Gruppo S portivo leeft PZC Hirten Trio speelt in Porgy Bess Karin Bruers treedt solo op over verdoeting woensdag 19 januari 2005 Karin Bruers wilde eigenlijk met optreden stoppen. Van dat besluit kwam de cabaretière uit Tilburg terug. Zij speelt vrij dag in het Vestzak'99 te Vlissin- gen haar eerste solovoorstelling Bruers de 111 „Mijn programma gaat over de verdoeting van de maatschap pij", stelt ze scherp. „Mensen hebben geen principes meer. To lerantie is mooi, maar je moet niet aan de poten van je eigen stoel zagen." Bruers maakte enkele jaren deel uit van de Comedytrain en was presentatrice van onder meer de Cabarestafette. In haar voorstel ling, Bruers de III, kijkt de Til- burgse naar drie generaties vrou wen: haar oma, haar moeder en zichzelf. Drie keer dezelfde ach ternaam, drie keer een drang naar onafhankelijkheid en een nuchtere kijk op het leven. Een recht-door- zee mentaliteit in combinatie met een behoefte aan gezelligheid. „Bij mij staat de lach voorop", zegt Bruers, „maar ik wil ook iets te vertellen hebben. Dat is nog niet zo eenvoudig. Het wordt snel moraliserend en van dat opgeheven vingertje moet ik niets hebben. Dan had ik de poli tiek in moeten gaan." De voorstelling is deels autobio grafisch. „Maar dan absurdis tisch met een scheut verontwaar diging. Ik heb het over ouder schap en relaties. Met al die scheidingen om ons heen, moet het toch mogelijk zijn andere re laties te onderzoeken! Ik wil pio nieren, omdat we niet vanzelf sprekend als paartjes in hokjes moeten kruipen. En ik vind dat we in Nederland principiëler moeten worden. Al die jonge vrouwen in de wao, hoe is het mogelijk? Ons moeder zou me al lang uit bed geschopt hebben. En dat we besnijdenissen toela ten! Je kunt toch vinden dat je niemand pijn mag doen?" Bruers staat niet helemaal al leen op het podium. Haarvrien- din Anya Mathijsen speelt enke le sketches samen met haar. Henk Langenhuijsen Karin Breuers met Bruers de III, vrij dag Vestzak'99 in Vlissingen, 20.15 uur Gruppo Sportivo, be staan die dan nog? Of weer? Jazeker. Hoewel voorman Hans Vanden- burg de band herhaalde lijk heeft opgeheven, is Gruppo Sportivo nooit voorgoed verdwenen. Een groep met vele levens dus. Het jongste duurt nu al en kele jaren en is zeker niet het minste. Zaterdag speelt de band in 't Beest in Goes. Voor de oudere jongeren heeft de naam van de groep een haast magische klank, dank zij die hits uit het eind van de jaren zeventig, met name Hey girl en Disco really made it (it's empty and I hate it). Gruppo Sportivo had - en heeft - het pa tent op pakkende melodietjes, muziek met humor, waarbij roy aal wordt geciteerd uit popklas- siekers, laverend 'tussen pasti che en persiflage', zoals het vaak wordt omschreven. Op papier is Gruppo Sportivo een relatief roemloos bandje. Dat wordt opgericht in 1976 en krijgt enige bekendheid als het in het. voorprogramma van de Golden Earring speelt. De topja ren zijn 1978 en 1979. Het al bum Back to 78 verschijnt, het nummer Beep beep love wordt in Engeland uitgebracht en de singles Rock and roll, Hey girl en Disco really made it halen de Nederlandse hitparade. De top tien blijft echter steeds buiten bereik. In 1979 wordt de groep voor het eerst opgeheven na een uitge breide afseheidstournee. Een jaar later, nadat