IC [ole schiet Kloetinge naar zege Wie geen geel krijgt, telt niet mee GPC Vlissingen heeft de wind in de zeilen isteklasser ziet weer titelkansen na winst op Rijsoord en verlies GJS Oostkapelle speelt weer 1-1 Nuttige zege Oostkapelle-vrouwen Simpele winst voor Smerdiek Niemantsverdriet trainer Zierikzee [eeuwen zet ingrijke stap [lijfsbehoud maandag 24 januari 2005 swb 19 ^nde Vries 0) Niels Kole is de I invaller niet gewend, ith lijkt die hem op het ^reveil. De aanvaller lodinge moest zaterdag l zesde keer dit seizoen Ltweede helft opdraven rde vierde keer maakte opwachting met een tref- d doelpunt dat de su- zaterdag in de voor- minuut tegen Rijsoord i was van groot belang, snict alleen de winnende naar gaf Kloetinge ook juicht op de titel. gen jaar dat de 25-jarige jj de senioren voetbalt, [altijd een vaste waarde, horige clubs Wemeldin- fcpelle kon de kopsterke taltijd rekenen op een (its. Dit jaar is dat an- [eersteklasser Kloetinge bjdeel uit van een brede jen moet hij voor een khier de spitsen concur- [troutinier Emiel Dorst, ggaf trainer Dolf Roks peur aan Dorst, maar inch in de 70e minuut t, was het tijd voor k wat forceren van de [gaf de overgelukkige fecaar na afloop aan. Iheb ik gedaan." Kole |ce 89e minuut diep op Ut dat een lange bal op Uarhet hoofd van Wil- jlk. Hij kopte door, pre- ir de voeten van Kole, [aarzelde en met links Bend uithaalde: 1-2. nersfouten lelspelbeeld in de twee- was dat doelpunt dik- i, maar voor rust liet je zich van een slechte Dat de spelers niet kadden de bal rond te gen de vooruit verdedi- jïnstander was tot daar naar dat ze daarbij tal inersfouten maakten, ijnend. Spelers boden aan, ballen werden iig ingespeeld, op die pe ballen werd pas gelopen na dat de pass verzonden was en bij indraaiende vrije trappen liep vaak slechts één speler in. Ondanks de pressie van Rijs oord kwam Kloetinge op voor sprong. Ferry Alfons gaf in de 15e minuut een hakje op de inko mende Istvan Bakx, die door ging richting achterlijn. Vanuit een bijna onmogelijke hoek schoot hij de bal hard en laag langs keeper Aart Kranendonk: 0-1. Mannetje De gelijkmaker viel al korte tijd later. De steeds gevaarlijk opko mende rechtsback Romero Neij- horst speelde middenvelder Cas per Nieuwenhuijs aan, die zag dat Joffrey Geldof zijn manne tje liet lopen. Dat mannetje (Raymond Smit) schoot de bal langs de vallende doelman Joan vanBelzen: 1-1. Hoewel Rijsoord voor de pauze het beste van het spel had, raak ten beide ploegen twee keer het houtwerk. De thuisploeg claim de zelfs een doelpunt toen Lars van Delzen een kopbal via de lat en de rug van Van Belzen op de grond zag ploffen, maar de sterk leidende scheidsrechter Roeland liet doorspelen. Intus sen zat Kole zich op de bank te verbijten, vooral omdat zijn teamgenoten wel met lood in de benen leken te voetballen. „Vooral voor rust was er weinig beleving. Ik denk dat het dooi de spanning kwam. We moesten hier winnen om in de race voor de titel te blijven." Na rust ging het beter met Kloe tinge. Rijsoord had het beste ge geven èn kwam conditioneel in problemen. Rijsoord-trainer Ron Timmers: „We hebben door blessures slecht overwinterd. Dat kostte ons vorige week twee punten en nu drie." Naarmate het eind van de wed strijd