rerneuzen wacht cruciaal duel Gouden kans tafeltennissters SAR ïolop kans op laatste ickets dressuurstrijd Bandstoters kruisen degens in Heilig Land Van Poortvliet naar Dinteloord Record voor basketballer James Dubbelslag Sanchez in Australië Heister in hoofdtoernooi Kroatië Fina benadert Athene voor WK uitslagen Jack Schipper vertrokken bij Zeelandia Middelburg Uatnslag kan loskomen tegen De Meeuwen; Steen wil draad oppakken vrijdag 21 januari 2005 SINT-ANNALAND - Peter van Poortvliet wordt de nieu we trainer van Dinteloord. De opvolger van de in West-Brabant legendarische Johan Korten is nu nog werkzaam bij Noad'67 in Sint Philipsland, net als Dintel oord zaterdag-tweedeklasser. Johan Korten was veertien jaar lang het gezicht van Din teloord, maar besloot zijn heil te zoeken bij derdeklasser Kogelvangers. Dinteloord speelde in het verleden langere tijd in de eerste klasse en moet nu langzamerhand af scheid nemen van die gouden generatie. Het verjongings7 proces vorm geven, is dan ook de belangrijkste opdracht voor de in Sint-Annaland woonachtige Van Poortvliet. NEW YORK - Met 27 punten, elf rebounds en tien assists heeft LeBron James als jongste basketballer ooit een 'tri ple-double' in de Amerikaanse competitie NBA gereali seerd. De speler van de Cleveland Cavaliers bereikte deze mijl paal twintig dagen na zijn twintigste verjaardag. Het oude record stond op naam van Lamar Odom met 20 jaar en 54 dagen. James leidde de Cavaliers naar een 107-101-zege op de Portland Trail Blazers. ANP/RTR VICTOR HARBOR - De Spaanse renner Luis Leon Sanchez heeft de derde etappe van de Tour Down Under op zijn naam gebracht. Hij maakte hiermee een einde aan de overmacht van de Australiër Robbie McEwen, die de eerste twee ritten won. Jans Koerts was de beste Neder lander op de 26e plaats. Na een wedstrijd over 139 kilometer van Glenelg naar Vic tor Harbor versloeg tijdritspecialist Sanchez de Belg Jo han van Summeren in de sprint. Met zijn etappewinst nam de 21-jarige renner ook de leiding in het algemeen klassement. ANP/AFP ZAGREB - Danny Heister heeft het hoofdtoernooi van de Open Kroatische kampioenschappen bereikt. Hij versloeg in de laatste ronde van het kwalificatie-evenement in Za greb de Deen Christopher Pedersen. Heister gaf slechts één game af (4-1). Trinko Keen was al geplaatst voor het hoofdtoernooi. ANP SYDNEY - Athene geldt als belangrijkste kandidaat om de organisatie van de wereldkampioenschappen zwem men van Montreal over te nemen. De wereldbond Fina heeft gisteren contact opgenomen met de Griekse zwembond. „We onderzoeken nu of we het op korte termijn voor elkaar kunnen krijgen", ver klaarde woordvoerder Fotas Chitos van Griekse federa tie. De Griekse hoofdstad was al van plan zich kandidaat te stellen voor 2009. ■Melbourne en Long Beach zien af van een kandidatuur Voor de organisatie van de WK in juli. De twee steden wer den woensdag ook als vervanger genoemd, nadat de we- reldzwembond Fina het evenement terugtrok uit het in fi nanciële problemen verkerende Montreal. ANP Wijk aan Zee. Corustoernooi: Groot- meestergroep A, vijfde ronde: Soko- lov (Ned) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Mor- ozevitsj (Rus) - Anand (Ina) 0-1, Bruzon (Cub) - Short (Eng) 1-0, Topalov (Bul) - Grisjoek (Rus) 1/2-1/2, Polgar (Hon) - Adams (Eng) 1/2-1/2, Leko (Hon) - Kram- nik (Rus) 1/2-1/2Svidler (Rus) - Ponom- ariov (Oek) 1/2-1/2. Stand aan kop: 1. Adams, Leko 3,5, 3. Grisjoek, Topalov, Ponomariov, Bruzon 3. Grootmeestergroep B, vijfde ronde: Nijboer (Ned) - Stellwagen (Ned) 1/2-1/2, Ramirez (Cri) - Smeets (Ned) 0-1, Ernst (Ned) - Carlsen (Noo) 1/2-1/2, Kostenjoek (Rus) - Nikolic (Bos) Niel sen (Den) - Cheparinov (Bul) 0-1, Karja- kin (Oek) - Mamedjarov (Aze) 1/2-1/2, Stefanova (Bul) - Onisjoek (VSt) 1/2-1/2. Stand aan kop: 1. Mamedjarov 4, 2. Stellwagen, Cheparinov 3,5. Grootmeestergroep C, vijfde ronde: Jonkman (Ned) - Pliester (Ned) 1-0, Zjoekova (Oek) - Wempe (Ned) 1-0, Ge- orgiev (Mac) - Spoelman (Ned) 1-0, Lan- chava (Ned) - Mamedjarova (Aze) 0-1, L'Ami (Ned) - Muhren (Ned) 0-1, Negi (Ina) - Bosboom (Ned) 1/2-1/2, Alek- sejev (Rus) - Korotilev (Rus) 1/2-1/2. Stand aan kop: 1. Aleksejev, Georgiev 4, 3. Korotilev, Zjoekova 3,5. I^cl^1 Day ^361015-16-18-20-22-25- 30-34-38-39-41-47-50-55-56-62-67-68-69 -80 (onder voorbehoud). Melbourne. Australian Open. Vrou wen, tweede ronde: Schnyder (Zwi/12) - Krajicek (Ned) 3-6 6-3 6-4, Da venport (VSt/1) - Pastikova (Tsj) 2-6 6-2 6-2, Miskina (Rus/3) - Obziler (Isr) 6-4 6-2, Dementieva (Rus/6) - Tsjakvetadze (Rus) 6-2 6-1, Venus Williams (VSt/8) - Peng Shuai (Chn) 6-3 6-1, Molik (Aus/10) - Nakamura (Jap) 6-2 6-4, Sprem (Kro/13) - Garbin (Ita) 7-6 7-6, Schiavone (lta/14) - Perebiynis (Oek) 2-6 6-3 6-0, Likhovtsjeva (Rus/18) - Dominï- kovic (Aus) 6-3 2-6 6-3, Dechy (Fra/19) - Washington (VSt) 6-7 (2) 7-6 (5) 6-2, Panova (Rus) - Jankovic (SMo/23) 3-6 6-4 6-2, Raymond (VSt/25) - Koukalova (Tsj) 6-0 6-1, Hantuchova (Slw/26) - Schett (Oos)6-4 6-0, Smashnova (lsr/27) - Tanasugarn (Tha) 6-2 6-2, Spears (VSt) - Golovin (Fra) 7-5 6-1, Vaidisova (Tsj) - Kostanic (Kro) 6-0 7-5. Mannen, tweede ronde: Roddick (VSt/2) - Rusedski (GBr) 6-0 3-6 6-2 6-3, Hewitt (Aus/3) - Blake (VSt) 4-6 7-6 (10) 6-0 6-3, Coria (Arg/6) - Mello (Bra) 6-4 6-7 (3) 6-3 7-6 (3), Henman (GBr/7) - Ha- nescu (Roe) 7-5 6-1 6-4, Nalbandian (Arg/9) - Ventura (Spa) 6-0 6-3 2-6 6-2, Canas (Arg/12) - Verdasco (Spa) 3-6 7-5 6-3 6-0, Lisnard (Fra) - Grosjean (Fra/14) 1/6 4-6 6-3 6-4 6-3, Nadal (Spa) - Joesjni (Rus/15) 6-1 4-6 4-6 7-5 6-3, Reynolds (VSt) - Pavel (Roe/17) 7-6 6-2 6-2, Gonza lez (Chl/23) - Andrejev (Rus) 7-5 6-2 6-3, Chela (Arg/25) - Carraz (Fra) 7-6 6-2 7-6, Davidenko (Rus/26) - Christophe Ro- chus (Bel) 6-4 6-4 6-2, Ferrero (Spa/31- Zabaleta (Arg) 6-1 6-2 6-0, Melzer (Oos/32) - Healey (Aus) 6-3 6-2 7-6 (3), Kohlschreiber (Dui) - Massu (Chl) 6-0 2-0 opgave Massu, Stepanek (Tsj) - Her- nych (Tsj) 7-6 6-1 1-6 6-7 6-0. Dubbelspel, eerste ronde: Labadze/ Wassen (Geo) - Cermak/Friedl (Tsj/11) 7-6 6-3. door Barry van der Hooft GOES - Jack Schipper is met on- middelijke ingang vertrokken bij Zeelandia Middelburg. De oe- fenmeester uit Vlissingen, die in september de eveneens opgestap te Wil Wijnands opvolgde, was nog steeds niet in