Niemand heeft een streepje voor PZC Amercitia viert zilveren jubileum Geen man en macht weerstond de kracht Havenschapsvoorzitter Gert de Kok ontkent voorkeursbehandeling bedrijven lezers schrijven Jacht II Jacht III Jacht IV Identificatie III Identificatie IV Museum Senioren Brinkhorst Tasjesdief weekenddiensten Tasjesdief II Glas Tokkies Theo Goossens nieuwe voorzil van SWWG Bijfile Hulp vrijdag 21 januari 2005 Zeeland moet havenschap hou den. De samenwerking tussen de havens van Zeeland en Rot terdam in de Exploitatiemaat schappij Schelde Maas (ESM) is nog steeds geen succes. Negen jaar na de oprichting ontstaan de eerste barsten. Het Rotter dams havenbedrijf zit in de pro blemen na wa.t is gaan heten 'de affaire Scholten'. En samen met Zeeland Seaports kocht Rotter dam voor 19,5 miljoen euro een onbruikbare haventerminal. Mil joenen euro's kost het nog om- die in bedrijf te krijgen. De vraag werpt zich op of samen werken op deze manier zin heeft. De PZC houdt ESM in een aantal artikelen tegen het licht. Vandaag deel 6. door Rinus Antonisse en Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Havenschap Zeeland Seaports verleent geen rechtstreekse financiële steun aan bedrijven en neemt ook niet deel in particuliere ondernemin gen. „Als overheidsbedrijf moet je niet willen ondernemen. Dat moet je aan ondernemers overla ten", zegt bestuursvoorzitter en gedeputeerde Gert de Kok. Hij vindt dat de wijze van opere ren van het Havenbedrijf Rotter dam niet tot voorbeeld strekt. De Kok ontkent dan ook dat be paalde bedrijven een voorkeurs positie ('prefered customer') ge nieten. „Als je een bedrijf graag wilt hebben, of er zijn specifie ke wensen, dan moet je kijken wat je daaraan kunt doen, maar dat mag niet leiden tot deelna me in een bedrijf." Hij noemt het 'voorwaardenscheppende in vesteringen Voorbeeld Als voorbeeld geeft de ZSP-voorzitter de vestiging van Flushing Marine Terminal van Nico Vervat aan de Quarlesha- ven. Het bestuur was erg blij met de komst. Daarom is ingegaan op 'de wens om de grond te verko pen in plaats van in erfpacht uit te geven en mocht het bedrijf de aanleg van de terminal zelf rege len. Achteraf is het ongelukkig verlopen met FMT en dat be treurt De Kok, maar zoiets is all in the game. Dat bijna-monopolist Verbrug- ge Terminals met de boedel van FMT aan de haal lijkt te gaan, heeft niks te maken met een voorkeursbehandeling, noch met de dubbele positie van presi dent-commissaris Ron Barbé van Verbrugge (ook commissa ris van de Exploitatiemaat schappij Schelde Maas), be zweert De Kok. Volgens hem was er veel interes se voor overname van de FMT-voorzieningen, maar kwam uiteindelijk Verbrugge Terminals daadwerkelijk met een verzoek. Of Verbrugge de terminal ook echt tot bloei kan brengen, is geen pakkie-an van Zeeland Seaports, stelt De Kok. „Wij zijn geïnteresseerd in economi sche activiteiten en in het creëeren van werkgelegenheid. Meldt zich een bedrijf dat wil uitbreiden en aan de Quarlesha- ven wil zitten, dan zeg je toch niet: zoudt u dat wel doen? En Verbrugge is op dit moment de enige die toehapt." Hij liet zich recent over Verbrug ge lovend uit en dat versterkt het idee van een streep je-voor. De Kok beklemtoont geen leuke reisjes van het bedrijf te hebben aangenomen. Hij wil geen inhoudelijk oordeel geven over de positie van het be drijf. „Verbrugge keert geen dividend uit omdat het rendement laag is. Aandeelhouder Delta accepteert dat kennelijk. Het is een prijs vechter. Als Zeeland Seaports beoordeel je een bedrijf op acti viteiten, scheepsbewegingen en de toegevoegde waarde die dat oplevert." Op die basis wordt er ook onder