naderde, kreeg de ploeg van Dolf Roks steeds meer ruim te. „We waren alleen niet koel bloedig genoeg", vond de oefen- meester terecht. „We waren te ongeduldig en maakten de ver keerde keuzes." Pas één minuut voor tijd lukte het wel. Voor Niels Kole was het een abc'tje. „Ik ben op mijn best als ik de ruimte tussen verdedi gers en middenvelders in sprint. Dat bleek vanmiddag maar weer." Of Kole met zijn o zo be langrijke treffer een basisplaats afgedwongen heeft, betwijfelde hij. De kans dat hi] zaterdag in de basis begint, is echter aanwe zig. Emiel Dorst bereikte als al lerlaatste speler zwaar hinkend de douches. De feestvreugde in de kleedka mer, die werd opgevoerd met keiharde housemuziek uit de ap paratuur van Erwin van der Woerdt en Jeffrey Frijters, be reikte tien minuten na afloop een hoogtepunt toen het bericht kwam dat koploper GJS verlo ren had. Kloetinge is Rijsoord voorlopig voorbij (de ploeg heeft een wed strijd minder gespeeld) en is GJS tot op één punt genaderd. Bovendien heeft Kloetinge de tweede-periodetitel voor het grijpen. Dolf Roks wil het woord kampioenschap deson danks niet in de mond te nemen. Hij is aan het begin van dit sei zoen door schade en schande wijs geworden. „We kijken van wedstrijd tot wedstrijd." Deze week gaat hij opnieuw met het bestuur om tafel om te pra ten over contractverlenging. Vo rige week ging hij niet akkoord met een loonsverlaging van vijf tig procent. „We zijn er nog niet uit. maar zijn elkaar wel gena derd", gaf voorzitter Paul Dek ker zaterdagmiddag aan. „Ik hoop dat we deze week rond ko men." Rijsoord-Kloetinge 1-2 (1-1). 15. Istvan Bakx 0-1, 23. Raymond Smit 1-1, 89. Niels Kole 1-2. Scheidsrechter I. Roeland (Sleeu- wijk). Aantal toeschouwers: 250. Kloetinge: Joan van Belzen; David den Hollander, Rien de Bruine, Er- win van der Woerdt, Joffrey Gel dof; Istvan Bakx, Jeffrey Frijters (79. Daan Esser), Emiel Dorst (70, Niels Kole), Ronald Zuijdwegt; Wilko de Valk, Ferry Alfons. Istvan Bakx viert de eerste goal van Kloetinge. foto Rob Kamminga OOSTKAPELLE - Roel Latuheru had zaterdag tegen LRC dé kans om te voorkomen dat Oostkapelle voor de zesde keer dit seizoen met 1-1 zou gelijkspelen. Vlak voor tijd kwam een corner voor zijn rechtervoet, maar zijn uit haal ketste af op de lat. „We hebben een punt gewonnen op de bovenste ploegen en twee punten verspeeld op de onderste ploegen", concludeerde trainer Karl Vergouwen. Uiteindelijk kon hij wel vrede hebben met het gelijkspel. Oostkapelle had de overhand in de eerste helft, LRC in de tweede helft. In de eerste zeventien minuten had Oostka pelle al vijf corners gekregen, werden schoten van Jan Baaijens en Micha Lekawael gekeerd en kwamen Ricardo Schipper en Harold Vermeulen een teen tekort bij een scherpe voorzet van Davy van Geersdaele. Maar na een halfuur kwam LRC via Marco van Wijnen op voorsprong uit een strafschop, die in Oostkappelse ogen geen straf schop was. Twee minuten later maakte Harold Vermeu len echter alweer gelijk. Met een verwoestende uithaal van dertig meter scoorde hij 1-1. In de tweede helft zette LRC met een extra spits meer druk naar voren. „Veel strijd, weinig voetbal en weinig kansen", vatte Vergou wen de tweede 45 minuten samen. Oostkapellé-LRC 1-1 (1-1). 