impuls voor bedrijfsleven PZC P PZC Met een oldtimer de Route 66 rijden Personeelsstop voor hulp bij Thuiszorg PZC 13 \0ovatienetwerk Syntens stelt half miljoen euro beschikbaar Graauwrock riert bevrijding net festival Boetes voor drugstoeristen Bus vol gestolen fietsen tegen boom Nieuwe directeur Strandexploitatie Boete voor binnendringen winkel agenda woensdag 19 januari 2005 Lj^de Puysseleijr - Innovatienet- syntens stelt de komende Pe jaar ruim een half miljoen juo beschikbaar voor het bevor- Ln van de economische groei het midden- en kleinbedrijf ,0ost- en West-Zeeuws-Vlaan- ieren. IrAAUW - Graauwrock houdt (tnderdag 5 mei in Graauw het LjeOost-Zeeuws-Vlaamse be- njdingsfestival. laauwrock is een samenwer- lvan voetbalvereni- en zaalvoetbalvere- IZV uit Kloosterzande. I tweejaarlijkse muziekfesti- ÏGiaauwrock staat dit jaar in Et teken van de bevrijding van ederland. Graauwrock heeft diverse bands gecontracteerd, aaronder The Rocks, afkom- tiguitBelgie, The Old Firm, Jo- en de voederbietels en lek in This. et nog enkele andere bands ijn reeds contacten gelegd voor m optreden. let spektakel vindt plaats op de oetbalvelden aan de Zand straat in Graauw, waar er,"feesttent wordt gezet. lusicanto nog én keer op Ie planken LOOSTERZANDE - De mu- Musicanto van het lOonZorgCentrum Antonius eerde haar nieuwe show Tus- eneb en vloed al twee keer met itcesop. bnsdag 25 januari treedt Musi- alo nogmaals op in zaal Van in Kloosterzande. De falling, aanvang 19.30 uur, bedoeld voor cle KVO van mterzande en Vogelwaarde. tholieren halen voor Azië eld op Bezorgklachten: 0800-0231231 opmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; igstot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vla aim dereim Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 *530 AC terneuzen iel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern pzc. n I 'ene Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee n's Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 BHULST iel: (0114)372776 ax: (0114)372771 ■roail: redhulst@pzc.nl la van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 A goes Tel: (0113)315500 ax: (0113)315669 rmail: redactie@pzc.nl nternet ^vw,pzc.nl ■mail: web@pzc.nl Het geld is bestemd voor bedrij ven met tussen de twintig en de honderd werknemers in de secto ren transport en logistiek, zake lijke dienstverlening, groothan del, bouw en installatie en de in dustrie. In totaal komen zo'n zestig be drijven in aanmerking voor een bijdrage van Syntens. Die bedrij ven krijgen allemaal een uitnodi ging voor een informatiebijeen komst. Aanleiding voor de extra impuls is de constatering dat de econo mische ontwikkelingen in Zeeuws-Vlaanderen achterblij ven ten opzichte van de rest van Zeeland. Het geld voor het project 'Inno vatie in -5B' is gedeeltelijk af komstig van de Europese Unie. Gebieden die achter blijken te lopen met de ontwikkeling van vernieuwende producten en diensten ten opzichte van ande re regio's in Europa komen hier voor in aanmerking. Behalve de Europese Unie en Syntens doet ook de provincie Zeeland een duit in deze subsi- diepot. Syntens wil het geld ge bruiken om bedrijven in Zeeuws-Vlaanderen te helpen met het opzetten van innovatie ve producten en diensten. Die moeten leiden tot een verhoogde omzet. Een van de middelen om. dat doel te bereiken is het opzetten van samenwerking en uitwisse ling van kennis tussen bedrijven uit verschillende sectoren. Volgens Syntens heeft elk be drijf wel een idee of product op de plank liggen en 'het komt er maar niet van om het van de grond te krijgen'. „Omdat de tijd ontbreekt, omdat de beno digde kennis niet in huis is of omdat het te duur lijkt om het te ontwikkelen. Juist daar biedt Syntens de helpende hand." Vernieuwing Syntens is een landelijke organi satie die ondernemers helpt ver nieuwen op technologisch-, or ganisatorisch- of bedrijfsmatig gebied door adviestrajecten. voorlichtingsbijeenkomsten en doorverwijzingen naar een net werk van experts en kennisin stellingen. De activiteiten van deze organisatie worden moge lijk gemaakt door het ministerie van Economische Zaken. Samen met het bedrijf door loopt Syntens een aantal stap pen om innovatieve projecten tot ontwikkeling te brengen. Uit een totale analyse van het be drijf vloeit uiteindelijk een stra tegisch advies voort. Bovendien wordt in kaart gebracht welke mogelijkheden er zijn om samen te werken met andere