handeld met bedrijven, verze kert hij. „Voor ons moet een ex ploitatie-opzet minimaal slui tend zijn. Wat zijn de inkomsten voor de haven - kade- en haven geld, erfpacht, en welke investe ringen moeten we doen. In prin cipe is voor ons elk bedrijf het zelfde. Maar waar één schip per week komt, is voor ons een ande re situatie dan waar elke dag een schip komt." Er is onderhandelingsruimte, merkt de voorzitter op. „Je kunt wel wat doen. We zijn een ge meenschappelijke regeling. Soms kunnen we zeggen: wij zijn bereid een investering te doen omdat we wat goedkoper kunnen lenen. Een bedrijf moet daar kosten over betalen. Derge lijke dingen gebeuren in alle ha vens. Het moet wel uit te leggen zijn aan de deelnemers in Zee land Seaports en andere bedrij ven in de havens. Wankel De Zeeuwse economie rust op dunne, wankele pijlers. Dat geldt ook voor de activiteiten in de havens. Weliswaar zijn er flink wat bedrijven, maar er is meestal niet echt sprake van on- Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op de in de PZC verschenen redactionele be richten, artikelen of commenta ren. De reactietijd beloopt uiter lijk 7 dagen. Plaatsing van bij dragen betekent niet dat de re dactie de meningen en stellin gen van de inzenders onder schrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. Vallende jager schiet collega in knie. Voor de getroffen jager is eerste hulp een helikopter. Zo anders voor het half aangescho ten wild. Dat moet maar verder creperen en een lange doods strijd ondergaan uit naam van de plezierjacht. Hopelijk gaat de jager eens nadenken wat hij de arme dieren aandoet? L. Dirks Violenlaan 3, Vlissingen Mijn lachen kon ik even niet be dwingen toen ik in de PZC (17-1) las dat een vallende jager zijn collega in de knie schoot. Ik dacht: dan kan die lafaard zelf eens beleven wat het is om aan geschoten te worden. Daarna werd ik weer een beetje boos om dat dit 'jachtslachtoffer' op kos ten van de gemeenschap, dus ook van die tachtig procent van de bevolking die tegen de jacht is, door een helikopter opge haald werd en vervolgens naar het ziekenhuis in Brugge werd vervoerd. Een haas of konijn daarentegen ligt dagen zo niet weken te creperen totdat het sterft. Uit hetzelfde artikel blijkt maar weer dat een jager op alles schiet wat beweegt want de secretaris van de 'wild beheereenheid' (lees jachtclub), zegt dat het geweer ontgrendeld was omdat ze direct moeten kun nen schieten als er iets wegrent of vliegt. Niks eerst kijken wat het is, dat zien ze daarna wel. Je kunt niet in een flits zien of het een fazantenhen is of een haan. Een hen mag niet bejaagd wor den. Een gans mag ook niet zo maar geschoten worden; alleen indien er duidelijke schade is. Je kunt ook niet zien of er een wilde eend opvliegt uit het riet of bijvoorbeeld een tafeleend of een smient. Beschermde dier soort of niet, knallen maar. Ik heb ook een keer een gewonde reiger aangetroffen op een plek waar geen auto's rijden maar Kees van Vredegem, Engel Reijnhoudt, Joyce van Vredegem, David Egtf voor de benefietsingle. tVissekerke, Marjon van Iwaarden, Danny Vera, Sjef Hermans en Geert de Heer oefenen foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - Met het boek De Ramp is in 1953 geld opgehaald voor de slachtoffers van de watersnoodramp in Zeeland. Met een single over dat boek en die ramp wordt in 2005 geld opge haald voor de slachtoffers van de tsuna mi in Azië. De single De Ramp van Champagne Charlie wordt door de band met de hulp-van andere Zeeuwse artiesten op nieuw opgenomen. Danny Vera, Marjon van Iwaarden, En gel Reinhoudt en No Frontiers verzamel den zich gisteravond voor een repetitie