»zc estkapelle krijgt zorgcentrum MER ACTIE! 31 PZC Media moeten niet traumatiseren Weigeren dna-test mag, maar kan stigmatiseren 99 Relatie-ellende dreef vrouw tot razernij -13 ouwplan voor Grindweg-Noord ter inzage eugdhonk ipland blijft iog even staan agenda 'AAZET Nehalennia wint debatwedstrijd Autokraker slaat slag Diefstal uit fietstassen Portemonnee gestolen Diefstal uit auto Automobilist tegen verkeersbord Jaar cel geëist tegen dealer SUPER jonge kaas vers van het mes per kilo nu voor maar vrijdag 21 januari 2005 nr|iiiriflm van den Broek ESTKAPELLE - De Woning iehting Walcheren gaat aan -Grindweg-Zuid in Westkapel- complex bouwen met 35 „oningen, het consultatie- mÏu en woningen voor de- interende ouderen. Het plan i lot en met 16 februari ter in liet gemeentehuis in iibiirg. Hvoonzorgcomplex komt op van het gemeentelijk p-PHILIPSLAND - De jon- enonlmoetingsplek bij de ha- in Sint-Philipsland blijft (Advertentie) OZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.NL "pelle - Tel. 0113-330333 «orgklachten: it)0-0231 231 baandag t/m vrijdag ge ïnde de openingstijden; Wags tot 12.00 uur iedactie 'alcheren dtenruststraat 18 Ktbus 8070 ööeb middelburg 1:0118-493000 majl: redwalch pzc. n I Writs Sep (chef) W Berkelder i"1 Ramakers fem van den Broek tima Osman 'Wy van den Hurk tón de Vries (sport) ^ntrale REDACTIE la>ionspark 28 istbus 31 AA GOES I;(0113)315500 J: (0113)315669 ïïerwet "Wpzc.nl opslagterrein. Het nieuwe een-' trum wordt verdeeld over twee vrijstaande gebouwen van drie verdiepingen en een kap. De panden worden zo ingedeeld dat alle bewoners uitzicht krijgen op de Westkappelse Kreek of de Grindweg. Alle zorgvoorzienin gen komen op de begane grond van één van de twee gebouwen. Ook komt daar een gemeen schappelijke ruimte. Het bouwplan wordt ontwik keld door de Woning Stichting Walcheren en de zorg wordt ver leend door de Stichting Protes tantse Ouderenzorg Walcheren (SPOW). Naast de 35 zorgwonin- gen komen er twee woongroe pen voor in totaal twaalf demen terende ouderen. Zij worden ver zorgd door de Stichting voor Re gionale Zorgverlening (SVRZ). Het consultatiebureau is van Thuiszorg Walcheren. Het terrein wordt bereikbaar via de Grindweg en de bestaan de weg van het gemeentelijk op slagterrein. Op de Grindweg wordt een uitvoegstrook voor af slaand verkeer gemaakt. Fiet sers en wandelaars kunnen het complex ook bereiken langs de andere kant. Er is berekend dat er voor de be woners en bezoekers tussen de 43 en 50 parkeerplaatsen nodig zijn. Die worden aangelegd aan de noordwestkant van het ter rein. Door de bouw van het woonzorg complex moet een strook van 2000 vierkante meter ruilverka- velingsbos dat kort geleden is aangeplant, verdwijnen. Dit wordt gecompenseerd op een stuk grond aan de Verlengde Dishoekseweg in Dishoek. Daar wordt ook al nieuw bos inge plant ter compensatie van cle uit breiding van hotel Westduin. De komst van een woonzorgcom plex past niet binnen het be stemmingsplan. De gemeente wil een vrijstellingsprocedure beginnen om de bouw mogelijk te maken. In het kader daarvan ligt het plan tot en met 16 fe bruari ter inzage in het gemeen tehuis in Domburg. zei wethouder Marianne deze week in de com- sie Samenleving, brandstichting en het beklad- i van de open container was ur de jongerenraad JoTh de sat vol. raad besloot eind vorig jaar het college te adviseren de ilmoetingsplek te verwijderen ieen andere kern het plezier te men van een onderdak voor ngd. lar wethouder Velthuis wil de nog even aankijken. Ze i het niet nodig om meteen ie,grijpen nadat het een keer Wel wil ze duide- n gaan maken met „Ze moeten op een fat- ilijke manier met het honk jan en het niet nog een keer tont maken." de jeugd weer over de reef gaat, zal ze het honk als- laten verwijderen. Verlich- aanbrengen bij de contai- vindt Velthuis geen goed itraaakt het voor de jeugd al maar aantrekkelijker om itele nacht daar te blijven MKACTIVITEITEN MELBURG - Ontmoetingscentrum fenJ9.00-23.00 