PSV hoeft niets te vrezen Robben houdt Chelsea in titelrace De winterstop heeft wel wat PZC Ajax naar winst op zijn Utrechts Kostbare zege De Graafschap Duitse arbiter verdacht van manipulaties Brabanders vinden de cadans van de kampioen tegen NAC: 4-0 Van Nistelrooij gokt op rentree Leonardo krijgt geen salaris mei Manchester City wil Musampa Borstbeeld van Happel in Kuip Standbeeld voor Féher Van der Sar wil langer bij Fulham blijven maandag 24 januari 2005 RIJSWIJK - De Graafschap ver overde in de eredivisie drie be langrijke punten door in eigen huis Roda JC met 2-0 te ver slaan. Van Leerdam en Van Beukering maakten de doelpunten, die in de laatste tien minuten van de wedstrijd vielen. Heerenveen hield in Friesland degradatiekandidaat FC Den Bosch van zich af (2-1). Club topscorer Huntelaar en Sama ras zorgden voor 2-0, waarna Cas tegenscoorde. FC Twente behaalde in Tilburg een ruime overwinning op Wil lem II: 0-3. N'Kufo scoorde twee maal, Culina één keer. Midden moter FC Groningen won met dezelfde score bij ADO Den Haag. Van der Linden, Nevland en Van Gessel scoorden. Aanvaller Rick Hoogendorp be sliste de Brabantse strijd tussen RBC Roosendaal en RKC Waal wijk (0-1) in het voordeel van de bezoekers. RBC, met acht pun ten, blijft door die nederlaag op de laatste plaats met een punt achterstand op Den Bosch. FRANKFURT - De Duitse voet balbond DFB verdenkt scheids rechter Robert Hoyzer van mani pulatie van wedstrijden. Horst Hilpert van de DFB zei za terdag dat Hoyzer wellicht fi nancieel gewin als doel had. De scheidsrechter zou het resultaat van wedstrijden hebben beïn vloed waarop hij geld had inge zet. Het is mogelijk dat het resul taat van wedstrijden, waarvan komt vast te staan dat ze zijn ge manipuleerd, wordt gecorri geerd. Dat is afhankelijk van de uitkomst van verder onderzoek door de DFB. Hoyzer (25) is afgetreden als scheidsrechter en zegde ook het lidmaatschap van zijn club Hert- ha BSC. Berlin op. In eèn ge sprek met Volker Roth, de leider van de Duitse arbiters, heeft hij de beschuldigingen ontkend. ANP/SID door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Twintig minu ten had PSV zaterdag nodig om weer de juiste cadans te vinden. De cadans van de kampioen. Eenmaal in dat ritme mocht NAC nog niet het begin van een illusie op een positief resultaat koesteren. PSV won overtui gend, met 4-0, en heeft de toon gezet voor de tweede competitie helft. Iedere trainer stelt zich de vraag hoe zijn team uit de win terslaap ontwaakt. Zekerheden bestaan niet, de waarheid ligt al tijd op het veld. Guus Hiddink had na de moeizame afsluiting van de eerste seizoenshelft re den om ietwat ongerust te zijn. Het venijn, het onverbiddelijke en de drang om tegenstanders te kleineren, het leek allemaal een beetje verdwenen te zijn uit het spel van PSV. Als de eerste wedstrijden bepa lend zijn voor de manier waarop een ploeg de tweede helft in gaat, dan kan Hiddink gerust zijn. PSV had tegen NAC twin tig minuten te maken met op startproblemen. Heel even ont brak het strakke ritme van een team in topvorm en ging de bal traag en moeizaam rond. Een topploeg grijpt kleine inci denten vaak aan om een wed strijd te laten kantelen. PSV rea geerde zich af op scheidsrechter Bossen, toen die een overtreding op Lee over het hoofd zag en weigerde Cocu een hoekschop te geven. Het bracht iets van woe de teweeg bij PSV. Dat was no dig om de flauwte van de begin fase los te laten. Hiddink gaf van de zijkant het signaal aan Park om met Be- asley van vleugel te wisselen. Het was alsof het orkest spon taan een wals inzette. Beasley zorgde vanaf de rechterkant voor snelheid en dreiging bin nendoor bij de trage back Gu- delj. En Park trok vanaf links veel meer naar binnen, waar door er ruimte ontstond voor de rushes van Lee. Subtiel Zo omsingelde PSV de vijand. NAC trok zich terug rond de ei gen penaltystip, bang dat de bijl toch eén keer zou vallen. Een subtiel passje van Van