in basisschool De Vossenburch in Mid delburg, waar Sjef Hermans van Cham pagne Charlie overdag werkt. Ik ben '54/het is van voor mijn tijd/maar ik ken de verhalen van de ongelijke strijd. Het meedogenloze water/nam terug zvat het ooit gaf/geen man en macht/weerstond de kracht/die februarinacht. Eigenlijk is hij wel een beetje tsunami-moe, bekende Danny Vera. De media besteden er zo veel aandacht aan en niet alle acties komen uit een goed hart, vreest hij. „Maar dit initiatief is niet voor ons ei gen hachje of om onszelf te promoten. Het is gewoon een goeie single met. een mooie tekst voor een goed doel. Of men sen hem kopen, dat moeten ze zelf we ten." Danny Vera is van 1977 en heeft de Zeeuwse Ramp dus niet meegemaakt. Engel Reinhoudt wel, maar hij was toen zeven. Hij herinnert zich slechts flarden en dan nog vooral de mooie dingen. „Wij woonden in Wolphaartsdijk in het huis dat het eerst weer droog was. En ik hoef de niet naar school. Ik besefte toen nog niet welk leed de Ramp had aange richt," Dat kwam later. Reinhoudt kan zich nu dus wel voorstellen wat de mensen in Azië nog te wachten staat. Daarom vindt hij het ook belangrijk om mee te werken aan de single voor Azië. „Die dient twee doeleinden: de Ramp hier in herinnering houden en geld inza melen voor de slachtoffers daar." De single De Ramp wordt landelijk uit gebracht en verschijnt in februari. wel gejaagd werd dus dan weet ik wel hoe die aan die verwon dingen was gekomen. Wildbe- heer noemen ze dat. Voor mij zijn het gewoon laffe dierenbeu len die uit plezier arme, weerlo ze dieren afknallen. Rob Össewaarde Prins Bernhardstraat 25 Oud Sabbinge Op de voorpagina van deze krant las ik een verslag van een schietincident tussen twee on handige jagers, waarbij de één, de ander per ongeluk een knie aan flarden schoot. Hulptroe pen waren snel aanwezig om het slachtoffer, per helikopter, naar een ziekenhuis te vervoeren. Wellicht zal de onfortuinlijke 'aangeschotene' zich tijdens zijn revalidatieperiode kunnen be zinnen en hopelijk tot inzicht kunnen komen en te stoppen met zijn wrede liefhebberij. Hij zal als geen ander kunnen voe len, hoe het is om als aangescho ten wild te lijden. Jammer dat er voor zo vele hulpeloze dieren geen hulpverleners klaar staan. (Ooit de doodsangst in de ogen van een haas gezien?) J.Hoek Ooststraat 48, Kortgene In de PZC van 19-1 schreef Me vrouw Vaarzon Morel uit Goes, dat een metalen identificatie plaatje tijdens de Tweede We reldoorlog haar onbekend was, evenals haar Noordbevelandse man, Mijn vrouw bezocht de la gere school in Poortvliet, en moest in 1943 zo'n plaatje dragen. Ik bezocht de lagere school in Oosterland, en wij moesten óók vanaf 1943 zo'n plaatje dragen. Het waren alumi nium of zinken plaatjes met afgeronde hoeken, waar je naam, adres en geboortedatum op stond. Ze moesten, zei de meester die er uitleg over gaf, al tijd worden gedragen aan het koordje rond de hals. Vanaf die tijd kregen wij op school ook luchtalarmoefeningen, bij alarm moesten we allemaal onder de banken kruipen.Het was dus be slist géén particulier initiatief. T. W. Rosmolen Lange Blokweg 3, Zierikzee Naar aanleiding van het schrij ven van Dieke Vaarzon Morel (PZC 19-1) kan ik meedelen dat het identificatieplaatje hele maal niet een initiatief van mijn ouders is geweest. Ik ben van 1931 en in Steenwijk was het voor ons verplicht. Veel mensen zijn dit vergeten. J.S. Slingerland-Memelink Valerius straat 1, Veere (discussie gesloten) Ja ja, juichend, jubelend en erg enthousiast. De gemeenteraad Middelburg heeft, na een promo tie praatje met koffie en cake, het voetbalmuseum liefdevol aan de borst