29. Marco van Wijnen 0-1 (strafschop), 31. Harold Vermeulen 1-1. Scheidsrechter: R.S. Kenson (Kloetin ge). Gele kaart: Ronnie Cremer en Rick Pattenier (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 350. OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle won nen zaterdag in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal het degradatieduel met Pancratius: 3-1. De ploeg van trai ner René Hillebrand begon moeizaam, maar na de ope- ningstz-effer van Eliane Touw halverwege de eerste helft creëerde men een overwicht. Na rust zorgde Selina Schip per voor de tweede en derde goal. SINT MAARTENSDIJK - Smerdiek won in de tweede klasse van het vrouwenvoetbal simpel met 5-0 van Xer xes. Voor rust scoorden Anne Hage (voorzet Ilse Polder man) en Ilse Polderman (voorzet Anne Hage) en in de tweede helft nogmaals Ilse Polderman (2x) en Anjie Hage. De 5-0-score had gezien de kansen en het surplus aan voetbalkwaliteit veel en veel groter moeten uitvallen. ZIERIKZEE - Zierikzee heeft Gaby Niemantsverdriet aange trokken als opvolger van het huidige trainersduo Romeo van Aerde/Jack Wijnands. De inwoner van Bergen op Zoom teken de bij de Zierikzeese zondag-tweedeklasser een contract voor één jaar. Niemantsverdriet is momenteel nog trainer van Tho- lense Boys. Zierikzee had de Brabantse trainer hoog op het lijstje staan, maar sprak eerder nog wel met andere kandida ten. Zierikzee-voorzitter Toon van Tiggelhoven toonde zich bijzonder verheugd met het binnenhalen van Niemantsver driet. „Gaby is iemand die bij ons heel goed overkwam. Hij is een echte Dosko-man en van daaruit kenden wij hem ook." Niemantsverdriet kwam met het Zierikzeese bestuur een con tract voor één jaar overeen, met daarnaast een optie op een tweede jaar. Niemantsverdriet was eerder werkzaam bij Dos- ko 2, Steenbergen, Dosko, Grenswachters en Tholense Boys. Bij die laatste club volgde hij ook Romeo van Aerde op. •Arnemuiden pakte za- ioor een 4-1-zege op fc tweede-periodetitel in èklasse. De 2-1-neder- iZaamslag bij De Meeu- lite dat in de hand. Om- wlstrijd tussen de num- (De Zwerver) en drie itndeel) in 2-2 eindigde, wsprong van koploper tden opgelopen tot zes bg-De Meeuwen 1-2: De [van de tribune kon de iiniet met een overwin teren. Halverwege de telft werd het 1-0 door Hamer, maar de ver- 6jk voetballende bezoe ken vlak na rust te- pgelijke hoogte door Jan K Vries. De Meeuwen Kier en twee minuten jd leverde dat na goed ten van Eddy Mathijsse lende winst op en een for- nchting lijfsbehoud. i'Noad'67 5-1: De thuis- as veel sterker en had na 'dier met meer dan 2-0 leiden. Al na een minuut Koen Sinke de score e thuisploeg. Randy de aakte er na een kwartier 11 Martij n Reijngoudt !er een kwartier na rust -maar binnen een mi- fchet verschil drie doel- öoor een goal van Men- Wburg. Koen Sinke (74e i en Hans Tolhoek (89e 'zorgden voor de 5-1. wd-Nieuwdorp 3-2: Na ?eeerste helft was er na uneer spektakel. In de •nnuut na de rust werd door Ronald Traets en ï,Jten later leverde een a Arjan de Pagter 2-0 Pagter omzeilde een Jvoor tijd de buitenspel- '3-0, via een van rich- ^nderd afstandsschot fct Polderman kwam «Pvijf minuten later te- 3-1 In blessuretijd werd ^Rudi van de Sluis ook - Het direct volgende aaal voorkwam voor de ^verdere