onderne mers. Zo'n samenwerkingsverband kan leiden tot nieuwe produc ten. processen en diensten. Syn tens kan op verschillende manie ren besluiten bij te dragen in de kosten van nieuwe ontwikkelin gen. Er bestaan verschillende subsi dietrajecten, die een financiële bijdrage in de uitvoeringskosten op kunnen leveren van maxi maal 7500 euro voor het inhu ren van kennis van buitenaf, tot een bedrag van maximaal dertig duizend euro voor bedrijven die machines, installaties, prototy pes of proefopstellingen nodig hebben voor de realisatie van hun idee. Syntens begeleidt de aanvragen om in aanmerking te komen voor deze bijdragen. EIKANT - Leerlingen van ba- school de Heidepoort uit Hei- ui hebben met enkele acties lim 340 euro bij elkaar ge kokkeld voor de hulpverle- ngnaar Azië toe. ider het motto 'Heikant voor ië' lieten de kinderen gister- ruim 110 ballonnen op. [kinderen hadden zelf hun ei- gesponsorde ballon ge- Verder verkochten groep- kinderen op eigen initiatief ilnoten in het dorp. De op- van de acties gaat naar I project 'scholen voor scho- in Azië. Met ingezamelde tóen worden in India, Sri Lan- Sumatra en Thailand vier lolen gebouwd. De leerlingen agen voor vijftig euro letter en steen bij aan de bouw. Rinus en Anet van Oosten uit Krabbendijke hebben al heel wat kilometers afgelegd met deze Volvo Amazone. door Freek Janssen KRABBENDIJKE - Nog even, en Rinus en Anet van Oosten hebben alle wind streken afgereisd met een oude Volvo. Na de Noordkaap, het voormalige Oost blok en de Sahara zoeken de Krabben- dijkers deze zomer het avontuur in het westen. Samen met 92 andere Volvo- liefhebbers leggen ze de legendarische Route 66 af, dwars door de Verenigde Staten. Rinus; „Het begon in 1977. Ik kocht een rode Volvo Amazone uit 1965. Gewoon, omdat ik het een mooi model vond. Twee jaar later werd ik lid van de V44, een vereniging die als doel heeft oude Volvo-modellen in stand te houden. In 1995, toen de vereniging 25 jaar be stond, werd geopperd om een jubileum- rit te maken naar de Noordkaap. Een echte challenge, om het uithoudingsver mogen van mens en auto te testen. We zijn gegaan in de zomer van 1995. Met vijftig auto's legden we 6200 kilo meter af, naar het noordelijkste puntje van Europa. Speciaal voor die reis heb ik een andere auto gekocht en opge knapt: een witte Amazone uit 1966. Mijn eerste Amazone was te mooi om zo'n rit mee te maken. Van tevoren wei den de auto's gekeurd, want de motor moest natuurlijk goed zijn. Er mochten gaten in de carrosserie zitten, als de au to technisch maar in orde was. Volvo Nederland sponsorde de rit. We kregen twee auto's met monteurs mee. Het-was een prachtige reis, helemaal omhoog door Zweden. We hebben erg veel geluk gehad met het weer. Het was wel koud, - 5 graden Celsius, terwijl het in Nederland 32 graden was - maar ook heel helder. Normaal is het er vaak mis tig. We konden dus alles goed zien. Het mooie aan het gebied is: je kunt boven de poolcirkel wel drie uur rijden, zon der dat je iemand tegenkomt. Al tijdens de rit weyd gezegd: 'Kunnen we niet nog eens zoiets doen?' Vijf jaar later zijn we met honderd auto's naar het oosten gegaan. Naar Weimar, Praag, Krakau, Kiev, Moskou. Sint Pe tersburg, Helsinki en Rostock. Rusland was echt iets bijzonders. We hebben de hele route afgelegd via het platteland. Dus over de karrensporen, in plaats van de snelweg. Toen we op een feestje in Moskou wa ren, zei ik: 'We doen het nu voor de tweede keer. Eerst naar het noorden, nu naar het oosten. Waarom maken we het klaverblad niet vol?' We besloten in 2002 naar het zuiden te gaan, dat was het jaar dat Volvo 75 jaar bestond. De reis ging dit keer naar de Sahara: via Pa rijs, Lissabon, Gibraltar, Tanger en Marrakech reden we naar El Mahmid, een woestijnstad in het zuiden van Ma rokko. Het was echt een reis van extre men. Het noorden van Marokko was ont zettend groen, het stukje zuidelijker in het Atlas-gebergte zag je alleen maar rotsen en nog later kwamen we terecht in de woestijn. Ook qua temperatuur was het er extreem, 's Morgens lag je te bibberen van de kou en overdag was' het gloeiend heet. Vooral in de woestijn. We hebben daar echt in tenten bij de no maden geslapen, tussen de kamelen. Het kon natuurlijk niet anders, of er moest ook een rit naar het verre westen worden gemaakt. Vorig jaar kwam ie mand op het idee om de Route 66 af te reizen, van de oostkust naar de west kust van Amerika. We