gedrukt. Okee, blijf positief, maar is dit niet weer zo'n project waar van alles mee mis kan gaan, en er geld bij moet om de boel draaiende te houden? Gaan de gemeentelijke belastingen dan weer omhoog? Kan een argeloze belastingbeta ler zich hier tegen verzekeren? Vraag ik mij af. Mark van der Horst Veerstraat 11 Nw. en St. Joosland Zeeland aast op senior games meldt op 18 januari de PZC. Op bladzijde 15 staat een interes sant artikel over wat Rotterdam doet om zogenaamd wildplassen te stoppen (prima keuze van re dactie). Jammer dat ons ambiti euze Goes nog niet kan worden genoemd bij de 'andere gemeen ten' die Rotterdams voorbeeld gaan volgen, Goes wordt als cen trale plaats van de spelen voor vijftig-plussers genoemd. He laas heeft Goes nog steeds maar één openbaar toilet ('s avonds gesloten). Laten er nou onder de vijfduizend senioren die men verwacht meer dan vijftig pro cent van de mannen waarschijn lijk een piasprobleem hebben. Deze senioren zijn geen wild- maar noodplassers. Oemoeme- noe? Een goede politieman of -vrouw moet conform instruc ties bekeuringen uitschrijven; deze instructies zijn wat betreft het zogenaamde wildplassen naar mijn mening dringend aan herziening toe. Samengevat: ge meentebestuur Goes mag niet nalaten tijdig nodige voorzienin gen te treffen voor senioren die vaak 'nodig moeten'. Het is 2007 voordat we het weten; dan moé ten senioren ook 's avonds pro bleemloos kunnen plassen. I. Dekker Den Omloop 24 's-Heer Hendrikskinderen Graag reageer ik op de bericht geving rondom Delta in de PZC van 20 januari. Het is en blijft een rotzooi bij Delta. Minister Brinkhorst wil nog steeds wach ten totdat Delta de administra tie op orde heeft. Hoe lang moe ten wij dit blijven 'gedogen'? Ik ben al anderhalf jaar met ze be zig. Delta mag" blijven rot zooien, maar als Mant moet je binnen anderhalve maand, be taald hebben. Dat is geen eerlij ke ruil. En als je betaald hebt, krijg je later dezelfde nota voor een tweede keer. In het midden- en kleinbedrijf waren Manten al lang opgestapt naar de volgen de. Klanten van Delta kunnen ook opstappen, maar voor welke energieleverancier zou je dan moeten kiezen? Het is bij de een nog slechter dan bij de ander, Dit landelijke probleem moet nu maar eens aangepakt wor den. Geen gedoogbeleid meer, maar puinruimen en opnieuw beginnen. O ja en de bestuur ders de deur uit schoppen met strafwerk aan hun broek. I. G. de Klerk Donkershoekstraat '13 Hoedekenskerke In Nederland is de laatste jaren de dader zo belangrijk gewor den dat het slachtoffer op de tiende plaats komt en: eventueel derlinge concui%rentie. Het bete kent dat sommige bedrijven kun nen uitgroeien tot een bijna-mo nopolist. Bestuursvoorzitter De Kok is zich daarvan bewust. „Het hui dige bestuur is groot voorstan der van méér concurrentie in de havens. Bijvoorbeeld meer stuwadoorsbedrijven zou ik zon der meer toejuichen." Hij voegt er meteen aan toe dat zoiets voor ZSP moeilijk te stu ren is. Aan de wens voor meer concur rentie ligt ook ten grondslag de positieve grondhouding van Zee land Seaports om te helpen bij een doorstart van de Van Bon-ondernemingen Koel- en Vriesveem Vlissingen en Fruit- terminal Vlissingen. zaterdag 22 en zondag 23 januari 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde-of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18 te! (0111) 412906, geopendza,09,'()o,ii' uur en 16.30-17.30 uur. Zo, 12Oft-iv uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwe^; land voor spoedgevallen berefc, telefoon 412180. Spoedgevallens* uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstracu; Zierikzee. in de wao terechtkomt of