tweede periode en in de derde periode moeten we onze slag slaan. Ook denk ik nog steeds dat we bij de eerste vijf kunnen eindigen." Nilis was amper aan het revalideren of zijn naam werd al in verband ge bracht met een functie bij PSV. Hij was er nog niet aan toe. In België heeft zich nog geen topclub gemeld. „Met KBHZ zie ik mogelijkheden om me te ontwikkelen. En leren doe ik hier genoeg, want het is hectisch de laatste weken. Treiner zal ik nooit worden. Dat is een aparte stiel die je moet liggen." BERLIJN - Antje Buschschulte, de Duitse rusgslagspecialist, kunstzinnig op de gevoelige plaat vastgelegd, vlak voor ze na haar afzet uit het water komt. De regerend Europees kampioene op de 50 meter rugslag, pakte afgelopen weekeinde in Berlijn drie zilveren medailles bij een wereldbekerwedstrijd. foto Michael Dalder/RTR Het leidt altijd weer tot misverstan den: in Terneuzen zijn twee biljar ters met de naam Cees Wissel. Ze wor den in de volksmond grote Cees en kleine Cees genoemd, maar de biljart bond kent die bijnamen natuurlijk niet. En de wereldbond van de biljar ters zeker niet. Want de twee Wissels zijn ook weer niet zo goed dat ze inter nationaal bekend zijn. Dat kan straks veranderen, nu er in fe- bruari een worldcup in Sluiskil wordt gespeeld. De twee Wissels, lid van bil jartclub Het Bierwinkeltje, hebben al lebei ingeschreven voor de kwalifica ties van de wereldbeker. Cees Wissel en Cees Wissel dus. Dat is dubbel, dacht de Belgische wed strijdleider Louis van Ingelgem. En net voordat het maximale aantal van 128 inschrijvingen was bereikt voor Sluiskil, haalde hij één Cees Wissel van de deelnemerslijst. Kleine Cees had het gezien en belde in paniek naar de bond. De verantwoordelijke van de wereld bond kon nog net op tijd ingrijpen en heeft kleine Cees ook het startbewijs gegeven waar hij recht op had. Zet de Wisselbeker dus maar klaar in Sluis kil. door Joop van den Oudenhoven GOES - Voor de derde keer in successie slaagden de drieban- ders van Delta/Ockenburgh erin zich te plaatsen voor de bekerfi nale, die dit jaar van 23 tot en met 26 maart wordt gehouden m Egmond aan Zee. Een 6-2-ze- ge op Organisatie Bureau Dijk man volstond daar zaterdag voor. Het dubbelprogramma in de eredivisie verliep naar ver wachting. De uitwedstrijd tegen Crystal Kelly ging met 6-2 verlo ren en van GSA Schiphol werd met dezelfde cijfers gewonnen. Niet de 6-2-zege op Organisatie Bureau Dijksman in de return voor de nationale bekercompeti tie was het meest opmerkelijk, maar de partij van zaterdaga vond op bord twee. Die ging tus sen Jean Paul de Bruijn uit Hulst en Richard de Bruin uit Zierikzee en stond onder leiding van Lidwien de Bruijn uit Noordwelle. De Bruijn kreeg zijn revanche. Na de nederlaag van donderdag in het heenduel moest er wat worden rechtgezet en dat gebeurde. Het verschil zat vooral in het feit dat Richard de Bruin zijn ni veau van donderdag nimmer haalde. Waar hij in de vorige ontmoeting elke kans greep, ge beurde dat nu te vaak niet, met een regelmatige 3-0-nederlaag als gevolg. Roland Forthomme verloor met 1-2 van Kees Wit- tens, die de afwezige Jan Ver kijk verving. Met 1.571 toonde de Delftenaar zich een waardige stand-in. Martin Spoormans, die de ver moeidheid van zijn reis naar Ma leisië nog in de benen had, klop te zijn landgenoot Ton Persijn. Twee keer nipt met 15-14, maai de tweede set was met overschot (15-3). Henk Habraken zette zijn plaaggeest van donderdag (Hans de Groot) na twee sets ri goureus aan de kant. Hoewel de tweede set met enig geluk werd binnengehaald. De Groot miste twee keer op rij een setbal. De derde set deed er voor de thuis- speler niet meer toe en ging naar De Groot. Finale Met dit resultaat staat de ploeg uit Goes voor de derde keer op rij in de nationale bekerfinale. Teamleider Raymond Nicodem: „Hier zijn we heel blij mee. Het is een prachtig en lucratief toer nooi. Het zou mooi zijn als we de prestatie van vorig jaar evenaren of verbeteren. Maai bij zijn is al een belevenis." Tegen Crystal Kelly onts zich zaterdag in Waalwij! spectaculair eredivisieduel begon met de oude meester! mond Ceulemans tegen U Habraken. De Belg nam met de leiding, maar Habrakensi hard terug. Na acht beurten) de de Brabander met 10-21 19 beurten met 19-33. Maan af dat moment snelde Ce mans naar de overwinning. Frans van Kuyk en Ma Spoormans maakten er een nuwslopend gevecht van thuisspeler startte funeiii kwam voor met 32-20. Sp mans kwam terug met 19 ten in zes beurten, maarm 37e beurt kwam Van Kuyk één punt van de zege. Hij mi! echter tot twee keer een mal point. Spoormans dankte! hartelijk en finishte als ee 49-50 na 39 beurten. Naderbij Roland Forthomme kwam te) Frédéric Caudron snel acht Via 39-29 in 19 beurtenleekl een korte pijn te worden, n toen viel Caudron stil. Forth me kroop naderbij, w« Caudron de partij bij 46-43 nog besloot. In de nabeurtn te Forthomme niet verder vier punten. Jean Paul deBni werd weggespeeld door 8 mond Burgman. Via 38-10fl beurten leek er zelfs een sl ting op til. Toen voorkwaJ Hulstenaar gezichtsverlies ti in 6 beurten 23 punten te ken. Burgman scoorde in d® de zes beurten twaalf keer was daarmee aan de finish. Gisteren volgde in Arostai het duel tegen degradatie^ daat GSA Schiphol. Die pi was geen enkel probleem*' Delta/Ockenburgh. 1 Alleen Henk Habraken koni winnen van Frans de *i 50-41 na 52 beurten. Mi Spoormans troefde zijn md gevaarlijke landgenoot K« Daniëls in 41 beurten af, 1- Jean Paul de Bruijn hadj moeite met Frans van Sctó Vanaf het begin had deZed de touwtjes in handen maakte het karwei prof® neel af, 31-50 na 34 beurten land Forthomme had zijn den vol aan Dick van Uum- 31-31 ging het gelijk op,J vond Forthomme het pi 50-41.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 24