vertrekken op 3 augustus met het vliegtuig naar New York. Volvo Gent verscheept de auto's naar Amerika. Het foto Willem Mieras is voor het eerst dat vanuit Europa klas sieke auto's worden verscheept om daar de Route 66 af te leggen. Het nadeel van de oceaan oversteken, is dat we bijna geen auto-onderdelen kunnen meene men, want we gaan zelf met het vlieg tuig. Veel meer dan een reservewiel en een krik mogen we niet meenemen op de boot. Volvo Amerika sponsort ons. Ze hebben ons beloofd dat als we onder weg problemen krijgen, ze meteen on derdelen laten invliegen. De reis duurt zo'n vierenhalve week. We starten in New York en gaan naar Washington, de Niagara watervallen, Detroit, Chicago, Las Vegas en we eindi gen op de boulevard van Santa Monica in Los Angeles. Wij zijn de enigen van de vereniging die met alle vier de reizen zijn mee geweest. De witte Amazone maakt zijn derde gro te trip, naar Rusland zijn we met een an dere auto geweest. Vorig jaar was ik nog van plan deze auto te verkopen, maar ik ben blij dat dat is mislukt. Ik was er ook niet helemaal los van, moet ik eerlijk zeggen." Er gaan nog meer Zeeuwen mee met de autorit over de Route 66: Han op den Brouw en Lenie op den Luijk-Landa uit Goes, Menno Riemeijer uit Kapelle en Richard, Stefan, Dick en Leni Schra- vemade uit Waterlandkerkje. door René van Stee TERNEUZEN - Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen neemt geen nieuwe huishoudelijke hulpen meer aan. Nieuwe vacatures worden ingevuld door tijdelijke krachten. De zorgverleningsinstantie loopt met deze maatregel voor uit op het voornemen van minis ter Hoogervorst van Volksge zondheid om de financiering van de huishoudelijke hulp over te hevelen van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AW BZ) naar de gemeenten. Direc teur A. Schelf out van Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen verwacht hierdoor minder zorg'aanvragen, omdat het volgens hem tegelij- leertijd om een bezuinigings maatregel gaat. „De gemeenten moeten dergelij ke zorg voortaan zelf gaan orga niseren. Dat kost geld en mens kracht, waardoor het budget daalt. Daarnaast is de verwach ting dat de eigen bijdrage voor huishoudelijke hulp stijgt. Ver der gaat de minister er vanuit dat de gemeenten meer eisen zul len stellen aan de aanvragers. De toegang tot deze zorg wordt dus ook moeilijker", legt Schelf- out uit. Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen heeft momenteel driehonderd- huishoudelijke hulpen in dienst, die grotendeels parttime wer ken. Tot nu toe is er voor deze men sen voldoende werk. Als het plan van Hoogervorst doorgaat, verwacht Schelfout dat hij met teveel personeel komt te zitten als hij iedereen nieuwe mede werker een vast contract aan biedt. Schelfout: „Dit zie ik dan nog los van het personeelsver loop. Het is vooral de verwachte afname van de zorgvraag die noodzaakt tot het aanbieden van tijdelijke contracten. Hier mee wordt ook voorkomen dat we mensen die we nu een vast contract aanbieden, volgend jaar gedwongen zouden moeten ontslaan," Schelfout heeft weinig vertrou- MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen veroordeelde gisteren twee drugstoeris ten uit Frankrijk en België voor het bezit van tien gram hennep tot boetes van 120 euro. De 28-jarige inwoner uit het Belgische Meulebeke en de 31-jarige man uit Loos (Fr) wilden de softdrugs meenemen naar hun land. De mannen waren een gemakkelijke prooi voor de politie, die de verdachten opving toen ze 23 november vorig jaar uit een Terneuzense koffieshop kwamen. „De politie gaat om de hoek bij de koffieshop staan om de bezoekers van Checkpoint te controleren. Dat is wel erg gemakkelijk", merkte de politierechter op. De mannen waren strafbaar, omdat ze meer clan vijf gram softdrugs bij zich hadden. Bij dezelfde actie werd een 34-jarige Fransman uit Le Noble aangehouden. Hij bleek een traangasbusje bij zich te hebben. De man kreeg hier voor 140 euro boete opgelegd. De verdachten werden bij verstek veroordeeld. MIDDELBURG - Het was vast niet hun bedoeling, maar fietsendieven zijn maandagavond met hun bestelbus vol fietsen tegen een boom gebotst aan de Segeersingel. Kort daarop kon de politie het drietal inrekenen. Tegen elf uur 's avonds was aan cle Segeersingel een 'rot- klap' te horen. Een blauw bestelbusje stond dwars op de weg. Getuigen zagen hoe de achterdeur openvloog en de ene na de andere fiets uit cle bus werd