problemen. «dcn-AZVV 4-1: Geen 'kwam Arnemuiden in ^n Clubtopscorer Bart ^ninck maakte de eer- •Ns (twee voor en één '•waarna Gerben Steyae- naakte. Acht minuten id maakte Jacky de Smit, ten voor Van Steveninek, l'dens vierde treffer. door Wim Broekhoven en Klaas Verspoor GOES - De tweede-periodetitel kan koploper GPC Vlissingen mag in de derde klasse A na de 5-0-zege op WHS nauwelijks meer ontgaan. Alleen WHS kan nog passeren, maar dan moet het een onwaarschijnlijk gat van twintig doelpunten over bruggen. Ook in de competitie gaat alles van een leien dakje voor de Vlis- singers, want nummer twee Dui- veland kwam tegen 's-Heer Arendskerke niet verder dan 2-2. Onderin pakte Spui een puntje tegen Serooskerke, maar MZVC (3-0-verlies tegen Dau- wendaele), ZSC'62 (5-1-neder- laag tegen Veere) en Yerseke (4-1-verlies tegen SKNWK) za gen hun afstand tot de overige teams groeien. GPC Vlissingen-WHS 5-0: Met doelpunten van Erik deRuyter (5e minuut), Danny Bomer (15e), Regilio Pinas (16e) en Björn Ronde (24e) had de koplo per de klus voor de periode snel geklaard. Gezien de hoeveelheid kansen had GPC daarna de dubbele cij fers binnen bereik, maar alleen Regilio Pinas vond een kwartier voor tijd nog het net Dauwendaele-MZVC 3-0: In een erg magere eerste helft had de thuisploeg een overwicht en Jo- ram Moes maakte na 27 minu ten 1-0. De beste kans in de eer ste helft voor MZVC was voor- Rink Basie, maar hij zocht na een vlotte counter het doel op de verkeerde plaats. MZVC was na rust sterker, maar echt uitge speelde kansen creëerde het niet. Vier minuten voor tijd leverde een fraaie lob van Jorrit Schuur man de beslissende 2-0 op en in de blessuretijd werd het zelfs nog 3-0 door Robin van de Vel de. Spui-Serooskerke 2-2: Een fraai schot van Remco Hamelink le verde na tien minuten 1-0 op, maar via een doelpunt van Alex de Visser was het vijf minuten later weer gelijk. Met een treffer in de slotminuut van de eerste helft van Mark Ot- terloo ging Spui met voorsprong de rust in. De bezoekers druk ten na rust, de thuisclub in de verdediging en nadat men hal verwege mét tien man kwam te staan na een tweede gele kaart voor Jurgen Meyer, was het wachten op de gelijkmaker. Die kwam er tien minuten voor tijd uit een fel betwiste strafschap van Frank Allaart. Veere-ZSC'62 5-1: Veere beleef de een vrij eenvoudige middag. Al na 21 minuten leidde de ploeg door treffers van René-Mi- chel Gerritsen en Joachim Cor- nelisse (2x) met 3-0. Kort na rust deed ZSC-speler Gerard Verhoek iets terug, maar daarna maakte Theo van Tatenhove 4-1 en 5-1. Yerseke-SKNWK 1-4: Maarten Padmos bracht SKNWK aan de leiding en daarna zorgde Gert-Jan Tierie voor de 0-2. An- tonis Riedijk bracht Yerseke te rug tot 1-2, maar vlak voor zorg de Christian van Vossen voor de derde Nieuwerkerkse treffer. Vlak voor tijd, nadat SKNWK-speler Johan Padmos door scheidsrechter Wattel om onduidelijke redenen uit het veld was gestuurd en SKNWK wegens een blessure van Leon de Bruine al met negen man speelde, tekende Tierie ook nog voor de 1-4. Duiveland-'s-Heer Arendskerke 2-2: De thuisploeg mocht zich gelukkig prijzen met een punt. Walter de Kok opende uit een vrije trap de score, maar Lex Zwang tekende namens Duive- land uit een vrije trap voor