Bommel brak de wedstrijd open. Beasley gebruikte zijn rechterbeen voor de voorzet en Vennegoor of Hes- selink vierde zijn rentree met een krachtige intikker: 1-0. Hij verdubbelde de productie met een fraaie frommelgoal. Aan het werk gezet door Vogel draaide Vennegoor of Hesselink zijn kont erin, probeerde een hakballetje en scoorde zowat vanaf de achterlijn de tweede PS V-goal. PSV wist dat het de winst bin- nenhad. Het gewissel op de flan ken leverde nieuw rendement op, toen Park vanaf links door drong en een voorzet afleverde die door Penders in eigen doel werd gewerkt. Van Bommel be nutte vervolgens een vrije trap op een moment dat doelman Schollen nog aan een muur aan het bouwen was. Elk doelpunt had voor PSV een bijzondere waarde. Vennegoor of Hesselink is na zijn blessure snel weer in topvorm geraakt, de middenvelders zijn gretig en scherp en voorin is PSV weer wat flexibeler- geworden nu Be asley ook op rechts uit de voeten blijkt te kunnen. PSV voert weer het commando in de eredivisie. En belangrijker nog: Hiddink heeft vanaf deze week al zijn spelers aan boord. Dat is hem dit seizoen nog niet gebeurd. Elke wedstrijd ont brak er wel iemand door blessu re, vermoeidheid, schorsing of ziekte. Met de terugkeer van Bogelund, De Jong en Vennegoor of Hesse link verkeert Hiddink in de luxe positie dat hij voor elke linie Weer een volwaardige reserve achter de hand heeft. GPD LONDEN - Ruud van Nistelrooij hoopt volgendeE in de Champions League tegen AC Milan zijn ren) maken voor zijn club Manchester United. Dat y coach Alex Ferguson zaterdag laten weten inde]» krant Daily Mirror. Van Nistelrooij herstelt momenteel in Nederland^ blessure aan zijn achillespees. De eerste wedstrijd! AC Milan wordt op 23 februari gespeeld op Old Tri in Manchester. ANP/AFP EINDHOVEN - PSV is in een juridisch conflictgg met speler Leandro do Bomfim. De club heeft omj den zijn salaris over de maanden december en jj niet betaald. PSV verwijt de Braziliaan werkwej De zaakwaarnemer van de speler vindt dat PSV zi^ tractuele verplichtingen niet nakomt. PSV heeft de begeleiders van Leandro vorige maasij nodigd om het conflict uit de wereld te helpen Ted directeur Guus Hiddink liet weten dat zij niet op® tatie zijn ingegaan. Omdat Leandro na de winterss terugkeerde bij PSV wordt hem werkweigeringvsi en is uitbetaling van het salaris stopgezet. Leandro is al vele maanden geblesseerd. Hij speeli langs wel mee in een erewedstrijd in Madrid. Hij zegt dat de Braziliaan daarvoor geen toestemm® van PSV. GPD MANCHESTER - Manchester City wil zich voor® van het seizoen met Kiki Musampa versterken. Dei] se club onderhandelt vanavond met afgevaardigde] MT&V Sports International, het managementbureaj de aanvaller onder contract heeft. „Het ziet er goed aldus zaakwaarnemer Kees Vos. „We hebben goeds] dat het allemaal rond komt. De 27-jafige Musampa krijgt dit seizoen bij Atleticol drid weinig speeltijd. Hij stond slechts tijdens acht] in het veld en scoorde niet. Tijdens zijn eerste jaar bij Atletico Madrid speelde'] wedstrijden. ANP ROTTERDAM - Feyenoord heeft gisteren op demi stip vqn de Kuip een borstbeeld onthuld van de lep sche trainer Ernst Happel. Dat gebeurde doorzijg Ernst Happel junior, in het bijzijn van voorzitter li van den Herik en twee kleinkinderen van de Oosteeq die in 1992 overleed na een slopende ziekte. „Kein geloei, voor altijd van ons", zo luidde de tea een van de spandoeken ter ere van Happel in het sta Daarmee verwezen de fans naar een beroemde uitsp van de oud-bondscoach van Oranje en Oostenrijk geloei, voetballen"). Happel leidde Feyenoord in 1970 naar de Europa voor landskampioenen en naar de wereldtitel. „Zo'n; ner verdient een standbeeld. We zullen hem nooit vi ten", sprak Van den Herik. Happel junior, die als twee druppels water op zi lijkt, toonde zich verguld met het borstbeeld. Helt beeld van Happel komt in de ontvangsthal vanhs gebouw in de Kuip te staan. ANP LISSABON - De