uur: Inloopavond jongeren met onder meer tafel den darts, «se Bibliotheek, 20.00 uur: Lezing ^Natuurkundig Gezelschap over mselijk evenwicht; fSOUBURG - Palazzoli Huis, hplein 41, 14.00-15.30 uur: Ont- ïiQsmiddag; INGEN - Coosje Buskenstraat/ Seplein, 8,00-16.00 uur: Week- tOpen Hof, 9.00 uur: Hatha yoga V lur Power yoga; ïeléBaskensburg: proeflessen sal- sen; ing The Opera: proeflessen salsa- en;Cafè De Piek, 21.3,0 uur: electro en dark wave; Lagerhuisdebat met links Nehalennia en rechts het Goese Lyceum. doorSelma Osman MIDDELBURG - Jongeren hadden gis teren bezit genomen van het provincie huis in Middelburg. Op twee plaatsen in het Abdij complex werd gediscussi eerd. In de ene ruimte bonden drie teams van elk tien leerlingen de strijd aan met elkaar in de Zeeuwse voorron de van Vara's debatcompetitie 'Op weg naar het Lagerhuis'. In de Statenzaal onderwierpen provinciale politici zich aan een vragenvuur van zestig vwo-, ha vo- en vmbo-scholieren tijdens het Pro vinciaal Jeugddebat. Gedeputeerde G. vanHeukelom (jeugd zaken) miste het vuur in het jeugdde bat. „Ik hoor helemaal niks, dus jullie zijn het er allemaal mee eens?", spoorde hij de jongeren herhaaldelijk aan. Vin gers opsteken hoefde niet. „Gewoon bam d'rin en wie het eerst roept, heeft het woord", probeerde Van Heukelom, die optrad als gespreksleider. De jonge ren spraken met Statenleden over open baar vervoer, het imago van Zeeland, de multiculturele samenleving en activi teiten voor jongeren. Vooral dat laatste onderwerp sprak de overwegend veer tien- tot zestienjarige deelnemers aan. „Dat Renesse bekendstaat als uitgaans- stad, daar hebben wij in Zeeuws-Vlaan- deren toch niks aan", was een klacht. Wisten de Statenleden eigenlijk wel wat disco's op te noemen? Kon Vlissin- gen geen jongerenstad worden en de boot een 'discoboot' die jongeren 's nachts weer terugvaart naar Zeeuws-Vlaanderen? De politici waren •niet onder de indruk. De jongeren kre gen het advies om maar eens met hun eigen gemeente te gaan praten voor meer vertier in eigen dorp. Bij het Lagerhuisdebat hoefde de ge spreksleider de debaters niet op te por ren. Eerder moest het enthousiasme hier en daar wat getemperd worden. Vooral in de teamdebatten waarin ieder zijn eigen mening mocht verkondigen ontbrak samenhang. Loting De competitie telde dit jaar drie teams. Een beetje weinig, vond docent Ad Op peneer van de CSW in Middelburg. Zijn school was via loting direct in de finale beland. „Jammer, want je komt toch niet voor één debat", zei Oppeneer. De overige twee scholen, Het Goese Ly ceum en Nehalennia uit Middelburg, moesten strijden om een plaats in de eindronde. Nehalennia won glansrijk de halve finale door de Goesenaren in het debat over de stelling 'Het naar Zee land halen van ouderen moet bevorderd worden' bijna in te sluiten. Brita van Nehalennia greep in op de actualiteit. „We hebben hier net een universiteit neergezet. Ik kan me niét voorstellen dat studenten naar Zeeland willen ko men als het barst van de bejaarden. Naut gaf ook een sneer. „De campagne Welkom in Zeeland is volkomen mis lukt, dus halen we gewoon ouderen naar Zeeland..." De jury gaf overigens toe dat Nehalen nia een gemakje had gehad bij de eerste stelling; 'Media hebben de plicht om de gruwelen van de oorlog te tonen'. „Het standpunt 'voor' was voor het Goese Ly ceum moeilijker te verdedigen, vond ju rylid en journalist J. van Damme. Hij had sterke one-liners gehoord, vooral aan de kant van Nehalennia. Zoals die van Balthazar: „De media moet informe- foto Lex de Meester ren en niet traumatiseren." De finale was een Middelburgs onderonsje tussen Nehalennia en de CSW. Met een van de stellingen 'De imagocampagne Welkom in Zeeland is weggegooid geld' was Leïla (CSW) het roerend eens. „Toen ik de stelling kreeg, had ik nog nooit over die campagne gehoord. Dat zegt toch wel iets?" Teamgenoot Rinze was het in het vrije debat niet met haar eens. „Je kan na een jaar toch nog niet zeggen