erger. Stille tochten bijna dagelijks op de tv. Je zou denken het went wel. Het went nooit. De dader is vaak in Nederland het slachtof fer en het slachtoffer vaak de da der. Zo krijgt een leraar een ko gel door zijn hoofd en Theo een kogel en een mes. En bij zulke erge dingen die gedaan worden, gaat de dader nog in hoger be roep ook. Want vijf jaar voor moord is wel erg lang. Nu er een tasjesdief is doodgereden be wust of onbewust gaan er weer gebedshuizen open voor deze man om te bidden en worden er kaarsjes aangestoken. Zo kom je wel van je criminelen af. Er zijn veel. mensen in Nederland die denken, mooi zo dit is rechtvaar dig. Als justitie nou eens kei hard zou optreden en zwaar straffen, zouden bij vele mensen deze gedachten niet in hun hoofd opkomen. Door het OM, justitie en politie hun lakse hou ding is het een klerezooi gewor den in Nederland. R. Brasser Steengrachtstraat 39, Vlissingen Ik wens de rechter die zich moet buigen over de zaak tegen de vrouw die een tasjesdief doodreed veel sterkte toe. Bij het lezen van de cv van Ali B. valt het namelijk op dat hij op zijn negentiende al een keiharde crimineel was, die niet terug deinst voor geweld. Dat hij nu jammerlijk aan zijn eind geko men is, is gedeeltelijk te. wijten door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Volks dansgroep Amercitia viert de ko mende weken het zilveren jubi leum met een reeks voorstellin gen in de zorgcentra op Schou wen-Duiveland. De volksdansgroep is destijds voortgekomen uit twee verschil lende initiatieven van leidster J. Hillebregt. Zij richtte in 1980 in Scharendijke een dansgroep op als onderdeel van de zogehe ten middensoos voor mensen van middelbare leeftijd. Twee jaar later begon zij ook leiding te geven aan een dansgroep in Haamstede onder de paraplu van de Vereniging van Huisvrou wen. In de loop der tijd zijn bei de groepen samengevoegd tot één club onder de eigen naam Amercitia. Die naam verwijst naar het riviertje de Amer, dat ooit dwars door Haamstede stroomde. Het repertoire van Amercitia omvat volksdansen uit heel de wereld. De volksdansgroep geeft een speciale jubileumdans voorstelling in de diverse zorg centra op Schouwen-Duiveland. Die jubileumtoernee begint 2 fe bruari met een optreden in Duin oord in Burgh- Haamstede. Daarna volgen de uitvoeringen op 15 februari in In 't Opper in Bruinisse, op 22 februari in De Wieken, op 1 maart in verpleeg huis Cornelia en op 5 maart in aan de Nederlandse regering. Die had deze crimineel met een Marokkaans paspoort al jaren geleden terug moeten sturen naar Marokko. Ik neem trou wens ook aan dat de Marokkaan se gemeenschap niet op zo'n cri mineel zit te wachten. Een rech ter weegt af. Leg dan dit eens op die weegschaal, Deze vrouw heeft er ongetwijfeld voor ge zorgd, hoogstwaarschijnlijk on gewild, dat er in de toekomst veel slachtoffers minder te be treuren zijn. Erg wrang, maar het moet ook op die weegschaal; het kost de staat gerekend naar de toekomst nu veel minder geld. Ik ben benieuwd naar wel ke kant de balans uit zal slaan. Voor de goede orde. Ik ben te gen de doodstraf. Hij had dit niet verdiend, maar het is wel zijn eigen schuld. Het past de fa milie en vrienden een gepast stil zwijgen en zeker niet het oproe pen van bloedwraak. Ze zullen dus heel stil moeten zijn tijdens die stille tocht. Paul Heuff Sardijngeullaan 4, Dishoek Die minister Peijs is me er een tje. Die moet toch wel over een geweldige dosis humor beschik ken. Ze vindt dat het nieuwe kantoor van rijkswaterstaat een symbool is van het nieuwe rijks waterstaat. Symbool voor een transparant, open en zeer zeker geen ivoren toren beleid. Het is echter