Portugese voetbalclub Benfica heeft een levensgroot stand beeld onthuld van zijn voormalige speler Mikos Féher. De Hongaar overleed een jaar geleden in het stadion van de club tijdens een competiewedstrijd aan een hartstilstand. Voorzitter Vieira van Benfica wijdde het bron zen beeld zaterdagavond in na de verloren wedstrijd te gen Beira-Mar (0-2). ANP/AFP LONDEN - Edwin van der Sar staat op het punt zijn contract bij Fulham te verlengen. De doelman hoopt vandaag defi nitief overeenstemming te berei ken over een nieuwe eenjarige verbintenis bij de Engelse club. Hij is dan tot de zomer van 2006 aan zijn huidige werkgever ver bonden. Van der Sar heeft vertrouwen in de toekomst van Fulham. Hij heeft daarom afgelopen maanden aanbiedingen van andere clubs naast zich neer- Bij Fulham is Van der Sar bezig aan zijn vierde seizoen. Daarvoor stond hij bij Ajax en Juventus onder contract. ANP Anderlecht maakt weer dure misstap in België van onze sportredactie LONDEN - Met Arjan Robben als schutter en aangever boekte Chelsea zaterdag de zevende competitiezege op rij. Het ster renensemble van suikeroom Abramovitsj versloeg op eigen veld Portsmouth met 3-0. Daar mee evenaarde de Londense for matie het clubrecord. Robben was hoofdverantwoorde lijk voor de ruime overwinning. De vleugelaanvaller trakteerde de 42.000 toeschouwers in de eerste helft op een galavoorstel ling. Dankzij een combinatie van kracht, inzet en vernuft pas seerde Robben diverse malen zijn tegenspeler en stond hij ge regeld aan de basis van een Lon dense aanval. In de vijftiende minuut gaf de ex-PSV'er een prima voorzet die door Drogba in het doel werd ge werkt. Amper zes minuten later was Robben zelf trefzeker: 2-0. In de 39e minuut werd hij onre glementair gestuit, waarna Drogba de vrije trap achter de Portsmouth-doelman werkte: 3-0. Dennis Bergkamp wees Arsenal de weg in de gewonnen thuis wedstrijd tegen Newcastle Uni ted (1-0). De spits maakte de eni ge treffer van de wedstrijd, Hij voorkwam dat de kloof tussen Chelsea en Arsenal groter werd dan tien punten. Jimmy Floyd Hasselbank scoor de tweemaal voor Middles brough, waardoor die ploeg een 4-1-voorsprong nam in het duel met Norwich City. Die marge bleek niet genoeg. In de laatste tien minuten trof Norwich drie maal doel: 4-4. Chelsea's naaste belager, Man chester United, boekte een zege op Aston Villa. Tottenham Hots pur leed een dure nederlaag te gen Crystal Palace. De ploeg van Martin Jol ging met 3-0 on deruit. België Vier dagen na de uitschakeling voor de beker bij Racing Genk incasseerde Anderlecht zater dag opnieuw een fikse tegenval ler. Het elftal van Hugo Broos, die zwaai- onder vuur ligt, ver loor in de strijd om de titel twee kostbare punten door een gelijk spel (2-2) bij Sint-Truiden. Club Brugge won een dag latei- met Q-l bij Gent (doelpunt Lan ge). Spanje Barcelona maakte in de jacht op de Spaanse titel geen fout. Het elftal van Frank Rijkaard won voor eigen publiek met 3-0 van Racing Santander. De Kame- roense spits Samuel Eto'o open de de score al na acht minuten. Ver in de tweede helft beslisten Ronaldinho en Deco de wed strijdpas. Van de naaste belagers gingen een dag later Valencia en Espa- nyol onderuit. Valencia, derde achter Real Madrid, verloor met 3-1 bij Villarreal. Grote man was de van Barcelona gehuurde Riquelme. De Argentijn maakte alle drie de doelpunten, twee vanaf de strafschopstip. Espanyol kreeg een pak slaag (4-1) bij het dit seizoen in de ver sukkeling geraakte Deportivo la Cortina. Real Madrid redde zich ternau wernood tegen Mallorca: 3-1. Bij rust was het 1-1. Luis Figo benutte een strafschop, maar Ca- pano herstelde het evenwicht. Het eerste halfuur werd vooral gekenmerkt doordat spelers het boekje te buiten gingen. Het le verde onder anderen Zidane en de Deense aanwinst Thomas Gravesen een gele kaart op. Tien minuten voor tijd besliste verdediger Walter Samuel het duel in Madrileens voordeel. So- lari maakte in de