toegang tot gebouwen kan beter fZC >ZC Kalender als promotie voor Zeeland Stichting Tragel voert nog geen actie Raadslid Freeke hekelt beleid drugstoerisme 1 3 airmerk voor gebruiksvriendelijk kantoor MEE Zeeland porproef op uttenfeest Bezoekersmanager Hulst blijft Havenpolder mogelijk heringericht Middelburger heeft spijt Jaar cel geëist tegen dealer agenda I SWENSEN vrijdag 21 januari 2005 «NEUZEN - Het Terneuzen- liilid C. Freeke (LCF) ,u óch ernstig zorgen over faime van het drugstoeris- de daaraan gekoppelde ivan het aantal illegale ver munten. Hij vraagt zich af «tmeente, politie en justitie 'loeristenstroom' het hoofd Jen bieden. van de Erasmus Universiteit Rotterdam blijkt dat de klandizie van de twee ge doogde koffieshops in Terneu- zen voor 85 procent bestaat uit buitenlanders. Volgens het rap port staat burgemeester J. Lo- nink op het standpunt dat dit percentage alleen kan worden te ruggedrongen door 'een verge lijkbaar gedoogbeleid in de buurlanden, met name België en Frankrijk'. Freeke plaatst grote vraagtekens bij die 'oplossing' zeker gezien de afwerende hou ding van de burgemeesters van de Vlaamse grensgemeenten en van het stadsbestuur van het Noord-Franse Lille. „Alleen Nederland kent een gedoog- (lees gedrocht)beleid", schrijft Freeke in een toelichting op schriftelijke vragen aan burge meester Lonink. In de marge wijst hij op het raadsprogram- ma, waarin is opgenomen dat het drugstoerisme moet worden teruggedrongen. Freeke wil ook weten wanneer de drugsoverlast nu eindelijk re gionaal wordt aangepakt en wanneer actie wordt onderno men tegen illegale verkooppun ten. Het raadslid: „Zegt u eigen lijk dat het drugstoerisme voor u 'een gegeven' is, waarbij u het hoofd in de schoot legt, nu het door u in het buitenland voorge stane drugsbeleid een bijzonder laag realiteitsgehalte heeft?" Mede in het kader van de bestrij ding van drugsoverlast vindt Freeke dat de politie zonder veel omwegen moet kunnen overgaan tot preventief fouille ren: Het raadslid vindt dat de de raad Lonink beter vooraf vrij mandaat kan geven, omdat an ders eerst tijdrovende procedu res moeten worden doorlopen. Freeke wil mondeling met Lo nink van gedachten wisselen tij dens de vergadering van de raadscommissie Bestuur en Mid delen, op 17 februari. jórRsnévan Stee KNEUZEN - Met de toegan- ijkheid van openbare gebou- als scholen, gemeentehui- sportaccommodaties, win- Itenlra en het openbaar ver- is het nog matig gesteld, il bleek gisteren bij de uitrei- Bgvan het Internationaal Toe- ikelijkheidssymbool aan het aloor van MEÈ Zeeland in rneuzen. IE ondersteunt Zeeuwen met ilysieke beperking. De orga- atie vindt dat mensen met li- imelijke-, visuele- en gehoor- eïkingen net als anderen mg moeten hebben, ïrheidsjihstanties zouden goede voorbeeld moeten ge- i,Ondanks eisen uit het iwbesluit blijkt dit nog lang .zotezijn. In Nederland heb- vijfduizend gebou- abet keurmerk. Er is dus nog jveel werk te doen", vertelt jocoördinator K. Hamelink MEE Zeeland. Hij voegt er 5 toe dat het vaak een finan- !ekwestie is waardoor gebou- rniet of onvoldoende toegan- 5jk zijn voor mensen met een srking. Internationaal Toegankelijk- Isymbool bestaat al enkele MEE Zeeland wilde uiter- iniet achterblijven. Het kan- zinTerneuzen werd begin vo- betrokken. (kantoor was al goed toegan- ók, maar we hebben nu de Se noodzakelijke maatrege- Móffen. In principe had «eteen moeten gebeuren, [LST-De diverse Zeeuws - e