wel vervelend als de gene raal die de broek aanheeft wel weet wat de bedoeling is, maar dat dit nog niet is doorgedron gen tot de manschappen. Ook is het jammer dat, er met symbolen en woorden moet worden ge werkt in plaats van dat in de praktijk daadwerkelijk (afge leid van 'daden') blijkt dat er op open wijze met de burgers wordt gecommuniceerd. Of be doelt minister Peijs dat rijkswa terstaat na de Betuwelijn affai re nu wel open en transparant naar de Tweede Kamer moet zijn en doelt ze niet op de wijze van omgang tussen rijkswater staat en de burgers? Wie in een glazen huisje woont, gaat niet zelf zijn glazen ingooien. Uitein delijk zal de glazenwasser (lees: Raad van State) er dus weer aan te pas moeten komen om helder heid te scheppen. Joep Vergroesen Vrouwenpolderseweg 55a Serooskerlce Ik vind het schandalig zoals de Nederlandse media zijn omge gaan met het fenomeen 'De Tok kies', het meest a-sociale gezin Borrendamme in Zierikzfej voorstellingen beginnen t 14.30 uur, met uitzondering het optreden in zorgcentrii Wieken, dat 's avonds i 19.30 uur wordt gegeven. AARDENBURG - Thcofo sens uit Aardenburg i; nieuwe voorziter Stichting Werkgroep ïïeil Zeeuwsch - Vlaanderen Gé dicaptenbeleid (SWWG), Goossens is de opvolger van onlangs teruggetreden I Scherbeijn, mede-oprichten de SWWG. Goossens woont® af 1987 in West-Zeeuws-Vla deren. Hij was tot eind to jaar werkzaam bij deBelasiia dienst in Oostburg en Tens zen. Daarnaast was hij onden dere bestuurslid van het Mi schappelijk Werk, lid van raad van toezicht van hel i Westerschelde en bestumd van de bibliotheek. Moral is hij lid van de bezwarcn-i Machtencommissie van de j meente Sluis. De SWWGk zich voor dit jaar ten d( steld de contacten met cliètêü en patiëntenorganisaties tó nieuwen of te verbeteren. I in Nederland. En daar zijn, trots op. Ze komen op tv, ze hi ben een cd in de top tien, ze w den gevraagd voor ree' pjes (PZG 19-1) enzovoort,! zou beter zijn dat de media: eens zouden bekommeren hun (ex)buren. Thijs Schijf Breeweg 8,Middè Volgens de woordvoerden de provincie begrijpen wij verkeerslicht installatie op Sloeweg verkeerd (PZC 11 Het is maar net hoe je detnoi van deze installatie definis Regelt deze het verkeer of a hij zorgen dat de camera's l veel mogelijk boetes gen Wanneer je het advies oj bord volgt en je rijdt zo achter een vrachtauto alsaü geven, is de kans op een beh ring erg groot. Gaat devraclï to door oranje, zijn volger? gegarandereerd door rood ziet in dit geval als bestu® de stoplichten echt nietE vies om niet op te volg denk dat er voor de verkeerf blematiek op dit wegtrajecta dere oplossingen dienen te® den gezocht dan het verziï van een nieuw verkeersta Het is wel een artikel met scrabbel woorden: 've lichtinstallatie' is bij ie reeds wel bekend. 'Anti-b' Meefcampagnes' is voor nieuw. Ook 'bijfilevorming een woord geschreven is mij nieuw. Het woord zsü nieuwste versie van hètg® boekje naar verwachting niet halen. Jan de Kif; Hertogenhof Als reactie op een bericht in PZC van 19-1 'gemeenteTe® zen heeft nog negenhonderd' dybags in een hal liggen' het' gende. Als ik dit bericht k dan wordt het mij zwaarte© de. Men moet in Terneuzent even 'de puntjes op de i ze® Schande ook ten opzichte' het bedrijf dat deze lijkzak- gratis beschikbaar stelde,1 zijn nu bijna een maand® Tsunami in Azië. 8' zijn of al reeds /gecremeerd, of zullen nooit® den gevonden, of zijn inm® in een tropisch klimaat in een staat dat bodybags meer aan de orde zijn. Loop1 de gemeente Terneuzen ook nog de hulpactie hulp aan de getroffenen v®1 O-jarige oorlog»? M.A. de R

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38