slotminuut nog een derde treffer. Duitsland Ebi Smolarek had bij zijn de buut voor Borusia Dortmund een belangrijk aandeel in de winst bij Wolfsburg. De van Feyenoord gehuurde aanvaller opende kort na rust de score voor het team van coach Bert van Marwijk, dat uiteindelijk met 2-1 won. Dick Advocaat nam met Borus- sia Mönchengladbach enigszins afstand van de degradatiezone. De in de winterstop fiks ver- Arjan Robben kan struikelend toch nog bij de bal om te scoren te gen Portsmouth. foto Mike Finn-Kelcey/RTR sterkte ploeg versloeg Arminia Bielefeld met 1-0. De treffer kwam op naam van de Australi sche verdediger Moore. De Belg Sonck, gekomen van Ajax, viel achttien minuten voor tijd in. Italië AC Milan staakte op bezoek bij het nietige Livorno de inhaalra ce die het na de winterstop op koploper Juventus had ingezet. De nummer twee van Italië leed een verrassende nederlaag (1-0). Juventus maakte tegen Brescia geen fout: 2-0. De club uit Tu rijn beleefde een aangenaam weekeinde, want behalve AC Mi lan leed ook Udinese een neder laag. Schotland Celtic is ook na de 23e speeldag koploper in de Schotse competi tie. De ploeg uit Glasgow was thuis te sterk voor Motherwell (2-0). Glasgow Rangers maakte gisteren geen fout. Het won met 2-1 bij Aberdeen en bleef op drie punten achterstand van de stadgenoot. Frankrijk Olympique Lyon, koploper in Spanje, leed in de Franse compe titie gisteravond een 2-1-neder laag tegen Lille, dat nu nog drie punten achter staat. Auxerre haalde drie punten op bij Caen. De opponent van Ajax in de Ue- fa Cup zegevierde met 2-0 door treffers van Bolt' en Mignot. We hebben de laatste winterstop achter de rug. Volgend seizoen wordt er op last van de KNVB ook tus sen kerst en nieuwjaar in Nederland ge voetbald. Ik heb er al veel over ge hoord, maar ik weet nog steeds niet wat de bond er nu precies mee wil berei ken. Het schijnt dat ze op die manier nog meer mensen naar het stadion wil len lokken. Kerst is daar een uitgelezen periode voor, maar ook nu zitten de meeste stadions al vol. Het rare is dat ze in Engeland juist van dit fenomeen af willen. Daar vinden ze dat de belasting voor de spelers veel te groot wordt en dat ze dus beter vrij kunnen nemen. Ik denk dat het ook goed is om in de winter even een paar weken gas terug te nemen. Als je twee weken rust krijgt, kun je even afstand nemen en op adem komen. Je moet niet vergeten dat wij in juli al aan het sei zoen beginnen. Dan is best lekker om na zes maanden er twee weekjes tussen uit te kunnen. De KNVB wil nu van iets een traditie maken wat in Nederland gewoon geen traditie is. Met het bekertoernooi is het net zo gegaan. Daar heeft de bond ook vreselijke fouten mee gemaakt. Ieder een kan zich die gestuurde loting nog wel herinneren. De topclubs stonden op die manier zo in de halve finale. La ter is dat teruggedraaid. Zo zal het ook nu wel weer gaan. De winterstop heeft wel wat. Je kunt nooit voorspellen hoe je daar als ploeg uitkomt. Kijk maar naar de resultaten van dit weekend. Als je de trainers en de spelers van de verschillende clubs de afgelopen week mocht horen had ie dereen het verschrikkelijk goed gehad. Nou, als je dan gisteren RBC en RKC aan het werk zag, leek het wel of ze twee weken op ski's hadden gestaan. Dat was verschrikkelijk slecht. Mijn af standsbediening ging vanzelf lopen, ik hoefde niet eens zelf te drukken. De start van Feyenoord was heel teleur stellend. En dat terwijl er zes nieuwe spelers waren gehaald. Bijna het gehele elftal was door elkaar gehusseld. Al leen de spitsen waren hetzelfde, maar ja als je die niet weet te bereiken... Het rare was dat Pardo en Lazovic niet speelden, terwijl Ruud Gullit daar tij dens de winterstop heel enthousiast over was. Als je het dan aan het begin van het sei zoen over het kampioenschap hebt, is dit een enorme domper. De achterstand op de nummer één en twee is erg groot. Zo groot dat het seizoen eigenlijk al ver loren is. Feyenoord