Vandenburgs nieuwe band Buddy Odor Stop Gruppo Sportivo met Hans Vandenburg (met bril) en op de voorgrond de Grupettes. geen succes is geworden, is de heroprichting al een feit. Nieu we successen blijven echter uit, zodat de band in 1985 weer uit eenvalt. Vandenburg begint met Ugly Head. De groep wordt in 1988 omge doopt in... Gruppo Sportivo, maar krijgt geen voet aan de grond, zodat het vier jaar later opnieuw einde verhaal is. De zanger/gitarist richt zich nadien op soloprojecten, waaronder Hans Vandenburgs Dierenpark (voorheen Ouwe Hans Dieren park). In 2000 wordt het complete werk van Gruppo Sportivo op nieuw uitgebracht, wat leidt tot een toer in de originele bezet ting. De band houdt daarna con tact, met als resultaat dat medio 2004 het album Topless 16 en een dvd, Career Movies, verschij nen en de groep regelmatig op het podium is te vinden Het nieuwe album, dat goed is ontvangen, is een fraai bedenk sel van Vandenburg. Hij doet voorkomen alsof hij jarenlang een verzamelelpee uit begin ja ren zeventig heeft gehad, met wel de namen van de nummers erop en de teksten, maar de mu ziek, de elpee zelf, ontbrak. Daarom heeft hij, zegt Vanden burg, de bijbehorende nummers maar gemaakt. Een soort cover album dus. Flauwekul allemaal natuurlijk, want Topless 16 is nieuw werk met wel het oude vertrouwde Gruppo Sportivo-ge- luid. De huidige tournee doet Vanden burg samen met enkele andere leden van het eerste uur, zoals toetsenist Peter Calicher en drummer Max Mollinger. Ger- rit-Jan Konink speelt bas. Ook de Grupettes, de zangeressen In ge Bonthond en Lies Schilp, ont breken niet. Rolf Bosboom Gruppo Sportivo, zaterdag in 't Beest in Goes, aanvang 21.00 uur. De groep staat 11 juni op het Anywa- ve-festival in Zierikzee. Het Hirten Trio verzorgt zondag een openhaardcon cert in de Terneuzense jazzclub Porgy Bess. Tenor Jeroen de Vaal, klarinet- speler Mark Snitselaar en pia nist Marten Tilstra spelen sinds 2001 samen hoogromantische werken, maar ook hedendaagse composities van onder andere Nederlandse componisten. Ver schillende buitenlandse compo nisten, onder wie de Tsjech Petr Pokomy, componeerden werken speciaal voor het Hirten Trio. Jeroen de Vaal studeerde klassie ke zang en opera aan het conser vatorium in Utrecht. Hij zong meerdere malen de rol van evan gelist in de Lukas Passion van Telemann en de Matthëus- en Johannes Passion van Bach. Naast zijn medewerking als so list aan concerten doet hij mee in koorprojecten bij CapeÜa Am sterdam, dat onder leiding staat van Daniël Reuss. Klarinettist Mark Snitselaar be gon op tienjarige leeftijd met klarinetlessen en studeert nu aan het Brabants Conservato rium in Tilburg. Hij volgde mas- terclasses bij Sjef Douwes en Lars Wouters van den Oudenwe- ijer. Samen met pianist Tilstra deed hij mee aan masterclasses bij Charles-André Linale en Kyoko Hashimoto. In 1996 be haalde Snitselaar de derde plaats in de regionale finale van het Prinses Christina Concours in Enschedé, in de landelijke fi nale in Den Haag kreeg hij een eervolle vermelding. Marten Tilstra studeerde Neder lands aan de universiteit in Utrecht, maar werd in 1998 toe gelaten tot het conservatorium in de Domstad. Daar krijgt hij les van Hashimoto. In 1994 won Tilstra de tweede prijs in de noordelijke regionale