het bezit van een contract en had bij bet be stuur aangegeven voor 15 janua ri een overeenkomst op papier te willen hebben. Toen het con tract echter uitbleef, besloot Schipper per direct te stoppen bij de zondag-derdeklasser. „Tijdens het gesprek dat ik in september met het bestuur van de club had, zijn afspraken ge maakt en dan is het normaal dat die op papier worden gezet", legt Schipper uit. „Het contract wordt dan door beide partijen ondertekend, zodat je allebei weet waar je aan toe bent. Half november had ik nog steeds niets gezien en de penningmees ter vertelde me toen dat hij nog geen tijd had gehad. Er ging ver volgens weer een maand over heen en voor de wedstrijd tegen Hoek (op 8 januari) heb ik er weer naar gevraagd. Ik heb de voorzitter toen ook verteld dat ik het contract voor 15 januari wilde hebben en dat ik er an ders mee zou stoppen." Afgelo pen zondag, rondom het duel met HW'24, bleek dat er nog steeds niets geregeld was en in de afgelopen dagen ontving Schipper ook geen contract. Jack Schipper: „Ik vind dat der gelijke afspraken binnen één, twee maanden op papier moeten staan. Anders zou ik aan het eind van de rit wel eens het slachtoffer kunnen zijn. Ik zorg toch ook dat ik volgens af spraak op de trainingen en bij de wedstrijden ben? Het duurde me allemaal te lang en ik heb ook mijn principes. Daarom ben ik er nu mee gestopt." Hoewel Schipper zijn ongenoe gen verschillende keren uitte, kwam het vertrek volgens voor zitter Wim Vermeule toch nog als een verrassing. „Ik kan me, niet voorstellen dat het uitblij ven van een contract de enige re den is dat Jack is gestopt", rea geert Vermeule. „We hebben af gelopen week nog lang met el kaar gesproken en zijn besluit verbaast me nog steeds. Ik heb nog nooit een trainer meege maakt die zo om een A4-tje ver legen zit. Na het vertrek van Wil Wijnands moeten we nu weer een oplossing zoeken. Dat zul len we na overleg met de senio rencommissie in alle rust doen." Mflucien Roelandt IUWVLEET - In manege Hip- ))D'or strijden morgen tijdens likssuurwedstrijd van de Ha afliters, de Zeeuws-Vlaamse Ars om de resterende tickets it deelname aan het Zeeuws bpioenschap. tawijl in de rest van Zeeland deelnemers bekend zijn, is de Bijdin de kring Zeeuws-Vlaan- ren nog niet beslist. Alleen Bogaers (Zl) 'en Emmy [uithoorn (Ml) zijn zeker van 2 aan de titelstrijd, over rallen dagen in het Hippisch lortcentrum Heikant. sse Z2 heeft Evelien de sd van.de organiserende club «tSion's Shadow de beste pa- iften, Een tweede plaats is »r de amazone uit Watervliet Bianca Kors met toyen en Ilse Roosen met Levi- delen voorlopig de tweede aats. Slagen zij er in Evelien achter zich te houden, ^eindigt het trio gelijk en be id het percentage over de proe- ai waarin de hoogste score is «reikt over deelname, iein^de klassse Zl het reste nde startbewijs pakt, is nog jd zeker. Ilona de Bruijn met en Rachel Bergs met ranona hebben de beste papie ren. Maar Jaonine Gobein met Mirakel zou de lachende derde kunnen zijn. De Breskense ama zone heeft thuisvoordeel omdat ze vaak traint op Hippo D'or. In de klasse M2 gaat Margreta Vink met Romiro aan