carnavalsstichtingen de komende weken al voorproefje op het zotten- |Dc Vossen uit Hulst gaan laag wagentje kijken, (bouwloods aan de Magda- straat in Heikant botvieren tienbouwgroepen hun crea- fit. Prins Robbie en zijn ge- nemen om 20.30 uur de ies onder de loep. De soren uit Lamswaarde ne- Morgen het voortouw bij larnavalsfeest van de plaat- te ouderenbond in het ge- ischapscentrum de Luifel. polonaises worden (14.00 uur gelopen. Op die- fe tijd gaat Prins Tinus van |öprianen uit Kloosterzan- lewagens bekijken. ttorgklachten: 100-0231231 pmaandag t/m vrijdag ge wende de openingstijden; Nags tot 12.00 uur iedactie eeuws-vlaanderen fcu Alexanderlaan 45 östbus 145 530 AC terneuzen 81:0115-645769 Fax: 0115-645742 jinail: redtern@pzc.nl toné,Hoonhorst (chef) toutBareman Raymond de Frel René van Stee Raudeloo 16 is 62 BHULST fel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 Fmail; redhulst@pzc.nl Rfeila van Doorsselaer CENTRALE redactie 'ionspark 28 jbus 31 0 AA-GOES fell (0113)315500 feX' 10113)315669 redactie@pzc.nl 'NTERNET pWpzc.fj Nail: web@pzc.nl maar wij huren het pand. Daar om zijn later aanpassingen ge daan", aldus Hamelink. De belangenorganisatie Klaver blad en de Stichting Gehandi captenbeleid brachten advies aan MEE uit. Op basis hiervan zijn de bewegwijzering in het ge bouw, de entree en het invali dentoilet verbeterd. Concreet be tekent dit onder meer een ver laagd trottoir, de deurbel op rol stoelhoogte, een verlaagde balie en lichtknoppen met braille. De komende tijd neemt MEE aanvullende maatregelen in de kantoren in Middelburg en Goes, zodat ook die het Interna tionaal Toegankelijkheidssym bool op de gevel krijgen. Hame link benadrukt dat MEE inspan ningen verricht op velerlei gebie den. „Want het draait om de be vordering van de integratie van mensen met fysieke beperking in de maatschappij. Denk dan bijvoorbeeld aan de arbeids markt, het onderwijs of de kin deropvang. Dat is waar wij ons voor inzetten." Thijmen Dingemanse, Chantal van Remoortere, Erik d'Hondt en Eva Picavet (vlnr) overhandigen het eerste exemplaar aan burgemeester Lonink. foto Wim Kooyman door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Sinds gisteren heeft Zeeuws-Vlaanderen er een nieuw pro motieproduct bij. Een verjaardagskalen der met foto's van de meest interessante bezienswaardigheden in de verschillen de dorpen en steden in de streek. „Een gat in de-markt", vinden de acht eindejaarsstudenten van de opleiding ondernemer/manager detailhandel aan het ROC Westersehelde in Terneuzen. Gezamenlijk hebben ze een eigen onder neming opgericht onder de naam Attent Verjaardagskalenders C.C. Waarbij de letters staan voor College Company, op gestart door de Stichting Jong Onderne men. Elders in het land worden wel meer mi- nibedrijfjes opgericht door studenten, maar voor het ROC Westersehelde is dit een proefproject. Tot nu toe moesten de eindejaarsstudenten alleen een onderne mingsplan opstellen. „Maar nu is het echt de bedoeling dat we zelf een pro duct ontwerpen, produceren en op de markt zetten", zegt Thijmen Dingeman se. Hij is de algemeen directeur van het bedrijfje, dat hij samen runt met Erik d'Hondt, Chantal van Remoortere, Eva Picavet, Dennis Bakker, Monique den Hamer, Erik-Jan Naudts en Jan de Put ter. De helft van de jonge ondernemers kwam gisteren in het Terneuzense stad huis de eerste verjaardagskalender aan bieden aan burgemeester Jan Lonink. De andere vier bleven op school om de