geladen. Die ver dwenen vervolgens in het struikgewas. Inmiddels had menig buurbewoner de politie gealar meerd. Die kwam op tijd; twee van de drie inzittenden van de bestelbus werden meegenomen naar het bureau. Zij moesten de nacht doorbrengen in het Huis van Bewa ring. De derde verdachte werd later door de politie opge roepen zich te melden. Het drietal (15, 18 en 21 jaar, allen uit Middelburg) is in tussen verhoord wegens verdenking van diefstal en hé ling. Wat er met het busje is gebeurd, wist de politie giste ren niet te vertellen. De fietsen zijn overgebracht naar het bureau. Onderzoek moet nog uitwijzen waar ze vandaan komen. DOMBURG - Stichting Sti'andexploitatie Walcheren krijgt een nieuwe directeur. Nita Kramer wordt opge volgd door Lukas Fransen. Hij werkt sinds 2000 bij Thermphos in Vlissingen-Oost als manager communica tie. Voordien werkte hij als journalist bij de PZC. Fransen (33) neemt op 1 maart het werk over van Kramer. Zij werkt sinds de oprichting van de stichting in 1999 bij SSW en vertrekt nu naar Spanje. SSW onderhoudt en bewaakt de stranden van de gemeen te Veere en verhuurt standplaatsen voor strandhuisjes en strandpaviljoens. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 28-jarige inwoner van Vlissingen wegens lo kaalvredebreuk veroordeeld tot 150 euro boete. De Vlis- singer was een jaar lang de toegang ontzegd bij een plaat selijke winkel. De man slaagde er 15 november in in de zaak te komen, terwijl hem een verbod was opgelegd. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Café. 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, bil jarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Handwerken; Café restaurant Molenhof, 13.30 uur: Bij eenkomst vereniging oud militairen Indiëgangers; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO sjoelen, biljar ten, vrij kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: KBO gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: Schie ting; 13.15 uur: Biljarten, pieren en handwerken; 19 en 20 uur: Dames gym; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten, kaarten; 13.30 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten; HULST - De Lieve, 10.30 uur: Biblio theek; 11.30 uur: Seniordiner; 13.00 uur: Biljarten; Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: SWO line dansen; 20.00 uur: Vergadering dorpsraad; NIEUW-NAMEN - Café St. Cecilia, 19.30 uur: Bingo; De Kauter, 13.30 uur: Koersbal en kaar ten; OOSTBURG - Hervormd Kerkcentrum, 20.00 uur: Lezing Guirlande; OSSENISSE - Herberg De Snis, 19.30 uur: Country line dance The Free Coun try Dancers; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; SAS VAN GENT - St. Albert, 13.00 uur; Algemene ledenvergadering KBO; De Regenboog, 14 uur: ANBO kaarten; De Roselaer, 13.30 uur: Hutsel frutsel bijeenkomst; ST. JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Biljartles, bloemschikken, gymnas tiek senioren; 10.30 uur; Volksdansen senioren; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal, prijskaarten; 13.30 en 15.30 uur; Kreatie- ve Vorming jeugdatelier; 13.45 en 15.45 uur: Spaanse les; 19.30 uur: Country li ne dance; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur. Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; t Schelpenhoekje, 14.00-15.30 uur: Kin derclub 4 tot en met 7 jaar; 15.00-18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00-21.00 uur: Jeugdcentrum Meet point voor jeugd ouder dan 16 jaar. Advertentie KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET, Kapelle -Tel. 0113-331 tmrMvj T.MV 30333 (Advertentie) wen in een goede werking van het plan van Hoogervorst. Tot dusver loopt iedere vorm van thuishulp via de AWBZ. waaron der verpleging, gezinsverzor ging en huishoudelijke hulp. Door de overheveling van de huishoudelijke hulp naar de ge meente ontstaat er een tweede geldstroom. Schelfout'. „Mij lijkt deze werk wijze weinig efficiënt. Daar naast is het nog onduidelijk wi'e de indicatiestelling voor een be paalde vorm van hulp gaat doen. Tot nu toe gebeurt dat door het Regionaal Indicatie Or gaan. Als de gemeenten hun deel voor hun rekening gaan ne men, betekent dit een extra be lasting van de ambtelijke organi satie." OPTIEK SLUIS Oude Kerkstraat 15 - 4524 CT Sluis Tel. 0117-461204 10. Zwemmen - fietsen - lopen .11. Fietsen - lopen - zwemmen 12. Zwemmen - lopen - fietsen het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41