de leiding. De amazone uit Nieuwvliet voelt echter de hete adem van Emmy Bouthoorn en haar broer Mark. Het duo uit Zaamslag deelt met slechts één punt ach terstand de tweede plaats. Ook Esmeralda Babametovic met Isa- ros heeft met een achterstand van twee punten nog kans. Wie naast Emmy Bouthoorn met Parlando de kleuren van Zeeuws-Vlaanderen in de klasse Ml verdedigt, staat ook nog niet vast. Romy Boeye met Narco en Annabelle Pardon met Roma zijn de grootste kanshebbers. Het zag er voor Sibylle Burm zo somber uit. Haar paard Sharon raakte zwaar geblesseerd en het leek er op dat de amazone uit Hulst het indoorseizoen vanaf de zijlijn moest volgen. Het lot beslist echter anders. De revali datie van Sharon verliep uitzon derlijk snel en de combinatie gaat in de klasse L2 aan de lei ding. Met .Ilse van de Meijden- berg, Agnetha Bertou, Rebecca Behr en Nanne Wittouck, strijdt Sibylle Burm morgen om één van de twee startbewijzen. ^Ljoopvan den Oudenhoven eerste in het libre derde klasse, won de regionale finale en pMSWAARDE - Café de plaatste zich voor het NK van '"soren is de komende twee volgende maand. De man uit minden het middelpunt van 's-Heerenhoek voelt alles voor f strijd om het persoonlijk een herhaling van zetten. Maar tonpioensehap bandstoten-vier- Dick Oele van de Vier Linden [jdasse van het district Delta zal zich niet gauw gewonnen ge ven. Ook streekspelers als Hans Verschuren en Cees de Frel van De Kastanje uit Kloosterzande zullen alles geven. Ruud van Vel- zen van 't Bierwinkeltje en inval ler Aart Vasseur van Hof van Ee- de komen ook al tot de tanden toe gewapend. Ko Rijk, clubge noot van Oele, en Boy Vader van Dampoort uit Middelburg ma ken het achttal vol. De partijen gaan over veertig ca ramboles en beginnen morgen om 13.00 uur. Zondag is vanaf dezelfde tijd het vervolg. poule zuid. Liefst 99 'Ijarters deden mee aan de Nondes. In twee poules van wordt nu uitgemaakt wie Mkampioen mogen noemen. ^finalisten in poule zuid trek baar Lamswaarde om in het '^noemde Heilig Land de de- ïfls te kruisen. Het veld wordt ^twee Bevelanders aange- to" waarvan de als eerste ge- te Carlos Pinto van BV De °ekomst aan een bijzonder sei- Mn bezig is. Onlangs werd hij WrEddy van der Hooft ijMervan Kouteren EBNEUZEN - Op de tweede seidag na de winterstop staat jjor zondag-eersteklasser Ter- uzen het uitduel met Unitas 0 liet programma. Dat wordt, «t verdediger Tim Faassen, p cruciaal duel. Als we weer filiezen, worden de problemen 1 heel erg groot." Ook ge beld worden dit weekeinde L,slag-De Meeuwen, Arne- «iden-AZW, RIA W.-Steen, CS-Breskens en HVV'24-Goes. i de hoopgevende 2-1-over- jnning op SV Triborgh op de jlsje speeldag voor de winter- pjp, moest Terneuzen zondag eigen veld tegen TEC de ne igde seizoensnederlaag incasse- De middenmoter was zo- ieel sterker dat het uiteindelijk ,5werd. „Toch", zegt verdedi- rTim Faassen, „speelden we jdrdat het 1-2 wercl best goed. jaa voetbal deden we in elk ge- lil niets voor TEC onder. Al- jp werden we weggecounterd en we voor de tweede keer op Kerstand kwamen." iel spel van de eerste helft s!t de jonge linksachter dan loog enige