de gelijkmaker. Na blunders in de Duivelandse verdediging kon Robin Loopik Arendskerke aan de leiding brengen. Zes seconden in blessu retijd scoorde Dennie le Comte de gelijkmaker. Daarna claimde Arendskerke nog een straf schop, maar scheidsrechter Da- lébout wuifde alle protesten na de buiteling van Frank Goedege- bure weg. Derde klasse B Tholense Boys-WC'68 0-1: In een gelijk opgaande eerste helft kwamen de bezoekers via een lucky goal van Piet de Boef drie minuten voor rust op voor sprong. De thuisclub bleek vervolgens niet in staat (zelfs niet in de slot fase tegen tien man) een ope ning te vinden in de Halsterse defensie. Alleen tien kaarten geven eerste-klassederby SSV'65-Rillandia (1-0) kleur door Bauke Boersma GOES - Het zou een aardige va riant op het populaire voetbal stadionlied 'en wie niet springt, die is voor...' zijn: en wie geen geel krijgt, telt niet mee. Die kreet ging zaterdag ze ker op voor de derby SSV'65-Rillandia (1-0), waarin scheidsrechter Van de Ketterij liefst tien keer geel trok. Eer lijk verdeeld over beide eerste klassers. Daarmee werd het duel op Het Schenge in ieder geval nog voorzien van de nodige kleur. Want van het doelloze geploe ter van de 22 voetballers kan echt niemand op het bitter kou de Goese sportpark een behaag lijk gevoel hebben gekregen. Maar scheidsrechter Van de Ketterij was - geheel in de kleinzielige denktrant van ve len in de voetballerij, waarin slechts sporadisch aan zelfkri tiek wordt gedaan - de gebeten hond. Al in de rust werd hij in de bestuurskamer van SSV'65 verketterd omdat het hem in de eerste helft behaagde zes keer geel uit de borstzak te toveren. „Slechts een enkele was te recht", klonk het uit de mond van het ensemble pseudo-ken- ners. De waarheid was echter dat Van de Ketterij perfect aanvoel de hoe een derby gefloten moet worden. Met zijn kloeke optre den smoorde de Goese arbiter mogelijke escalatie van het duel in de kiem. Want in het eerste kwartier op Het Schenge dreigde de wedstrijd wel dege lijk in een heuse veldslag te ont aarden. Beuk Dennis van der Welle zette al na zestig seconden de toon door Rillandia-speler Michiel van Trijen een beuk te verko pen. SSV-middenvelder Björn Langeveld regaeerde overspan nen en repte met overslaande stem van 'pas de eerste overtre ding'. Maar Van de Ketterij deed niet aan rekensommetjes en beoordeelde de charge op zijn waarde: geel. Vier minuten later werd Mar- tijn van Elzakker van Rillan- dia op dezelfde kleur getrak teerd toen hij Paul Bom vies te grazen nam. En tussendoor Maurice van den Hemel (rechts) kopt een voorzet weg, nadat Rillandia-spits Padden van de Water de bal gemist heeft. Marcel Kole (links) kijkt toe. foto Willem Mieras werd een vechtpartij nog maar net voorkomen nadat Björn Langeveld de boel met graagte ophitste. „Dat was even nodig", ver klaarde Langeveld, die, af gaand op zijn gedrag in de ope ningsfase, het veld na negentig minuten vreemd genoeg met een blanco strafblad verliet. „Ik wilde de ploeg op scherp zetten. De beleving bij ons was de laatste tijd zoek. maar in een goed gesprek hebben we el kaar beterschap beloofd. We moeten keihard vechten, en ik wilde in de beginfase het voor touw nemen." Langeveld kreeg weliswaar geen geel, hij telde wel