finale van het Prinses Christina Concours. Tilstra begeleidt regelmatig ko ren en solisten tijdens master classes en concerten. Raymond de Frel Het Hirten Trio brengt in Porgy Bess werken van Louis Spohr, Con rad Kreutzer, Robert Schumann en Charles Griffin. Het optreden begint om 15.00 uur. ANTWERPEN Lits Jumeaux. Theaterstuk van Paul Mennes door Toneelhuis in regie van Stefan Perceval, wo. t/m za. Studio Tokio 20.00 uur. Belgian Landscapes. Theatersuk door Het Toneelhuis naar Titus Muizelaar op tekst van Tom Lanoye. wo. t/m za. Leopoldstraat 31A 20.00 uur. Het regent blaaskes. Cabareteske voorstelling naar absurde humor van Karl Valentin, door Het Toeval, do. vr. en za. Het Klokhuis 20.30 uur. De droom van zotte Rik. Volkse kome die over de droom van het onbereik bare, die in elk van ons leeft. vr. en za. Noordtheater 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Het kerkhofclubje. Komedie naar de auteur Ivan Menchell over drie "jong- vanhart'-weduwen die elkaar ont moet hebben bij de begraafplaats van hun overleden teerbeminde, do. vr. en za. EWT 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Kinderen van een mindere God. Thea terstuk over doofstom zijn naar Chil- deren of a lesser God van Mare Me- doff. do. vr. en za. Fakkeltheater 20.30 uur. Voorstellingen in het Raamtheater: GHB (liquid XTC), theaterstuk van Herman Wolf over het drugsgebruik bij jongeren en de publieke reacties daarop door Barre Weldaad, do. en vr. 't Klein Raamtheater 20.00 uur; Vluchtwegen, hedendaags jeugdthea terstuk over eenzaamheid, vriend schap, hoop en de vluchtelingenpro blematiek van Nick Wood door Barre Weldaad - Tableau Nr. 1, wo. 't Klein Raamtheater 19.00 uur, za. 15.00 en 19.00 uur. Voorstellingen in De Singel: Merce Cunningham Dance Company, hedendaagse dansvoorstelling met re cente choreografieën van Merce Cun ningham, deel 1, wo. rode zaal 20.00 uur. deel 2, vr. en za. rode zaal 20.00 uur. Concert met sonates van Fauré, Le- keu, Ysaye en Franck door Raphael Wallfisch, cello en John York, piano, wo. blauwe zaal 20.00 uur. In het kader Grote Stemmen: Concerten met liederen en duetten door vier jonge zangtalenten ver spreid over twee avonden, Graham Jo hnson, piano jonge liedzangers, do. en vr. blauwe zaal 20.00 uur; Concert met werk van Haydn, Schu mann en Brahms door het Storioni Trio, di. blauwe zaal 20.00 uur. Voorstellingen in de Arenberg: Wat van de nacht wordt verwacht, provocerende dialoog met als thema 'relaties' naar Michael Weller door Ann Nelissen en Herbert Flack, wo. en do. 20.15 uur; Groeten uit Kamargurkistan, cabare teske show door Kamagurka en Jo- han Desmet, wo. do. en vr. 20.30 uur; Concert met Arabisch/Turkse muziek door Melike Ghalia Benali, bege leidt door strijkkwartet, za. 20.15 uur; Woody, muzikale jeugdvoorstelling met protestliedjes van de Amerikaan Woody Guthry door Jan De Smet en Ame Van Dongen, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in Rataplan: De gevederde slang, verhaal over het mythologische begin en historisch ein de van de Azteekse beschaving door Mexicalpuli met vertelster Hilde Bre da en muzikant Luiz Marquez, wo. 15.00 uur; Djangofollies: concertode aan de ver jaardag van Django Reinhardt door' Moustache Trio, Patrick Saussois Quartet en Dick Vander Harst Quar