hoop voor het ver fee competitieverloop. „Ik heb steeds het vertrouwen dat eVdeze klasse kunnen blij- rh. Misschien klinkt het raar, nar met wat meer geluk in de (werking en minder persoonlij- e fouten achterin moeten we sjnogkunnen redden." kidag speelt Terneuzen in Go- fechem tegen Unitas, nummer lp van de ranglijst en een di ste concurrent in de strijd om jfsbehoud. Faassen: „Dat iOidl een cruciaal duel. Thuis iiioren we met 0-3, maar als gigantisch ons best doen, uien we ze wel pakken." plas verloor zondag met 3-0 b koploper OJC Rosmalen, mar was kort voor de winter- |;pzo sterk op dreef dat het de '«ye plaats verruilde voor de ifnde. Terneuzen mist zon- pike But, die het tweede en 'Site duel van zijn schorsing hl. Vermoedelijk staat Erik Steen-aanvaller Wemer Bisschop (links) springt hoger dan Luc Vermeerssen van Hontenisse. foto Wim Kooyman Zaamslag In dezelfde klasse is Zaamslag de laatste weken aan een opval lende opmars bezig. Eindigde van de eerste zeven duels er één in een zege, van de laatste zes won de ploeg van trainer Mare de Kunder er vijf. Een goede serie", vindt Tommy Tissink. „Maar we moeten met beide be nen op de grond blijven. Ik be doel, AZW zat er ook tussen en daar verloren we van." Helemaal los is Zaamslag daar om nog niet, zegt Tissink. „Als we morgen thuis van De Meeu wen winnen, kunnen we dat pas zeggen. Voorlopig is het belang rijkste dat we ook goed gaan voetballen." De Meeuwen is vol gens de rechtsachter een „stug ge, moeilijk te bespelen ploeg." De ploeg uit Zoutelande verloor drie van de laatste vier duels, maar dat kan een nadeel zijn. Tissink: „De Meeuwen zal extra scherp zijn." AZW Voor AZW lijkt een plek in de middenmoot het maximaal haal bare. De Axelse ploeg verraste door Alex Krappen de Koeijer weer onder de lat. Was Terneuzense Boys vóór dit seizoen een van de belangrijkste titelkandidaten in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal, na de 0-1-nederlaag tegen Zaam slag van zaterdag is de ploeg van trainer Henk Ottens niet meer. dan een middenmoter met weinig perspectief. „Het gaat niet goed", erkent middenvelder Ali Eryürük. „We hebben op dit moment zelfs meer verliespun- ten dan Zaamslag en AZW." Naar de oorzaken kan Eryürük slecht gissen. „Aan de spelers ligt het niet", zegt hij. „We trai nen goed en doen allemaal ons best. Misschien dat we wat te moeilijk scoren, maar verder zou ik niets kunnen bedenken." De middenvelder hoopt morgen (Zwaluwe-uit) op de ommekeer. Hoewel de degradatiekandidaat drie van de laatste vier duels won, gaat Eryürük van een zege uit. Maar vooral hoopt hij „dat we morgen laten zien dat we echt goed kunnen voetballen." in de eerste acht duels met een hoge klassering, maar zakte door drie nederlagen in vier we ken naar de zesde plaats. Vooral de 3-1-nedeiiaag op de laatste speeldag voor de jaarwisseling tegen het laaggeklasseerde Zwa- luwe was een teleurstelling. Toch verwacht Danny Aarnoud- se dat AZW morgen tegen kop loper Arnemuiden (uit) niet kansloos is. „Arnemuiden ligt ons wel", legt de middenvelder uit. „Thuis wonnen we ook." Het feit dat de Walcherse ploeg nadien zeven keer op