dat het weggegooid geld is." Hij juichte de campagne om meer jonge mensen naar Zeeland te trekken alleen maar toe: „Als ik naar een strandtent ga, wil ik bediend worden door een mooi meis je van zeventien jaar en niet door ie mand achter een rollator." Nehalen- nia-studente Viola vond dat er best geld mag worden gepompt in een imagocam pagne. „Uit een onderzoek bleek laatst dat slechts 25 procent van de Nederlan ders weet waar Zeeland ligt." Van An na (CSW) mag dat zo blijven. „Een van de sterke punten van Zeeland is de rust. Als we willen dat al die mensen hier heen komen, is ons mooie Zeeland weg." Nehalennia werd door de jury uit geroepen tot winnaar. De school mag Zeeland gaan vertegenwoordigen in de landelijke competitie 'Op weg naar het Lagerhuis'. (Advertentie) Seizoenen wieken door het jaar. Veranderend licht, wolkenpatronen... Ze tekenen voor de dynamiek buiten. En binnen? Daar moet je zelf iets aan doen. Verslepen, omzetten, soms een heleboel eruit gooien en nieuwe dingen binnen halen. Dat laatste gebeurt ook af en toe bij Kees den Herder. Dan ruimt hij op. Zoals nu. Daar kunnen anderen geweldig van profiteren. Ook u. Kees den Herder tyling .keesdenherder.nl Noordweg 125, Serooskerke, 0118-593030 door Luc Oggel GOES - Niet meewerken aan een dna-onderzoek kan voor de weigeraar een ongewenst stig matiserend effect hebben. Dat zegt de Goese advocaat M. Huis man in reactie op de huidige stand van zaken in het heropen de onderzoek naar de moord op Goesenaar Sam Blokpoel in 1995. Deze week werd bekend dat de politie aan acht personen heeft gevraagd of ze vrijwillig dna-materiaal af willen staan. Onder hen bevinden zich ook de zes mensen die indertijd in ver band met de zaak al werden aan gehouden, maar wegens gebrek aan bewijs weer werden vrijgela ten. Eén van hen heeft gewei gerd om mee te werken, maar is daardoor volgens politiewoord voerder A. Don 'zeker niet' extra verdacht, maar: „Het maakt het gesprek wel lastiger." Dat zegt desgevraagd ook de Goese advocaat M. Huisman van advocatenkantoor Quarles en Jurgens. „Het is uiteraard onterecht om te stellen dat iemand die niet meewerkt pok automatisch meer verdacht is. Wel kan ik me voorstellen dat men zich af vraagt of hij er dan toch niet méér mee te maken heeft." Dat er vooroordelen kunnen ont staan als bekend wordt dat ie mand weigert, noemt Huisman 'eng'. „Het kan stigmatiseren. Net als met het noemen van ini tialen kan de naam van zo'n per soon snel op straat komen te lig gen en kunnen mensen zo ie mand als dader gaan bestempe len. Onterecht, want zo'n per soon heeft het recht om te weige ren." Huisman kan zich ook wel voor stellen dat iemand niet mee wil werken aan dna-onderzoek. „Je VLISSINGEN - In de Van Dishoeckstraat in Vlissingen is in de nacht van woensdag op donderdag een auto openge broken. Er werden enkele hondenriemen en een jas van ongeveer honderdvijftig euro gestolen. Naast het woonzorgcomplex staan twee andere ontwikkelin gen tussen de Grindweg en de Westkappelse Kreek op stapel. Het Badmotel, direct naast het woonzorgcomplex, wil vernieu wen. Verder zijn er plannen om op het perceel tussen het Badmo tel, de De Casembrootstraat en de Grindweg-Noord woningen te bouwen. Omdat dit drie ver schillende projecten zijn met elk hun eigen problematiek, gaat Veere ze afzonderlijk behande len. MIDDELBURG - Op de Nieuwe Burg in Middelburg zijn gisteren tussen 17.00 en 17.30 uur goederen uit de fietstas sen van een daar geparkeerde fiets gestolen. Er werden onder andere een elektriciteitskabel en enkele dekens uit de tassen weggenomen. VLISSINGEN - Een 39-jarige vrouw is gisteren tussen 19.00 en 19.30 uur- bestolen tijdens het winkelen in de Lidl, aan de Scheldestraat in Vlissingen. De portemon nee, met daarin persoonlijke papieren en enkele tiental len euro's, werd in een onbewaakt ogenblik uit haar jas zak weggenomen. GOES - Uit een bestelauto op de Oostwal in Goes is giste ren tussen 11.00 en 12.00 uur een jas gestolen. De