degelijk mee in de derby. Sterker, een geniale oprisping van de voor malig NAC-voetballer besliste de wedstrijd al na tien minu ten. Zijn pass leek kansloos, maar de middenvelder had terdege rekening gehouden met de kwa liteit van ploeggenoot Dennis 'Speedy Gonzales' van der Wel le. De enorme snelheid van de rechtsbuiten is omgekeerd evenredig aan zijn technische vaardigheid, maar voor zijn voorzet paste slechts bewonde ring. Ronnie Hillebrand ver prutste de kans nog, maar de bal viel pardoes voor de schiet grage voeten van Christiaan Boon: 1-0. De rust op het veld was toen grotendeels al teruggekeerd. Met dank aan scheidsrechter Van de Ketterij, die in de eer ste helft ook nog Paul Bom en Michel de Groote van SSV en de Rillandia-spelers Corné Nuyens en Padden van de Wa ter volledig terecht op de bon slingerde Met de vrede, deed echter ook het totale gebrek aan amuse mentswaarde zijn intrede. SSV kreeg voor rust nog een kans via Boon, die Rillandia-doel- man Kees Lozekoot op zijn weg vond. Maar de gasten kwa men nimmer in de buurt van Lozekoots collega Christol van Campenhout. Pas twintig minu ten voor tijd kreeg Rillandia de eerste kans, maar Mehmet Dolma schoot de bal vanaf de rand van de zestien net naast „We zijn aanvallend volstrekt machteloos", stipte trainer Wim van Nij natten het groot ste probleem van zijn tegen de gradatie vechtende ploeg aan. „Daarom spelen we ook op de nul, en hopen dan maar dat we voorin een keer mazzel heb ben." Op de rug Dat scenario werd dus al na tien minuten doorkruist. En als SSV direct na rust beter met de kansen (Bom, Boon, Lange veld) was omgegaan, had Ril landia al na een kwartier defi nitief op de rug gelegen. Nu mochten de gasten tot het laat ste fluitsignaal blijven hopen, maar de gelijkmaker zat er nooit echt in. „Ons voetbal was niet best, maar dat is momenteel wat minder interessant. Als we de punten maar pakken", stelde Björn Langeveld van SSV'65, dat nog volop in de titelrace is na het verrassende verlies van koploper GJS bij Nieuw-Lek- kerland. „Er is door deze nederlaag geen man overboord", zei Van Nijnatten, wiens ploeg maar twee spelers (doelman Kees Lo zekoot en aanvoerder Peter Ke pers) herbergt die de eerste klasse moeiteloos aankunnen. „Wij moeten het hebben van de wedstrijden tegen de concur renten en daar krijgen we er nog een paar van." SSV'65-Rillandia 1-0 (1-0). 10. Chnstiaan Boon 1-0 Scheidsrech ter A.L. van de Ketterij (Goes). Gele kaart Michel de Groote, Christiaan Boon, Paul Bom, Den nis van der Welle en Jan-Willem van Dijk (allen SSV'65), Jacco Baas, Giel Dubbeld, Corné Nuyes, Marlijn van Elzakker en Padden van de Water (allen Ril landia). Aantal toeschouwers: 140 SSV'65: Christol van Campen hout, Michel de Groote, Peter de Jong (77. Jan-Willem van Dijk), Maurice van den Hemel, Arman do Probert (87. Francis Lokerse); Björn Langeveld. Marcel Kole, Ronnie Hillebrand; Dennis van der Welle, Paul Bom, Christiaan Boon (70. Stefan Paardekooper) Rillandia: Kees Lozekoot, Jacco Baas, Peter Kepers, Giel Dub beld. Corné Nuyes (37 Wesley Persijn); Mehmet Dolma, Marlijn van Elzakker (10 Marco Min- naard), Rick Heijmans, Michiel van Trijen; Arjan Koopmans, Pad den van de Water.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19