rij won, schrikt Aamoudse niet af. „We gaan met vertrouwen de wed strijd in." AZW mist morgen enkele spelers. Veli Eryürük, Umit Yigit en Joep Frusch zijn geblesseerd en Niels Meesen en Jochem Marcus zijn geschorst. Zaterdag-derdeklasser Spui speelt morgen, thuis tegen Serooskerke, de nummer zes van de ranglijst. Uit verloor de ploeg van Rob Liplijn met 4-1. Derde klasse zondag In de derde klasse A van het zon dagvoetbal deed Breskens in het eerste competitieduel na de win terstop prima zaken. De West- Zeeuws-Vlamingen rukten door de zege op Patrijzen op naar de derde plaats en treffen zondag in Oost-Souburg RCS, dat voor de titel gaat. HW'24 uit Hulst ontvangt kop loper Goes, waarvan eerder dit seizoen met 3-0 werd verloren. De spelersgroep is er volgens Percey Verlinden van doordron gen dat HW er niet florissant voor staat. „Het is uitkijken ge blazen. We kunnen veel beter, Ik hoop dat we de stijgende lijn tegen Goes doortrekken. We moeten snel punten pakken." Werner Bisschop van Steen vindt dat in de derde klasse ie dereen van iedereenkan win nen. De aanvaller, inmiddels 38 jaar oud, ervaart dit seizoen dat zijn snelheid wat is afgenomen. „Maar dat neusje voor de goal heb ik nog altijd." De routinier wil dat zondag in Westdorpe tegen RIA W. bewij zen, hoewel zijn ploeg de neer waartse curve van voor de win terstop niet kon doorbreken. „Vorm is iets ongrijpbaars. We hopen tegen RIA de goede draad te kunnen oppakken. Dat zou toch moeten kunnen. Maar het is in deze klasse ook belangrijk dat het soms een beetje meezit." Voor Boj Theunisse staat vast dat RIA W. geen slechte ploeg heeft. „Maar we hebben geloof ik nog nooit in onze sterkste op stelling kunnen spelen." Nikki de Wolff is gestopt. Geertjan de Smet is herstellend van een ope ratie en ontbreekt nog tegen Steen. „We zullen er alles aan doen om erin te blijven", zegt de verdediger. „Maar ik weet niet wat het beste voor ons is. We spelen elke week zware wedstrij den. Ik zou weer wel eens aan voetballen willen toekomen." MIDDELBURG - Nog nooit had den de tafeltennissters van SAR/Rabobank zo'n grote kans op de titel in de eerste divisie als in de competitie die morgen van start gaat. Degradant Réd Stars mocht van de bond eredivi sie blijven spelen, dus voor het eerst treft SAR geen gedoodverf de titelkandidaat. Kimberly 't. Hooft van SAR kijkt dan ook vol optimisme vooruit. „Als we alledrie spelen zoals we kunnen, hebben we een goede kans op de titel. Maar dat zeg ik nu al een paar jaar, ha- ha." In vorige competities ging het mis omdat telkens één speelster een matig seizoen draaide. Maar nu hoopt 't Hooft dal het beter zal gaan. „Simone de Klerk wordt steeds beter en tegen het eind van de competitie haalde Naomi Schelfhout ook weer haar oude niveau." Zelf hoopt ze deze competitie een sprong te maken. „Als ik nog wat wil, moet ik fysiek ster ker en tactisch slimmer worden, meer variëren met mijn nop pen." Voornaamste concurrent is Hoonhorst, dat vorig seizoen één plaats hoger eindigde dan de Zeeuws-Vlaamsen. Het hoogst spelende Zeeuwse mannenteam is TTC Mid delburg, dat promoveerde naar de tweede divisie. De