eige naar is daarmee ook het mobieltje kwijt dat in de jaszak zat. THOLEN - Op de Oud Vossemeersedijk in Tholen is giste ren om vijf voor zeven een 37-jarige automobilist uit de gemeente Tholen tegen een verkeersbord gereden. De man reed in de richting van Tholen en verloor in een bocht de macht over zijn voertuig. Hij belandde in de berm en kwam tot stilstand tegen het verkeersbord. De auto en het bord raakten beschadigd. MIDDELBURG - Tegen een 25-jarige inwoner van Oos- terland is gisteren bij de rechtbank in Middelburg een jaar cel geëist voor dealen in harddrugs. Volgens officier van justitie L. Boogert heeft verdachte vo rig jaar tussen 1 juli en 13 oktober met de handel in verdo vende middelen 1500 euro verdiend. De drugswinst zou hij bovendien moeten afdragen aan de Nederlandse Staat. De man werd 14 oktober in Zierikzee na een anonieme tip aangehouden. Hij had ruim vier gram cocaïne in zijn on derbroek verstopt. Het is de eerste keer dat de man voor dealen in aanraking komt met justitie. Nadat hij vorig jaar was ontslagen door zijn werkgever kwam hij in geldnood. De Oosterlander is zelf ook ver slaafd aan harddrugs. Om zijn eigen gebruik te bekosti gen, besloot hij de cocaïne aan zijn vrienden te verkopen. Raadsman H. Dunsbergen pleitte voor een deels voor waardelijke straf met verplicht reclasseringscontact. Ook vond de strafpleiter de ontnemingsvordering aan de hoge kant. De rechtbank doet 2 februari uitspraak. door Emile Calon MIDDELBURG - Achter de za kelijke tekst van een proces-ver- baal kan een wereld van ellende en onverwerkt leed schuil gaan. Dat bleek gisteren maar weer eens tijdens de zitting van de Middelburgse politierechter toen deze de zaak behandelde van een 22-jarige Middelburgse. De Middelburgse hield zich in het begin van de zitting nog kra nig, maar al snel stroomden de tranen over haar wangen. Want het lukt haar maar niet een punt te zetten achter een mislukte re latie. Haar ex, zo vertelde ze, had ooit een relatie met een an der. Een aantal jaren geleden koos hij voor haar, zo dacht ze aanvankelijk. Na een tijd kwam ze er echter achter dat hij nog 'steeds wat met die ander had. In middels heeft hij zowel bij haar als bij haar rivale een kind en is hij ook bij de andere vrouw inge trokken. De man vertelt volgens de Middelburgse over en weer leugens over de vrouwen. Het lukt de Middelburgse echter niet om in contact te komen met haar rivale om de boel uit te pra ten, omdat hij haar afschermt. De zaak escaleerde medio mei van het vorige jaar toen de Mid delburgse, na jaren van gedwon gen thuiszitten weer eens uit ging en plotseling tegenover haar rivale kwam te staan. „Het werd mij plotseling zwart voor de ogen en ik ben haar aangevlo gen." De officier van justitie pleitte voor schuldig zonder straf. Politierechter B. Duinhof oordeelde dat deze zaak niet bij hem maar- het maatschappelijk werk terecht had moeten ko- (Advertentie) loopt tegen de integriteit van het lichaam aan." Volgens de ad vocaat is de effectiviteit van dna-onderzoek als opsporing smiddel in zekere zin beperkt. „Stel dat je aan tien mensen vraagt om mee te werken en ne gen weigeren dat, dan heb je er weinig aan." In het geval van de zaak Blokpoel werkte het over grote deel wel vrijwillig mee. „Je hebt dan nog geen dader, maar in dit geval wordt je kring van verdachten wel kleiner." De politie is op dit moment be zig om nog meer mensen te bena deren met de vraag mee te wer ken aan het dna-onderzoek. Aangezien sommige personen volgens politiewoordvoerder Don inmiddels buiten Zeeland of zelfs in het buitenland wo nen, kost het tijd om die te trace ren. Justitie heeft een beloning uitgeloofd van 20.000 euro voor de tip die leidt tot aanhouding van de dader. Super de Boer Miegielsen, Oranjeplein 72, Oost-Souburg Tel. 0118-480160 www.superdeboer.nl Dc.eMnbledinc^.in.eldlov.n ,8 dm 22 ionuori 2005 GraaS gedaan. 22. zuur 23. bitter 24. zout het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13