lading kalenders in te pakken. Want het bedrijf moet doordraaien. De burgemeester was graag bereid de kalender aan te nemen, want de jonge bezoekers herinnerden hem aan zijn ei gen verleden als docent en begeleider van leerlingen bij het maken van onder nemingsplannen. „Een buitengewoon lovenswaardig initiatief", prees Lonink de studenten. „Jullie zijn de onderne mers van de toekomst." „Het valt nog niet mee om een goed pro duct te vinden", stellen de jonge onder nemers. „Maar zo'n verjaardagskalen der met herkenbare foto's uit eigen streek is er nog niet. Nadat het achttal bij familie en kennis sen een vijftigtal aandelen van vijftien euro aan de man had gebracht was er een beginkapitaal om te starten. Er werd een heus marktonderzoek gedaan en bekeken hoe de potentiële klanten het best bereikt kunnen worden. En na tuurlijk moest het financiële plaatje worden ingekleurd. Elke donderdag zijn de jonge onderne mers vrijgesteld van lessen om hun be drijf te kunnen runnen. De functies zijn zo verdeeld dat iedereen zijn of haar sterke punten kan uitbuiten. „Daarmee, en met veel enthousiasme, krijg je wat voor elkaar", zegt Thijmen. De inspanningen hebben nu dus geresul teerd in de verjaardagskalender. In eer ste oplage zijn er 130 stuks gedrukt. Als die allemaal worden verkocht halen de ondernemers de kosten er uit en is er nog wat over om een tweede editie te la ten drukken. De kalenders worden voornamelijk ver kocht via de eigen website (http://attent.vanroeijen.nl) en de VW en kosten zevên euro. De studenten ho pen ook op bedrijven die de kalender als relatiegeschenk willen kopen. De ka lender is ook verkrijgbaar tijdeps de open dagen van het ROC Westersehelde op 28 en 29 januari. Daar staan de jon ge ondernemers dan met een stand om hun opleiding te promoten. Op een gegeven moment hangen alle toi letten in Zeeuws-Vlaanderen wel vol met kalenders, dus zou uitbreiding naar andere streken een mogelijkheid zijn. „We weten nog niet wat we met ons be drijf gaan doen. Misschien zouden we zo'n kalender inderdaad ook voor ande re regio's kunnen maken." Maar de acht kunnen ook meteen voor de winst gaan. Er heeft zich volgens de studenten namelijk al een bedrijf ge meld dat geïnteresseerd is in het kalen derconcept en het wil kopen. (Advertentie) Seizoenen wieken door het jaar. Veranderend licht, wolkenpatronen... Ze tekenen voor de dynamiek buiten. En binnen? Daar moet je zelf iets aan doen. Verslepen, omzetten, soms een heleboel eruit gooien en nieuwe dingen binnen halen. Dat laatste gebeurt ook af en toe bij Kees den Herder. Dan ruimt hij op. Zoals nu. Daar kunnen anderen geweldig van profiteren. Ook u. Kees den Herd' Interieurstyling Walcheren '3 www.keesdenherder.nl Noordweq 1 25, Serooskerke, 0118-593030 ■door Frank van Cooten CLINGE - De centrale cliënten raad van Stichting Tragel vindt het nog voorbarig om actie te gaan voeren tegen de bezuinigin gen. „Als mocht blijken dat de directie de adviezen van deze brede cliëntenvertegenwoordi ging naast zich neerlegt, is het vroeg genoeg om een actie te ont ketenen. Voorlopig wijst echter nog niets in die richting", stelt secretaris Anneloes Ste- glich-Lentz. Tragel is de zorginstelling voor verstandelijk gehandicapten in Zeeuws-Vlaanderen. Verontrus te ouders kondigd.en begin deze week aan actie te gaan voeren te gen de aangekondigde maatrege len om een tekort van 1,4 mil joen euro weg te werken. De cliëntenraad vindt actie voe ren dus