hoofdste delingen mikken op behoud, maar hebben een verraderlijke poule getroffen, weet kopman Wim Wegman. „Afhankelijk van de opstellingen waarmee de andere teams tegen ons spelen, kunnen we kampioen worden, maar ook degraderen. Het is moeilijk te bekijken. Maar over degradatie maak ik me niet echt zorgen." Geblesseerd Zelf is hij geblesseerd, maar teamgenoten Wesley Wegman, Marijn Veygen en Jan-Henk Bomhof spelen goed de laatste weken. Vooral voor Wegman-ju nior zal dat nodig zijn. Zijn va- Kimberly 't Hooft is optimistisch over de titelkansen van de SAR-vrouwen. der: „Hij lijkt een stapje vooruit gemaakt te hebben. Ik heb er al le vertrouwen in." Het tweede vrouwenteam van SAR maakt er een gewoonte van slecht te starten in de tweede di visie. De afgelopen keren was dat omdat Stefanie Fassaert, Lindsey Boerdam en Audrey en Lacey Koole in de openingsron de een titelkandidaat troffen, maar het laatste seizoen was er de miskleun tegen promovendus Docos 2, waardoor de Klooster- zandse reserves meteen in de ge varenzone belandden. Een man ovex'boord is er niet, want een schokkend sterke poule heeft SAR 2 niet getroffen. De mannen van SAR degradeer den naar de derde divisie en stui ten in hun streven het verloren terrein te herwinnen op een am bitieus Arnemuiden. Daarmee zijn de twee voornaamste titel kandidaten genoemd. Ze begin nen ook tegen elkaar, maar ei genlijk zijn de andere duels be langrijker, denkt Amemui- den-speler Stefan de Groot. „Vo rig jaar hebben we het verprutst tegen de mindere teams, we wa ren niet regelmatig genoeg. Nu hopen we dat beter te doen." De Groot hoopt zelf de goede vorm te pakken te krijgen. „Ik speelde vorig jaar 60 procent, maar speelde geen game goed. Het hoge percentage kwam ook doordat ik alleen tegen de zwak kere teams meedeed." De Groot speelt samen met Mare Hackenberg, Jan-Rien Meerman, Jan Steijn en 'super sub' Frank Boute. SAR bestaat uit Dennis Verdurmen, Pascal Neve, Wim 't Hooft en ex-Arne- muiden-speler Leon van Boven. SAR heeft dit jaar een derde vrouwenteam in competitie, SAR 3 komt uit in de vierde divi sie. De routine in dit team komt van Nathalie van Wolffelaar en Marieke Munne. Chantal Remo- rie, Anika Remorie, Anneleen van den Dries en Liselotte Fas- foto Rob Kamminga saert speelden vorig jaar nog in de jeugdcompetitie. Over de kan sen van dit team is weinig te zeg gen, wel doen voormalige lande lijk A-teams het meestal goed in de vierde divisie. In de hoofdklasse A treffen twee Zeeuwse teams elkaar, SAR 2 handhaafde zich op eigen kracht, TTC Middelburg 2 mocht blijven omdat er weinig teams terugkwamen uit de lan delijke competitie. De Zeeuws-Vlamingen zullen zich ook dit jaar wel weer hand haven, de Middelburgers zullen weer afhankelijk zijn van hun ei gen opstelling. De poule is ech ter minder sterk dan vorig jaar, dus ook voor TTCM 2 lijkt de kans op handhaving groot. Dat geldt niet voor Smash'76, dat naar de hoofdklasse promo veerde. Promotie lukte al een paar keer eerder, handhaving bleek steeds een te grote opga ve. Ook ditmaal zal dat weer een zware opgave worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49