tet, za. 20.30 uur; Djangofollies door Tcha Limberger Quartet, zo. 15.00 uur. Marie-Cécile Moerdijk. Gevarieerd programma met conferences, voor dracht en zang vol weemoed en vro lijkheid. zo. Het Appeltje 15.00 uur. Concertreeks B Symfonische Mees terwerken. Concert met werk van Co pland, Stekke en Dvorak door DeFil- harmonie o.l.v. Ivan Meylemans m.m.v. Alain De Rudder, trompet, vr. Kon. Elisabethzaal 20.00 uur. Pianorecital Mauricio Vallina. Lunch concert met werk van Granados, Le- guona en Liszt. wo. Vlaamse Opera 12.30 uur. Stomp. Stom Tour 2005, show met percussie, choreografie en humor, wo. t/m za. Stadsschouwburg 20.00 uur, zo. 14.00 uur. Hopefully someone will carry out gre at vengeance on me. Dans Perfor mance over totale verlatenheid, een zaamheid en verwarring door Impure Company o.l.v. Hooman Sharifi (Ira nees) uit Noorwegen, do. vr. en za. Monty 20.00 uur GENT L'Opéra Bèque - De Stotteropera. Mu zikale voorstelling door Het Muziek Lod, Le Corridor en Théatre De La Place. wo. t/m za. Publiekstheater Minnemeers 20.00 uur. Het is lam. Theaterstuk dat vertrekt vanuit drie kooien, die elk op zichzelf staan van Benaouisse, die hierin alle disciplines van de laatste tien jaar werk samen laat vallen door Victoria, wo. t/m za. Minard 20.00 uur. Celibaat. Theaterstuk dat gaat over het masker dat iemand draagt en het verlies daarvan, naar Gerard Wal schap, bewerkt door auteur Tom La noye. wo. t/m za. Publiekstheater Groot Huis 20.30 uur, zo. 15.00 uur De verrassing. Jeugdtheatervoorstel ling naar éénakter van de Poolse schrijver Mrozek, met bewerkte tekst Het Feest van en door Eva Bal, vanaf 9 jaar. za. Kopergietery 20.00 uur, zo. 15.00 uur Salon Birgitte. Theaterstuk waarin twee klassedames in een kapsalon praten over leven, liefde en vrijen, vr. en za. Backstage 20.00 uur Voorstellingen in de Tinnenpot: Cabaret-fier, voorstelling met De Meyere, bruggeman en Versyp, vr. en za. 20.00 uur; De Maand van Marie, theaterstuk met 4 vrouwenportretten naar de au teur Luk Gruwez, ma. 20.00 uur. Voorstellingen in de Vooruit: Generaal D, theaterstuk naar Rwan da verhalen, wo. en do. 20.00 uur; BJO featuring Chris Joris, jazzcon cert, do. 20.00 uur; Isabella's Room, hedendaagse dans voorstelling door Jan Lauwers Needcompany, vr. 20.00 uur; Jef Neve Trio - Rêve D'Eléphant Or chestra, jazconcert, di. 20.00 uur Concerten in de Handelsbeurs: Klassiek concert met werk van Beet hoven, Scriabin, Chopin en Liszt door Nelson Freire, do. 20.15 uur; Concert met roots en folk door Chris tine Delasalle en Philippe Thuriot, vr. 201.5 uur; American Music Club, concert met rock, folk en country, za. 20.15 uur. Concerten in de Rode Pomp: Piano Vierhandig, concert met geva rieerde muziek door een Spaanse en een Belgische pianiste, do. 20.30 uur; Heerlijke wintertrio's: Trio Rachma- ninov, concert met klassiek Belgisch werk, vr. 20.30 uur; Hongaarse Avond, concert door Laz- lo Kiraly met werk van Hongaarse componisten, za. 20.30 uur. Pianorecital Mauricio Vallina. Lunch concert met werk van Granados, Le- guona en Liszt. vr. Vlaamse Opera 12.30 uur. Concerten in de Bijloke: Symfonisch III, concert met de Swingle Singers, Vlaams Radio Or kest o.l.v. Yoel Levi, vr. 20.00 uur; Strijkkwartetten: Quator Turner, con cert met werk van Haydn, Mozart