nog te vroeg. „De direc tie heeft tot nu toe de inbreng van de cliëntenraad steeds zwaar laten wegen in de besluit vorming." Bij Stichting Tragel worden on der meer veertig arbeidsplaat sen in de sectoren wonen en dag besteding geschrapt, sluit het restaurant en het informatiecen trum van De Sterre en wordt het contract met de centrale maaltijdvoorziening Zorgcuisi- ne opgezegd. De cliëntenraad steunt de beëin diging van het contract met Zorgcuisine. „Binnen de wonin gen is duidelijk voorkeur uitge sproken voor het zelf bereiden van voeding." Het plan om alle keukens in de oude paviljoens aan te passen, zodat per woning kan worden gekookt, is op suggestie van de cliëntenraad gewijzigd. De maal tijden worden in een gezamenlij ke keuken in elk paviljoen be-' HULST - De Stichting Bezoekersmanagement Hulst is in ieder geval voor dit jaar gered. De gemeente Hulst stelt een subsidie van 35.000 euro beschikbaar. Zonder dit geld was het per 1 april einde oefening voor bezoekersma nager Monique de Bruijn. Naast het geld van de gemeente wordt van de ondernemers een bijdrage van twintigdui zend euro gevraagd. Ondernemersvereniging Hulst Rey- naertstad houdt al rekening met deze bijdrage en is onder meer bezig met een wervingscapagne om meer leden te krijgen. Een deel van de contributie gaat dan naar het be zoekersmanagement. Wethouder P. Weemaes hoopt de stichting ook in 2006 en volgende jaren overeind te kun nen houden. Door het bezoekersmanagement als toeris tisch, promotioneel project te presenteren hoopt Hulst aanspraak te kunnen maken op provinciale subsidie. AARDENBURG - Het college van burgemeester en wet houders van Sluis wil meewerken aan de inrichting van de Aardenburgse Havenpolder als natuurgebied. De gron den in de Havenpolder zijn echter bestemd voor agrari sche doeleinden. Het realiseren van het natuux-gébied is dan ook in strijd met het huidige bestemmingsplan. Het college wil daarom een planologische vrijstellingsproce dure opstarten. Het verlenen van medewerking is volgens het college om twee redenen wenselijk. Ter eerste vloeit de inrichting van het natuurgebied voort uit het Natuur gebiedsplan en is het opgenomen in Natuurlijk Vitaal. Ten tweede werkt het nu inrichten van het natuurgebied in het voordeel van de bestemmingsplanprocedure voor de rondweg Aardenburg. Het nu aanleggen van de natuur betekent volgens het college dat het gebied kan dienen als uitwijkgebied voor beschermde diersoorten op het mo ment dat de werkzaamheden voor de rondweg plaatsvin den. De gemeenteraad van Sluis beslist volgende week donderdag om 19.30 over het collegevoorstel in het Sluis- se Belfort. MIDDELBURGER - Een 36-jarige Middelburger heeft grote spijt en is echt van plan nimmer meer met zoveel bier op, op de brommer te kruipen. „Ik heb die dag mijn leven en dat van anderen in gevaar gebracht", zei hij dee moedig tegen politierechter B. Duinhof. „U haalt mij de woorden uit de mond", antwoordde deze. De man had be gin april vorig jaar 24 flesjes bier op en was toen gaan rij den met zijn brommer. Bij een controle bleek dat hij veel te veel alcohol in z'n bloed had. Hij werd veroordeeld tot een boete van 190 euro. MIDDELBURG - Tegen een 25-jarige inwoner van Oos- terland is gisteren bij de rechtbank in Middelburg een jaar cel geëist voor dealen in harddrugs. Volgens officier van justitie L. Boogert heeft de verdachte vorig jaar tus sen 1 juli en 13 oktober met de handel in verdovende mid delen 1500 euro verdiend. De drugswinst zou hij boven dien moeten betalen aan de Nederlandse Staat. De man werd 14 oktober in Zierikzee na een anonieme tip aange houden. Hij had ruim vier gram cocaïne in zijn onder broek verstopt. Het is de eerste keer dat de man voor dea len in aanraking komt met justitie. Uitspraak: 2 februari. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Trefpunt, 10,00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, creatief, biljarten; 14.00 uur: Bingo; 16.00 uur: Zitgymnastiek; - 20.00 CADZAND - Strandpaviljoen De Zee meeuw, 20.00 uur: Het gevoel, the ma-avond georganiseerd door Wakkere Winters met o.a. wijnproeverij en optre den Deo Volente; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaar ten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koers bal; GRAAUVU - Gemeenschapshuis, 13,45 uur: KBO koersbal; HEIKANT - 't Heike, 13 uur; Biljarten en pieren; Zaal Maton, 19.30 uur; Country iine dance the Free Country Dancers; Café Du Commerce, 20 uur: Kaarten; Bouwloods Magdalenastraat, 20.30 uur: Wagentje kijken carnaval De Vossen; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: SWO Franse les; 9.30 uur: Biljarten, kaarten; 13.30 uur: Volksdansen, lijndansen; 19.30 uur: Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Biljarten Kanaalzone; 14.30 uur: Biljarten; Den Dullaert, 20.00 uur: Rapalje, Ierse, Schotse en Nederlandse folk; KOEWACHT - De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; PHILIPPINE - De Kaaie, 20.00 uur: To neelvoorstelling 'Geld stinkt niet'door Fsmoreit; SAS VAN GENT - 't Schippershuis, 10.00 uur: Vertrek wagentje kijken carna val de Betekoppen; St.Albert, 13.00 uur: Biljarten competitie; SPUI - De Drie Gehughten, 20.00 uur; Kaarten; ST.JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.30 uur: Biljarten competitie; 15.30 uur: Kreatie- ve Vorming; 19.00 uur: Jeugdsoos; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpen hoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19-21 uur: Disco jeugd 8 tot en met 12 jaar; Porgy Bess, 21 uur: Optreden popgroep Tri city. (Advertentie) KOZIJNEN ZONWERING WWW.AAZETI Kapelle -Tel. 0113-3 VVbKINtj ET.NL I-330Ï33 J (Advertentie) reid. De aan te schaffen appara tuur verhuist ter zijner tijd mee naar de nieuwe woningen. De cliëntenraad brengt ook een positief advies uit over het voor genomen besluit de zorg over de koffiezaal en de overblijf functie uit te laten voeren door de sec tor dagbesteding. Voor de cliën ten is dit een zinvolle dagbeste ding. Het vervallen van de slaapdien- sten op de groepswoningen bui ten het Sterre-terrein was voor de cliëntenraad onacceptabel. De directie heeft besparingen op de nachtzorg door een aantal financiële meevallers en vanwe ge bezorgdheid bij de ouders in middels voor dit jaar geschrapt. Een aantal andere voorstellen voor bezuinigingen is volgens de cliëntenraad nog onvoldoende uitgewerkt om daarop nu al een gefundeerde reactie te kunnen geven. m SCANDINAVISCH SLAAPSYSTEEM Scandinavisch slapen onderscheidt zich van alle andere slaapsystemen, niet alleen optisch maar vooral door het hoge comfort niveau en de uitstekende ergonomische kwaliteiten. Dankzij de beste natuurlijke materialen en bijna 100 jaar Kuperus vakman schap wordt uw nachtrust voor vele jaren gewaarborgd. Het Scandinavische slaapsysteem Swensen is daarom een gezonde investering voor de lange termijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47