zal het moeten heb ben van het Uefa Cuptoernooi en de na tionale beker. Dat zijn nog de enige ma nieren om een prijs te pakken. Gérard de Nooijer door André Hooqenboom UTRECHT - In een stadion waaraan Ajax doorgaans slech te herinneringen bewaart, werd gisteren een nieuw begin ge maakt. Na wekenlange onzeker heid over de werkelijke staat van de ploeg kreeg FC Utrecht de primeur. Fysiek sterk, ongemeen fel in de duels, agressief en gedreven maakten de Amsterdammers korte metten met een tegenstan der die aan het begin van het sei- zoen voor grote brokken had ge zorgd in de Arena: 0-2. In het duel om de Johan Cruijff-schaal, de opmaat naar deze competitie, stak Wesley Sneijder nog het middelvinger tje op naar zijn trainer. Dat was het begin van een roerige perio de, waarin Ajax en Koeman het zwaar te verduren kregen. Giste ren vierde Sneijder opnieuw een treffer tegen de club uit zijn ge boortestad, en net zo uitbundig, maar zonder dat irritante vinger tje. Ajax won verdiend en toonde op nieuw aan dat de progressie on dubbelzinnig is. Twee punten in gehaald op AZ, winnen in de Galgenwaard, van een angstgeg- ner. Dat zijn grote stappen voor uit, waar de ploeg de komende weken mee verder kan in de jacht op de koplopers. Ommekeer Het is opmerkelijk hoe Koeman steeds weer in staat blijkt nieu we en onvermoede krachten aan te spreken. Was er in de eerste helft van het seizoen de plotse ommekeer in Tilburg, waarbij het elftal op acht plaatsten werd gewijzigd en waarmee een slechte reeks werd onderbro ken; in de winterstop boetseerde de trainer verder aan een ander aspect van het voetbal: brute kracht. In het fysieke gevecht wil zijn ploeg nog wel eens tekortschie ten, zoals tegen PSV en datzelf de Utrecht aan het licht kwam. Gisteren toonde Ajax aan dat de lessen van de trainer ter harte zijn genomen. Vanaf het eerste moment van de wedstrijd speel de Ajax het spel dat doorgaans door LTtrecht wordt gespeeld. Hard, op het randje, soms zelfs erover. Rafael van der Vaart (geel al vroeg in de wedstrijd) voorop, Wesley Sneijder en JohnB ga daar kort achter. Ajaii eerst het fysieke gevecht ïj en daarna het karwei lend afmaken. Dat het da uit de hand liep bij heikel menten, was dit keer te(k aan scheidsrechter Roetoil ge, die de grens van deviji lijkheden scherp bewaakte. Zo werd gisteren gebrokea een traditie in de Galgen»! waar Ajax altijd punten speelt. De laatste over® dateerde van 31 augustus I 7-1, onder het toeziend «j een hele kleine Wesley Sna toen nog supporter van dep selijke FC. Dat diezelfdeS der de wedstrijd gistereni brak en min of meer bei vervulde de speler met groo luk. „Scoren tegen de dol de plaats waar je nog sl woont, ja, dat is een hei ciaal gevoel." Dat gebeurd in de tweede helft, nadar een uur lang had gestreca veldoverwicht had ver? maar nauwelijks kansen b kregen. Angelos Chan maakte hardhandig kencs de Nederlandse compete nieuwe spits van Ajax krej eerste tien minuten de ene! andere felle tackle (van sj ren) te verduren, maar I zich desondanks goed sta Steeds beter zelfs. De toonde in Utrecht zijn tal zicht. Een stoïcijnse voelt» die meer oog heeft voor team dan voor eigen succes stond ook aan de basis fl goal van Sneijder. Utrecht alleen even voor rust aansp mocht maken op een h was na een uur moegesOT Ajax kreeg eindelijk deni om te gaan voetballen. Hek punt was de uitkomst va- doordachte aanval. Chap zette voor, Maxwell liep dedigers van Utrecht in en Sneijder drukte koel a heerst af. Die 1-0 was ook de bests De thuisploeg had vrijval laten zien na de rust, wed' gedrukt door diep spelen®' denvelders van Ajax en tl wel capituleren. Dat vervolgens Ryan op hele fraaie» wijze 2-0 maakte, gaf de zege enig0 en sterkte Ajax in de dat er nog wat te halen va- de strijd om het kamp schap. GPD Jan Vennegoor of Hesselink viert de eerste goal van PSV tegen NAC niet Andre Ooijer (links) en Kasper Bogelund. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16