en Beethoven, za. 20.00 uur. Im Weissen Röss. Lyrica operette van Ralph Benatzki. zo. Vlaamse Opera 15.00 uur. Stomp. Stom Tour 2005, show met percussie, choreografie en humor, di. Capitole 20.00 uur. BRUGGE Het lied der Rusteloosheid. Muzikale theatervoorstelling waarin wordt in gegaan op de verschillen en vergelij kingen tussen de poëzie van Pessoa en De Coninck, door Eva De Roovere, fadozanger Pedro Moutinho Gerry De Mol. do. Stadsschouwburg 20.0 België voor beginners. Theatervoor stelling door Bert Kruismans. za. C.C. De Valkaart 20.15 uur. The Complete Works of William Shakespeare (Abridged). Engels ge sproken slapstick naar Shakespeare door The Reduced Shakespeare Com pany. di. Stadsschouwburg 20.00 313 Mischien wisten zij alles. Absur de theatervoorstelling met 13 (van de 313) bewerkte dierenverhalen van Toon Teilegen door Dito'Dito en KVS. do. en vr. De Werf 20.30 uur. Het Nijlpaard. Toneelstuk van Eric De Volder, waarin een man herinne ringen ophaalt aan een spreekbeurt over een nijlpaard, door Ceremonia in de persoon van acteur Hen drik-Hein Van Doorn. vr. en za. Het Net 20.30 uur. Muziek van op 't grof huisvuil. Visu eel en humoristisch programma op ge recycleerde muziekinstrumenten door Rosita Hei-man Dewit. wo. Biekorf 17.00 uur Concerten in het Concertgebouw: Ensemble Kris Vuylsteke PC's, ben efietconcert, do. 20.00 uur; Songs from Alice, concert naar de ro man Alice in Wonderland door En- sembleSpectra Blokfluitensemble Apsara, vr. 20.00 uur; The Swingle Singers Het Vlaams Ra dio Orkest, concert met werken van Berio, za. 20.00 uur; Champ D'Action Low, hedendaags klassiek kort concert met bijzondere auditieve en fysieke ervaring naar werk van de componist Serge Vers tookt, zo. 18.00 uur; Budapest Festival Orchestra, concert met werk van Mahler en Bartok, o.l.v. Istvan Fischer, zo. 20.00 uur; Macbeth, van Verdi, ma. 20.00 uur. Akademos Symfonieorkest. Concert met werk van Bach, Haydn Mozart o.l.v. dirigent Marc Sierens m.m.v. Yves Pieters, klarinet, za. Stadshal- len 20.00 uur. Ik heb het over jou. Liedjesvoorstel ling door Bart Hei-man Dimitri Van Toren, begeleidt door drie topmusici. za. Magdalenazaal 20.00 uur. Jef Neve Trio. Jazzconcert, za. De Werf 20.30 uur. Belle Perez Unplugged. Concert, za. Stadschouwburg 20.15 uur. Isabella's Room. Hedendaagse dans voorstelling door Jan Lauwers Needcompany. wo. Magdalenazaal 20.00 uur KNOKKE Toffe Ellende. Muzikaal programma door Voic Male. za. Scharpoord 20.30 Bruers Karin Bruers brengt haar eerste solovoorstellingBmip De cabaretière uit Tilburg schetst drie generaties^ die met vallen en opstaan proberen te overleven. Kaas monologen, soms in onvervalst dialect, speelt zij en);^ sketches samen met haar beste vriendin Anya Mate, •Vestzak'99, Vlissingen, 20.15 uur Lam Sara Kroos speelt haar tweede cabaretprogrammabj De voorstelling is een ode aan de botte eerlijkheidei!g gemak. Sara houdt niet van heiligheid of schijn. Mei^ grappen en liedjes speelt de cabaretière met contrast begeleidt zichzelf op de piano. De cabaretière debuteerde op twintigjarige leeftijd^- ger. •Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.1j. Americana JW Roy brengt Americana-muziek, samen met pian^i Spanjers. Kitchen Table Blues is het vierde en overwegend akog sche album van de zanger-gitarist, waaraan ook Ene' ton, George Harrison en The Black Crowes meewerk zijn debuut Round here (1997) maakte hij naam alsvg van Americana in Nederland. •Theater de Wegwijzer, Nieuw en St. Joosland, 20.3}8 Grease De Nederlandse Olivia Newton John treedt op tijtftgj vival van Grease. Tijdens deze nostalgische avond worden bezoekersi? verwacht in de stijl van rock&roll, vetkuiven en petfe •Heartbreak café, Goes, 21.00 uur Triskell De Zeeuwse formatie Triskell verzorgt een optredea De groep speelt Ierse muziek. •Het Loze Vissertje, Wilhelminadorp, 21.00 uur Power-metal De Zeeuwse power-metal band Over the edge geeflw eert. René Meesters richtte de formatie op in 1991. Bassist) Blaauwkamer voegde zich in 1995 bij hem, gitaristA!e der Linde volgde in 2000, drummer Eiwin Poldermani jaar later. De groep stond afgelopen seizoen op de podia vanondj meer Borstrock en Mosselrock. •Café 't Centrum, Poortvliet, 21.30 uur Nilgün Yerli Nilgün Yerli brengt haar voorstelling Held op blote\w De in Turkije geboren maar in Nederland opgegroeide! retière maakt in haar derde voorstelling een zoektocht! het leven aan de hand van een zak schoenen die zevaai vader heeft gekregen. De teksten zijn van haar zelf, de schrijver ThomasVeii en van Titus Tiel Groenestege, die ook de regie had. •Scheldetheater Terneuzen, 20.00 uur Cabaretavond Podium Reimerswaal organiseert een dubbel cabaretai Hanneke Drenth en Anne van Rijn (winnaars van heli sterdams Kleinkunstfestival) brengen Dames voor nar De twee studenten van de Koningstheaterakademieia! Bosch presenteren zich vanaf september 2003 als theaa duo. Woelf is een voorstelling van Neske Beks met de gitari Wessel Copes en Lucien Kembel. Neske Beks is gebore Antwerpen. Ze werkte mee aan het programma Kunst moet zvvemn van de VPRO en zet nu een mix neer van kleinkunst, s ret, muziektheater en verhalen. •De Meiboom, Krabbendijke, 20.00 uur ZATERDAG Poppenkast Muzikale theaterpoppenkast Tierelijn speelt Het eenzi clowntje. De voorstelling met Jan Klaassen, Katrijn en hun gead teerde dochtertje Tierlijntje is geschikt voor kinderen: vier jaar en duurt twee maal veertig minuten. •De Zaete, Yerseke, 15.00 uur De Wind....h Vocaal Ensemble De Wind....h treedt op. Het gezelschap bezingt thema's als leven en dood,ver!ï gen^ erotiek, hoop en wanhoop met een knipoog. •Brasserie de Drukkery, Middelburg, 15.00 uur Revue Purper bv brengt de caraberetvoorstelling Revue. Het kwartet bestaat uit Frans Mulder, die ook een deel de teksten schreef, Nelly Frijda, Hilke Bierman en An: ci. Barry Stevens had de regie in handen. Revue is een: retvoorstelling in revuestijl, of zoals ze het zelf omsch.' 'glitter en glamour met een rafelig randje'. •Theater De Mythe, Goes, 20.00 uur Illusionist Owen Darque brengt de voorstelling Mind Spy. De in 1969 in Middelburg geboren illusionist combine klassiek goochelen en het bestuderen van menselijkgtf tot wat hij noemt psycho-illusionisme. •Spiegeltheater, Middelburg, 20.00 uur Gruppo Sportivo Gruppo Sportivo doet tijdens een tournee Zeeland aan Zanger-gitarist Hans Vandenburg staat op het podiu^ Peter Calicher, Max Mollinger, Gerrit-Jan Konink entf Grupettes Inge Bonthond en Lies Schilp (zang), •'t Beest, Goes, 21.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 46